Reklam
Bugun...


Ardahanlı Yazar Veysel Boğatepe Tüyyaptaydı..
Ardahanlı Yazar Veysel Boğatepe'nin de yer aldığı ve İmza Günü düzenlediği 38. İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı'na binlerce kişi akın etti. Ardahan Dernekler Federasyonunun ilk olarak düzenlediği ve 'Ardahan Kültür Sokağı' adını verdiği etkinliği İstanbul Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale çevirip, özel bir çadır açtığı bu yıl ki ARDAFED 4. Tanıtım etkinliğinin Kültür Çadırının koordinatörlüğünü de yapan Ardahanlı yazar son kitaplarını sergilediği Tüyyap'ta yer aldı.

Ardahanlı Yazar Veysel Boğatepe Tüyyaptaydı..

Ardahan Türküleri Kitap’ta Toplandı
Ardahan Türküleri Kitap’ta Toplandı
*Arşiv haber 01/12/2015 Tarihli haber
Ardahanlı araştırmacı ve türkü yazarı Orhan Bahçıvan, Sanatçılar Gökhan Temur ve Selçuk Murat Kızılateş’in birlikte yaptıkları çalışma Ardahan Valiliğinin katkıları ile kitaplaşıyor.

Basımı için hazırlanıp, Ardahan Valiliğine teslim edildiği öğrenilen ‘Ardahan Türküleri’ adlı kitap ortalama 770 sayfa ve 400’ün üzerine türküyü içinde barındıracak.
Ardahan Kültür Yayınları tarafından basılması beklenen kitap basılıp, yayınlandığında başta stk’lr olmak üzere bir çok kurum aracılığıyla başta Ardahanlılara olmak üzere ülkede ve dünyadaki türkü sevenlere ulaştırılması hedefleniyor.
5 Yıldır büyük bir titizlik ve çalışma ile bir araya getirilen ‘Ardahan Türküleri’ adlı kitabın ise ne zaman basılıp, piyasaya sürüleceği bilinmiyor.

**ARDAHANLI SANATÇILAR ARDA/FED'İ ZİYARET EDECEKLER..
İstanbul Metropolünde bulunan Ardahan Derneklerini bir çatı altında toplamak için büyük bir mücadele veren ve her geçen gün yeni bir Arhan Derneğinin katıldığı Ardahan Dernekler Federasyonun da yaşanan yönetim değişikliği ardından ziyaretleri de kabul edilmeye başlandı.
Alınan bilgilere göre bu hafta sonu yani 05/12/2015 Cumartesi günü yeni yönetimi kutlamak ve kurulacak olan Ardahanlı Sanatçılar Derneği fikri için İstanbul Şişli Merkez Mah. Abide-i Hürriyet Cad. Palazoğlu Dk. Köşem Apt. No: 1/17 Şişli/İstanbul adresinde bulunan ARDA/FED'i ziyaret edecek olan Ardahanlı sanatçıların ziyaretine federasyona üye olan/olmayan dernek başkanlarının da davet edileceği öğrenildi.


**TÜM ARDAHANLILARI BEKLERİZ..
Konu hakkında bir açıklamada bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz göreve gelir gelmez hız verdikleri federasyon çalışmalarına katkı sunmak için İstanbul/Şişli'de bulunan federasyon merkezini ziyaret edeceklerini bize bildiren Ardahanlı sanatçı arkadaşları en iyi şekilde karşılamak için hazırlandıklarını, bu önemli ziyarete federasyona üye yada üye olmayan tüm Ardahan Derneklerini de davet ettiklerini de belirtti.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4626 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI