Reklam
Bugun...


ARDAHAN'DA 30 AĞUSTOS..
Tüm yurtta olduğu gibi Ardahan'da da 30 Ağustos Zafer Bayramı, düzenlenen tören ve etkinliklerle kutlandı.

ARDAHAN'DA 30 AĞUSTOS..

Zafer Bayramı'nın 97'inci yıl dönümü kutlamaları Ardahan Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Ardahan Belediyesince Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Vali Mustafa Masatlı ve il protokolü tarihi Kongre Binasında 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlamaları kabul etti. Kutlama programı Kongre caddesi üzerinde devam etti.

Askeri ve öğrencilerin geçişiyle devam eden kutlamalarda, Ardahan Halk Oyunları ekibinin gösterisi ile şiirlerin okunması törene renk kattı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Muhabere Yüzbaşı Ahmet Volkan İnce, bugünün tarihte önemine değinerek, kutlamanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, "97 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yaktığı zafer ateşinin yalnızca Türklere değil, dünyada esaret altında bulunan bütün ülkelere ışık oldu."

Yüzbaşı İnce, Türk milletinin vazifesinin, Atatürk ve silah arkadaşlarının emaneti Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerini, birlik ve beraberliğini korumak ve yaşatmak olduğunu kaydetti.

Tören sonrası Vali Masatlı, görevlileri tebrik etti.

Bodrumlular Ardahan Belediye Başkanının şarkılarıyla coştu..

Faruk Demir yetim kız öğrencilere burs için Bodrum'a geldi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın davetlisi olarak Bodrum'da 30 Ağustos Zafer Bayramında sahne alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, konserden elde edilen gelirin hepsinin yetim kız çocukları için burs olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü; "Babasını annesini kaybetmiş, üniversiteyi kazanmış Ardahan'da okuyan kız öğrencilerine burs vermek için buradayız. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Onları kimsesiz bırakmamak için Ahmet başkanıma çok teşekkür ediyorum. Buradan alacağımız bir kuruş Faruk Demir'e yada Ardahan Belediyesine gitmeyecek. Hepsi kayıtlı olarak yetim üniversiteli kız çocuklarımıza gidecek. Helal olsun, helali hoş olsun. Bu davranışından ötürü Ahmet Aras başkanımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.


Faruk Demir ayrıca başkan Aras'a kız çocuklarına vermiş olduğu destekten dolayı fahri hemşerilik beratı vereceğini açıkladı. Faruk Demir konuşmasının ardından sevilen türküleri meydanı dolduran binlerce vatandaş ile birlikte seslendirdi. Demir son olarak yine "Sarı saçlı mavi gözlü" türküsünü seslendirerek sahneden ayrıldı.

Unutulmaz bir Zafer Bayramı kutlamasının yaşandığı gecede Faruk Demir'in ardından sahneye Soner Olgun çıktı.

Bir Tarafta Çiçekler, Diğer Tarafta Karlar..
Arşiv Haber: 24/05/2017 Tarihli Haberler
Ülkenin en yüksek rakımlı dağlarıyla çevrili Ardahan'da hem bahar, hemde kış aynı günde yaşanıyor.
Bir Tarafta Çiçekler, Diğer Tarafta Karlar..

Bir Tarafta Çiçekler, Diğer Tarafta Karlar..

Mayıs ayının sonuna gelinmesine karşın kentin yüksek rakımlı yerlerinde yağmaya devam eden kar kentin ovalarında açan bin bir çiçeğe nispet yapar gibi güneşe direnmeye devam ediyor.

Başta Göle Ovası olmak üzere Ardahan Ovası, Hanak Çayının etrafı, Çıldır düzlüğü ve Türkiye'nin Davosu olarak adlandırılmaya başlanan Posof'un çevresinin Kafkas Arısının bal deposu bahar çiçekleri ile çevrildiği görülen şu günlerde kar yağmaya devam ediyor.

**İSTANBUL-ARDAHAN HATTI KARLI!..

*07/01/2017 Tarihli Haber

Ardahan'da olduğu gibi tüm yurt genelinde etkili olmaya başlayan Kar yağışı başta bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul ve Kocaeli'nde olmak üzere tüm yurtta etkili olmaya başladı.
Tüm yurt genelinde etkili olan kar yağışı kışa hazırlıksız yakalanan araç sürücüler yüzünden yollarda çile olurken, başta çocuklar olmak üzere uzun süredir kar görmeyenleri sevindirdi. Foto: Güldür Bilgili

**İÇME SUYU SORUNU YAŞANIYOR..

Kar yağışının yanında etkili soğukların yaşandığı bölgede bir çok köyün içme suyu şebekesinin donduğu Ardahan'da köylüler gibi kentlilerde donan sularını dışarıda akan çeşmelerden karşıladıkları görülmekte.

2016/2017 EĞİTİM/ÖĞRETİM SEZONUNA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OLMAKSIZIN ZİL ÇALAN ARDAHAN'DA Kİ EĞİTİM BU KEZ DE KAR VE TİPİYE TAKILDI.
Ardahan'ın Üç İlçesinde Okullara Kar Tatili

*08/1/2016 Tarihli Haber

ARDAHAN'da yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle Posof, Damal ve Hanak ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi.

ARDAHAN'da yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle PosofDamal ve Hanak ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi. Posof'ta etkili olan kar yağışı ve fırtına nedeniyle birçok köy yolu ile karayolları kapandı. Posof'u Damal ilçesine bağlayan deniz seviyesinden 2550 metre yükseklikteki Ilgar Dağı geçidi bugün saat 06.00'da, Ardahan- ŞavşatKarayolunun ise saat 07.30 itibariyle ulaşıma kapandı. Yoğun kar ve fırtına nedeniylePosofDamal ve Hanak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Doğu'da dondurucu soğuklarda etkisini sürdürmeye devam ediyor. Ardahan'ın Göle ilçesi dün gece sıfırın altında 24.6 derece ile Türkiye'nin en soğuk yerleşim birimi oldu. TermometrelerAğrı'da sıfırın atlında 18.6, Palandöken Dağı'nda 18.5, Erzincan'ın Sakaltutan geçidinde 16.8, Ardahan'da 16, Erzurum'da 13.4, Kars'ta 11 dereceyi gösterdi. **Devlet Okulunda Kürtçe Sınıf

KÜRTÇE EĞİTİM DEVLETİN OKULLARINDA VERİLMEYE BAŞLANDI..

 

Resmi dil olarak kabul edilip, Anayasa maddeleri arasına alınması istenen Kürtçe Eğitim devlete ait okular da verilmeye başlandı.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan ve Bin 560 öğrencisi ‘Kürtçe sınıfıyla birlikte 48 sınıfı  bulunan Esenyurt Merkez Ortaokulu açtığı, ‘Kürtçe Sınıf’ aracılığıya öğrencilerine Kürtçe eğitim de vermeye başladı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahanlı Esenyurt Merkez Okulu Müdür Başyardımcısı Halil Aktaş velilerin, Kurmancı Seçmeli Ders isteği  üzerine açtıkları Kürtçe Eğitim Sınıfında 21 öğrencinin eğitim aldığını belirttti.

Öte yandan yine devletin teleziyon kanalı olan TRT KURDİ’de Esenyurt Merkez Okulunda verilen eğitimi yayınladı.

BAŞKAN'A BENZEMEK..

  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Şu an yakınında olduğum Kasımpaşa'dan çıkıp, ülkenin zirvesine kadar ulaşan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık rüyasına karşı çıkanların kendisinin cumhurbaşkanı olmasına vesile olan en büyük kitle olduğunu söylesem gülmesiniz demi?..
Ve Erdoğan'ı istemeyenlerin aslında Erdoğan'ın başarısını gizli gizli kıskananlar olduğunu da söyleyeceğim..
Ve işi getirip, benim Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanlığına kadar da bağlayacağım..
Gerçi bu yönde daha öncede bir yazı ele almış, Erdoğan'ın işinin ne kadar zor ama bir o kadar da olağanüstü direncinden azda olasa almak ve bana karşı direnen Ardahan Diaspoarasına teslim olmamak gerektiğini de anlatmıştım..
Evet, Erdoğan'ın Kasımpaşa'dan çıkıp, rahmetli Erbakan ve ekibi gibi bir ekibi aşıp, sonrada bugüne kadar önüne konulan ve 'Muhtar bile olamasın' diyenleri tek tek aşarak bugün ulaştığı o zirveyi başkanlık rütbesiyle taçlandırmak istemesi kadar bir direncimiz yada arzumuz olmazsa da Ardahan'ın adını kullanan ama Ardahan ve Ardahanlılara beş kuruş faydası olmayan salağana Ardahan Diaspoarsının direncini de kırmak için benimde direnmem gerektiğini ve en önemlisi İstanbul başta olmak üzere ülke genelinde ki kazcı, tabelacı, çantacı, facebookçu dernekçi çetesine bakmadan işime, hedefime kilitlenmem gerektiğini de bana hatırlatır, yol gösterir Erdoğan..
Birde benim gazeteci olduğumdan dolayı 30 yıla yakındır her yaptığım haber, yazdığım yorum ve çıkardığım gazeteler ile kuyruğuna bastıklarım var ki; bunlarda diaspora ile birlikte gizli gizli iş birliği içinde olup, 'Ya kardeşim Ardahan'da gelip, İstanbul'da başkan olunur mu?' diyerek gazetecilikte olduğu gibi ARDA/FED Başkanlığında da ortaya koyduğum samimi çalışmalarımı gölgelemek, çoğundan yiğit, adam olan ekibimi ürkütmek, destek veren iş adamlarımızın kafasını karıştırmak çabası içinde çamura batar, çıkamazlar..
Ama ülke genelinde ki diaspoarnın Erdoğan'a karşı ortaya koyduğu direnci kırmak için etmediklerini bırakmayanların bize karşı da ortaya koyduğu namussuzca engeller durumu izleyen toplum tarafından hep bozulmuş, Erdoağon'ı cumhurbaşkanlığına kadar yükseltmiş, başkan da edecek gibi.. Siyasi görüşlerine katılmazsam da, son yıllarda ortaya koyduğu tavırlarını desteklemesem de ve zaman zaman sert bir dille eleştirsem de ARDA/FED Başkanlığım esnasında daha iyi anladığım Erdoğan'ın kendi dünya düşüncesini ortaya koymak, uygulamak için doğru yolda olduğunu daha iyi anlıyorum..
İşte bu direnç benim de tüm yok imkanlar ile bir yıldır ARDA/FED'in adını tüm yurda duyurma, Ardahan'ın bu diaspoaradan kurtarma, KAI denen çetenin gölgesinden bu yana çekme mücadelesine itmiştir..
ARDA/FED Başkanı olduktan sonra ortada olan çabamızın bunlar tarafından her ne kadar engellenmek istense de Ardahan toplumu tarafından onay almış, 'Sen yürü biz senin arkandayız' denilerek, bu diaspoaranın benim üzerimde Ardahan üzerinde oynamak istediği oyunları hep bozulduysa da bizi de yormadı değil..
Evet, beğenir, beğenmezsiniz ama Erdoğan'ın işinin ne kadar zor olduğunu bana hissettiren ARDA/FED Başkanlığım süresince anladığım tek şey birilerinin kurduğu düzenin bozulmaması için her türlü çakallığı yapmak için hep pusuda olduğunu unutmadan çalışmaya devam etmek, direnci kırmadan daha ileri demektir.Kaynak: Fakir Yılmaz Gazeteci

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 9629 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI