Reklam
Bugun...


ARDAHAN'DAN KARTPOSTALLIK KIŞ FOTOĞRAFLARI!
BELEDİYENİN TAZİYE EVİ İCRADAN SATILDI!.. Kar yağışının devam ettiği ülkede olduğu gibi ülkenin sınır kenti Ardahan'da da güzel ve kartpostallık kış fotoğraflarına kare olan manzaraların güzelliği dikkatlerden kaçmıyor.

ARDAHAN'DAN KARTPOSTALLIK KIŞ FOTOĞRAFLARI!

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Fotolar: Özgen Beşli/Damal Bölgesel Haber/Levent Pehlivan
Geride kalan yıllarda ki kar yağışının olmadığı ve kuraklığın tartışılmaya devam ettiği şu günlerde yağan karlara sevinen Ardahanlılar kışın olumsuzluklarının yanında güzelliklerinde es geçmeyip, fotoğraflayıp, görüntüleyerek başta sanal ortam da olmak üzere kentlerinin ve kışın güzelliklerini tüm dünyaya anlatmaya çalıştıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Başta Ardahan'ın simgesi olan ve kışları tüm yüzeyi donanarak doğal bir pist alanı olan Çıldır Gölü olmak üzere birçok güzelliği daha da güzelleştiren kar görüntülerini paylaşan Ardahanlıların yayınladığı kartpostallık kış fotoğraflarının büyük ilgi toplamakta.
Geride kalan yıllarda ki kar yağışının olmadığı ve kuraklığın tartışılmaya devam ettiği şu günlerde yağan karlara sevinen Ardahanlılar kışın olumsuzluklarının yanında güzelliklerinde es geçmeyip, fotoğraflayıp, görüntüleyerek başta sanal ortam da olmak üzere kentlerinin ve kışın güzelliklerini tüm dünyaya anlatmaya çalıştıkları dikkatlerden kaçmıyor.
Başta Ardahan'ın simgesi olan ve kışları tüm yüzeyi donanarak doğal bir pist alanı olan Çıldır Gölü olmak üzere birçok güzelliği daha da güzelleştiren kar görüntülerini paylaşan Ardahanlıların yayınladığı kartpostallık kış fotoğraflarının büyük ilgi toplamakta.
BELEDİYENİN TAZİYE EVİ İCRADAN SATILDI!
Haber/Foto: Suat İncedere
Esenyurt Belediyesi desteği ile Kars/Arpaçay Belediyesine yaptırılan Taziye Evi'nin parası ödenmeyince icra yolu ile Erzurumlu bir kişiye satıldı.
Alınan bilgilere göre İstanbul Esenyurt Belediyesi AK Parti yönetiminde bulunduğu sırada Kars/Arpaçaylı Belediye Başkan Yardımcısı ilçesine katkı olsun diye yönetiminde bulunduğu belediyeden sağladığı destekle AK Partili olan Arpaçay Belediyesine bağışlanmak üzere  bir taziye evi yapılmasına katkı sundu.
Ancak Arpaçay Belediyesinin Esenyurt'tan gelen kaynağı taziye evini yapan müteahhitte vermeyince müttehit kendi kaynağı ile yaptığı taziye evini icraya çıkardı. Sanal ortamda da satışa çıkarına taziye evini Erzurumlu bir vatandaş icradan 212 bin liraya aldı.
GAZETECİLER HABER AJANSI..

Sarıyer Posta adlı yerel gazete ve internet haber sitesini incelerken dikkatimi çeken bir yazıda aralarında siyasi görüşümüz uyumlu olmasa da gazetesinde bir yıl boyunca baş yazarlık yaptığım Gebze Gazetesinin Sahibi abim İsmail Kahraman ile Doğu Anadolu Bölgesinde birlikte ulusal gazetelerde onca haberi manşet ve sürmanşete çektiğimiz Macit Gürbüz abimin de bulunduğu ve uzun zamandır güzel çalışmalara imza atan ve kısa adı TİMEF olan  Tüm İletişim ve Medya Federasyonunun sanalda düzenlediği çalıştayında bir araya gelen gazetecilere sunduğum önerimin haklılığını bir kez daha anladım

Çünkü, Sarıyer Posta'da yazan meslektaşım Levent Pehlivanoğlu'nun '
Yerel gazeteler ve sorunları' başlıklı yazısında yakındığı konu ve benim gibi gazetecilerinde sıkça yazılarına taşıdığı gazetecilerin ana sorununun okur diye hizmet ettiklerimizin biz gazetecilere, 'satılık basın' derken kendilerinin değil, günlük bir gazete satın almak, abone olup, bir reklam vermeyi akıllarına getirmediklerini en iyi bilen gazetecilerdenim.
Evet, meslektaşım Pehlivanoğlu'nun 'Gazeteci arkadaşlar genelde halkın sorunlarını, yazıp çizdikleri için kendi sorunlarına çok fazla eğilemezler. Halkımızda gazetecileri hiç sorunu olmayan, para içinde yüzen bir kesim olarak görür.' diye başlayan yazısında 'gazetecilerin sorunlarını kim yazacak?' anlamına gelen satırlarına bakınca buradaki eksikliğin gazetecilerin kendilerinde olduğunu anlamayan biz gazeteciler olduğunu da bir kez daha hatırlıyor ve kendimize yani gazetecilere üzülüyordum.
'Oysa gerçek hiç de öyle değildir. Gazete bayisinde görüp de merak etmek için bile birçoğunuzun bakmadığı yerel gazeteler, bayiye gelinceye kadar bin türlü zorluk yaşar. Sahibinden muhabirine, köşe yazarından, dizgicisine kadar sizin sorunlarınızı, dertlerinizi anlatmak için uğraş verirler. Çoğu, para olmadığı için zamanında parasını alamaz. Çoğu matbaa parasını ödeyemez. Bazen öğlen yemekleri zeytin ekmekle geçer. Bütün bu sıkıntılara rağmen ellerinden geldiği kadar iyi bir gazete çıkartmaya çalışırlar.' diye devam eden meslektaşımın bu satırlarında dikkat çektiği ise yeri geldiğinde kamuoyu yani halk, diğer adıyla okuru için canını ortaya koyan gazeteciyi anlamayan, derdine ortak olmayanların halk olduğunu ima eder ve onlara sitem eder gibiydi, aşağıdaki satırları ile devam ettiği yazısında..
'Siz değerli halkımız ise kulaklarınızı ve gözlerinizi bu sıkıntılara kapatıp ağzınızı her açtığınızda gazetecileri eleştirirsiniz. Mahallenizde, sokağınızda, okulunuzda yaşadığınız her haberi yazıp çizmelerini istersiniz. Hem yerel gazetelerin güçlü olması için katkı koymazsınız hem de bazen satılık basın dersiniz.'
Evet, Sarıyer Posta başta olmak üzere tüm yerel gazetelerin nasıl hazırlanıp, çıktığını anlamayan büyük halkımızın sadece yerele değil, ulusal basın ve dizilerini izlerken araya giren reklamlara kızdığı medyayı da sahiplenmediğini anlatmaya çalışan meslektaşımın 'Satılık basın yok mudur? Elbette kalemini para ve çıkar için satanlar vardır. Ama bu mesleği aşkla, şevkle yapan birçok arkadaşımız vardır.' satırlarının da bir o kadar anlamlı ve anlaşılması gereken sitemler olduğunu bana değil, sevgili şu an bu yazıyı okuma zahmetinde bulunan sana yani okura, halka, büyük milletimize hatırlatır gibiydi..
'Ulusal basın okuma alışkınlığımız bir türlü yerelleşememiş. İşte sorun budur. Oysa mahallendeki, sokağındaki sorunları her zaman haberleştiren, bu konuda daha duyarlı olan yerel basındır.' diyen sevgili meslektaşımın burada bir soru daha sorması gerekirdi.
Oda halktan, siyasilerden önce biz ulusal ya da yerel diye ayırmaması gereken bu meslektaşın ana dinamoları olan gazetecilerin birbirlerinin yazılarını ne kadar okuduğu ve birbirlerine ne kadar destek olduğunu sorup, gazetecinin gazeteciye attığı köstekleri de sıralamalıydı diye düşünenlerdenim.
'Kentlerde yerel basını genellikle siyasiler takip ediyor. Belediyeler toplu alım yaparak bayramlarda reklam vererek destek olmaya çalışıyorlar. Bütün bu çabalar yerel basını güçlü kılamaz. Taşıma su ile değirmen döndürmeye benziyor bu durum. Aynı zamanda yerel basının özgürlüğüne, muhalefet yapmasına da engeldir bu uygulama. Bunun örnekleri çoktur, bilenler bilir.' diye yazısına devam eden meslektaşımın bu satırlarına bakınca da o siyasilerin, belediyelerin destek değil, aslında gazetecileri, gazeteleri esir almak için bu taktikle post içinde ki dostlar olduğunu da bildiğini düşünüyorum.
Çünkü gazetecilikte asıl diğer bir sorunun 50 kuruşluk katkının aslında tembelliğe, al/yapıştırla haberciliğe alıştırdığı da diğer önemli bir konu..
Ve; 'Yerel gazetelerin güçlenmesi için yerel yönetimlere daha başka görevler düşmektedir. Belediyelere ruhsat için başvuran her işletmeye bir veya iki yerel gazeteye abone olma şartı getirilebilir. Çay bahçeleri, kahvehaneler, lokantalar hepsi bir veya iki yerel gazeteye abone olabilir. Ekonomik olarak güçlenen yerel basın yaşamak için birilerine yaslanmak zorunda kalmayacak ve özgürleşecektir. Özgürleşen basında daha güzel gazete çıkartmaya başlayacaktır. Birbiriyle kalite için rekabet edecektir.

Birbirimizi anlamaya çalışarak bu konuda fikir üretmeye ne dersiniz? Gelin her şeyi bir kenara bırakıp Sarıyer yerelinde bu konuyu tartışalım çok orijinal fikirler ortaya çıkacaktır. Gazeteler artık arkasındaki güçlerin varlığıyla değil, kalitesiyle ve birbiriyle yarışmalıdır.' diyen meslektaşımın bu önerisini desteklerken benim de ona ve diğer tüm yerel bir teklifim, bir teklifim, önerim olacak..

Gelin daha özgür bir basın için kendi ajansımızı kurup, BİP'in daha çok biplemesi için önce Corona, sonra Covit-19 ardından pandemi ama aslında sadece bir gripal olay olan saçmalık gibi merkezden bir emir ile bir anda öcü ilan edilen whatsap ve diğer sanal ortamlarda bir birimizin haberlerini, yorumlarını, yazılarını bir birimizin gazetelerinde de yayınlayalım.
Yani Sarıyer'in haberini Ardahan, Tekirdağ'ın haberini, yorumunu Antalya, Diyarbakır, Kayseri, Hatay, , Konya, Sinop, Çanakkale, İzmir, Rize'deki siyasi de, belediye de, okur da görsün, okusun ve Ankara üzerinde gerçek anlamda bir baskı ve o çok dillendirilen ama hayata geçirilemeyen 4. Kuvvet olsun, basını oluşturan biz gazetecilerin kendilerine ait Gazeteciler Haber Ajansı..

 

https://www.parcabox.com

ALO PARÇA: 0 532 485 62 56 Firmamız, oto tamir servisinden elde ettiği deneyimlerle 2006 yılındaEsenyurtFatih Oto Sanayii’nde ilk şubesini açarak yedek parça sektörüne giriş yapmıştır. İhtiyaç duyulanRenault, Citroen, Peugeot, Fiat, Opel, Bmw, Audi, Volkswagen, Volvo, Mercedesmarka otomotiv yedek parça ürünlerini kısa zamanda müşterilerine sunarak, sektördeki yerini hızla almıştır. 256 Bit ödeme altyapısı ve %100 güvenli ve doğru parça sloganıyla müşteri odaklı hizmet veren firmalarımız, hizmetteki faydanın  her iki tarafın yararına olması gerektiğini prensip edinmiştir. Müşterisinin memnuniyetini ve yedek parça çeşitliliğini daha üst seviyeye çıkarmak için 2. Şubesini de 2016 tarihinde  açmıştır. 

Kurulduğu günden bu yana yenilikçiliğe, teknolojiye ve inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan İlke Otomotiv, sürdürülebilir ve çevreci bir anlayışla işletmelerinde otomasyon sistemini kurarak koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibiyle e-ticaretle de müşterisine yedek parça hizmeti sunmaya başlamıştır. Binek ve hafif ticari araç gruplarındaki oto yedek parça satış hizmetini Müşterisine en uygun fiyat ve kaliteli hizmetle sunmayı ilke edinmiştir. 

İlke otomotiv, ‘Müşteri şikâyete değil teşekküre gelmelidir!’ Sloganıyla sürdürülebilir ve sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ederek geleceğe kendini yenileyerek giren bir işletmedir. 

Vizyonumuz: Perakende oto yedek parça sektöründe teknolojik değişimlere ayak uydurarak müşteri değeri ve tatminini sağlamaktır.

Misyonumuz: İhtiyaç duyulan yedek parçayı sürekli çeşitlendirerek müşteriye en kısa zamanda en uygun fiyatta ve en iyi hizmetle sunmaktır. 

arşiv haber 23/07/2015 haber/yorum
Bu Fotoğraf Barış Fotoğrafıdır..
Ardahan’ın Göle ilçesinde başlayan silahların ardından Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 gencin canlı bomba tarafından katledilmesi, iki polisin vurulması, yolların kesilip, araçların yakılmasıyla devam eden olayların gerdiği bir süreçte devleti temsil eden Ardahan Valisi örnek davranışlarını sürdürüp, halkla olmaya devam ediyor.

arşiv haber 23/07&2015 tarihli haberler
Gergin ortama rağmen, yanına aldığı Ardahan Genel Sekreteri ile HDP’nin en çok oy aldığı bölgeye giderek Ahmet Deniz, Ardahan’ın merkeze bağlı Hoçvan bölgesinde ki köylerde aile ziyaretlerinde bulundu ve köylülerle birlikte çayır biçti.
Ziyaret ve denetlemelerde bulunmak üzere ilk olarak Samanbeyli ve Gölgeli ve Binbaşar köylerine giden Vali Deniz, SYDV tarafından “Benim de bir evim var” projesi kapsamında yaptırılan evleri ziyaret etti. Evlerde yaşayan ailelerle görüşerek sohbet eden Vali Deniz, Tazeköy ve Samanbeyli köylerinin yayla yolu yapım çalışmalarını denetledi.
Samanbeyli köyünde çayırda ot hasatı yapan çiftçilerin yanına giderek bol hasatlı mevsim geçirmelerini dileyen Vali Deniz, çiftçilerle birlikte tırpanla ot biçti. Ziyaretlerini sürdüren Vali Deniz, daha sonra Tunçoluk köyüne gitti. Köy meydanında köylülerle sohbet ederek talep ve isteklerini dinleyen Vali Deniz, köyün yaylasına kadar giderek, yayla yolunda devam eden yapım çalışmalarını denetledi. Gittiği köylerde taziye ziyaretlerinde bulunan ve karşılaştığı çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan Vali Deniz’e köylüler ayran ikram etti. 

**Ardahan'da Kavga..

Son günlerde yaşanan olaylar dolaysıyla bir hayli gergin olan Ardahan'da bu kez kavga çıktı.

Alınan bilgilere göre Ardahan Yeni Mahalle de iki aile arasında çıkan kavgada silahlar patladı.

Birçok kişinin yaralandığı olayda patlayan silahlar korkulu anlar yaşattı.

**MİT BİNASINDA YANGIN!

Son günlerde meydana gelen olaylarla bir türlü durulamayan Ardahan'da şimdide yangın paniği. Eski TOKİ'lere komşu olan Milli İstihbarat Teşkilatı Ardahan Bölge Müdürlüğüne ait lojmanlarda çıkan yangın çıktı. Belediyeye ait itfaiyenin yeterli olmadığı yangın kısa sürede büyüdü. Doğalgaz tesisatı yapılırken çıktığı öğrenilen yangında insanların kendilerini balkona attığı görülürken, yangın kent genelini saran dumanlarla paniğe neden oldu. Mahsur insanlar yeterli olmayan Ardahan Belediyesine ait itfaiyenin merdivenleriyle kurtarılmaya çalışıldı.
 

**KAISİAD Başkanı 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' nın konuğuydu..

27 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatına canlı yayın programcılığını da ekleyen Gazeteci Fakir Yılmaz'ın hazırlayıp, sunduğu 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' adılı programa ilgi büyüktü.

Her cumartesi günleri yayınlanacak olan 'Fakir Yılmaz İle İş Dünyası' nın ilk programına katılan Kars-Ardahan-Iğdır İş Adamaları ve Sanayiciler Derneği Başkanı Orhan Gökçe'nin canlı katıldığı programa  Ardahan Esnaf ve Sanatkarla Odası Başkanı İsmail Kahya'da telefonla katıldı.

**İlk programa tam puan..

Gazetecilikte ortaya koyduğu performansıyla tanınan Gazeteci Fakir Yılmaz'ın televizyonculukta da ortaya koyduğu performans izleyicileri tarafından ilgiyle karşılanırken, ilk programı tam puan aldı.


Bölgede ki, ülkedeki ekonomik sorunların tartışıldığı programda KAISİAD'ın çalışmaları hakkında bilgi eren KAISİAD Başkanı Ardahan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökçe amaçlarının bölgede ki iş adamlarını geniş çaplı bir çatı altında bir araya getirmek ve bu birliktelikle oluşacak olan güçlü lobi ile bölgeye yönelik ciddi adımlar atmak olduğunu söyledi.

Yönetim kurulu başkanlığını Ardahanlı Aşı ve Ozanlardan olan Yener Yılmazoğlu'nu oğlu Ufuk Yılmazoğlu'nun yaptığı Seymen TV'de her cumartesi günleri saat 21.00'da yayınlanmaya deam edecek.

**Kayıp oldular.. BİR DÖNEMİN BİTİŞİ Mİ?

Son genel seçimler öncesi gündeminde hiç düşmeyen iki isimden haber alınamıyor.
Yıllarca Ardahan Milletvekilliğini yapan Ensar Öğüt ile Saffet Kaya’nın 7 Haziran Genel seçimleri ardından ortada kayıp oldukları dikkat çekti.
Yıllarca Ardahan’ın gündeminde düşmeyen Öğüt e Kaya ikilisinin nerede oldukları bilinmezken, her iki  isimin 7 Haziran’da da kendilerine oy vermeyen Ardahanlılara bir hayli kırgın oldukları ileri sürüldü.

BUGÜN YEMİN ETTİLER..

Aktaş ve Atalay Mecliste..

7 Haziran Genel Seçimlerinde Ardahan’ın yeni milletvekilleri olarak seçilen HDP Ardahan Milletvekili Dr. Taşkın Aktaş ile AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay bugün yemin ederek, 4 yıllık milletvekili görevlerine resmen başladılar.

**Çıldır'da iftar

Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoglu İftar Yemeği Verdi .

Çıldır Belediyesi Düğün salonunda verilen iftar yemeğine Çıldır Kaymakamı Tamer Kılıç, Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu, kurum amirleri, memurlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoglu İlçemiz çok daha iyi noktalara gelecekse bunu ancak birlik ve beraberlik ile başarabiliriz. Şuan bu ortamda olduğumuz gibi her zaman birlik ve beraberliğimizi koruyabilirsek güzel ilçemizi hep birlikte çok daha iyi noktalara getirebiliriz dedi.

**POSOF VE FINDIK..

BU YAPTIĞIM TESPİTLERİN TAMAMINI HER POSOF LULUN İYİ OKUMASINI ARUZ EDERİM.
1.Değerli hemşehrilerim devir proje devri,üretim devri para devri.
2.Dünya da olduğu gibi ülkemiz dede ciddi iklim değişiklikleri yaşanıyor,yaşanan bu iklim değişiklikleri de gen kaynaklarımızı bir bir ortadan 
kaldırıyor.
3.Bilindiği üzere Posof ilçemiz dede iklim çok farklı bir şekilde seyrediyor.Bunu Meteoroloji kayıtların danda görmek mümkün.
4.Son yıllarda Karadeniz Bölgesinde yaşanan iklim değişiklikleri de çıplak göözle izleniyor.Yine kayıtlardan bunlar araştırabilir.
5.Posof her metrekaresinde yaban fındığı imevcut olup tüm bölge dağgı ile taşı ile bu bitkinin üretime uygun.Ancak yıllardır bu konuyu ne araştıran nede teşvik eden olmuş.
6.Ben bir araştırmacıyım .Eğer bitkinin orjinali bir bölgede varsa kültürünün yapılması için hiç bir engel yoktur..
7.Dünya da Fındık tekeli ülkemizin elinde,ancak son yıllarda yaşanan hava koşulları bölgeyi derinden etkilemiş bence tehlike çanları çalıyor.
8.Bu bitki için artık alternatif bölge araştırmanın zamanı gelmiş geçiyor.
9.Bunun için Fındık yetiştiricilik konusunda Posof ilçesinden daha uygun bir bölge yok.
Karadeniz bölgesinden ilçemizin artıları var eksileri yok.Çünkü Posof ta geniş üretim kolaylığı olan düzgün ve verimli araziler var.
10.Gelin tüm hemşehriler bu konuya el atalım.Böyle bir kaynağı kaçırmayalım.Sonra bizim dedelerimiz bize haklarını helal etmezler.

11.Ben gönüllü olarak Proje koordinatörlüğünü yaparım BAŞTA YEREL YÖNETİCİLER OLMAK KAYDIYLA BU KONUYA DUYARSIZ KALMAYALIM.
12.Bakın bir meslektaşım.Allah rahmet eylesin Zihni Derin Çay bitkisini ülkemize getirerek bölgenin kaderini değiştirmiştir.Biz neden yapmayalım.
13.Kusura bakmayın değerli hemşehrilerim ;Öyle Posof sevdalı olmakla ,kete,pişi özlemi çekmekle bir yere varamayız.Tabi ki bunlarda bizim kültürel değerlerimiz.Ancak para olmayınca hiç bir şey olmuyor.
14.EĞER BİZ DOĞDUĞUMUZ TOPRAKLARA SAHİP ÇIKMASAK 50 YIL SONRA POSOF DİYE BİR İLÇE KALMAYACAK,NÜFUS YAŞ ORTALAMASI 60 IN ÜZERİNDE KÖYLERDE AÇIK OKUL KALMAMIŞ.

Ismiazem Başyazıcı

**DİLOVASI'NDA DERNEKTE MEVLİT

Kocaeli'nin Dilovası İlçesinde bir süre önce kurulan Ardahan Derneği ramazan boyunca Ardahanlılara hizmet sundu.
Son olarak Ardahanlı İş Adamı Gökmen Deli'nin verdiği  iftar yemeği öncesi melit okutuldu.
Yoğun bir katılımın olduğu mevlitte bir araya gelen Ardahanlılar bir birleriyle hasret giderdiler.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 9948 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI