Reklam
Bugun...
22:54 | ARDAHAN'DA 30 AĞUSTOS..      22:54 | Yılmaz: ittifaklarda yer almadıklarını ve almayacaklarını söyledi.. Yılmaz: 35'i ezdi kazandı!      22:54 | GAZETECİ, GAZETECİ KIZIYLA REKTÖRÜ KONUK ETTİ..      22:54 | Çıldırlı taksiciyi ”Hızlı gitmedi” diye öldürdüler!      22:54 | YEMEK YAPMAYI BİLİYORSAN AL PARKA GEL! GÖLE OKULLARI TAŞIMALI GAZ İLE ISINACAK!..      22:54 | VALİLİĞİN TESİSİNİ SAHİPSİZLİK, BELEDİYENİN TESİSİNİ HIRSIZLAR TALAN ETTİ!, CHP'Lİ BAŞKANIN AMCA OĞLU MHP YÖNETİMİNDE.      22:54 | "KİMSE HAYATINDAN MEMNUN DEĞİL"       22:54 | ARDAHAN LİSESİ YIKILACAK, POSOF LİSESİ GÜÇLENDİRİLECEK!..       22:54 | Çiftçi sokağa çıkma yasağından muaf!..      22:54 | ÇILDIR'IN 1 KÖYÜNÜN TÜMÜ, DİĞER 1 KÖYÜNDE BİR AİLE KORONA KARANTİNASINA ALINDI!      22:54 | ONLAR ÇALDI, GÖL ÇATIRDADI!      22:54 | DEVLET BABA DA KEPENK KAPATI!..      22:54 | MİLLETTEN ZİYARET, VEKİLDEN SES YOK!      22:54 | Bağdeşenleriler Biraradaydılar..      22:54 | İstihdamda Doğu'nun Birincisi Ardahan Oldu..      22:54 | ARÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DİGOR'DA AİLECE KAZA GEÇİRDİ..       22:54 | AİLENİZİN BİR PARÇASI İLKE OTOMOTİV      22:54 | 18 bin öğrenciye bin 300 Öğretmen.. Ama 1 Müdür Yok!      22:54 | ARDAHAN BEKLENEN YAĞMURLA ISLANDI!..      22:54 | ARDAHAN'DA ARTIYOR!, POLİS VE JANDARMA DEVREDE!.. ÖĞRENCİLEREDE AŞI!     


Ardahan'da En Fazla Riskli Olan Bölgeler Çoğaldı!..
Eski Meydan (Eski Şehirler Arası Terminale Bağlantılı Olan Giriş Çıkış Sokakları, Özellikle Kahvehanelerin Olduğu İş yerleri Sırası) Kongre Caddesi Güzergahı, Kaptanpaşa Mahallesi, Karagöl Mahallesi, Diş Hastanesi Güzergahı, Hükümet Konağı Çevresi, İş Bankası - Tarihi Kura Köprüsü Güzergahı, Merkez Camii - Kars Köprüsü Güzergahı, Alparslan Caddesi (Yeni Mahalle - Kaptanpaşa Mahallesi Yakası), Koca Mustafa Paşa Caddesi Tuncay Polat Sokak, Abdullah Gül Parkı - AVM Çevresi

Ardahan'da En Fazla Riskli Olan Bölgeler Çoğaldı!..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

 Meteoroloji İstasyonu - Türk Telekom Çevresi
İnönü Caddesi (Belediye Çevresi - Mîllî Egemenlik Parkı, Postane Çevresi)

Kaynak : Hayat Eve Sığar Uygulaması (HES)

ZEREBÜK'TE KARANTİNA KALDIRILDI!

Vaka sayısı ve riskli alanların arttığı Ardahan'ın Çıldır ilçesi Dirsekkaya köyünde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki karantina uygulaması sona erdirildi.

Çıldır Kaymakamlığında yapılan Kovid-19 tedbirleri konulu toplantıda, bazı kararlar alındı.

Toplantıda, ilçede 7 Ağustos'tan itibaren karantinaya alınan Dirsekkaya köyündeki filyasyon çalışmalarının tamamlandığı, pozitif vakaların temaslılarına yapılan test sonuçlarının negatif çıktığı belirtildi. Bunun üzerine köydeki karantina uygulamasının kaldırılması kararlaştırıldı.

POSOF'TAN SONRA
GÖLE'DE COVİT-19KARANTİNASINDA!
arşiv haber 19/08/2020 tarihli haber/yorumlar
Tüm önlemlere rağmen Ardahan'da olduğu gibi yurt genelinde artmaya devam eden Covit-19 virüsüne yakalananların sayısı artmaya devam ederken, bölgedeki hastanelerin dolup taştığı dikkat çekiyor.

Türkiye'de son 24 saatte 1412 kişiye Kovid-19 tanısı konulurken Ardahan'da aralarında bir savcının da bulunduğu öğrenilen bir çok kişiye Covit-19 tanısı konulduğu ve Ardahan'ın Gürcistan'a sınır ilçesi Posof'tan sonra kentin en yoğun nüfuslu ilçesi Göle'de Korona karantinası uygulanmaya başladı.
Ardahan Valisi Hüseyin Öner'in bizzat takip ettiği önlemlere karşın Covit-19'a yakalananların sayısında bir hayli artışın olduğu öğrenilirken bu hastalar arasında ölenlerin de olduğu ileri sürüldü.
Belediyelerin ilk günkü önlemleri unutup, maske bile dağıtmadığı görülen kentte karantinaya alınan yerler arasına Göle Adliyesi, Halk Pazarı ve Hayvan Pazarının da eklendiği öğrenildi.

**GÖLE'DE KARANTİNA..
ADLİYE, HAYVAN PAZARI VE HALK PAZARI KARANTİNAYA ALINDI..

Son günlerde Covit-19'a yakalananların sayısında bir hayli artışın olduğu Ardahan genelinde yaşanan vaka sayısı artışı ardından Göle'de Göle Adliyesi, bir süre önce Ardahan/Göle yolu üzerinde bir alanda yeni açılan Göle Yeni Hayvan Pazarı ve Halk Pazarı geçici olarak karantinaya alındı.

Önce Göle Adliyesinde görülen ve bir savcınında aralarında olduğu ileri sürülen Göle'de Covid-19 nedeniyle Belediye ekiplerince Göle Adliyesi dezenfekte edilerek bir kısmının karantina altına alıındığı öğrenildi.

Karantinaya alınan Göle Adliyesi ardından Göle ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Göle Hayvan Pazarı ve Halk Pazarının karantina tedbirleri kapsamında bir süreliğine kapatıldığı bilgisine ulaşılırken, Valilik, Kaymakamlık, Belediyenin yanı sıra İl Sağlık Müdürlüğünün konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmamaları dikkatlerden kaçmadı.

HEMŞEHRİ LOBİSİ MİRASINI YİYENLER..

Sürekli gece gündüz dönen bir dünya üzerinde bulunan insanların, var oluşlarından bu yana devamlı hareket halinde ve kendilerine sürekli yeni yer, yeni arayışlar içinde oldukları bir gerçektir.

Yuvasına ulaşmak için sürekli akan nehirler gibi zaman zaman çağlayarak, kışın başka yere, yazın başka yere kanat çırpan kuşlar gibi o diyardan bu diyara süzülen kuşlar misali devamlı hareket halinde olan insanların bu hareketi esnasında buluştukları merkezlerde de birbirlerinden ayrılmayıp, oba, mahalle, belde, ilçe ve vilayet adı altında yeniden bir yerde bir araya gelirler ve hemşeri adı altında, sosyal hayatta, siyasal alanda, ekonomik alanda birbirilerine sarılırlar.
Dün adına birçok şey denilen bugün ise dernekler, federasyonlar, konfederasyonlar ve resmi adıyla Sivil Toplum Örgütü olan bu örgütlemenin baş aktörlüğünü de hemşehri dernekleri çeker ve diğer adıyla hemşeri lobisini oluşturmaya çalışırlar.
Ve bu çalışma süreci içinde biriktirdikleri tek sermayeleri de hemşehri oluşumlarıdır ve bu birlikteliğin oluşturduğu enerji ile sosyal hayatta olduğu gibi siyasal ve ekonomik hayatta da sermaye yer almaktır.
Bunların başını da siyasiler çekerler...
Örnek mi?..
 En son yapılan seçimde yerelde seçilenlere bakmak yeter, artarken hemşeri olgusunu, damarını, sevgisini, enerjisinin kanalıyla seçilenlerin hemşerilerine verdiklerinden çok götürdükleri yani erittikleri sermayeleridir...
Kısacası ve özeti benim anlatmak istediğim birileri son bir iki yıl içinde sanki hemşeri mirasını erkenden yemeye, hatta bitirmeye başladılar gibi.
Peki, 'kim onlar?' mı..

Ben biliyorum ve tek tek anlatmaya, yazmaya da devam edeceğim, siz okurlarında bu miras yedilerin kimler olduğunu düşünüp, o bizim olan ama bir iki kişinin yiyip, tükettiği mirasyedileri bulmam için bana yardımcı olmalarını beklerken.

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

CHP İŞE GÖLE’DE,
GÖLELİ ADAY İLE BAŞLAMALIDIR..
arşiv haber 30/08/2015 tarihli haber
Sabri Arpaç'tan Önemli Açıklamalar..
1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler öncesi yeniden hareketlenen siyasi arenada ismi hep ön sıralarda olan ve bu dönemde aday gösterilecek isimlerin başında gelen Ardahan Ankara Vakıf Başkanı ve Yeminli Mali Müşavir Sabri Arpaç CHP’nin Ardahan’da yeniden nasıl toparlanıp, seçimi alacağı yönünde görüşlerini gazetemize anlattı.
**SEN BEN KAVGASINI BİR KENARA İTELİM, EL ELE VERELİM..

**Gazetemizi ziyaret ederek, CHP’nin önümüzdeki seçimlerde nasıl başarılı olacağını anlatan Arpaç önemli tespitler yaptı.

CHP’nin işe Göle’den, Göleli bir aday ile işe başlaması halinde rakip partileri zorlayacağı gibi diğer ilçelerede güen getireceğine dikkat çekti.

‘Bilindiği üzere, Ardahan öteden beri aydınlık fikirlerin ve sol sosyal demokrat düşüncenin hakim olduğu bir ilimizdir. Son zamanlarda Ülke genelinde ve Ardahan özelinde siyaset üreten insanların evrensel sol ve sosyal demokrat düşünceyi hakim kılma yerine sağ siyaset yöntemlerini kullandıkları ve AKP taklitçiliğine özenmeleri ve ayni yöntemleri uygulamaları partimizi sıradanlaştırmış ve halktan kopuk, bölge siyasetçilerinin bilinen taşra zihniyeti İl’de halktan güven sorunu yaratmıştır.’ diyen Yeminli Mali Müşavir Sarbi Arpaç açıklamalrına şu sözler ile devam etti.

‘Son seçimde sağda ve solda siyaset üreten aynı kişileri gören halk siyasetten soğumuştur. Heyecansız ve kerhen oy kullanan bir seçmen tipi oluşmuştur.

Bu genel ve hakim görüş elbette ki seçim sonuçları üzerinde etkili olmuş ama, sonuç üzerinde en önemli etken değildir.

Partimizin yıllardan sonra son seçimde ileri sürdüğü sosyal politikalar halka anlatılamamıştır.

Ardahan özelinde Genel Merkezin ekonomik ve sosyal proje ve politikaları yeterince anlatılamamış; küskün ve biri biri ile kavgalı yöetici ve adaylar enerjilerini bir birleriyle mücadele ederek kavgalı, küskün bir şekilde geçirmiştir.

Tam seçim arifesinde bir İl Başkanlığı ve İl Yönetimi sorunu yaratılmış ve halka güven noktasında büyük bir zafiyet oluşmuştur. Bu ortamı burada tekrar anlatmanın bir yararı yoktur. Çünkü olay bütün tazeliği ile Ardahan Halkının, Partililerimizin ve kamu oyunun hafızasındadır.

Yukarıda kısaca açıklanan durum seçimin kaybedilmesinin önemlice bir nedenidir. Çünkü bu durumda parçalı, biri birinin aleyhine laf, söz, dedikodu yaratan partililer bu yetmezmiş gibi başka partilere oy vermek, parti aleyhine çalışmak gibi parti suçları işlemek gibi suçlamaları gibi suçlama ve yorumlara da neden olmuştur.

Parçalı, kavgalı, biri biri ile uğraşan, rakip partililere bile malzeme üreten bir yapının oluşumu partiye seçim kaybetmiştir.

1. sıra adayı tarafından seçimin kaybedilmesinde bir etken olarak ileri sürdüğü HDP’nin dolayısiyle PKK’nın baskı ve korku ile oy kullandırdığı ise tamamen gerçek dışı olup, seçim kaybetmenin ve başarısızlığın perdelenmesinden başka bir şey değildir.

Seçim kampanyası, abartılı, medyatik, turbine oynama şeklinde oluşmuş ve güven yaratıcı ve etkili olmamıştır.

Böylece; 2011 genel seçimlerinde CHP’nin oy oranı yüzde 30 olup, Ardahan’da 2. Parti durumundaydı. 2015 seçimlerinde ise bu oran İl Genelinde % 22’ye inmiş ve parti İl düzeyinde 3. Parti olmuştur.

ARDAHAN’IN YAKLAŞIK SEÇMEN SAYISI YAKLAŞIK 70 BİN’E YAKINDIR.

GÖLE’NİN SEÇMEN SAYISI İSE YAKLAŞIK 19.000 DİR. GÖLE SON ZAMANLARDA PARTİMİZE ADAY TESPİTİ NOKTASINDA İLKESEL OLARAK  TEPKİ DUYMAKTADIR.

EN BÜYÜK İLÇE OLMASINA RAĞMEN GÖLE’Lİ ADAY GÖSTERİLMEMESİNE İLÇE HALKI OY TERCİHİ İLE TEPKİ VERMEKTEDİR.

ARDAHAN’IN MERKEZ HARİÇ 5 İLÇESİ BULUNMAKTADIR. GÖLE’NİN SEÇMEN SAYISI DİĞER 4 İLÇENİN SEÇMEN SAYISI KADARDIR. MERKEZ’E DE YAKIN MERTEBEDEDIR.

ÖZELLİKLE KÜÇÜK İLÇELERDE ADAY ÇIKARTILIP, GÖLE GİBİ BÜYÜK NÜFUS VE SEÇMENE SAHİP OLAN BİR YERDE GÖLE’Lİ ADAY GÖSTERİLMEMESİ ÇOK TARTIŞILAN VE HALKTA ALGI YARATAN BİR UNSURDUR.

AYRICA, ARDAHAN’IN EN BÜYÜK İLÇESİ OLMASINA RAĞMEN 4 DÖNEMDİR CHP’DE GÖLE’Lİ ADAYA YER VERİLMEMESİ PİSİKOLOJİK DİRENÇI OLUŞTURMUŞTUR.

GÖLE SEÇMENİ HALEN BÜYÜK ÖLÇÜDE HDP’YE YÖNELMEMİŞTİR. AKP’DEN DUYDUĞU RAHATSIZLIĞI HDP’YE YÖNELMESİ ÇOK KUVVETLİ BİR ARGÜMANDIR. GÖLE’Lİ VE KÜRT OYLARINI ALABİLECEK BİR ADAY AKP YILGINLARINI CHP’YE YÖNLENDİREBİLİR.

DAMAL HARİÇ DİĞER İLÇE VE MERKEZDE OY ORANLARI %20 DOLAYLARINDADIR.  DAMAL %80 POSOF İLE MERKEZİN İLÇE ORTALAMASI %15’DİR.

GÖLE’NİN İL TOPLAM SEÇMEN SAYISI İÇİNDEKİ ORANI % 27’DİR.  DURUM AŞAĞIDAKİ TABLOLARIN İNCELENMESİNDEN DAHA DA İYİ ANLAŞILACAKTIR. İL TOPLAMI İÇİNDE Kİ SEÇMEN ORANI YÜZDE 27’DİR.

ARDAHAN GENELİNDE KAYITLI SEÇMEN SAYILARI

                                                               SEÇMEN SAYISI                   İL ORTALAMASI %

ARDAHAN MERKEZ                                            25.314                                 37

GÖLE                                                                 18.688                                 27

ÇILDIR                                                                  7.144                                 10

HANAK                                                                    7066                               10

POSOF                                                                   6.366                               9

DAMAL                                                                   4.594                                7

TOPLAM                                                                 69.132                              100

2011 GENEL SEÇİMİNDE CHP’YE  OY VEREN SEÇMEN SAYISI

                                                           CHP’YE

SEÇMEN SAYISI                                 VERİLEN OY         İLÇE %                  İL %

ARDAHAN MERKEZ                            25.314                   3.891                     15                           22

DAMAL                                                 4.594                     3.650                     80                           21

HANAK                                                 7066                      3503                      50                           20

GÖLE                                                     18.688                   3.097                     18                           18

ÇILDIR                                                   7.144                     2.288                     32                           13

POSOF                                                   6.366                         987                    15                             6

TOPLAM                                                 69.132                   17.416                                                   100

SABRİ ARPAÇ’IN KISACA ÖZ GEÇMİŞİ:

1954 yılında Ardahan İli Göle İlçesi Kayaaltı Köyü'nde doğumlu.

İlkokulu Köyünde, oratokul ve lise öğrenimni  Ardahan'da tamamlad.

Balikesir Necatibey Eğitim Enstitüsü ve  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi.

Trabzon, İskenderun ve Ankara Vergi Dairelerinde Vergi Dairesi Müdürü olarak; görev yaptı.

Halen Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak görev  yapmaktadır. SA Yeminli Mali Müşavirlik Denetim Ve Danışmanlık Limitet Şirketi'nin  % 99.5 ortağıdır.

Değerli Hocam Prof. Dr. Yüksel Koç Yalkı’ın kurucusu olduğu YKY Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş’nin de ortağıdır. SPK lisanslı Kurucu Ortak Baş Denetçidir. 

Sosyal ve mesleki çalışmalarım ile yayınlanmış yapıtları aşağıdadır:

1976 yılından beri ekonomi, maliye, vergi ve muhasebe konularında   yayın yapan çeşitli mesleki yayın organlarında vergi, muhasebe, denetim, sosyal, siyasal konular ile gelir vergisi, emlak vergisi, damga vergisi, kurumlar vergisi ve katma değer vergisi uygulamalarıyla ilgili yayınlanmış yüzlerce makalesi bulunmaktadır.

Halen sürekli olarak ekonomi,vergi, sigorta ve iş hukuku konusunda yayın yapan Vergi Dünyası; Vergi Sorunları Dergisi, Maliye Postası, Maliye ve Sigorta Yorumları Dergisi, Yaklaşım Dergisi, Maliye Tetkik Kurulunun Maliye Dergisi, Mali Sorunlara Çözüm Dergisi, TÜRMOB tarafından yayınlanan Bilanço Dergisi ile Hürses, Vergi Muhasebe, ve benzeri bir çok dergi ve gazetede mesleki yazıları yayınlandı.

Ankara Ticaret Odasının ATO GAZETESİ, Ankara Ticaret Borsasının BORSAVİZYON DERGİSİ, Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği’nin BÜLTEN DERGİSİ, Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası BÜLTENİ, ALO MALİYE, MALİYE MUHASEBE, ORDU SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASININ BÜLTENİ ekonomi, vergi ve muhasebe ile ilgili yazı yazdığı dergilerden bir kısmıdır.

Ayrıca Siyasal Birikim; Gerçek Gündem, Yeni Umut  ve Kuzey Anadolu Gazetesi gibi Ardahan Kars yöresinde yayınlanan çeşitli dergi ve gazetelere de yazılar yazmaktayım.

Ayrıca kendisinin yönetiminde yayın yapan www.saymmcom.tr ve www.sabriarpac.com adlı iki internet sitesi de bulunmakta olup, bu sitelerde sürekli siyaset,  maliye, muhasebe ve ekonomi ile ilgili yazılar yayınlamaktadır.

Vergi ve muhasebe açısından  İşletmelerde Dönem Sonu İşlemleri ve Vergi Uyuşmazlıklarının Dava Yolu ile Çözümü adlı çalışmaları yayınlanmak üzere hazırlanmaktadır.

Ayrıca, 1975-1979 tarihleri arasında Yeni Ortam ve Cumhuriyet Gazete’sine ise sık sık  yazıları yayınlanmıştır. Yazmış olduğu kitapları ve makaleleri aşağıda verilmiştir:

AİLE ÇEVRESİ :

Bölgede canlı hayvan ticareti yapan Mustafa ARPAÇ’ın oğludur. Mustafa Arpaç, Kars ve Ardahan çevresinde tanınan ve sevilen bir iş adamıdır. Aile, yörede tanınan, itibar sahibi ve güvenilir oluşu, potansiyel olarak da bölgede bir saygınlığı olan bir ailedir.

Kardeşleri Kars, Ardahan, Iğdır ve Erzurum’da ticaret yapmaktadırlar. Yaygın olarak bölgede halk tarafından sevilen ve itibarlı tüccardırlar.

Özlem ve Özge adlı iki kızı var. Özlem Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F.  İşletme Bölümü mezunu olup halen İngiltere'de Londra Avrupa Ekonomi Okulu'nda işletme mastırından sonra aynı okulda doktorasını bitirdikten sonra bir süre Uluslar Arası Para Fonu (İMF)’de çalıştı. Halen Londra’da SOAS Üniversity Of London’da  Ekonomi Bölümünde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Özge ise, Özel Bilkent Lisesi’ni bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi’nde Mastır yani yüksek lisansını yaptıktan sonra İstanbul’da Kale Gurup’ta (Çanakkale Seramik), Marka Sorumlusu, İletişim ve Reklam Uzmanı olarak çalışmaktadır..

SOSYAL ÇEVRE VE ÜYESİ OLDUĞU DERNEK VAKIF VE KULÜPLER :

Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanlığı üyesi ve Ankara Kongre Delegesiyi,

Ankara Yeminli Mali Müşavirler Odası üyesiyi.

Halen Ardahan İli Kalkınma Vakfı Başkanı’dır..

Kars Kalkınma Vakfı Üyesi ve önceki dönem saymanı.

Göle Kültür ve Dayanışma Derneği’nin üyesi ve Başkanlığı ve halen de onur kurulu üyesiyi.

Vergi Dairesi Müdürleri Derneği (GİM-DER)’in üyesi ve önceki dönem eski Genel Başkanıyı.

Ankara’da faaliyet gösteren ATATÜRK tarafından kurulan ATLI SPOR KULÜBÜ üyesi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Alevi Bektaşi Dernekler Federasyonu Üyesiyi.

Spor, sanat ve sosyal ve siyasal bir çok ulusal ve uluslararası dernek, vakıf ve kulübün üyesi,

1977 den 12 Eylül 1980’e kadar memurların grevli toplu sözleşmeli sendikal haklarını elde etmek için kurulan Tüm Memurlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TÜM-DER) kurucusu ve üyesi olarak görev yaptı.

2003–2004 yılları arasında SAYIN GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇTAROĞLU ile birlikte Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Bilim Kurulu’nda görev yaptım.

Genel Başkanımızın Kurucu Başkanı olduğu Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği (VAVEK)’in üyesi,

Sabri Arpaç ile yaptığımız sohbette aşağıdaki beyanlarda bulunmuştur:

CHP’de değişimi savunuyorum. İlkelerim çağdaş sosyal demokrasinin bütün kurum ve kurallarıyla yürürlükte bulunmasıdır.

Bunu sağlayacak kadroların göreve gelmesidir. Bu değişim ve dönüşüm ancak sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini özümseyen, işçiye, memura, köylüye, dar gelirliye ve işsizlere umut olan sosyal demokratların partisi olan Chp’nin  iktidar olması için adayım.

Allaha şükür işim, ailem ve hayatımda şikayetçi olduğum bir şey yok. Bu anlamda mutlu sayılırım.

Ama benim veya birilerinin mutlu sayılması yetiyor mu? Yetmiyor tabiki.

Ben kendi mütevazı yaşamımda, çevremde hoşnut olabilirim, Allahın verdiği sağlıkla yaşayabilirim.

Ama Ülkem iyi yönetiliyor mu dersiniz? Keşke buna evet diyebilsem. Ülkem iyi yönetilmediği için adayım.

Bir çok yurtsever, Ülkesinin içinde bulunduğu bu olağan üstü koşulda görev addetiği gibi ben de; yaşamım boyunca edindiğim birikimimi halkımın hizmetine sunma ihtiyacı duyduğum için adayım.

Ülkemizin en büyük sorunu nedir diye sorulursa? Ben tek kelime ile size cevap verebilirim. ‘DEMOKRASİ’.

Ülkemizde bir demokrasi tiyatrosu oynanmaktadır. Bir diktatör hiç bir kurala, geleneğe, göreneğe, hukuka, ahlaka, akla ve izana sığmayan bir şekilde Ülkemizi despotça ve tek başına yönetmektedir.

Başbakan, bakanlar, milletvekilleri, müsteşar, genel müdür ve her kes Diktatörün kendine biçtiği rölü icra etmektedirler.

Bir Cumhurbaşkanı hangi yasanın çıkacağından, hangi maddesinin nasıl olacağına, kimlerin milletvekili, bakan, vali v.s. olacağına tek başına ama çıkarları doğrulyusunda karar vermektedir. Gerisi teferruat her kes rölünü icra etmektedir.

Bu gücünü, halka, gençliğe, işçiye köylüye, dar gelirliye, panzerle, toma ile gazla polis ve jandarmayı kullanarak korumaya çalışmaktadır.

Her diktatörün sonu olduğu gibi bunun da sonu gelecektir. O da bunu bildiği için ipe sıkı sıkı  sarılmaktadır.

İpi gevşettiğinde korkunç servetinin soruşturulması, kendisi ve ailesi ile birlikte akibetinin hüsran olduğunu bilmektedir.

Onun için suç ortaklarıyla birlikte sıkı sıkı ipine sarılmaktadır.

Ama ip koptu kopacak. Halkımız bu kez Dünyada emsali görülmemiş servetinin hesabını önce oylarıyla soracak, sonra da yargı önünde hesap vermelerini sağlayacaktır.

Bunu bildiği için de sonunu geciktirmek için her türlü gayri ahlaki yöntemi denemektedir.

Sürekli zik-zak çizmekte bir gün milliyetçi söylem, bir gün din temalı söylem, bir gün merkez bankasına çatma, bir gün HSYK’ya, TÜSİAD’a çatmaktadır.

Devletin başında kavga etmediği Devlet kurumu, Kamu kurumu kalmamıştır.

Sizi günlük siyasetin kanıksanmış ve her kesin gözü önünde cereyan eden konularıyla daha fazla meşgul etmek istemiyorum.

- Demokrasi için;

- İnsan hak ve özgürlükleri için;

- Çocukların yataklarına aç girmemeleri için;

- Anlamsız ve kime hizmet ettiği belli olmayan savaşta perişan ettirilen Suriyeli savaş mağduru çocuklar için; 

- 21.yüzyılda kışta kıyamette, karda buzda, bir elinde kitap bir elinde tezekle okula giden çocuklar için;

Sonuç olarak, bütün değerlerimizi alt üst eden AKP zulmüne karşı onurlu, kararlı ve dirençli mücadele etmek için adayım.

Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olma şerefine erişmiş, yöneticisi, delegesi ve aday adayı olma şerefine nail olmuş bütün aday adayı arkadaşlarıma başarılar dilerim. Hepsi de değerli, hepside her göreve laiktirler. Elbette ki hepimiz aynı göreve seçilemeyeceğiz, ama devam eden siyasal yaşamda hepimizin Ülkemizin esenliği için görevlerimiz olacaktır.A- SİYASİ KÖŞE YAZILARI:

-          NEDEN KOALİSYON CHP BAŞKANLIĞINDA KURULMALIDIR?

-          MHP’NİN SEÇİM SONU SORUMSUZLUĞU VE SİYASETE GETİRDİĞİ GERGİNLİK

-          HANGİ VANDALİZM?

-          TERÖRE DEVLETİN BAKIŞI

-          SAYIN BAYKAL ERDOĞAN’I SAKİNLEŞTİRMEK İÇİN ACELEN Mİ VARDI?

-          SİYASET KÜRT SORUNUNU YİNE GÜVENLİKÇİ YÖNTEMLERE BIRAKILDI

-          CADI AVI YA DA MCCARTİZM

-          GENÇLERİN KANI

B- YAYINLANMIŞ VE YAYINA HAZIRLADIĞI KİTAP VE YAYINLANAN MAKALELERİ:

1977 yılında, GAYRİMENKUL MEVZUATIMIZ, 

1978 yılında, EMLAK VERGİSİ KANUNU AÇIKLAMASI VE BEYANNAME DÜZENLEME ÖRNEKLERİ, 

1982 yılında, EMLAK ALIM VERGİSİ KANUNU VE BUNDAN DOĞAN  UYŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜM YOLLARI,

1983 yılında ise, AÇIKLAMALI-UYGULAMALI EMLAK VERGİSİ KANUNU.

İŞLETMELERDE DÖNEM SONU İŞLEMLERİ (Basıma Hazır)

KATMA DEĞER VERGİSİNDE İADE UYGULAMASI (Basıma Hazır)

VERGİ  DAVALARI(Basıma Hazırlanmaktadır)
Kaynak: ardahan haber

Editör: ARDAHAN ardahan

Bu haber 51503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI