Reklam
Bugun...


Ardahanlı İTO'ya Aday..
Bir çok Ardahanlı esnafın üyesi olduğu İstanbul Ticaret Odası seçimleri öncesi aday olduğunu açıklayan Ardahanlı İşadamı Tarkan Kaya 65 nci grupta yarışa katıldı.

Ardahanlı İTO'ya Aday..

Nisan ayında gerçekleecek olan İstanbul Ticaret Odasını 0'e yakın kişinin oluşturduğu üst yönetim grubuna aday olduğunu açıklayan Ardahan/Göleli İşadamı Tarkan Kaya başta Ardahanlıların olmak üzere grubunda bulunan Bin 272 delegeden oy istediğini açıkladı.

**Bu Yaşananları Ancak Barış Dili Çözer..

Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan'ın da savaş dediği Arfin Operasyonunda devam eden ölümlerin durması ve bölgede oynan oyunların bozulmasının tek ama tek bir yolu var.
O da yıllardır ortaya konulan yanlış politikalar dolaysıyla gün geçtikçe iyiden iyiye bir birinden ayrılan Türk/Kürt Kardeşliği makasının yeniden ele alınması ve makasın açılan ağzının daha çok kan akıtmadan kapatılmasıdır.
Bunun içinde Afrin Operasyonu başta olmak üzere ülke içinde ve dışında çatışmalara neden olan adımların geri atılması gerekir.
Çünkü bu her iki tarafı da yaralayan ve kardeşlik makasını iyiden iyiye geren adımlar atıldıkça başta Amerika olmak üzere bölgede ve ülke üzerinde hesapları olanların oyunlarına geldiğimiz bir gerçektir.
Sesi sedası çıkmayan ama Türkiye'ye yeni silahlar satan İngiltere'nin ve diğer Avrupa ülkelerinin bu ülke ve bu bölge üzerinde ki hesaplarını bozmanın zamanıdır.
Bunun içinde barış sürecinde olduğu gibi bu konuda da cesaretle adım atacak olan ve oylarının büyük bölümü Kürtlerde alan Cumhurbaşkanı/Başkan Erdoğan'dır..
Erdoğan'ın atacağı adımın yanı sıra yaşanan çatışma ve ard arda gelen şehit haberleri ile gün geçtikçe daha çok sarsılan ve yıllardır birlikte yaşadığı, kız alıp verdiği komşusu Kürde diş bileyen Türklerde büyük iş düşmektedir.
Türklerin kan kanla değil, su ve sulh ile yıkanır diyerek atacakları barış adımı ile ABD, AB ve Rusya'nın oyunlarını bozacak, ülke ve bölge üzerinde ki oyunlarını bozacak, ortadan kaldıramazsa da en azından 30-40 bilemediniz 100 yıl öteleyecektir.
Bu nedenle Türkler, Kürtler ile barışmalı, onlara başkaları değil kendilerinin kardeş olduğunu anlatacak yeni adımlar atmalı, bu yönde kardeşlik tohumları atmalıdırlar.
Aksine ölende, ağlayan da, ve gün geçtikçe bir birinden ayrılanda Türk ve Kürt kardeşliği olacak, bir taraftan Kürtlerin yanında olduğunu diğer yandan Türklerle müttefik olduklarını belirtip, her iki halkın göz yaşları ile mutlu olanlar yani biz solcuların yıllardır dost olmadığını belirttiğimiz Amerika başta olmak üzere silahları ile dünyayı kana bulayanlar mutlu olacak, kız kıs gülmeye devam edecekler..
Bunun önüne geçmek içinde başta sanal ortamda Kürtlere, onuların seçtiklerine, partilerine ve yeddi sülalelerine küfür eden dost, kardeş bildiğimiz Türkler klaviye kahramanlığını bir an önce bir kenara bırakıp, barışa yönelik mesajlar vermekle başlamalı..
Türk siyasiler Astena yada başka yerlerde değil, Ankara'da, Ardahan'da Kürt siyasiler ile bir araya gelmeli ve kardeşliği yeniden yeşertecek söylemler içine girmeli..
Televizyon başlarında ellerine aldıkları çubuklarla kaç Kürdün daha öldürüldüğünü anlatanlar bu ülkenin hepimizin olduğunu, komşularımızla savaşı değil, barışı konuşmalıyız demeli ve gündemi germekten kaçmaları gerekli..
Kürtler de Barzani gibi birilerinin gazına gelmemeli, kardeşliğe yara veren adım ve söylemlerden kaçmalı..
Yaşananların kendilerinde yaraladığını, zarar verdiğini yüksek sesle söylemeli, dile getirmeli..
Evet bu anlattıklarımız için zaman geçti mi?
Hayır..
Peki bunları yapmak zor mu?
Hayır..
Para, pul lazım mı?
Hayır..
Sadece barış dilini kullanmak yeter ve artar..
Haydi bugün yeni haftaya başlarken bu dediklerimiz bir yapalım..
Yapalım da Cuma gününe kadar bir bakalım, kapalı hava da bulunan bulutların nası olup dağıldığı ve her iki toplum üzerinde güzel günler, güneşlerin doğduğunu hep birlikte görelim..

**ER MEYDANINA ÇIKMAK YÜREK İSTER..

**Saffet Kaya Seçime Girmiyor..

*07/04/2015 Tarihli Haber

Üç dönem Adahan'da Milletvekilliği yapan Saffet Kaya'nın 4. kez milletvekili olma hayalleri suya mı düşüyor?

AK Parti'de yer bulmayan Saffet Kaya'nın bağımsız aday olmayacağı ve siyasetten çekilme hazırlığı yaptığı ileri sürüldü.

 

CHP, HDP, DSP ve DP'nin adaylarını açıklayıp, seçim startını verdiği şu dakikalarda 'AK Parti Olmazsa, Bağımsız Adayım' diyen Saffet Kaya'nın AK Parti'de yer bulamadığı, Bağımsız Aday olmaktan da vazgeçtiği alınan bilgiler arasında oldu.

Alınan son bilgilere göre AK Parti'nin Kaya'ya beklediği cevabı vermediği, Kaya'nın da Ardahan'a gönderdiği ekibiyle son kez kamuoyu araştırması yaptırdığı ve Ardahan Kamuoyunda 'AK parti olmadıysa, bağımsız girme' telkinini alıp, bağımsız aday olmaktan vaz geçtiği alınan bilgiler arasında oldu.

Sesizliğini koruyan Saffet Kaya'nın bugün mesai bitimi ardından telefonunu kapatıp, tatile çıkacağı alınan diğer bilgiler arasında oldu.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5447 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI