Reklam
Bugun...


Ardahan'da 3 Kadın Kayıp, 1 Erkek Tutuklu!
Kısa bir süre kalan 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün kutlama etkinlikleri için hazırlıklarının devam ettiği şu günlerde 3 Kadının kayıp olduğu öğrenildi. Alınan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde Ardahan Merkezde 2 kadının bir anda evlerini terk ettiği ve Ardahan'ı terk edip, kayıp oldukları diğer bir kadınında Çıldır'da kayıp olduğu için eşinin tutuklandığı öğrenildi.

Ardahan'da 3 Kadın Kayıp, 1 Erkek Tutuklu!

Gazetemizin edindiği bilgilere göre Ardahan Merkezde bir kadının çocuklarını bırakıp evini terk ettiği bir diğerinin de daha önce hayvanları çalınan eşini terk edip, Ardahan'ı tek ettiği ileri sürülürken Ardahan'ın Çıldır İlçesine bağlı Övündü (Vaşlop) köyünde de Y. Yağmur adlı kadın da bir anda ortada kayıp olduğu ve tüm aramalara rağmen bulunamadığı öğrenilirken, eşinin 'zanlı' olarak tutuklandığı alınan bilgiler arasında oldu.
İki çocuk annesi Yeliz Yağmur'un öldürüldüğü yönünde iddiaları araştıran güvenlik güçlerinin Yağmur'un eşini gözaltına alıp, daha sonra sevk edildiği Adliyede tutuklandığı alınan bilgiler arasında olurken Yağmur'un eşinden boşanma dilekçesi verip, babasının evine İstanbul'a gittiği ancak yapılan araştırmada köye geldikten sonra ortadan kayıp olduğu bilgisine ulaşıldı.Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği, diğer kayıp kadınların evlerini ve eşlerini terk eden kadınlar olduğu bilgisine ulaşıldı.
MERDİVEN ALTI KURTARICILAR..
Ülkenin resmen savaşa girdiği şu günlerde Corona virüsü gibi bir çok konu, patlayan bombalar, yaşanan ölümler ve çekilen acıların gölgesinde kalmış durumda.
Son olarak muhalefetin,onca şehidin olduğu Suriye'deki gelişmeler konusunda mevcut iktidarı istifaya çağırması dahil bir çok konuda baskı altına alması gerekirken, önce telefonla arayıp, geçmiş olsun deyip  ardında da adeta ' laf olsun, torba dolsun' diye başkan Erdoğan'ın Trump ile görüşmesi esnasında yaşanan olayı anlatırken gülümsemesine takıldığı gibi onca sorun ve sıkıntıda bunca ekonomik sıkıntı içinde dolarla ödenip, alınan ve rastgele oraya buraya atılan füzelerin toz dumanı arasında kalmış durumda..
Bu sorunların başında gelenler arasında diğer bir sorunda iki gümrük kapısı olmasına karşın ithalat ve ihracatın olmadığı, valisi ile vekili, rektörüyle valisi, genel sekreterinin valisi ile arasının olmadığını, belediye başkanlarının bir araya gelip, bir kare veremedikleri, derneklerin gerçek anlamda birlikten uzak olduklarını, birilerinin bana başkan, platform, federasyon desinler dediğini ve her yıl ortalama bin kişinin göç ettiği memleketin batı kentlerinde kurtarma adına kurulan derneklerin ve bu derneklerin başını çeken sözüm ona çok kültürlülerin! merdiven altı bol kahvaltılı sözde platformu, oluşum, dernek hatta federasyon adıyla toplantılarıdır..
Bu yazımı yazdığım sırada ara verip, bir çay içmek için gittiğim kahvede Sahara çadırlarının kurulduğu serhat, sınır kenti Ardahan'ın Posof İlçesinde en az 400 insana iş istihdamı sağlayacak olan bir yatırımcının başta iktidar milletvekili olmak üzere yerel yöneticilerinin ilgisizliğinden yakındığına şahit olduğum bir kentin nasıl olup gelişip, büyüyeceğini konuşacağımıza 'Falanı nasıl durdururuz, filanın nasıl paçasına yapışırız' kavgası içinde olup memlekete ve kendilerine olduğu gibi, ülkeye hayrı olmayanların verdikleri pozlara bakınca bu memleketin asıl katillerinin bunlar olduğunu anlatamamanın ezikliğini de yaşamıyor değilim..
Çünkü benim de içinde bulunduğum bizlerin bu merdiven altı kullanılmışları yeterince topluma anlatıp, gerçek yüzlerininde ne olduklarını  ortaya koyamamışlar olarak asıl suçlularız.. Ve bunların hala meydan da olup namuslu, adam, kadın diye geçinip, memleketin aydını, kültürlüsü, siyasisi oldukları yönündeki pozlarının asıl memleket düşmanı olduklarını deme cesaretini 'ilişkiler bozulur' diyerek ortaya koymayız..
Ama asıl bozulanın memleket, ülke olduğunu da hep konuşur, suçlu kim diye de etrafımıza, çevremize bakarak verilmesi gereken mücadeleyi unutur, hatta 'Of ya yoruldum' diyerek kaçma teşebbüsünde bulunuruz..
Yani ortaya çıkıp, 'Sahayı boş bularak,  bize de bir kemik düşer mi diye bir araya gelen merdiven altı siz kullanılmışlar, şunu da iyi  bilin ki; benim gölgem hepinize yeter..' demediğimizden köprü ve merdiven altı oluşumların önüne geçemeyiz, geçemiyoruz da..
ERKEKLER KADINA ŞİDDETİ TARTIŞTI!..
ERKEKLER KADINA ŞİDDETİ TARTIŞTI!..
arşiv haber 17/12/2019 tarihli haber
Son olarak Ordu da yaşanan bir genç kızın kalbinden bıçaklanarak öldürüldüğü, ülke genelinde yeniden gündeme gelen kadın cinayetleri başta olmak üzere kadınların sorunlarını dile getirildiği şu günlerde Ardahan valiliği de kadınlarla ilgili sorunları masaya yatırdı ama erkeklerle..

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın önderliğinde yürütülen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” kapsamında Ardahan da Vali Mustafa Masatlı Başkanlığında toplantı düzenlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının önderliğinde başlatılan çalışma sonucunda İçişleri Bakanı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Adalet Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, Sağlık Bakanı ve Diyanet İşleri Başkanı ortak imzasıyla yürürlüğe giren, 75 maddeden oluşan, 2020-2021 yılları “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” ile Valiliğe verilen görev ve sorumlulukların gecikmeksizin uygulamaya geçirilmesi, 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanmasında etkinliğin, koordinasyonun arttırılması ve yaşanan üzücü olayların tekrarlanmasının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Aralık 2019 Salı günü 81 ilde eş zamanlı olarak saat 10:00’da toplantı yapılması planlandı.

Bu kapsamda diğer illerde olduğu gibi Ardahan da ki  tüm kurumların en üst yöneticilerinin katılımıyla Vali Mustafa Masatlı başkanlığında Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle MücadeleToplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Vali Yardımcısı Salih Kalkan, İl Jandarma Komutanı Selçuk Özdem, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Göç İdaresi Müdürü, İl Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü, İl Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı, Kadın Konukevi Müdürü ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı toplantıda erkek yönetici sayısının kadın yönetici sayısından fazla olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Bu toplantıda Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele  alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek, mevcut duruma ilişkin analizler yapıldı, il ve ilçelerdeki 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, kanun kapsamındaki alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için il/ilçe bazında ve bakanlıklar tarafından planlanması gereken tedbirler değerlendirildi. Toplantıda ayrıca, son dönemde yaşanan üzücü olayların analizleri de yapılarak benzer nitelikte olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler konuşuldu.

Şiddet önleme merkezine polis irtibat görevlisi görevlendirilmesi, risk düzeyi yüksek olayların muhakkak sosyal, psikolojik, ekonomik yönleri ile incelenmesi, olayların meydana geldiği andan itibaren takip edilmesi için sistem geliştirilmesi, şüphelilerle ilgili (öfke kontrolü gibi) önleyici destek hizmetlerinin uygulanması, etkinliğinin arttırılması ve takibinin yapılması, kadına yönelik şiddetle ilgili mücadelede sadece polisiye tedbirlerin yeterli olmadığı, diğer kurumların (baro, üniversiteler ve STK’ların) sürece dahil olması için yapılması gereken çalışmaların planlanması, bu hususların ilve ilçelerde eylem planı haline getirilmesi gibi bir çok konuda çalışma/değerlendirme yapıldı ve Bakanlıkların ortaya koyduğu seferberlikte illerin de üzerlerine düşen sorumlulukları gecikmeksizin gerçekleştirmeleri için gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

MHP'nin Kadın İl Başkanı Konuştu,
MHP Kadın Adayı Ortağına Geçti!
*26/11/2019 Tarhli Haber/Yorum
İktidar Partisi AK Partinin bir dediğini iki etmeyen MHP'nin Ardahan Milletvekili Adayı AK Parti'ye geçti. Son genel seçimlerde Milliyet.i Hareket Partisi Milletvekili Adayı Sevim Köseliören eşiyle birlikte gittiği AK Parti İl Başkanlığa giderek MHP'den istifa ettiğini ve AK Partiye üye olmak istediğini belirttiği AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın'a kaydını yaptırdı.

Milliyetçi Hareket Partisi 27. dönem milletvekili adayı Sevim Köseliören partisinden istifa ederek AK Parti’ye katıldı.

Köseliören, istifasının ardından eşi Yunus Öktem ile birlikte AK Parti İl Başkanı Hakan Aydın’ı ziyaret ederek, AK Parti´ye üye oldu.

AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, " Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 27. dönem Milletvekili adayı Sevim Köseliören partisinden istifa ederek partimize katıldı. Ben partimize göstermiş olduğu teveccühünden dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Köseliören ise, “27.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ardahan Milletvekili Adayı olarak çıktığım bu yolda çeşitli tehditlere boyun eğmeden, bugüne kadar partimin menfaati dışında hiçbir oluşumun içinde bulunmadım. Ancak geldiğimiz durumda birkaç ilçe başkanı ve Parti yöneticilerinden bazı çıkarcı ve menfaatperest şahıslar seçimden önce ve sonra maddi manevi yapılan ve harcanan emekleri göz ardı edip şahsımı ve ailemi hedef alan hakaretleri ve söylemleri karşında üyesi olduğum Milliyetçi Hareket Partisinden istifa etmiş bulunmaktayım. Bugüne kadar olan süreçte yanımda olan gönüldaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

**Sahte hesapla MHP'yı eleştiren sahte milliyetçilere seslendi...

Milletvekili adayının MHP'den İstifa ederek AK Parti'ye üye olduğu aynı günler içinde bir açıklama yapan MHP'nin Ardahan Kadın İl Başkanı  Hülya Davutoğullari; 'Benim milliyetçiliğimi sorgulamak kimsenin haddine degildir.' dedi.
Çöpte çekilen MHP partisine ait çelenk, nasıl dışarı bırakıldığını mobese ile tespit edip ve genel merkeze bildirmişim. Kim sorarsa gelsin onlara da anlatırız.. Sosyal medyada sahte hesapla milliyetçilik olmaz...
Sosyal medya da kabadayılık yapanlar şunu bilsinlerki, ne ili nede ilçe başkanlarını size yedirmem.
Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştüğünü ve Ardahan halkına bol bol selam yolladığını söyledi...

Zombiler Bitmez, Kızlıklar Dikilmez!..
Aslında yerel ağızla adı Hortlak olan yani öldükten sonra dirildiğine inanılan ve ninelerimizin elektrik, televizyon, İnternet olmadan önce uyumayan yaramaz torunları olan bizleri uyutmak için üzerine beş koyup anlattığı masalların yabancılaştırılmış ismidir Zombi denen yaratık..
Ve yine aslında etek altı pardon merdiven altı üretilen ama piyasada, 'müşteri bulsun' denen mallar gibi yıpranan fantiler, diğer adıyla iskambil kağıdı ile gün boyu fanti oynayan emeklilerin ismini koyduğu kahvenin adının Cafe diye levhalaştırılması gibi Hortlağın adı da Zombiye çevrilmiştir..
Ekonomik sıkıntıdan sıkça bahsedip, ailedeki fertlerin her birinde olan en az üç bin liralık telefonları görmezden gelenlerin o cep telefonu denip, hep elde tutulmakla cebe konulmayan el telefonlarının içindeki oyunların başını çeken film yönetmenlerinin adına, 'korku filmi' dediği ve artık unutulan sinemaların karanlık salonlarının beyaz perdesine yansıtılan Hortlak, pardon Zombilerin gerçek olduğunu söyleyebiliriz.
Çünkü başta, 'Ne olmuş ki yaşandı, bitti' diyenlerin yer aldığı özel hayatındakiler dahil olmak üzere unutmaya çalıştığın, yok saydığın, 'yaşanmadı' dediklerin başta olmak üzere vurdukça öldürdüğünü sandıklarının ölmedikleri gibi çoğaldığını mücadele verdiğiniz her alanda görüp, yaşayabiliyorsunuz...
Yani diğer bir adı olan dertlerin, 'bitti' dediğin bir anda yeni dertlerle çoğalması gibi..
Bu durum ülkenin olduğu gibi yerel gündeminde başını çeker.. "Oh be bitti" dediğiniz bir anda yeni bir gündem malzemesinin ortaya atılması buna örnektir.. 
Bunun en son örneği, "Hangi CHP'li Saraya çıktı?" tartışması gibi içi boş gündemdir..
Bu durumun diğer bir adı da Sivil Toplum  Örgütü, stk hatta 'özel hayat' denen alanlarda yaşanır.  Siyasette, ticarette, adına ne derseniz deyin her alanda olduğu gibi.. Evet, dert dediğin ve birini gönderdim 'bitti' diye sevindiğin ya da gönderdiğini sandığın anda O bitti denen sıkıntının yerine yeni bir Zombi hep türemiştir.
Örnek mi?
Dün eline aldığı kıytırık kitapla kapı, kapı dolaşarak, satan ama bir anda yazar olan hatta kahvede kahvaltı verip, kültür evi yapacağım diyen, Bakırköy tımarhanesinden çıkıp; İş adamı, Dernekçi, yetmedi Eğitimci, Kültürcüyüm diyerek vali, başkan ziyareti ile kendilerini adam diye yutturur bu Zombiler..
Veya "Yaş yetmiş iş bitmiş" deyimine rağmen yaşlılıklarının getirdiği altlarını ıslatmalarını unutup, yeniden dernek kurup, 'bana başkan desinler' sevdasında olan Zombiler..
Su ve tuz isteği gibi STK'cılık alanı olmadan hayat bulamayan bu zombilerin diğer bir özelliği de dün görmezden gelip, beğenmediklerini siyasete, güce taşıyanlardır..
Çünkü, bunların hastalığı ve virüsleri karşısında daha da direnç kazanan her alanda gerçekten samimi olanların Zombi, diğer adıyla Hortlaklar saldırısına karşı dirençleri artar güçlenirler..
Bunu 50 kuruşluk sözde gazeteciler, Kaftancıoğlu'nun işaret ettiği sözüm ona gazetecilerin bu zombileri kendileri gibi insan sanmalarını da ekleyebilir ve yeniden baştan okuyup, her satırını anlayacağınız yazımda kimlerin hortlak yani Zombiler olduğunu anlayacaksınız..
Ha bu arada başlığımıza konu olan ama bu yazının satırları arasında geçmeyen 'Kızlıklar dikilmez neydi?' diye soranlara bir daha ki yazı mı bekleyin diyeceğim.. 
Hemde çok gecikmeden 'Kızlık dikilir mi?' başlılık yazımı..

Ulutaş: MHP'nin Oylarına Göz Dikmişler..

MHP BU KEZ BİR HAYLİ İDDİALI..

*Arşif Haber 03/05/2019 Tarihli Haber

7 Haziran Genel Seçimleri öncesi Ardahan'da seçim çalışmalarına devam eden partilerin başında gelen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekil Adayları Bülent Ulutaş ile Ömer Tekoğulları Düz Ardahan olarak bilinen alan da seçmenle buluştular.

Başta, MHP kökenli 2. Sıra Milletvekili Adayı Yunus Baydar'lı AK Parti olmak üzere Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya'nın MHP'nin oylarına göz diktiğini belirten MHP Ardahan Milletvekili Adayları buna izin vermeyeceklerini, MHP'nin Ardahan'da en çok oyu alan parti olacağını ileri sürdüler.
Ardahan Merkeze bağlı Çataldere (Gunzut), Yokuşdibi (Lori), Sarıyamaç (Sırazgom) ve Yanlızçam (Gölebert) köylerine seçim çalışmalarını sürdüren MHP Ardahan Milletvekili Adayları Ardahan Merkez de, Posof, Çıldır ve Hanak'ta başta olmak üzere İl genelinde oy patlması yapacaklarını belirterek, Ardahan'da milletvekili çıkaracaklarına inandıklarını söylediler.

MHP'nin Kadın İl Başkanı Konuştu, MHP Kadın Adayı Ortağına Geçti!

**ULUTAŞ: ARDAHAN'I BİRLİKTE DEĞİŞTİRECEĞİZ..

'Bizim gücümüz kiralık araçlardan, paralı askerlerden, kömürden makarnadan değil, gönül birliğimizden gelir. Bizim kalbimiz memleket, bayrak ve hizmet diye çarpar. Ben memleketimi boş vaatlerden, tutulmayan sözlerden arındırmak için yüreğimi ortaya koyarak çıktım bu yola.  Yıllardır çalıştım, inceledim, dinledim, Ardahanlı hemşehrilerimin dertlerine, çilelerine ortak oldum. Yol sorunu çözülmemiş, turizmi gelişmemiş, göçe zorlanmış, hayvanları elinde kalmış. Yanlış uygulamalara kurban giden Ardahanlıların bu mağduriyetlerini artık vicdanım kaldırmıyor. 
Yaşam kalitemizi düşüren bu anlayışı kınıyorum, Ardahanı çağdaş bir kent olmaktan uzaklaştıran bu zihniyete daha fazla göz yumamıyorum. Ardahan'ın her geçen gün artan sorunlarını görüyorum, kokluyorum, yaşıyorum, utanıyorum. Yoksulluk kader değil, dayatma olmuş. Ardahan için verilen bütçenin %100'ü Ardahan için harcansa parlayan bir inci olur güzelim memleketimiz. 7 Haziranı tüm bu dayatma ve aldatmalara son vermek için dört gözle bekliyorum. Şimdi tüm Ardahan'ın güveniyle ve hepinizin desteğiyle geliyorum. 7 Hazirandan itibaren değişime sizinle birlikte bende evet diyorum. Ardahan'ı birlikte değiştireceğiz. Çünkü biz daha güzel bir Ardahan için yürüyoruz.' diyen Ardahan Milletvekili Adayı Bülent Ulutaş tüm Ardahanlılara MHP'ye oy vermeye davet etti.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 6943 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI