Reklam
Bugun...


ARDAHAN'DA ARTIYOR!, POLİS VE JANDARMA DEVREDE!.. ÖĞRENCİLEREDE AŞI!
ÖĞRENCİLEREDE AŞI!.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında vaka sayıları bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ilimizin "Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun" olduğunu belirterek, "Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız" dedi.

ARDAHAN'DA ARTIYOR!, POLİS VE JANDARMA DEVREDE!.. ÖĞRENCİLEREDE AŞI!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Özlem Şeyma Yılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de sunduğu program.

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

Ardahan İl Milli Eğtim Müdürlüğü ve Ardahan İl Sağlık Müdürlüğünün ortak çalışması ile 15-17 yaş grubundaki öğrencilerin veli nezaretinde aşılanmalarına başlandığı şu günlerde Ardahan Corona vakalarının artığı iller arasında yer aldı. İ lk olarak  Ardahan merkez de bulunan Şehit Türkmen Tekin MTAL de öğrencilerinin aşılandığı Ardahan'da önümüzdeki haftalarda İl genelinde aşılanmalar devam edeceği öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı. Bakan Koca yaptığı paylaşımda, vaka sayılarının en çok arttığı 10 ile de yer verdi.

Bakan Koca'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar şu şekilde; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "25 Eylül-1 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göreen çok artan 10 ilimiz: Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun. Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız" dedi.

CORONA İÇİN POLİS VE JANDARMA DEVREDE!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarının arttığı Ardahan'da, polis, jandarma ve sağlık ekiplerinin denetimleri devam ediyor.

Sağlık ekipleri, güvenlik güçleri ve görevlilerle kent merkezindeki denetimlere katılan Vali Yardımcısı Haluk Koç, esnaf ve vatandaşları sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyararak aşının önemini anlattı.

Son günlerde kentte vaka sayılarında artış gözlendiğine dikkati çeken Koç, vatandaşlardan aşıyı ihmal etmemelerini istedi.

Vaka sayılarının artmasıyla sıklaştırılan denetimlerde, polis ekipleri de tedbirler konusunda vatandaşları anonslarla uyardı.

Adalet Teyze'yi Gören Var mı?

35 Yıla yaklaşan gazetecilik hayatımız da yaptığımız, yazdığımız onca yorum, haberin birçoğunun toplumun can damarına basan haber ve yorumlar olduğunu övünerek değil, hak ederek söyleyebiliriz.

Bunu yaparken de ‘Falan dostumuz, filan babamız’ demeden yüreklice, çekinmeden, belden aşağı değil, üstü kapalı olarak hiç değil, olduğu gibi kamuoyunun gözü önüne serdik, seriyoruz...
Kamuoyunun gözü, kulağı, dili olarak adlandırılan, demokrasinin 4. kuvveti diye söylenen ama gazeteciliği gerektiği gibi elimizden geldiğince yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.
Ancak bunu yaparken yaptığımız haber ve yorumların birçoğuna muhatap olanların Adalet karşısına çıkacağını boşuna bekledik, bekliyoruz.
Çünkü birçok konuda olduğu gibi Adalet sistemimizin de basın gibi çok özgür ve bağımsız olmadığını unuttuk.
Hep siyasilerin gölgesinde kaldığı ileri sürülen Adaletin önüne gelen iddiaları, ihbarları, hatta şikayetleri gerektiği gibi incelemediği, inceleyemediğine şahit olduk.
Ancak, tuz koksa da, Adaletin kokmamak için hep direndiğini ve bunun için mücadele veren savcıların, hakimlerin de olduğuna şahit olmadık değil.
Ama gönül isterdi ki; Basın, medya gibi daha özgür, daha bağımsız bir Adalet sisteminin olduğu bu ülkede iktidar temsilcilerinin 'Falanlar, filanlar, hatta terörist kebapçılar dış güçlerde, Alman Vakıflarından yardım alan gazeteler, belediyeler var..' diyerek ihbar ettiği gazeteciler, belediyeler gibi Ardahan Belediyesi hakkında çıkan iddialarda hemen göz altına alınıp, incelenip, araştırılıp, Adaletin terazisine konulsun.
İşte bugünkü; ‘Ardahan Belediyesi'nin 25 Yıldan Bu Zamana Kadar 3194 Sayılı İmar Kanunu'na ve Tekniğe Aykırı Olarak Yaptığı ve Yapmaya Devam Ettiği İşler ve Olaylar’, 'Yol ortasında inşaat' başlıklı onca haberlerimiz ve buna benzer birçok haberlerimiz/yorumlarımız bunu ister, Adaleti arar gibi.

Ben görmedim, acaba gören var mı Adalet teyzeyi değil, aranan Adaleti...

CORONAYA DEĞİL, POLİSE YAKALADILAR!..
COVİT-19 KUMARCILARINA BASKIN!

ARŞİV HABER 12/05/2020 TARİHLİ HABER/YORUM/REKLAMLAR

Ardahan'da yeni tip korona virüs tedbirlerini ihlal edip, farklı adreslerde kumar oynadığı belirlenen 15 kişiye işlem yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, il genelinde 3 farklı adrese operasyon düzenledi. Düzenlenen adreslerde 15 kişinin sosyal mesafe kurallarına aykırı davranıp kumar oynadığı belirlendi. Zanlılara, sosyal mesafeyi ihlal ettiklerinden Hıfzıssıhha Kanunu, kumar oynadıkları için de Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince işlem yapıldı.

Operasyonda ele geçirilen malzeme ve paralara el konulurken, 3 kişiye ait iş yeri ise mühürlendi.

SAĞ BİR TARAFA, SOL DİĞER YANA..

Corona denilip, gerçek gündemin saklandığı, aşıyı bulmaları için bilim adamlarına değil, seçmenlere bin lira, esnaflara 25. 000 TL. dağıtarak, çoğu AK Partili olan kamu görevlileri aracılığı ile adeta seçim çalışmasının yapıldığı şu günlerde darbe iddiaları tutmayınca bu kez durduk yerde sonuçları ard arda yayınlanan anketlerle MHP Genel Başkanı değil, yardımcısının attığı bir twit ile erken seçimin gündeme sokulmaya çalışıldığını görmekteyiz.

Ve daha önce iddia ettiğim ve hala aynı iddiamda yani bugün olmazsa da yıl sonunda ya da 2023'de bir genel seçimin yapılacağını ortaya koyan bu gelişmeleri izlerken, geçen yılın 7. ayında ele aldığım bir yazımı hatırladım.
'Erdoğan'ı sıkıştırma partisi' başlıklı yazımı yeniden okurken bugün yaşananları ve yaşanacakları 10 ay önce tahmin edip, düşünmüş ve yazmış oluğumu hatırlayarak, o gün yazdığım yazımı aşağıda bir kez daha yayınlarken ne kadar haklı oluğumu, anketlerde MHP'nin önüne geçmeye başlayan İYİ Parti Lideri, sağcı Meral Akşener ile AK Parti gibi muhafazakar kesimi temsil ettiğini ileri süren Saadet Partisi Lideri Temel Karamanoğlu'nun Başkan Erdoğan'a yolladıkları yumuşak mesajları ve Erdoğan'ında bu mesajları alıp, bir taraftan ortağı olduğu MHP'ye 'şımarma' dediğini, diğer taraftan da bu iki partiyi yani İYİ Parti ile Saadeti, 'MHP artık tek başına iktidar olmalı' diyen MHP'yi de küstürmeden, nasıl olup yanına alacağını hesapladığını anlıyor gibiyim.
Ve altta bir kez daha yayınladığım 10 ay önceki yazımı yazdığım günlerde henüz kurulmamış olan  ve bugün resmen kurulan Babacan ve Davutoğlu'nun da içinde olduğu güçlü bir koalisyon hesapları yapan Başkan Erdoğan'ın başkanlığını sürdürmek için ince hesaplar yaptığını ve bu hesaplardan kendilerinin de faydalanmaya çalıştığını bir kez daha burada söylerken diğer yana itilecek olan solun nasıl bir yol izleyeceğini de bir dahaki yazıma bırakalım derim..
Çünkü aynı Erdoğan'ın, Demirtaş'ın serbest bırakılması ile Kürtlere de bir mesaj yollayıp, her an alınacak gibi görünen bir erken seçim kararı ardından CHP' ile hareket edeceği görülmeye devam eden HDP'yi zayıflatma hesapları yaptığını da hissediyorum.
Evet, 10 ay önce, 02/07/2019 tarihinde ele aldığım ve adeta bugünü anlatan 'Erdoğan'ı sıkıştırma partisi' başlıklı o yazım şöyle;
 
**Erdoğan'ı sıkıştırma partisi..
 
'Arka planda Ali Babacan'ın, Davutoğlu'nun önde olduğu öne sürülen partinin gün geçtikçe detayları da ortaya çıkmaya devam ediyor.
Tabi bu arada başta sağ görüşlü İYİ Parti ve AK Parti seçmenine yakın muhafazakar kesime hitap eden Saadet Partisinin son günlerdeki çıkışları ve AK Parti'ye göz kırpmalarını da es geçmemek gerekir.
Yani benim anladığım bu yıl olmazsa da gelecek yılın sonlarına doğru iyiden iyiye gündeme girecek olan genel bir seçim öncesi sağ oylara hitap eden partiler, kişiler başta Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı olmak üzere AK Partiyi sıkıştırma yoluna gidiyor gibiler..
Neyse biz yine de düşündüğümüzü yazıya döküp, gerisini siyasilere, ince hesaplar yapanlara bırakalım der, kendi gündemimize dönelim derim.

Dönelim ki birilerinin kale ve kuleleri işgal etmek için zayıf noktaları aradığını anlatalım.. 02/07/2019

Eski kimlikle Kumar ve Nataşa Yasak!
ARŞİV HABER 02/09/2019 TARİHLİ HABER VE YORUMLAR..
Biti Kars-Tiglis-Bakü Demir Yolu olmak üzere Posof, Türkgözü (Badele) ve Çıldır Aktaş Gümrük kapısı adlı 3 gümrük kapısı olmasına karşın ithalat, ihracatçısı olmayan İl olan Ardahan'dan Gürcistan'a gitmek isteyenler dikkat!.. Eski kmlikle ne kumara, ne nataşaya nede gezmeye gidebilirsiniz.. Çünkü yeni kimlik şart.. Türkiye'den Gürcistan'a gidecek Türk vatandaşlarının Eylül ayından itibaren eski kimlik kartlarıyla işlem yapamayacakları bildirildi

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, TürkiyeCumhuriyeti ile Gürcistan arasında yapılan anlaşma ve protokol ile ilgili genelge kapsamında iki ülke vatandaşlarının bu ülkelere yapacakları seyahatlerde kimlik kartlarıyla giriş ve çıkış yapabilmelerine ilişkin hususların belirlendiği hatırlatıldı.

Belirlenen hususlar arasında, karşılıklı seyahatlerde kullanılacak kimlik kartlarının Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) standartlarına uygun makinada okunabilir olması gerektiğinin bulunduğu, Türk vatandaşlarının ICAO standartlarına uygun makinada okunabilir kimlik kartları kullanmaya başlayana kadar mevcut tek dilli kimlik kartının kullanılabileceğinin yer aldığı ifade edildi.

Artvin Sarp Sınır Kapısı'ndan geçişlerde eski kimlik kartlarının kullanılmasından kaynaklı güvenlik zafiyeti oluştuğu ve yasa dışı yollardan yurt dışına çıkış yapmaya çalışan kişilerin buraya yöneldiği belirtilen açıklamada, 1 Eylül 2019 tarihi itibarıyla Türkiye'den Gürcistan'a gidecek Türk vatandaşlarının eski kimlik kartlarıyla işlem yapamayacakları kaydedildi.

Artvin'de Dağ Koptu,
Ardahanlılar Mahsur Kaldı!..
ALTERNATİF YOL YAPILIYOR Artvin Valisi Ömer Doğanay, heyelan nedeni ile ulaşıma kapanan Artvin- Ardahan karayolunda sürdürülen yol temizleme çalışmalarını yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında karayolları ve ilgili kurum amirlerinden bilgi alan Vali Doğanay, burada araçlarıyla yolda beklemek durumunda kalan sürücülere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Vali Doğanay, ulaşıma kapanan yola alternatif yolun oluşturulacağını ve ulaşımın buradan kontrolü olarak tek şeritten sağlanacağını ifade etti.

*Arşiv Haber..

Ardahan'a kmşu ARTVİN'in Şavşat ilçesinde meydana gelen heyelanda yamaçtan kopan taş kütleleri karayoluna düştü. Artvin-Ardahan karayolunun ulaşıma kapandığı heyelan anı görüntülendi.  Artvin-Ardahan karayolunun 35'inci kilometresinde bugün saat 11.00 sıralarında heyelan  meydana geldi. Şavşat ilçesi sınırlarında yer alan Kaçkar Suyu mevkiindeki yolun kenarında bulunan yamaçtan kopan toprak ve kaya parçaları karayoluna aktı. Tonlarca ağırlıktaki dev kaya parçaları ve toprak nedeniyle Artvin-Ardahan ve çevredeki köylere ulaşımı sağlayan karayolu ulaşıma kapandı. Yolda buluna araç sürücüleri de karayoluna düşen toprak ve kaya parçalarından son anda kurtuldu. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu bölgeye çok sayıda iş makinesi ve karayolları ekipleri sevk edildi. Heyelan anı vatandaşalr tarafından görüntülendi. 

'YOLUN KADERİ BU'

Heyelanın taşıdığı kaya kütleleriyle kapanan yolda bekleyen sürücü Seyfullah Gül, bahse konu yolun kaderinin böyle olduğunu belirterek "Ömrüm buralarda geçti. 76 yaşındayım buradan gelip-gidiyoruz. Buranın kaderi böyle. Bu yolu değiştiremiyorlar. Bu yolun genişlemesi lazım. Ama maalesef bu genişletilme yok. Yetkililere sesleniyorum; lütfen bu yolu genişletsinler" dedi.

'GEZİ İÇİN ÇIKTIK YOLDA KALDIK'

Kapanan yolda bekleyen bazı sürücüler de 4 mevsim tehlike oluşturduğunu öne sürdükleri yolda büyük sıkıntılar yaşadıklarını ve köklü bir çözüm bulunmasını istediklerini söyledi. Yolda kalan yolcu Meral Kırklar da gezmek amaçlı yola çıktıklarını ancak yolda kaldıklarını ifade ederek "Şavşat'ı gezmek için yola çıktık, ama yol kapanmış. Şükrediyoruz en azından bu kayalar aracımıza gelmedi. Gezme hayallerimiz suya düştü. Bakalım ne yapacağız. Kaldık burada ne yapacağız bilmiyoruz" diye konuştu.

**VALİ DOĞANAY: CAN VE MAL KAYBI YAŞANMADI

Konuyla ilgili konuşan Artvin Valisi Ömer Doğanay ise olayda can ve mal kaybının yaşanmadığını kaydederek şöyle konuştu:  "Artvin-Ardahan karayolumuz heyelan nedeniyle kısa bir süreliğine ulaşıma kapanmıştır. İlgili birimlere gerekli talimatlar verilmiştir. Karayolları ekiplerimiz yolun açılması için olay yerine hareket etmişlerdir. Artvin'imiz ve özellikle bu yol zor bir coğrafya. Herhangi bir can ve mal kaybının olmaması sevindirici olmuştur. Gerekli çalışmaları başlattık. Yolumuz en kısa sürede trafiğe açılacaktır"

**Newroz'da Kar Kardelenin Boynunu Büktü!..

*20/03/2017 Tarihli Haber

Aylardır ağır kış şartları altında bulunan Ardahan'da tam bahar gelmişken yeniden yağan kar ve ardından gelen tipi çözülmeye başlayan buzların arasında yer yüzüne çıkmaya çalışan kardelen çiçekleri gibi Ardahanlıların da boynunu büktü.
21 Mart Newroz Bayramının gelişi ile baharın gelişini kutlamaya hazırlanan Ardahanlılar dünden beri yağan kar ve esen tipi karşısında bahar umutlarını yeniden ertelemek zorunda kalırlarken, yollarda esen tipi ve buzlama dolaysıyla yol vermedi.

Ardahan'da kar ve tipi nedeniyle Sahara Dağı geçidinde araçlar mahsur kaldı. Bir çok tır, tipi nedeniyle görüş mesafesi olmayan yoldan Ardahan'a geri dönmek zorunda kaldı. 
Ardahan ile Artvin'in Şavşat ilçesini birbirine bağlayan Sahara Geçidi'nde yoğun karyağışı ve tipi nedeniyle trafik durdu. Kent genelinde iki gün boyunca etkisini sürdüren ve bugün öğleden sonra şiddetini arttıran kar, yükseklerde tipiye dönüştü.
Karayolları ekipleri, Ardahan-Artvin ve Ardahan-Posof yollarında büyük araçlara izin vermezken, küçük araçların zincirsiz geçişine izin verilmiyor. Ardahan'dan Artvingüzergahını kullanmak isteyen birçok tır yolda kaldı. Tırlar, görüş mesafesi olmayan yoldan geri Ardahan'a dönmek zorunda kaldı.
Tır Sürücüsü Murat Taş, "Yol açan yok, şu an dönmek zorundayız. Zaten günlüğüne zarar ediyoruz bilmem ne olacak halimiz. Yol kapalı ve mecburen dönüyoruz" dedi.
**Kış'ta, Yem de Bitti!..

*09/02/2017 Tarihli Haber

Olağanüstü dondurucu soğukların yaşandığı Ardahan'da yeniden kaba yem sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

Aylardır dışarı çıkamayan hayvanlarına kaba yem yetiştirme telaşı içinde olan Ardahanlı hayvan yetiştiriciler yaz boyunca biriktirdikleri ot ve samanı bitirince diğer illerden gelen ot ve samanlara yöneldiler.

Kilosu 50 Kuruşa satılan balya otlara ve yine kilosu 35 kuruşa satılan samana hucum eden Ardahanlı hayvan yetiştiricileri yaklaşık 4 aydır içeride besledikleri hayvanlarına yem yetiştiremediklerini, ellerinde ki yemlerin bittiğini ve diğer illerden getirilen yemleri parasızlıktan alamamaktan yakındıkları görülmekte.
 
**Destekler yeterli değil..
 
Büyük zorluklar içinde yetiştirdikleri hayvanlarına kaba yem yetiştiremediklerinden yakınan Ardahanlı hayvan yetiştiricileri verilen desteklerin yetersizliğinden de yakındıkları görülen şu günlerde Ardahan'a gönderilen ve İl Tarım Müdürünün başını da yiyen Buzağı Desteklerini de almaya başladılar.
Buzağı başına 350 lira, soy kütüğüne kayıtlı buzağı için 500 lira, döl kontrolü kapsamında testlerini tamamlamış boğaların buzağılarına ilave olarak 50 lira ödeme yapılacak.
Desteklemeden yararlanmak için buzağıların; 2016 yılı içerisinde doğmuş olması, Küpelenerek TÜRKVET ve E-ıslah'a kaydedilmiş olması, doğduğu işletmede canlı olarak 120 günü tamamlamış olması, buzağı desteği almak için buzağının işletmede 4 ay yani 120 gün yaşaması gerekiyor.
Buzağı desteklemeleri ödemeleri Mart sonu ve Nisan'ın ilk haftası içerisinde üreticilerimizin hesaplarına yatacak. 2017' den ,itibaren ise buzağı desteklemeleri ile ilgili olarak Bakanlık yeni bir iyileştirme yaptı.
2017 yılı doğumlu buzağılar için 2016 yılında buzağı başına 350 TL olan destekleme 500 TL, soy kütüğüne kayıtlı buzağı için 500 TL olan destekleme 750 TL olacak. Üreticilerimizin bu desteklemelerden faydalanması için yine buzağıların 2017 yılı içerisinde doğmuş olması, Küpelenerek TÜRKVET ve E-ıslah'a kaydedilmiş olması, doğduğu işletmede canlı olarak 120 günü tamamlamış olması şartı geçerlidir" dedi.
2016 yılı doğumlu buzağılar ile Ardahan'a 3 buçuk milyon (trilyon) destekleme yapılacak. Bu da ortalama aile başı yaklaşık 3500 TL (milyon) demek.

**Yazıp destek toplarken iyi, hesap sorarken kötüyüz.. 

Makbuzlar Dağıtılmaya Başlandı..

*14/03/2015 Tarihli Haber

Ardahan'ı BAL Liginde temsil eden Serhat Ardahan Spor'a yapılan bağışların makbuzları verilmiyor haberimiz üzerine yönetim al acele makbuzları dağıtmaya başladı.

Salı günü Trabzon'da yapacağı Beşikdüzü maçı öncesi hazırlıklarına devam eden Srhat Ardahan Spor Yöneticileri spor severlerin kulübe yaptığı başışların makbuzlarını dağıtmaya başladılar.

Başta AK Parti Ardahan Milletekili Aday Adayı Avukat Fatih Rüştü Yılmaz olmak üzere bir çok kişinin maddi destek verdiği Serhat Ardahan Spor'un yöneticilerinin haberimiz üzerine dağıtımını yaptıkları makbuzların yanı sıra kulübe bugüne kadar yapılan bağışları toplamını ve bu paranın nereye harcandığını kamuoyuna açıklayı açıklamayacakları merakla beklenmektedir.

Kadınlar Ne Diyorlar?..
   
  Selmi Yılmaz Kadınca
selminazo@hotmai.com

Azerbaycan'da 26 Eylül 2016'da yapılan referandumla anayasada bazı değişiklikler yapılan kardeş ülke Azerbaycan’da yapılan bir atama tamda referanduma giden diğer kardeş ülke yani Türkiye’de cuk diye gündeme oturdu.
Çünkü Nisan ayında referanduma gidecek olan Türkiye’de tek adam döneminin yaşanacağı tartışmaları sürerken Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, eşi Mihriban Aliyeva'yı cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı görevine getirmişti.
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Aliyev'in, Mihriban Aliyeva'yı anayasanın ilgili maddeleri gereği "cumhurbaşkanı birinci yardımcısı" görevine atadığı bildirildi.
Seçmenlerin yüzde 86,6'sının "evet" oyu kullandığı referandumla, "cumhurbaşkanı birinci yardımcılığı" ve "cumhurbaşkanı yardımcıları" makamlarının oluşturulmasını karar verilmişti.
Azerbaycan’da yaşanan bu duruma baktığımız da Nisan ayında yapılacak olan Anayasa Referandumun da ‘Evet’ çıkması halinde nelerin yaşanabileceğini de ortaya koyduğunu belirten kesimi haklı çıkmakta.
Çünkü adam babasından sonra kendisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıyla yetinmiyor güzel eşinide kendisine vekil olarak atıyor.. 
Yarın bu durumun ülkemizde de yaşanmayacağına kim garanti verebilir ki?
Gerçi yarını beklemeye gerek var mı bilinmez ama 96 yıldır siyasete, kamuda ki memurluğun babadan oğula, kıza kaldığı bir ülkede yaşadığımızı da ununtmadan Azerbaycan’da yaşanan bu duruma çokta kızamıyoruz..
Çünkü kan kardeşliği olan iki ülkenin siyaseti ve kamu yönetiminin çokta farklı olmasını beklemekte doğru değil..
Sonuçta Osmanlı torunlarıyız..

‘Evet’ diyecem, ‘Hayır’da..
   
Ardahan Dernekler Federasyonunun önerisi olan ama CHP İl Başkanlığında ve İstanbul’da ki CHP Belediye ve Teşkilatlarında ki Ardahanlı Baronların devreye girmesiyle birlikte anlamı aynı yöntemi ayrı olan Kılıçdaroğlu’nun Ardahan, Kars ve Iğdır Federasyon ve Dernek yöneticileri ile bir araya geldiği toplantı ardından hala karar veremeyen bir seçmen olduğumu bir kez daha anladım.
Çünkü fikrimiz, çalıp, Ardahanlı olduklarını belirtip, Ardahanlılara bir faydası olduğuna şahit olmadığımız CHP’li siyasi baronların eline vermeye kalkan ama daha sonra bunu ağızlarına, gözlerine bulaştıracaklarını anlayıp, Ardahan eski Milletvekillerinden olan ve dernekler, stk’lara yakınlığı ile bilinen Ensar Öğüt’ü imdatlarına çağıran CHP İstanbul’un İl’in organize ettiği toplantıya katılan CHP Genel Başkanının tüm ikna çabalarına karşın toplantıya katılanların kafalarının hala karışık olduğuna şahit oldum.
Buna neden ise başta Bakırköy, Kartal, Kadıköy Belediyelerinde ki CHP’lilelerden memnuniyetsizliklerini dile getirenlerin çoğunluğu oluşturduğu o toplantıda AKP gibi CHP’nin de federasyonlara, derneklere ve bu önemli kurumları sahiplenenlere yakın olmadığını anlıyor ve bunun sonucunda yerel derneklerin ne CHP’nin dediğine nede AKP’nin bol baskılı vet kampanyasına inanmadığını da görüyordum.
Onca federasyon, dernek ve vakıf temsilcisinin bir dosya hazırlamadan geldiği ve ARDA/FED’in 8 sayfalık dosyası ile CHP’nin federasyon, dernek ve stk’lara bakışını anlatan, CHPli Ardahanlı siyasi baronları alenen tek tek, isim, isim şikayet ettiğimiz o toplantıda gördüğüm tek şey Kılıçdaroğlu’nun samimi bir insan, devrimci bir duruş sergileyen ama benim gibi çevresinden yani ekibinden yoksun olduğunu üzülerek görüyordum.
Kısacası İstanbul/Bostancı’da düzenlenen toplantıda Kılıçdaroğlu’nun yanında oturup,yalandan eline kalem alıp, boş kağıtları bir çocuk edasıyla çizip, duranları görünce Evte’te, Hayır’da diyemedim..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...

 
 Kaynak: ARDAHAN HABER

Editör: Ardahan Haberleri

Bu haber 19204 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI