Reklam
Bugun...


Ardahan'ın 2 En Genci, 1 Köyde!
Ardahan'ın simgesi konumunda Kura Nehri'nin yanı başında bulunan ve kazları ile ünlü Sugöze (Cincorup) köyünde 105 ile 91 yaşında iki genç var. Ardahanlı Köy Enstitüleri mezunu olan aydınlardan olan Kazım Arıcı 105 yaşına ayak basarken komşu köylüsü Yasin Er'de 91 yaşına ayak bastı.

Ardahan'ın 2 En Genci, 1 Köyde!

Öğretmenlikten sonra soy ismi gibi Arıcılık yaparak Ardahan balının ilk teşvikçilerinden olan Kazım Arıcı gibi aynı köyde yaşayan Terzi emeklisi Yasin Er'de 91 yaşına adım atarken, Ardahan'a 5 Km. uzaklıkta olan Ardahan'a yürüyerek gidip, gelmeye devam ediyor.
**Kral Öldü, Çok Yaşa Kral!
 
'İspanya'da Kral Juan Carlos'un tahttan çekilmesinin ardından Prens Felipe taç giydi. Mecliste yemin eden 6. Felipe İspanya'nın yeni kralı oldu. Tarihi tören kuşak giyme merasimi ile başladı. Tahtı bırakan eski Kral Juan Carlos 'fahin' diye bilinen askeri maraşel kuşağını kendi elleriyle oğlu Felipe'ye taktı. Bu törenin ardından mecliste yemin merasimi yapıldı. Mecliste yemin eden 6. Felipe, resmi olarak İspanya'nın yeni kralı oldu. Tören, "Çok yaşa kral, çok yaşa İspanya" sloganları ve alkış...'
Bu haberi ve hala yönetimlerde olmasalar da bir çok ülkede simge konumunda olan Krallıkları bana inceleten Kral veya Padişahlara yalakaları oldu.
Gerçi kralla olmazsa da padişahlıkla yönetilen bir toplumun fertlerinin her yeni padişaha, 'Çok yaşa padişahım' dediğini bilen biri olarak bu yönde yaşananları da araştırırken bugünkü yazıma konu olan durumu en iyi şekilde anlatan meseleleri de araştırmaya başladım.
Ve en iyi mesele aşağıda ki anlatılanın olduğunu fark edip, kopyaladım..
İşte bugünkü yazımı daha iyi anlatması için yaptığım araştırmada dikkatimi çeken il önemli mesele;
'Bir köyde eşekler Semerci’den çok şikayetçilermiş, yaptığı semerlerden sırtları yara oluyormuş. Sonra eşekler toplanıp “Semerci ölse de kurtulsak”  diyerek dua etmişler.
Bir gün Semerci ölmüş, yerine yeni bir semerci gelmiş, ancak; onun yaptığı semerlerden de sırtları yara olmuş. Tekrar bir araya gelen eşekler “Semerci ölse de kurtulsak”  diye dualarını yenilemişler. Gel zaman git zaman bu Semercide ölmüş. Yeni Semerci gelmiş, eşeklerin sırtları yine yara oluyormuş. Eşekler dua etmek için toplandıklarında içlerinden biri çıkmış:
- Arkadaşlar! Bu Semerci de ölünce başka bir semerci gelecek, en iyisi biz dua edelim Allah bizi eşeklikten kurtarsın.'
Yani her ölen Kral'ın arkasında demediğini bırakmayan ama her gelen yeni Kral'a, Padişaha 'Çok yaşa' diyen bir toplumun dalkavuklarının yeniden sahnede olup, poz verdiklerini görürür bu durumu görmezden gelen yen Kral ve Padişahların yarında onlar öldüğünde aynı durum karşısında kalacak olanlardır.
Ama bu durumu yani görüneni görmezden gelip, dalkavuklar ile poz veren yeni Kral ve Padişahlarında işine gelen bu eşekliğin bitmediğini de bilmek gerek.
Çünkü eşekler oldukça iktidarları devam ettiğini bilen eski Kral ve Padişahlar gibi yenileri de bozuntuya vermeden hizmet yapmaları için kendilerini oraya taşıyanları kısa sürede unutup, dün eski Kral ve Padişahların dalkavukları olanları yanlarına alıp bolca poz vermeyi daha kolay iş sayarlar.
PEKÄ° BU ADAY NEYÄ°N NESÄ°?
PEKİ BU ADAY NEYİN NESİ?
*19/03/2015 Tarihli Haber
Dün düzenlediği basın toplantısıyla partisinin 8 aday adayının olduğunu yeni adayların olmadığını ve bunu yazanların yalan yazdığını belirten HDP’nin seçimden seçime İl Başkanı olan Ergün Koç kendi yaptıklarını saklamak için bizi partiyi yıpratmakla suçlayıp, haberimizi yalanlamaya çalıştığı bir sıra da HDP Genel Merkezine başvuran Damallı Güner Kökat HDP’nin 9. Aday Adayı oldu.

Gazetemizin daha önce gündeme getirdiği ve mevcut aday adayların dışıda bir başka ismi Ardahan’da aday gösterebileceğinini duyurması ardından düzenlediği basın toplantısıyla başta kendisininin bizzat söz verip, istifa ettirdiği Dr. Taşkın Aktaş’ı olmak üzere HDP’nin aday adaylarını tanıtan HDP’nin seçimden seçime İl Başkanı olan Ergün Koç’un basın açıklamasıyl ilgili haberi aynen yayınlıyor, yanda ki yeni adayın HDP Genel Merkezine yaptığı resmi başvurusunu HDP’lillere, Ardahan kamuoyuna sunuyor, kimin yalan ettiğini görmelerini istiyoruz..

**HDP’ye Damallı Bir Aday..

Gazetemizin daha önce gündeme getirdiği e ‘HDP’nin Adayının Bileşenlerden mi?’ diye sorduğu haberin hemen ardından HDP Genel Merkezine başvuran Damallı Güner Kökat HDP Ardahan’dan Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. 
Resmi başvurusunu HDP Genel merkezine yapan Kökat yakında Ardahan’a giderrek seçim startını vereceğini açıkladı.

**BASIN TOPLANTISI..

**İŞTE HDP’NİN 9. ADAY ADAYI ve ERGÜN KOÇ’UN ‘YALAN’ DEDİĞİ HABERİ..


Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan il örgütü, milletvekili aday adaylarını kamuoyuna tanıttı.
HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç, Kaptanpaşa Mahallesi'nde bulunan özel br lokanta da düzenlediği kahvaltılı basın toplantısında yaptığı konuşmada, 2015 milletvekili genel seçimlerinin partileri için tarihi bir seçim olduğunu söyledi.
Bu dönemde her kesimden destek istediklerini, destek alacaklarından da emin olduklarını belirten Koç, "Bizler halkların kardeşliği için seçime giriyoruz. Bizim derdimiz milletvekili kazanmak değil. Bizim derdimiz bütün halkların hak ettiği noktada olmasını sağlamaktır. Çünkü bizim demokratik mücadele derdimiz var. Bu süreç çok önemli bir süreç. HDP seçime başarılı bir şekilde girecek ve hak ettiği noktaya da ulaşacaktır. Partimizin baraj kaygısı gibi bir sorunu yoktur. Hergeçe gün artan oy oranı ile genel seçimlerin en başarılı partisi olacağımıza inanıyıorum" dedi. 
Başkan Koç, yerel basının önemine dikkat çektikten sonra, bazı yerel basın organlarında çıkan yalan haberlere de açıklama getirdi. “Basının günümüzde dördüncü kuvvet olduğu bir süreçte doğruları kamuoyuna duyurması gerekirken, bazı yayınlarda aleyhimizde haberler çıkmaktadır. Tamamen gerçek dışı olan bu haberler partimizi yıpratma amaçlı olduğu kanısındayız. Bugün burada tüm aday adayları ve değerli partili arkadaşlarımın huzurunda bir kez daha söylüyorum. Mevzu bahis haber tamamen yalandır. Şuanda 8 milletvekili aday adayımız bulunmaktadır. Tüm aday adayımız milletvekili olmak için değil partimizi yerelde iktidara taşıyıp, mecliste barış sürecine katkı sunmak ve halkımıza hizmet etmek için adaydırlar. Bizlerde tüm aday adayımızla aynı mesafede bulunup kim olursa olsun, 8 aday adayımız ve teşkilatımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullanıldı.
Başkan Ergün Koç’un konuşması ardından Aday adaylar sırasıyla söz alarak kendilerini tanıttılar.
HDP Ardahan’dan Aday adayı olan isimler şöyle; Avukat Yaşar Kaya, müteahhit Abbas Yoldaş, Recep Yılmaz, Osman Genç, iş adamı Mahir Sural, ilahiyatçı Ertan Hamitoğlu, Dr. Taşkın Aktaş ve Yavuz Selim Özçelik 
HDP Ardahan İl Başkanı Ergün Koç, teşkilat olarak 8 aday adayına eşit davrandıklarını, tüm adayların partilerine katkı sunmak için bu yarışa girdiğinin de altını çizdi.
Ardahan yerel basın ve ulusal basın temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği tanıtım toplantısı toplu halde çekilen fotoğraflar ardından sona erdi.

 




Kaynak: Kdag

Editör: kuzeyanadolugazetesi

Bu haber 5268 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI