Reklam
Bugun...


Ardahanlı Gelin Yanarak Can Verdi!
Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde evde çıkan yangında Ardahanlı 1 kişi hayatını kaybetti.

Ardahanlı Gelin Yanarak Can Verdi!

Alınan bilgiye göre, Kayapinar Mahallesi Esen Sokağı'nda yalnız yaşayan ve Ardahan merkeze bağlı beşiktaş (Mucuc) köylü olduğu öğrenilen 73 yaşındaki Yosma Yılmaz'ın evinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Yangını fark eden vatandaşlar, durumu itfaiye ekiplerine bildirdi.
Bunun üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürdü. Yangın nedeniyle kullanılamaz hale gelen evde yapılan incelemede, Yılmaz'ın cesedi bulundu.
Yılmaz'ın cesedi, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için Dilovası Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

**Ardahan Batı Köprüsü!..

İstanbul'dan sonra Ardahan'da düzenlediğimiz iki toplantıda bu kentin diğer bir sorunun da Ardahanlıların bir araya gelememesi olduğunu bir kez daha ortaya koydu.
Yani başta bu kentin gelişmesinde, kalkınmasında en büyük payı alanlar olmak üzere tavandan, tavana kadar olan Ardahanlıları ARDAFED'in düzenlediği toplantılar gibi bir araya getirecek bir dizi toplantılara ihtiyaç var..
Ve bu tür beyin fırtınaları yapacak olan toplantılar ve bu yönde ki girişimlerin eksikliği olan bu sorunun aşılması için zahmetli olsa da birilerinin bu yönde adım atmasıdır..
Çünkü bu gibi toplantıların bu kentin ana istemi olduğunu anlamak ve bu tür etkinlikler yapmak için ne bakanlar kuruluna, nede paraya ihtiyaç olmadığını görülmelidir..
Bu nedenle; Başta bu kentin stk'ları olan Ardahan Sanayi ve Ticaret Odası, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ardahan Damızlık ve Sığır ve Yetiştiricileri Birliği, Ardahan Arıcılar Birliği, hatta Kızılay, Cami Dernekleri, Yeşilay, Amatör Futbol Kulüpleri gibi kurumlar başta olmak üzere kente ki dernekler, federasyonlar, kent konseyine anlatmak,algılamak gerekir..
Tabi bunlara önderlik yapacak, yer ve imkan sağlayacak olanlarda belediyeler, valilik, kaymakamlıklar olmalıdır..
Ve bu tür toplantılarda ortaya çıkan istem ve arzuları dosya haline getirecek, sonuç bildirgesi olarak önce yerel idarecilere daha sonra milletvekilleri aracılığı ile hükumete, Ankara'ya bildirmelidirler..
Buna katkı sunacak olan diğer bir kolda başta İstanbul olmak üzere batı kentlerinde ki federasyon, dernekler ve diğer etkili Ardahan kanalları ile kurulacak olan Ardahan-Batı Köprüsü denecek bağlantıyı sağlamak ve gerekli desteği istemektir.
Yani bu kenti sadece birlerinin Ardahan aşkıyla değil, tüm Ardahanlıların sevdasıyla kalkınabileceğini anlamak, algılamak gerekir derim..
Valisinin 'BU kentte bu kadar' demeden halkla diyalog içinde olduğu, kaymakamlarının yerel yöneticilerle kol kola girdiği, belediye başkanlarının resmi törenler, çalışmalar dışında sık sık bir araya geldiği, basını, aydını, iş adamı, iş kadını esnafının yapılan bir çağrı ile toplanabildiği, fikirlerini ortaya koyabildiği bir Ardahan'ı yakaladığımız takdirde bir çok sorun ve sıkıntının kendiliğinden ortaya kalktığını hep birlikte görebileceğimizi ortaya koyan Ardahan Dernekler Federasyonunun samimi toplantılarına benzer toplantılara devam etmek gerekir..
Kısacası bu kentin kalkınması için toplu olarak birlikte ayağa kalkışan bir harekete ve bu kentin üzerine serpilmiş olan ölü toprağını üstümüzde atmak bu kente verilecek olan en büyük hizmet ve moraldir..
Bizde bunu yapmaya çalıştıkça halktan, tabandan, esnaf ve basından büyük destek görmenin mutluluğunu yaşıyor, hissediyoruz..
Haydi sizde, bu yazıyı okuyanlar başta olmak üzere tüm Ardahanlılar sizler de bir şeyler yapın bu güzelim Ardahan için..

**ARDAHAN VE GÖLE'DE YANGIN

*1470872015 Tarihli Haber

Ardahan İnönü Mahallesinde e Göle Çakırüzüm köyünde meydana gelen yangınlarda iki ev yanarak kullanılmaz hale geldi.
Alınan bilgilere göre elektrik ve soba nedeniyle meydana gelen yangınlarda can kaybı olmazken, büyük hasarda mal kaybı yaşandığı öğrenildi.

**Gazetecinin bugün kü konuğu genç bir siyasetçi..
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın hazırlayıp, sunduğu ve her cumartesi günleri Seymen TV’de yayınlanan ‘Fakir Yılmaz İle İş Dünyası’ adlı programın yarın ki konuğu Hanaklı Mali Müşavir ve Siyasetçi Deniz Aydemir olacak. Saat: 20.00'da Seymen TV ekranlarında seyre davetlisiniz..

**ARDAHAN'DA ENERJİ KESİNTİLERİ YAPILACAK..

Ardahan Aras Elektrik İl Koordinatörlü tarafından yapılan yazılı açıklamalarda Ardahn'da 16, 17 v1e 18 Ağustos tarihlarinde bazı yerlerde enerji kesintisinin yapılacağı duyuruldu..

Yapılan yazılı açıklamada;  Ardahan İl Koordinatörlük sorumluluk sahasında Fider 6 Enerji Nakil Hattı üzerinde hat bakım onarım ve seksiyoner yenileme çalışmaları yapılacağından 16.08.2015 tarihinde 09:00-14:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Kesintiden Etkilenecek Bölgeler 1- Ardahan İl Özel idaresi Asfalt Plenti 2- Ardahan Karayolları Asfalt Plenti 3- Sulakyurt 4- Değirmenliköy 5- Çataldere 6- Yokuşdibi 7- Sarıyamaç 8- Derindere 9- Çetinsu 10- Etçiler konkasör tesisi 11- Bizon besicilik.

Ardahan İl Koordinatörlük sahasında EBD Enerji Üretim ve Ticaret A.Ş tarafından 154 kV 795 MCM Kotanlı HES TM – Köroğlu HES TM Enerji İletim Hattı’nın tel çekim çalışmaları yapılacağından 17.08.2015 ve 18.08.2015 tarihinde 06:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Kesintiden Etkilenecek Bölgeler AŞIKŞENLİK AKKİRAZ SAYMALI DİRSEKKAYA GÖLEBAKAN AĞILLI GÖLBELEN KURTKALE SAZLISU ÖVÜNDÜ EŞMEPINAR AKDARI GÜVENOCAK KENARDERE AŞAĞICAMBAZ AKÇİL YUKARICAMBAZ SABAHOLDU DAMLICA BALTALI BAŞKÖY YILDIRIMTEPE KARAKALE KUZUKAYA TAŞDEĞİRMEN KAŞLIKAYA KAYABEYİ SEMİHAŞAKİR KENARBEL KOTANLI ÖNCÜL MERYEM DOĞANKAYA YENİ BEYREHATUN AKÇAKALE ESKİ BEYREHATUN Cenay İnşaat Sanayi Tic.Ltd.ŞTİ. Türkerler İnşaat Sanayi Tic.Ltd.ŞTİ. Ünallar İnşaat Sanayi Tic.Ltd.ŞTİ.

***Vali Basınla Kahaltı yaptı..
Vali Ahmet Deniz, ilde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.
 
Ardahan'ın genel gündemine ilişkin basının bilgilendirilmesi amacıyla Öğretmen evinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda Vali Deniz, devam eden kamu yatırımlarının durumu, ekonomik gelişmeler, turizm faaliyetleri, sınır kapıları, tünel projelerinde ki son durum, karayollarında ki çalışmalar gibi gündemde bulunan program ve yatırımlar konusunda gazetecilere bilgi verdi.
 
Sohbet ortamında geçen toplantıda, Ardahan’ın geleceğine olumlu katkılar sunma gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Vali Deniz, "Gerek kamu, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum kuruluşlarının özverili ve samimi yaklaşımlarıyla Ardahan’ın, önümüzdeki yıllarda çok daha iyi yerlere geleceğine olan inancımız tamdır. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik hukukumuzu bozmaya çalışanlara fırsat vermeyelim. Son günlerde, ülkemizi karıştırmaya çalışan terör örgütlerinin amacı ülkemizin huzur ve güvenliğini bozmaya, bölgemizin ekonomik olarak kalkınmasını ve gelişmesini engellemeye yöneliktir. BTÖ’nün son günlerde tırmandırmaya çalıştığı saldırılarını kınıyorum. Terör örgütünün oyununa gelmemek için her kesimin duyarlı olması çok önemlidir” dedi.
 
Aktaş Sınır Kapısında ki gelişmelere değinen Vali Deniz, sınır kapısının açılma aşamasına geldiğini, başta Emniyet Müdürlüğü ve Defterdarlık olmak üzere ilgili kurumlar tarafından hazırlıkların yapıldığını bildirdi.
 
Çıldır, Göle ve Posof karayolunda yürütülen çalışmalara da değinen Vali Deniz, yollarda yoğun çalışmaların sürdüğünü, zaman zaman aksamaların yaşandığı karayollarında ise çalışma yürüten müteahhit firmalara yönelik sürekli olarak uyarıların yapıldığını kaydetti.
A- A+
**YURTLARI İNCELEDİ..
 
Vali Ahmet Deniz, Ardahan Üniversitesinin Yenisey Yerleşkesinde yapılan KYK kız öğrenci yurtlarında incelemelerde bulundu.
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez ile birlikte yerleşke içerisinde yeni yapılan 750 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurtlarını gezen Vali Deniz, yeni yapılan yurtların 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte faaliyete geçeceğini, bununla birlikte Ardahan Üniversitesi’nin, mevcut öğrenci sayısının yüzde 50’sini barındıracak seviyede yurt imkânına sahip olacağını bildirdi.
*Kursları ziyaret etti..
 
İncelemelerde bulunmak üzere ilk olarak Gürçayır mahallesinde İl Müftülüğünün yaptırdığı 100 öğrenci kapasiteli Kuran kursu inşaatına giden Vali Deniz, yapılan çalışmaları yerinde görüp, müteahhit firma yetkilisinden inşaatın durumu hakkında bilgi aldı.
 
Vali Deniz, daha sonra Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsünde İl Müftülüğü tarafından yaptırılan 1500 kişi kapasiteli Cami inşaatını gezdi. İçerisinde sosyal faaliyet alanları da barındıracak olan tam donanımlı Caminin inşaat çalışmalarını denetleyen Vali Deniz, Yenisey Kampüsüne yakışacak güzel bir Cami inşa edildiğini söyledi.

**Ardahan'lı Hakem Yılmaz'a Görev

Ardahan'lı hakemimiz  Doğu Yılmaz'a Merkez Hakem Kurulu'ndan görev verildi.

Doğu Yılmaz, Mke Ankaragücü ile Erzurum B.B.Spor arasında oynanacak özel karşılaşmaya orta hakem olarak atandı. Pazar günü saat 20.00 de başlayacak olan müsabakanın yardımcı hakemleri ise Erhan Gündoğdu ile Suat Fidan. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Adem Korkmaz. Müsabaka Kazım Karabekirpasa stadyumunda oynanacak.
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6055 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI