Reklam
Bugun...


Ardahanlı Kurultay'a Gidiyor! SİZ DE DAVETLİSİNİZ..
Birilerinin kurduğu ve başında bulunduğu dernek, federasyon ya da konfederasyonlarla yer tutamayıp cebinde taşıdığı, tuttuğun da ise kahvevari yerlerde astıkları kırık tabelalarla ya da belediyelere ait köhne yerlerde stk'cılık yaptığını sanıp durduğu bir zamanda kurduğu partiyi kısa sürede ülkenin birçok yerinde örgütleyen, kentlerin ana merkezlerinde tuttuğu yer ve levhalarını astıran Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın başında olduğu Yenilik Partisi büyük kurultayına gidiyor.

Ardahanlı Kurultay'a Gidiyor! SİZ DE DAVETLİSİNİZ..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Yenilik Partisi Genel Başkanı, Büyükelçi Ardahanlı Milletvekili Öztürk Yılmaz başta Ankara'da bulunan Ardahanlıları olmak üzere tüm Türkiye'yi 13 Kasım Pazar günü Ankara Ulus'ta bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Sergi Sarayı'nda yapılacak olan kurultaya davet etti.

Seçime katılma hakkı kazanacak olan Büyük Kurultaylarına herkesi davet ettiğini belirten Ardahanlı, Ardahan Milletvekili, Yenilik Partisi Genel Başkanı, Büyükelçi Öztürk Yılmaz kurultay öncesi gazetemize yaptığı açıklamada, "Millet yenilik istiyor! Yenilik Partimiz halkla iktidar olacak." İfadelerini kullandı.

HALKIMIZDAN DESTEK BEKLİYORUZ

Yenilik Partisi olarak geliştirdikleri projeleri anlatan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, "Türkiye'yi yeni bir döneme götürecek olan bizleriz. Halkımızla birlikte Türkiye'de yeni bir dönemi başlatacağız. Yenilik Partisi'ne halkımızdan destek bekliyoruz." dedi.

MUHALEFET DE İKTİDAR DA BİRBİRİNİN AYNISI OLDU

Muhalefetinde iktidardan farkının kalmadığını açıklayan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, "20 yıldır iktidarı başımızda tutanlar aslında iktidarın eliyle yönetilen muhalefettir. Türkiye'de muhalefet kukladır ve hatta iktidarın aynısıdır. Bu muhalefet ve iktidardan kurtulabilirsek ülkemize yeniliği getireceğiz" şeklinde konuştu.

13 KASIM'DA KURULTAYA GİDİYORUZ, DAVETLİMSİNİZ

Vatandaşları 13 Kasım tarihinde yani bu pazar bugün yapılacak kurultaya davet eden Yılmaz, "13 Kasım tarihinde Yenilik Partimiz kurultaya gidiyor. Tüm vatandaşlarımızı ve esnafımızı kurultayımıza, Ankara Ulus'ta bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu ve Sergi Sarayı'nda yapılacak olan büyük kurultayımıza bekliyoruz." dedi.

Memleket Güllük, Gülistanlık..

Başkanı 657'ye tabi memurlara hakaret ettiği gerekçesiyle siyaset yasağı dahil cezalandırılması istenen İstanbul belediye seçimleri gibi 'seni başkan yaptırmayacağız' diyen HDP kazandı diye İki seçimin üst üste getirildiği 2015 seçimlerinden bugüne baktığımızda yani yarısının seçim tartışmaları yarısının pandemiyle, tümü ise ekonomik krizle geçen 2022 yılını da geride bırakmaya az kaldığını görmekteyiz.
Ve Türkiye’nin Kafkasya'ya açılan iki gümrük kapısına sahip Ardahan’da hastanenin her gün şikayet edilmesi, hayvan hastalıklarının her geçen gün yayılmasına karşın meydanların açık tutulması, başta yüksek kesimlere olmak üzere kar yağışının başlamasına rağmen, 20 yıldır bir türlü bitirelemeyen Göle yolu gibi Çıldır ve diğer yolların soğukların başladığı şu günlerde asfaltlamaya devam edilmesi bunca boş geçen yıllar gibi çok önemli şeyler değil sanki..
Zira başta Ardahan ve Hanak Belediye Başkanları olmak üzere yerel yöneticilerinin makamlarında bulunmadığı memleketimde sorun yokmuş gibi sanalda ve yalaka takımları aracılığıyla herşeyi güllük, gülistanlık göstermek isteyenlerin derdi bu yılda yapılmayan Ardahan kent içindeki yollar, kaldırımlar, parklar, bahçeler değil, yapılmaya başlanıp 5 yılda ancak 478 metre kazılan ve bu gidişle 50 yılda bitmeyecği  söylenen Posof/Ulgar, tünelinin yanında Şavşat/Sahara, Çıldır/Mozoret Tünelleri ise hiç değil onların derdi ‘Ben kazandım, sen kaybettin’ diyerek bu dert ve sorunları hatırlatanları susturmaktır..


İl Başkanı ile Îlçe Başkanı ve yönetiminin aralarının olmadığı HDP eş Başkanı Pervin Buldan'ın seçim öncesi geldiği, MHP'nin yeni İl Başkanını görevden aldırdığı İlçe Başkanlarının yerine yenilerini bulamadığı bu yetmezmiş gibi komşu kent Kars'ta MHP İl Teşkilatının toplu istifa ettiği memleketimde sus pus olmuş bir muhalefetin yokluğu yetmezmiş gibi elektrik, su, tabela, vergi borçlarını toplama derdine düşen belediyelerin siftah yapmadan kepenk kapatanları umursamadığı bir kentte gazeteciler de, ajanslar da bugün hala devam eden göç dolayısıyla nüfusun 95 binin altına düşmesine rağmen gözlerine taktıkları pembe gözlüklerle her şeyi güllük, gülistanlık göstermeye devam ederler..
'Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın' düşüncesiyle yaşananları görmezden gelenlerin birikmesine neden olduğu onca sorunun altında ezildiklerinin farkına varmadan oluşturulan güllük, gülüstanlık algısıyla yaşar giderler. Akşam saat 19.00’da  cadde ve sokaklarda kimsenin  kalmadığı Ardahan’da..
Üniversitenin kendi kampında, diğer kurumların kendi havasında günü kurtarma hesapları ile resmi daireleri açıp kapattığı Ardahan’da var olan ama görülmek istemeyenlerle bir yılı daha geri de bırakıyoruz..
Kısacası; her şeyin güllük, gülistanlık olduğunu sanıp, hiç bir şeyin güllük, gülistanlık olmadığını anlamadan..

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 27/01/2016 tarihli haber

Ardahanlı Kurultay'a Gidiyor! SİZE DAVETLİSİNİZ..ARDAHAN SARIYER'E ANLATILDI..

ARDAHAN FEDERASYONU HABERLERİ

Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan Ve çatısı altında 50'ye yakın Ardahan Derneğinin bir araya geldiği Ardahan Dernekler Federasyonu dünyanın önemli metropollerinden olan İstanbul'da Ardahanlıların varlığını hissettirmeye devam ediyor.

Resmi kayıtlara göre 280 bin, gayri resmi söylemlere göre 600 bin Ardahanlının yaşadığı İstanbul'da güçlü bir lobi oluşturmak için çabalayan ve 'Ardahanlıların Buluştuğu Merkez' sloganı ile yola çıkan Ardahan Dernekler Federasyonu 39 İlçesinde 39 Ardahan İl Derneği kurmaya çalıştığı İstanbul'un ilçe ziyaretlerine Sarıyer'de devam etti.
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın genel başkanlığına gelmesinden sonra hareketli günler yaşayan ve yönetimi ile çatısı altında bulunan dernek yöneticileri ile birlikte önce bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul Esenyurt ve Beykoz'da ki siyasi parti teşkilatlarını ziyaret edip, Ardahanlıların siyasetçilerden beklentilerini birer dosya ile TBMM'sin de grubu bulunan partilerin temsilcilerine sunan ARDA/FED geçtiğimiz günlerde de yine bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul'un sahil ilçelerinden olan Sarıyer'de CHP; HDP; MHP ve AK Parti İlçe Teşkilat e Örgütlerini ziyaret ederek bölgede ki Ardahanlıların siyasetteki beklentilerini partilerin ilçe yöneticilerine aktardı.
İstanbul Sarıyer Ardahanlılar Derneğinin ev sahipliğini yaptığı ziyarette önce büyük kurultay'dan sonra 150 partili ile Diyarbakır'a giden CHP Sarıyer İlçe Başkanlığını ziyaret eden Ardahan Dernekler Federasyonu Yöneticileri Sarıyer yerelinde iktidar olan CHP'nin oy potansiyelinde bölgede 3. sırada olan Ardahanlıların Sarıyer Belediyesinde ki beklentilerini CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz'e aktardı.
Sarıyer Ardahanlılar Derneği Başkanı Orhan Topçu Başkanlığında Sarıyer Ardahanlılar Derneğinde bir araya gelen ve ARDA/FED KUrucu Başkanı Güven Doğruyol, Cemil Şit, Nejdet Atbaş, Ömer Dündar, Hikmet Gökdemir, Hacı Halil Yılmaz ile birlikte Sarıyer'de ki parti temsilcilerini ziyaret eden ARDA/FED Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz daha sonra HDP Sarıyer İlçe Örgütünü ziyaret etti.
Burada, HDP İlçe Başkanı Tekin Yıldoko ve HDP'li yöneticileriyle Güneydoğu'da yaşanan çatışmalar ve kentlerde ki sokağa çıkma yasaklarını HDP'liler ile masaya yatıran ARDA/FED bir an önce barış sürecine geri dönülmesi gerektiğine dikkat çekti.
CHP ve HDP'den sonra MHP'yi ziyaret eden ve Ardahanlı MHP İlçe Başkan Yardımcısı Atakan Çelik ile birlikte MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünal Bilgiç ile bir süre görüşen ARDA/FED Heyeti Sarıyer'de ki imar sorununu konuştular. MHP'nin bu yöndeki çabalarını anlatan MHP İlçe Başkanı Bilgiç yerel e genelde iktidar olmadıkları halde Sarıyer'in sorunlarının çözümünde ellerinde geleni yaptıklarını belirtti.
Esenyurt e Beykoz'dan sonra Sarıyer'de ki siyasi parti teşkilat ve örgütlerini ziyaret edip, bu bölgelerde ki Ardahanlıların siyasette ve siyasilerden beklentilerini belirten birer dosya sunan Ardahan dernekler Federasyonu Genel Başkanı Gazeteci Fakir Yılma ve Beraberinde ki heyet son olarak Sarıyer AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret ettiler.
AK Parti İlçe Başkanı Salih Bayraktar ve yönetici arkadaşları ile sıcak bir atmosferde sohbet eden , başta Doğu ve Güneydoğu'da olmak üzere ülke yaşanan sorunların üzerinde uzun uzun tartışan Ardahan heyeti, var olan sorunların çözümünde birinci görevin ülke genelinde 13 yıldır iktidar olan AK Parti'nin görevi olduğuna işaret ettiler.Kaynak: ARDAHAN FEDERASYONU

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2651 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI