Reklam
Bugun...


Ardahanlı İzmir’e Çıkarma Yaptı SİZİ DE DAVET EDİYOR!..
Ardahanlı genç iş insanı TFF Hakemi Osman Öztürk bugün açılışını yapacağı iş yerine İzmir’deki hemşerilerini davet etti. Ardahanlı genç iş insanı TFF Hakemi Osman Öztürk bugün açılışını yapacağı iş yerine İzmir’deki hemşerilerini davet etti.

Ardahanlı İzmir’e Çıkarma Yaptı SİZİ DE DAVET EDİYOR!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Aynı zamanda TFF hakemi olan Ardahanlı genç iş insanlarından olan Osman Öztürk’ün İzmir’in gözde semtlerin de kurduğu yeni iş yeriş bugün açılarak hizmet vermeye başlayacak.
Aynı zamanda Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yeğeni olan Osman Öztürk’ün ‘grittey mobile’ ve ‘Lima Aksesuar’ adlı iş yeri teknolojin son ürünlerinden olan telefon ve telefon malzemeleri satacak.
Bugün Karşıyaka Tuna Mahallesi, 1710 Sokakta saat: 14.00’da açılışı yapılacak olan ‘grittey mobile’ ve ‘Lima Aksesuar’ isimli firma İzmir’in marka firmalarında olmayı hedefliyor. 
Açılışa Sizde Davetlisiniz..

12 Eylül Faşizminin Dizaynı...

ABD'nin 11 Eylül'de uğradığı saldırı ardından Ortadoğu'yu, Kafkasları, Afrika'yı yeniden dizayn için önce Afganistan'ı, Irak'ı, ardından Mısır ve Libya'yı şimdi de Suriye ve İran'ı sarstığı, Rusya'yı kendi soydaşlarıyla karşı karşıya getirtip, yeniden savaşa soktuğu, Çin'in bulunduğu bölgeye savaş gemileri gönderip gerdiği dünya da bulunan Türkiye'yi 1980 yılının 12 Eylül'ünün 12'sinde yaptırdığı ihtilalden bugüne kadar yeniden dizayn ettiğini bilir misiniz?
11 Eylül 1980 günün akşamına kadar kanın gövdeyi götürdüğü bir ülkede, cuntacı askerlere demokrasiye ara verdirip, ihtilal yaptıran ve 12 Eylül sabahı sanki onca insan ölmemiş, onca olay yaşanmamış gibi hayatın bugüne kadar devam ettiği Türkiye'de o günden bugüne kadar dizayn devam ediyor.
AK Parti iktidarı tarafından yargılanacağı söylenen ve dünyada örneği, benzeri görülmeyen ama birilerinin Türk usulü adını taktığı başkanlık için yapılan Anayasa Referandumunun sloganının üzerine kurulan Evren'in başını çektiği cuntacılar önce solcuların omurga kemiğini kırdılar.


Toplumun büyük bölümünü de susturan cuntacılar bunun hemen ardından yine cuntacıların aracılığı ile önce ANAP sonrasında iktidara getirdikleriyle  Türkiye'yi ABD'nin ve dünyayı sömüren kapitalistlere açık pazar yapmak için önce babam gibi onca insanı hapislere tıkıp, sürgün ettiler, kimini işkence ile kimini Göleli Cemil Kırbayır gibi ortadan kaldırdılar.
Büyük bölümü solcu olan insanları susturanlar sonra da ülkenin fabrikalarına saldırdılar, kimini kapattırıp, kimini özelleştirme yoluyla ele geçirdiler.
Sendikaları sağlaştırıp, sağırlaştırdıktan sonra  solcu, sağcı, dinci, ilerici, gerici isimi taktıkları herkesi ele geçirdikleri basın aracılığıyla devlet düşmanı ilan ettirip, muhalefeti bitirdiler. 
Ve bugünkü iktidar gibi 10 yıllarca bize demokrasi oyunu oynayıp, hepimizi dizayn ettirdiler.
Ama 400 yıl iktidar olan Nemrut, evlenmeyip 70 yıl koltuğu yakınları dahil kimseye bırakmayan yani 70 yıl 214 günlük saltanatı ile Kraliçe Victoria'nın saltanatını geride bırakarak Birleşik Krallık'ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı, Fransa Kralı XIV. Louis'den sonra dünyanın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı ve tarihte en uzun süre hüküm süren  kraliçe II. Elizabeth'e  olduğu gibi bu dünya cuntacılara da kalmazken dizayn edildi denen insanlık hep hak, adalet, hukuk ve özgür bir dünya için yaşadı, yaşattı, yaşayacak..

arşiv haber 14/05/2019 tarihli haberler/yorumlar
Kent Konsey'ine Badem Aday..
Abi Musatafa Badem'in CHP Belediye Meclis Üyesi seçildiği Ardahan-Gürcistan İşadamları Derneği Başkanı Vural Badem önümüzdeki günler de yapılacak olan ve mevcut başkan Burak Taştan'ın yeniden aday olduğunu açıkladığı Ardahan Kent Konsyi başkanlığına aday olmak için nabız ölçmeye başladığı görülmekte. Bu yönde ki sorumuza 'Evet, ama şimdilik nabız ölçüyorum, dernek ve arkadaşlarıma danışıyorum' diyen Vural Badem'in bu yönde görüşmelere devam ettiği de alınan bilgiler arasında oldu.

Sevdamız Ardahan'dan Taştan'a Destek..

Ardahan-Gürcistan İşadamları Derneği Başkanı Vural Badem'in aday olmak için nabız ölçtüğü öğrenilen Ardahan Kent Konsyi Başkanlığı seçimleri için nabız ölçen diğer bir isim olan Ardahan Kent Konsyi Başkanı Burak Taştan'da çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak Sevdamız Ardahan Derneği Başkanı Levent Pehlivan ile görüşen ve Pehlivan'ın tam desteğini alan mevcut Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan aynı zaman da Ardahan Gazeteiler Cemyeti Başkanı olan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz'dan da destek istedi.

Mart Kapı'dan baktırmaya Devam Ediyor..

*18/03/2017 Tarihi Haber

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı sebebiyle Ardahan'ın yüksek kesimlerinde kar kalınlığı bir metreye ulaştı.

Doğu Anadolu'da etkili olan kar yağışı sebebiyle Ardahan'ın yüksek kesimlerinde karkalınlığı bir metreye ulaştı.
Bölgede önceki günden bu yana etkisini sürdüren ve dün akşam saatlerinde yoğunlaşan kar yağışının ardından önceden de karla kaplı olan Ardahan-Artvin karayolunun Sahara Geçidi mevkisi ile Ardahan-Posof karayolunun Ilgar Dağı mevkilerinde kar kalınlığı bir metreyi buldu.
Karayolları 183. Şube Şefliğine bağlı ekipler, kar yağışı sonrası ulaşıma kapanmaması için söz konusu yollarda geceden itibaren yoğun çalışma yürüttü.
Yollarda ulaşımın kesilmemesi için mücadele eden ekipler, iş makineleri ve karsavurma araçları ile bölgedeki kar temizleme ve tuzlama çalışmasını sürdürüyor.
Mart ayı olmasına rağmen bir metrelik kar ile mücadelesine devam eden ekipler, bölgedeki yolları kardan temizleyerek genişletmeye çalışıyor.
Kent merkezinde ise kar kalınlığının 3 santimetre olduğunu ve ulaşımda bir sorun yaşanmadığı belirtildi.
**KURA TAŞMAYA BAŞLADI..

*04/042015 Tarihli Haber

NİSAN YAĞMURLARI DEĞİL KARLARI..

Nisan ayının ilk haftasını geride bırakan Ardahan'da kar yağışı devam ediyor..
Başta yüksek kesimler de olmak üzere kent merkezlerinde de etkili olmaya devam eden kar yağışı kent genelini yeniden beyaza bürüdü.

Kar yağışını devam ettiği Ardahan'da bir taraftan yağan diğer taraftan eriyen karlar ken merkezinde geçen Kura Nehrini de taşırmaya başladı..

Geçen yıl başlayan çalışmalar ile yatağı temizlenip, taşkın duvarları yapılmaya başlanan Kura Nehrinin eriyen kar sularıyla birlikte taşdığı görülürken, nehrin üzerini kapatan buzların tamamının eriyip, kayıp olurken eriyen kar sularının doldurduğu Ardahan Ovasında otlayan atların adacıklar da kaldıkları dikkatlerden kaçmadı.

AKP'nin Referandum Kozu Kürt Kedisini Vermeyen Barzani'dir..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmaları çerçevesinde aylardır bulunduğum İstanbul havaalanın da göndere çekilen Kürdistan bayrağının verdiği işareti anlamayanların AKP'nin ve onun kurucusu ve yeniden başkanı olmak için Türk usulü başkanlığı getirmek isteyen Cumhurbaşkanı/Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ince hesaplarını da anlamış değiller..
Çünkü Abdullah Öcalan'ın da başkanlık istediğini görmezden gelip, CHP ve ulusalcıların, 'Hayır' tayfasına katılan HDP'lilerin bir çoğunun içeride olduğu şu günlerde milyonları bulan Kürt seçmenine referandum öncesi sinyal vermek isteyen bir referandum propagandasının hayata geçirildiğine şahit olduğumuz bir süreçte gizli diğer bir hesap daha var..
Yani dün kart-kurt denen, bugün dünyaca resmi olarak kabul görmezse de onaylanan Kürdistan'ın bayrağının hem de Atatürk'ün adını taşıyan havalanın da göndere çekilmesinin altında yatanın durdurulamayan YPG'nin önüne geçmek için yine Kürdü kullanmak ve o Kürdün de Barzani olduğunu bilmekte fayda var..
Evet, bir taraftan yaklaşan ve benim de içinde bulunduğum 20 Milyona yaklaşan Kürt oylarının büyük rol oynayacağı referandum diğer taraftan Irak'tan sonra Suriye'de tamamlanmak istenen Kürdistan planını bozmak hesaplarıdır..
Yani kurtuluş savaşını Kürtlerle kazanıp, savaşı kazandıktan sonra Kürtleri arka plana atan Atatürk'ün adını taşıyan hava limanın gönderlerine çekilen Kürdistan bayrağının kısa özeti budur..
Burada AKP ve Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan'ın diğer bir hesabı da YPG'nin yanında duran ve o bölgede bulunan Kürtleri silahlandırmaya devam eden dünyanın jandarması ABD'ye vermek istediği mesajı da almak ve görmek gerekir..
Çünkü bana göre bugüne kadar Ortadoğu'da iyi bir satranç oynayan ve askeri Suriye topraklarına göndermekle tamamlanmak istenen Kürdistan Püzeli yani, Türkçesi yap/boz hesaplarını bir süre daha ötelemeyi başaran AKP ve Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan'ın yukarıda saydığımız hesaplarını bozacak olan tek ülke ABD'dir..
Ve sahibinin Trump'a ortak olduğu Hürriyet Gazetesinin geçtiğimiz gün attığı manşette bunu alenen göstermekte ve ortaya koymaktadır..
Yani 14 yıldır iktidar da olan ve oynanan satrançta hep başarıyla çıkan AKP ve Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan'a bu manşetle bir sinyal gönderen ABD'nin, 'YPG'ya dokunma' demek istediği bir süreçte Barzani kozu ortaya sürülmüştür..
Peki, bugüne kadar ABD ve Türkiye'nin arasında gidip gelen ve Kürdistan diye bir alanı dünyaya kabul ettiren Barzani'nın kimin yanında yer alacağı nasıl belli olacak?
Onuda önümüzde ki günlerde Hürriyet'e yönelik hükumetin çıkışını, YPG'nin bulunduğu alanlara zırhlı araçları çeken ABD'nin atacağı adımlarla ve dün 'Kürdün bir kedisini bir Türkiye'ye teslim etmem' diyen ve o havuz medyası başta olmak üzere Türk basını ve medyasınca dönem terörist ilan edilen Barzani'nin Türkiye ziyareti ardından yapacağı açıklama ile göreceğiz..

**Koltuğu Korumak İçin Özel Geceler..

Dikkat ediyor musunuz bilmem ama benim dikkatimi hep çeker.
Her yıl adeta yarışa girmişcesine düzenlenen kaz gecelerinin başını çeken derneklerin verdiği fotoğrafların baş tacı fotoğraf, dernek başkanının elinde ki plaketi belediye başkanına veren poz çeker..
Yada bürokrasinin başkenti olan Ankara'daysanız, 'Yılın Adamı', 'Yılın Siyasetçisi' veya 'yılın şeysi' denilerek verilen bu plaketlerde aynı fotoğraflara rastlamak mümkün..
Evet İstanbul'da başta Ataşehir'de olmak üzere 39 ilçesinde olmazsa da 20 ilçesinde vur çalsın, patla oynasın kazlı, sazlı gecelerin sonuna bu yılda gelmiş gibiyiz..
Derneklerin içinde yer alan samimi insanların sırtında geceler düzenleyen başkan baronların yönetici arkadaşları kaz aramaktan, bu geceleri en sert şekilde eleştirirken kaz gecesi bileti almaktan yorulmayan iş adamlarının dikkatini çekmediği bu durum benim hep dikkatimi çekmiştir..
İşte bunun en son örneği Ardahan İl Derneğinin kuruluş çalışmalarının devam ettiği İstanbul'un Anadolu yakasında bulunan ve bir iki müdürün koltuğunu korumak için Ardahan ile Kars'ın adını kullandığı yeri nerede olduğu belli olmayan derneğin Ardahan nerede, Kars nerede diye sorsan bilmeyeceğine adım gibi emin olduğum oradaki belediye başkanına verdiği plakettir..
Federasyon başkanı olduktan sonra içine iyice girdiğim dernekçiliği gazeteci olarak takip ettiğim sıralarda bu plaketin neden bu adama ve ondan önceki adamlara verildiğini bir türlü anlamamıştım..
Sonra anladım ki bu plaketi hazırlayanlar düzenlediği gecelerin yemeklerini, sandalyelerini, salonlarını belediye başkanlarına yıkıp, yıllardır oturdukları koltukları korumak, belkide bir makam üste çıkmak karşılığında memleket hasreti çeken Ardahanlıları salonlara toplama sözü verdikleri ve kimi, neden alkışladıkları bilmeyen Ardahan toplumunu kapalı, kapılar ardından pazarlık kozu olarak ellerinden tutup, 'Bunlar hep benim adamlarım' deyip, yutturduğunu anladım..
Anladım anlamasına ama gelin görün ki her yıl aynı oyunlara gelen benim saf Ardahanlının hala hep aynı masaya, aynı manzaraya, aynı salona neden gittiğini, verdiği bilet parasının nereye gittiğini ve bugüne kadar düzenlenen bu gecelerin kimlerin koltuklarını koruduğunu, kimlerin göbeklerini büyüttüğünü anlamadığına yanarım..

 Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4581 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI