Reklam
Bugun...


KAR ARDAHAN MERKEZ DE!
Geçtiğimiz günlerde dağlarda yüzünü gösteren Kar yeni yağışıyla birlikte kent beyaza büründü. Hava sıcaklığının 2 dereceye kadar düştüğü Ardahan'da mevsimin ilk kar yağışı gerçekleşti. Akşam saatlerinde başlayan kar yağışıyla kent merkezi beyaza büründü. Kentte akşam saatlerinde etkili olan yağmur ve soğuk hava yerini kara bıraktı. Gece başlayan kar yağışı etrafı beyaza bürürken, vatandaşlar ise özlenen kar manzaralarıyla karşılaştı. Foto: Erkan Atalay

KAR ARDAHAN MERKEZ DE!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın Birlikte Hazırlayıp Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla Sunduğu 'Gazetecilerle Gündem' TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

METEROLOJİ KIŞA HAZIR OLUN

Foto: Metin Kasımoğlu/Göle

Ardahan ve ilçelerinde etkili olan kar yağışının süreceği ve hava sıcaklığının düşmeye devam edeceğini açıklayan meterolji bölgenin kışa hazır olduğunu ilan ederek, kış hazılrıklarını yapmayanları için uyardı.

Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kastamonu, Tokat ve Artvin çevreleri, İstanbul'un kuzey, Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile Van'ın doğusu için yarın yağış tahmininde bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, yarın ülkenin kuzey ve doğu kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Kastamonu, Tokat ve Artvin çevreleri, İstanbul'un kuzey, Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile Van'ın doğusunda yağış bekleniyor.

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Kars ve Ardahan çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz'de fırtına, Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar öngörülüyor.

ARDAHAN'DA FEN, MESLEK, TEKNİK CORONA OLDU! 
arşiv haber 17/09/20121 tarihli haber/yorum/reklamlar
60'A YAKIN VETERİNER OLMASINA RAĞMEN VETERİNER HEKİM ODASI OLMAYAN ARDAHAN'DA Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası (VHO) Ardahan'da büyükbaş hayvan yetiştiricilerine seminer düzenledi. 400 bin büyükbaş hayvanın, Ziraat Odasının yanında 5 bine yakın üyesi bulunan ve çoğunluk sağlanamadığından kongresi ertelenip, haftaya kalan DSYB'nin olduğu kentte 'Hayvancılık Semineri' ne 14 kişi katıldı.

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut'un ilçesi Göle ilçesindeki Köprülü (Goreveng) Şerafettin Özdağ İlk ve Ortaokullarına ziyaretlerde bulunarak yenilenen ismi ve bölge jandarmasının katkıları ile yeni yüzüyle Şehit Yasin Karakayacı İlkokulunun açılış törenine katıldı. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet ettiği sırada Ardahan merkezde bazı okulların sınıfları Covit-19 Virüsü dolaysıyla karantinaya alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı son Covid-19 vaka sayısının güncel haritasına göre en çok vaka yoğunluğu yaşanan iller listesinde, Karadeniz'de Rize ve Bayburt zirvede yer alırken, diğer bölge illeri de yüksek vaka oranlarıyla öne çıktı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, "Kış çok ağır geçecek. Kapatmamak için direniyoruz ama önlemlerimizi almaz, vaka sayılarını düşüremezsek kapanmak zorunda kalacağız” dediği şu günlerde Ardahan'da bazı okullar da covit-19 Virüslü öğrenciler nedeniyle bazı sınıflar kapatıldı, öğrenciler evlerinde karantinaya alındı.


Yüze yüze eğitim/öğretimin yeniden başladığı ve 2 yıla yakındır kapalı olmalarına karşın onarılmayıp, öğrencilerin okuları ile buluştuğu sırada onarıma ve inşaata alınan Ardahan'daki  okulları inceleyen İl Milli Eğtim Müdürü Erhan Bulut'un başında bulunduğu 25 bine yakın öğrenci, Bin 500'e yakın öğretmenin buluştukları öğrencilerin bazıları Coronalı çıkınca sınıflar da karantinaya alındı.

Alınan bilgilere göre ilk vakaların Ardahan İl merkezinde bulunan Fen Lisesi ile Şehit Uzman Çavuş İbrahim Erdoğan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ardahan Fen Lisesinde korona virüs tespit edildi.
Korona virüs tespit edilen öğrencilerin, 3´ünün de ayrı ayrı sınıflarda olduğu öğrenilirken; bu öğrencilerle birlikte temaslı oldukları tespit edilen bazı öğrencilerin evlerine tedbir amaçlı yollanarak karantinaya alındığı bilgisine ulaşıldı.
Okuldaki yetkililerden aldığımız bilgiye göre, “bir sınıfta eğer 2 öğrenci pozitif çıkarsa sınıfı kapatacaklarını, pozitif vakalı 3 öğrencinin ayrı ayrı sınıflarda olmasından dolayı eğitime devam ettiklerini ve tüm veli ve öğrencilerimizin dikkatli olması, maske, mesafe ve temizliğe dikkat etmelerini önemle rica ederiz" ifadelerini kullandılar.

VALİİMAM HATİP'DE YEMEK YEDİ..

Öte yandan Ardahan Valisi Hüseyin Öner, İlköğretim Haftası kapsamında Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek, öğrencilerle birlikte yemek yedi.

5 bin üyesi olan DSYB'nin seçiminin ertelendiği Ardahan'da hayvancılık seminerine 14 kişi katıldı!

60'A YAKIN VETERİNER OLMASINA RAĞMEN VETERİNER HEKİM ODASI OLMAYAN ARDAHAN'DA Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası (VHO) Ardahan'da büyükbaş hayvan yetiştiricilerine seminer düzenledi. 400 bin büyükbaş hayvanın, Ziraat Odasının yanında 5 bine yakın üyesi bulunan ve çoğunluk sağlanamadığından kongresi ertelenip, haftaya kalan DSYB'nin olduğu kentte 'Hayvancılık Semineri' ne 14 kişi katıldı.
Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası, Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Hanak İlçe Müdürlüğü ve Veteriner Hekimlik ve Halk Sağlığı Derneği (VEHADER) iş birliğiyle Ardahan'ın Hanak ilçesinde büyükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik sertifikalı online seminer düzenleyerek bilgilendirdi.

Seminerin moderasyonunu Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Ulaş Acaröz ile Hanak İlçe Tarım Orman Müdürlüğü'nde görevli Veteriner Hekim Akın Saraçoğlu yaptı.Seminerde yetiştiricilere Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden Prof. Dr. Yavuz Öztürkler "Ardahan Bölgesinde suni tohumlama faaliyetlerinin durumu ve yaygınlaştırılmasının önemi" konusunu, Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden Prof. Dr. Mitat Şahin şarbon hastalığı konularında değerli bilgiler verdi. Seminere destek veren Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Katok katılırken seminere ilgi gösteren hayvan yetiştiricisi sayısının bir elin beş parmağını geçmemesi dikkatlerden kaçmadı.

*Doktoru aldınız ya Kaymakamı?..

Canlı yayın da '‘Senin kızın öldü.. Ne bağırıyorsun’' deyip kaza geçiren kızın babasını canlı canlı öldüren doktorun görevden el çektirildiği ülkemde yine bir şey unutuluverdi.

Ya da gözden kaçırıldı...
Çünkü bayrağı alıp, Ankara’ya koşanların şehit ailesine canlı yayında ‘Oğlun öldü’ diyen kaymakamı düşünecek vakitleri yoktu..
Medya ve basında bayrağın altına girip, şehitler üzerinden Vatan-Millet-Sakarya'cılık yapanlar oğlu şehit düşen aileye canlı yayında ‘Oğlun öldü’ deyip, şehit ailesini ikinci kez öldürmesini hemen unutturdu...
Hassas dönem denilerek göz ardı edilen ve bir değil birkaç çocuğun panzer altına alınmasının trafik kazası denen doğu ve Cizre gibi olaylar toplumun gözünden kaçıranların bu ülkede yaşanan sorunların da bu kaçırmalar dolayısıyla olduğunu da görmezden gelir.
Ha unutmadan doktor bayandı belki de ondan güçleri başkanlık sistemi ile boşa çıkan kaymakamlıklarda beyliklerine devam eden Kaymakama yetmedi...
 
Siz hiç Kürt oldunuz mu?
Tüm barış çağrılarına karşın devam eden çatışmaların ülke genelinde yarattığı sarsıntının en çok Kürtleri etkilediğini algılamayanlar, kimsenin bir şey demediği ve Kürtlerinde, ‘Hepimizin bayrağı’ diyerek sahiplendiği bayrağı alıp Ankara’da meydanlara koşarlarken, ‘kardeşiz’ diyen bunca olumsuzluklar dolayısıyla Kürtlerin yaşadığı depresyonu da hissetmezler..
Çünkü başta ulusalcılar olmak üzere bu ülkenin sadece kendilerine ait oldğunu sanıp, başkasına yaşam hakkı vermeseler de kendilerinin faydalandığı haklardan Kürtleri diğer millet ve halkları yoksun bırakanlar, insani hakları isteyenleri anlamaz, algılayamazlar..
Çünkü konu Kürt ve Kürt sorunu olunca ayakkabı kutucuklarına konulan dolarları, onca kanunsuzluğu, 'Güvenlik' adı altında sıkça uygulanan ambargo altına alınıp, günlerce sokağa çıkmasını, çocukların öldürülmesini, denizde boğulup, balık gibi sahile vuran Suriyeli Kürt Ajlan bebeleri, halkın seçilmişleri hakkında soruşturmalar açıp, görevden alınmalarını, sadece 'terörist' denip ardından tutuklanıp içeri atılmalarını umursamaz, görmezler.

Çünkü onlar kendilerini Kürdün yerine hiç koymazlar ki..

Bugünleri anlatan ve değişmeyen 18 Eylül 2015  tarihli iki yazım

Dolmuşlar Grevde.. 

Yolcular yağmur altında kaldı!

arşiv haber 20/04/2015 tarihli haberler/reklamlar
Ardahan Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ihale edilen Kampüs, Şehir Merkezi, Yüksek Okul hattın da çalışan dolmuşlar greve gitti. Alınan bilgilere göre geçtiğimiz yıl ihalesi yapılan ihaleyi alan 5 dolmuş sahibi belediyenin ihale sözleşmesine uymayıp, sonrada aldığı kararla dolmuş hatlarında çalışan araç sahiplerini mağdur ettiği, dolmuş sahiplerinin belediyeyi, protesto etmek için greve gittiklerini belirttiler.

**BİZ İHALEYİ BÖYLE ALMADIK BAŞKAN..

Konu hakkında bir açıklama yapan dolmuş sahipleri biz ihaleye girerken yüksek fiyatla Ardahan Üniversitesi Kampüsü, Şehir Merkezi ve Yüksek Okul Hatlarını aldık.

Zarar etmemize karşın hizmetimizi bugüne kadar kesintisiz olarak verdik. Ancak belediye bizim hattımıza yönelik olarak aksi kararlar alarak diğer dolmuşların hatlarımıza girmesine izin verdi. Halbuki bu hattı biz aldık. Biz bu hatları alırken başka dolmuşların hattımıza girmesi gibi bir madde sözleşmemizde yoktu. Ama belediye diğer dolmuşların baskısına direnemeyip, yüksek fiyatla aldığımız hattımıza da diğer hatlarda çalışan dolmuşların da aynı güzergahta yolcu almasına izin verdi. Yani çoğunluğun azınlığı ezme politikasına gitti. Bizde iş yapamaz, borcumuzu ödeyemez hale geldik. Bu nedenle greve gittik. Ve hakkımız verilene kadar çalışmayacağız. Bugün diğer dolmuşlara tanınan hakkın aynısını bizlerede tanısın. Yani bizde onların hatlarına yolcu alalım. Aksine diğer dolmuşçular ile karşı karşıya gelip, tatsız olaylara neden olacak bu karardan bir an önce vageçilmesini yada ortak bir nokta bulunmasını istiyoruz dediler.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 4597 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI