Reklam
Bugun...


Ardahanlı HDP'nin Kapatılmasını İstedi!..
Daha önce adı İşçi Partisi olan ve Doğu Perinçek'in Genel Başkanlığını yaptığı Vatan Partisi tarafından HDP'nin 'devletin bağımsızlığı, ülkenin ve milletin bölünmez bütünlüğüne aykırı faaliyetlerin odağı haline geldiği' gerekçesiyle kapatılması için Arahanlı olan Vatan Partisi Genel Başkan yardımcısı aracılığıyla Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunuldu.

Ardahanlı HDP'nin Kapatılmasını İstedi!..

Başvuruyu, parti adına Ardahanlı olan Avukat Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nusret Senem yaptı.

Ardahan Çıldırlı olan Senem, başvuru öncesi yaptığı açıklamada, HDP'nin 11 Şubat 2018'deki 3. Olağan Büyük Kongresi'nde kendisi gibi yine Ardahanlı olan ve geçtiğimiz gün gerçekleşen kongreden sonra gözaltına alınan HDP eski Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, Divan Başkanı Sırrı Süreyya Önder ve kongrede Eş Genel Başkan seçilen Pervin Buldan'ın Afrin harekatını eleştiren, Afrin'deki PKK-PYD'yi öven açıklamalar yaptığını söyledi.
Senem, ayrıca kongrede Abdullah Öcalan'ın posterlerinin yer aldığını, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, bu densiz, gayrimeşru tavırlar dolayısıyla HDP yöneticileri hakkında soruşturma açtığını belirtti.

**Ardahanlı Eş Başkanlığı Bıraktı..

**11/02/2018 Tarihi Haber

HDP'de kongresinde sonuçlar belli oldu
Tüm baskı ve gözaltılara karşın oyunun %11'in üzerinde tutmaya devam eden ve 37 bin kişinin kongresine katıldığı Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) 3. Olağan Kongresi Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 
Ardahanlı olan Serpil kemalbay'ın yerine Iğdırlı eski Milletvekili şu anki İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ile Sezai Temelli, partinin yeni eş genel başkan oldu. Selahattin Demirtaş da PM'ye 1'inci sıradan girdi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Polis ekipleri kongrenin düzenleneceği salon çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Sabahın erken saatlerinde Ankara Spor Salonuna çıkan yollar iş makineleri ve polis bariyerleriyle kapatıldı. Salonun çevresinde TOMA, atlı polis, çevik kuvvet ve özel harekat polislerinin yanı sıra bir polis helikopterinin havadan kontrolü sağladığı görüldü. Partililerin üst aramalarında şarj aleti, kalem, çakmak, laptop, kulaklık, powerbanklar salona alınmadı.
Bu arada yetkililer, kongreyi izleyecek sarı basın kartı sahibi gazetecilerin kamera, laptop ve fotoğraf makinesiyle içeriye girmelerine sonradan izin verdi.

**Ardahanlıya Gözaltı Kararı!..

*09/02/2018 Tarihli Haber

Zeytin Dalı Harekatı ile yaptığı açıklamalar dolaysıyla haklarında gözaltı kararı verilenler arasında Ardahanlı olan HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay'ın da bulunduğu öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında 17 kişi hakkında geçen günlerde gözaltı kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medya üzerinden 'Zeytin Dalı Harekatı'nı protesto bahanesiyle 'halkı sokağa dökmeye ve çatışma çıkarmaya çalışanlar' hakkında geniş çaplı soruşturma başlatıldığının daha önceden duyurulduğunu belirtti. Açıklamada, "Bu soruşturma kapsamında PKK/KCK üyesi 17 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, emniyet ve jandarma görevlilerimiz tarafından bu sabah itibaren operasyon başlatılmıştır" denildi. Şüphelilerin, HDP'nin geçen hafta sonu düzenlediği Kadın Konferansı'nda harekat aleyhinde bildiri okudukları ve açıklamalarda bulundukları da kaydedildi

KEMALBAY HAKKINDA GÖZALTI KARARI
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, sabah erken saatlerde düzenlenen eş zamanlı operasyonda şüphelilerden Hacer Ö. Diyarbakır'da, Ahmet K. Antalya'da, Musa P., Onur H., Fadime Ç., Özlem Eylem T., Naci S. ve Keziban K. ise İstanbul'da gözaltına alındı. HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay'ın da aralarında bulunduğu diğer şüphelilerin arandığı belirtildi.

**ARDAHAN’DA UYUŞTURUCU PAZARI KURULMUŞ!

*07/02/2018 Tarihli Haber

Ardahan’da son yıllarda uyuşturucu kullanımının arttığını ve yaygınlaştığını belirten Ardahan Uyuşturucuyla Mücadele ve Eğitim Derneği Başkanı Uğur Kaçar, “hiçbir karşılık beklemeden kurduğumuz dernek eğitim amaçlı projelere ağırlık verecektir” dedi.

Uyuşturucuyla Mücadele konusunda her bireye ciddi sorumluluk düştüğünü açıklayan Kaçar, Ardahan Uyuşturucuyla Mücadele ve Eğitim Derneği kongresinin yapıldığını ve çalışmalara başladığını söyledi.

Ardahan esnafı, kurumlar, Sivil Toplum Örgütleri, Siyasi Partiler, gazeteciler ve halkı ziyaret eden Ardahan Uyuşturucuyla Mücadele ve Eğitim Derneği yönetimi, uyuşturucuyla mücadele konularında önemli bilgilendirmelerde bulunuyorlar.

Kongre Caddesi üzerinde bulunan Şölen Restaurant ve Cafe’de Ardahan Uyuşturucuyla Mücadele ve Eğitim Derneği yönetimiyle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Uğur Kaçar, gazetecilere uyuşturucu kullanımı ile ilgili açıklamalarda bulundu ve yetkililerin daha ciddi önlemler alması gerektiğinin altını çizdi.

KAÇAR: UYUŞTURUCU KULLANIM YAŞINA DİKKAT ÇEKTİ

Uyuşturucu kullanım yaşının 12’ye kadar düştüğünü belirten Kaçar: “Genç bir nüfus yapısına sahip olan ülkemizde ve ilimizde sigara, alkol ve uyuşturucu maddeleri Madde ile tanışma ve madde kullanım yaşının giderek düştüğü ve 12-17 yaş arası gençlerin risk altında olduğu yapılan çalışmalarla ortaya konulmuştur. Bu bakımdan gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması ve onlara sağlıklı yaşama bilincinin kazandırılmasında en büyük görev eğitim kurumlarına düşmektedir. Bu bağlamda okul, öğretmen, aile ve toplumun işbirliği daha da önem taşımaktadır. Okul önlerinde bulunan seyyar satıcılara dikkat edilmeli ve bu satıcılar kesinlikle okul çevresine yaklaştırılmamalıdır. Okul etrafındaki kafe, lokanta, market, büfe ve benzeri şeyler takip edilmelidir” ifadesini kullandı.  

ARDAHAN’DA UYUŞTURUCU PAZARI KURULMUŞ

Ardahan'da uyuşturucu kullanımı son zamanlarda artmış durumdadır diyen Kaçar, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bundan sonraki süreçlerde gelecek nesillerimize yansımaması adına çocuklarımıza öğrencilerimize daha doğrusu bizlere bile bulaşmaması adına çocuklarımıza toplumumuza bir zırh giydireceğiz. Onları bilgilendireceğiz eğitimler vereceğiz. Gönül isterdi ki satrancı sevenler derneği kuralım, gönül isterdi ki folkloru sevenler derneği kuralım ama ne yazık ki bugün güzide Ardahan’ımız böyle bir duruma geldi ve Ardahan da bu konuda pazar oluşturulmaya çalışılıyor. Biz bunun önlemini alabilmek için bir sivil toplum örgütü oluşturduk. Değerli basın arkadaşlarımız ve yönetim kurulumuzda ki arkadaşlarımızla beraber inşallah bu işin üstesinden geleceğiz. 

UYUŞTURUCU KONUSUNDA EĞİTİM VERİLECEK

Bu konudaki amacımızı sizlere anlatmak istiyorum. Derneğimiz sosyal, kültürel ve sağlık alanında toplumun tüm kesiminde başta uyuşturucu bağımlılarına yönelik olmak üzere, eğitim fırsatı sağlayarak topluma kazandırma noktasında çalışma yürütmek, uyuşturucu kullanımı ve madde bağımlılığının ulusal ve uluslar arası bir sorun olduğunun bilinciyle memleketimizde eğitim amaçlı yazılar yayınlayan, kitap ve dergi aracılığı ile okullarımıza ve toplumumuza bunu enjekte etmektir.

SPOR, KÖTÜ ALIŞKANLIKLARIN PANZEHİRİDİR

Öğrencilerimiz için seminer düzenleyerek psikolog ve psikiyatrisi eşliğinde bilinçli bir şekilde bu maddenin zararlarını anlatarak toplumumuzu bilgilendireceğiz. Kimyasal ve sentetik diğer bağımlılık yapan maddelerin kullanımını önlemek, iyileşmek isteyen kişilerin rehabilitasyon sürecine katkı sağlamak, gerekli durumlarda bireysel ve gruplar halinde terapiler düzenlemek ve sosyal aktivitelere yönlendirmek için sporun önemini toplumun her kesimine anlatmak sportif faaliyetlerin uyuşturucunun panzehiri olduğunu topluma enjekte etmek en büyük amacımız ve hedefimiz olacaktır. Bu noktada Ardahan halkından destek bekliyoruz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum,  Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, ‘Türk toplumu Türk gençliği ne kadar sağlıklı yaşar Spor yaparsa, Ulusumuz o kadar güvence altındadır ilkemiz bu olacaktır” şeklinde konuştu.

**Siz önce uyuşturucuyla mücadele edin dedi, eşyalarını yaktı!

*30/01/2018 Tarihli Haber

Ardahan’da eğlence sektörü üzerine iş yeri işleten Mustafa Sural adlı esnaf, son iki ayda aldığı cezalar, yaşadığı baskı ve uygulanan sık denetimler nedeniyle bunalıma girerek iş yerini ateşe verdi.

Olay, işyerinin bulunduğu Atatürk Mahallesi Kars yolu üzerinde meydana geldi. İşyerinde sık sık denetimlerin yapıldığını ve hak etmediği cezalar aldığını ileri süren Mustafa Sural, gece saat 01.00 sularında 20 kişilik personeliyle birlikte işyerini ateşe verdi. İşyerinde bulunan eşyaları dışarı dökerek ateşe veren ve yaşadığı haksızlığa isyan eden Sural, son aylarda yapılan uygulamalar nedeniyle evine ekmek götüremediğini belirtti.

20 KİŞİ, KIŞIN İŞSİZ KALACAK

Sural, “Yanımda 20 kişi istihdam ediyorum. Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Ardahan’da bir ton kömür Bin TL’dir. Polis bizi rahat bırakmıyor, gelip bizimle uğraşıyorlar. İşyerimi yakıp kapatacağım. Yetkililer bize sahip çıkmıyor. Biz yasal olarak ekmeğimizi kazanmaya çalışıyoruz. Uyuşturucu satmıyoruz, yasal olmayan bir iş yapmıyoruz. Şimdi bu kış günü bu kadar personele kim ekmek verecek? Yazık günah değil mi? 2 ay içinde bize 60 Bin TL ceza verdiler. Yetkililere sesleniyorum, Ardahan’da önce uyuşturucu ile mücadele etsinler. Biz kimseden yardım istemiyoruz bizimle ve ekmeğimizle uğraşmasınlar” dedi.

BAŞKAN KÖKSOY’A TEPKİ GÖSTERDİ!

Olay yerine gelen Emniyet güçleri, bunalıma giren Mustafa Sural’ı sakinleştirmeye çalışarak yoğun güvenlik önlemleri aldı. Sural, işyerinin açılış ve kapanış saatlerinin uygun olmadığını iddia ederek ruhsatı veren Ardahan belediye Başkanı Faruk Köksoy’u yerden yere vurdu.

BAYDAR’A SİTEM ETTİ!

Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle AK Parti Ardahan İl Başkanını da defalarca aradığını belirten Sural, Baydar’ın kendisine dönmediğini ve derdini dinlemediğini de söyledi. İşyerini boşaltıp ateşe veren Sural, İtfaiye ekiplerinin yangını söndürmesine de izin vermedi.

**Sobada sakladığı 4 bin lirasını yaktı!

*27/072017 Tarihli Haber

Ardahan Göle İlçesinde meydana gelen bir olay 'Fakirin yüzü ne zaman güldü ki?' sözünü hatırlattı.
Alınan bilgilere göre Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Dereyolu (Salut) köyünde çobanlık yapan S. M. isimli çoban aylarca peşine koşturduğu hayvanların sahiplerinden toplam da 8 bin TL. kazandı.

Kazandığı paranın 4 Bin TL.'sini borç harcına veren kalan 4 Bin TL. ile de kendisine bir inek alma hayali ile yaşadığı Koyunlu köyünde ki evinin sobasında sakladı.

Ancak günler sonra havaların yağan yağmur ve dolu dolaysıyla soğumasıyla tek kaldığı evinin sobasına ateş veren S.M. isimli vatandaş biraz sonra gelen kağıt kokusu ile parasını yaktığı sobanın fırınında unuttuğunu hatırladı.
Alev alev yanan sobanın fırınında tutuşan paralarını kurtarmaya çalışan S.M. isimli köylü fırını açtığında 4 Bin lirasının büyük bölümün yandığını görünce şok olup, aylarca büyük emek vererek kazandığı 4 bin liranın 480 lirasını ancak kurtarabildi.

**Saffet’in Partisi PARA!..

*01/05/2015 Tarihli Haber

/Foto/Kaynak: Kurbani Demir Göle

Parasal gücü ile 7 Haziran’da yapılacak olan Genel Seçimleri zorlayacağı ileri sürülen Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya’nın bu gücüne karşı gün geçtikçe yanlı kalmaya başladığı da dikkat çeken seçim ayrıntıları arasında.

3 Dönem Ardahan Milletvekilliği yapmasına karşın yeniden milletvekili olmak için 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine bağımsız milletvekili adayı olan Ardahan’ın 21., 22., ve 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya parasal gücüne inanıyor.
Diğer adaylara nazaran ekonomik durumu en iyi olan Saffet Kaya’nın bağımsız olarak girdiği genel seçimlerde bu gücüne de inandığı görülüyor.
Seçim propagandası için hiç bir masraftan kaçmayan Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya Ardahan merkez başta olmak üzere açtığı seçim bürolarıyla, kiraladığı seçim otobüsleri ile ekonomik gücünü ortaya koymakta.

**Şirketlerine inceleme iddiası..

4. Kez Ardahan Milletvekili olmak için Bağımsız Milletvekili Adayı olan Saffet Kaya’nın yeniden seçilmek için büyük mücadele verdiği görülen Ardahan’da AK Parti, CHP, MHP ve HDP ile yarışan Saffet Kaya’nın seçimi bir parti kadar zorladığı dikkatlerden kaçmazken Kaya’ya ait şirketlerinin Vergi Dairesi ve SGK Müfettişleri tarafından incelemeye alındığı ileri sürüldü.

**CHP'li Dostlarım Bana Kızmasın..
Ulusal'da olduğu gibi yerelde de muhalefet yapmamakla eleştirilen ve 15 yıldır iktidar olan partinin bugünlere gelmesinde en büyük şans olarak değerlendirilen muhalefet partilerinden olan Cumhuriyet Halk Partisinin Ardahan kanadında yaşananları dile getirdiğimiz şu günlerde CHP'li bazı dostlarımın bana bir hayli küsüp, kızdıklarını da haber alıyorum..
Gerçi gazetecilik mesleğimiz gereği ele aldığımız her konuda mutlaka birilerini kızdırıp, küstürdüğümüzü bilsem de tüm vatandaş ve seçmen gibi benimde CHP ve diğer muhalefet partilerinden daha iyi bir muhalefet istediğim için CHP'nin bana kızmasını çokta anlamlı bulmuyorum..
Çünkü bir çok idarecisinin tutuklu olduğu HDP'ye, ortalıkta görünmeyen MHP'ye olduğu gibi mevcut iktidara da zaman zaman hatta her zaman eleştirilerimiz olduğunu CHP'li dostlarımda okuyor, biliyor ve görüyorlar..
Ve en önemlisi ben bir gazeteci olarak ele aldığım yazılarımda, haberlerim de şahsi bir kavgam dolaysıyla ve en önemlisi desinler diye kendilerini konu etmediğimde iyi biliyorlar..
Bu nedenle; için için kaynayan ve her an İl Başkanının da değişmesi beklenen CHP'nin bana kızmaktansa, beni ve benim gibilerinin değil CHP'nin var olduğundan bu yana parti içi muhalefettin yüzünden bu hallerde olduğunu da görmelerini tavsiye ederim..
2019 Seçimlerine doğru giden ülke de ki siyaseti yakın takibe almaktansa parti içinde kim iktidar olsun kavgasını bir türlü bir yana bırakmayan CHP'nin başta Ardahan merkezi olmak üzere bir zamanlar solun kalesi olan Göle'de, gün geçtikçe Erzurumlaşan Posof'ta ve yurt genelinde tanıdığım ve şu an büyük bölümü CHP'li olan terekeme yurdu Çıldır'da belediyeyi alması, genelde iktidar olması için yol gösteren biz gazetecileri yanlış anlayıp, kızmaktansa için için kaynayan kendisine bakması, hatta kızması gerek..
Yani son olarak otel projesini de konuta çeviren, kentin yapılaşmasını adeta katleden, yolları olduğu gibi üst yapıyı halka bir türlü yapamayan iktidara muhalefet etmesi gereken CHP'nin zamanında aşılanmadıkları için telef olan, edilen kazları düşünüp, bu konuda görüş belirtmeyi düşünmesi gereken bir muhalefet partisi olduğunu hatırlatırken bize kızmamasını isterim..


Bu kentin vekili vekili olan değişmez idarecilerle idare edilmesinin iktidarın suçu olduğunu halka anlatması gereken CHP'nin kendi iç kavgası dolay bu ülkede olduğu gibi iki gümrük kapısı olmasına karşın halen ithalatı ihracatın beklenen seviyede yapılmadığı bu kentte yaşananları görmeyip, bizim yazdıklarımıza kızma yoluna gitmesi bana göre kolaya kaçmaktan öte bir şey değildir..
Evet kısacası CHP'li dostlarım bana kızmaktansa beğenmedikleri DSP Ardahan gibi iktidara kızması onlara daha çok puan getirir derim.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 12800 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI