Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıt Ol
Kayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12994
Misafirler : 41
En Yeni Üyemiz : sinasimete

Kayıtlı Üye :
Fakir 00:06:22
Nurbay36 1 Gün Önce
resat celik 3 Gün Önce
admin 1 Saniye Önce
CEVAT COSKUN 2 Gün Gelmedi
birusk 2 Gün Gelmedi
baris dursun 2 Gün Gelmedi
koralibayram 5 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 6 Gün Gelmedi
ramazantan 6 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
Kararını ver türkiye
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
İstek Parça
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

En Son Aktif Forum Başlıkları
Forum Başlık Görüntüleme Cevaplar Son Gönderen
Üyelerin İstek ve Talepleri hoçvanın genel iradesi 301 1 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Sitemizi Dostlarınız Duyurun 369 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Bize ulaşın.. 254 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Haber Arşivimiz 347 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Ardahan Görüntüleri 525 0 Fakir
Ardahan Milletvekilleri Kimler Olacak?
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Atalay İş-İT’le İlgili Ne Diyor?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş14 Üyeli Ardahan İl Genel Meclisinin Posoflu başkanı Bedrettin Çakıcı’nın gazetemize yaptığı ve geçtiğimiz günkü yeni görüşmemizde bir kez daha teyit edip, ‘Sözümün arkasındayım’ dediği, ‘Ben ne kadar beyaz Türksem, Atalay’da o kadar Beyaz Kürt’tür’ açıklamasının üzerinde aylar, günler geçmesine rağmen hala tartışıldığını ve bu konu da fikir alış, verişlerinde bulunulduğunu görüp, ard arda yapılan basın açıklamaları ile gündem de kalmaya devam ettiğini izliyoruz.
Ardahan ve Ardahanlının gündemini belirleyen bir habere daha imza attığımızın açık örneği olan bu haberimiz ardından yapılan tartışmaların en çok Atalay’ı kızdırdığını da görürken, Atalay’ın son basın açıklamasının da öncekiler gibi kendisine yakışan üslupta olduğunu da görmekteyiz.
Görüldüğü gibi hiçte nazik olmayan ve eleştiriye gelemeyen Atalay’ın benim haberlerimi çok sevdiği de bu basın açıklamaların da görmek mümkün..
Benim de kendisini çok sevdiğimi bilen Atalay’ın yaklaşan genel seçimler öncesi bu kadar paniklenmesini de haklı bir tepki olarak anlarken, kendisinin partisinde olan Fakir Yılmaz birisinin açıklamaları karşısında partilisine değil, bana ve bu yönde fikir görüşünde bulunanlara yüklenmesini de anlamış değilim.
Çünkü kendisini beyaz Kürt olmakla suçlayan ben değil, partilisi, AK Parti Posof İl Genel Meclis Üyesi, Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı’dır..
Ben olsam o açıklamayı yapana cevap veririm..
Ama başta Posof’ta olmak üzere kuzey kazalarında puan kayıp eden Atalay’ın hiç te öyle cesaretli biri olmadığını ben de Posofluda, Göleli de, Hoçvanlı da, Ardahanlı da biliyor..
Çünkü Erzurum’da sade bir öğretim üyesiyken başta Cengiz Çapan’ın olmak üzere bİr çok Ardahanlı gibi halka bekleneni veremediği için kendisi hakkında yazılar ele alan Zafer Tahiroğlu’nun oluşturduğu kamuoyu ardından milletvekili adayı olan ve Tayyip Erdoğan’ın rüzgarı ile Milletvekili gibi çok değerli bir makama ulaşıp, hem milletvekili maaşı, hem de öğretim üyesi maaşıyla Anakara’da makam ve daireler sahibi olan Atalay’ın yaklaşan seçim öncesi bir panik içinde olduğunu hepimiz iyi anlıyoruz.
Çünkü seçimlere çok kısa bir süre kaldı ve rüya bitiyor gibi..
Neyse ben Atalay’ın bu tepkilerini normal görüp, es geçerken asıl merak ettiğim konuyu kendisine sorup, bu konu da ne diyeceğini de bir basın açıklamasıyla kamuoyuna açıklayıp, açıklamasını bekleyeceğim..
Çünkü Bederettin Çakıcı’nın Beyaz Kürt dediği Atalay’ın Kürt bölgesi olan Göle’de, Hoçvan’da da oy alan bir partinin mensubu olduğunu da biliyorum..
Festival ve gecelerde Kürtçe türküler söyleyip, kürsülerde BDP’li, HDPli bir milletvekilinde daha ateşli konuşan Atalay’ın hala Kürtleri, şimdi de Türkmenleri katleden İş-İT’leri konusunda ne düşündüğünü ben ve kamuoyu da merak ederken, bu konuda da zehir, zemberek dolu bir açıklama yapar mı diye merak etmiyor değilim..
Evet sayın demeye gerek görmediğim benim, yani Türkün, Kürdün, Türkmenin, Terekemenin, Posof’un, Hanak’ın, Damal’ın, Çıldır’ın, o en çok yatırım yaptığı ileri sürülen ama o yatırımların nasıl olduğu Göle-Ardahan yolunda belli olan Göle’nin vekili olan Atalay’ın İş-İT’leri konusunda da bir açıklama yapacağına ve şimdiye kadar ne yaptığını da açıklayıp, açıklamayacağını da seçime kadar bekliyorum..

**Salon niye boş kaldı?

Dün Ardahan’da bir panel vardı.
Adı da, ‘Aktaş’ta Buluşalım’
Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan panele katılan panelistlerden biri de Ardahanlı hemşehrim, panele gitmeden benimle İstanbul’da bir araya gelen ve bilgi alan Turgay Turan’dı..
Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanı ve bir çok idarecinin katıldığı panelin yapıldığı salon ise bom boştu..
Ve salonun boş olması panelistleri olduğu gibi valiyide gerip üzdüğünü öğreniyorum..
Gerçi Turgay Turan’a yaşanacakları önceden az çok anlatmış ve nelere dikkat çekmesi gerektiğini söylemiştim..
Çünkü biliyordum bu sözde paneli düzenleyenlerin adını, ‘Aktaş’ta Buluşalım’ adlı paneli iş olsun diye yaptıkları ve SERKA’ya ayrılan bütçi tüketmenin yollarını aradıklarını..
Evet, o salon neden boş kaldı sorusuna cevap arayan DSP İl Başkanına başta olmak üzere Ardahan’ın kalkınması için bir hayli heyecanlı olan valiye ben cevap vereceğim..
Sayın Vali, Sayın DSP İl başkanı Morkoç..
O salonun boş kalmasının birinci maddesi, o paneli düzenleyen ATSO Başkanı ve onun sözde etkinliklerine para finansörü yapan SERKA yetkililerinin halka olduğu gibi Çıldır’a ve sınırları için de yapılan ve açıldığın da Türkiye’nin 3. büyük kapısı olacağı söylenen Aktaş’la hiç buluşmuşlarmı ki?
Yani çarşıda bir kaç arkadaşı hariç yanlız bir insanı andıran Çetin Demirci’nin yada Serka yetkililerinin Aktaş’ta çekilmiş kaç fotoğrafı var..
Milyonluk bütçeyi takip etmek için Aktaş’a kaç kez gitmiş?..
Biz Aktaş gğneden gelip, bir an önce açılsın diye Çıldır’a gazete kurarken, yatırım yaparken Çetin Demirci Çıldır’da hangi kahvede 4 adamla çay içimiş?
Fakir Yılmaz Ve paraları tatil gezilerine, bolca bastırdıkalrı bröşörlere yatıran Serka nediri Çıldırlı biliyor mu?
Demirci’nin oturduğu koltukta kalkıp Ardahan’ın hangi caddesini gezdiğini, Serka’yı yanına alıp hangi esnafı ziyaret ettiğini göreniniz, duyanın var mı?
En son İstanbul’da yapılan ve protokolün olduğu gibi bir çok Ardahanlı siyasi ve iş adamının geldiği Serhat Ardahan Spor gecesine gelmeyen, bir destek bileti almayan Demirci’nin o salonu doldurması gibi bir şansı var mı?
Ki biz Ardahan’a Bin 700 kilo metre uzaklıkta ki bir kentte iki katlı salonu tıka basa dolduruken Demirci Hakan Kanpolat’ı, Korkmazları, Attila Aktaş’ı, Eray Kayatürk’ü, parasıyla Çıldır’a bir yurt yapan ve anahtarını verecek birini atayan Metin Yılmaz’ı, oturdurğu odaya bina yapan Taner Altıparmak’ı ve şu an aklıma gelemeyen onca iş adamını salona getirmesini kim bekler ki?
Bekleyen baştan yanılırken vali ve diğer yöneticilerinin de Ardahan’ı kalkındırma çabaları da bu molak bozan sözde panellere takılır..
Ve en önemlisi belediyenin imkanları ile sanal ortamda kurduğu sitelerle, facebook sayfaları ile, twittirla çok iş yaptığını anlatan Ardahan’ın Belediye Başkanının Aktaş’ta olan bir fotosu yada bir haberi var mı ki o salon dolsun?..
Dolmaz beyler dolmaz..
Çünkü siz halka dokunamıyor, sorunları yerinde değil, uzaktan, kulaktan duyanlarsınız..
Ve gitmediğiniz, görmediğiniz, gezemediğiniz Aktaş ile değil hiç kimseye ile buluşamazsınız..
ve ele boş salonda kala kalırsınız..

**Ankara’da Herkes Aday..

‘Serhat Ardahan Spor’a Destek’ gecesine destek olmak için geldiğim İstanbul’da Ankara’ya doğru yaptığım bir haftalık ziyaretim de her geçen gün biraz daha yaklaşan 2015 Genel Seçimleri öncesi başkentin nabzını tutmaya çalıştım.
Çıldırlı Hamza Bektemur’un dışın da herkesin birinci sıra milletvekilliği için günün 24 saati kulis yaptığını gözlemlediğim Ankara ziyaretimde en çok dikkatimi çeken gördüğüm hemen her Ardahanlının gönlünde Ardahan Milletvekilliğinin yattığıdır..
Yani Ankara’da bulunan her Ardahanlı Ardahan’da milletvekilliğine hazırlandığını desem inanın..
Bekemur’un ‘Eğer görev verilirse bir yada ikinci sıra önemli değil, asıl önemli olan Ardahan’a hizmettir ve birde yada ikide de olsan partine samimi şekilde çalışmaktır..’ diyerek gerektiğinde ikinci sırada Ardahan Milletvekili aday olacağını belirtirken, diğer her görüp, selamlaştığım Ardahanlı hem kesin Milletvekili adayı, hemde 1. sıraya oynadığıydı..
Çıldırlı İş adamı Hamza Bekemur’un iktidar partisinde bir yada 2. sırada aday olursam kesin iki milletvekilliğini de AK Partiye kazandıracaklarını belirttiği Ankara’da en çok adayın ise yıllardır iktidar olamayan CHP’den olmsaı ise dikkat çeken diğre önemli bir konuydu..
Fakir Yılmaz Çünkü Ardahanlı olup, CHP’de siyaset yapanların Ankara’da büyük bir cenge hazırlandıklarını beni de görüp, iyiden iyiye köpüren nefes alış verişlerinde anlamıyor değildim..
Gözlerime bakarlarken, ‘Benim kendilerine çantacı’ diyeceğimi bilen bu kadar çok Ardahanlı Milletvekili adayının bir ikisine de oradayken kızdım..
Çünkü iki milletvekilli olan Ardahan’da değil, için de bulundukları Ankara, İstanbul, İzmir veya Bursa milletvekilliğine oynamaları gerektiğini hatırlattığım bu Ardahan sevdalı (!) milletvekili aday adaylarının gözü, ne beni, ne Ankara’yı, ne de İstanbul’u görmediğini de anlıyordum..
AK Parti’nin artık su almaya başlayan gemisine çok inanmayan Saffet Kaya’nın bağımsız simidine sıkı sıkı sarıldığını da gözlemlediğim Ankara ziyaretimde Ardahan’da kesin milletvekili adaylarının başında yine Saffet Kaya’nın geldiğini de hemen belirtemeliyim..
Milletvekili olmamasına rağmen iktidarın milletvekilinin yükünün %79’unu üzerine alarak Ardahan’dan arayan, Ankara’ya gelen her Ardahanlı ile yakınen ilgilenen Saffet Kaya’nın ya AK Parti’den, yada bağımsız olarak 2015 Genel Seçimleri Ardahan Milletvekili adayı olduğunun rahatlıkla söyleyebilirim..
Tabi Kaya ile her seçimde başa baş, dişe diş yarışan CHP’nin değişmez milletvekili olan Hacı Ensar Öğüt’ün de yeniden aday olduğunu ve onca CHP adayı için de en şanslı olanın yine o olduğunu da görüyordum, başkentin Ardahan gibi soğuyan havasına rağmen her geçen gün ısınan siyasi havasından..
Evet, Ankara’dan yeniden İstanbul’a geri dönerken yaklaşan Genel Seçimler de Ardahan’da etkili ve ciddi bir aday koysa HDP’nin de şansının olacağını hesaplarken ve bunu toplayıp, çıkarırken Ardahan HDP’nin ne durumda olduğu da aklıma gelmedi değil..
Çünkü İl Başkanının eylemlere bile çıkmadığı, yöneticilerinin kimler olduğu doğru dürüst bilinmeyen bir parti ve onun sırtında cılız siyaset yapmakta öteye gitmeyen bir kaç kişi vardı karşımda..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Kent Konseyi’nin Seçimi Var..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKurumları yerleşmiş, barosu oluşmuş, stk’ları, yerleşik, siyasi parti temsilcileri etkili bir Ardahan mücadelesini verdiğimiz şu günlerde Ardahan Kent Konseyinin seçimlerinin olduğundan haberiniz var mı?
Bilmem ama Kent Konseyi nedir, ne iş yapar diye soracakların olduğunu da bildiğim bir Ardahan’da sorgulamayan onca kurum gibi kurulduğuyla kalan Ardahan Kent Konseyi’nin çok önemli bir kurum olduğunu bat kentlerinde ki ve Avrupa ülkelerinin kent konseyi incelediğin de daha iyi anlarsınız.
Çünkü o kentler de ki kent konseylerin bir hayli aktif ve kentlerin gelişmesine büyük katkısı olduğunu hemen görür, anlarsınız..
Evet, Ardahan’ı Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı, Serhat Ardahan Federasyonu Kurucu Başkanı olan Burak Taştan’ın aday olduğu Kent Konseyinin 27 Haber Ardahan Ekim’de yapılacak olan 3. Kongresinde oy kullanacaklar da Kent Konseyinin önemini ve yapacaklarını iyice araştırıp, buna göre oy kullanmaları ve Taştan başkanlığında ki bir konseyin hiç bir şey yapmaz ise gündemde kalacağını düşünüp, bilmelidirler.
Ardahan Kent Konseyinin ciddi bir kurum haline gelmesi, getirilmesi için her duyarlı Ardahanlının mutlaka pazartesi günü yapılacak olan Kent Konseyi seçimine gitmesi gerekir diye düşünüyorum..

**Ardahanlı İş Adamları
ve Sanayiciler Derneği (ARSİAD)

İlk olarak Gazeteci Fakir Yılmaz’ın gündeme getirdiği ve Ardahanlıların yanı sıra Hoçvanlıların, hatta Çıldırlıların, Hanaklıların, Damallıların, Posofluların ve Hanaklıların da ayrı ayrı kurması gerektiği Ardahanlı İşadamı ve Sanayiciler Derneği hala kurulmadıysa da bu yönde atılacak adımı beklediğini söyleyebiliriz..
Çünkü bu potansiyelin olduğunu sadece Fakir Yılmaz’ın değil, yeri yurdu belli olmayan dernekler kurup, üzerine Ardahanlı iş adamlarına Bolu’da villalar satanlar bile biliyor..
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Ardahanlının artık ülke ekonomisine hitap eden bir güce ulaştığını ve bu gücü bir araya gelerek daha da büyütebileceğine işaret ettiği ARSİAD’ın kurulması için yeniden bir çalışma başlatıldığını da öğreniyoruz.
Ve bu çalışmanın da diğer çalışma için sekteye uğramaması için Yılmaz’ın Serhat Spor Gecesinde ki gibi bu konuyla bizzat ilgilendiğini de öğreniyoruz.
Mevcut dernek ve federasyonların da büyük fayda sağlayacağına inandığı ARSİAD’ın oluşturacağı ekonomik potansiyelin dün Ardahan’da yapılan ama iş adamının olmadığı ‘Aktaş ile Buluşalım’ paneli gibi etkinliklere de can vereceğini belirten Gazeteci Fakir Yılmaz önümüzde ki hafta başın da yapılacak olan Ardahan Konseyinin de önemine dikkat çekmekte.

**Hoçvanlılar da siyasette yer almalıdırlar.

Geçtiğimiz gün 3. Olağan Kongresi yapılan Hoçvan Federasyonu seçimlerini takip edenler bu süreçte çeşitli adların gündeme getirildiğini ve bu isimlerin hemen hepsinin kendilerine göre birer potansiyel güç olduğuna dikkat çekilmişti..
Haber Ardahan Bu isimlerin başında gelen en önemli isim ise Hoçvan Federasyonuna yer alınmasında büyük katkısı olan Hoçvanlı İşadamı Yakup Süt, ocak ayında yapılacak olan KAISİAD’a başkan adayı olması beklenen Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökçe ve Hoç/Fed’in de, Ardahanlı gençlerinde büyük destekçilerinden olan Hoçvanlı Taner Tekin ve daha nicelerinin stk’lara olan ilgilerinin siyasette görülmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz..
Halbu ki başta Yakup Süt olmak üzere bir çok Hoçvanlının gerek Ardahan’da gerek ise İstanbul ve diğer kentlerde en güzel şekilde siyaset yapabileceklerini ve istendiğinde iş hayatında oluğu gibi siyasi hayatta da zirve yapılabileceğine inanıyor ve saydığımız isimleri, adlarını sayamadığımız Hoçvanlıları siyasi partilerde yer almalarınıv e aktif roller üstlenmelidirler diyorum..
Çünkü, Ardahan’ın Posoflusu, Göleli, Hanaklısı, Damallısı, Çıldırlısı ve Hoçvanlısı siyasi ateşi alevlendirecek isimlein çakacağı kıvılcıma ihtiyaç duymaktadır..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KAYA: HOÇ/FED BU GİDİŞLE BİTER!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün yapılan ve Yakup Mavzer'in yeniden başkanlığına getiriliği Hoçvan Federasyonun geleceğinden umutsuz olduğunu belirten Otbiçen (Kımılı) Dernek Başkanı Aşkın Kaya, 'Hoç/Fed'in geleceğinden kaygılı olduğunu söyledi.
Yapılan kongre öncesi federasyona kayıtlı olan 13 dernek başkanının Yakup Mavzer ve yönetimine karşı çıktığını ancak arka kapılarda oynanan ve alınan emirlerle bu çıkışın son anda önlendiğini belirten Kaya, böyle giderse bölge halkının umut bağladığı Hoç/Fed kısa süre sonra kendiliğinden dağılır.' dedi.
Gazeteci Fakir Yılmaz ile KARDER Başkanı Orhan Çerkez'inde çalıştığı İstanbul Ataşehir Belediyesin de görüşen ve çalışmaları hakkında bilgi veren Hoçvan Kımılı Dernek Başkanı Aşkın Kay katıldığı kongrede son Hoçvan Yayla Şenliğinde neden ayrıldıklarını da savunduğu bir konuşma da yaptığını ancak orda bulunan bazı kişilerin ele geçirdikleri federasyonu partiymiş gibi yönettiklerine de şahit olduğunu da söyledi.

**Yardımları biz dernekler topladık..

Başta Kobani'de olmak üzere Irak ve Suriye'de yaşanan olaylarda mağdur olan Kürtlere, Türkmenlere bugüne kadar 3 tır dolusu yardımda bulunduklarını da belirten Kımılı Derneği Başkanı Aşkın Kaya daha önce sitemizde yer alan ve kendilerini üzen habere de açıklık getirdi.
Yapılan yardımları kendisinin başında bulunduğu dernek ve Ataşehirde ki diğer derneklerin birlikte topladığını, Ataşehir Kent Konseyi'nin de tırların yardım alanına götürülmesin de yardımcı ve organize ettiğini belirten Aşkın Kaya gerek bir Hoçvanlı olarak, gerek ise bir insan olarak o bölgede yaşananlara kayıtsız kalamayız.' dedi.
Haberi ekleme saat: 13.54-23 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Karatay: Gücümüzün Farkında Değiliz..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**2015 Genel Seçimlerinin Ardahanlıların siyasette çıkış seçimi olacağını belirten Veysel Karatay dernekleri geniş çaplı bir toplantı yapmaya davet etti.

Yaklaşan genel seçimler öncesi başta Ardahan STK’ları olmak üzere tüm Arahanlıların hazır olması ve siyaset sahnesine inmesi gerektiğine dikkat çekildiği şu günlerde gazetemize bir açıklama yapan Ardahanlı İşadamı Veysel Karatay Ardahanlıların metropollerde ki gücünün farkında olmadığına dikkat çekt.
Karatay Sürücü Kurslarının Sahibi, Göleli İşadamı Veysel Karatay 2015 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerin de Ardahanlıların bu gücünü ortaya koyacak olan güçlü bir oluşuma ihtiyaç olduğunu belirtti.
‘Başta Ardahan Federasyonu, Ardahan Kültür Evi olmak üzere Ardahanlıların çatıları altında bir araya geldiği STK’ların önümüzde ki günlerde bir araya gelip, yaklaşan genel seçimleri masaya yatırması gerekir’ diyen Veysel Karatay Ardahanlıların farkında olmadığı güçlerini ortaya koyması için 2015 genel seçimlerinin bir fırsat olduğunu belirtti.
Ardahan Federasyonu, Hoçvan Federasyonu ve Bursa’da ki Ardahan Federasyonu yeni bir federasyonun daha oluşturulup, Konfederasyona gidilmesine de dikkat çeken Karatay 80’in üzerinde milletvekili olan İstanbul metropolünde ki Ardahanlılar potansiyelinin hiçte küçümsenmeyecek bir şey değil, 600 bin kişiyi bulan bir nüfüs ile ticarette, bürorasi de olduğu gibi siyasette de bu gücü ortaya koymalıyız.’ dedi.

**Kültür Evi’ni ve yerini çok önemsiyorum..

Ardahanlıların siyasettki gücünü ortaya koyması için 2015 Genel Seçimlerin bir fırsat olduğunu belirten Karatay Sürücü Kurslarının Sahibi Veysel Karatay başkanlığına Göleli hemşehrim Efrail Çifçi’nin getirildiği Esenyurt’ta ki Ardahan Kültür Evi’ni ve onun çabasıyla yaptırılan Kültür Evi Binasını çok önemsediğini belirten Veysel Karatay, Ardahanlıları güçlü bir çatı altında bir araya getirecek olan Kültür Evi’nin bir an önce Ardahanlılara teslim edilmesini de beklediğini de belirtti.
Haberi ekleme saat: 13.33-23 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çakıcı bu sözleri söyledi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KIVIRTMA ÇAKICI, DİK DUR..

AK Parti Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı'nın gazeteci Fakir Yılmaz'a yaptığı ve sitemizde de yayınlanan 'Be ne kadar beyaz Türksen, Orhan Atalay'da o kadar beyaz Kürttür' başlıklı haberi yalanlamaya çalışması tepkilere neden olurken, olaya şahit olan Gazeteci Murat Abdulahoğlu'ndan bir açıklama geldi.
Çakıcı'nın söylediği sözlerinin arkasında durmamakla ve yalan etmekle suçlayan Abdullahoğlu'nun konuyla ilgili açıklaması şöyle;

**Çakıcı bu sözleri söyledi..

Fakir Yılmaz tarafından kaleme alınan ve Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı’nın söyleyip daha sonra inkar ettiği sözlerin bir şahidi olarak bende o ortamda bulunmuştum.
Göle Kaşar Festivali için Ardahan ve Göle’de bulunduğum bir zamana denk gelen bu haberin hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum.
Ardahan’da gazetemi dağıttığım bir günde değerli gazeteci büyüğüm Fakir Yılmaz’ı da ziyaret etmiştim. Çaylarımızı içerken Yılmaz’ın telefonu çalmıştı ve arayan Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı’ydı. Çakıcı Fakir Yılmaz’ı Ardahan İl Genel Meclisindeki odasına davet ediyordu. Fakir Yılmaz bu davete giderken bir gazeteci olarak benimde kendisine eşlik etmemi istedi ve beraberce Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı’nın odasına gittik.
Odaya girdiğimizde kapalı kapılar arkasında içilen bolca sigaranın dumanı odayı kaplamış, adeta içeride göz gözü görmüyordu.
Fakir Yılmaz beni İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı ile tanıştırdıktan sonra Çakıcı hemen sitem etmeye başlıyordu. İlk önce bizlere gazetecilik dersi veren Çakıcı, daha sonra Ardahan Basınının kendilerine yeterince yer vermediğini, yapılan haberlerin yanlı olduğunu söylüyordu.
Ardından, Ardahan Milletvekili Orhan Atalay hakkında söylediği ve Fakir Yılmaz’ında kaleme aldığı sözleri ardı ardına söylemeye başlıyordu. Orhan Atalay’ın bütün yatırımları Göle’ye yaptığını ve kendisinin Beyaz Kürt olduğunu söyleyerek partisinin milletvekiline adeta ateş püskürüyordu.
Dün bu sözleri söylerken adeta aslan kesilen Çakıcı, tepkiler üzerine neden geri adım attığı ve suçu biz gazetecilere attığını da anlamış değilim.
İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı, meclis başkanlığı seçimlerinde kendisine AKP’den çok diğer partililerin sahip çıktığını da söylemeden geri kalmıyordu.
İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı eğer bu sözlerini inkar ediyorsa Fakir Yılmaz’ın haberde kullandığı resme bir daha baksın ve bu sözleri benim yanımda da bal gibi söylediğini hatırlasın.
Siyasetin yalan sanatı olarak bilirdik ama sağolsun Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı yaptığı bu hareketle bu sözü resmen tescilledi.
Murat Abdullahoğlu
Yeni UMUT Gazetesi İmtiyaz Sahibi
Haberi ekleme saat: 11.1-23 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çapan HDP’nin Adayı mı?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon yerel seçimlerin de önüne getirilen engel dolaysıyla aday olmayan ve yerine kardeşini aday gösteren ancak seçimi alamayan İstanbul Esenyurt İlçesinin kurucu başkanı Dr. Gürbüz Çapan’ın yaklaşan genel seçimler de HDP’den milletvekil adayı olacağı ileri sürüldü.
Yerel seçimler ardından geçiğimiz günlerde bir ödül törenin de ortaya çıkan ve BDP’li Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık’a ödül veren Dr. Gürbüz Çapan’ın yaklaşan genel seçimlerde İstanbul 3. Bölge de HDP’den aday gösterilip, gösterilemeyeceğinin tartışıldığı, Çapan’ın da bu yönde gelen teklifleri elinin tersiyle geri itmediği belirtildi.

**Ödül törenim de ortaya çıktı..
Son yerel seçimler ardından Bahçeşsir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Yılın Belediye Başkanı’ törenin de en iyi belediye başkanı seçilen BDP’li Sırrı Sakık'a ödülünü veren Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan burada yaptığı konuşma da adına barış süreci denilen süreçte hükümetin Kürt sorununun çözümünde samimi olmadığını da öne sürdü.

**SEÇİM ERKENE Mİ ALINACAK?

Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu başbakanlığında oluşturulan son hükümet, 2015 yılında yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerini öne almak için çalışma başlattı.
Sabah Gazetesi’nin haberine göre; Türkiye, 2015 nisan ayının sonu itibari ile yoğun bir sınav maratonuna girecek. TEOG Sınavı, haziran ayının ikinci ve üçüncü haftalarında da LYS sınavları gerçekleştirilecek. 12 Haziran'da okullar kapanacağı için insanların yazlık ya da memleketlerine gitme dönemi başlayacak.
Bu gelişmelerin en geç 7 Haziran 2015 pazar günü yapılması planlanan genel seçimleri olumsuz etkileyebileceğini düşünen Hükümet seçimleri nisan ayı sonu ya da mayıs ayının hemen başında yapmaya hazırlanıyor.
Bu öne alman erken seçim sayılacağından bunun için Meclis'ten karar çıkarması gerekiyor. Karara göre seçim takvimi yeniden belirlenecek.
Haberi ekleme saat: 08.29-23 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ORHAN ATALAY'DA
İŞ-İT KONUSUNDA
BİR AÇIKLAMA YAPACAK MI?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Hac'da da Ardahanlılarla Buluştu..

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, IŞİD’in Ortadoğuda başta Kürtler olmak üzere sürdürdüğü katliamlara olmak üzere, Türkmenlerin yoğunlukta yaşadığı Karatepe kasabasına saldırmasını ve aralarında çocukların da olduğu 10 kişinin katledilmesini şiddetle kınadı.
Öğüt, Irak ve Suriye’de etkin olan terör örgütü IŞİD’in son olarak Irak’ın Diyala iline bağlı Şii Türkmenlerin yoğunlukta olduğu Karatepe kasabasına yaptığı saldırıları kınadı. Öğüt, , “Uygarlığın doğduğu kadim topraklarda yaşayan Ezidiler, Süryaniler, Ermeniler, Şiiler, Araplar, Türkmenler, Kürtler, Keldaniler, Aleviler IŞİD tarafından tehdit ediliyor ve öldürülüyor. Türkmenlerin yoğunlukta olduğu Karatepe kasabasına üç koldan havan topları ve ağır silahlarla saldırı başlatan IŞİD, 2’si çocuk 7’si asker olmak üzere 10 kişinin ölümüne, 16 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Çok sayıda Türkmen de kaçırıldı. Katliamlar yapan IŞİD’in saldırıları nedeniyle yaklaşık onbin kişi bölgeden göç etmek zorunda kaldı. Saldırılar sürüyor. Bu vahşi saldırıları kınıyorum” dedi.

**ÖĞÜT HEMŞEHRİLERİNİ ARAFAT’TA BİLE BULDU..

Daha önce Umre ziyareti yapan ve bu dönem ise Hac görevini yerine getiren CHP Ardahan Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Ensar Öğüt, Arafat’ta aradı, taradı ve hemşehrisi hacıları bulmayı başardı. Öğüt, Ardahanlı hacıları tek tek bulup biraraya topladı ve önceden de tanıdığı vatandaşlarla sıkı bir dostluk kurdu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da teşviki ile bu dönem hac görevini de yerine getiren Ensar Öğüt, tek tek tesbit ederek bulduğu hemşehrilerinin yanına giderek onlarla yakından ilgilendi. Hacılar Öğüt’ün ziyaretinden memnuniyet duyarken, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.
Haberi ekleme saat: 08.25-23 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sural: Ardahanlı İş Adamları Sahaya İnmeli..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahanlı gençlere verdiği destekle tanınan Hoçvanlı İşadamı Naif Sural, ‘Ardahanlı İşadamlarının siyaset sahnesine inmeliler.’ dedi.

Erkene alınması beklenen ve büyük bi ihtimal olarak Mart yada Nisan’da yapılacağı ileri sürülen 2015 Genel Seçimlerinin kendisi gibi tüm iş adamlarını da ilgilendirdiğini belirten Ardahanlı İşadamı Naif Sural gazetemize yaptıı açıklamada, ‘Çalışmalarını yakından takip ettiğini belirttiği Ardahan STK’ları tarafın da seçim öncesi oluşturulacak olan her türlü girişim ve çalışma için biz iş adamlarına ne görev düşüyorsa hazırız.’ dedi.

**Arda-Fed’i önemsiyorum, Arı Spor’u destekliyorum..

Ardahanlı iş adamlarının işlerini aksatmadan sivil toplum ve siyaset sahnesine inmesi gerektiğine inandığını ve yaklaşan genel seçimler öncesi sahaya inilmesi gerektiğini belirten Ardahan Hoçvanlı İşadamı Naif Sural çalışmalarını yakından takip ettiğini belirttiği Ardahan Federasyonun çok önemsediğini ve oluşturulmak istenen ‘Ardahanlı İş Adamları ve Sanayicileri’ fikrinin hayata geçirilmesi gerektiğini belirtirken, spor’a karşı olan sevgisini de Ardahan’da bulunan ve desteklerini esirgemediği Arı Spor’u destekleyerek ortaya koymaya çalıştığını belirtti.

Ardahan Haberleri **Avissa Aydınlatma San.ve Tic. A.Ş. ‘nın Başın da..

Avissa Aydınlatma San.ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olan Ardahanlı İş adamı Naif Sural 1978 yılında faaliyete başlayan, 1985 yılından itibaren sadece aydınlatma sektörü üzerine uzmanlaşan firmasının bir şubesini de Ardahan’a açmış bir iş adamımız.
1985 yılından itibaren aydınlatma, ham madde, yarı mamul ve mamul olarak üretime devam etmiştir.
Avissa aydınlatma markası 2010 yılından itibaren ortak grup oluşumundan ayrılıp 720130 Ticaret Sicil No'su ve 500.000TL sermayesi ile Avissa Aydınlatma San.ve Tic. A.Ş. olarak ticaret hayatına devam etmektedir. Avissa aydınlatma ürettiği ürünler, projeler, taahhüt ve piyasanın ihtiyaçlarına göre hizmet vermektedir.
Haberi ekleme saat: 06.12-22 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Yazarlarımızı okuyor musunuz?


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SERKA KLASİĞİ PANEL!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Aktaş ile değil, boş koltuklarla buluştular..

Ardahan'ın da Ardahan, Ağrı, Kars ve Iğdır'ın bulunduğu 4 Vilayetin kalkınması amacıyla kurulan ancak kurulduğundan kısa bir süre sonra amacından uzak işler yapmaya başlayan ve 'Valilileri gezdirmekten, broşür basmaktan öteye gitmeyen' denilerek bölge insanının tepkisini çeken Serhat Kalkınma Ajansı'nın Ardahan'da düzenlediği, 'Aktaş ile buluşuyoruz' adlı panele Ardahan esnafı katılmazken, panelistler SRKA ve ATSO'ya yönelik olarak 'Siz önce bu salona Ardahanlıyı getirip, onlarla buluşun, sonra Aktaş ile buluşun' diyerek tepki gösterdiler.

**VALİ: AKTAŞ YIL SONUN DA AÇILACAK..

ARDAHAN’DA “Sınır kapılarının önemi ve Ardahan’a katkıları” konulu konferans verildi.
Kendi alanında uzman akademisyenler tarafından Halk Eğitim merkezi Salonu’nda verilen konferansa Vali Ahmet Deniz, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, Belediye Başkanları ve vatandaşlar katıldı.
İki sınır kapısı bulunan Ardahan’da, ilin gelişmesi için sınır kapılarının önemini anlatmak amacıyla yapılan konferansta konuşan Vali Ahmet Deniz, “Ardahan ilimiz tarihiyle, muhteşem tabiatıyla gelişmeye çok müsaittir. İlimizin geçim kaynaklarına bakacak olursak başta tarım ve hayvancılık gelmektedir. Ama onun dışında ciddi bir turizm potansiyeline de sahiptir. İlimizin bir başka özelliği de, iki tane sınır kapısı olan nadir yerlerden birisidir. Bir sınır kapımız şuan faal halde olmakla birlikte ikinci sınır kapımız da yılsonu itibariyle açılacak. Bu şunun için önemli; Ardahan üç dört yıl sonra duble yolların ve tünellerin bitmesiyle, Kars-Tiflis-Bakü tarihi ipek yolu hattının gerçekleşmesiyle birlikte gerçekten bir lojistik üs olma özelliğine sahip olacaktır. Artık dünyada çok ciddi bir değişim ve dönüşüm var. Tek bir şeyle ayakta durabiliriz. İyi üretirseniz, kalite üretirseniz, marka değerlerine sahip olursanız ve bu ürettiklerinizi de ihraç edip, yurt dışından ciddi döviz girdisi sağlarsanız ancak o zaman ayakta kalmamız mümkün olur. Burada Ardahanlı hemşerilerimizden özellikle ticaretle uğraşmalarını istiyorum. İş, aş için buralardan giden hemşehrilerimiz, artık iş, aş verecek seviyeye gelmiştir. İşte bu hemşehrilerimizin de tecrübelerinden faydalanmamız lazım. Şunu anlamamız lazım ki, dünyada ki değişime dönüşüme ayak uydurmadan ayakta durmamız mümkün değildir. Çünkü dünyada acımasız bir rekabet var. Böyle bir toplantıyı burada organize eden Ticaret ve Sanayi Odamıza ve Kalkınma Ajansımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. Açılış konuşmalarının ardından konferans akademisyenlerin sunumlarıyla devam etti.

**DSP'den de tepki geldi..

BİZ DSP OLARAK 05 TEMUZ 2014 TARİHİNDE TİCARET ODA BAŞKANINA BİR KAÇ SORU SORMUŞTUK GÜRCİSTAN A KAÇ İŞ ADAMI İŞ KADINI GÖTÜRDÜN DİYE O DA CEVAP VERMEDİ BUGÜN DAVET EDİLMEDİĞİM BİR PANEL OLDUĞUNU DUYDUM SERKA VE TİCARET ODASI ORTAKLAŞA ÇILDIR AKTAŞ SINIR KAPISI HAKKINDA PANEL DÜZENLEMİŞLER PARTİLİ ARKADAŞLARIMDA NEJDET KANBİRİ ÖMER TÜRKOĞLU İLE BİRLİKTE GİTTİM HALK EĞİTİME GİDERKEN 190 SANDALYESİ OLAN HALK EĞİTİMİN TIKA BASA DOLU OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM PROTOKOLUN YANI SIRA GÜRCİSTAN A GİDEN İŞ ADAMLARI İŞ KADINLARI KATILMIŞSA ZATEN SALONDA YER OLMAZ DİYE DÜŞÜNDÜM SALONA GİRDİĞİMDE ŞAŞIRDIM KALDIM PROTOKOLUN DIŞINDA GÜRCÜSTANA GİDEN İŞ ADAMLARIN İÇİNDE BİR KAÇ KİŞİ GELMİŞ SALON TAMAMEN BOŞ HATTA SAYIN VALİDE SALONUN BOŞLUĞUNDA YAKINDI EEEE SAYIN TİCARET ODA BAŞKANI YEMEK İÇME GEZMEYE GELEN İŞ ADAMLARIN NERDE CEVAP VERECEKMİSİN?
Haberi ekleme saat; 04.12-22 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TOGAY ÇOBAN'DA VAAT ETTİĞİNİ ÖDEDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günlerde düzenlenen ve 360 Bin Tl. desteğin vaat edildiği Serhat Ardahan Spor Kulübüne bir destekte İstanbul Esenyurt Belediye Meclisi Üyesi Togay Çoban'dan geldi.
Bir Ardahanlı, bir Hanaklı, bir siyasetçi olarak Ardahan ve Ardahanlıların emrinde olduklarını belirten Togay Çoban desteklerinin devam edeceğini belirttiği açıklamasına asıl meslenin bu desteklerin devam etmesidir.'diyeerk, herkesi bu başarılı takıma sahip çıkmaya davet etti.
Aynı zaman da İstanbul Esenyurt Hanaklılar Derneği Başkanı ve İstanbul Büyük Şehir Belediye Meclis Üyesi olan Mali Müşavir Togay Çoban gecede verdiği parasal desteği Serhat Ardahan Spor Kulübü Başkanı Sedat Sural'a verdiği çek ile yerine getirdi.

**Osman Aktürk'te Sözünü Yerine Getirdi..

Gecede taahhüt edilen ve bugüne kadar 60 ila 80 bin TL. arasına desteğin yerine gelmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Serhat Ardahan Spor Kulübü Başkanı Sedat Sural son maçını da 4-0 kazanarak lig 2. olan takımına, yani Ardahanlı gençlere destek veren tüm iş adamlarına teşekkür ediyorum. Sayın Çoban gibi Hoçvanlı İşadamı Osman Aktürk'te gecede vaat ettiği desteği yerine getirdi. Kendilerine hazırladıkları teşekkür plaketi ile teşekkür etiklerini belirten Sural 'Umarım bu duyarı iş adamlarımız gibi diğer iş adamlarımızda Ardahan ve Ardahan gençliğine sahip çıkarlar.' dedi.
Haberi ekleme saat; 09.54-21 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Şenel: İstanbul’da Milletvekillerimiz Olmalı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul başta olmak üzere metropollerde bulunan Ardahan sivil toplum örgütlerinin yaklaşan genel seçimlere hazır olmas gerektiğine dikkat çeken Ardahan Federasyonu Başkan Vekili Mahmut Şenel 2015 Genel Seçimleri Ardahanlıların siyasette sıçradığı yıl olması gerekttiğine dikkat çekti.
Ardahan merkeze bağlı Bağdeşen (Kinzodmal) köylü olan İşadamı, Ardahan Federasyonu Başkan Vekili Mahmut Şenel yaklaşan ve erkene alınması büyük muhtemel olan genel seçimlerin de başta istanbul’da olmak üzere bir çok Ardahanlının yaşadığı metropoller de siyaset yapan Ardahanlıların öne çıkarılıp, desteklenmesi gerektiğine dikkat çekti.
Şenel, ‘Gerek Ardahan Federasyonun, gerek ise Ardahan ve İlçe Derneklerinin vede köy derneklerinin bu yönde bir araya gelip, bir yol haritası çizmelidirler.’ dedi.
İstanbul’da bulunan yaklaşık 600 bin Ardahanlının ticarette olduğu gibi siyasette de büyük bir potansiyel olduğunu ve bu potansiyelin mutlaka değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Ardahan Federasyonu Başkan Vekili, Ardahanlı İşadamı Mahmut Şenel, ‘bu kentte ve diğer kentler de yaşayan Ardahanlıların metropollerde ki siyaset kulvarında yer alma vaktinin gelip geçtiğini, bunun için de başta STK’lar olmak üzere her Ardahanlının siyaset yapan, siyasi potansiyeli olan Ardahanlıların arkasında durup, partilerde ki yerlerini korumalarını, hatta daha da ileriye gitmelerine yardımcı olmalarına katkı sunmalıdır’ dediği açıklamasında başta Ardahan Federasyonu çatısı altın da bir araya gelen dernekler, gerek ise diğer irili, ufaklı derneklerin bu yönde bir yol haritası yaparak, kısa bir süre klan 2015 Genel Seçimlerin de 70’ın üzerine milletvekili olan İstanbul’da en az 2 bilemediniz 5 Millletvekilinin Ardahanlılardan olmasına katkı sunmalıdır.’dedi.
Bugün çeşitli siyasi partiler de yer alan Ardahanlılarla temasa geçilip, onlarla kol kola girilip, parti ayrımı yapmadan hareket edilmesi haline o çok özlenen siyasi beraberliğinde gerçekleşeceğini belirten Ardahan Federasyonu Başkan Vekili Mahmut Şenel, basını ile, stk’sıyla her kesin bu konuda bir an önce harekete geçmesini ve ‘Haydi Ardahan Metropol’de Siyasete’ demeli.’ dedi.

**Ardahan Federasyonu'da Siyaseti Takibe Aldı..

Öte yandan dün 16. Yönetim Kurulu Toplantısını yapan Ardahan Federasyonu yaklaşan 2015 Genel Seçimleri öncesi stk'lar olarak nelerin yapılabileceğini konuştu.
Başta toplantılara gelmeyen Çıldır Dernek Başkanı Yüksel Kılıç olmak üzere toplantılara katılmayan ve mazeret bildirmeyenlerin yönetim kurulu üyeliklerinde düşürülmesi konusu olmak üzere önümüzdeki aylarda düzenlenecek olan ve Başbakan düzeyinde davetlerin yapılacağı Ardahan Gecesi öncesi yapılacakların konuşulduğu toplantı da federasyona üye olmayan Ardahan Dernekleri ile merkezlerinde görüşülmesine de karar verildi.
Haberi ekleme saat; 09.54-21 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AKTAŞ’TA BULUŞALIM DA
AÇILMADA Kİ.. NASIL BULUŞACAĞIZ?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Masal anlatmayın!.. 53 yıldır açıldı açılacak denen Aktaş’ı artık açın..

Bugün başlayacak, yarın Çıldır’da devam edecek olan Aktaş’da buluşalım adlı panel yapanlar bu yıl açılacak denilen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının 2014 yılının da bittiği şu günlerde yine açılmadığından haberdar olup olmadıkları merak konusu oldu.
SERKA tarafından finanse edilecek olan ‘Sınır Kapılarının Önemi ve Ardahan’a Katkıları’ başlıklı panel de Ardahan ve Çıldır’da Ardahan ve Çıldırlılara anlatılacak.
Bugün saat: 13.00’da, Ardahan Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda başlayacak olan panelde, ‘Ardahan İli Analizi ve Yapılması Gerekenler’ başılıklı konuyu, Ardahanlı Yatırım Danışmanı Turgay Turan, ‘Yeni Sınır Kapısı Yeni Dış Ticaret Fırsatları’ isimli konuşmayı Sınır Kapısı Yeni Dış Ticaret Fırsatları TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi İİBF Siyaset Bilimi Bölümü Üyesi Yrd. Doç. Dr. Başak YAVŞAN ve ‘İhracatta sağlanan destek programları’ adılı konuşmayı ise Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Mehmet Fatih Yüce yapacak.
‘Sınır Ticareti Mevzuat Uygulamaları’ nı ise Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret uzmanı Osman ERŞAHAN’ı yapacağı panel de ‘Ülke Masaları ve Pazar Araştırma’ (Gürcistan - Azerbaycan Cumhuriyet Pazar Birliği) Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İracat genel Müdürlüğü Dış Ticaret uzmanı Arda OCAK gerçekleştirecek.
Haberi ekleme saat; 09.54-21 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


VALİLİKTEN HABERLER..

Tuncer Dağ Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**EKİM AYI KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI..

Ekim ayı Kaymakamlar Toplantısı, Vali Ahmet Deniz başkanlığında gerçekleşti.
Valilik Toplantı Salonu’nda ki toplantıya Vali Deniz ile birlikte Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İlçe Kaymakamları ve kurum müdürleri katıldı.
Vali Deniz toplantıda, 2014 yılının değerlendirilerek, 2015 yılı programları için daha etkili çalışmaların yapılmasını istedi.
Özellikle taşımalı eğitim konusunda titiz davranılması gerektiğini belirten Vali Deniz, çocukların güvenliği için kolluk birimlerinin okul taşıtlarıyla ilgili olarak denetimlerini sürekli olarak devam ettirmesi gerektiğini söyledi.
Eğitimde çıtayı biraz daha yükseltmek için motivasyonun önemine dikkat çeken Vali Deniz, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin eğitimini sürdürebilmesi için SYD Vakıflarının bu öğrencilere destek olması gerektiğini, üniversiteye hazırlık kurslarının da ücretsiz olarak verileceğini, bunlarla birlikte eğitim de başarılı olabilmek için yapılması gereken her şeyin planlanmasının önemli olduğunu ifade etti.
Kömür dağıtımlarının hızlı bir şekilde yapılmasını da isteyen Vali Deniz, oturulacak evi olmayan özellikle yaşlı vatandaşlara ev yapılması için çalışmalar yapılmasının önemine dikkat çekti.
Vali Deniz, ayrıca Ardahan’da spor altyapısının geliştirilmesi için çalışmalar yapılmasının önemli olduğunu, bu nedenle yetenekli çocukların tespit edilerek desteklenmesi gerektiğini kaydetti.
Vali Deniz, ağaçlandırma faaliyetleri ve sigara denetimleri konusunda da toplantıya katılan Kaymakamlar ve kurum müdürlerine çeşitli talimatlar verdi.

**KÖYDES İL TAHSİSAT KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) 2014 yılı son değerlendirme toplantısı Vali Ahmet Deniz başkanlığında yapıldı.
Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İlçe Kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri, İl Genel Meclis Başkanı ve kurum müdürleri katıldı.
Toplantıda konuşan Vali Ahmet Deniz, 2015 yılında yapılacak olan kamu yatırımlarında denetim anlamında hassasiyet gösterilmesi yönünde talimat vererek, kamu yatırımları konusunda bütün işlerin sistemli bir şekilde ilerlemesinin önemli olduğunu söyledi.
2015 yılı programlarının şimdiden hazırlanması gerektiğini belirten Vali Deniz, ilçelerde yapılan çalışmalar ve devam eden işlerle ilgili olarak kurum müdürlerinin kaymakamlara sürekli bilgi vermeleri yönünde talimat verdi.

** VALİ DENİZ, KAİ TANITIM GÜNLERİ DOLAYISIYLA TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADI..

Vali Ahmet Deniz, 16-19 Ekim tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde gerçekleştirilen Ardahan, Kars, Iğdır tanıtım günleri dolayısıyla mesaj yayınladı.

Vali Deniz’in mesajı;
“16-19 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilen tanıtım günleri ilimizin tanıtımı açısından başarılı olmuş ve gurbetteki Ardahanlı hemşerilerimizin de yoğun ilgisi olmuştur.
Bu tanırım günlerinin başarılı geçmesinde emeği olan başta Belediye Başkanımız Faruk Köksoy’a, Rektörümüz Ramazan Korkmaz’a, Vali Yardımcımız Deniz Pişkin’e, Damal Kaymakamımız Abdurrezzak Canpolat’a, Göle Kaymakamımız Zafer Oktay’a, Göle Belediye Başkanımız Akın İsmailoğlu’na, Çıldır Belediye Başkanımız Yakup Azizoğlu’na, Hanak Belediye Başkanımız Ayhan Büyükkaya’ya, Damal Belediye Başkanımız Ergin Önal’a, Posof Belediye Başkanımız Cahit Ulgar’a, Kültür ve Turizm Müdürü Sıddık Alagöz’e, Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Nesrin Yörük’e, Halk oyunları ekibimize, ATSO Başkanı Çetin Demirci’ye, Arıcılar Birliği Başkanı İlhan Evliyaoğlu’na, sivil toplum örgütlerine, basın mensupları ve görev alan diğer personelimize teşekkür ediyorum.”

**ARDAHAN'DA "SAĞLIKLI YAŞAM VE HAREKET YILI" ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ..

Sağlık Bakanlığı’nın hayata geçirdiği “Sağlıklı yaşam yürüyüşü” uygulaması kapsamında Ardahan’da yürüyüş etkinliği yapıldı.
Valilik önünde başlayan etkinliğe, Vali Ahmet Deniz, Eşi Olcay Deniz'in yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ile vatandaşlar ve gençler katıldı.
Burada konuşan Vali Deniz, "Bugün bu soğuk havada sağlık için yürüyoruz. Sağlıklı olmamız için spor şart, çünkü sporsuz sağlık mümkün değildir. Bu nedenle önce sağlık diyoruz. Dolayısıyla her kesimin de spor yapmasını istiyoruz" dedi.
Valilik önünde başlayan yürüyüş, Halilefendi Mahallesindeki sentetik sahada son buldu. Burada yürüyüşe katılanlara su, sandviç ve çeşitli ikramlar yapıldı.

Ardahan'a Kar Yağdı..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI PENDİK'TE İKTİDARA ADAY..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ardahanlıya destek vermenin zamanı..

Yaklaşan 2015 Genel Seçimleri öncesi kongrelerini yapmaya başlayan iktidar partisinin İstanbul Pendik İlçesine Ardahanlı bir Avukat resmen aday oldu.
AK Parti Pendik İlçe Başkanlığına resmen aday olan Av. Serkan Kaya gerek Pendikte bulunan Ardahanlılardan, gerek ise İstanbul ve Ardahan'da ki hemşehrilerinden kendisine yardımcı olunacağından şüphesi yok.
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Çıldırlı Av. Serkan Kaya aday olduğu AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı na resmen aday olduğunu açıklarken kendisine katkı sunmak isteyen hemşehrilerinin eş dostu yönlendirmelerinin yanı sıra Pendik ilçesini tanıyan siyasileri ve AK Partilileri de kendisine yardımcı olması için katkı sunabileceklerini belirtti.

**Serkan Kaya Kimdir?

13.03.1980 Ardahan İli Çıldır İlçesine bağlı Güvenocak (Zinzal) doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Yenişehir mahallesinde ikamet etmektedir. Serbest avukat olarak çalışmaktadır.
2008-2014 yılları arasında İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.
Evli ve 2 çocuk babasıdır.

**Destek için; http://www.bolgegundem.com/pendik-ak-parti-ilce-baskani-kim-olsun-anketi a sevgili dostlar Serkan Kaya'a oyumuzu verelim. Aynı zamanda arkadaşlarınıza yönlendirelim. Teşekkürler.. Ardahan Çıldir Guvenocak köylü hemşehrimize destek verelim lütfen.. Bu linki paylaşalım..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN KONSEYİ
SEÇİM GİDİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Burak Taştan Odaların ve Federasyonun Adayı..

Kanunu zorunluluk olmasına rağmen diğer bir çok Ardahan derneği ve stk'lar gibi pasif kalan Ardahan Kent Konseyi seçime gidiyor.
25 dernek temsilcisinin, 10 sendika yöneticisinin, 16 resmi kurum yetkilisinin, 5 Esnaf ve Sanayi Odası Başkanının, Ardahan'da ki siyasi parti temsilcilerinin, 7 Mahalle muhtarının oy kullanacağı Ardahan Kent Konseyi seçiminde toplam 76 delegasyon oy kullanacak.

**Burak Taştan Odaların, Derneklerin ve Federasyonun Adayı Olarak Gösterilecek..

3. Olağan Kent Konseyi toplantısının 27 Ekim 2014’de saat 10:00 da Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda yapılacağı öğrenildi.
Kent Konseyi BaşkanıKurucu Başkanlığını Ardahan beleidye Başkanı Faruk Köksoy'un yaptığı ve yeniden aday olmayacağı öğrenilen Ardahan Kent Konseyi Başkanlığına aynı zaman da Ardahan'ı Tanıtma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı ve araların da Ardahan Gazeteciler Cemiyetinin de bulunduğu 7 Derneğin oluşturduğu Serhat Ardahan Federasyonu Başkanı Burak Taştan önerilecek.
Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası, Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Ardahan Ziraat odası, Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası ile 7 Derneğin oluşturduğu Serhat Ardahan Federasyonunun adayı olarak gösterilecek olan Burak Taştan Ardahan'da ki derneklerinde Kent Konseyi Başkanlığına önerdiği isim olurken, yeniden oluştrulacak olan yönetimine de adı geçen oda, stk başkan ve yöneticilerinin alınacağı öğrenildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HES HEM DOĞAYI,
HEM İNSANLARI ÖLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**100 Bin Lirayı Verdi, İstediği Kadar İşçi Öldürebilir!..

Ardahan'ın Posof ilçesinden sonra Hanak ve Çıldır ilçelerinde de devam eden Hidro Elektrik Santralleri hem doğayı, hem de insanları öldürmeye devam ediyor.
Daha önce bir kişinin daha kaza sonucu öldüğü Çıldır Kayabeyi (Yerliçayıs) Barajın da 2. İşçi silindirin altında kalarak feci şekilde öldü.
Posof'ta ki dereleri başta olmak üzere bölgede ki yeşil alanı yok eden, dere ve nehirlerde ki bir çok canlıyı yok eden HES Barajlarından olan Çıldır Kayabeyi Barajın da bu sabah meydana gelen kazada baraj inşaatın da telsizci olarak çalışan Hanak ilçesine bağlı Binbaşak köylü Aytaç Demir barajda çalışan ağır tonajlı silindiri fark edemeyip, altında kaldı. Yapılann adli inceleme sonun da cenazesi Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan Aytaç Demir'in ailesi fenalık geçirdi.

**100 Bin TL. Bağışlamış İşe başlamıştı..

İkinci işçinin öldüğü Çıldır Kayabeyi Barajını yapan firmanın Kura Nehrinin Hafzasının ortasına kurduğu HES Barajına izin almak için başvurduğu İl Genel Meclisinde Çıldır Merkez de inşaatı bir türlü bitmeyen bir derneğe ait öğrenci yurdunun yapımına katkı sunmak için 100 Bin TL. para bağışı yaptığı da ortaya çıktı.

**PKK Necati Ünal'ın Barajını Bombaladı..

Öte yanda Ardahan'da da HES Barajı yapan Hanaklı İşadamına ait olduğu öğrenilen HES Barajının PKK tarafından bombalanarak etkisiz hale getirildi.
Ardahan Kura Nehri üzerinde de iki barajı yapan Ünal'a ait barajın trafosunu uçuran PKK'nın bölgede ki HES firmalarına 'Çevreyi katledilmesine izin vermeyeceğiz' diyerek uyarıda bulunduğu da alınan bilgiler arasın da oldu.
Haberi ekleme saati: 14.05-20 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

PANİKLİ SEMRA'YI KİM VURDU?..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**HOÇVANLI KOBANİ İÇİN CAN ÇEKİŞİYOR!..

Urfa'nın Suruç ilçesi Kobanê sınırında bulunan Mehser Köyü'nde 15 Ekim'de nöbet tutan yurttaşlara yönelik müdahale sırasında başına gaz bombası gelmesi sonucu ağır yaralanan DBP MYK üyesi Ardahan Hoçvan Tunçoluk (Panik) köylü Semra Demir'in sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Mehmet Akif İnan Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi gören Demir'in gaz bombası isabet eden bölgeden içe doğru devam eden kanaması ilaç tedavisiyle durdurulmaya çalışılıyor. Saldırının olduğu gün aracı durdurularak, "Buradaki eylemleri siz organize ediyorsunuz" diye özel hareket timlerince tehdit edilen Demir'in akşam saatlerinde gaz bombasıyla vurulması "asker hedef gözeterek vurdu" iddialarını tartışmalarını yeniden gündeme getirilirken Hoçvanlı Semra'yı kimin vurduğu konusun da ki sorular cevap bulamıyor.
Haberi ekleme saati: 13.45-19 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SERKA İNCELENMEYE ALINMALIDIR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Gazeteci Fakir Yılmaz: Sayın Bakan SERKA’nın Harcamaları Sorulmalıdır..

Ankara’da gerçekleştirilen 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerine gelen ve Ardahan’ın da için de bulunduğu standardını gezen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’dan SERKA’nın harcamalarının incelenmesi istendi.
Atatürk Kültür Merkezin de açılan ve dün sona eren KAI Stantlarını ziyaret eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın ziyaret ettiği SERKA’nın standında önünü kesen Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz Ardahan, Ağrı Kars, ve Iğdır İllerinin kalkınması amacıyla kurulan Serhat Kalkınma Ajansı’nın amacı dışında işlere kalkışıp, kendisine ayrılan dev bütçeyi başta bolca bastıdığı afiş ve broşürlere ve de tatil turu gibi gezilere harcadığını tezini bir kez de direk bakana iletti.

**HESAPLARI İNCELENMELİDİR..
Gazeteci Fakir Yılmaz Kalkınma Bakanından SERKA’nın hesaplarının incelettirilmesini istedi.
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın şikayetlerini dikkate alacağını ve gerekli çalışmayı yapacağını belirten Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ‘bizde biliyoruz. Bir çok kurumun kuruluş amaçları dışın da gereksiz işler yaptığını ve gerekli incelemelerin yapıldığını, yapılmaya da devam ettiğini belirterek, gereken yapılacak.’ sözünü verdikten sonra Gazetecinin duyarlılığına teşekkür etti.
Haberi ekleme saati: 13.09-19 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SAFFET KAYA'YI
ARDAHAN'DA GÖRMEK İSTİYORUZ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAI Günlerine Saffet Kaya Damgası..

Bu yıl Ankara'da 2. yapılan Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinin son günün de eşiyle birlikte Ardahan stantlarını gezen Ardahan'ın 21, 22. ve 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya'ya Ardahanlılardan büyük ilgi vardı.
KAI'yi tanıtma günlerinin son günün de eşiyle birlikte Atatürk Kültür Merkezine gelerek Ardahan Valiliğinin, Ardahan Belediyesinin, Göle, Çıldır, Damal, Hanak ve Posof ilçelerinin stantlarını dolaşan Saffet Kaya'ı AKM'de gören Ardahanlılar kendisiyle fotoğraf çekilmek için yoğun bir çaba sarf ederken, Kaya'yı karşılayan ve görenler, '2015 Genel Seçimlerin de Seni Yeniden Ardahan'da Milletvekili Görmek İstiyoruz' demeleri dikkat çekti.
Gerek KAI Günlerine katılanların, gerek ise Ardahan ve İlçelerinde ki stant görevlilerinin yakın ilgisini gören Saffet Kaya yaklaşık iki saat kaldığı AKM'de ayrılırken kendisine bir çok hediyenin verilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

**Ardahan ve Ardahanlıların Yanındayım..

Başta Göle standında olmak üzere her uğradığı stantlar da büyük ilgi gören Saffet Kaya KAI Günlerini ziyaret ardından yaptığı açıklamada, vatandaşın kendisine gösterdiği yakın ilginin üç dönem şerefle hizmet verdiğim Ardahanlıların hizmet edeni unutmadığını göstergesi olarak değerlendirilmesi gerekir. Biz gerek milletvekili olduğumuz dönem de, gerek ise Ankara'a bulunduğumuz sürede Ardahan'ın tanınması başta olmak üzere sorunlarının çözümü için çabalarımıza devam ediyoruz. Ardahanlıların bize karşı olan bu çok değerli ilgisi bizi mutlu ederken, bu mutluluğun devamı için gerek siyasi hayatta, gerek ise normal hayatta hep onların yanında olamaya devam edeceğim' dedi.
Haberi ekleme saati: 12.38-19 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SERHAT ARDAHAN SPOR 4 GOL ATTI,
LİG DE 2. SIRAYA OTURDU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Geçtiğimiz hafta İstanbul'da düzenlediği dayanışma gecesinde aldığı büyük maddi destek ile moral bulan Serhat Ardahan Spor'a bir moral de futbolcularından geldi.
Ardahan'ı 3. Lig'de temsil etmek için Bölgesel Amatör Ligin de mücadele eden Serhat Ardahan Spor bugün evin de karşıladığı Artvin Ardeşen Spor'u 4-0 yenip, 3 puanı hanesine yazdırdı.
14 Futbol kulübünün mücadele ettiği BAL Ligin de tüm yoklara karşın büyük mücadele veren Serhat Ardahan Spor aldığı son üç puanla ligde ki puanını 11'e çıkarıp, ligin 2 ncilik koltuğuna oturdu.

**ARDAHAN AMATÖR LİGİN 2.HAFTASI DA TAMAMLANDI..

Öte yandan 1. Amatör Futbol Ligi Maçları da geçtiğimiz hafta sonu yapılan 6 karşılaşma ile sona erdi.
2 günde 6 Karşılaşmanın yapıldığı Ardahan 1. Amatör Ligi cumartesi günü yapılan karşılamalar ardından ligin iddialı takımı olan Ardahanspor-Göle Gücü Spor'u 4-0 yenerken, Kalespor'da Göle Belediye Spor'u 3-1 yendi.
Diğer yandan Posofspor-23 Şubat'a Spor'a 2-0, Sulakyurt Spor'da Ağzıipek'i 3-o yendi.

**Arı Spor Rakibini Rahat Geçti..

Cumartesi günü oynanan karşılaşmalar ardından pazar günü oynanan Arıspor-Göle Senemoğlu Spor'u 4-0 yenerken ile Bağdeşen (Kinzodamal) Spor, Anadolu Spor'u 5-2 yenmeyi başardı.
Haberi ekleme saati: 12.34-19 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

YAKUP GELDİ,
YAKUP SEÇİLDİ!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**MECLİS FOS ÇIKTI..

Yönetiminin baştan aşağıya değişmesi gerektiğine işaret edilen Hoçvan Federasyonu başkanı hariç yönetiminin büyük bölümünü değiştirdi.
Ardahan Merkeze bağlı 21 köyün İstanbul'da bulunan köy derneklerini çatısı altında bir araya getirme iddiasıyla kurulan ancak kuruluşundan bu yana 13 dernek ile kalan Hoç/Fed 3. Olağan Kongresini Hoç/Fed'in İstanbul Esenyurt'ta ki merkezinde gerçekleştirdi.
Adlarına Hoçvan Meclisi koyan grubun tüm çabalarına karşı başkanını değiştiremediği ve yönetimine üye vermediği Hoçvan Federasyonu başkanlığına yeniden getirilen Yakup Mavzer'in seçilmesinde kongreye gelen Hoçvanlı İşadamı Yakup Süt'ün gelişi etkili oldu.
Yakup Süt'ün gelişi ile susan sözde muhalefetin Yakup Mavzer'in seçilmesine göz yumduğu gibi aylardır çeper diplerinde yaptığı muhalefetten de bir söz edemedikleri dikkatlerden kaçmadı.
Haberi ekleme saati: 11.24-19 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN BEYAZA BÜRÜNDÜ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTürkiye'nin en uzun kışlarının yaşandığı Ardahan yılın ilk karı ile beyaza büründü.
Günlerdir olağanüstü soğuyan ve yağmurlu havalar ardından bugün öğlen saatlerinden itibaren yağan kar kentin yüksek kesimlerini başta olmak üzere genelini beyaza bürüdü.Ardahan'ın yüksek kesimlerinde kar yağışı ve tipi etkili oluyor. Kentin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı ve tipi, ulaşımda aksamalara neden oldu. Ardahan'ı Artvin'e bağlayan Sahara geçidinde etkili olan tipi nedeniyle görüş uzaklığının azalması sürücüleri zor durumda bıraktı.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, beraberindeki İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Osman Yeşilöz, Sağlık Müdürü Ulaş Şentürk Sahara geçidine giderek yılın ilk karını burada karşıladı. Vali Deniz, "Bugün yaptığımız yürüyüşün ardından buraya kar yağışını görmeye geldik. Ardahan'ın yazı kadar kışı da güzel. Artık kışlık kıyafetlerimizi giyme zamanı geldi" dedi. Sürücüleri uyaran Vali Deniz, kar yağışı ve tipi nedeniyle yolların buzlanacağını hatırlatarak şoförlerin gerekli önlemleri almasını istedi.
Haberi ekleme saati: 11.23-19 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'da Yürüdüler..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'da "Sağlıklı yaşam ve hareket yılı" etkinliği kapsamında yürüyüş düzenlendi.
Valilik binası önünden başlayan yürüyüşe Vali Ahmet Deniz ile eşi Olcay Deniz'in yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ile vatandaşlar ve gençler katıldı.
Deniz, yürüyüş öncesi yaptığı konuşmada, sağlıklı yaşamı önemsediklerini, sporsuz sağlığın mümkün olmadığını söyledi.
Her kesimden insanın spor yapması gerektiğini belirten Deniz, "Bugün bu soğuk havada sağlık için yürüyoruz. Sağlıklı olmamız için spor şart. Sporsuz sağlık mümkün değil. Bu nedenle önce sağlık diyoruz. Sağlıklı olmamız içinde spor şart. Her kesimin spor yapmasını istiyoruz" dedi.
Halli Efendi Mahallesindeki sentetik sahada sona eren yürüyüşün ardından etkinliğe katılanlara su, sandviç ikram edildi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Anadolu Lojistik
Genel Müdürü
Celil ÜNLÜ ile Lojistik Sektörü
Hakkında Röportaj

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşCelil Bey Bu İşe İlk Hangi Firmada ve Hangi Konumda Başladınız ;

İlk olarak 1996 Yılın'da Express Kargo Şirketler Grubunda en alt kademede başlayarak ve en üst kademelere kadar yükselerek kendimi yetiştirerek başladım. Sonra ki yıllarda Aras Holding ve Fillo Kargo Şirketler Grubunda üst düzey satış yöneticisi olarak görev yaptım.

Bize Biraz Anadolu Lojistiği anlatabilirmisiniz

Anadolu Lojistik 17 yıllık deneyimli teknik personeli , geniş network ağı ve çözüm odaklı satış sonrası hizmetleri ile bütün Türkiye'ye hizmet sunmaktadır.

Lojistik, Nakliye ve Kargo sektöründe sunduğu hizmetlerle kurumsal firmalara özel hizmet üreten ve zincir mağaza projeleriyle firmamız sektöründe tanınmaktadır. Parsiyel, FTL ( Komple Kamyon ) Şehir içi dağıtımı, Paletli taşımacılık, Kargo ve Zincir Mağaza Projelerin de şirketimiz uzmanlaşmıştır. ( Bim - Migros - A-101 - Carrefour - Şok , Kip , Vb…. ) Teslimat uzmanlığı, müşteri ihtiyaç ve beklentilerine göre özel proje bazlı çalışmalar ile sektörün öncü kuruluşları arasında yerimizi almak için emin adımlarla yürüyoruz.

Türkiye genelinde güçlü ve geniş dağıtım ağları olan tedarikçilerimiz ile firmalara avantaj sağlayacak çözümler üretiyoruz. Avantajlı fiyat modelleriyle Müşteri odaklı ve Kaliteli hizmet anlayışımızla sektöründe öncü kuruluşlara hizmet sunmaktayız.

Türkiye de Lojistik ,Nakliye ve Kargo Sektörünü Nasıl Görüyorsunuz

Türkiye'yi üretim üssü olduğu bir ülke olarak düşünürsek , sektörün de önünü çok açık olduğunu görebiliriz. Özellikle son yıllarda çıkan yasalarla sektöre yeni bir ivme gelmiştir. Ancak bu büyüme emin adımlar ve sağlam temeller ile yapılmazsa sorunlar da kaçınılmaz olur. Sektör şu anda yeni yasalar ile tanışıyor. Bu sebepler yüzünden ciddi bir geçiş dönemi yaşanıyor. Bu dönemin olumlu atlatılması durumunda ki Anadolu Lojistik olarak biz bu dönemi en iyi şekilde değerlendireceğimize ve 2015 yıllının da sektörün altın yılı olacağına inanıyoruz.

Türkiye de Lojistik Sektörünün En Önemli Sorunu Nedir ?

Türkiye'deki taşımacılık sektörünün önündeki en büyük engel eğitimli iş gücü eksikliği. Ayrıca sektörde yetişmiş kalifiye personel sayısı diğer sektörlere nazaran çok az. Sektörde yetişen deneyimli personelleri de maalesef iş yükünün ağır olması sebebi ile sektörün içersin de tutamıyoruz. Türkiye de özelikle son yıllarda kar marjlarının çok düşmesi sebebi ile kapanan kargo firmalarından sonra kargo sektörü hızla tekelleşmeye doğru gitmektedir.

Anadolu Lojistiğin Organizasyon Yapısını ve Hizmet Modellerinizi Anlatabilir misiniz.

Yatay organizasyon yapısına sahibiz. Çalışanların karar oluşumuna doğrudan ve dolaylı katkılarını sağlayabilmek adına kademeleri azaltılmış bir organizasyon yapımız var. İş süreçlerimiz pazarlama ve satışla başlar sonraki süreçlerde iç müşteri dediğimiz , Ticari Departmanımız , Operasyon Departmanımız , Müşteri Hizmetleri Departmanımız ve Mali İşler ile Bilgi İşlem Departmanımız iş süreçlerine dahil olmaktadırlar. Burada en temel hedef mutlak müşteri memnuniyetidir.

Anadolu Lojistik Ürün Yelpazesi
" Parsiyel Hizmet ( Kargo Hizmeti )
" Yurtiçi Genel Kargo Hizmetleri
" Şehirler Arası Nakliyat Hizmetleri
" İstanbul içi Mikro Dağıtım Hizmetleri
" Şehir içi Nakliyat Hizmetleri
" Tedarik Zinciri Yönetimi
" Araç Tedarik Organizasyonu
" Depolama Hizmeti, ile ürün yelpazemizi genişletmiş ve bu ürünler ile ilgili de departmanlar yapılandırılmıştır. Özellikle 2015 yıllının başında tek elden müşteriye özel çözümler üreten bir firma konumuna geleceğiz.
"
Ardahan Eğitim ve Kültür Derneğinin Kurucu Başkanı ve Bir Eğitimci Olarak , Kargo Nakliye ve Lojistik de Kariyer Yapmak İsteyen Öğrenci ve Gençlere ne Tavsiye Edebilirsiniz.

Türkiye konumu gereği bir lojistik üstü olup, üretimin hat safa da olduğu bir ülke konumundadır. Bugün artık üniversitelerde dahi lojistik bölümlerinin açıldığını da göz önünde bulundurursak günümüzün mesleği olarak adlandırabiliriz. Çok hızlı gelişen bu sektörde yer almak isteyen genç kardeşlerimize , dış ticaret konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmalarını, en az bir yabancı dili iyi derecede bilmelerini, lojistik ile ilgili eğitim programlarına katılmalarını tavsiye ediyoruz.
Röportaj: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Haberi ekleme saati: 11.07-19 Ekim 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeynadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

ARDAHAN'A BİR DELİ YETMEZ….
Tuncer Dağ

Tuncer Dağ Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş
Genel seçimlerin yaklaşması ile milletvekilliği hayalı kuranların içine bir sıkıntı doğmaya başladı. Kimi milletvekilleri kendi yerlerini korumak için mücadele edecekler kimileri ise onların yerlerine göz dikeceklerdir. Doğal olarak en fazla yıpranacak olan hali hazırdaki milletvekilleridir. Ardahan gibi küçük bir ilde ve toplam iki tane milletvekilinin olduğu ve iki koltuğa göz diken onlarca aday adayın olduğu bir durum karşısında stres ve sıkıntıyı tahmin etmemek mümkün değil.
Ardahan gibi göç veren illerde göç edenlerin doğduğu illerinde aday adayı olmaları birçok rahatsızlığıda beraberinde getirmektedir. Ardahan'ın il olmasından sonraki genel tablosuna baktığımızda şu ana kadar sadece Kenan Altun Ardahan'da ikamet eden bir milletvekili olarak meclise gitti. Diğerlerinin tamamı Ardahanlıların deyimi ile göçmen kuşlardır. Kenan Altun'un da varlığı ile yokluğu arasında pek fazla bir fark yok. Sadece boş kalan koltuğu doldurmuş. Ve yine Ardahan tablosuna baktığımızda İsmet Atalay siyasetten çekirdekte yetişmiş. Diğer milletvekilleri ise metropollerde ilçe başkanlıkları ve dernekçilikten gelmedirler.
Saffet Kaya Milletvekili olmadan önce ANAP Bakırköy ilçe Başkanlığını yaptı. Bahçelievler'in Bakırköy'den ayrılmasından sonra Bahçelievler Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Süreç içerisinde ANAP ile arası açıldığında Ardahan'da farklı bir partiden siyaset yapmayı aklına koydu. Bu ara boş durmayarak bol bol reklam yaptı. Ardahan derneklerinin içine girmeye başladı ve İstanbul'da Ardahan Sanayi ve İş Adamları Dernek Başkanlığını yaptı. Bu basamak Saffet Kaya'yı Ardahan'da milletvekili yaptı.
Ensar Öğüt 1980 den sonra göç ile metropollere yerleşen Ardahanlıları bir araya getirerek Ardahan ve Çevre İlçeleri Dernek Başkanlığını yaptı. Gayri resmide olsa Kars Ardahan ve Iğdır Dernekler Plartformu Başkanlığını yaptı. Gebze'de CHP İlçe Başkanlığı yaptı. Gebze Belediye Başkanlığına Aday Adayı oldu ve ön seçimde adaylığı kaybetti. Kendisi bir iş adamı iken İşsizler Derneğini kurdu ve başkanı oldu.
Festivallere öncülük etti ve birçok festivale ağalık yaptı. Bol bol reklam yaparak ve medyayı da kullanarak hedefine ulaştı ve Ardahan'da milletvekili oldu. Vermiş olduğu önergeler, gündemi dikkat çekici hareket ve faaliyetlerle reknlendirmesi ile Türkiye'nin tanıdığı bir vekil haline geldi. Son zamanlarda hac görevini de yerine getirdi. Sanırım artık bundan sonra dünya işlerine fazla karışmayacak.
Faruk Demir 2002 seçimlerinde yazdığım aynı şeyi yeniden tekrarlama gereği duyuyorum. Mütevazi ailenin dürüst çocuğudur. Kendi halinde bir sanatçıydı. Sahnelerde türkü söyleyerek sanatını icra ediyordu. Birçok derneğin gecelerine ve festivallerine katılırdı. Dönemin DSP Milletvekilleri ile arasında oluşan samimiyet bağı hayalini bile kurmadığı, kendisinin bile inanmadığı milletvekili oldu.
İsmet Atalay ve özellikle Atalay soyadı Türk siyasetine damgasını vurmuş bir aile bireyidir. Atalayların siyaseti Ardahan ile sınırlı değil. İsmet Atalay'ı ayiran özellik boş vaat etmeyi sevmeyen, söylemesi gerekeni direk söyleyen bir yapıda olmasından dolayı Ardahan'daki siyaset şovmenlerine ayak uyduramadı. Siyasi hayatına İstanbul'da sürdürdüğü gibi Türkiye sınırları içerisinde her tarafta siyaset yapabilecek usta bir siyasetçidir.
Tuncer Dağ Kenan Altun Her şeyi Allah'a havale ederdi. Allah yardımcısı olsun. Çok sakin ve sesiz biriydi. Suya sabuna pek dokunmazdı. Allah kabul etsin hac görevini fazlasıyla yerine getirdi. Zaten hacılarında fazla dünya işi ile uğraşmaları dinimizce günah.
Orhan Atalay: Ardahan ve Türkiye siyasetinde sol yelpazede yer alan Atalay sülalesinin ilahiyatçı ve akademisyen bir bireyidir. Ak Partinin ağırlıkta olduğu Erzurum'da siyaset ile tanıştı. Recep Tayip Erdoğan'ın İlahiyatçı gurubu içerisinde ilk beş sırada yer alan bir akademisyendi. Ardahan'a milletvekili olması sürpriz oldu. Milletvekilliği süresi içerisinde Ardahan'da önemli çalışmalarda bulundu.
Ardahan'ın 21 yıllık geçmişi ile altı milletvekilini meclise gönderdi. Şimdi ya bu altılı gurupta ismi geçenlerin içinde birileri gelecek yada yeni simalar. Allah fazlasını versin ama maşallah Ardahan da aday enflasyonu yaşanıyor. Her ağzı laf yapan cebinden de üç beş mangır varsa "BENDE ADAYIM" diyor.
Ardahan da yaşayan veya yaşamayan her Ardahanlı aday olma hakkına sahiptir. Lakin bu işin cılkını çıkardık gibi geliyor bana. Oyuncak haline getirdik. Kimileri gerçekte bu işe mehilli kimileri ise dostlar pazarda görsün misali. Özellikle metropollerde yaşayan ve birçok Ardahanlıyı içeri bile alma nezaketini göstermeyen, hiçbir Ardahanlıyı istihdam etmeyen, cebi biraz para gördü mü ver elini Ardahan….
Ardahan'a gittiğinde Fakir gibi deli biri çıkıyor karşısına anasında emdiği sütü burnunda getiriyor.
Eğer Fakir gibi deliler olmasa bu işin önlemi alınmazdı. Aslında Ardahan'a bir deli yetmez. Keşke delilerimizin sayısı artsa da bu akıllılara biraz hayat dersi verse.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Damal Bebeği Büyümeyecek mi?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon olarak Damal Kaymakamlık logosunda çıkarılarak kenara atılan Damal Bebeklerinin bu kenti tanıtmada büyük rol oynadığını son olarak Ankara’da yapılan Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde gördük.
Çünkü her ne kadar KAI’nın tanıtım günlerine giden yolun üzerinde ki dev pano ve tablolara (hükümetin korkusundan olacak ki) Damal dağlarına yansıyan Atatürk Ardahan Haberi Siluet, konulmazsa da Damal Bebeği büyük ilgi gördü.
1992 yılında Japonya’da yapılan ‘Göz nuru, el emeği’ yarışmasında olduğu gibi Ankara AKM’de bu yıl 2. gerçekleşen KAI günlerinde de büyük ilgi gören Damal Bebeğinin bir türlü büyümemesi ise bizi üzen en önemli yönü olmakta.
Yani gerek devletten, gerek özel sektörde beklenen desteği bir türlü göremeyen Damal Bebeği hala bebek, hala çocuk oyuncağı..
Ama o çok istenen ama bir türlü anlatılamayan değerin verilmesi halinde üretim tezgahları ve pazarlama alanı büyütülürse Damal Bebeği ile birlikte Türkiye’nin en yoksul ilçesi zenginleşir, Alevi insanların giyim kültürünü herkes tanır ve bunların akabinde Ardahan’da istendiği gibi dünyaca tanınır..
Ama baştan dediğimiz gibi Damal Bebeği hiç büyüyeceğe benzemiyor..
Damal’da öyle, Ardahan’da..

**Yağ satarım, Bal satarım..

Ankara’da yetmez gibi Moskova’da da KAI Günleri, yani Kars, Ardahan, Iğdır’ı tanıtma günleri düzenlenmiş..
Çok teşekkürler..
Allah razı olsun..
Ardahan Haberi Bu etkinlikleri düzenleyenlere ne kadar teşekkür etsek azdır..
Çünkü Kars az çok tanınsa da kendisinden ayrılan Ardahan ve Iğdır hala onun birer küçük, elesine ilçesi olduğu sanılıyor..
Bu nedenle bu yıl 2. düzenlenen ama bize göre adı AKI olmalı olan Ankara’da ki KAI Günlerine irili, ufaklı destek sunan herkese teşekkürler..
Evet bu teşekkürümüz yaptıktan sonra başta Ardahan Valisi ve Belediye Başkanı olmak üzere Kars, Ardahan, Iğdır Valilerinin, Kaymakamlarının, Belediye Başkanlarının, İl, İlçe Kültür, Müdürlükleri, Halk Eğitim çalışanlarının görev yaptıkları illeri tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını, hatta yeri geldiğinde ‘Yağ satarım, bal satarım’ diye bağırıp, yöresel ürünleri pazarlayıp, sattıklarını öğrenirken, bölge siyasilerimizin ve de federasyonlar, derneklerimizin kendileri gibi reklam seven siyasilerle birlikte basına, medyaya poz vermekten öte işe yaramadıklarını duyuyoruz..
Yani işin özeti çoğu elin oğlu, kızı olan memurların yoğun tanıtım çabası siyasilerin ve onlarla bolca fotoğraf çeken federasyonlar, derneklerin tanıtım günü oluvermiş..

Ardahan Haberi **AK Parti’nin Demokrasi Anlayışı..

Mevcut İl Başkanı Yunus Baydar’ın milletvekili adayı olmak için yeniden aday olmayacağı ve yerine üniversite mezunu bir il başkanı arandığı iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin Ardahan kanadında ki sessizlik devam ediyor..
Yaklaşan ilçe kongrelerine karşı hemen herkesin nerede olduğunu bile bilmediği Genel Merkezin ağzın da çıkacaklara biat ettiği AKP’lilerin biat kültürünü sözde mi özde mi yaptıkları kongrelerin de de ortaya koymaları başta cumhurbaşkanının olmak üzere her AK Partili tarafından takdir ve şayanla karşılanmakta..
Çünkü yerine durmayan Suat Hancıoğlu gibi bir adamın bile gıgını çıkaramayıp, kenara çekilmesi disiplini ile yetişmiş AK Partililerin milletvekili adayı seçimleri, belediye başkan adayı seçilmesi, il genel ve belediye meclis üyesi adayı seçilmesinin rolünü ‘Biat Kültürü’ ile yoğrulan milletimizin birer evladı olarak tüm yetkileri ile AK Parti Genel Merkezinin emrindeler..
Eğer, AKP Genel Merkezi birine ‘sen 2015 genel seçimlerin de değil, 3015 genel seçimlerinde aday olabilirsin’ derse ancak ben adayım deme şansınız doğabilir..
Oda hem tek aday, hem de üniversiteli olmak zorundasınız..
Yoksa AKP Demokrasisi sekteye uğrar (!), halk diğer partiler gibi genel merkez tarafından atanan bir siyasetçiyi seçmek zorunda kalır!..
Bu nedenle; AKP’de ki seçim ve seçilme sistemi en demokratik (!)n seçim ve seçilme sistemidir..
Yani biat sisteminin genel merkezden başlayıp, partililer arasından çıkıp, basın ve medyayı, ardından hukuku ve de tüm toplumu kendine biat eden bir ülke için yoğun bir demokrasi mücadelesi verir herkesin partisi AK Parti..
Lamban sönmesin..
Amin..
Ne oldu elektrikler mi gitti, niye karanlık?!.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Ülkü Ocakları HES’e Karşı Değil mi?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKime ait olduğu hala netleşemeyen, Çıldırlı iş adamlarının verdikleri sözleri yerine getirmedikleri için müteahhittin parasının verilmediği için bir türlü teslim edilip, öğrenci kabul edilemeyen Çıldır’da ki Öğrenci Yurdu’nun 100 Bin TL. bağışlayıp, Kura Nehrinin ortasına hançer gibi saplanan Kayabeyi HES Barajın da bir Ardahan Haberi işçinin daha öldüğünü haber alıyoruz.
Çoğumuzun doğanın ölümünü izlediğimiz gibi bu ölümü de normal karşılanırken, Necati Ünal’ın 80m yaşına geldiği bir süre de bir taş üzerine taş koymadığı Hanak’a 2 dev HES Barajını yaptığından da kimsenin haberi yok..
Olanlar ise Ünal’ın Ankara’da ki lüks otelin de yemek yiyip, Ardahan’a en azında bir 100 kişilik öğrenci yurdu yapma gücü olan Necati amcayı bol bol dinlediler..
Neyse asıl konumuza ve başlığımıza gelelim mi?
Yani Ülkü Ocakları’na sorduğumuz sorumuza cevap alalım mı?
Bilmem ama HDP’liller dediğimi Ülkücülere de demeye devam edeceğim..
Çünkü bu memlekette sadece sorun toplumu kutuplaştıran sorunlar yaşanmıyor, Ardahan’ın başta olmak üzere Göle’nin, Çıldır’ın, Damal’ın, Hanak’ın, Posof’un hatta şu an bulunduğu Ankranın onca sorunu karşısında neden bir açıklama yapılmaz, HES’lerin doğayı katlettiği söylenmez, bu yönde hazır kalıp olsa da birer basın açıklaması yapılmaz..
Yoksa Ülkü Ocakları HES’e karşı değil mi?

**Zemheri de yüzümüzü saklarsak terörist mi olacağız?!...

Türklerin bir türlü anlamak istemediği Öcalan'ın Kürt politikası ve Kürt sorununun üzerin de ki gücünün bir kez görüldüğü Kobani eylemlerine, 'başkaldırı' deyip, yeni yasaklar getirmeye hazırlanan hükümetin unuttuğu tek şey Çiller döneminde olduğu gibi bunca antidemokratik yasalara karşın Kürtlerin bir türlü susturulamadığıdır..
Ve en önemlisi İmralı'da bulunan Öcalan ne düşünüyorsa dağda ki Kürt, Ovada ki Kürt'te onu düşünüyor..
Ve bu düşüncenin içinde bölünmek değil, birlikte demokrasisi tam oturmuş, gerçek anlamda insan hakları, eşitlik, hak, hukuk ve dili verilmiş insanların birlikte yaşadığı bir ülke isteğidir.
Ve bu istek Kobani eylemlerinde ve o eylemlerin durdurulmasından da bir kez daha ortaya çıkmıştır..
İsterseniz anlayın, isterseniz anlamayın yada kabul edin, etmeyin ama bu ülkenin Suriye, Irak olmaması için mücadele verenlerin başında Öcalan gelmektedir..
Ardahan Haberi Ama bunu anlamayanlar, 'daha çok özgürlük, daha çok demokrasi' diyenleri terörüze edip, yasakçı zihniyetin eseri olarak yeni yasalar çıkarmaya hazırlanıyorlarmış.
Hatta şimdiden insanları, öğrencileri, siyasileri tutukluyorlarmış..
Hatta yaklaşan kış öncesi Ardahan'ın ayazından korunmak için yüzünü, gözünü kapatanlar bile, 'Doğa'ya, Kış'a, Zemheri'ye İsyan' denilerek 'Terörist' diye gözaltına alınabileceklermiş..
Çoğu zaten var olan onca yasaya yeni yasalar eklemekten öteye bir işe yarayacağına inanmadığım bu tür girişimler içinde olanların neden bir de barışı düşünmedikleri de soru işaretidir..
Ama bana soracak olunursa ve yeniden oluşturulmaya çalışılan Akil Adamlar Heyetine beni de alıp, 'Sen ne diyorsun? diye cevap beklenecekse tek diyeceğim şey, 'Bırakın şu işe yaramayan yasakçı zihniyetleri der, bu zihniyetin panzehri olan 'daha çok demokrasi, daha çok insan hakları' der ve Öcalan'ın elini rahatlatacak girişimler için adımlar atar, hatta ABD ve çetesinin elinde ki kozları almak için Kürtlerle tarihi barış adı altında bir genel af ilan ederim..
Çünkü son Kobani olayları bir kez daha gösterdi ki pamuk ipliği ile bağlı olan Türk-Kürt kardeşliğinin güçlenmeye, yeni bağlara ihtiyaç duymaktadır..

**Gitti Akıl Adamlar, Geldi Akıl Adamlar..

Son Kobani olayları arı ardından ölen onca insanın neden, niye ölüp, yaralandığı ve niye onca olayın yaşandığını anlamak istemeyenler filmin başına yani yine Akil Adam oyununa başladılar..
Ya bu sorunun öyle ‘Akıl Adam’ denilen, ama doğu, güneydoğu nerede diye sorsan bilmeyecek aracılarla yada besleme basının manşetleri aracılığıyla çözülemeyeceğini ve varsa bir sorunun her iki tarafın bir masa da bir araya gelip, konuşabildiği, eksiği, fazlayı yüz yüze dediği ve el sıkıştığı masa da olacağını bir türlü neden anlaşılmaz ki..
Bilmem ama belki daha erkendir diyebileceğimiz zor bir sürecin devam ettiği şu Ardahan Haberi günler de bu yönde atılan tüm adımlara el atmayı, omuz vermeyi kendimiz bir insanlık görevi saydığımız biline yeter..
Evet, dün yeni başbakan ile 12 saatlik bir görüşme ile bir araya gelen akil adamlar ve toplumun büyük kesimi barışın sürmesi için tarafların şiddeti doğurmayan açıklamalar yapmalarını, konuşma ve demeçlerinde barışı simgeleyen kelimeleri kullanmalarını istiyordular..
Bu haklı talebin taraflarca ne kadar ciddiye alınacağın da merak ederken özellikle hükümetin aracı bir kurum olan HDP ve onun milletvekillerine hassas davranması gerektiğine işaret ediliyordu..
Çünkü Devleti temsil eden hükümetin elinde bulundurduğu devlet gücüne güvenip, alakası ve şiddet doğuran açıklamalar yaptığından ve bunu yaparken de siyasi rakibi olan HDP’yi hedefe koyduğunu görüyordular..
Bu nedenle HDP’den istenen hassasiyet, ‘Yapılacak eylemlere misli ile cevap verilecek’ diyen bir anlayışın önüne geçilip, bu ülkenin hepimize yettiğini ve kardeşçe, sırt sırta vermemiz halin de o çok tartışılan bölünmenin değil, birleşmenin, kuvvetlenmeyi gerçekleşeceğini anlatmak, bu yönde sıkça mesajlar verilmeli..
Hatta okullarda bu süreç masaya yatırılıp, ‘Çözüm nasıl olur?’ yarışmaları yapılmalı ve bu yarışmalarda çıkan görüşler de o barış masasına getirilip, kayıt alyına alınmalıdır..
Çünkü toplumun her kesimini emsil ettikleri ve nerede, hangi kriterlere uyularak ayarlandıkları bilinmeyen eski ve yen, akil adamların yanı sıra toplumun tüm kesimlerinin gçörüş ve fikirleri de dikkate alınmalıdır..
Yoksa bir önce ki akil adamların yaratmak istediği sine enerji yeni akil adamlarda ortaya çıkmaz ve saatler harcadığınız o değerli zamanınız da boşa gider ve devamı çok istenen barış süreci bir adım daha ileri gitmez, yerinde sayıp, belkide geri adım atar..

Ardahan Ankara da..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Onlar içeri de, Ajanlar dışarı da..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSizde dikkat ediyor musunuz bilmem ama ‘Alevilerin baş kaldırışı’ denilip, uzun uğraşlar ve Kürtlerin destek vermemesi sonucu bastırılan Gezi olayları ardından Kobani eylemleri de Gezinin akıbetine uğradı..
Yani hükümetin, ‘Hükümeti Devirme’ ihtilali ve de başkaldırışları deyip, üzerine gittiği iki eylemde beklenen o devrimci duruşu sergileyemeye den tarih sayfalarına eklendikten sonra kapandı gibi..
Çünkü Gezi de siz yoktunuz deyip, Kürtler’i Kobani’de yalnız bırakma sırası Alevilerdeydi..
Yani iş yine AK Partinin işine geldi..
Ama benim asıl dikkatimi çeken bu iki eylem sırasın da iki önemli konu oldu..
Evet ya bu iki önemli eylemler sırasında ölen onca insan boşuna mı öldü?
Ardahan Haberi Yaralananlar boşuna mı yaralandı? Bazı insanların hayatı 90 derece boşuna mı değişti?
Bilmeme ama asıl beni yaralayan ve derin, derin düşündüren konuların başında gelen diğer önemli konu ise bu her iki eylem de ön sıralar da yer alanlar ‘Güneş doğacak Güneş, Devrim Gelecek Devrim’ diye haykırıp, biraz değil tam olarak milleti ve bugün çoğu tutuklu olan gençleri gaza getirenlerin nasıl olup hala dışarıda olurlarken, onlara uyup, ‘devrim yapacağız’ diyerek topu, tüfeği, gazı, jopu, istihbaratı, mahkemesi, hapishanesi olanlara karşı bir taşla direnen gençler niye içeri de?!..
Bu sorumu o gençleri gaza getirip, ortalığa salıp, sonra da hiç bir şey olmamış gibi kenar da duran Ajanlar değil, bu Ajanlara uyup, gaza gelenleri içeri atan hakim, savcıya..
Ya si o gençleri içeri atarken ön saflarda ki tahrikçi Ajanları ne diye seyredersiniz?..
Olamaya ki onların hepsi polisinizin, jandarmanızın birer yan kuruluşu, yani ajanı ola..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Ardahan’ı Bu Esnafla Tanıtmak..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSerhat Spor için düzenlenen gecenin mimarlığını üstlenen ve bu görevi de başarıyla sonuçlandıran Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Ankara’da olduğunu, Atatürk Kültür Merkezinde, Kars-Ardahan-Iğdır İllerinin tanıtımı için bu yıl 2. düzenlenen Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde çektiği fotoğrafları facebookunda paylaşmasıyla anlıyoruz..
Ardahan Haberi Ardahan, Ardahanlı nerede Gazeteci orada dediğimiz Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Ankara’da çektiği fotoları tek tek incelerken başta Valimizin olmak üzere onca yerel gazetesiyle tatmin olmayan ve lise öğrencileri yapsaydı daha güzel olacaktı denilen Belediye Gazetesi çıkaran Ardahan Belediye Başkanı, Göle, Hanak, Damal, Çıldır ve Posof Kaymakamları ile Belediye Başkanlarının yoğun bir çabaları olduğunu görüp, gözlemliyoruz.
Ardahan Valiliği, Ardahan Belediye Başkanlığının yanı sıra 5 İlçemizin de stant açtığı bu etkinlikte dikkatim çeken diğer önemli bir konu ise alanda tezgah açıp, bölgesel ürünleri pazarlayanlar arasında Ardahanlı firmaların olup olmadığıydı..
Bu merakımı gidermek için Gazeteci’ye ulaştığım da şok oldum desen inanın..
Çünkü Ardahan’da ki etkinliklere destek vermeyen Ardahan firmaları bu etkinliğe de destek verip, para kazanmak içinde olsa tezgah açmadıklarını öğreniyordum..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

LİDERLER
KARS-ARDAHAN-IĞDIR'I ZİYARET ETTİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÇİÇEK KURDELEYİ KESİP, GİTMİŞTİ..

Bu yıl Ankara'da 2. düzenlenen, 'Kars-Ardahan-Iğdır İllerini Tanıtma Günleri' nin son gününe gelinirken, KAI'nın Ankara Atatürk Kültür Merkezin de ki tanıtım stantlarını bir çok vatandaşın yanı sıra partilerin Genel Başkanları da ziyaret etti.
Türkiye Büyük Meclis Başkanı CemiL Çiçek'in açılış kurdelesini kesip, ziyaret etmediği, bir çok bakanın gelip dolaştığı KAI Günleri standlarını CHP ve MHP Genel Başkanları da ziyaret etti.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ziyaret ederek, standları dolaştığı 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerini CHP Genel Başkan Yardımcısı Göleli siyasetçi Gürsel Tekin'de ziyaret etti.

**Atalay Cumhurbaşkanı ile Afganistan'a Gitti..

Öte yandan üç ilin milletvekillerinin özel ilgi gösterdiği 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerine davet edilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra BDP'nin üst düzey siyasilerinin de katılmadığı görülürken, Afganistan'a giden Erdoğan'ın berberinde Ardahan AK parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Aalay'ı da götürdüğü öğrenildi.
Haberi ekleme saati: 19.35-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Başarı Hikayesini
Hep Birlikte Yazacağız..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Ankara'da düzenlenen 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerine katılan ekibin başında günlerdir bizzat bulunan Ardahan Valisi Ahmet Deniz Ardahan'ın başarı hikayesini yazmak için engelin olmadığını belirtti.

Ardahan, Kars ve Iğdır illerinin tarihini, kültürünü, doğal değerlerini, kış turizmini ve diğer turizm alanlarını tanıtmak amacıyla hazırlanan “tanıtım günleri” fuarı, Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’nde başladı. Tanıtım günleri fuarının ilk gününde Ardahan ve ilçelerinin bulunduğu standlar yoğun ilgi gördü.
Tanıtım günleri etkinliklerinin başlaması dolayısıyla Atatürk Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Törene, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Kars Valisi Günay Özdemir, Iğdır Valisi Davut Haner, bölge milletvekilleri, dernekler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Vali Ahmet Deniz, fuarın açılış programında yaptığı konuşmada , “Binlerce yıllık tarihiyle, muhteşem doğasıyla, rengarenk çiçekleriyle bölgemiz, muhteşem bir bölgedir. Türkiye’nin keşfedilmemiş hazinesidir bölgemiz. Bölgemiz aynı zamanda büyük bir turizm potansiyeline sahiptir. Ülkemiz geçen yıl 39 milyon turist ağırladı. Bu turizm faaliyetinden 33 milyar dolar gelir elde etti. Bizler de bu bölgede, Türkiye’mizin turizm becerisinden faydalanacağız. Her ilin bir başarı hikayesi vardır. Bizim Anadolu kültürüyle yoğrulmuş insanımızda başarı hikayesi yazma becerisi de fazlasıyla mevcuttur” dedi.
Açılış töreninin ardından Ardahan, Kars ve Iğdır illerinin standları gezildi. Bütün standları tek tek gezerek yöresel yiyeceklerden tadan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ardahan, Kars ve Iğdır’ın kendine has kültürü ve varlıklarıyla Türkiye için büyük öneme sahip olduğunu kaydetti.
Fuar alanını gezen vatandaşlar da Ardahan ve ilçelerinin açtığı stantlara büyük ilgi gösterdi. Ardahan Valiliği’nin standında misafirleri ağırlayan Vali Ahmet Deniz, yakından ilgilendiği misafirlere ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Ardahan Valiliğinin açtığı stand, gün boyunca yoğun bir şekilde ziyaretçi akınına uğradı.
Haberi ekleme saati: 19.27-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GÖLELİLER ASKERLERİ GERİ İSTİYORLAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan ve İlçelerin de bulunan Askeri Birliklerin azaltılıp, Askeri kışlaların boşaltılması bölge ekonomisini olumsuz etkilediğini belirten esnaflar Askeri Birliklerin yeniden Ardahan ve ilçelere getirilmesini istiyorlar.

**GÖLE'DE İMZA KAMPANYASI..

Ardahan'da olduğu gibi Göle'den kaldırılan 25. Mekanize Piyade Tümen Komutanlığı Şehit Üsteğmen Barlas Gültepe Kışlasının geri getirilmesi için Göle Halkı ayağa kalktı ve büyük bir imza kampanyası başlattı.
Göle Orman İşletmesi eski çalışanlarından emekli Mehmet Demir tarafından başlatılan imza kampanyasına halk tarafından büyük ilgi gösteriliyor.
Konuya ilçedeki tüm siyasi partiler, İlçe Başkanları ile ilçe ve Köy Muhtarları, ilçedeki tüm esnaflar çok büyük destekte bulunuyorlar.
Göledeki Askeri kışlanın tekrar getirilmesi için sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten
Mehmet Demir: Göle de askeri kışlanın kapatılmadan önce eğitim sahası olarak Okçu köyünde Savunma Bakanlığınca istimlakların yapıldığı ve ilgili kışlanın acemi birliklerin konuşlandırılması için bu masrafın yapıldığı ancak, Türkiye de bir benzeri olmayan askeri kışlanın ilgisizlik yüzünden terk edildiği içler acısı durumda olduğu ve milyarlarca liranın heba edildiği aşikardır. Özellikle ekonomik yönden Göle nin yılda 2 milyar kaybının olduğu da esnafca belirtilmiş olup, bu duruma seyirci kalmamak için mevcut kışlanın yeniden askeri birliklerce konuşlandırılması hususu Gölelilerin en büyük arzusudur. Bu kampanyaya Göleli olan herkesin canı gönülden destek verilmesi temenni edilmektedir.
Haberi ekleme saati: 19.19-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN BELEDİYESİ GİYDİRİYOR,
GÖLE BELEDİYESİ YIKIYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Korumasız Mantolama Ekibi İş Başında..

Yaklaşan kış öncesi hazırlıklarına ara vermeden devam eden Ardahanlılar kışlık tedbirleri almaya devam ederken, Valilik, Adliye, Jandarma'dan sonra İnönü Caddesi üzerine de bulunan Ardahan Belediyesi'de dış cepheyi mantolatmakta.
Beleidye binasını yapan firma işçilerinin baretsiz ve kemersiz olarak metrelerce yükseklikteki belediye binasını onarmaya çalıştığı dikkat çekerken, başta İstanbul'da Asansör faciası olmak üzere çeşitli iş yerlerinde meydana gelen işçi ölümlerinin kısa sürede unutulduğu görülmekte.
Yıllardır onarım yüzü görmeyen belediye binasına Asansör dahi bir çok yenlik yapacak olan inşaatın kış gelmeden bitmesi için büyük uğraş verildiği dikkat çekerken, Göle Belediyesi de eski Tekel Binasından sonra kent merkezinin ortasına da bulunan Gürbüz Süleymanoğlu Parkını yıkmaya başladı.
Yıkılan çay bahçesinin yerine yeni bir çay bahçesi yapılacağı alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 14.05-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AVCI: KASİAD'A BAŞKAN ADAYIM
DİYENLER PROJESİNİ DE AÇIKLAMALIDIR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Geçtiğimiz gün yapılan Hoçvan Federasyonu seçimi sonrası kongreye gidecek olan İstanbul Merkezli Kars-Ardahan-Iğdır Sanayiciler ve İş Adamları Derneği'nin kongre sürecinin tartışılmasının KAISİAD'ın geleceği için faydalı gördüğünü belirten Karslı İşadamı Cemal Avcı, 'KAISİAD'ın Başkanlığına ve yönetimine adayım diyenlerin çok olması bu derneğin önemini bir kez daha ortaya koymaktadır.' dedi.
KAISİAD'ın bugünlere gelmesinde tüm üyelerin ve Kars, Ardahanlı, Iğdırlı İşadamlarının büyük emeği olduğuna dikkat çeken Gökkuşağı Firması'nın Sahibi Cemal Avcı gazetemize yaptığı açıklamada, 'KAISİAD'a başkan ve yönetimine aday olanların başkan olmaları yada yönetimine girmeleri halin de neler yapacağını da kamuoyuna açıklaması gerekir.' dedi.
Ankara'da düzenlenen 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerin de standı açan ve bölge iş adamlarını kendisi gibi bölgeye yatırıma davet eden İşadamı Cemal Avcı Ocak ayının için de yapılacak olan KAISİAD Kongresi öncesi aday olmayı düşünenlerin yapacakları çalışma ve projeleri de kamuoyuna açıklama gibi zorunluluklarının olduğu da unutulmamalıdır.' diyerek KAISİAD'a Başkan Adayım' diyenleri plan ve projelerini basın aracılığı ile başta KAISİAD Üyelerine olmak üzere tüm Kar, Ardahan, Iğdır kamuoyuna açıklamaya davet etti.
Haberi ekleme saati: 12.59-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

TATARLARDAN SERHAT'A TAM DESTEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın 3. Lige çıkması için verilen çabalara tam destek veren Ardahanlı iş adamları, İstanbul'da düzenlenen 'Serhat Spor'u Destekleme Gecesi' n de verdikleri parasal destek sözünü tutmaya devam ediyorlar.
Serhat Spor'un kuruluşundan bugüne kadar Ardahanlı gençlere tam destek verip, onların maddi, manevi desteğini esirGEmeyen TATARLAR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ Sahiplerinden Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar gecede verdiği sözü amcası ve kardeşiyle birlikte kısa sürede yerine getirdi.
Bu güne kadar bir çok kez maddi destekte bulunduğu Serhat Ardahan Spor'a İstanbul'da düzenlenen gecede hem ailesiyle, hem de arkadaşlarıyla tam destek vermeye devam eden İmdat Tatar, TATARLAR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ'İN kurucusu Mevlüt Tatar ve Ümit Tatar kardeşiyle birlikte verdiği parasal desteğin 15 Bin TL.'lik çekini Serhat Ardahan Spor'un Kulüp Başkanı Sedat Sural'a teslim etti.

**Ardahanlı İşadamları ve Siyasilere Büyük Görev Düşüyor..

Serhat Ardahan Spor yada diğer Ardahan takımlarına ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını belirten Ardahan Akyaka (Kotoskara) köylü İşadamı İmdat Tatar gecenin çok güzel geçtiğini ancak başta basında olmak üzere çeşitli platforumlarda sık sık sahnede görülen iş adamı ve siyasetçileri görmenin üzüntüsü içinde olduğunu belirtti.
Gerçek anlam da Ardahan sevgisinin sözle değil, ortaya konulacak olan maddi, manevi desteklerle olacağına inandığını belirten İmdat Tatar spor başta olmak üzere bir çok konuda Ardahanlı iş adamı ve siyasetçilere büyük görevler düştüğünü söyledi.
Haberi ekleme saati: 12.55-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

NECATİ ÜNAL'DAN
ARDAHANLILARA YEMEK..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBu yıl 2. Gerçekleşen Kars-Ardahan-Iğdır Tanırım Günleri için Ankara'da bulunan Ardahan Valisi, Ardahanlı Belediye Başkanlarını ağırlayan Ünallar Şirketler Grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Hanaklı İşadamı Necati Ünal tanıtım günleri için günlerdir Ankara'da bulunan Ardahan'ın üst düzey bürokrat ve milletvekillerine kendisine ait otelde bir yemek verdi.
Aynı zaman da Ankara'da bulunan Ardahan Vakfı Üyesi, eski başkanı ve merkezi İstanbul'da bulunan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı Üyesi olan ve Ardahan'da iki HES barajı inşaatını gerçekleştiren ve Ankara'da olduğu gibi Akdeniz'de iki oteli bulunan Türkiye'nin sayılı Hanaklı İşadamı Necati Ünal'ın verdiği yemeğe CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'da katıldılar.
Ardahan'ın sorunlarının da tartışıldığı yemekte Ardahanlı iş adamlarının yüzlerini ve yatırımlarını Ardahan'a çevirmelerinin zamanının gelip geçtiğine dikkat çeken Ardahan Valisi Ahmet Deniz Ünal'da Ardahan'a yönelikte yatırımlar yapmasını da istedi.
Ankara Atatürk Kültür Merkezi'de düzenlenen ve dün akşam Cumhurbaşkanı ile birlikte Afganistan'a giden AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile de bir süre görüşüp, Ardahan, Hanak, Damal, Posof, Çıldır, Göle standartlarını ziyaret eden Ünal aynı akşam Merya Palas isimli otelinde verdiği yemekte misafirlerini en iyi şekilde karşılayan ve kendisine düşen her türlü göreve hazır olduğunu belirten Hanaklı İşadamı Necati Ünal başta Ardahanlı öğrencilere burs desteği olmak üzere Hanak'a, Ardahan'a her zaman katkı sunduğunu, sunmaya da devam ettiğini belirtti.
Haberi ekleme saati: 12.49-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Karslı İşadamından
Çantacı Siyasilere Tepki..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan Genel Seçimler öncesi yeniden sahaya inen siyasilerin gündemi sıkça meşgul ettiği şu günlerde Karslı İş adamından veryansın geldi..
'Kars'ın bütün sorunlarını çok iyi biliyorum alt yapısı üst yapısı fiziki anlamda çöküntüye maruz kalmış bir şehir,çok güzel bir anatomisi olmasına rağmen
şimdiye dek gelmiş geçmiş bütün belediye başkanı karsa makyajdan öteye gidememişlerdir.' diyen Burhan Alibyoğlu, '20 yılı aşkın zamandır Kars'tayım.
Kars'ın bütün sorunlarını çok iyi biliyorum. Alt yapısı, üst yapısı fiziki anlamda çöküntüye maruz kalmış bir şehir, çok güzel bir anatomisi olmasına rağmen
şimdiye dek gelmiş geçmiş bütün belediye başkanı karsa makyajdan öteye gidememişlerdir.' dedi.
Alibeyoğlu, 'Kars'ta yaşayan hemşehrilerim güzellik adına her şeyi hak ediyorlar. Fakat siyasetçiler vaatten öteye hiç bir şey yapamamışlardır. Sokak ve caddeleri içler acısı.' diyerek aöıklamasına şöyle devam etti.
'Kenar mahallenin çocukları pırıl pırıl hayalleri umutları çamura gömülmüş durumda ve gelen tüm siyasetçi pembe hayallerden öteye hiç bir çizgileri olmamış.
Vatandaşlarımın arzu ve istekleri hep sigaraların üzerine not alınarak kandırılmıştır?
Geçici telefon numaralarıyla kandırılmışlar. Kazanıp Ankara'ya gittikten sonra numaralar kapatılmış ve bir daha yüzlerini kimse görmemiştir.. Oysa dünyanın en mert en sevimli en dost hemşehrilerime yapılan bunca yanlışlara rağmen devletine edepsizlik etmemiş saygısından taviz vermemiş kıyıdan kenardan verilenlere hamdetmiştir. Asi olmamışlar devletimiz var olsun demişler kendi dertlerini kendileri tımar etmiştir. Bu güzel şehrin güzel yürekli masmavi umutları gözlerinde heyecanı yüreğinde saklı olan bu insanlar artık kendilerinden birine yani aynı şehirde yaşayan dertlerini iyi bilen -38 derece soğukta yaşayan siyasetçileri istemektedirler..
Çantacılara seçimden seçime gelip otellerde kalan siyasetçilere hemşerilerim artık pirim vermeyecektir.
Geçmişten günümüze gelip geçen bütün belediye başkanları ve millet vekilleri elinden gelen bütün kötülükleri yapmışlar.. Bu siyasiler içerisinde iyi olanları da olmuştur, bunlardan biri ise sayın İlhan Aküzüm.. İlhan Aküzümün eserleri Kars var oldukça yaşayacaktır.. Kars hava alanı, üniversite, Şeker fabrikası, Sarıkamış kayak tesisleri ve köylere yaylalara kadar elektrik sayın İlhan Aküzümün eseridir.
Tekrar şu çantacılar otel kampçıları Kars'a gelipte aday olurlarsa karsta büyük bir oranda oy kullanılmayacaktır.
Artık üç maymun öldü...Siyasetçilerin başı sağ olsun..!
Karsa ve Karslıyı sevmekten öte aşığıyım bu sahipsiz şehre ve insanlarına hizmetkar olmakla şeref duyarım.'

**Burhan ALİBEYOĞLU KİMDİR?

1965..Kars Arpaçay doğumlu, ilk ve orta okulu Kars'ta oku. Bir süre Hollanda'da kalan ve burada eğitimini tamamlayan Alibeyoğlu sporda Hollanda ve Avrupa şampiyonluklarına imza attı. 5.dil bilen Alibeyoğlu evli ve 4 çocuk babasıyım.
Kars halkı tarafından sevilen sayılan bir kişiliğiyle tanınıyor.
Haberi ekleme saati: 12.43-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

“Güneşin Doğduğu İlk Topraklar”
ANKARA'YI ISITTI!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşKars, Iğdır, Ardahan tanıtım günleri "Güneşin Doğduğu İlk Topraklar" sloganı ile ikinci kez Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen görkemli bir açılışla Ankaralılarla buluştu.
Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliğe, Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Iğdır Valisi Davut Haner, Kars Valisi Günay Özdemir, Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Kars, Ardahan ve Iğdır milletvekilleri, belediye başkanları, rektörleri ve diğer protokol üyeleri ile birlikte KAI Serhatlılar Birliği Federasyonu Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım, iş adamları, turizm işletmecileri, çok sayıda bürokrat, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Törende, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanı Cemil Çiçek, birer konuşma yaparak; tanıtım günlerinin Serhat İllerine hayırlı olmasını dileklerinde bulunarak, emeği geçenlere teşekkür ettiler.
Daha sonra bir konuşma yapan Iğdır Valisi Davut Haner; bu yıl ikincisi düzenlenen tanıtım günlerinin Kars, Iğdır ve Ardahan'ın birçok yönüyle tanıtılmasına fayda sağladığını ifade ederek, katılımlarından dolayı başta Sayın Bakanlarımız olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Bakanlar, Vali Davut Haner ve protokol üyeleriyle birlikte Kars, Iğdır, Ardahan tanıtım günlerinin açılış kurdelesini kesip, stantları tek tek gezdiler. Stantlarda ziyaretçilere yöresel ikramlarda bulunuldu. Iğdır'ın meşhur al elması, Iğdır kaşarı ve patlıcan reçeli herkesin beğenisini kazandı. Daha sonra Kars, Iğdır, Ardahan mahalli halk oyunları ekipleri renkli gösterileri ile ziyaretçilere keyifli anlar yaşattı.
CHP Genel Başkanı ile MHP Genel Başkanının da ziyaret ettiği ve yoğun bir ilginin yaşandığı Kars, Iğdır, Ardahan tanıtım günleri etkinlikleri 16-19 Ekim 2014 tarihlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezinde devam edecek.

**Serhat Şehirleri Moskova'da da Tanıtıldı..

Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan, Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleştirilen, 20. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda tanıtıldı.
Moskova'da 4 gün süren, 75 ülkeden bin 300 turizm şirketi ile tur operatörünün stant açtığı fuara, Serhat illerini temsilen Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) katıldı.
Ajans personeli, Moskova Kültür ve Tanıtma Müşavirliği tarafından açılan Türkiye standında, Serhat şehirlerinin kış turizm potansiyelini anlattı.
Ülkelerin otel, seyahat acentesi, havayolu şirketleri ile tur operatörlerinin ziyaret ettiği fuarda SERKA standı ilgi görürken, ziyaretçiler özellikle Rusça bastırılan Sarıkamış, Ani Antik Kenti ve Ağrı Dağı kitap ve broşürlerini inceledi.
Rusya'da yayınlanan turizm dergi ve gazetelerinin temsilcileri, Türkiye ve SERKA standını ziyaret ederek ajans personelinden bölge illerinin kış turizmi hakkında bilgi aldı.
Ajans çalışanları, Moskova Fuarı'na götürdükleri İngilizce ve Rusça 2 bin broşürü, fuarda, Moskova metrosunda ve kent merkezinde dağıttı.
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Haberi ekleme saati: 12.39-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SADRİ ALIŞIK ARDAHAN'DA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Eğitim ve Kültür Derneği ve Sadri Alışık Tiyatrosu Ardahan’da Çocukları Tiyatro ile Buluşturuyorlar,
Değerli Ardahan Kamuoyu;
Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği olarak sizlerin de bildiği üzere son üç yıldır bölgemizde Eğitim, Kültür, Sanat ve Turizm alanlarında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.
Derneğimiz ve Sadri Alışık Tiyatrosu 18.10.2014 - 19.10.2014 ( Cumartesi ve Pazar ) saat 12:00 ile 14:00 tarihleri arasında Ardahan Halk Eğitim Merkezinde 04 Yaş ve 12 Yaş arası çocuklar için ;
LA FONTEN ORMAN MAHKEMESİNDE ÇOCUK OYUNUNU ARDAHANLI ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ OLARAK BULUŞTURUYOR.
2008’den bu yana yaklaşık yüz bin çocuğa ulaşarak, çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunan, Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu işbirliği ile sahnelenen La Fonten Orman Mahkemesinde çocuk oyunu, yeni sezonda Iğdır ve Kars’tan sonra perdelerini Ardahan’da açıyor. 18 Ekim Cumartesi saat 12.00 ve 14.00, 19 Ekim Pazar saat 12.00 ve 14.00 toplam dört seans olmak üzere Ardahan Halk Eğitim Merkezinde sahnelenecek olan oyun ücretsiz olarak perde açıyor. Daha sonra Erzurum, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan, Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale’yi gezecek olan oyun, kapanışı ise Ankara’da yapıyor. Yeni sezon boyunca toplamda 12 ili gezecek olan , ve çocuklara hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyun ile çocuklar eğlenirken öğrenmeye devam ediyor. Çocukların Şarkılar ve danslar eşliğinde sahneye çağırıldığı oyunun sonunda herkese oyuncaklar dağıtılıyor.
Çocuklara çevre bilinci, hayvan ve doğa sevgisi aşılamak hedefiyle hazırlanan, Türk Çocuk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından Yalvaç Ural’ın kaleme aldığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyun,5 sezondur 40’a yakın şehirde yaklaşık yüz bin çocuğa ulaştı.
Bu anlamda köylerde, kasabalarda, İlçelerde ve Ardahan Merkezde okuyan bütün çocuklarımızı bu iki gün boyunca Tiyatro oyunumuza bekliyoruz.
Katkılarından dolayı Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği Yöneticileri Sn. Adem DÜZ, Burhan YILDIRIM’a Değerli Hocamız Sn. Mujgan Doğru Eminoğlu , Deniz DARK, Suat IŞIKLI – Ardahan Belediye Başkanımız Sn. Faruk KÖKSOY , Ardahan Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Kutluhan AKÇAY’a ve bize kapılarını bize açan Ardahan Halk Eğitim Merkezine sonsuz teşekkür ederiz.
Şimdiden bütün çocuklarımıza iyi seyirler dileriz.
Saygı ve sevgilerimle
Celil ÜNLÜ/Ardahan Eğitim ve Kültür Derneği
Başkanı
Haberi ekleme saati: 12.33-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SÜPER KAYMAKAM ANKARA'DA DA SÜPERDİ!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSon kaymakamlar kararnamsiyle boşalan Damal Kaymakamlığına atanan ve Damal'a geldikten sonra Hanak, Göle, Çıldır, Posof ilçe kaymakamlıklarına da vekalet eden Damal Kaymakamı Abdürrezzak Canpoalt Ankara'a düzenlenen Kars-Ardahan-Iğdır İllerini Tanıtma Günlerinde de olağanüstü bir tempo ile çalışması dikkatlerden kaçmadı.
Ardahan'ın Göle, Hanak, Çıldır ve Posof ilçelerine atanan kaymakamların gecikmeleri nedeniyle boş kalan bu makamlara da vekalet eden Damal Kaymakamı Ankara Atatürk Kültür Merkezin de açılan Damal Standının yanı sıra Ardahan Vali Yardımcısı Deniz Pişkin ile birlikte Ardahan, Hanak, Çıldır, Damal, Posof ve Göle Stantlarının kurulmasıyla ve bu stantları ziyaret edenlerle yakınen ilgilendi.

**Göle, Çıldır ve Posof Kaymakamları da Görevlerine Başladı..

Öte yandan Göle, Çıldır, Posof Kaymakamlıklarına atanan yeni kaymakamlarda başına getirildikleri ilçeler gelerek görevlerine başladılar.
Haberi ekleme saati: 12.12-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHANLI HAKEM
İSTANBUL'U YÖNETMEYE DEVAM ETTİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Türkiye 1. Futbol Ligi Hakemlerinden S. Doğu Yılmaz bugün İstanbul'da yapılacak olan Sarıyer Spor-Kahramanspor Maçını yönetti.
Geçtiğimiz hafta da İstanbul'da Sancaktepe- Erzincan Spor karşılaşmasını başarıyla yöneten Ardahanlı 1. Futbol Ligi Hakemi Saddam Doğu Yılmaz bugün saat 15.30'da başlayacak olan maçı İstanbul Çayırbaşı Şehir Stadyumun da yönetti.

*Serhat Ardahan Spor Ardeşen Spor Maçı Yarın..

Geçtiğimiz hafta Erzincan Spor ile 2-2 berabere kalan Ardahan'ın Bölgesel Amatör Futbol Lig temsilcisi Serhat Ardahan Spor bugün evin de Ardeşen Spor'u karşılayacak.
İstanbul'da düzenlenen gecede moral bulan Serhat Ardahan Spor pazar günü 3 puan almak için karşısına çıkacağı Ardeşen Spor'u aşarsa lig birinciliğini elde edecek.

**Amatör Lig'de Devam Ediyor.. Bir Günde 4 Maç!..

Öte yandan 12 Futbol Takımının mücadele ettiği Ardahan Amatör Futbol Ligi de bu hafta yapılan 4 karşılaşma ile devam etti.
Yapılan karşılamalar ardından ligin iddialı takımı olan Ardahanspor-Göle Gücü Spor'u 4-0 yenerken, Kalespor'da Göle Belediye Spor'u 3-1 yendi.
Diğer yandan Posofspor-23 Şubat'a Spor'a 2-0, Sulakyurt Spor'da Ağzıipek'i 3-o yendi.
Yarında Arıspor-Göle Senemoğlu Spor ile Bağdeşen (Kinzodamal) Spor Anadolu Spor
Haberi ekleme saati: 12.06-18 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

''AMATÖR SPOR HAFTASI''

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Amatör Kulüplerine malzeme yardımı yapılacak.

Ardahan’da çeşitli spor dalların da mücadele eden spor kulüplerine ‘Amatör Sor Haftası’ etkinlikleri çerçevesin de çeşitli yardımlar yapılacak.
Alınan bilgilere göre; 17 Ekim 2014 Cuma günü saat 14.30’ da Ardahan 80.Yıl Şehir stadyumunda başlayacak olan program, Gençlik Spor İl müdürlüğü bandosu eşliğinde, Kongre caddesine doğru yapılacak olan yürüyüşle devam edecektir. Program, Milli Egemenlik Parkında bulunan Atatürk büstü önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Spor Kulüplerine ait çelenklerinin sunumundan sonra, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İl Müdürü Tevfik Fikret ETEKER yapacak olup, program, Amatör kulüplere verilecek olan malzemeler ve halk oyunları gösterisi ile sona erecektir.
Haberi ekleme saati: 06.33-17 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ALKOL VE SİGARA’YA ZAM YAPACAĞINIZA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015 Genel Seçimlerinde Demokratik Sol Parti’den Ardshan Milletvekili Adayı olacağı ileri sürülen Ardahanlı Mali Müşavir Ömer Türkoğlu hükümetin sıkıştıkça alkol ve sigaraya zam yapmasına ortaya attığı bir öneri ile karşı çıktı.
İşte Türkoğlu’nun kendi facebook sayfasında ki yaptığı öneri;

MALİYE BAKANI: Bakan efendi size bir öğüt vereyim sigara ve alkole zam yapacağınıza devam eden milletvekili ve emekli vekillere yaptığınız % 43 zam mı % 4 veya % 8 çekin hani asgari ücretliye 2+2 veya 4+4 zam veriyorsunuz ya kendinizi de zam mı asgari ücret seviyesine indirmeye bakın. Hem diyorsunuz alkol ve sigara haram ama sıkışınca sigara ve alkole zam yaparak dini bütün olarak haram paradan maaş alıyorsunuz. Alkol ve sigara ya zam yapacağınıza zenginlerin kullandığı pırlanta-altına ve zevkle gezdikleri yatta kullandıkları benzine ÖTV getirin ve asgari ücretli nin halini görün saygılarımla.
Haberi ekleme saati: 06.28-17 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİ
KAÇIRILAN KONSOLOSA ULAŞTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bana sahip çıkan Ardahanlılara Teşekkürler..

Gazeteci Fakir Yılmaz, İş-İT tarafından kaçırılıp, 100 gün sonra sonra serbest bırakılan Ardahanlı Konsolos Öztürk Yılmaz ile görüştü.
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından basılan ve kaçırılan 49 kişiden biri olan Türkiye'nin Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz ile Ankara'da görüşen ve Ardahan'a davet eden Gazeteci Fakir Yılmaz aracılığı ile tüm Ardahanlılara selam söyleyen Konsolos Öztürk Yılmaz başta konuyu ilk günden itibaren yakından takip eden ve yayın yasağına rağmen gündemden düşürmeyen gazetemize olmak üzere o kötü süreçte kendisine sahip çıkan tüm Ardahanlılara teşekkür etti.
En kısa sürede Ardahan'a geleceğini belirten Konsolos Öztürk Yılmaz bugüne kadar Ardahan'a gelememesinin nedeninin sürekli dış görevlerde olmasının engel olduğunu belirttiği açıklamasında, Ardahan benim memleketim, tabi geleceğim, tabi hepimiz sahip çıkacağız.'dedi


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HAMALLAR PROTOKOLÜ TAKMADI!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Çiçek: Lakırdı bilmeyen hödükler,sönmüş ateşi körükler..

TBMM'si Başkanı Cemil Çiçek'ten Kobani gösterileri öncesi halkı eyleme çağıran HDP'li Milletvekili ve siyasilere üstü kapalı ağı suçlama.
Görgüsüz, kaba, anlayışı kıt anlamına gelen Hödük atasözü ile vatandaşları eyleme çağıranları suçlayan TBMM'si Başkanı gündemi katıldığı 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerinde değerlendirdi.
Türkiye'nin çevresinin ateş çemberine döndüğünü belirten Çiçek bu ateşle mücadele edildiği bir süreçte bazı kendini bilmez hödüklerin konuştukça battıklarını belirtirken, bunu
Ebu'l-Hasan Harakanî'nin 'Lakırdı bilmeyen hödükler,sönmüş ateşi körükler..' sözü ile anlatmak gerekirse bugün kü siyasilerin de bu sözde ders almalılar dedi.

**Kars-Ardahan-Iğdır Ankara’da Tanıtıldı..

Kars, Ardahan, Iğdır Valileri, Belediye Başkanları, STK’ları ve Ankara’da bulunan birlikte organize ettiği ve Ankara Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günlerine ilgi büyüktü.
TBMM’si Başkanı Cemil Çiçek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve bir çok Ankaralı, Ardahan'ı, Karslı ve Iğdırlının yanı sıra Ankara’da yaşayanların katılıp. ziyaret ettiği 2. Kars-Ardahan-Iğdır Tanıtım Günleri için standartlar açıldı, başta Kaz, Kaşar, Bal başta olmak üzere yöresel yemekler, giyik, kuşamları ve kültürel değerleri tanıtıldı.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Milletvekilleri Orhan Atalay, Ensar Öğüt, Ardahan Belediye Başkanı ve KAI Federasyonları ve KAI Dernekleri ile bir çok bürokrat, siyasi, iş adamının katıldığı etkinliğin açılış konuşmalarının yapıldığı sırada standartlara eşya taşıyan hamalların TBMM’si Başkanı Cemil Çiçek ve Kalkınma Bakanının korumalarını yarıp, el arabaları ile taşıdıkları yükleri günün en ilginç fotoğrafı oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Hoç/Fed’in Başına
Orhan Gökçe’mi Geliyor?

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş19 Ekim'de kongreye gidecek olan Hoçvan Federasyonu yeni başkanını ve yeni yönetimini belirleyecek.
Merkezi İstanbul’da bulunan ve Ardahan’a bağlı 21 köy derneğinin çatısı altında bir araya geldiği Hoç/Fed’in başına kimlerin geleceği yönünde ki tartışmalar aralıksız devam ederken
Mevcut yönetimin değişmesini isteyen federasyon üye 14 dernek başkanının getirdiği önerinin, yani dernek başkanlarının yönetimde olması isteminin kamuoyunda destek aldığı görülürken, Hoç/Fed’e kimin başkan olacağı yönünde ki tartışmaları devam ediyor.
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın, ‘Taner Tekin Hoç-Fed’in Başına Geçer mi?’ sorusuyla yeniden alevlenen, ‘Hoç/Fed’e Kim Başkan Olacak?’ sorusu ardından yeni bir isim daha ortaya atıldı.
Aynı zaman da Kars-Ardahan-Iğdırlı İş Adamı ve Sanayiciler Derneği’nin genel sekreteri olan Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökçe’nin Hoç/Fed’in başına gelmesi için kendisine öneriler götürüldüğü, bunun yanı sıra Gökçe’ye yakın arkadaşlarının da kendisine bu yönde baskı yaptığı bilgilerine ulaşılırken, mevcut yönetimin başında 6 yıldır bulunan Yakup Mavzer ve arkadaşlarının yeniden bu görevi almak istemelerinin ısrarı anlaşılamamaktadır.

**Muhalif Delegeler Siliniyor mu?

Yeni başkan ve yönetiminin belirleneceği kongreye hazırlanan Hoç/Fed’in mevcut yönetiminin delegeler üzerinde oynadığı da ileri sürülmekte.
HOÇ-FED, kendisine yönelik eleştirilere evrakta sahtecilik yaparak cevap vermeye başladı. Korgeli Delegelerine göre 02.03.2014 tarihinde yapılan kongre sonucunda seçilen delegelerin yerine HOÇ-FED YENİ DELEGELER YAZDIĞI BELİRTİLİYOR. Listenin orijinal hali ellerinde olduğunu belirten delegeler HOÇ-FED'in büyük bir komploculuk içine girdiğini ve bunun dernekler tarihinde bir ilk olduğunu belirtiler. Delege listesinin ilk hali internet üzerinden YAKUP MAVZERE gönderildiğini bunun da kaydının ellerinde olduğunu belirten delegeler bu sahteciliği yasal olarak mahkum edeceklerini belirtiler. Özellikle Korgeli delege listesinde isimler üzerinde oynanarak dernekçilik tarihinde bir ilke imza attılar. Korgeli delegeleri HOÇ-FED yöneticilerini ve bunlarla işbirliği yapanları dernekler masasına götürerek mahkum edeceklerini belirttiler.

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

GÜRBÜZ SÜLEYMANOĞLU
SİYASİ HAYATI..
Tuncer Dağ

Tuncer Dağ Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş1993- 1994 Esenyurt Macerası Beşincilikle Bitti
1993 Yılında Gürbüz Süleymanoğlu Gölelilerin yoğunlukta olduğu Esenyurt İlçesine DYP Belde Başkanı olarak atandı. 1994 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt Beldesinde DYP de Belediye Başkanı Adayı oldu. Rakipleri Refah Partisinde Necmi Kadıoğlu, SHP de Gürbüz Çapan’dı.
49.792 Seçmeni bulunan Esenyurt Beldesinde SHP Adayı Gürbüz Çapan %25,08 ile birinci, ANAP %24,09 ile ikinci, RP Adayı Necmi Kadıoğlu %22,02 ile üçüncü, DSP %9,70 ile dördüncü ve DYP Adayı Gürbüz Süleymanoğlu %9,28 ile beşinci olabilmiştir.

**Ardahan Hayalı ..
Gürbüz Süleymanoğlu hemşehrilerinin yoğunlukta olduğu Esenyurt’da umduğunu bulamayınca 1995 yılında yapılacak olan Genel Seçimlerinde Ardahan’da aday olmaya karar verdi. Ardahan’da DYP nin güçlü aday olan Saffet Kaya ile dirsek temasa girdi. İki milletvekili çıkaran ve hiçbir partinin iki milletvekili çıkarma şansı olmadığı Ardahan’da ikinci sıra Milletvekili Adayı oldu. Gürbüz Süleymanoğlu Ardahan’da en fazla oy potansiyeline sahip olan Göle İlçesine güvenerek seçime girdi.
Devamı; SİTEMİZİN SAĞ KÖŞESİNDE 'EN YENİ MAKALE' DE..

Ardahan Sitesi
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş
Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Yakup Mavzer
Torunlarına Bakmalıdır..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBir dükkanı olmadığı halde hem Kars’ın, hem Ardahan’ın, yetmedi Iğdır’ın sanayici ve iş adamları derneği başkanlığının yapıldığı, yerleri, yurtları olmadığı halde, üyelerinin kimler olduğu bilinmeyen derneklerin İş Adamları Konseyleri kurduğu, parti mi yoksa stk mı olduğuna karar veremeyen aciz ve geggeci yöneticilerin adeta işgal ettiği federasyonların eski delegeleri çizip, yenilerini yerine yazdığı stk’larımıza baktığınız da ülke de ki siyasetçiler karşınıza çıkar..
Çünkü adam bir kere milletvekili oldu mu ölene kadar o çok sevdiği, ama bir iş Fakir Yılmaz yapamadığı vekilliği bırakmak istemez..
İşte bakın irisinden, küçüğüne, yeri olandan, olmayandan hepsinin başkanları derneği kurdukları günden beri hep aynı isim ve simalar..
Sanki babalarının çiftliği..
Yada Ağa, pardon başkan doğmuşlar..
Tamda bu sırada Ardahan merkeze bağlı 21 köye İstanbul’da dernek kurdurup, bu dernekleri güçlü bir çatı altın da bir araya getireceği iddiasıyla kurulan Hoçvan Federasyonu karşımıza çıkıyor..
Hoç/Fed’in başında ki isim o yaşına rağmen yıllardır başkan..
‘Bu ısrar niye?’ diye sorduğumuz da ve ‘Abi git torunlarına bak’ dediğimiz de gülümseyen ama Hoç/Fed’de ki başkanlığa o toplumdan, basından, Hoçvan’dan kopuk geggeci yönetimi ile ısrarına devam eden Yakup Mavzer neden başkan olmaya devam etmek ister anlamış değiliz..
Çıkıp, ortaya bir basın açıklaması ile başkanlık görevi boyunca bir araya gelmediği gazeteciler aracılığı ile, ‘Buraya kadar, Hoçvanlılara teşekkürler’ dese daha iyi olmaz mı?

**Ardahan’ı sahiplenmek..

Seçime giden Hoçvan Federasyonunun yöneticileri başta olmak üzere yerleri, yurtları olmayan 5 İl Derneğinin ve buna benzer derneklerinin başta İstanbul’da olmak üzere çeşitli kentler de Ardahan adını kullanıp, Ardahan’ı nerelere taşıdığını sanırım sizler benden daha iyi biliyorsunuzdur..
Çünkü bunların 2-3 yılda bir yaptıkları kongreler ile yada kışları kaz geceleri ile, yazları ise şenlik, şölen ve festivallerde ortaya çıktıklarını hepimiz iyi biliyoruz..
Ardahan Federasyonu çatısı olma ise adlarından bile bahsedilmeyecek bu derneklerin son halini Serhat Ardahan Gecesinde görmüş olduk.
Fakir Yılmaz Çünkü Serhatlılar oradayken onlar yine yoktu..
Bilet satışında da, gecede de olmayan, ama vali ile, belediye bakanı ile yada milletvekilleri ile poz vermeye gelen sözüm ona Ardahan temsilcileri bir Ardahan Kültür Evi, bir Göle Derneği kadar olamadılar..
Benim de üyesi olduğum Ardahan Federasyonu kadar az, çok bir çaba ortaya koyamadılar..
Yani yüzün üzerinde irili, ufaklı derneğin olduğu İstanbul’da topu topu Ardahan Federasyonu, Ardahan Kültür Evi, Göle Derneği vardı o gecede..
Hayır efendim biz sosyete takımı da oradaydık, ama yer olmadığı için Bolu dağına gittik diyenlerde çıkabilir..
Ama bu toplumun sizin ne iş yaptığınızı bildiğini ve bunu da benim bugün, yarın bunları ve gecede öncesi, sonrası yaşananları yazıp anlatacağımı da..
Hele sabah ola, hayır ola..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


KADINCA/Selmi Yılmaz
AK Parti’nin Başına
Av. Fuat Yılmaz mı Gelecek?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnümüzde ki aydan itibaren ilçe kongrelerini yapacak olan iktidar partisinin Ardahan kanadı ilçe başkanlarından daha çok kimin İl başkanı olacağını tartışıyor..
Mevcut l Başkanı, Veteriner Hekim Yunus Baydar’ın 2015 Genel Seçimlerin de milletvekili adayı olacağı, bu nedenle partinin il başkanlığını bırakacağı yönünde ki tartışmaların devam ettiği bir sürede Baydar’ın da izniyle bir grup AK Partilinin Ardahanlı avukatlardan Fuat Yılmaz’a gittiği ve ‘Gel AK Parti İl Bakanı Ol’ dediğini duyuyor ve teyit ettiriyoruz.
AK Parti Genel Merkezinin de İl Başkanı olacak olan kişinin mutlaka Üniversite mezunu olacağı şartı üniversite diploması olmayanları devre ışı bırakırken Ardahan’da AK Parti İl Başkanı olacak kaç üniversiteli siyasetçi olduğunu da akıllar getiriyor..
Fakir Yılmaz Çünkü AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı sorununda da aynı sorunu yaşanmıştı..
Baydar’ın milletvekili aday adayı olmak için yeniden il başkanlığına aday olamayacağının her geçen gün daha netleştiği bir sırada ‘Gel İl Başkanı ol’ denilen Avukat Fuat Yılmaz’ın bu görevi ret ettiğini de öğreniyoruz.
Bir çok kişinin hemen üzerine atlayacağı düşülen ‘AK Parti’ ye İl Başkanı olma konusun da üniversiteli engelliyle karşılaşan parti yöneticilerinin Avukat Fuat Yılmaz’da sonra kime gittiği ise şimdilik bilinmiyor.
Ama bir gerçek var ki bu sıkıntı devam edecek ve parti Baydar’ın milletvekili aday adayı olmasını yeniden değerlendireceği de göz ardı edilmemelidir..
Gerçi Baydar’ın da kendisine ve ekibine el çektirip, geri veren parti genel merkezine kırgın olduğu da bilinse de, onun da ‘şimdilik’ bunu tartışmaya açmak istemediği ve 015 Genel Seçim sürecini beklediği de bilinen diğer bir gerçektir..
Evet üniversiteli İl Başkanı arayan Ardahan AK Parti’nin Ardahanlı Avukat Fuat Yılmaz’dan sonra kime gittiğini araştırmaya devam edeceğimiz bu süreçte Fuat Yılmaz’ın bu önemli görevi ret etmesi de tartışılacak bir durumdur..
Çünkü bu durum AK Partinin artık eskisi gibi çekici bir güç olmayacağı ve önümüzde ki seçimler de zorlanacağını da göstermektedir.

**Kutluyoruz sizleri..

Ardahan’ın gelişip, kalkınması için verilen mücadelelerin her geçen gün daha da arttığı ve bu yönde mücadele verenlerini sayısının bir hayli arttığı bir sıra da spora gönül vermiş bir valinin büyük desteğiyle yola çıkan bir takımın İstanbul’da düzenlediği gece de aldığı destek çok anlamlı ve bir o kadar altı çizilmesi gereken önemi bir faaliyetti..
Vali gibi son 6 yılda ortaya koyup, gerçekleştirdiği projeleriyle Ardahan’ın çehresini değiştirmeye başlayan ve gençlere verdiği desteğiyle tanınan Ardahan Belediye Başkanı, Ardahan Milletvekilleri, Ardahanlı siyasiler, iş adamları, derneklerin tam destek verdiği Serhat Ardahan Spor’un gecesine katılan ve maddi, manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi bir borç biliyor ve bu tür organizelere emek verenleri kutluyorum.
Fakir Yılmaz Evet Gazeteci Fakir Yılmaz’ın önerisini ciddiye alıp, Yılmaz’ı da yanlarına alıp, o iğne atsan bulanamayacağı İstanbul Metroplünde yapılan Serhat Ardahan’ı destekleme gecesinde Ardahanlı gençlere umut veren herkesi ama herkesi canı gönülden destekliyoruz.
Çünkü bu yıl açılacağı belirtilen Aktaş Gümrük Kapısının yine gelecek yıla kaldığını, Havaalanı projesi öncesi yollar yapılsın denilip, hala bir adım ileri gidilmediği, doğal gaz geldi denilip, bürokratik engeller ve imkansızlıklar dolaysıyla yine kömür, odunun yakılacağı görülen Ardahan’da yaşanan moralsizliğe moral veren Serhat Ardahan Spor ve onun yöneticileri, ona destek veren idareci, iş adamı, bürokrat, gazeteciye teşekkür etmek elden değil.
Morale ihtiyaç duyulan Ardahan’da işsizliğin bitmesi, göçün durması için sporun da önemli bir faktör olduğunu anlatan, anlayan her Ardahanlıya gerçekten teşekkür..
İşte BAL Ligin de mücadele veren Serhat Ardahan Spor’a olduğu gibi, Ardahan 1. Amatör Liginde Mücadele eden diğer tüm futbol kulüplerine, sporu önemseyip, çeşitli dalarında mücadele veren herkesin destek beklediği bir sırada İstanbul’da Ardahnalılara moral veren o geceyi düzenleyen, destekleyen herkse yeniden teşekkür ediyor, bu desteklerin devamı gerektiğini bir kez daha yeniliyoruz..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AKI GÜNLERİ BAŞLIYOR!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**KAI DEĞİL, AKI GÜNLERİ..

1992 Yılında yeniden vilayet olmalarına karşı hala Kars'ın gölgesinde kalan ve bu nedenle halen bir çok yerde Kars'ın kazaları olarak bilinen Ardahan ve Iğdır Ankara'da düzenlenen Kars-Ardahan-Iğdır Günlerinin 2 ncisinin adının değişmesini ve alfabetik kurallara uyulmasını istiyor.

**Siyasileri değil, İlleri Tanıtın..

Ardahan, Kars ve Iğdır illerinin tarihini, kültürünü, doğal değerlerini, kış turizmini ve diğer turizm alanlarını tanıtmak amacıyla 16-19 Ekim tarihleri arasında Ankara’da tanıtım günleri düzenleniyor.
16-19 Ekim 2014 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan tanıtım günlerinde Ardahan, Kars ve Iğdır İlleri’nin tarihi, coğrafyası, kültürü ve bununla beraber turizm faaliyetleri, yemek kültürleri, yöresel ürünlerinin tanıtımı yapılacak.
Ardahan, Kars ve Iğdır Valilikleri ile KAI Federasyonları ve KAI Dernekleri öncülüğünde ikinci kez yapılacak olan tanıtım günlerinde ayrıca yöresel aşıklar ve sanatçılar tarafından konserler verilecek.
Düzenlenecek olan bu önemli etkinliğin bir iki siyasinin şovu için değil, gerçek anlamda adı geçen illeri tanıtılması için kullanılması da istenmektedir.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Atatürk ve Bebek Damal'dan Çıkarıldı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ın Damal ilçesini tüm dünyaya tanıtan iki önemli faktörü kaymakamlık logosunda ve forsundan çıkarıldı.
Damal Kaymakamlığının hazırladığı yeni loguda Atatürk'ün silueti ve Alevi giyim kültürünü yansıtan Damal Bebeği figüranları çıkarıldı.
Daha önce ki logo da yer alan ve her yılın 15 Haziran ile 15 Temmuz günleri Damal ilçesinin sınırları içinde bulunan Karadağ dağına yansıyan Atatürk silueti ile 1992 yılında Japonya da yapılan, 'El Emeği, Göz Nuru Şampiyonası' nda Dünya 1 ncisi olan Damal Bebeği yeni logoda çıkarılırken, yerine çizgiyle Atatürk portresi ve kilim logosu konuldu.

**Kaymakamlık Logosunda Çıkarıldı, Ankara'da Tanıtılacak!..

Damal'ı dünyaya tanıtan iki önemi figürandan biri olan Damal Bebeğinin Damal Kaymakamlığının logusun da çıkarıldığı gün CHP'li Damal Belediye Başkanınında ilginç bir açıklama gelmesi dikkat çekti.
Damal'ı en iyi tanıtan Damal Bebeğinin neden kaymakamlık logusun da çıkarıldığını sormayan Damal Belediye Başkanı Ergin Önal yaptığı açıklamada, 16-17-18-19 Ekim 2014 Tarihinde Ankara Kültür Merkezinde yapılacak olan Kars Ardahan Iğdır Tanıtım Damal Bebeğini başkentte tanıtacaklarını açıkladı.
İşte o açıklama;

**Başkan Ergin Önal; Damal Bebeklerini Tanıtacağız..

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal: Damal ilçemizde yapılan ve Japonya’da düzenlenen yarışmada dünya birinciliğini kazanan Damal bebeklerimizi Ankara tanıtım günlerinde ziyaretçilerimize sunacağız. dedi
Talep olduğundan dolayı Damal’da yılda 30 kursiyeri yetiştirildiğini söyleyen Başkan Önal: Ankara tanıtım günlerinde sipariş verenler olursa bunları da değerlendireceğiz dedi.
Her yıl Damal’ın eski adıyla Yukarı Gündeş köyü, yeni adıyla Mustafa Kemal Mahallesi olan mahallede Karadağ'a yansıyan Atatürk’ün siluetini de fotoğraflarında Tanıtım günlerinde katılımcılara dağıtılacağını söyleyen Başkan Önal; Bu fuarda damalın her yönüyle tanıtılmasına özen göstereceğiz.' dedi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA TUTUKLAMALAR BAŞLADI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**5 KİŞİ TUTUKLANDI, 13 KİŞİ ARANIYOR..

Dün, ülkenin birçok yerin de ve Göle'de devam eden Kobani eylemlere katılanlar tutuklanmaya başladı.
Eylemler dolaysıyla Ardahan ve Göle'de yapılan eylemler ardından tutuklamalar olduğu öğrenildi.
Alınan bilgilere göre yoğun güvenlik önlemlerinin devam ettiği Ardahan'da polisin geçtiğimiz gün yaptığı operasyon ardından göz altına alındı. 13 Kişinin daha arandığı öğrenilirken, tutuklanan 5 kişinin 3'nün Ardahn Üniversitesi öğrencisi olduğu bilgisi alındı.

**Konser iptal edildi..

Öte yandan merkezi Ardahan'da bulunan Serhat Ardahanlılar Federasyonu, 25 Ekim'de yapmayı düşündüğü Abdal Haluk Tolga İlhan konserini iptal etti.
Konu hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle;
***Saygıdeğer Basın Mensupları,
Son günlerde ülkemizde yaşanan gergin atmosferi yakından takip etmekteyiz. Endişeyle takip ettiğimiz bu süreç içerisinde ülkemizde geçmişte de yaşanan provokasyonlara itibar etmeyen Ardahan bu süreçte de bir kardeşlik şehri olduğunu bir kez daha göstermiştir. ancak yaşanan olaylarda bir çok insanın hayatını kaybetmesi her an yaşanabilecek provokasyonların tedirginliği ve yaşanan olayların getirdiği üzüntüden dolayı
Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu olarak 25.10.2014 tarihinde düzenlemeyi planladığımız Abdal Haluk Tolga İlhan konserinin ülkemizde ve sınırımızda yaşanan olaylardan dolayı erteleme kararı alınmıştır. Temennimiz bu olayların ülkemizde ve sınırımızda biran önce sona ermesidir.
Barış ve mutluluğun hüküm sürdüğü bir dünya özlemiyle selamlarız.
Serhat Ardahan Dernekler Federasyonu Başkan Burak Taştan


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlıların Sancaktepe Adresi AKPINAR Oldu..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYaklaşan 2015 Genel Seçimlerine hazırlanan Ardahanlılar yerel siyasilerden aldığı destekle genelde de söz sahibi olmaya aday olduklarını her geçen gün daha da ortaya koyarlarken çeşitli siyasi partilerde mücadele veren Ardahanlı siyasetçilerde Ardahanlıların adresi olmaya başladılar.
Başta İstanbul metropolün de olmak üzere çeşitli kentler de büyük başarılara imza atmaya devam eden Ardahanlı siyasilerden iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Üyesi ve Sancaktepe Belediyesi Meclis Başkan Vekili Mühendis Turgay Akpınar dünyanın en büyük kentlerinden olan İstanbul’un Anadolu yakasın da Ardahanlıların adresi olmaya başladı.
Uzun yıllardır İstanbul’un batı yakasında siyasetten adlarından bahsettiren Ardahanlılar son yerel seçimler ardından da başta Turgay Akpınar ile olmak üzere bir çok siyasi le adlarından bahs ettirmeye başlaması dikkat çekiyor.
Ardahan Federasyonu Yöneticilerinin makamında ziyaret edip, kutladığı Sancaktepe Belediye Meclis Başkan Vekili Turgay Akpınar kendisini ziyaret eden Arda/Fed yöneticileriyle yakınen ilgilendi.
Ardahanlıların güçlü birlikteliğinin kendisi gibi siyasilere büyük güç verdiğini belirten Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi, Sancaktepe Belediye Meclis Başkan Vekili ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mühendis Turgay Akpınar Sancaktepe gibi önemli bir kentte bir çok Ardahanlının yaşadığını, kendilerinin de onların birere temsilcileri olarak ellerinden gelen tüm imkanları seferber ettiğini belirtti.
Her Ardahanlıya kapılarının açık olduğunu belirten Ardahan merkeze bağlı Bağeşen (Kinzodamal) köylü Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi Turgay Akpınar, gerek Ardahan Federasyonu, gerek diğer tüm sivil toplum kuruluşları, geek ise şahsi konuda Ardahan denilince her türlü yardıma ve omuz vermeye hazır olduklarını söyledi. Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat’a İlk Destek
Kurtuluş Bozkır’dan!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün yapılan ve bir çok Ardahanlının katılıp, büyük destek verdiği Serhat Ardahan Spor gecesine katılıp tam destek veren Ardahanlılar kulübün aradığı maddi destek için verdikleri taahhütlerini hemen yerine getirmeye başladılar.
İstanbul’da yapılan ve katılanların yaklaşık 360 Bin TL. taahhüt ettiği ‘Serhat Ardahan Spor’u Destekleme Gecesi’ ne katılan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kurtuluş Bozkır katıldığı gecede verdiği maddi imkan sözünü Serhat Ardahan Spor Kulübü yöneticilerine elden verdiği 10 Bin TL. ile en hızlı yerine getiren Ardahanlı oldu.

**Ardahanlı Kimliğimiz Birliktelik Demektir..

Ardahanlı siyasetçi Mehmet Bülent Karataş’ın İl Başkanlığını yaptığı MHP İstanbul İl Başkanlığı Yardımcılığını yapan Ardahanlı Kurtuluş Bozkır taahhüdünü yerine getirdiği plaket teslimi sırasına yapığı açıklamada şunları söyledi.
‘Siyasi görüşlerden önce hepimiz Ardahanlıyız. Ardahan’da olduğu gibi İstanbul ve diğer illerimizde daha çok bir araya gelip, kilitlenmeliyiz. Bunu da bir birimize vereceğimizi maddi, manevi desteklerle yapmalıyız. İşte tam da bu anlayışla hareket edilmesi gerektiğinin altının sıkça çizildiği bir süreçte Ardahan’ı spor’da da bir yerlere taşımak isteyen Ardahanlı gençlere sahip çıkmakla ortaya koyabiliriz’ dedi.
Bozkır sözlerine şöyle devam etti; ‘İstanbul’da gerek Ardahan Posolu Sayın İl Başkanımız Mehmet Bülent Karataş başta olmak üzere, bu partide bulunan tüm üyeler olarak her zaman gençlerin yanındayız. Birlik, beraberliğin diğer bir adı olan spor’a, Ardahan’a yönelik bize ne düşerse başımız üzerine olduğunun tüm Ardahanlılarca bilinmesini istiyoruz. Gerek şahış, gerek ise parti olarak Ardahan adına bize düşen her türlü görevi almaya hazırız. Yeter ki; Hep birlikte ülkemizin, milletimizin, Ardahanımızın kalkınmasını böyle güzel etkinliklere imza atmakla, başta siyasilerimiz olmak üzere herkes verdiği sözleri yerine getirmesiyle isteyelim. Bu yönde katkımız devam edecektir.’ diyerek sözlerini bitirdi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ESENYURT'TA ÖLDÜ, DAMAL'DA TOPRAĞA VERİLDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul Esenyurt'taki Kobani eylemleri sırasında silahla başından vurularak hayatını kaybeden 19 yaşındaki Mert Değirmenci memleketi Ardahan'da toprağa verildi. Beyin ölümünün gerçekleşmesi ardından ailesi tarafından organları bağışlanan Mert Değirmenci'nin cenazesi karayolu ile bugün babaocağı Ardahan'ın Damal ilçesine bağlı Dereköyü'ne getirildi. Değirmenci'nin Türk bayrağına sarılı cenazesi Dereköyü Cemevi'ndeki törenin ardından köy mezarlığında toprağa verildi. Mert'in babası Adıgüzel ile annesi Sarıgül ayakta durmakta güçlük çekti ve köylüler tarafından güçlükle sakinleştirildi. Yakınları, Seni askere mi uğurluyoruz diyerek Mert'in arkasından ağıtlar yaktı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Tehlike Altındaki Diller Konferansı..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİnsanlık tarihi açısından kritik öneme sahip "1. Uluslararası Tehlike Altındaki Diller Konferansı", "Tehlike Altındaki Dillere Yönelik Bir Araştırma Merkezi Kurulmasına Dönük Ön Çalıştay" programı ile başladı.

Ardahan Üniversitesi Yenisey Konukevi Toplantı Salonu'nda yapılan çalıştaya dünyanın dört bir tarafından katılan 40 civarı bilim insanı, tehlike altındaki dillerle ilgili tüm insanlığın geleceğini ilgilendiren "bir dil enstitüsünün kurulması" fikrini masaya yatırdı. Ayrıca bilim insanları, tehlike altındaki dillerle ilgili dünyanın çeşitli bölge ve ülkelerinde yapılan çalışmalar, deneyimler ve bilgileri paylaştı.Türk Dil Kurumu ve Harvard Üniversitesi'nin paydaşlığı ve Ardahan Üniversitesi, Smithsonian National Museum of Natural History - Asian Cultural History Program (and) Recovering Voices, Foundation For Endangered Languages, Living Tongues - İnstitute for Endangered Langues, Türk-Kırgız Manas Üniversitesi, United Nations Educational and Cultural Organization ve UNESCO Milli Komitesi'nin katkılarıyla düzenlenen "1. Uluslararası Tehlike Altındaki Diller Konferansı" öncesi yapılan çalıştayda ilk sözü Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Mustafa İsen aldı.

**KÜNİB BAŞKANI REKTÖR PROF. DR. KORKMAZ: "DİLLERE KARŞI DUYULAN SAYGI, VARLIĞA KARŞI DUYULAN BİR SAYGIDIR"

Çalıştayda bir konuşma yapan KÜNİB Başkanı ve Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Korkmaz, insanoğlunun hayatında dilin anlam ve önemine değinerek, "Dil, varlığın evidir. Hayatın hakikatini taşıyan tek unsurdur. Tanrı insana dille ulaşır." diye konuştu. Öte yandan dünyada 7000 civarında lehçe ve şivenin yüzde 80'inin kaybolma tehdidi altında olduğunu söyleyen KÜNİB Başkanı Rektör Prof. Dr. Korkmaz, "Özellikle Kafkaslar yoğun olarak tükenmekte olan dillerden oluşur. Bu nedenle Kafkasya'da yaşayıp da bu duruma kayıtsız kalmak mümkün değil. Çünkü dillere karşı duyulan saygı varlığa karşı duyulan saygıdır" diyerek, ARÜ'de başlayan tarihi organizasyonun gelecek açısından kritik bir öneme sahip olduğunu aktardı. Ayrıca KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Korkmaz, söz konusu konferansın bir dil enstitüsü kurulmasına öncülük etmesi temennisinde bulundu.Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

MHP İstanbul İl Başkanı:
SAĞDUYULU OLACAĞIZ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahanlı Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş Ardahanlıların birlikteliği ve son günlerde yaşanan süreci değerlendirdi.
Ardahan Federasyonu yöneticilerinin ziyaret edip, kutladığı MHP İstanbul İl Başkanı Karataş federasyon ve dernek çatıları altında bir araya gelen Ardahanlıların daha çok kenetlenip, birlikte hareket etmesi halin de başta İstanbul metropolun de olmak üzere bir çok yerde Ardahanlıların başarısının önüne geçilemeyeceğini belirttiği açıklamasın da başta kendisi gibi Posoflu olan tüm Ardahanlıların Ardahan Federasyonu adı altın da bir araya gelmesini istedi.

**Süreç hassas, MHP olarak sağduyulu olacağız..

Merkezi İstanbul’da bulunan ve çatısı altında 40’a yakın Ardahan derneğinin bir araya geldiği Ardahan Federasyonu Başkanı Yaşar Geler, Arda/Fed Kurucu Başkanı Güven Doğruyo ve Ardahan Federasyonu Başkan Yardımcısı Fakir Yılmaz’ın MHP İstanbul İl Başkanlığında ziyaret edip, kutladıkları Ardahan Posoflu Ardahan İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş son günlerde meydana gelen olayları da değerlendirdi.
Yönetimin de Ardahanlı Kurtuluş Bozkır ve 4 tane Ardahanlının daha olduğunu ve İstanbul İl başkanlığını yanı sıra 5 İlçe Başkanlığını Ardahanlıların yaptığını belirten Karataş yakında takip ettikleri sürecin hassasiyetini bilen bir ekip olarak sağduyulu olmaya ve başta partilileri karanlık oyunlara gelmemelerini istediklerini söyledi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SİS DEVİRDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Sulakyurt (Sarzep) yolunda yoğun sis nedeni ile bu sabah bir araba takla attı.
Sabah saatlerinde okul servisi yapan 75 M 0401 plakalı Transit minibüs sarzep yolundan Ardahan’a öğrenci getirirken yoğun sisin de etkisi ile görüş mesafesinin 5 m ye kadar düştüğü yolda, bir aracın yol üzerinde dönmeye çalışmasını fark eden servis şoförü araca çarpmamak için yaptığı manevra ile büyük bir kazaya engel oldu, ama aracın yan dönmesine mani olamadı.
Araç içerisinde çok sayıda öğrencinin bulunması ama bir kişinin sadece bir kaç yerinde yaralar la kurtulması ise büyük bir mucize oldu. Barış Bilgin


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Göle’de 2. Kobani Eylemi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİş-İT’lerinin günlerdir saldırı da bulunduğu PYD’lı Kürtlerin büyük mücadele ile direnidiği Kobani’ye destek koridorunun açılması için eylemler devam ediyor.
Tüm yurtta olduğu gibi Ardahan ve Göle’de de yapılan eylemlerin 2. yine Göle’de yapılacak.
Saat 12.00’da Hapan Mevkin de yapılacak olan eyleme tüm Ardahanlılar davet edildiler.
Haberi ekleme saati: 09.12-11 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SERHAT ARDAHAN SPOR'A
350 MİLYAR TAAHHÜT EDİLDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan'ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden ve yaşadığı ekonomik sıkıntıyı aşmak için İstanbul'da destek gecesi yapan Serhat Ardahan Spor Kulübü muhteşem bir gece yaptı.
İstanbul ve Ankara'da bir çok Ardahanlı iş adamı, bürokrat ve dernek yöneticisinin katıldığı gecede 360 Bin TL. taahhüt edildi.
Gece dışın da 600'e yakın biletin satıldığı, 400'e yakın kişinin katıldığı geceye Ardahan Valisi, Ardahan Belediye Başkanları, Ardahan Milletvekillerinin yanı sıra bir çok üst düzey bürokrat ve iş adamının yanı sıra dernek başkan ve yöneticileri katıldılar.
Ardahan Federasyonu ile Hoçvan Federasyonun top yükün katıldığı geceye KAISİAD'da tam destek verdi.
İstanbul Maya Restorant'ta gerçekleşen gece de söz alan konuşmacılar Ardahan'ın sporda gereken başarıyı yakalaması için gereken ekonomik destek için tüm Ardahanlıların duyarlı olması istendi.

**Ligi Zorluyor..

Son olarak Erzincan Spor ile karşı karşıya gelene Serhat Ardahan Spor Erzncan'da çıktığı bu maçta 2-2 berabere kalırken, güçlü rakiplerinin de berabere kalmasıyla 14 takımın mücadele ettiği ligde 3. sırada yer almaya devam etti.

**ARDAHAN AMATÖR LİGİNİN 2014/15 SEZONU 1. HAFTASI TAMAMLANDI..

Öte yandan Ardahan 1.Amatör liginin ilk haftası, hafta sonu oynanan 4 maçla start aldı.
12 takımın mücadele edeceği ligde, haftanın ilk maçı Sulakyurt (Sarzep) Spor ile Bağdaşen (Kinzodamal) Spor arasında yapılan müsabaka ile başladı.
Sulakyurt Spor bu maçta galibiyetle ayrılarak sezonun ilk üç puanını hanesine yazmasını bildi. Günün ikinci maçında ise Ardahan Spor rakibini yenerek, sezona galibiyetle başladı.
Pazar günü oynanan maçlarda ise Arı Spor, Göle Gücü'nü, Posof Spor ise Anadolu Spor'u yenmeyi başardı.
Ligin yeni ekibi Göle Senemoğlu Spor rakibi Ağzıpek (Cincorup) Spor ile berabere kalrırken, Göle Spor ile 23 Şubat spor arasındaki müsabakada ise galip gelen olmadı. Toplam 24 golün atıldığı haftada alınan sonuçlar ve puan tablosu şöyle oldu.
Haberi ekleme saati: 08.53-11 Ekim 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

2004 DE GÜNÜMÜZE ESENYURT
1. BÖLÜM
Tuncer Dağ

Tuncer Dağ Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2004 Yerel seçimleri Türkiye’de olduğu gibi Esenyurt’da da değişime sahne oldu. 1994 yılında Fazilet Partisinde Belediye Başkanı Adayı olan Necmi Kadioğlu yine o dönemin DYP Adayı olan Gürbüz Süleymanoğlu’nu da yanına alarak meydanlara çıktı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinde başlayan dostluklarının semeresini adaylığını garantileyerek başladı. Esenyurt’da AKP nin uzun süre Belde Başkanlığını yapan İlhan Bölükbaşı’nın yoğun muhalefetine rağmen Necmi Kadıoğlu adaylık konusunda fazla zorlanmadı. Diğer Partilerde olduğu dağınıklık AKP de yaşanmadı. Aday Adayı konumunda olanlar Aday olamayınca aynı parti çatısı altında bir araya gelebildiler. AKP Meclis üyeliği listesini oluştururken Esenyurt’da sayılı birkaç kişinin dışında listeyi genelde Necmi Kadioğlu’na yakın ve çoğununda Esenyurt’da ikamet etmediği kişilerde oluşturdu. AKP li Necmi Kadıoğlu’na seçim kampanyası boyunca başta Esenyurt’un olmak üzere bölgede ki sanayi kesimi ciddi bir şekilde destek verdi. Esenyurt’daki solun dağınıklığının avantajını da çok iyi kullanan AKP li Necmi Kadıoğlu seçime avantajlı bir şekilde başladı.
2004 Yerel seçimlerinde diğer partilere nazaran CHP de yoğun bir aday enflasyonu yaşandı. Aday Adaylarının çoğu Kars kökenlilerde oluşuyordu. İlk adaylık çalışmalarına başlayan radikal çıkışları ile tanınan Avukat ve Eski Milletvekili Mahmut Alınak oldu. Mahmut Alınak seçim çalışmalarını genelde Gürbüz Çapan üzerine yoğunlaştırdı. CHP Adayları arasında Göleli Kemal Deniz Bozkurt, Selahattin Korkmaz ve Şeref Düz, Ardahan Hoçvanlı Ahmet Emin Avşar, Damallı Dr. Bülent Kerimoğlu gibi isimlerde vardı. CHP Adaylıkları zorlu bir ortama taşınırken Gürbüz Çapan ile ihtilaflı durumda olan Şeref Düz CHP ye aday olarak atanınca Esenyurt CHP içerisinde kopmalar yaşanmaya başladı. Mahmut Alınak seçim bölgesini terk ederek tekrar Kars’a dönerken CHP nin güçlü isimlerinden biri olan Dr. Bülent Kerimoğlu DSP de aday olmak için girişimde bulundu. Bülent Kerimoğlu’nun DSP Adaylığı konusunda yasal engel ortaya çıkınca kaldığı yolda babasını aday göstererek devam etmeye başladı. CHP içerisindeki alevi kökenlikler Bülent Kerimoğlu ile hareket etmeye başlayınca CHP güç kaybına uğrayarak Şeref Düz ile mücadeleye devam etti.
1989-1994-1999 dönemlerinde üç defa Belediye Başkanı olan Gürbüz Çapan Esenyurt’da CHP içerisinde destek alamayınca Esenyurt’da belirli bir potansiyele sahip olan DEHAP ile ittifak yaparak SHP çatısı altında seçimlere girdi. Gürbüz Çapan ile DEHAP arasındaki iş birliği meclis üyelerinin oluşumunda çatlak vermeye başladı. Gürbüz Çapan ile geçmiş seçimlerde destek veren birçok isim soldaki başka partilere destek verince Çapan güç kaybederek yoluna devam etti. Gürbüz Çapan’ın devam eden mahkemeleri de çalışma şevkini zedelemişti. Gürbüz Çapan seçimi kazanmak yerine adeta kaybetmek için uğraşıyordu.
Soldaki dağınıklığı çok iyi kullanan AKP için adeta gün doğmuştu. Rakipsiz yoluna devam ediyordu. 2004 Mart ayında yapılan seçimlerde AKP li Necmi Kadıoğlu rakiplerine büyük bir fark atarak Esenyurt Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu.

Devamı haftaya


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

SÖYLESEM TESİRİ YOK,
SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL!
Dr. Aysel GÜVEN

Dr. ysel Güven Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBugün ‘’Dünya Kız Çocukları Günü’’. Taliban'ın kafasına ateş ederek öldürmek istediği ve bugün Pakistan'da kız çocukların eğitimi için mücadele veren 17 yaşında Malala Yusufzay Nobel Barış Ödülü'nü alarak günün önemini taçlandırdığı ve dünya kız çocukların sorun ve mücadelelerinin görünür kılındığı gün. Bu haber; içinde bulunduğumuz şu kötü günlerde Dünyada ve ülkemizde özellikle de komşularımızda meydana gelen korkunç olaylardan sonra içimizi serinletti.
Yüz elliden fazla kurumsal üyesiyle dört STK ağı… Türkiye’deki BM kuruluşları… ve çocuğun insan haklarına inan herkesin katılmaya çalıştığı bir paneldeydim. Birçok konularda değerli katılımcılar bilgilerini paylaştılar. Son yıllarda ülkemizde Yeni Türkiye anlayışı içerisinde hükümetler tarafından dayatılan yasa ve yaptırımlarla kız çocuklarımıza zeval gelmiştir. Ve görünen o ki gelmeye de devam edecektir. Dr. Aysel Güven Hükümetin son yıllarda eğitim sisteminde sık sık yaptığı değişiklikler, sınav sistemlerinde sürekli farklılıkları ve sınav sonuçlarındaki çoğu kanıtlı şaibeler, 4+4+4, imam hatip okulları furyası, ilkokullarda türban serbestliği, talim terbiyenin okul ders kitaplarında toplumsal cinsiyet konularından ısrarla uzaklaşması, eğitimde evlenme serbestliği, aile içi ensest ilişkilerin çocuklarda yarattığı travmalar, savaşların ve göçlerin neden olduğu kız çocuklarına şiddet gibi çok ama çok önemli konulara çok az yer verilmesi manidardır.
Bıktım artık bıçak sırtı vaziyetlerde kız çocuklarının, kadınların hatırlanmasından.
Bıktım artık kendisini müslüman çizgilerine sokan, kendisine demokrat diyen iki yüzlü yöneticilerden!
Bıktım 10 yaşındaki yavrucağa türban giydirerek cinsel kimlik dayatan, onu bir kız çocuğundan kadına dönüştürerek ibadet ettiğini sanan gafillerden!
Bıktım dini esasları, neoliberal-gerici iktidarının temel dayanağı haline getirenlerden!
Bıktım kendi fıtratına uygun olarak önce kız çocukları ve kadınları denetim altına almak isteyen düzenden!
Bıktım temel eğitimde önce dini derslerin yoğunluğunu artıranlardan!
Bıktım henüz çocuk yaşındaki lise öğrencileri için evlilik serbest hale getirenlerden!
Bıktım vahşet çetesi IŞİD'in arap şeyhlerine, üç kuruşa sattığı bebelere kör, sağır, dilsiz kalan zalimlerden!
Bıktım yalnızca kendi ölüsüne ağlamayı marifet bilen ikiyüzlülerden!
Bıktım Bir hiçlik içinde debelenip durmaktan, bilgisizliğin baş tacı bilgenin ayak altına alınmasına
Bıktım her şeyin fiyatını bilen, değerini bilemeyen siliklerden!
Gün yelkenleri rüzgarla şişirme zamanı...
Bilesiniz ki, biz bu ülkenin aydınları olarak haram sofralara oturmayacağız, haram lokmalardan yemeyeceğiz, zalime boyun eğmeyecek, mazluma sırtımızı dönmeyeceğiz, kız çocuklarımıza sahip çıkacağız…

Sayfa 1 - 194 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Köşe Yazarları

 • YAZIYORSAM SEBEBİ VAR Fakir Yılmaz

 • KADINCA BAKIŞ
  SELMİ YILMAZ

 • Kamacı'nın Köşesi
  Osman Kamacı


 • Müjgan Doğru Eminoğlu

 • Yılmaz Yalçıner
  Ardahan Öyküleri

 • Şemsettin Şenel
 • Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
  Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
  Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan