Reklam
Bugun...


ARDAHANLI GENÇ CEZAEVİNDE İNTİHAR ETTİ!
CHP HDP YADA BAŞKA PARTİ İLE İTTİFAKA MECBUR DEĞİL! LİMA AKSESUAR HİZMETE AÇILDI.. Ardahan Göleli İstanbul Sultangazi Cem Evi Başkanı Zeynel Odabaş'ın kardeşinin oğlu Akın Odabaş siyasi tutuklu olduğu cezaevinde intihar ederek, hayatına son verdi. Konu hakkına bir açıklama yapan Sultangazi Pirsultan Cenevi olayın şüpheli ölüm olduğunu ileri sürerek şu açıklamayı yaptı.

ARDAHANLI GENÇ CEZAEVİNDE İNTİHAR ETTİ!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Cumartesi Günü Saat: 17.45'de de TEMPO TV'de Programa Başlıyor..

Her Cumartesi günü saat:15.45'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
AKD SULTANGAZİ PİRSULTAN ABDAL CEMEVİ BAŞKANIMIZ Zeynal ODABAŞ'ın Yeğeni Mustafa ODABAŞ'ın oğlu Akın ODABAŞ cezaevinde şüpheli bir şekilde İntihar sonucunda Vefat etmiştir. Cenazesi Adli Tıptan alınıp, Cem evimiz de Cenaze erkanı yapıldıktan sonra memleketi olan Göle-Kalecik köyünde toprağa sırlanacaktır. Devri daim olsun. Işıklar içinde uyusun.
Tüm ODABAŞ Ailesinin acısını yürekten paylaşıyoruz. Sevenlerine ve Ailesine Baş Sağlığı diliyoruz.
AKD SULTANGAZİ PİR SULTAN ABDAL CEMEVİ YÖNETİM KURULU
CHP HDP YADA BAŞKA PARTİ İLE
İTTİFAKA MECBUR DEĞİL!
Ardahan'a gelen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ardahan'da esnaf ziyareti yaparak sorunları dinledi.

Özel, HDP'li olduğunu söyleyen bir kişinin HDP ittifakın neresinde sorusuna Cumhuriyet Halk Partisi herhangi bir ittifaka mecbur, mahkum, zorunlu bir parti değil cevabını verdi.

Özel, "İttifaklar seçim zamanında yapılan işler. Biz geçen seçimde Millet ittifakının içerisinde yer aldık. Türkiye'nin geleceği için bir Türkiye ittifakına gerek var. Bunun Türkiye'deki insanların kalbinde kurulabilir ise ne ala. Cumhuriyet Halk Partisi herhangi bir ittifaka kendi oy oranı ile mecbur, mahkum ve zorunlu bir parti değil. Geçtiğimiz seçimlerde bir partinin siyaset dışında bırakılmasından yola çıkılarak böyle bir ihtiyaca gereksinim duyulmuştu. Biz bir santim eğilmeyeceğiz, bir adım geriye gitmeyeceğiz ve bir kelime eksik konuşmayacağız." dedi. 

LİMA AKSESUAR HİZMETE AÇILDI..

 

A’ dan Z’ ye tüm telefon aksesuarların içinde bulunduğu Lima Aksesuar, büyük bir heyecan ve coşkuyla ATSO başkanı Çetin Demirci öncülüğünde, siyasi parti temsilcileri ve yerel esnafların katılımıyla açılışını gerçekleştirdi.

Ardahanlı genç girişimci Osman Öztürk tarafından Kaptanpaşa Mahallesi İnönü Caddesi Fevzi Yılmaz İş Merkezinde telefon tamiri, teknik servis ve A’dan Z’ye tüm telefon aksesuarların içinde bulunduğu Lima Aksesuar, sektörde ki tüm ihtiyaçlara cevap verecek.

15 Mart 2021 Pazartesi günü açılışı yapılarak hizmete başlayan Lima Aksesuar hakkında açıklamalarda bulunan genç Osman Öztürk: “Böylesi zorlu bir dönemde bizleri yalnız bırakmayan, maddi ve manevi destekte bulunan ve memleketim Ardahan’da yaşayan herkese layıkıyla hizmet vermek için, param olmadan da aldığım edep, gönül ve öğütlerle sevgim ve saygımı eksik etmeden siz değerli insanlara hizmet vermek için kapımın her daim açık olduğunu belirtmek istiyorum.
Tüm telefonlara göre kılıflar getirerek ve de kişiye özel ürün hazırlayarak hem görsel hem de telefonunuza gelecek darbelere karşı koruyucu ürünleri Ardahan’a getirdik. Şarj makinesi, kulaklık, harici şarjlar, ses topları vb ürünleri Lima Aksesuardan temin edebilmeleri için herkesi yeni işyerimizi ziyaret etmelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Özel Hayat Anlatılır mı?

 

Bilemem ama hep bu soruyu sorup, cebanı ise sıkça kendim cevapladığıma bir kez daha şahit olurken, bunun nedeninin aslında benim 6. his denen duygularımı dinlememem olduğunu da anlamayıp, “yok ya öyle düşünme” diyen sagça bir duyguyla hep sol tarafımda ki şeytanı dinlememden dolayı olduğunun cevabı ile karşılaşmamdır...

Hâlbuki; Kirâmen Kâtibîn meleklerinden birinin kötü davranışlarımızı yazdığını, diğeri ise kişinin sağında ve iyi davranışları yazdığını ruhen inanan ve bilmeme karşın...
Hem de birileri yok sayıp, hesaba katmasa da, 6 milyon oyu, saklamaya çalışılsa da sayısı ise 30-40 milyon olduğu bilindiği gibi, hepimizin dini olan İslam'a göre sağ ve sol yakamızda iki tane olan bu meleklerin birinin kurşun yiyen, bıçakla delinen, ayağının kırılması ve her insana olduğu gibi, bana da can veren kalbinin kırılmasına neden çok yaralar almış olan solumuzda ve kötü davranışların mı yazdığını da bile bile...
Üstelik, biri insanın sağ tarafında, diğeri sol omuz tarafında oturan iki alıcı meleğin de yaşananlar, yaşadıklarımızı, hem inandığın dine göre günah, hem de, “seni üzmekten öte bir şeye yaramaz” denilerek  “yapma” denenleri yaptıklarımız, saniye geçmeden alıp kaydettiğini bilmemize karşın...
Evet, sol yakamızda olan kalbi üzeni ömür süresince yaşatılan gerginlikten kırılıp, yüzümüz gibi büzülen hatta “çok iyi insandı, hakkım helal olsun” denen ana kadar yaşatan, yani ölmemize neden kalbin durmasına, vesile olan olayları aslında kendimiz başımıza getirdiğimizi de anladığım bir kez daha o; Yazmaktan öte bir suçu olmayan gazeteci meslektaşım ama MİT'in yaptığı işleri deşifre ettiği iddia ve gerekçesiyle bir çokları gibi bir anda hain ilan edilen Can Dündar'ı ile duygularını anlatamadığı sevgilerinin derdinden ve sürgün olarak Moskova'da hayata göz yuman şair  Nazım, “Ben Kürdüm” dediği ve türküler söylediği  için bir anda birilerine “Muhtar bile olamasın” diyenlerin onunda hakkında da “Şerefsiz” manşetleri attıkları ve cesedi Paris'te kalan Ahmet Kaya gibi sürgün edenin hep sol yanımızın atmasından değil mi zaten..
Bilmem, ama sanırım yine onca cinayetin işlendiği ve faili meçhul kaldığı güneyden, şeytan üçgeni denen Kocaeli, Adapazarı ve İstanbul'un olduğu Marmara'nın da hatta, “seni başkan yaptırmayacağız” diyenlere “Atı alan Üsküdar'ı geçti” diyenlerin dediği gibi, bende yine anlatamadım, içim içimi yiyen ve bir duvar olsa da anlatsam dediğim anda “Kürt'tür nasılsa anlamaz” denilen ve hep aynı fotoğrafın bir kez daha geldiğini anlarken, aslında yine bir kez daha anlatamadığım özel hayatı diyerek..

Eski haberlerimiz için TIK la 
THE END! (Son)
arşiv haberler 31/05/2105 tarihli haberler
AK Parti'nin Filmi Bitti!..
Resmiyette bakan olmayan, ama fiiliyatta bakan olan içişleri bakanı Efkan Ala ile Hayati Yazıcı'nın seçim çalışmaları ,için geldiği Ardahan'da ilgi görmeyince al acele Göle'ye gittiler. Göle'de de çarşıda ilgi görmedikleri için daha filim gösterimine başlamayan sinema da bir toplantıya katılan Efkan Ala'yı dinlemeye gelenler yeni sinemanın koltuklarını dolduramadılar.

**ARDAHAN'DA EL VERMEK İSTEMEYENLER DÜKKANLARI KAPATII!

Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da oy kaybına uğradığu gözle görülen AK Partinin iki kurmayı Ardahan'daydılar.

AK Parti'nin iki bakanını Ardahan'a getirerek, seçim çalışmalarına katan Ardahan AK Parti bakanların gelişinde 50-60 kişi toplayamadıkları dikkat çekerken, Ardahan'a gelip, esnaf ziyaretine çıkan bakanlarla merhabalaşmak istemeyen esnafın iş yerlerini kapattıkları dikkatlerden kaçmazken, bazı esnafların da bakanlara el uzatmadıkları görüldü.

**HDP'nin Göle'de Hedefi 7 Bin!

Ardahan Merkez de 25 Bin 177, Göle'de 19 bin 386 Bin, Çıldır'da 7 Bin 607, Posof'ta 6 Bin 639 ve Damal'da 4 Bin 698 oyun bulunduğu Ardahan'da AK Parti'nin en güçlü rakibi olan HDP'nin Göle'de en az 7 bin oyu alarak Ardahan genelinde alacağı diğer oylar ile en az bir milletvekili çıkarmayı hedefliyor.

Göle'de olduğu gibi Ardahan merkezde ve diğer ilçelerde olağanüstü bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin Göle Sinamasında yanlız kaldığı gibi il genelinde de yanlız kalmasının diğer bir nedeni de 7 Haziran Genel Seçimlerine Ardahan Bağımsız Milletvekili Saffet Kaya olmakta.

Kaya'nın bir parti kadar oy alabileceği tahminleri gerçekleşirse AK Parti Ardahan'da seçimi 4. parti olarak kalabileceği de ileri sürülmektedir.

**MHP 10 Bini Geçti..

HDP ve Saffet Kaya'nın alacağı oylarla büyük bir oy kaybına uğrayan AK Parti'nin diğer güçlü bir rakibide, Çıldır ve Posof'ta başta olmak üzere Ardahan merkezde aldığı oylarla 10 bini zorlaydığı ileri sürülen MHP olduğu görülüyor.

MHP'lilerin MHP'ye oy vermesi halinde MHP'nin Ardahan'da en çok oyu alan partiler arasında yer alacağını belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş 7 Haziran'da Ardahan'da kazanacak olan partini MHP olacağını belirterek, seçmen ziyaretlerine devam ettiği görülüyor.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 7939 defa okunmuştur.

YORUMLAR

ahmet
04-06-2015 00:45:00

gazetecimisin hdp nin militanımısın belli değil. birde çıkıyorsun basın özgürlüğü palavrası atıyorsun şu haberlerine bakta tarafsız olduğun yalanından utan utan....

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI