Reklam
Bugun...


ARDAHAN'DA CİNAYET! BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ... ORDU KOMUTANI ARDAHAN'DAYDI..
Ardahan kent merkezinde dün akşam iki grup arasında çıkan kavgada bir kişi bıçaklanarak öldürüldü. Alınan bilgilere göre kent dışına çıkarılması istenen ama bugüne kadar kent dışına çıkarılamayan içkili restoranlardan birinde alkol aldıkları ileri sürülen iki grubun bilinmeyen bir konu dolaysıyla kavga çıktı.

ARDAHAN'DA CİNAYET! BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ... ORDU KOMUTANI ARDAHAN'DAYDI..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Geceni geç saatlerinde çıkan kavganın büyümesi ardından yaşana bıçaklamada Ardahan Merkeze bağlı Tunçoluk (Panik) köylü olduğu öğrenilen 33 yaşında ki Ünal Yıldız'ın aldığı bıçak darbesiyle olay yerinde öldüğü olaya karışanların ise yine Ardahan merkeze bağlı Hacıali köylü oldukları bilgisi alındı.

Ordu Komutanı Ardahan'daydı..

3. Ordu Komutanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Ardahan Valisi Hüseyin Öner'i makamında ziyaret etti.Valilik girişinde Vali Öner tarafından karşılanan Türkgenci, Valilik Şeref Defteri'ni imzaladı.Türkgenci ve Öner, daha sonra Valilik makamında bir süre görüştü.Vali Öner, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Korgeneral Türkgenci'ye Damal Bebek hediye etti.Ziyarette, 25. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Berat Acar da hazır bulundu.

ALTINIZA ŞEY ETMEYİN, BEN GAZETECİYİM..

"Altın yere düşmekle değer kaybetmez. Bu ilişkiler ve davranışlar seni daha güçlü bir şekilde hayata ve işine bağlar. Er geç başardığını herkes görecek. Her işte bir hayır vardır, Allah en iyisini bilir" diyerek bana mesaj atan bir dostumun bu kalben gelen mesajı bir iki kişi değil binlerce insanın bana ve çabalarıma bakarak söylediğine ben kalben inanıyorum.
Birilerinin "Ya yine ölmedi" alçaklığına varırcasına yaşamamı değil, ölmemi beklediklerini sanal ortamda yazacak kadar çirkefleştiklerini bile gördüğüm şu dünyada herkes ettiğini bulur..
Çünkü 2 yıl önce Erzincan yolunda geçirmiş olduğum ağır trafik kazası ardından morga alınmak üzere olan beni şahsen hiç tanımadıkları halde birlikte gittikleri camide Kur'an okutup,  Allah'ın beni aileme ve birlikte nefes aldığım topluma geri bağışlaması için dua ettiklerini, iyileşip Ardahan'a döndüğümde anlıyordum.
Ve beni gördüklerinde sevinerek, 'Geçmiş olsun yavrum, Allah seni ailene ve hep yanında olduğun millete bağışladı' diyerek alnımdan öperlerken mahallemdeki yaşlı kadınlardan beni sevenlerin ölmemem için hastanede yattığım süre boyunca dualar ettiklerini duyduklarımdan biliyorum.
Ve diyorum ki; "Allah herkesin gönlüne göre versin" diyerek bakıp, değerlendirdiğim olumlu, olumsuz gelişmeler ardından son yaşadıklarımı da Allah'a havale ederek devam ettiğim hayatımın sona ereceği güne kadar hiç tanımadığım, tatmadığım kin ve nefreti taşımadan devam edeceğimin bilinmesi umuduyla eş, dost, seven ya da sevmeyenlerle birlikte olmaya devam edeceğim.
Çünkü benim adım Fakir, soyadım Yılmaz.
Diğer adım ise Gazeteci...
Yani onca olumsuzlukları yaşayan, sol yanından kurşun yiyen, bıçaklanan, sol kolu yanan, aynı bacağı kırılan en önemlisi sevginin ve duyguların ana merkezi olan ve durduğunda hayatın bittiği an olan kalbimin yaşadıklarımla, yaşatılanlarla çok ama çok kırıldığı bu 52 yıllık hayat serüveninde derim ki ;
Siz siz olun tüm bu olumsuzluklara karşın yaşamayı bilen, direnmeyi kendisine ilke edinen beni gördüğünüzde değil, metropol denen şehirde, nüfusu ile azıcık Bayburt'un önünde olan ama devletin ve özel sektörün yatırımları konusunda Şırnak'tan geri olan Ardahan'ın da içinde olduğu birçok kentteki restoran, cafe, parkta, bakkaldan ve sözde turistik tesis denen, bir bardak çayın 5 TL'ye satıldığı yerlerden korkun.
Çünkü; Ben bir gün size de lazım olacak sadece bir gazeteciyim.. Ve benim sadece kalemim var ve alçakların, karikatüristlerin, sahte doktorların, ölmek üzere olan yaşlı insanlara bakım adı altında tabut hazırlayıp, miraslarına konmayı meslek edinenlerin, kanserli kardeşini daha da kanser edip, erken ölmesine vesile olanların, kazcı ve sazcıların, bakan, vekil olma hayalini kuranların korktuğu ve en önemlisi halkın, mazlumun, mağdurun gözü, kulağı, dili olan yüreğim var..
Diğerlerini de zamanla yazdıkça szi benden daha iyi tanırısınız, benden ve kalemimden asıl korkanları...

Siz asıl ruhsatları, vergi levhaları var mı, yok mu bilmem ama halka açık iş yeri olmalarına karşın yangın merdivenin yanında çoğunda şey edeceğiniz şey bile yok...

'ARDAHANLILARIN DEĞİL,
KENDİ TIRNAKLARIMLA BAŞKAN OLDUM,
BORÇ NAMUSTUR' DERKEN BORÇLU OLDUĞUNU UNUTTU!..
arşiv haber 11/09/2021 tarihli haberler/yorum
'Ardahanlıların desteğiyle değil, kendi tırnağımla başkan oldum' diyen Ardahanlı Başkan hani borç namustur diyen ya ödesene borcunu.. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, 800 milyon TL’lik borcu kapatmak için belediye meclisinin kapısını çaldı. Borç talebinde bulunan CHP yönetimine AK Parti grubu ret oyu verdi. Seçim yatırımı olarak 900 kişinin işe alınmasının mali dengeyi bozduğu öğrenildi.

Yıllardır CHP yönetiminde olan Şişli Belediyesi borç batağında..

'Ben Ardahanlıları desteğiyle değil, kendi tırnağımala buralara gelidm' diyen Ardahanlı CHP’li Muammer Keskin, 800 milyon TL’lik güncel borcu kapatmak için belediye meclisinin kapısını çaldı. 48 milyon TL’li borçlanma talebininde bulunan CHP yönetimine ret çıktı.

Belediyenin emekli olacak personelin kıdem tazminatını dahi ödeyemeyecek konuma geldiğini söyleyen AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday, “Kıdem tazminatlarını ödemek için dahi 20 milyon TL’li borçlanma talebinde bulunuldu” dedi.

KOLTUĞA BİLE HACİZ GELMİŞTİ

Şişli Belediyesi’nde skandallar bununla sınırlı değil.Şişli Belediyesi, İnşaat şirketine olan yarım milyonluk borcunu ödemeyince belediyeye icra geldi. Makam masası ve koltuğu ile binadaki 20 bilgisayara haciz konuldu. Giderlerini karşılayamayan belediye işçilerin maaşını 3 ay ödeyemedi. Bunun üzerine belediye çalışanları başkanlık binası önünde eylem düzenledi. İşçiler iş bırakma eylemi yapınca Şişli’de çöp dağları oluştu, vatandaşın sokağa bıraktığı çöpler günlerce toplanmadı. Haber www.superhaber.tv

GAZETECİ EŞİNİ KAYIP ETTİ!
arşiv haber 05/09/2021 tarihli haber
Uzun süredir rahatsız olan Ardahanlı gazetecilerden Gürbüz Küpeli'nin eşi Sama Küpeli hayata göz yumdu. Eşini kayıp ettiğini kendisine ait sanal sayfa da paylaşan meslektaşımız Küpeli'nin mesajı şöyle; Sevgili eş dost akrabam 4 yıldır kanser illeti ile savaştık bu sabah eşim Semra Küpeli hakkın rahmetine kavuştu Camisi ve mazar yeri belli olunca tekrar hatırlatma yazısı yazacağım Gürbüz Küpeli/05322766673

FAKİR YILMAZ: BAŞIMIN ÜZERİNDE
TAŞIDIM, TAŞIMA DA DEVAM EDECEĞİM...
arşiv haber 02/09/2020 tarihli haberler
GAZETECİ ARDAFED'E YENİDEN ADAY...Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz başarılı bir dönem yaşattığı Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAFED'in başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı.

Pazar günü TEMPO TV'de yeni konukları ile ekranlarda olacağını belirten, Dernek Başkanları ve delegelerle görüşmeye devam eden ve oluşturulacak birliktelikle yeni bir kadro ile yaptıklarına yapacaklarını eklemek istediğini belirten ARDAFED Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz birilerinin ısmarlama adaylarının hiç bir vaat ve sözlerini yapmadan, Ardahan adını gölgeleyen KAI'lerle oturdukları yerde 'beni seçin, oyları cebime koyun' diyerek aday oldukları ve seçildikleri takdirde Ardahanlılar kucaklayacaklarını okudukları şu günlerde yeniden aday olduğunu açıkladı.

Yılmaz 12 Eylül'de Şişli'de bulunan Şişli Nazım Hikmet Kültür merkezinde yapılacak kongrede yeniden aday olduğunu ve başında taşıdığı Ardahanlıları  yine baş tacı edip başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde gündeme taşıyıp, güçlü bir birliktelik sağlayacaklarını belirterek yeniden aday olduğunu ve tüm Ardahanlardan destek beklediğini söyledi.

ARDAHAN'DA YÜN YORGAN HAZIRLIĞIİLE KIŞ HAZIRLIĞI BAŞLADI!

Kurak geçen bir yılı geride bırakmaya hazırlanan Ardahan yaklaşan kışa hazırlanıyor.

Başta saman olmak üzere ot ve yem sıkıntısı ile kışı karşılamaya çalışan Ardahanlılar diğer taraftan da dondurucu soğukların etkili olduğu bölgede yün yataklarda kullanılan yünleri yıkayıp, son baharın güneşinde kuruturlarken diğer yandan da un ve tohum başta olmak üzere birçok alanda kullanılan arpa ve buğdaylarını eleyip, torbalayıp ambarlara koymaktalar.

Sarı Öküz, Sahte Aslanlar, Asıl Çakallar!

12 Eylül Cuntasının  yıl dönümünde yapılacak olan Ardahan Dernekler Federasyonu kongresinin neden bugüne getirildiğini düşünürken bugünkü yazımı hep anlatılan ama bir türlü ders alınmayan bir meseleyle gündemle de süsleyip, bir de ben anlatmak istedim.

Anlatmadan önce ARDAFED Kongresi öncesi ve sonrası yaşanacaklar sanki aşağıdakileri  anlatıyor, gösteriyor gibi görünse de Sarı öküzün Aslan'la değil, aslında çakallara karşı bir kez daha direndiğini de görmenizi istiyorum.
Ve asıl Aslanın kim olduğunu ve Öküzün en değerli yerinin ne kadar büyük olduğu ve kimi, kimleri tartacağını görmek için az bir zaman kaldı, hem de darbenin bir kez daha hatırlanacağı bir günde derim...
Çünkü bu kongre öncesi hedefin ve sıranın sadece sarı öküz de değil, asıl sıranın anlamaz öküzlere geldiğini görüyor ve başta dernek başkanları ve delegeleri olmak üzere toplum olarak gerek bu ülkede gerekse ARDAFED Kongresi öncesi yaşananları sarı öküz hikayesine benzetiyorum.
Şimdi her öküze pardon, tek tek sarı öküzü teslim edenlere yani her kes için geçerli olan meseleye gelelim...
Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. 
Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.
Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.
 
"SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."
 Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış:
"Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."
Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.
 
"AFERİN SİZİ KUTLARIZ!"
 Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler:
"Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."
Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.
 
"NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?"
 Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklı bahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık, hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar.
Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş.


Evet ey Sayın Sarı, Boz öküzler ve Aslan görünümlü Çakallar!..
Eylül de gel parçasına can veren sözlerini sesli olmazsa da yazılı olarak burada sunarak diyorum ki; Yeter ki sen Eylül'de, 12'sinde yapılacak olan ARDAFED kongresine gellll..
Eylü'de gel ...Tatil geldiği zaman, Ağlarım ben inan.. Gidiyorsun işte Arkana bakmadan.. Nasıl geçer bu yaz, Ne olur bana yaz? Sen, sen, sen Sen bir ömre bedel.. Yok, yok, yok Gitme, gitme gel... Eylül'de gel Eylül'de gel Eylül'de gel.. Okul yolu sensiz, Ölüm kadar sessiz.. Geçtim o yoldan dün, İçim doldu hüzün.. Yapraklar solarken, Adını anarken.. Bekletme ne olur, Gelmek zamanı gel.. Yok, yok, yok.. Gitme, gitme gel Eylül'de gel.. Eylül'de gel, Eylül'de gel, Eylül'de gel.. Eylül'de okul yoluna Konuşmadan yürüyelim.. Gireyim koluna, Görenler dönmüş, Hem de mutlu diyecekler.. Ağaçlar sevinçten başımıza Konfet gibi yaprak dökülecekler Yaprak dökecekler Yaprak dökecekler...
Yeter ki sen gel, Eylül'de, 12'sinde ARDAFED kongresine gel..

Ardahanlılar Ardahan'da
Buluşmak İçin Bir Araya Geldiler..
arşiv haber 17/12/2017 tarihi haberler/yorum
Bir Buçuk Milyon İnsanın akın ettiği Ardahan Tanıtı Günleri gibi tarihi etkinliklere imza atmaya devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu bir ilke daha imza atarak İstanbul'da ki Ardahanlı İşadamlarını/iş Kadınlarını Ardahan'da ki İşadamları/İşKadınları temsilicileri ve Ardahan'da ki İşadamları/İşkadınları ile buluşturdu.

Ardahan dernekçilik tarihinde bir ilk daha olan toplantıya katılan 50 İşadamı/İşkadını bu tür buluşmaların devamının yanı sıra bu toplantılara bir benzerinin de Ardahan'da yapılmasına karar aldılar.

Ardahan Dernekler Federasyonun organize ettiği, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Ardahan ziraat Odası, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Ardahan MÜSİAD İl Temsilcisinin katıldığı toplantı yaklaşık 4 saat sürdü.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz'ın yönetimi ile birlikte ev sahipliği yaptığı Ardahan Ticaret Odası Başkanı Çetin Demirci, Ardahan ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Esfender Yılan ve MÜSİAD Ardahan İl Temsilcisi Orhan Gökdemir'in katıldığı toplantıda söz alan konuşmacılar ARDAFED'in oluşturmaya çalıştığı 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' projesine tam destek vererek Ardahan Dernekler Federasyonun çaba ve çalışmalarının ve yapmak istediğinin tüm Ardahan toplumunca kabul görmeye ve destek almaya başladığına dikkat çektiler.

**Önemli İşadamları/İş Kadınları Katılım Sağladı..

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci'nin hem slayt, hemde yazılı olarak Ardahan'ı ve Ardahan'a yapılabilir işleri anlattığı toplantıda söz alan Ardahan ziraat Odası Başkanı Latifşah Sural ve Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı toplantıya katılanları Ardahan'a davet ederlerken, MÜSİD Ardahan İl Temsilcisi, Ardahanlı İşadamı Orhan Gökdemir İstanbul'da ki Ardahanlıların ARDAFED çatısı altında yapılan etkinliklere destek verip,o çok özlenen Ardahan Lobiciliğine destek olmaları gerektiğine dikkat çekti.
Ardahanlı Duayen İşadamlarından Nürettin Yılmaz, Mevlut Tatar'ın yanı sıra Ali Rıza Nasıroğlu, Adan Köroğlu, Celil Ünlü, Halit Karahan, Ertan Hamitoğlu, Huzur Koçak, Ataman Özgür, Fuat Akdemir, Ercan Spor, Alper Koç, Yaşar Gökdemir, Rahim Gökdemir, Tekin Çoban, Vezir Aslan, Bilge Süt, Raif Süt, Nihat Atam, Serhat Tekin, Tarık Işık, Aatakan Akçay, Mevlüt Bozkurt'un yanı sıra Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Vekili Efkan Demir, ARDAFED Başkan Yardımcıları Erdinç Koçak, Şemsettin Şenel, Aytekin Akpınar, Name Fidan Yılmaz, Hafız Kaya, Güven Yılmaz Şişli Ardahan İl Derneği Kurucu Başkanı Murat Özer, Ardahnlı Gazeteci/ARDAFED Disiplin Kurulu Başkanı Erkan Sarıkayave Murat Fidan'ın katıldığı toplantıda buna benzer bir toplantının kısa süre içinde Ardahan'da yapılmasına karar verildi.

**İşadamı/İş Kadını yerelde ilgi bekliyor..

Ülkenin yanı sıra İstanbul ve Ardahan'ın ekonomik bel kemiği konumunda ki iş adamları ve iş kadınlarını Ardahan'da ki stk başkanları ile buluşturan Ardahan Dernekler Federasyonun son toplantısında dikkat çekilen diğer önemli bir konuda iş adamı ve iş kadınlarından yatırım bekleyen yerel yöneticilerin ilgisizliğine dikkat çekildi. 
Hükümet ve Yerel İdarecilerin bu konuda ki duyarsızlığının ve iş adamların, iş kadınlarına bakışının çokta heycan yaratacak şekild eolmadığınıa dikkat çekilen topkantı da kendikerien uzatılan ellere el uzatmaya hazır olan iş adamları ve iş kadınlarının daha çok ilgi alaka beklediğinin unutulmamasına da dikkat çekildi.

**Serhat Ardahan Spor'a Destek Sunuldu..

ARDAFED'in merkezinin de bulunduğu İstanbul Şİşli'de düzenlenen ve 50'nin üzerinde kişinin katılım sağladığı toplantıda BAL sezonunu birinci bitiren Ardahan'ın Bölgesel Futbol Ligi Temsilcisi Serhat Ardahan Sporun taraftar takımının toplantıya gönderdiği atkıları alarak katkı sunan Ardahanlı İşadanları/İşkadınları ATSO'nun iş adamları ve iş kadınlarına yönelik yazdığı mektubu da bizzat Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası başkanının elinden aldılar.

 

Sayın Başbakan Havaalanı ve Çağrı Merkezi Ne Oldu?
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
KAI, KAIFED, KAISİAD gibi saçma saban oluşumların hatta Serhat Ardahan Spor'un bir sezon öncesi 3. Lige çıkmasını engelleyen, Ardahanlı spor severleri döven ve bu sezon da Serhat'ın önünü kesmek için en büyük engel olanların maçına insanları davet eden memur başkanların hatta Ardahanlı siyasilerin gözlerinde büyüttükleri birinin başında olduğu, 'Cazibe Merkezi Projesi' kapsamında olan Ardahan'a 300 Kişilik Çağrı Merkezi hala açılmadı..
Kars-Tiflis-Bakü Demir Yolunun hattını değişip, Ardahan'a faydası olmayacak hale getirenler, Çıldır Yukarı Cambaz köyü sınırları içinde olması gereken Anterpolü alıp, kendi seçmenine doğru götürenlerin hükümetin programı içinde olan tünelleri, yıllardır bitmeyen bölünmüş yolları hizmet diye yutturduğu şu günlerde, 'Cazibe Merkezi Projesi ve Programı' içinde ki 'Ardahan'a Çağrı Merkez' ni hala kurdurmadıklarını yarın Ardahan'da olacak olan Başbakan'da bilmeli..
Evet sayın başbakanım;
Ardahan'a hoş geldin..
Umarım dün Ankara'da eliniz de en çok iş istihdamı kazandıran Ardahan'a hala açılmayan çağrı merkezini de getirdin..
Türkiye'nin en yoksul kenti olmasına karşınsizn memleketiniz Erzincan'ında içinde bulunduğu Doğu Anadolu Bölgesinde en çok iş istihdamı sağlayan, ülkesinin sınırların da bekçilik yapan Serhat Ardahan'a açılacağı ve 300 işsize iş sağlayacağı ileri sürülen Çağrı Merkezinin hala kurulmadığından haberiniz var mı?
Bilmem ama bir dönem de sizin başarıyla başında yürüttüğünüz bakanlığınızın projesi ve sözü olan Çağrı Merkezi gibi Ardahan'a havaalanı projesi de bugüne kadar gerçekleşmemiş olduğu hatırlatmak isterim..
Sayın Başbakan;
İl Milli Eğitim, İl Tarım Müdürlüğü, İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü başta olmak üzere bir çok müdürlüğünün vekilin vekili ile yönetildiği Ardahan'a hoş geldiniz derken 1992 yılında 170 binin üzerinde bir nüfus alo ile vilayet olan Ardahan hala göç vermekte ve bugün 99 bine düşen nüfusu ile yılardır beklediği yatırımları hala beklemekte..
Nedir o yatırımlar diye soracak olursan onuda geldiğin Ardahan'nıma bir kaç gün kal ve başta esnafı olmak üzere köyleri gezerek ele ayrıl derim..
Çünkü sadece AK Parti Kongresine katılmak için gelmeyip, bir kaç günlüğüne gelip, Ardahan'ın sorunlarını yerinde incelersen son 20 yıldır partine, iktidarına oy verip, hizmet bekleyen Ardahan ve Ardahanlının bin ahını işitir, sende benim gibi üzülür ama başbakan olduğun için önüne sunula hazır dosyaya inanmaz ve bir şeyler yapmaya çalışacağına inanıyor, saygılar sunuyorum..
Yeniden özlediğim memlekete, serhat'a, aşkım Ardahan'a hoş geldin Başbakanım..
 

**Ardahan’a 6 Saha!

*29/04/015 Tarihli Haber

Spor Toto tarafından Ardahan’da yaptırılacak olan 6 adet halı saha için Ankara’da protokol imzalandı.

Ardahan’da spor alt yapısını geliştirmek, gençleri, çocukları spora yönlendirmek ve yeni spor alanları oluşturmak amacıyla Spor Toto tarafından yapılacak olan 1 büyük sentetik yüzeyli çim halı saha ile 5 standart halı saha için Ardahan  Valisi Ahmet Deniz ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu arasında protokol imzalandı.
Ankara’da imzalanan protokol sırasında Spor Toto Teşkilat Başkanı Kasapoğlu’na, teşekkür eden Vali Deniz, spor faaliyetlerini arttırmak için sürekli bir çaba içerisinde olduklarını, bu anlamda yapılacak olan yeni halı sahaların Ardahan için önemli bir kazanım olacağını belirtti.
Yapılacak olan halı sahaların yaklaşık olarak 2 milyon liraya mal olacağını söyleyen Vali Deniz, ayrıca Spor Toto Teşkilat Başkanı Kasapoğlu’dan, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü bünyesinde spor kulüplerinin faydalanabileceği bir sosyal tesis yapılması için talepte bulundu.

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 9931 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI