Ana Sayfa · Forum · Linkler · Resim Galerisi
Ana Menu
Ana Sayfa
Makaleler
Forum
İrtibat
Linkler
Arama
Ziyaretçi Defteri

ÜYELİK HİZMETLERİ

ÜYE KAYIT
ŞİFREMİ UNUTTUM

Sitenize Ekleyin
Resim Galerisi
Telefonlar
Konuk Yazarlar

ARŞİVLERİMİZ
2003 YILI
2004 YILI
2005-2006 YILI
Ulusal Haberler
Misafir
Kullanıcı Adı

Şifre

Beni HatırlaKayıt Ol
Kayıp Şifre ?
Site Durumu
Kayıtlı Üyeler : 12995
Misafirler : 34
En Yeni Üyemiz : AYHANBUDAK

Kayıtlı Üye :
Fakir 09:46:47
CEVAT COSKUN 1 Gün Önce
selminazo 2 Gün Önce
baris dursun 6 Gün Önce
koralibayram 3 Gün Gelmedi
Orhan-Bahcivan 3 Gün Gelmedi
Nurbay36 4 Gün Gelmedi
resat celik 4 Gün Gelmedi
admin 5 Gün Gelmedi
birusk 6 Gün Gelmedi
Forum Başlıklari
En Yeni Başlık
Ardahan Köyleri ve İ...
hoçvanın genel iradesi
Sitemizi Dostlarınız...
Bize ulaşın..
Haber Arşivimiz
Ardahan Görüntüleri
Ardahan Fotoğrafları
Kürdistan Komşunuz O...
KORKAKLARA MEYDAN OK...
Teşvik Ardahan’a Uğr...
Ardahan da Devlet mi...
İMRALI’DAKİ GÖ...
Ardahan ARDAHAN
APE FEZO’NUN A...
O benim Babam..
En Yoğun Başlıklar
YALÇIN TAŞTAN HAK... [51]
TRT bölücülük mü ... [35]
KAFATASÇILAR-ARD... [34]
COCUK ÖLDÜRMEYİ K... [30]
YAZARLARIMIZIN YO... [28]
YAZICIOĞLU'NU KAY... [24]
DTP'li vekillerde... [21]
Ardahan TV [19]
kürde fırsat verm... [18]
ANADİLİMİZ KÜRTÇE... [18]
23 NISAN IRKCI C... [17]
UGAR TÜRKLRI [16]
Bim Marketlerine ... [16]
KÜRT SORUNU DEĞİL... [15]
ARDAHAN LI OLMAKT... [15]
HİT
İstek Parça
reklam
Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

En Son Aktif Forum Başlıkları
Forum Başlık Görüntüleme Cevaplar Son Gönderen
Üyelerin İstek ve Talepleri Ardahan Köyleri ve İlçeleri 22 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri hoçvanın genel iradesi 325 1 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Sitemizi Dostlarınız Duyurun 387 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Bize ulaşın.. 271 0 Fakir
Üyelerin İstek ve Talepleri Haber Arşivimiz 363 0 Fakir
Ardahan Göle Damal Posof Hanak Çıldır Hoçvan Köprülü
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAPMAYIN! GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM…KIYMAYIN ARDAHAN'A...

Alper Akçam Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Dernekler Federasyonu, Ardahan’a yatırım çağrılarının sonunda sonuç verdiğini, Ardahan’a büyük bir tekstil atölyesinin açılacağını büyük bir sevinçle paylaşmış!
“Ardahan'a güzel bir yatırım kararı alındı!
Değerli hemşehrilerim,bu gün çok güzel bir telefon aldım. Telefonun diğer ucunda çok iyi tanıdığım ve akrabam olan bir Ardahan-Çıldırlı daha önce yaptığımız ''İş adamları Ardahan'a Yatırım Yapın'' çağrımızı dikkate almış ve Ardahan'a yatırım kararı almışlar. Yaşar GELER
Arda-Fed Genel Başkanı”

Böyle yazıyor paylaşılan notta.
Yapmayın… Gözünüzü seveyim. Ardahan’ın otlağını, ormanını, suyunu, çayırını kirletmeyin. Bugün orada yüzbinlerce insanımız kapısındaki üç inekle, iki kovan arıyla, beş kazla karnını doyuruyor, çocuğunu okutuyor. Birkaç yüz kişiye asgari ücretle çalışma olanağı sağlayacak küçük işletmelerin, hem de tekstil gibi Ardahan’la hiç ilgisi olmayan bir iş kolunun nelere mal olacağını biliyor musunuz? Tekstil fabrikasında işyeri hekimliği yapmış bir hekim olarak konuşuyor, yazıyorum. Anadolu'nun otuz kırk yıl önceki durumunu da biliyorum, bugününü de... Ardahan ormanlarının yıkımına yol açacak derebeylerinin koyun sürülerine orman ve otlak kiralaması uygulamasına karşı basın yoluyla verdiğim mücadele nedeniyle yıllarca ağır hapis cezası istemiyle yargılandım.
O üç yüz bin kişinin ekmeğiyle oynamayın. Soma’da yanan, boğulan 301 işçinin yazgısını Ardahan’a da hak görmeyin. Türkiye’de kurulan küçük fabrikacıkların, denetimsiz ve uyduruk sanayinin çevreye neler yaptığını, Çorlu’da, Sakarya’da, Antep’te, Soma’da görmediniz mi? Nehirler kirlendi, ovalar kurudu. Tarım alanları yok edildi. Üreticinin beli kırıldı. Madenlerde, uyduruk işlerde çalışmak zorunda kaldılar.
Soma’da, Ermenek’te yaşananlar sizi üzmedi mi? Oraların Ardahan coğrafyası gibi büyükbaş Alper Akçam hayvancılık için biçilmiş kaftan olmadığını siz de bilirsiniz ayrıca. Ardahanlı üretici malını en az 6 ay dışarıda otarır. Kışın da aynı otlaktan biçtiği otu yedirir. Böyle bir coğrafya dünyanın neresinde vardır? Dışarıdan bir katkı, bir kimyasal destek almadan doğal yaşam yıl boyu sürer.
Kıymayın lütfen!
Bin kere yazdım, yüz bin kere söyledim. Ardahan 7.2 mm dil uzunluğuyla, tüm nektarları toplayabilen, dünyada bir eşi bulunmayan Kafkas arısının ve 1200 çiçeğin yurdudur. O çiçekle o arı, ekolojik zenginliğin en somut örneğidir. Dünyanın tek Omega 3’lü doğal sütü orada üretilir. Kemal Gültekin dostumun sağlığında TEMA yetkilileriyle yaptığımız bir görüşmede Ardahan balının Anzer balından daha zengin içeriğe sahip olduğunu söylemişlerdi. Biz de TEMA ile birlikte ortak bir tasarı kapsamında üreticiyi örgütleyerek ve örgütümüze gelecek balı denetleyerek balı barkotlamayı düşünmüştük. TEMA kendi logosunu da kullanacaktı.
Bu zengin doğal koşullara karşın, üretici örgütsüzdür. Dağınıktır. Ürünler üreticinin örgütü tarafından denetlenmediğinden hile, hurda karıştırılmaktadır. Köylü çalışır, aracı tefeci yer. Ardahan köylüsü dünyanın en güzel sütünü 80 kuruşa satar, şehirdeki çocuğu nereden geldiği belli olmayan UHF sütü 250 kuruşa alıp içer.
Ardahan’a bir iyilik yapacaksanız, üretici kooperatiflerini kurmaya çalışın. Üretici kendi sütünü, etini, balını denetleyip kooperatif ve birliklerde barkotlasın. Dünyada rakip olmayacak bir pazarlama gücü olacaktır. Gücünüzü, aklınızı, direncinizi bu yolda kullanın lütfen.
Çok küçük bir çabayla Ardahan üreticisinin geliri kısa zamanda iki katına çıkacak, kooperatiflerin, birliklerin kuracağı süt, peynir, bal, büyükbaş hayvan ve kaz eti üretim, paketleme merkezlerinde birçok kişiye iş olanağı da doğacaktır.
Ardahan derneklerinin ve Ardahan sevenlerin birinci amacı Ardahan’ın eşsiz doğasını, ürünlerini korumak, tanıtımını, denetimini yapmak, üreticiyi örgütlemek olmalıdır.
Memleketteki doğa yıkımına, talanına Ardahan dernekleri olarak katılmış olmayın. Çevre yıkımının, su kirlenmesinin, otlak kurumasının geriye dönüşü yoktur. Gidin Cin Dağı’nın eteklerinde kurulan HES’ten sonra çevrenin ne hale geldiğini görün.
Yapmayın! Kıymayın Ardahan’a!


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
CHP’de İktidar Kavgası..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTüm Ardahan Haber Eczacı’nın yıllardır milletvekili adayı olmak için mücadele verdiği ama bir türlü olmadığı CHP Ardahan’da sular yine coşmuş ve kimin eli kimin cebinde belli değil..
Milletvekili adayı olmak isteyenlerin, olamadıklarından ise başka partilerin otobüslerine çıkanların yine sıraya girdiği CHP Ardahan’da yaşananların önümüzdeki günler de daha çok su yüzüne çıkacağı, hatta İl Yönetiminin görevden alınacağı ileri sürülürken, bu hafta sonu Erzurum’da yapılacak olan Genel Merkez Toplantıları ardından zaten gerilmiş olan CHP’nin Ardahan ipinin kopacağı da iddia edilmekte..
Bekleyip, bakalım, MYK’den gelecek haberi okuyalım..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Çıldır Aktaş..

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşIsrarlı yayınlarımızın da büyük katkısı olduğuna inandığımız Aktaş Gümrük Kapısının yanı başın da yükselen binaları görünce şaşırdım..
Çünkü Çıldır kent merkezin de bu kadar bina yokken Çıldır’a 20 kilo metre uzaklıkta ki Aktaş’a adeta bir şehir kurulmasına değil Çıldır ve Aktaş Gölünün yanı başına bir baraka izni vermeyen sistemin nasıl olup bunca binaya izin verdi diye şaşırdım..
Bu yetmez gibi bura da oturacak ailelerin sağlık, eğitim ve sosyal yaşantısı nasıl olacak?
Bilemiyorum ama buraya yapılan bu kontların Çıldır merkeze yapılmasının daha iyi olacaktı diye düşünüyorum..
Düşünüyorum, çünkü artık olan olmuş ve Aktaş Gölünün ortasına vurulan bu hançer yani bu konutla Çıldır merkeze yapılsaydı Aktaş açılacak, Çıldır gelişecek sözü az olsun gerçekleşmez miydi?.. Ne diyelim, Çıldır’ı yönetenler, Çıldırlılar düşünsün..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİLİ ÜYEDEN
AK PARTİLİ VEKİLE SİTEM!...

Ardahan Haberleri **7 Ay önce aradığım vekil hala bana dönmedi..

Seçildiğinden bu yana başta partililerine olmak üzere kendisini telefonda arayan seçmene cevap vermemekle eleştirilen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Orhan Atalay'a bir sitem de AK Parti Çıldır İl Genel Meclis Üyesi Ethem Özcan'dan geldi.

**ÇANTACI VEKİL İSTEMİYORUZ..

5 Yıllık Performans Planını ve 2015 Bütçesini görüşmek üzere toplanan Ardahan İl Genel Meclisi Toplantısına ata verildiği bir sıra da Gazeteci Fakir Yılmaz'a açıklamada bulunan AK partili Çıldır İl Genel Meclis Üyesi Ethem Özcan aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz'a ve diğer gazetecilere de yönelik olarak; 'Siz hep çantacı vekilleri yazıyorsunuz. Ardahan'da milletvekili olacak adam, siyasetçi yok mu? seçimden seçime gelip, otel odalarında kalan Saffet Kaya gibilerini, 15 yıldır milletvekili olan Ensar Öğütleri yazıyor, duruyorsunuz.' diyerek tepki gösterdi.
Diğer İl Genel Meclis Üyelerinin ve Ardahan Kent Konseyi başkanı Burak Taştan'ın da bulunduğu sohbette konuşan Özcan'ın bu tepkisine, 'Sizin de vekiliniz çantacı değil mi, Erzurum'dan gelmedi mi?' diyerek cevap veren Gazeteci Fakir Yılmaz'ın bu cevabına, 'Evet, kim çantayla geliyorsa ben ona karşıyım. Sizde karşı olun. Benim vekil,m ama ben bile 7 ay önce bir kez aradım. Ama adam hala bana dönmemiş. İşte bende onu diyorum kardeşim, çantacı olunca böyle oluyor' demesi dikkatlerden kaçmadı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DBP ARDAHAN'DA,
AKP DAMAL'DA SEÇİME GİDİYOR..

Ardahan Haberleri 2015 Genel Seçimleri öncesi kongrelerini tamamlamaya çalışan partilerin başında gelen Demokratik Toplum Partisi ilk kongresini önümüzde ki ayın ilk haftasında yapıyor.
11 Temmuz’da Barış ve Demokrasi Partisi’nin olağan kongresinde alınan kararla isim değişikliği ile kurulan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), ilk kongresini gerçekleştiriyor.
Kurulduğundan beri başta Kobani'de olmak üzere Irak'ta, Suriye'de yaşanan insanlık dramı karşısında sessiz kalmayıp, düzenlediği yardımlarla dikkatleri üzerine toplayan DBP Ardahan İl Örgütü Kongresin de başkanlık yarışı da başladı.
DBP'nin mevcut İl Başkanı Attilah Avşar'ın yeniden aday olmayı düşündüğü öğrenirlerken, Avşar'ın yanı sıra parti tabanının Orhan Avşar ile Hakan Demirbaş'ın isimleri üzerinde de durduğu dikkatlerden kaçmıyor.
Orhan Avşar gibi partinin dinamik isimlerinden olan Hakan Demirbaş'ın delege tarafından Ardahan Haberleri kanıksandıkları ve önümüzde ki günlerde bu iki isim üzerinde duracakları alınan bilgiler arasında olurken, geçtiğimiz gün Posof İlçe Kongresini yapan AK Parti bu hafta sonu Damal'da seçime gidiyor.

**Damal'da 2 Aday Var!..

Ardahan İl genelinde en az aldığı Damal'da ilk kez ki adayın yarıştığı bir kongre yapmaya hazırlanan AK Parti İl Teşkilatı Damal'da mevcut İlçe Başkanı Nevriye Derdiyok'un yeniden aday olacağı Derdiyok'un karşında da yeni bir isimin daha çıkacağı da alınan bilgiler arasında oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN EN SON HABERLER..

Ardahan Haberleri **FEDERASYON SEÇİME GİDİYOR..

Bursa Ardahan Dernekler Federasyonu (BUARDEF) pazar günü 2. Olağan Genel Kurulunu yapacak.
Bursa Ardahan Dernekler Federasyonu (BUARDEF) yapılan açıklamada, 2. Olağan Genel Kurulu 23 Kasım 2014 pazar günü saat 13.00 de Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi başkanlık salonunda yapılacak.

Ardahan Haberleri **Posof Kaymakamı Jandarmayı Ziyaret Etti..

Posof Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı İsmail TÜREL tarafından karşılanan Posof Kaymakamı Ufuk Özen ALİBEYOĞLU, komutanlığın faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
Vatani görevini yapan askerlerle bir süre sohbet eden Kaymakam ALİBEYOĞLU, Mehmetçiklere hayırlı tezkereler diledi.
Jandarma Komutanlığı ziyareti ardından Söğütlükaya Karakoluna geçen Kaymakam ALİBEYOĞLU karakol gezisi ve görüşmelerinin ardından askerler ile birlikte öğle yemeği yedi. Karakolda ki yeni düzenlemeleri de yerinde inceleyen Sayın Kaymakamımız daha sonra Karakoldan ayrıldılar.

Ardahan Haberleri **Evleri Yanan Vatandaşlar Ziyaret Edildi..

Posof Kaymakamı Ufuk Özen ALİBEYOĞLU, İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ettikten sonra yanına aldığı Posof Belediye Başkanı Cahit ULGAR, İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin ÇAKICI ve İlçe Özel İdare Müdürü Ayhan BİLDİR ile birlikte ilçeye bağlı köylerimizden Yeniköy Köyü, Baykent Köyü ve Kol Köyünü ziyaret ederek köylerde incelemelerde bulunup, vatandaşların sorunlarını dinlediler.
İlk olarak 30/10/2014 tarihinde yangın felaketi ile sarsılan Yeniköy köyüne geçerek mağdur olan vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyen ve geçmiş olsun dileklerinde bulunan Kaymakam ile Belediye Başkanı yanan ev ve samanlıklarda incelemelerde bulundular. İncelemeler ardından Yeniköy Köyünde ayrılan heyet Baykent Köyü ve Kol Köyünde ziyarette bulundular.

Ardahan Haberleri **Göle’de Muhtarlar Toplantı Yaptı..

Göle’de YİBO Konferens salonunda Göle Kaymakamı Zafer OKTAY’ın başkanlığında Köy ve Mahalle muhtarları ile toplantı yapıldı.
Toplantıya Göle İlçe Emniyet Müdürü Fatih ULUKAYA,İlçe Jandarma Komutan Vekili Yusuf PEHLİVAN,Nüfus Müdürü Süleymen ÇELENK,Milli Eğitim Müdürü Abdulselam TALUK,Tarım Müdürü Doğan PALA,Özel İdare Müdürü Oktay ÖZYILDIRIM,SYDV Müdürü Mustafa DEMİR,Özel İdare Şantiye Şefi Saffet KARATAY,KHGB Teknikeri Yusuf DAŞ,İl Genel Meclis Üyeleri,köy ve mahalle muhtarlarıyla toplantı yapıldı.Toplantıda öncelikle köylerin 2015 programı için yatırım talepleri alındı.Daha sonra birçok konuda muhtarlar daire müdürlerine sorular yönelterek,bilgilendirme yapıldı.Toplantıda köylerin alt yapı sorunları,yaklaşan kış öncesi karla mücadele tedbirlerinin görüşülmesi,sokak hayvanlarıyla ilgili gerekli çalışmanın ve tedbirin alınması,hayvan hırsızlığı ile ilgili sorunların görüşülmesi,köylerde kullanılmayan kamu binalarının durumu,taşımalı eğitim ve servislerin denetimi,traktörlere reflektör ve tepe lambası takılma zorunluluğu gibi birçok konu karşılıklı olarak istişare edilerek verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

Ardahan Haberleri **Ardahan'da Bir Trafik Kazası Daha

Ardahan’da bugün öğren saatlerinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Olay öğlen saatlerinde 12.40 da meydana geldi. Ardahan -Kars kara yolunda meydana gelen olay Fevzi Yılmaz Petrolü kavşağından virajı alamayarak göbekte bulunan aydınlatma direğine çarparak dura bildiği öğrenildi.
Olayda yaralanan 67 EA 119 plakalı araç sürücüsü Kader Gülşah Kurt (30) olay yerine çağrılan ambulansla Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldı. K.G Kurt’un durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ardahan Haberleri **Hanak'ın Yeni Kaymakamı Köy Ziyaretlerinde..

Göreve başlayan ve köyleri ziyarete başlayan Hanak Kaymakamı Mehmet BALIKÇILAR ilk olarak Yünbüken, Sulakçayır, Yamçılı, Sazlıçayır, Oğuzyolu köylerini ziyaret ederek köylerin ve köylülerin sorunlarını dinledi.
Kaymakam, köylerde ki sağlık evi ve okullarda incelemelerde bulundu. Yamçılı Köyünde ikamet eden 105 yaşındaki Nurettin Güler isimli vatandaşı da ziyaret ederek sağlığı ile ilgili bilgi aldı. Vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Kaymakam BALIKÇILAR; “İlçemizin ve köylerimizin sorunlarının halkımızla birlikte sorumluluk alarak çözüme daha kolay ulaşılabileceğini belirtti. Ayrıca profesyonel hayvancılığa geçmede ve küçük işletmelerin geliştirilmesi konusunda halkımıza destek verilecek”dedi.

Ardahan Haberleri **KAYABEYİ BARAJI TAMAMLANDI..

Ardahan'ın Çıldır ilçesi sınırlarında yapılan Kayabeyi HES Barajının yapımı tamamlandı.
Alınan bilgilere göre Kayabeyi barajının bugün kapakları kapatılarak, su dolumunun gerçekleşmesi bekleniyor.
Kura yatağını alt üst eden HES Barajının yapımının tamamlanması ile yaklaşık 3 ay içerisinde tamamen dolması bekleniyor.
Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 62.000.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 12,00 m., normal su kotunda göl hacmi 1175,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 123,00 km2'dir. Baraj 18.000 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.Kaynak: Serkan Hanoğlu

Ardahan Haberleri **Ardahan'da Trafik Kazası..

Ardahan Atatürk Mahallesinde bulunan YİBO’da bulunan bir ilk öğretim okulundan 10 yaşındaki bir kız çocuğuna minibüs çarparak hastanelik etti.
Alınan bilgilere göre kaza geçtiğimiz akşam saatlerinde okulun dağıldığı esnada isminin H.Gökçe (10) olduğu öğrenilen bir kız çocuğunun karşıdan karşıya geçerken aniden yola fırlaması sonucu yoldan gecen 34 ZY 9199 plakalı bir aracın altında kalarak kafa tasında kırıklar meydana gelmesine neden oldu.
Olay yerinde bulunan bir esnafın kazayı fark etmesi ile olay gerine giderek kendi imkanları ile Ardahan Devlet Hastanesine getirdiği öğrenildi.
H.Gökçe Hastaneye getirildiğinde baygın olduğu ve ilk müdahaleler ardından bilincinin yerinde olduğu kafa tası ve bir çok yerinde kırık meydana geldiği öğrenildi. Kaza anında H.Gökçe’nin kız kardeşi S. Gökçe ise şoka girerek kız kardeşim öldü kız kardeşime araba çarptı diyerek hastanenin koridorlarında kendisini yere atarak ağlaması görenlerin gözlerini doldurdu.Kaynak: Serkan Hanoğlu

Ardahan Haberleri **TAKSİ HAYVANLARA ÇARPTI..

Akşam saatlerinde Ardahan Atatürk Mahallesinde meydana gelen kazada 4 büyük baş hayvan telef olurken bir ticari 75 T 0029 plakalı takside maddi hasar meydana geldi.
Olay akşam saat 17:10 civarında Atatürk Mahallesinde Hayvan pazarının olduğu yerde meydana gelirken taksi şoförünün önüne aniden çıkan hayvan sürüsünün içerisine dalması sonucu 4 büyük baş hayvan telef oldu. Ticari taksi şoförü ise çeşitli yerlerinden yaralanarak Ardahan Devlet Hastanesine sevk edildi.
Olay mailinde duran araç sürücüleri’’ burada hiçbir şekilde aydınlatma yok sürekli kazalar meydana geliyor TEDAŞ’a sadece 3 km uzaklıkta olmasına rağmen neden aydınlatılmadığı ise tepkilere neden oldu. Kaynak: Serkan Hanoğlu


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KILIÇDAROĞLU MÜSLÜMANMIŞ!

Ardahan Haberleri **CHP'li Milletvekili, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Şeceresini Açıkladı..

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, partinin genel başkanı Kemal ?Kılıçdaroğlu'nun ilk kez şeceresini açıkladığını belirterek, "Peygamber soyundan gelen, Kureyşan aşiretinden gelen, dini bütün, İslamiyet'i çok iyi benimsemiş, Seyit soyundan geliyor. Seyit sülalesinden geldiği için de genel başkanımız, dini bütündür, ibadetini evinde, Allah'a karşı yapar" dedi.Öğüt, CHP milletvekilleri Muharrem Işık, Hasan Akgöl, CHP Parti Meclis Üyesi Ümran Köksüz ve CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu ile parti binasında basın toplantısı düzenledi.Son dönemlerde Kılıçdaroğlu üzerinden partiyi yıpratmaya yönelik, Dersim olaylarıyla ilgili, "Dersimli Kemal" şeklinde yorumlar yapıp, partinin ve genel başkanın yıpratılmaya çalışıldığını anlatan Öğüt, şunları kaydetti: "Erzurum'dan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun şeceresini açıklıyorum. Kemal Kılıçdaroğlu, Kureyşan aşiretinin ocağının insanıdır. Kureyşan aşireti de Hz. Peygamber Efendimizin aşiretidir. O zaman Emeviler ve Abbasiler dönemindeki savaşlardan, Peygamber Efendimizin soyu kırılmasın diye gençler Horasan'a geldi. Horasan, Türkmenistan, Afganistan, İran Horasan'ıdır. O Horasan'dan daha sonra genel başkanımızın sülalesi, Konya'nın Akşehir ilçesine geldi. Akşehir ilçesinde şu anda Seyit Mahmut Hayrani dedesidir. Hayrani'nin Akşehir'de türbesi vardır, Mevlana'nın talebesidir. Hz. Mevlana'nın yanında yetişmiştir ve Seyit sülalesinden geldiği için o sülale genişlemiştir."Bu sülaleden gelenlerden Hızır Bey'in de İstanbul'un ilk kadısı olduğunu vurgulayan Öğüt, "Daha sonra Hızır Bey, Fatih Sultan Mehmet'in sadrazamlığını yapmıştır. Genel başkanın şeceresi bu. Nedir genel başkanın şeceresi? Peygamber soyundan gelen, Kureyşan aşiretinden gelen, dini bütün, İslamiyet'i çok iyi benimsemiş, Seyit soyundan geliyor. Genel başkanımızın bu yanını kimse bilmiyor. Seyit sülalesinden geldiği için de genel başkanımız, dini bütündür, ibadetini evinde, Allah'a karşı yapar" diye konuştu.- "Böyle köklü, soylu bir aileden gelen genel başkanıma laf atanları kınıyorum"Kılıçdaroğlu'nun daha önce umreye gittiğini belirten Öğüt, şöyle devam etti: "Umresini yapmıştır, ibadetini yapmıştır. Benim de hacca gitmem için beni teşvik edenlerden birisidir. Bu nedenle genel başkanımıza farklı farklı yorum yapanlar var ama Peygamber Efendimizin soyundan gelen, yani Ehli Beyt soyundan gelen insanın artık muteber bir insan olduğunu herkesin bilmesini istiyorum. Bunu sayın genel başkanımız mütevazilik gösteriyor, söylemiyor ama ben söylüyorum. Böyle köklü, soylu bir aileden gelen genel başkanıma laf atanları kınıyorum ve bunu kabul etmiyorum. Bunu Türk halkının bilmesini istiyorum. Bundan sonra genel başkanımıza daha çok saygı duyulmasını, genel başkanımıza daha çok itimat edilmesini ve güvenilmesini istiyorum."Bir gazetecinin, "Seçim döneminde gerilim bekleniyor mu" sorusu üzerine Milletvekili Işık da gerilimden uzak durarak, gerilimin tarafı olmayacaklarını belirterek, seçim döneminde iktidardan gerilimi her zaman beklediklerini, çıkabileceğini söyledi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Aktaş’a Bir Şehir Kuruluyor. AMA;

Ardahan Haberleri Ardahan’ın Çıldır ilçesi sınırları için de yapılan ve önümüzde ki yılın bahar ayların
da açılması beklenen Aktaş Gümrük Kapısının yanı başında bir şehir
yükseliyor.
Ardahan’ın Gürcistan ve Ermenistan’a komşu ilçesi Çıldır’da 84 konut yapılıyor.
Açıldığın da Türkiye’nin 3. Büyük Gümrük Kapısı olacak olan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının ve Aktaş Gölünün yanı başında yapılan 84 konutun çoğu 2-1, geriye kalanlarda 3-4 dairelerden oluşuyor.

**ÇILDIR MERKEZE YAPIN DENİLDİ, DİNLENİLMEDİ..

Çıldır Aktaş Gölünün yanı başında yapılan ve gümrükçülerin kalacağı öğrenilen Aktaş Gümrük Kapısı’nın Aktaş Gölü manzaralı konutlarının Çıldır’a 20 kilo metre uzaklıkta yapılması dikkat çekerken, bu konutları buraya yapanların hem Aktaş gölünü kirletecekleri, hem de burada oturacak ailelerin eğitim, sağlık sorunlarını düşünmedikleri belirtildi.
Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuz Çıldır eski belediye başkanı Nürettin Aygün kendi döneminde temeli atılan Aktaş Gümrük Kapısının yanı başında, adeta Aktaş gölünün için de yapılan bu konutların Çıldır merkez de yapılması için belediye olarak karar alıp yetkililere bildirmelerine karşın kimsenin bu tekliflerini dikkate almadığını belirtti.

**SU SÖZLEŞMESİNİ OKUMADAN İMZALAMIŞLAR!

2013 yılında yapılmış olan su şebekesi sözleşmesi okunmadan imzalanmıştır.
Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu su şebekesi sözleşmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Azizoğlu yapmış olduğu açıklamada, 2013 yılında yapılmış olan su şebekesi sözleşmesi bence okunmadan imzalanmıştır dedi. İmzalanana sözleşmede müteahhidin vermiş olduğu 8 litre su ve bu su normalde 25 litre olması gerekirken bizler sadece 8 litre kullanıyoruz.eski su şebekesinin kullanışlı olmadığından dolayı belediye bünyesi altında yeni su şebekesi aramaya başladık ve sadece çıldıra düşen saniyede 8 litre su oldu kış şartlarından dolayı bu su seviyesinin gitgide azaldığından eski su şebekesini kullanmak zorunda kaldık açıklamasın da bulundu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Buda yavru saray!.

Ardahan Haberleri Cumhurbaşkanlığı sarayının tartışılmaya devam ettiği ve ülke gündeminde düşmediği şu günler de Ardahan Üniversitesi Rektörü de kendisine saray yavrusu yaptırıyor.
Bugüne kadar 123 Trilyon para aktarılan ve bu para ile ancak 5 binanın yapıldığı Ardahan Üniversitesinin rektörünün kendisine ve yardımcıların yaptırdığı konutların birer küçük sarayı aratmadığı ileri sürülmektedir.
Ardahan Üniversitesinin büyükçesinin büyü bölümünün başta rektöre olmak üzere üniversite yönetiminin harcamalarına gittiği ileri sürülüyor.
Başta bir milyona mal olacağı ileri sürülen Ardahan Üniversitesi Rektörüne olmak üzere yavru sarayların yapıldığı iddia edilen üniversite kampüsün de ki binaların maliyetinin toplamının maliyeti ise bilinmiyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Konsey Tamamlandı

Ardahan Haberleri **Bu kez kayıp eden CHP oldu!

3. Kongresini gerçekleştiren Ardahan Kent Konseyi geçtiğimiz günler de yaptığı, Ardahan Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Ardahan Kent Konseyi Gençlik Meclisi seçimleri ardından oluşumunu tamamlayarak yeni yönetimle işe başladı.
Burak Taştan’ın başkanlığına getirildiği Ardahan Kent Konseyinin bundan sonra ki hedefi konseyin kuruluş amacını ortaya koyup, ver olan sorunların çözümüne projeler üretmek, belediye başta olmak üzere kentte bulunan kurumlarla birlikte hareket ederek Ardahan’ın gelişimine katkı sunmak.

**Seçimlere büyük ilgi..

Onca sivil toplum örgütünün bulunduğu Ardahan’da büyük bir ilgi gören ve yoğun bir seçim gündemi yaşayan Ardahan Kent Konseyi Başkanlığı ardından yapılan Kadın ve Gençlik Meclisi belirlenmesi seçimlerine de büyük ilgi vardı.
Aynı zaman da Ardahan’ı Tanıtma ve Güzelleştirme Derneği ve Serhat Ardahanlılar Federasyonu Başkanı olan Burak Taştan’ın Ardahan Kent Konseyi Başkanı, Nesrin Güngör’ün Kadın Meclisi Başkanı, Gençlik Konseyi Başkanlığına ise Muratcan Şentürk’ün getirildiği Ardahan Kent Konseyi bugünden sonra çalışmalarına başlıyor.

**Bu kez CHP kayıp etti..

Dün yapılan Ardaha Kent Konseyi Gençlik Konseyi seçimini yönetimin destek verdiği Muratcan Şentürk’ün 37 oy alarak kazanırken, CHP Milletvekili Ensar Öğüt ile CHP Ardahan Gençlik Kolları Başkanı ve yönetiminin tam destek verdiği Erkan Çimen 23 oy ile seçimi kayıp eden taraf oldu.

Ardahan Üniversitesi Rektörüne Şok!
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Moral Bozan Şeyler..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTüm Ardahan Haber Ardahanlıların kucaklayıp, sahiplendiği spor kulübü Serhat Ardahan Spor’da yaşananlar beni olduğu kadar sizleri de derinden üzdüğünü ve ‘Neler oluyor?’ tartışmalarının başını alıp gittiğini, moral bozduğunu iyi biliyorum..
Çünkü Ardahan’ı futbol da beklenmedik bir başarıya götüren bu birlik ve berberliğin bazı kişilerin egosuna kurban edilmek istendiğini görüyor, gözlemliyoruz..
Hala kurumsallaşamayan onca kurum, iş yeri gibi başarısına karşın kurumsallaşamayan Ardahan Serhat Spor’da yaşanan bu dalgalanmanın bir an önce durması ve yakalanan başarıya olumsuz yönde yansımaması umuduyla gelişmeleri yakından takip ediyoruz..

**Kars Rektörü müsün?

Dün Ardahan Kent Konseyinin Kadın Meclisinin seçimini izlediğim bir sıra da gelen telefon da Ardahan Ardahan Haber Üniversitesinin rektörünün bugün için basın mensuplarına bir kahvaltı vereceğini ve bizleri de davet ettiğini haber alıyorduk..
'Davet edilen yere gidilmeli' anlayışı ile okeylediğimiz davetin içeriğini öğrendiğimiz de adeta şok olmuştuk..
Ve hemen Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Üyelerine, 'Bu durumu protesto ediyoruz' diyerek görüşmeler yapıp, mesaj çekmeye hazırlanırken diğer cemiyet başkanımız da aradı.
Beni arayan meslektaşım Deniz Başlı ‘Abi Ardahan’da gazeteci yok mu, rektör basın toplantısına Kars’tan da gazeteci çağırmış’ diyor ve Abi duruma gerekli tepkiyi koymalıyız diyordu..
Ve biz de aynı düşünüyoruz Deniz, 'bu rektör Ardahan’ın değil, Kars’ın rektörü?’ diyerek rektörü protesto etme kararı aldık..
Çünkü Ardahan’dan kopuk rektör Ardahan gazetecileriyle de kopmuştu..
Ama rektör Kars’ın rektörü olabilirdi, biz de Ardahan’ın gazetecileriyiz..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
CHP Nerede?

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşHer an görevden alınacağı ileri sürülen Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütünün üç kişiye kaldığı şu günlerde Erzurum’da bölgede ki CHP’yi tartışmak üzere toplanacak olan CHP Genel Merkezinin nereye gittiğini merak etmiyor değilim..
Sol bir parti olduğunu ama her geçen gün biraz daha dincileşen, hatta genel başkanı başta olmak üzere tüm yöneticilerinin Umre’ye gitmek üzere hazırlandığı belirtilen CHP’nin genel merkeze mescit açıp, AK Parti’ye giden Muhafazakar oyları almak istediği görülürken, bunun takke mi, yoksa gerçek mi olduğu ve en önemlisi bu durumun 2015 Genel Seçimlerine yansıyıp yansımayacağını hep birlikte göreceğiz..
Evet, ‘CHP Nerede?’ diye başta CHP’lilere olmak üzere herkese soru sorduran CHP gerçekten nerede..
Sizce Solda mı, Sağda mı?..

**Tuncer Dağ

Yaklaşan genel seçimlerde kimin nerede, hangi parti de aday olacağının bolca tartışıldığı şu günler de 500 Ardahan Haberi binin üzerinde Ardahanlının yaşadığı İstanbul’u da unutmamak gerekir..
Ankara’da ki Ardahanlı siyasilerin gözünü Ardahan’da ki iki milletvekilliğine göz koyup, ‘Ankara’da neden aday olmayayım?’ diye düşünmediği bir süreçte İstanbul’da ki Ardahanlı siyasiler, iş adamları, stk’cılar, toplum liderlerinin ne yaptığını, 2015 genel seçimlerinde neden ‘500 binin üzerinde Ardahanlının olduğu şu İstanbul’da bizde adayız’ demediklerini de merak etmiyor değilim..
Evet başta yıllarca Ardahan kelimesini ağzında düşürmeyen ve karınca kararınca Ardahan, Ardahanlılara katkı sunan Tuncer Dağ gibileri neden Ardahanlıları adına İstanbul’da milletvekili adayıyım demezler ki?
Evet deseler de hakları var ve demeliler de..


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İstenmeyen Rektör

Ardahan Haberleri Eşi çalıştığı üniversitenin para kasası olduğu ileri sürülen derneklerin başın da olduğu, yeğenleri başta olmak üzere bir çok yakının işe aldığı iddia edilen Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz için istenmeyen adam ilan edilmeye hazırlanıldığı öğrenildi.
2009 Yılında kurulmasına ve bugüne kadar 123 Milyon para kaynağı gelmesine karşın hala kampüsü bitmeyen Ardahan Üniversitesi’nin yöneticilerinin Ardahan ve Ardahanlılardan kopuk, kendi dünyalarında, ‘çal patlasın vur, oynasın’ oyununu oynadıkları gerekçesiyle hükümete ve cumhurbaşkanına şikayet edileceği ve bu yönde Ardahan il genelinde geniş çaplı bir imza kampanyası başlatılacağı bilgisi alındı.

**123 Trilyonu Ne Yaptın Rektör Bey?

Kurulduğundan bu yana 123 Milyon TL. paranın aktarıldığı Ardahan Üniversitesinin bu parayı nereye, nasıl harcandığı merak ediliyor.
Üniversite yönetiminin 5 yıl için de ancak 5 bina yaptıran üniversite yönetimi bu paranın hesabını kamuoyuna açıklamasını istiyor.
Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelerek, bir dizi incelemeler de bulunan ve Ardahan Üniversitesine bugüne kadar 123 Milyon TL. nakit paranın aktarıldığını açıklayan Çalışma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın bu açıklamasıyla gözlerin yeniden döndüğü üniversite yönetiminin bu paranın nereye, nasıl harcadığını kamuoyuna açıklamasını isteniyor.

**REKTÖRÜN SARAYINA 1 MİLYON TL.!..

Cumhurbaşkanlığı sarayına harcanan paranın tartışıldığı şu günlerde bugüne kadar bütçesine aktarılan 123 Milyonun nereye harcandığının merak edildiği Ardahan Üniversitesinin rektörüne bir milyon harcanıp, sarayları aratmayan bir villa yapıldığı da ileri sürülmektedir.
Ardahan Haberi ekleme saat: 21.57-18 Kasım 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KADIOĞLU: TESLİM EDECEĞİZ..

Ardahan Haberleri Yapımı tamamlanmak üzere olan Ardahan Kültür Evi hizmet binasında incelemelerde bulunan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, hizmet binasının en kısa sürede hizmete açacaklarını söyledi.
Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, yapımı tamamlanmak üzere olan Ardahan Kültür Evi hizmet binasında incelemelerde bulundu. Başkan Kadıoğlu'nun ziyareti sırasında Ardahan Kültür Evi Başkanı Efrail Çiftçi, Yönetim Kurulu üyeleri ve yüklenici firmanın sahibi de hazır bulundu. Ardahan Kültür Evi hizmet binasında bir süre incelemede bulunan Kadıoğlu, yüklenici firma yetkilisinden bilgi aldı. Gördüğü eksiklikleri firma sahibi ve belediye görevlilerine ileten Kadıoğlu, hizmet binasının biran önce bitirilip teslim edilmesi talimatını verdi. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu inceleme sırasında yaptığı açıklamada, "Ardahan Kültür Evi hizmet binasını en kısa sürede tamamlayıp, hep birlikte hizmete açacağız" dedi.
Ardahan Haberi ekleme saat: 21.34-18 Kasım 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Vekil ATALAY: Ardahan Eğitimini
Yüksek Sıralara Taşıyacağız!..

Ardahan Haberleri **3 Yıldır Ardahan'da ki eğitimin durumunun 81 Vilayet için de 75. sıra da olduğu Ardahan'ın Milletvekili açıklama yaptı..

Ardahan’ın eğitim ve öğretimde sondan 3. oluşunun ve kaliteli eğitimin nasıl geleceği yönündeki düşüncelerimi Afganistan yolculuğumuzda Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı masada konuştum. Milli Eğitim Bakanımıza gerekenin yapılması yönünde talimat verdiğini söyledi.
Ardahan'ın eğitim ve öğretimde sondan 3. oluşunun ve kaliteli eğitimin nasıl geleceği yönündeki düşüncelerimi Afganistan yolculuğumuzda Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı masada konuştum. Milli Eğitim Bakanımıza gerekenin yapılması yönünde talimat verdiğini söyleyerek bu yılın başarılı geçmesini dilediğini belirtti.
Ardahan'ın eğitim ve öğretimde sondan 3. oluşunun ve kaliteli eğitimin Ardahan'a ne zaman geleceği yönünde ki soruları yanıtlayan İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Türkiye Başkanı Ardahan Milletvekili Orhan ATALAY: Aldığımız yeni tedbirlerle bu yıl başarılı bir yıl olacak.' dedi,
O. ATALAY: Benim 2013 Kasım ayında Cumhurbaşkanımıza eğitimle ilgili bir bilgi sunumunda bulunmuştum. 2013 YGS sınavlarında en başarısız son 20 vilayetin Doğu ve Güneydoğu illeri olduğunu söylemiştim.
Sayın Cumhurbaşkanımız da Milli Eğitim bakanımıza bu neyin nesidir diye sorduğunda benim sunduğum raporu referans olarak göstermiş. Biz bununla ilgili bir süreç başlattık. Cumhurbaşkanımız da o zaman başbakanımızdı ve gereken neyse yaparız demişti. Bu sefer tekrar hatırlattığımda "Biz o problemi çözdük 4+4+4 giden öğretmen dört yıl kalacak. Fakat biz bununla yetinmedik Milli Eğitim müsteşarımızla görüştük doğuda görev yapan öğretmenlerin ücretlerini yüzde yüz artıracağız ve 8 yıl orda kalmaları halinde istedikleri yere nokta tayini yapacağız" dedi. Bu çok ciddi bir destek. Bizim orada ki eğitim sorunumuz nüfus sorunu değil. derslik ve pansiyon ihtiyacımız hemen hemen kalmadı. Son iki yıldır tek eksiğimiz öğretmen eksiğiydi. Artık biz Ardahan'da öğretmen eksiği bırakmadık. Sorunun kalmadığını Ardahan'ın hem köylerinde hem de şehirlerinde rastladığım çocuklara sorduğumda öğretmen eksiklerinin kalmadığını gördüm. Hepsi derslerimiz boş geçmiyor ve benim öğretmenim vekil öğretmen değil asil öğretmendir diyor. Bizim problemimiz öğretmenin orada uzun süre çalışmıyor olmasıdır ama biz onu da çözdük. Aldığımız istatistiklere göre alttan gelen öğrenciler çok iyi eğitim alarak geliyor. Biz pansiyonlarımızda öğrencilerimizin daha iyi öğrenmeleri için onların başına atanamamış öğretmen adaylarından oluşan rehber öğretmenler koyduk. Bu şekilde çocuklarımız okul sonrasında da doğru bir şekilde yönlendirilmiş olacak.
Ben sizin aracılığınızla bir mesaj da vermiş olayım, son dönemde büyük bir nimet olan bu çözüm sürecinin darbe aldığı Kobani eylemlerinde yaşananlar hiç iyi bir şey değil. Ben doğunun ve güneydoğunun bir an önce şu Barış Sürecinin sorununu yüzde yüz sonuna kadar gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama bu çözüm sürecinde bölge insanının elini değil bedenini taşın altına koyması gerektiğine inanıyorum. Ben Ardahan'a bir öğretmen fazla göndereyim diye iki yıldır tatil yapmıyorum. Ben Ardahan'a bir okul fazla yaptırabilir miyim diye nöbet bekliyorum bakanlığın kapısında. Şimdi ben burada bu mücadeleyi verirken sen bir tane çocuğun eline veriyorsun ateşi şu okula at diyorsun. Bu şekilde olamamalı duyarlı olmalıyız. Bu sürece sahip çıkmalıyız. Haber: Siyasal Birikim Gazetesi
Ardahan Haberi ekleme saat: 21.31-18 Kasım 2014
Haber/Foto: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çiftçi: Ön seçim olursa adayım..

Ardahan Haberleri Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte hareketlenen partilerin başında gelen Cumhuriyet Halk Partisin de aday olmayı düşünenler kervanına Ardahanlı Avukatlardan Müzeyyen Çiftçi Yolaçan’da katıldı.
CHP’de ön seçim olması halin de ‘Bende adayıyım’ diyen Ardahanlı Avukat CHP’nin Ardahan’da seçimi kazanmasının önemli bir yolunun tabanın destek verdiği bir isim ile 2015 Genel Seçimlerine gitmesidir’ dedi.
Kendisi gibi ailesinin yıllardır için de mücadele verdiği CHP’de aday olmayı düşündüğünü ancak bu düşüncesinin gerçekleşmesi için öncelikle ön seçim olması gerektiğini belirten Av. Müzeyyen Çiftçi Yolaçan parti için de ki yarışın partiyi bölmemesini, tam aksine birleştirmesi gerektiğine de dikkat çekti.

**Genel Merkez’e Otobüs Kaldırılacak..

Öte yandan Ardahan Kamuoyun da istenmeyen örgüt olarak görülmeye başlayan İlimdar Senem ve Yunus Dündar başkanlığında ki bir grup CHP’linin Ensar Öğüt’ün istenmediğini ileri sürüp, bu yönde CHP Genel Merkezine ve 29 Kasım’da bölgede yapılacak olan toplantıya otobüs kaldıracakları alınan diğer haberler arasın da oldu.
Ardahan Haberi ekleme saat: 21.28-18 Kasım 2014
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Saffet Kaya Geliyor..

Ardahan Haberleri Ardahan’ın 21., 22. ve 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya seçimler öncesi 4 Aralık Perşembe günü Ardahan’a gelerek seçim startını vereceği bilgisi alındı.
Yaklaşan 2015 Genel Seçimlerinde yeniden Ardahan’da Milletvekili adayı olması beklenen Ardahan’ın 21., 22. ve 23. Dönem Milletvekili Saffet Kaya 04.12.2014 tarihinde Ardahan’a geliyor.
Kaya’nın seçimler öncesi 4 Aralık Perşembe günü Ardahan’a gelerek seçim startını vereceği öğrenildi.
4 Aralık Perşembe günü büyük bir karşılama ile Ardahan’a geleceği öğrenilen Saffet Kaya için taraftarlarının yoğun bir hazırlık içinde olduğu haberleri alınırken, bu karşılamanın diğer karşılamalardan daha yoğun ve etkili olması için Ardahan ve ilçelerinde büyük bir çalışma yapıldığı da alınan bilgiler arasında oldu.
Üç dönem milletvekilliğini yaptığı Ardahan siyaset arenasında ilk sıralarda ki yerini korumaya devam eden Ardahan eski milletvekilinin 2015 Genel Seçimlerinde yeniden aday olması için büyük bir baskı ve istekte bulunulduğu görülürken, Saffet Kaya’nın yeniden aday olması için tabandan büyük destek aldığı görülmekte.
Başta iktidar partisinden olmak üzere bir çok siyasi partinin yakın takibe aldığı Saffet Kaya’nın önümüzde ki genel seçimler de yeniden Ardahan’dan Milletvekili adayı olup, olmayacağı konusunda ki tartışmaların tüm hızıyla devam ettiği de dikkat çekerken; Saffet Kaya’nın tabandan gelen bu isteği yerine getirmek için partilerin genel merkezlerinin Ardahan’da yaptırdığı, yapacağı anketlerle durumu değerlendirmesini beklediği de görülmektedir. Kaya’nın aday gösterilmesi halinde aday olduğu partinin Ardahan’da çok rahat seçimi alacağı da görülmekte.
Ardahan Haberi ekleme saat: 21.23-18 Kasım 2014
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AŞURE AŞURE OLDU!

Ardahan Haberleri **Önüne gelen Aşure dağıtıyor..

**Damal'da Belediye'den Aşure..

Damal Belediyesi tarafından Muharrem ayı ve aşure günü nedeniyle Merkez Cem Evi’nde düzenlenen lokması ve anması yapıldı.
Programa CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt ve Hacı eşi Kıymet Öğüt’ün yanı sıra, Damal İlçe Kaymakamı Abdurrezak Canpolat, İl Genel Meclis başkanı Bedrettin Çakıcı, CHP Ardahan İl Başkanı İlimdar Senem, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, ATSO Başkanı Çetin Demirci, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu, Daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

**ÖNAL’DAN KARDEŞLİK ÇAĞRISI..
Günün açılış konuşmasını yapan Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, “Muharrem ayının İslam coğrafyasına barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Alevîlerde, Hüseyin'in Kerbelâ'daki acısı başta olmak üzere On iki İmamlar'ın acılarını anmak ve anlamak için Muharrem Mâtemi tutulur diyen Önal: “Muharrem Matemi'nin amacı: Bu türlü acıların bir daha yaşanmaması için gerekli olan insanlık değerlerini ve Alevî öğretisini özümsemektir. Matem süresince bıçağa ve kesici aletlere el sürülmez, kurban kesilmez ve et yenmez. Matem boyunca hiçbir canlıya eziyet edilmez. Kimsenin kalbini kırmamak, dili ile kimseyi incitmemek, kimse hakkında dedikodu yapmamak Mâtem Orucu'nun temel ilkesidir. Sağlığı yerinde olanlar oruç tutarlar. Matemden amaç, kendine eziyet yapmak değil, kötülük ve katliamların bir daha olmaması adına anmak ve unutmamaktır. Kerbelâ katliamında hasta olması nedeniyle İmam Zeynel Abidin'in kurtulması ve Ali'nin soyunun devam etmesi nedeniyle de Allah'a şükredilir. Bu nedenle Muharrem mâtemi, aşûre geleneği ile biter. 12 gün orucun ardından Aşûre Günü yapılır. 12 değişik malzemeden oluşan aşûre yenilir ve dağıtılır” ifadesini kullandı.

Ardahan Haberleri Alevilerin inançları arasında olan ve yine onların bir kültürü olan Aşure yapımı ve dağıtımı tüm hızıyla devam ediyor.
AK Parti'nin ardından diğer bir çok kurum, ve siyasi partinin hazırlayıp dağıttığı Aşurelerin en son dağıtıcısı MHP Ardahan İl Teşkilatı il Çıldır Ülkü Ocakları oldu.

**Çıldır İlçesi Ülkü Ocakları da Aşure dağıttı..

Ülkü Ocakları Çıldır İlçe Başkanlığı tarafından Aşık Şenlik lokantası önünde halka aşure ikramı yapıldı.Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Volkan Topkaya ve üyeleri tarafından yapılan törene halkın yoğun katılımı ve ikram edilen aşureye ilgi oldukça fazlaydı.
Ülkü Ocakları Çıldır İlçe Başkanı Volkan Topkaya yapmış olduğu açıklamada, 'Milletimizin bu günkü durumunda azda olsa mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz dedi. Bu geleneğin yaşatılması ve devamı için bizlerde üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık. Katılan destek veren herkesten Allah razı olsun' dedi.

**Posof'ta Müftülük Aşure Dağıttı..

Muharrem ayı münasebetiyle ülkemizde vatandaşlar tarafından pişirilip te komşulara ikram geleneğine Posof Müftülüğü de katıldı.
Hayırsever vatandaşların da desteği ile yapılan 2 bin kişilik Aşure Cuma namazı çıkışında cemaate ve caddeden geçen öğrencilere ikram edildi iki camide dağıtıldı ve kısa zamanda bitti.
Aşure de ki lezzet dolayısıyla bir kase yiyen bir daha aldı. Hatta alıp evlerine götürenler dahi oldu. CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt te yapılan ikramdan aldı.

Ardahan Haberleri **Göle'de Vekilin Dedesinin Okulun da dağıtıldı..

Aşure dağıtımı Göle'de Göleli Milletvekilinin dedesinin adının verildiği Göle Bedirhan Bey Anadolu İmam Hatip Lisesinde dağıtıldı.
Yapılan aşureler Kaymakamlık Makamına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, İlçe Müftülüğüne, Okulumuz Öğretmenlerine ve Öğrencilerine aşure ikram ederek Muharrem Ayı ve Aşure Günü kutlandı.

**Hanak'ta İmam Hatip'te Aşure..

Hanak İmam Hatip Ortaokulu geçtiğimiz Perşembe günü Hanak Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Aşure Günü etkinliği düzenledi.
Etkinliğe Hanak Kaymakamı Mehmet Balıkçılar’ın yanı sıra protokol mensupları, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldılar.
Aşure Günü etkinliği İstiklal Marşı ve Kuran Tilaveti ile başladı. İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Aşure Ayının önemi ile ilgili konuşmalar yapıp şiirler okudular. Öğrenciler tarafından gerçekleştirilen ilahi dinletisi ile devam eden etkinlik , Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan aşurelerin programa katılan misafirlere ikram edilmesi ile sona erdi.
Ardahan Haberi ekleme saat: 21.09-18 Kasım 2014
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Posof’ta Mazot Hırsızlığı

Ardahan Haberleri Ardahan’ın komşu ilçesi, Gürcistan’a komşu, Posof ilçesinde mazot hırsızlığı yaşandı.
Alınan bilgilere göre Özel idare Müdürlüğüne ait iş makinası kepçeden gece yapılan mazot hırsızlığında 300 litre mazot çalındı.
Posof’a bağlı Çambeli (Sagre) köyünde çalışan iş makinası, Günbatan köyüne götürülmek için Yurtbekler (Cagsuyu) köyü yakınında yola indirildi.
Ertesi günü sabah erken saatlerde iş makinasını Günbatan (Banarhev) köyüne götürmek için giden çekici ve makine operatörü, iş makinasının yakıt deposunun kapağının açıldığını görünce hemen baktıklarında yakıt deposunun boşaltılmış olduğunu gördüle ve hemen jandarmaya haber verdiler.
Olay yerine gelen jandarma ekibi yaptığı inceleme ve araştırma sonucunda biri Gürcistan plakalı ve biri de Yurtbekler köyünden iki araca el koyarak zanlılar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Çevrede yapılan araştırmalar sonucunda da Özel idare iş makinasından çekilen mazotların köyün yakınında bir yol kenarında bidonlar la saklandığını tespit etti ve dolu bidonları incelemeye Ardahan dan gelen olay yeri inceleme ekibi yaptığı incelemeler ve aldıkları parmak izlerinden başka arabanın lastik izlerini de incelemeye aldı. Bu incelemeler sonucunda gerçek Mazot hırsızlarının bulunacağı belirtildi.
Kaynak/Foto: Halil İbrahim Ataman
Ardahan Haberi ekleme saat: 21.54-18 Kasım 2014
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat'Spor'da 2. Şok!..

Ardahan Haberleri **Bir grup yöneticisinin istifa ettiği Serhat Ardahan Spor'da 2. şok..

**Takımın Kaptanı da Takımdan Uzaklaştırıldı..

Ardahan'ı Bölgesel Amatör Ligin de Ardahan'ı temsil eden Serhat Ardahan Spor'un yönetimin de yaşanan rahatsızlık futbolculara da yansıdı.
Takıma yeni üyelerin kayıt edilmesi yönün de gelen isteklere göz yummakla suçlanan ve diğer bir çok sıkıntının kamuoyu ile olduğu gibi yönetimle paylaşılmadığı iddiasıyla suçlanan kulüp yöneticileri futbol takımı kadrosun da yer alan Takım Kaptanı Bayram ile de yollarını ayırdığı, bunun yanı sıra takımın 2. kalesi Efkan'la da yolları ayırmaya hazırlandığı öğrenildi.

**Yrd. Doç. Kürşat 'da İstifa etti..

Serhat Spor Kulübünün 2. Başkanı Kenan Yıldız'ın istifası ardından takımın takımın 2. çalıştırcısı Ardahan Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Kürşat hoca da istifa ettiğini gazetemize bizzat gelip açıklarken, Serhat Ardahan Spor'da yaşanan bu beklenmedik gelişmelerin önümüzde ki günlerde takımın geneline olumsuz bir şekilde yansımasından korkulurken, Kulübün geriye kalan yöneticilerinin yaşanan bu durum karşısın da 'Bir şey olmaz' demeleri dikkatlerden kaçmıyor.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Asansörün yoksa tadilat yapamazsın!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş
1992 Yılında yeniden vilayet olduktan sonra ve özellikle üniversitenin açılmasıyla ard arda yapılan binaların gelişi güzel yapıldığı ileri sürülen Ardahan'da belediyenin aklı yeni başına geldi.
Şehir İmar Planına uyulmadığı, gelişi güzel binaların yapıldığı ileri sürülen Ardahan'da tadilat yapmak isteyen binalarda yeniden asansör isteniyor.
Son iki yıl haricinde Ardahan'da yapılan tüm 4, 5 ve 6 katlı binaların hiç birin de asansör aramayan belediye, ola ki bu binalarda tadilat yapmak isteyen vatandaşlardan asansör yapma şartı istemesi, gelişi güzel yapılan binaların düzeltilmesini engellediği gibi bu bina sahiplerini de mağdur etmektedir.
Çünkü bu binalara istense de asansör konulacak alan olmadığı gibi teknik açıdan da bu mümkün değil.
Halbuki Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer 32 büyük şehirde de bu uygulama istenmemektedir.
Yani Ankara Büyükşehir Belediyesi ve diğer belediyelerin yönetmenliğinde 50.004 Maddesinde;
'Mevcut ruhsatlı binalara kat ilavelerinde giriş katında başlamak üzere ilave kat ile birlikte kat âdeti 5'i geçmediği ve bu bina hakkında aksine encümen karar olmadığı takdirde bina da veya ilave kata asansör aranmaz' maddesine göre uygulama yapılırken, Ardahan Belediyesinin adeta, 'binanı yenileme' diyerek bu duruma engel olması yatırımcıları ve mevcut bina sahiplerini engellediği gibi mağdur etmektedir.
Bu durumun düzeltilmesi ve diğer belediyelerin uyguladığı maddenin Ardahan'da da uygulanmasını isteyen bina sahipleri, Ardahan Belediyesinin bu kararı belediye meclisinde acilen karar bağlayarak, hayata geçirmesini isteyen yatırımcılar binalarına bir çivi çakamadıklarını ve tadilat yapamadıklarını bu durumunda kendilerini mağdur ettiği belirterek belediyenin bu inadından vazgeçmesini istemekteler.
**Daha önce yardımcı olmuştu..
Ardahan Belediyesinin, binalarında tadilat yapmak isteyenlerden asansör istemesinin birçok yeni engeli önlerine koyduğunu belirten bina sahipleri belediyenin daha önce yaptığı gibi yani Revizyon İmar Planından önce 7 ve 10 metreli İmar Yollarında ise 3 ve 4 kat izni olduğu halde müteahhitler 6 kat binalar yapmıştılar. Belediye Meclisi bu insanların mağdur olmaması için belediye bu binaları ruhsata bağlamıştı. Bu tür bir uygulamanın asansör ile ilgili de karara bağlanmasını ve hayata geçirilmesi istenmektedir.

**Asma kata izin verilirken..

Tadilat yapmak isteyenlerden asansör zorunluluğu getiren Ardahan Belediyesi Asma Kat Uygulamasında ise ileride yaşanacak soruna engel olmaması dikkatlerden kaçmıyor.
Çünkü tadilat yapmak isteyenden asansör şartı isteyen belediye 5 veya 6 katlı bina da asma kat yapanlar yerinde asma katı iptal ederek, bir kat kazanıyor. Mevcut durumu ile yapı kullanma izni veriliyor. Bu yasal olmazken belediyenin diğer yandan mevcut binalardan asansör istenmesi ne kadar doğru olduğu merak edilmektedir.
Öte yandan ana cadde ve diğer caddelerde inşaatı süren binaların demir iskeleleri, kum, çakıl, tuğla ve enkazların günlerce, aylarca cadde ve sokaklarda kalmasına ve tehlikeye neden olan, vatandaşın geçişin engelleyen bu duruma göz yuman belediyenin her ne hikmetse daha önce yapılan binalara karşı ortaya koyduğu tavır düşündürücü olmaktadır.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Kültür Evi Hala Teslim Edilmedi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezi İsstanbul’da bulunan İstanbul Ardahan Derneği yani kod adıyla Ardahan Kültür Evi olan derneğe verileceği belirtilen bina hala derneğe verilmedi.
İstanbul Esenyurt Beleidyesi tarafından yaptırılan ve Ardahan Kültür Evi’ne verileceği ileri sürülen, ancak 7 yıldır bir türlü Ardahanlılara teslim edilmeyen Ardahan Kültür Evi binası başkanının değişmesine rağmen hala binayı teslim alıp, taşınmadığı görülüyor.

**Dağ gitti, Kültür Evi gelmedi..

Yıllardır Ardahanlılara teslim edileceği ileri sürülen ancak AK Partili Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun, ‘O orada olursa, bina mina yok’ diyerek istenmeyen adam ilan ettiği Tuncer Dağ’ın başkanlığından istifa edip, yerini AK Parti’ye yakın bir isim olan Tuncer Dağ gibi Ardahan Göleli olan, AK Parti Esenyurt eski Belediye Meclis Üyesi Efrail Çifçi getirilmesine rağmen Ardahanlılara verileceği ileri sürülen bina daha teslim edilmedi.

**Gazeteci Tİ’ye aldı..

Yıllardır ‘Verildi, verilecek, aldık, alacağız’ denilen ancak bugüne kadar bir türlü teslim edilmeyen Ardahan Kültür Evi ile ilgili en son yorum Gazeteci Suat İncedere’den geldi.
Yaşananları Tİ’ye alan Gazeteci Suat İncedere’nin Kültür Evi ile ilgili yazısı şöyle;

"Ardahan Kültür evi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan yapacak".
AKP'nin çılgın projeleri kapsamında bulunan kültür evi; Kılı kırk yaranlar başta olmak üzere,bu yılın gündemine layıkıyla oturan siyasetçi, işadamı ve ne olduğu belirsiz bir sürü "koyun" koyuna girmiş ünlü simalar katılacak.
Açılış; Zafer Çağlayan'ın 700'lük saatinin 20.23 te durmasının ardından gerçekleşecek.
Açılışa Kültür evinin müteahhitliğini üstlenen at üstündeki çılgın Müteahhit; Ali Ağaoğlu .
Açılışı canlı yayınlamak için ATV ve Sabah'ı Milletin a..na koyarak alan; Mehmet Cengiz.
Kültür evi inşaatı masraflarını taaa İran,dan uçakla getirdiği altınları değere, değmeze bozduran "Ebru,li" enişte; Reza Zarrap.
Kültür evi Tasarımını ve yer konumunu üstlenen Sümeyye ve "babacığım kalan paralarla Ardahan kültür evini satın alalım" diyen biricik oğul; sefil bilo.
Esenyurt belediyesi ve kültür evi yönetimi arasında siyasi çekişmelerde sükünatı sağlayan eski içişleri bakanı; Muammer Güler .
Bu cuma saat beşte tiwitırdan atacağı bakara süresiyle açılışta dua edecek olan makaracı; Egemen Bağış.
Açılışta bir konser verecek olan; İbrahim Tatlıses.
Bu çekişmeler hakkında "sende haklısın" sözlerini esirgemeyen akil adam; Orhan Gencebay.
Açılış kurdelesini tam ortasından kesecek olan Kaç,aksarayda oturan; R.Tayip Erdoğan.
Kurdelenin bir ucunda Kaçak inşaatlara ruhsat verme konusunda ehil kişiler: Eyüp belediye başkanı; Mustafa Demir, diğer ucundan ise Esenyurt belediye başkanı; Necmi Kadıoğlu.
Açılışa katılmayı çok isteyen ve ABD,de işlerini bir türlü bitiremeyen ve beddualarını esirgemeyen; Fetullah Gülen hoca efendi.
Bu kadar mağdur ve mağruru bir arada gördüğünde dayanamayıp ağlayacağını belirten; Bülent Arınç.
Açılışı tiwıtır dan hemen duyuracak olan; Melih Gökçek.
Ekmelettin için ekmek almaya gidip bir daha kendilerinden haber alınmayan; Kemal Kılıçtaroğlu ve Devlet Bahçeli.
O varsa ben yokum diyerek RTE, yi işaret eden; Abdullah Gül katılamayanlar arasında yer alacak.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BAŞKAN: KADINLARDAN YARDIM İSTEDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Kent Konseyi Kadın Meclisini de Seçti..

Geçtiğimiz ay yeni başkanını seçen Ardahan Kent Konseyi başkanlık seçimi ardından meclislerini de oluşturmaya başladı.
Aynı zaman da Merkezi Ardahan'da bulunan Serhat Ardahan Federasyonu Başkanı olan Burak Taştan'ın başkanlığına seçildiği Ardahan Kent Konseyi Kadın Meclisini de seçti.
Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası'nın Toplantı Salonun da gerçekleşen Ardahan Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanlığına mevcut başkanı Nesrin Aslangörür yeniden seçildi.

**Taştan: Kenti Barıştıracağız..

ATSO'da yapılan ve büyük ilgi gören Kent Konseyi Kadın Meclisi seçimleri öncesi bir konuşma yapan Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan Ardahan'ın gelişimi konusunda kendilerine düşen her türlü göreve hazır olduklarını, başta Ardahan Belediyesinin çalışmalarına olmak üzere bu kentin barışına, gelişimine katkı sunacak her projenin yanında olacaklarını söyledi.

**Köksoy: Kadınlar bize yardımcı olmalı..

Nesrin Arslangörür ve Neriman Eken arasında yapılan seçim sonucunda Nesrin Arslangörür yeniden Kadın Meclis Başkanlığına seçildiği seçim öncesi söz alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy Ardahanlı kadınların kentin gelişimine katkı sunacak en büyük etken olduklarını söyledi.
Köksoy konuşmasında, Kent Konseyi Başkanının, seçildiği tarihten bu güne kadar gayretleri çalışmalarının olduğunu söyleyerek kendisine teşekkür etti. Köksoy sözlerine şöyle devam etti. “Kent Konseyinin şehrimize katkı yapacağına inanıyorum. Kent Konseyi Başkanımız Ardahan’ın il olma konusuna değindi. Ardahan’ın tekrar hakkını aldığı, teslim edildiği, il olma sürecinde katkı yapan, kulis yürüten, Ardahan’ımızın o günkü eşrafı, esnafı, STK temsilcileri, bizzat bu işte fedakarca Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan hemşerilerimizi saygıyla anıyorum, aramızda olmayanlara Allah’tan rahmet diliyorum ve hayatta olanlara da sağlık sıhhat diliyorum. Gerçekten büyük mücadele ettiler. Basit gibi görünse de, bugün bir projeyi hayata geçirmek anlamında zorluk yaşıyoruz. Halbuki ozaman bütün maddi, kültürel sosyal projeleri içine alan Ardahan’ın il olma projesini gerçekleştirdiler. Gerçekten tebrik ediyorum onları. Allah onlardan razı olsun” dedi.
Şehrimize en büyük katkıyı verecek olan Kadın meclisine önem verdiğini söyleyen ve bu seçimin önemli olduğuna değinen Başkan Köksoy, Ardahan’ın daha iyi bir yere gelebilmesi için kadınlara büyük bir rol düştüğünü söyledi. Ayrıca Başkan Köksoy, Belediyemizle birlikte, birlik beraberlik içinde kaldırım işgaliyetine karşı çalışılması, şehrin temizliğine önem verilmesi anlamında beraberce mücadele edilmesi konularına değindi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARÜGEM’DEN BİLDİK ŞEYLER!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**REKTÖR NE DEMİŞTİ?!..

***Bu kadar yemeği öğrencilerle yeseydiniz daha hayra geçmez miydi?

**50 Çeşit yemek yeyip, halay çekip, öğrencilere yardımcı olduk dediler...

Başkanlığını Ardahan Üniveristei Tektörünün eşinin yaptığı Ardahan Üniversitesi Gençlik Eğitim Merkezi Ardahanlı bir grup bayanla bir araya geldi.
ARÜGEM tarafından öğrencilere destek sağlamak amacıyla kahvaltı düzenlendi. 15 Kasım 2014 Cumartesi günü, ARÜ Yenisey Konukevi'nde öğrenciler yararına yapıldığı ileri sürülen programa Rektörün eşi, ARÜGEM Başkanı Canan Korkmaz ve bazı bayanlar katıldılar. katıldılar.
ARÜGEM Başkanı Canan Korkmaz yaptığı açıklamada, programa katılan hayırsever hanımlara katkılarından dolayı teşekkür etti. Korkmaz, öğrenciler yararına yapılacak bu tür faaliyetlerin her ay düzenli olarak gerçekleştirileceğini belirtti.
Öte yandan programa katılan hayırsever hanımlara desteklerinden dolayı çekiliş ile hediye verildi. Daha sonra program müzik dinletileri ile devam etti.
Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Serhat Spor’da Yönetim Çatlağı!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**İSTİFALAR BAŞLADI!..

Ardahan’ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden ve üç haftadır lig lideri olan Serhat Ardahan Spor’da kazan kaynıyor.
Başta Ardahan Valisi Ahmet Deniz olmak üzere bir çok isimin tam destek verdiği Serhat Ardahan Spor’un yönetiminin başta yeni üye yapması konusunda olmak üzere bir çok konu da karşı karşıya geldiği ileri sürüldü.
Kulüp yöneticilerinin gelir-gider konusunda kapalı kutu olduğunun da ileri sürüldüğü Serhat Ardahan Spor’da diğer bir sorunun da takımın bir kişinin değil, bir kaç kişi tarafından yönetildiği bu durumun futbolcuların üzerinde olumsuzluklara neden olduğu da ileri sürülmekte.
Kulüp yöneticilerinin ikiye bölündüğünün de ileri sürüldüğü Serhat Ardahan Spor’un halka açılmasını, gelir, giderlerinin ve de harcamalarının şeffaf olmasını isteyen grup ile kulübü kapalı tutan yönetim arasına yaşanan gerginliğin önümüzde ki günlerde daha da gün yüzüne çıkacağı da ileri sürülmektedir.

**YILDIZLAR İSTİFA ETTİ, İSTANBUL EKİBİ EL ÇEKİYOR!..

Bütün Ardahan ve Ardahanlıların kilitlenip, başarısına başarı kattığı Serhat Ardahan Spor'un yönetimin de ilk istifalar da geldi.
Ardahan Haberleri Gazetemize gelerek Serhat Ardahan Spor yöneticiliğin de istifa ettiğini belirten Ardahanlı İş Adamı Kenan Yıldız kulüp başkanı ve yöneticilerinin kulübün defterlerini, hesaplarını kendilerinden kaçırdığını, üye yapılması için getirine önerileri dikkate almadığını bu nedenle Serhat Ardahan Spor Yöneticiliğinde istifa ettiğini açıkladı.
Yıldız istifasını şu açıklama ile kamuoyuna duyurdu;

**BASIN AÇIKLAMASIDIR..
Bilindiği üzere 2 yıldır Serhat Ardahan Spor'da Klüp Yöneticiliği yapmaktayım. Bazı olumsuz durumlardan dolayı 18-11-2014 tarihinde kulüple olan ilişkimi kesmiş ve büyük özveriyle kurmuş olduğumuz takımımdan istifa ettim. Bana destek veren İstanbul'daki saygı değer iş adamlarımıza ve Ardahanlı esnaf Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kenan Yıldız

**OSMAN YILDIZ'DA İSTİFA ETİ..

Kulübün bel kemiği ve İstanbul'da ki iş adamları ile kulüp arasında köprü olarak bilinen Ardahanlı İşadamı Kenan Yıldız'ın istifa ettiği aynı gün kulüp üyelerinden Ardahanlı diğer bir iş adamı Osman Yıldız'da kulüpten istifa ettiğini açıkladı.

**İSTANBUL EKİBİ DE SERHAT'A DESTEK KARARINI GÖZDEN GEÇİRİYOR..

Kulüp içinde yaşanan sıkıntıların gün yüzüne çıkmaya başladığı şu günler de ard arda yaşanan istifalarla ile Serhat Spor'u destekleyen İstanbul'da ki Ardahanlı iş adamlarının da desteği de devam kararlarını gözden geçirdikleri alınan diğer haberler arasında oldu.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Spor severlerin yuhaladığı
REKTÖR'E GAZETECİLERDEN ŞOK!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHANLI GAZETECİLER REKTÖRÜN DAVETİNE İCAP ETMEDİLER..

Göreve geldiğinden bu yana Ardahanlılardan kopuk hareket ettiği ve Ardahanlıları, Ardahan'ın sorunlarıyla ilgilenmediğiyle sık sık eleştirilen ve cumhurbaşkanından daha çok yurt dışı gezilerine çıktığıyla gündemden düşmeyen Ardahan Üniversitesi Rektörüne Ardahan Gazetecilerden cevap gibi protesto.
Geçtiğimiz gün yapılan Serhat Ardahan Spor-Beşikdüzü Spor karşılaşmasında da spor severlerin 'Rektör uyuma Ardahan'a ve takımına sahip çık' diyerek protesto ettiği Ardahan Üniversitesi Rektörü düzenlemeyi düşündüğü basın toplantısına davet ettiği Ardahanlı Gazetecilerden ret cevabı aldı.
Alınan bilgilere göre yarın basınla bir toplantı düzenleyeceğini sekreteri aracılığıyla gazetecilere ileten Ardahan Üniversitesi Rektörü aynı toplantıya Kars'tan da gazeteci davet ettiği ortaya çıkınca Ardahanlı Gazeteciler, 'Ardahan'da gazeteci yok mu Kars'tan gazeteci çağırıyorsun' diyerek rektörün kahvaltılı basın toplantısına gitmeme kararı aldılar.
**İşte o tepki ve protesto..

**Cemiyet Başkanı; 'Yıllardır Kars’ın gölgesinden kurtulmaya çalışan Ardahan'ın; Ardahanlı gazeteciler ile yetinmeyen rektörün düzenlediği sözde basın toplantısına “Karslı Gazetecilerin Ardahan’da ne işi var? diyerek protesto edip, katılmayacağımızı bilgilerinize sunarım.'

Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz’ın yarın planladığı kahvaltılı basın toplantısına Ardahanlı Gazetecilerden ret cevabı gelmesiyle rektörlük bu cevapla donup kaldı.
Ardahan Gazeteciler Cemiyet Derneği ve Serhat Ardahan Gazeteciler Derneği üyeleri ile Ardahan’da görev yapan ulusal ajanslar temsilcileri rektörün kahvaltısına katılmama kararı aldılar.
Ardahan’da görev yapan gazetecileri hatırlayamayan Rektörlük, Kars’ta ki tüm gazetecileri hatırlayıp, tümünü araması nedeniyle ve halen Kars’ın gölgesinden neden kurtulamadık diyerek; böyle bir karar alındığı öğrenildi.
Ardahan Gazeteciler Cemiyet Derneği Başkanı Fakir Yılmaz tüm üyelerine mesaj geçerek katılmama kararı alındığını iletti.
Başkan Yılmaz’ın mesajı: Ardahan Gazeteciler Cemiyet Derneği üyelerimizin dikkatine…
Yıllardır Kars’ın gölgesinden kurtulmaya çalışan Ardahan’ın; Ardahanlı gazeteciler ile yetinmeyen rektörün düzenlediği sözde basın toplantısına “Karslı Gazetecilerin Ardahan’da ne işi var? diyerek protesto edip, katılmayacağımızı bilgilerinize sunarım…
Fakir Yılmaz
Ardahan Gazeteciler Cemiyet Derneği Başkanı

Ardahan 3. Lige Çıkıyor..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
Barış Süreci

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnümüzde ki günler de kongreye gidecek olan Barış ve Demokrasi Partisi Ardahan İl Başkanı ve İl Yönetimi Ardahan Haberi sıkıntısı çektiği bir süreçte hükümet ile yeniden görüşen HDP Heyeti önümüzde ki günlerde gideceği İmralı’da getireceği haber Kürtler kadar Türkleri de etkileyecek..
Kürt Sorunun çözümün de birinci rolde olan Öcalan’ın önümüzde ki Newroz’da PKK’ya silah bıraktıracak yönünde ki iddialara vereceği cevap çok önemli, bir o kadar da hayatidir..
Ülkenin önünde ki bu önemli sorunun çözümü için Öcalan’ın alacağı kararı destekleyecek olan hükumetin atacağı samimi adımda bir o kadar merak edilen bir konudur..
Genel Af başta olmak üzere barışı destekleyecek bir kamuoyunun olduğu bu süreçte tarafların atacağı adımların önemi de çok önemli bir durumdur..Çünkü barış iki tarafla olur..

**Ardahan Havaalanı..

Olmaz denileni ısrarla isteyip gerçekleştiren bir anlayışın ısrarı sonucu Ardahan’ın 1992 yılın da 62 yıl sonra yeniden vilayet eden o Ardahan Ruhunun sonrasın da sınır Ardahan Haberi kapılarının açılmasını sağladığını, ardından doğalgazla ısınma ısrarının havaalanı istemi gün geçtikçe ülke geneline yayıldığını görmek kadar güzel bir şey olabilir mi?
İşte Ardahan Ticaret Odasının topladığı imzaları ne yaptığı bilinmeyen bir sıra da Ardahan’a 2 bin kilo metre uzaklıkta bulunan İstanbul’da hem de dünya basının olduğu bir alan da Boğaz Köprüsünde ‘Ardahan’a Havaalanı İstiyoruz’ diyerek pankart açıp , afiş asan, balon uçaklar uçuran Ardahanlı gençler..
Ardahan Federasyonu üyesi gençlerin bu yönde ki coşku ve ‘Ardahan’a Havaalanı’ isteği..

**Federasyon Çalışıyor..

Ardahan Haberi Benim de üyesi olduğum Ardahan Gazeteciler Cemiyetinin ve diğer bir çok Ardahan derneğini,n çatısı altın da bir araya geldiği Ardahan Federasyonu çalışmaları ile göz doldurmaya devam ediyor..
Yaşar Geler başkanlığında ki İstanbul Ardahan Federasyonu son ve en güzel çalışmalarından biri olan Ardahan’da ki eğitime katkısı gerçekten önemsenmesi gereken bir konudur..
Çünkü aynı federasyonun çatısı altında bulunan ve Celil Ünlü’nün başkanlığını yaptığı Ardahan Eğitim Derneğinin yaptığı güzel çalışmalarından olan eğitime destek projesini önümüzde ki hafta hayata geçirecek olan İstanbul Ardahan Federasyonu, Hoçvan Federasyonun yanı sıra Bursa ve İzmir’de ki Ardahan Federasyonlarını da harekete geçirecek gibi..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Yatırmcı böyle mi gelecek?

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşBizzat benim Fakir Yılmaz gidip, İstanbul’da, Ankara’da, Bursa’da ve diğer iller de bulunan Ardahanlıları, Ardahan’a yatırım yapma konusun da ikna etmeye çalıştığımı sanırım Yanlızçam Uğurludağ Kayak Tesislerin de bulunan Oteli kiralamak isteyen ve girdikleri ihaleyi kazanan iş adamlarına alakasız bir mana ile kiraya vermeyen İl Özel İdare ve Özel İdareyi dinleyip, bunu onaylayan Vali de biliyordur..
Gelen’e arsa veremeyen, kiralayan mana bulup, davalık olacak bir mana ile ihaleyi iptal eden bir anlayışın nasıl olur bu memlekete yatırımcı çekeceğini gerçekten merak etmiyor değilim..
Yoksa bu memlekette kalmak isteyenlerinde mi göç etmesi mi isteniyor, ‘Gidin başımızdan, biz boş bir memleketi idare ederiz mi?’ deniliyor?..

**CHP Bu Teşkilatla Kayıp Eder..

Bu hafta Ardahan’ın da aralarında bulunduğu bir çok doğu ilin de teşkilatların son halini masaya yatıracak olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, 2015 Genel Seçimleri öncesi teşkilatların son halini tartışacak.
AK Parti karşısın da Doğu ve Güneydoğu’da Ensar Öğüt ismi dışın da milletvekili kazanamayan CHP’nin bu Fakir Yılmaz toplantılarda masaya yatıracağı iller arasında ki CHP Ardahan İl Örgütü’nün kala kala üç, bilemediniz 4 kişiye kaldığını bilip, bilmediğini merak ederken, bölgede yıllardır gazetecilik yapan ve siyasetin nabzını tutmaya çalışan bir gazeteci olarak CHP bu il teşkilatı ile 2015 seçimlerine giderse Doğu ve Güneydoğu’da ki tek milletvekilliğini de kayıp edeceğini rahatlıkla söyle bilirim..
Nereden biliyorsun sorusunu soracakların başında gelecek olanın yarım gününü köyde, diğer yarım gününü bir eczane de geçiren CHP’nin başına gelirken, toparlayıcı olacağına inanılan, ancak her geçen gün geriye kalanları da dağıtan İlimdar Senem olacaktır..
Evet, kontrolü yardımcısına kaptıran, son olarak milletvekilinin parti de toplantı yapmasına engel olmak isteyen İlimdar Senem’in bu soruyu sormadan Ardahan’da CHP’nin neden gün geçtikçe puan kayıp ettiğini kendisine ve yanın da kalan üç kişiye sorması gerekmektedir..
Çünkü bizim de aralarında bulunduğu bir çok destekçisini kayıp eden CHP Ardahan İl Başkanı İlimdar Senem ve milletvekilliği hayalleri kuran tayfasının Ardahan tabanın da yerlerde olmasalar da evlerinden olduğunu, Ardahan sorunları ile değil, vekillik yarışı içinde olduğunu ve bu yarışta koştukça yorulduklarını her hangi bir Ardahanlıya sorarsanız evet diyeceği bilinmelidir..

**Haydi az kaldı..

'Hayali olan bir şehir oluşturmalıyız’ diyen Ardahan Valisi Ahmet Deniz’in moral vermesiyle, bizlerin tam desteğiyle, kadrosunun azmiyle olmaz denileni, hem de parasız, pulsuz gerçekleştiren Serhat Ardahan Spor Ardahan’ı bir üst lige, 3. Futbol Ligine taşımaya azimli gibi..
Fakir Yılmaz Bir iki sorun dışında Ardahan Belediye Başkanı, Ardahanlı İşadamı, Ardahanlı futbol severin kucaklayıp, buraya kadar taşıdığı Serhat Ardahan Spor’un yaptığını inanın bir çok siyasetçi, dernek, stk yada bürokrat yapamamıştır..
Çünkü hala Kars’ın bir ilçesi, Türkiye’nin kuzeyin de bir yerleşim alanı olarak bilinen Kafkaslara açılan kapısı Ardahan’ı futbol dünyasına taşımış ve ard, arda aldığı başarılarla hem de parasız tanıtmış, tartışmaya açmıştır..
Kutlanması gereken bu takıma sahip çıkılması için ne yapılmalı?
Bilemiyorum ama destek sözü veren Ardahan Kültür Evi, Göle Derneği ve diğer bir çok kurum ve de iş adamının verdikleri maddi destek sözünü de daha yerine getirmediklerini de görüp, duyup, izlemekteyiz..
Evet beyler, bayanlar Ardahan Valisinin, ‘Bu şehrin bir hayali olmalı’ derken bu hayali gerçekleştireceklerin kendisi değil, hava alanı isteyen, Ardahan’ın gelişmesini oturdukları yerde bekleyen Ardahanlılar olduğunu anlatmaya çalışması boşuna değil, olması gerekendir..
İşte az kaldı dediğimiz de budur..
O azı da aşmak için sizin, bu yazıyı okuyanların bu takıma, bu Ardahan’a sahip çıkmasıdır..
Çünkü Serhat Ardahan Spor kazandıkça siz bu yazıyı okuyan esnaf, Ardahanlı, stk’cı kazanacaktır.. Haydi az kaldı, biraz daha gayret..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Güvenlik Bakanlığı değil,
BEİBK!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİktidar partisi AK Parti’nin ‘Güvenlik Bakanlığı’ adından yeni bir bakanlık kuracağı iddialarının tartışıldığı şu günlerde Ardahan’da yeni bir kurum oluştu.
‘Bürokratların Eşlerine İş Bulma Kurumu’ olarak adlandırılan Ardahan İş-Kur’un gerçek işsizleri değil, Ardahan’da görev yapan bürokratların eşlerine iş bulduğu ileri sürülmekte. Çünkü bir çok bürokratın eşi İş-Kur aracılığıyla iş buldu!

Ardahan Haberleri **Dağhan’ın Uçağı Ülke Gündeminde!

Ardahan’a Havaalanı istemini her platformda gündeme getiren Ardahanlılar, geçtiğimiz Ardahan Bal Festival alanın da dolaştırdıkları uçak maketini bu kez İstanbul Boğaz Köprüsün de uçurdular.
İlk olarak Ardahanlı Dağhan Yılmaz isimli çocuğun Ardahan Bal Festivalin de dolaştırdığı ve ‘Ardahan’a Havaalanı İstiyoruz’ dileğini gündeme taşıdığı havaalanı isteği, bu kez merkezi İstanbul’da bulunan Ardahan Federasyonu üyesi gençlerince Avrasya Maratonun da gündeme getirildi.

Ardahan Haberleri **CHP İL Yönetim Görevden Alınıyor mu?

29 Ekim’de Ardahan, Ağrı, Erzurum, Bayburt, Sivas, Erzincan, Kars ve Iğdır İl Teşkilatlarını masaya yatıracak olan CHP Genel Merkezinin 2015 Genel Seçimleri öncesi aralarında Ardahan’ın da bulunduğu 49 Vilayette yeniden yapılandırmaya gideceği ileri sürüldü.

Ardahan Haberleri **Baydar: Milletvekili Adayım..

2015 Genel Seçimleri öncesi ilçe kongrelerini yapmaya başlayan iktidar partisinin başarılı il başkanı Yunus Baydar il başkanlığına değil, milletvekilliğine aday olacağını söyledi..
Ardahan’ın Posof İlçesin de yapılan AK Parti İlçe Başkanlığı Kongresi ardından açıklama da bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar ilçe kongrelerinin bitimi ardından yapılacak olan AK Parti Ardahan İl Başkanlığı Kongresinde yeniden aday olmayağını açıkladı.
Yıllardır hizmet ettiği iktidar partisi, Adalet ve Kalkınma Partisinin delegasyonu ve AK Parti Genel Merkezinin izin vermesi halin de 2015 Genel Seçimlerinde Ardahan’da Milletvekili aday adayı olacağını açıklayan AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar önümüzde ki genel seçimler de hedeflerinin Ardahan’ın iki milletvekilliğini de kazanmak olduğunu da belirtti.
Haberi ekleme saati: 14.19-17 Kasım 2014
Haber/Foto: Ardahan www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Vali Ardahan’ı Dinleyecek!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Bir önceki Vali Seyfettin Azizoğlu’nun başlattığı uygulamayı devam ettirme kararı alan Ardahan’ın yeni valisi Ahmet Deniz her Salı günü Ardahanlıları dinleyecek..
Ardahan Valisi Ahmet Deniz aldığı yeni bir kararla her Salı günü Ardahanlıları dinleyecek.
‘Halk Günü’ olarak düzenlenecek olan toplantı da vatandaşın sorunlarını dinleyecek olan Vali Ahmet Deniz emrinde ki bürokratların da olacağı ilk toplantı bugün yapılacak.
Konu hakkında yapılan açıklama şöyle;
**VALİLİĞİMİZCE HALK GÜNÜ TOPLANTILARI YAPILACAK..
İlimizde yaşayan vatandaşlarımıza kamu tarafından yürütülen hizmetlerin doğrudan ve şeffaf bir biçimde aktarılması, vatandaşlarımızın kamu hizmetlerini alırken yaşayabilecekleri bürokratik problemleri en hızlı bir şekilde çözülmesi, devlet ve millet kaynaşmasını daha da arttırmak amacıyla, vatandaşlarımızın talep ve isteklerini doğrudan iletebilecekleri “Halk Günü” uygulaması Valiliğimizce başlatılmıştır.
Halk Günü toplantıları her on beş (15) günde bir salı günleri saat 10.00′de Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecektir. İlgili kurum müdürlerinin de hazır bulunacağı ilk toplantı 18 Kasım 2014 Salı günü yapılacaktır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Haberi ekleme saati: 12.55-17 Kasım 2014
Haber/Foto: Ardahan www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

7 Mahalle’ye 7 Cami!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Cumhurbaşkanının Amerikayı Müslümanların keşif ettiğini belirtip, Küba’da bir tepeye cami de yaptığı yönündeki açıklaması süre dursun Ardahan’ın 7 Mahallesine 7 yeni cami yapılıyor..

AK Parti Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunun yaptığı araştırmaya göre başta işsizlik sorunu olmak üzere bir çok nedenle göçün tüm hızıyla devam ettiği Ardahan’a fabrika değil, cami üzerine cami yapılıyor.
7 Mahallesi bulunan ve 18 Bin nüfusluk kent merkezine 7 yeni caminin yapıldığı görülen Ardahan’da yeni merkez cami 10 bin kişilik olacağı ileri sürülüyor.

**Ardahan Göç Vermeye Devam Ediyor…

Türkiye'de İstanbul nüfusu her yıl artarken, göç veren 13 il ise önemli bir sorunla karşı karşıya bulunuyor.
Yozgat, Tokat, Erzurum, Çorum, Sivas, Zonguldak, Kütahya, Kars, Ardahan, Amasya, Kırıkkale, Isparta ve Bayburt, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarına göre göç veren illerin içinde bulunuyor.
AK Parti Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı Hasan Fehmi Kinay, Türkiye'de göç veren 13 il arasında bulunan Kütahya'nın milletvekili olarak göç sorununa ilişkin tespit ve çözüm önerilerine kafa yoruyor.
Soruları yanıtlayan Kinay, Türkiye'de Anadolu illerinin göç sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "Göç sorununun ele alınması ve çözümlenmesine ilişkin bir hükümet programının açıklanması gerekir" dedi.
Türkiye'de 13 ilin, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nin uygulanmaya başlandığı 2007 yılından net göç verdiğine tanık olduklarını, oranları farklı olsa da illerin önemli bölümünün Orta Anadolu'da yer aldığını kaydeden Kinay, bunlar arasında birinciliği Yozgat'ın aldığını, daha sonra Tokat, Çorum, Kütahya ve diğer illerin net göç sorunu yaşadığını vurguladı. Bu illerin teşvik edilmesine rağmen nüfuslarını tutabilecek bir istihdam imkanı bulamadığını anlatan Kinay, meselenin sadece işsizlikten ibaret olmadığına işaret etti.
"İstanbul'da metrekaresi 10 bin dolardan satılabilen rezidanslar var"
Sorun bir bütün olarak bakmak gerektiğini vurgulayan Kinay, göç sorunuyla ilgili şu tespitlerde bulundu:
"Türkiye'de büyükşehirler iş dünyasının çok daha fazla dikkatini çekiyor. İş dünyası buralara yatırım yaptığında, kentsel ranttan çok daha fazla istifade ediyor. Herkesin gözü İstanbul'da. İstanbul, özelikle gayrimenkul yatırım oraklığı şirketleri tarafından büyük cazibe merkezi haline dönüştürüldü. Şimdi metrekaresi 10 bin dolardan satılabilen rezidanslar var. Anadolu'nun hiçbir ilinde böyle bir rant yok. Dolayısıyla herkes yatırım yapmak için İstanbul'a gözünü dikmiş durumda. Neredeyse her yıl İstanbul 250-300 bin nüfus artışıyla karşı karşıya kalıyor. Şu anda İstanbul'un milletvekili sayısı her yıl bir tane artmak suretiyle 89'e ulaştı. Burada bir çarpıklığın ortaya çıktığı artık çok net. İstanbul bu yükü taşıyamaz. Mesele olan sadece İstanbul'da betonlaşma ya da kentsel rantın artışı değil, bunun ekonomik ve sosyal açıdan da etkileridir. Küçük bir ekonomik krizde İstanbul, bu krizi çok daha fazla hissedecektir. Kentte sosyal sorunlar da artmaktadır. Artık İstanbul'un yatırımlar konusunda özellikle konut ve diğer yatırımlar konusunda frene basması lazım. İstanbul büyükşehir bütçesi ve diğer büyükşehirlerin bütçesi, Türkiye'de neredeyse devlet bütçesinin beşte birine yakın. Ayrıca buna merkezi yönetimden de çok ciddi kaynaklar aktarıyoruz. Bir kere bu şehirlerden tersine göçü teşvik edecek mekanizmaları kurmamız gerekiyor. Sivas'ta doğan, orada büyüyen, yaşayan kişi İstanbul'a taşınıyor. Trabzon'da doğup büyüyen kişi İstanbul'a taşınıyor. Bir çok yerden insanlar İstanbul'a gidiyor. Başka şehirlerde doğup büyüyen, ecdatları burada yaşaşan neden İstanbul'a gidiyor? Bunun sadece ekonomik sebebi olmasa gerekir. Sosyal hayatın sunduğu bir takım imkanlar, göç veren illerde olmadığı için büyükşehirlere doğru bir akın var."
Sosyal yardımların büyükşehirlerde verilmesinin çok büyük bir anlamı olmadığını ifade eden Kinay, sosyal yardımların göç veren yerlerde dağıtılmasını önerdi. Girişimcilik programının kademelendirilmesi gerektiğini kaydeden Kinay, KOSGEB kredilerinin göç veren illerde artırılmasını sağlamak gerektiğini söyledi.
Dizi filmlerin Anadolu şehirlerinde çekilmesinde yarar olduğunu belirten Kinay, buna iyi bir örnek olarak "Asmalı Konak" dizisini gösterdi.
"Emlak Komut GYO, İstanbul'un rantının peşine düşmüş"
TOKİ, Emlak Konut GYO ve İller Bankası gibi yatırım yapan, proje geliştiren kurumların Anadolu'ya açılması gerektiğini ifade eden Kinay, "Emlak Konut GYO İstanbul'un rantının peşine düşmüş. Anadolu'da bir proje var mı, yok. Emlak Yatırım GYO, yeni paylaşım modelleriyle Anadolu'da projeler geliştirmeli. İstanbul'da kazandığından daha az kazansın ama Anadolu'ya destek olsun. İller Bankası göç veren illerin yerel yönetimlerine daha düşük faiz oranıyla kredi vermeli" dedi.
Haberi ekleme saati: 11.23-17 Kasım 2014
Haber/Foto: Ardahan www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahanlılar Aktaş’ı Görmeli..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz gün basın mensupları ile birlikte Ardahan’ın Çıldır İlçesine giderek, Gürcistan sınırın da bulunan Aktaş Gümrük Kapısın da incelemeler de bulunan Ardahan Valisi Ahmet Deniz başta iş adamları olmak üzere tüm Ardahanlıların Aktaş’a getirilip, bu devasa yatırımı görmeleri gerektiğinin altını çizdi.
ATSO ve ESOB’un esnafları alıp, Aktaş Gümrük Kapısını esnaflara anlatmasını ve esnafın, iş adamlarının buraya şimdiden sahiplenmesi gerektiğini belirten Ardahan Valisi Ahmet Deniz, ‘bölgeye şimdiden yatırım yapan kazanır.’ dedi.

**AKTAŞ AÇILDI AÇILACAK..

Ardahan'ın Çıldır ilçesinde yapımı devam eden ve Türkiye'nin, Kafkaslar'a açılan kapısı konumundaki Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'ndaki çalışmalarda sona gelindi.
Çıldır ilçesinde yapımı devam eden ve Türkiye'nin, Kafkaslar'a açılan kapısı konumundaki Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'ndaki çalışmalarda sona gelindi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yap-işlet-devret modeli ile temeli atılan, Çıldır-Aktaş Gümrük Kapısı'ndaki çalışmaları yerinde inceleyen Ardahan Valisi Ahmet Deniz, yetkililerden bilgi aldı.
Deniz, burada yaptığı açıklamada, gümrük kapısı sayesinde Ardahan'ın önemli bir misyon üstlendiğini söyledi.
Gümrük kapısının yaklaşık 2 ay içerisinde tamamlanacağını ve ilkbaharda hizmete açılacağını belirten Deniz, şöyle konuştu:
"Geçtiğimiz yıl temeli atılan gümrük kapısının inşaatında sona gelinmesinden, büyük gurur duyuyorum. Türkiye'nin, Kafkaslar'a açılan kapısı yaklaşık iki ay sonra tamamlanacak. Kapının ilkbaharda açılmasıyla birlikte yeni bir dönem başlayacak. Ardahan, Türkiye'nin Kafkaslar'a açılan tek kapısıdır. Bugün burada inşaatının bitmek üzere olduğunu görmek bizleri gururlandırdı. Gerçekten ülkemize yaraşır, yakışır bir inşaat çalışması devam ediyor. Yaklaşık iki ay içinde çalışmalar bitecek, baharla birlikte faaliyete geçecek. Açılış içinde hazırlıklarımız sürüyor."
Deniz, gümrük kapısının inşaatını sürdüren işçilerle de sohbet ederek, soğuk havaya rağmen çalışmaların aralıksız sürdürülmesinden dolayı teşekkür etti.
Türkiye'nin, Kafkaslar'a tanıtımında kapının önemli bir rol oynayacağına değinen Deniz, "Burada emek harcayan mühendis ve diğer arkadaşlarımız gerçekten ülkemize yakışır bir kapı inşa ediyorlar. Bilindiği gibi ülkemiz, rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal ile birlikte ihracatta bir büyüme stratejisine girdi. Onun için bu kapılar, ülkenin gelişimi açısından önemli. Ardahan'ın büyümesi, ihracatın artması ve şehrin tanıtımı içinde bu kapı önemli" diye konuştu. Haberi ekleme saati: 11.09-17 Kasım 2014
Haber/Foto: Ardahan www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan Fotoğrafları
Samsun’a Çıkarma Yaptı!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAynı zaman da Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un köyü olan Hanak ilçesine bağlı Baştoklu (Yukarı Dikkan) köylü Ufuk Seferoğlu Ardahan’da çektiği fotoğrafları Samsun’da sergiledi.
Samsun’da kamu görevlisi olan Hanaklı hemşehrimiz olan Ufuk Seferoğlu’nun yaz tatilinde geldiği Ardahan’da çektiği Ardahan Fotoğraflarını sergilediği Samsun’da sergi açtı.
Aynı zaman da Samsun Fotğraf Sanatı Derneği Üyesi olan ve açtığı fotoğraf sergisinde içerisinde Ardahan da çekilmiş fotoğraflarımın olduğu sergisiyle büyük ilgi toplayan Hanaklı hemşehrimiz Ufuk Seferoğlu Samsun Valisi İbrahim Şahin tarafından açıldı.

**Çıldır Gölünü de Fotoğraflayacaklar..

Diğer bir konu ise yapsı ve üyeleri Samsun’un ileri gelen akademisyenlerinden oluşan dernek kışın Çıldır gölüne yapmayı planladığı fotoğraf gezisi, ‘Kutuplara gitmektense, Çıldır’a gidelim’ parolası ile bir gezi düzenleyecek.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’da Koruyucu Aile Yok..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşTürkiye'de koruyucu aile sayısı 3 bin 169'a ulaştı. İllere göre en fazla koruyucu aile İstanbul, İzmir ve Ankara gibi metropol kentlerde bulunuyor.
Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre, Türkiye'de Gönül Elçileri Projesi kapsamında koruyucu aile olmak için 4 bin 650 çift başvuru yaptı. Bu çiftlerden 3 bin 169'u şartları taşıdığı için koruyucu aile olarak kabul edildi. Koruyucu ailelerde şu anda 3 bin 857 çocuk bulunuyor. Koruyucu ailelerle proje kapsamında 3 bin 252 toplantı gerçekleştirildi.
Koruyucu aile sayısında İstanbul, Ankara ve İzmir gibi metropol kentler başı çekiyor. İstanbul 311 koruyucu aile sayısıyla ilk sırada yer alırken, İzmir 294 ile ikinci sırada, Ankara 185 ile üçüncü sırada yer aldı. Bayburt, Tunceli, Kars ve Ardahan ise koruyucu aile bulunmayan iller olurken, Nevşehir, Bilecik ve Iğdır birer koruyucu aile sayısıyla en az koruyucu aile bulunan iller oldu.

**Koruyucu aile sayısının illere göre dağılımı şöyle:

"Kayseri 155, Bursa 111, Hatay 106, K. Maraş 105, Balıkesir 103, Samsun 91, Gaziantep 86, Adana 80, Denizli 78, Mersin 77, Kocaeli 72, Antalya 70, Konya 61, Isparta 58, Sakarya 57, Manisa 52, Afyon 52, Eskişehir 50, Aydın 47, Edirne 40, Sivas 40, Çorum 36, Tekirdağ 33, Kırıkkale 33, Malatya 32, Muş 31, Osmaniye 31, Tokat 29, Giresun 28, Amasya 26, Kütahya 26, Düzce 26, Çanakkale 25, Kastamonu 23, Muğla 23, Ordu 23, Aksaray 20, Erzurum 20, Diyarbakır 19, Trabzon 19, Uşak 18, Zonguldak 18, Elazığ 18, Yalova 17, Kırşehir 15, Karaman 14, Erzincan 14, Burdur 13, Mardin 12, Şanlıurfa 11, Siirt 11, Çankırı 11, Artvin 11, Bingöl 10, Rize 10, Niğde 10, Yozgat 9, Van 8, Kırklareli 7, Karabük 6, Bartın 5, Batman 5, Bolu 5, Adıyaman 4, Hakkari 4, Sinop 4, Şırnak 3, Bitlis 3, Ağrı 2, Gümüşhane 2, Kilis 2, Iğdır 1, Bilecik 1, Nevşehir 1."


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DOĞAL GAZ YENİ İŞ ALANI YARATTI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**VALİ DENİZ, DOĞALGAZ BORU KAYNAKÇILIĞI KURSU SERTİFİKA TÖRENİNE KATILDI ..

Bu yıl doğal gaz yakmaya başlayan Ardahan’da yeni bir meslek edinmek isteyen Ardahanlılar Doğal Gaz Ustası Kursuna büyük ilgi gösterdiler.
“Erzurum, Kars ve Ardahan illeri Toplumsal Kalkınma Girişimi Projesi” kapsamında verilen “Doğalgaz boru kaynakçılığı kursu” sertifikaları verildi.
Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Şirketi tarafından desteklenen, Atatürk Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi ve Ardahan Üniversitesi işbirliğinde yürütülen proje kapsamında, Ardahan’da 12 kursiyer, “Doğalgaz boru kaynakçılığı” sertifikası aldı. Kursiyerlere sertifikalarının verilmesi dolayısıyla Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü’nde ki konferans salonunda tören düzenlendi. Törene Vali Ahmet Deniz, Rektör Prof.Dr. Ramazan Korkmaz, BTC Sosyal Sorumluluk Müdürü Ali Aliyev, davetliler ve öğrenciler katıldı.
Törende konuşan Vali Ahmet Deniz, “Çağımızda en önemli şey üretimdir. Ürettiğiniz kadar ayaktasınız. Bilgi ve teknolojiye sahip olan ülkeler, her zaman bir adım öndedir. Nitelikli insan faktörü de oldukça önemlidir. Bu nedenle eğitim, bilgi ve nitelikli eleman yetiştirmek için açılan bu tür kursların önemi büyüktür. Başta Üniversitemiz olmak üzere, BTC şirketine ve bu projeye emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından kursiyerlere protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.
Tören sonunda protokol ve kursiyerler hatıra fotoğrafı çektirdi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

FEDERASYON BAŞKANLARI YASTA!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşMerkezleri İstanbul'da bulunan Hoçvan Federasyonu ve Ardahan Federasyonu Başkanları Yakup Mavzer babasını, Ardahan Federasyonu başkanı Yaşar Geler kuzenini kayıp etti.
Alınan bilgilere göre Merkezi İstanbul Esenyurt'ta bulunan Hoçvan Federasyonu Başkanı Yakup Mavzer'in babası Hacı Nazım Mavzer İstanbul'da hayatını kayıp ettiği, yarın ikindi namazın da Ardahan merkeze bağlı Nebioğlu köyünün mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.

**Yakup Mavzer'e başsağlığı için; 0535. 211 31 37

**Öğretmen Kemal Geler Hayata Göz Yumdu..

Öte yandan İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yaşar Geler’in kuzeni eğitim camiasında sevilen sayılan Öğretmen Kemal Geler geçirdiği bir kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
İstanbul’da hayatını kaybeden binlerce öğrenciyi okutarak önemli hizmetlerde bulunan 36 yıllık eğitimci Öğretmen Kemal Geler’in ani ölümü derin üzüntüye karşılandı.
1957 Çıldır’da doğan Öğretmen Kemal Geler; Ataşehir Yahya Kemal Beyatlı Orta Okulu'nda Müdür Baş Yardımcısı olarak görev yapmakta iken 11 Kasım 2014 Salı günü geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle genç yaşta aramızdan ayrıldı.
Yakınlarını ve Öğretmen arkadaşlarını üzen Kemal Geler’ın cenazesi Kartal Esentepe camiside kılınan öğle namazından sonra Sancaktepe Ortadağ Veysel Karani Mezarlığına gözyaşları aransın da defin edildi.

**Yaşar Geler başsağlığı için; 05554668501

Ardahan Haberleri **YILMAZ KAYA'DA YAŞAMINI YİTİRDİ..

Çıldır Akkiraz (Kertene) Köylü olan, Gebze'de herkes tarafından tanınan ve son yıllarını tekerlekli sandalyeye başlı olarak geçiren devrimci görüşleriyle tanınan Yılmaz Kaya yaşamını yitirdi.
Gebze'de herkes tarafından tanınan ve son yıllarını tekerlekli sandalyeye başlı olarak geçiren Yılmaz Kaya yaşamını yitirdi.
Emek Partisi Gebze ilçe örgütü üyesi olan, demokratik kitle hareketleri ve sendikal mücadelelerin önde gelen isimlerinden olan Kaya, evli ve iki çocuk babasıydı.. Gördüğü tedavi sonucu iki bacağı ve el parmakları kesilen Kaya, yasadığı bu olumsuzluklara rağmen demokrasi mücadelesine sarılarak yaşamını devam ettirmiştir..
Kaya'nın cenazesi Mevlana Mahallesi Kocatepe Camisinde kılınan cenaze namazının ardından, Gebze Merkez Mezarlığına defnedildi. Cenazeye Emek Partisi Kocaeli il ve Gebze ilçe örgütleri yöneticileri, üyelerinin yanı sıra CHP yöneticileri, devrimci arkadaşları, komşuları ve sevenleri katıldı.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Fare Araba Devirdi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan merkeze bağlı Büyüksütlüce köyünde Ardahan’a gelmekte olan İsmail Işık arabaya giren farenin kendisini ısırması üzerine direksiyon kontrolünü kayıp edince arabayı devirdi.
Alınan bilgilere göre Farenin bacağından içeri girip, kalın etini ısırması üzerine paniklenen ve direksiyonu bırakan İsmail Işık ve aracın içinde bulunan 3 kişi kazayı ucuz atlatırken, araç kullanılmaz hale geldi.

**8 Hanelik köyde yangın çıkardılar!

Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Çullu köyünde 75 yaşındaki Mehmet Ayvaz’a ait ev, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce yakıldı.
Alınan bilgilere göre hasta eşini doktora götüren Mehmet Ayvaz, akşam döndüğünde evinin yakıldığını gördü. Olay yerine çağrılan itfaiye yangına müdahale ederken, jandarma da yangın ile ilgili soruşturma başlattı. Mahalli seçimlerde muhtarlık hesapları nedeniyle evini yakan zanlılar hakkında şikayetçi olan Ayvaz, kış günü mağdur edildiğini söyledi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

1. AMATÖR DE
40 GOL FİLELERLE BULUŞTU!..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**SPOR SEVER VALİ SAHAYI İNCELEDİ..

BAL Ligin de mücadele eden Serhat Ardahan Spor'un evin de ağırladığı Trabzon Beşikdüzünü 1-0 yendiği bu hafta oynanan Ardahan 1. Amatör Futbol Takımları da 6. Haftayı 40 gol ile kapattılar.
Ligin iddialı takımları, Ardahan Spor, Arı Spor ve Kale Spor'un rakiplerini yenip, iddialarına devam ettiği 6. hafta da geçen yılın şampiyonu Göle Belediye Spor Bağdeşem Spor karşısında aldığı 4-0'lık galibiyetle 'bende varım' demeye devam etti.
Ardahan 1. Amatör Ligin de haftalar ilerledikçe zirvedeki takımlarla,orta ve alt sıradaki takımlar arasında puan olarak hatırı sayılır bir fark oluştu.
Orta sıralara bakacak olursak, 6. haftanın en kârlı takımları Göle Spor ile Senemoğlu Spor oldular. Göle Spor ligin başlarındaki tutukluk döneminden sıyrılarak yükselişe geçerken, Göle Senemoğlu Spor ise her yıl şampiyon adayı arasında gösterilen, ancak bu sezon ligin en zayıf halkası haline gelen 23 Şubat Sporu yenerek, bir anda alt sıralardan sıyrılarak puan tablosunda orta sıralara yerleşti. Ligin zirvesini zorlayan Ardahan Spor Arı Spor ve Kale Spor bu haftayı da kayıpsız kapatarak ligde ki iddialarını sürdürdüler.

**Vali Amatörleri ziyaret etti..

BAL ve 1. Amatör Maçlarının yapıldığı sırada Ardahan Valisi Ahmet Deniz, 80. Yıl Şehir Stadyumu, Sentetik Semt Sahası ve Tenis Kortu’nda incelemelerde bulundu.
Sahaların durumunu görmek üzere Şehir Stadyumu ve Semt sahalarına giden Vali Deniz, incelemelerde bulunarak, sahalarda bugün oynana amatör lig maçlarını izledi.
Sahaların fiziki durumunun oynanan maçlar açısından oldukça yeterli bir seviyede olduğunu söyleyen Vali Deniz, karşılaşmalar için gelen futbolcular ve yöneticilerle de sohbet ederek takımların durumu hakkında bilgi aldı.
Ardahan’ın spor alanında kendinden bahsettirecek bir konuma gelmesi için elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz diyen Vali Deniz, futbolcularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

KÖPRÜ DE ARDAHAN UÇAĞINI UÇURDULAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan Federasyonu üyesi gençler 118 ülkeden yaklaşık 25 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen 36. Vodafone İstanbul Maratonu'na damgasını vurdular.

**HAVAALANI İSTEĞİNİ KÖPRÜ DE DİLE GETİRDİLER..

Özgür Polat ve arkadaşlarının kendi imkanları ile günlerdir hazırlığını sürdürdükleri çalışmaya İstanbul'da gerçekleşen maraton da sonlandıran Arda-Fed'li gençler kendi imkanları ile hazırladıkları ve 'Ardahan'a Havaalanı İstiyoruz' yazan uçak maketleri ve pankartları ile Boğaz Köprüsünde koştular.
Ünlü koşuyucuların da aralarında bulunduğu bir çok insanın katılımı ile gerçekleşen İstanbul Avrasya Maratonu’ndan bir yandan koşarken, diğer bir yandan da Ardahan’da yapılması planlanan ve projesi tamamlanan Hava Alanı için destek istediler…
'Ardahan'a havaalanı İstiyoruz' atletleri de giyen ve Avrasya Maratonunda Ardahan’ı temsil eden gençlerimiz güzel bir etkinliğe imza attılar.
Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu’nda Ardahanlı gençler 3 saat boyunca, Ardahan’a havaalanı istediler.
Halaylarla, sloganlarla Ardahan halkının isteklerini maratonda hem pankart, hem döviz, hem de sloganlarla dile getiren Ardahan gençliği; Ardahan, Artvin, Erzurum, Gürcistan için bir Ardahan’a havaalanı şarttır dediler.


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

DSP İL BAŞKANINDAN
Rektöre, Demirci'ye,
Kuyumcu/Medikalcı'ya Yaylım Ateşi...

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**DSP İL BAŞKANINDAN
Rektöre, Demirci'ye, Hancıoğlu'na Yaylım Ateşi...

**ELİ CEBİN DE KONUŞAN REKTÖRE BİR ELEŞTİR DE DSP'DEN..

Ardahan'da yaşanan olaylara duyarlığı ile tanınan ve diğer muhalefet partilerinden daha aktif olan Demokratik Sol Parti Ardahan İl Başkanı Mustafa Morkoç'dan gündemi sarsacak yeni bir açıklama geldi.
Serhat Spor seyircisinin yuhaladığı, Ardahan'ın sorunları ile ilgilenmediğiyle sık sık eleştirilen Ardahan Üniversitesi Rektörünü, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanını ve Kuyumculuk dükkanını kapatan bir esnafı yaylım ateşine tutan Morkoç'un son açıklaması şöyle;

**Sevgili Ardahanlı kardeşlerim..

Ardahan’ın durumuna baktıkça üzülmemek elde değil..
Kendi kaderine terk edilmiş, herkes günü kurtarma peşinde..
Ve ne yazıktır ki; Yaklaşan genel seçimlerden dolayı yakında çok kahramanlar çıkacaktır.
Birileri Ardahan sevdalısı olacak, birileri ana birileri baba ama gel gör ki seçim bittiği gün kimsede çıt çıkmaz.. Muhalefet partileri sustukça iktidarda bildiğini okuyor..
Olan Ardahan’a oluyor..

**Bürokratlarımızın dada siyasilerde pek farkı yok..

Ardahan üniversitesine Ardahanlı rektör atanınca tüm Ardahanlı gibi bizlerde sevindik ama sevindiğimize değdi mi orası tartışılır!..
Yerel bir gazetesinin haber eski paraya göre 123 küsur trilyon rektör beyin emrine gelmiş.. Üniversitenin kampüsün hali ortada.. İlimizde yurt sorunu hat safhadayken gelen öğrencilerin bir kısmı kayıt yapıp, kaydını dondurup memleketine giderken rektör beye kartal yuvası gibi ev yapıldı.
Ardahan ve Ardahan üniversitesinin tanıtmak için kurulan üniversiteler birliğinin seçimini gidip Ankara'da yaptırdı..
Ardahan’ı tanıtmasını beklerken Ardahan’ı küçümsedi gelen misafiri ağırlayacak yerimiz yok diye rektör bey siz Ardahan halkını tam tanımamışsınız gelen misafirleri Ardahanlı evinde misafir eder, ağırlardı bu gibi örnekleri daha sıralayabiliriz..

**Bu nasıl ihale?!..

Bir oda başkanı seçtik odaya ait dükkanı kiraya vermek için ihaleye çıkardı..
İhale olacağı gün şartnameyi değişti ihale günü kira bedelinin yüzde onu peşindir ibaresini ekledi o gün hazırlıksız birkaç esnafın girmesini engelledi..
Kapalı zarf üsulü ihale yaptı en yüksek zarfı atana esnafa kiraya vermeyip tekrar açık artırmaya soktu ihale başkasına kaldı buradaki amacı ne olduğunu çıkıp Ardahan halkına açıklamalı yoksa herkesin kafasında soru işaretleri kaldı.

**Medikalcılık, Kuyumculuktan karlı mı?

Siyasinin biri kuyumculuğu bırakıp medikalılığa başlıyor..
Tabi herkes istediği zaman istediği işi yapmakla serbesttir ama kısa bir süre içinde köylüsü müdür olması halk arasında dedikodulara sebep oluyor bir açıklama yapılırsa biz ve Ardahan halkı aydınlanacaktır.
Ardahan’ın siyasileri bürokratları böyle olunca yılardır açılması beklenen Çıldır Aktaş Kapısı açılmaz, Demir yolu güzergahı değişir, Ardahan uğramaz..
Şavşat ve Posof tünelleri yapılmaz..
Hava alanı proje aşamasına gelmişken, Artvin'e yapılmasına karar verilir..
İşte sonuç Saygılarımla
Mustafa Morkoç/DSP Ardahan İl Başkanı


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

SERHAT ARDAHAN SPOR YİNE YAPACAĞINI YAPTI..
Güçlü Rakibini 1-0 Yenip Lig 1. Ligine Devam Etti..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**REKTÖR YUHALANDI..

Ardahan'ın Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden ve yok imkanlar ile ortaya olağanüstü bir başarı koyup, ard arda aldığı maçlarla BAL Liginin birinciliğini sürdüren Ardahan Serhat Spor BAL Liginin güçlü takımlarından Trabzon Beşikdüzünü de 1-0 geçmeyi başardı.
Ardahan Valisi, Ardahan AK Parti Milletvekili ve bir çok futbol severin izlediği maçı son dakikalar da attığı gol ile 1-0 kazanan Serhat Ardahan Spor hem güçlü rakibini geçti, hem de aldığı 3 puanla BAL Ligi birinciliğine devam etti.

**Rektör Yuhalandı..

Bugüne kadar tüm destek çağrılarına göz yuman ve bir araç dahil hiç bir imkan sunmayan Ardaha Üniversitesi Rektörünün de izlediği maçta 'Burası Ardahan, Burada Küfür Yok' sloganına tam olarak riayet edilmesi dikkatlerden kaçmazken, seyircinin ilk kez bir sahaya gelip, maç izleyen rektöre attığı slogan maça damgasını vurdu.
Serhat Ardahan Spor taraftarının, 'Rektör uyuma, takımına sahip çık' diyerek yuhalayıp, tepki gösterdiği Ardahan Üniversitesi Rektörü Ramazan Korkmaz'ın şok olduğu karşılaşmayı 1-0 kazanan Serhat Ardahan Spor aldığı bu maç ile BAL liginde ki başarısına devam etti.
Haberi ekleme saati: 14.50-15 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DA YAĞMUR YAĞDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGeçtiğimiz günlerde yağan karla birlikte havaların olağanüstü soğuduğu Ardahan'da dün gece boyu yağan yağmur kışın başında baharı yaşattı.
Gece boyunca yağan yağmurla birlikte yumuşayan havaların bahar havası yarattığı Ardahan'da yağan yağmurla birlikte geçen günlerde yağan karların beyazlattığı dağ ve ovaların yeniden açıldığı da dikkat çekti.

**BÖLGE DE HAVA..

Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 7 dereceyle Kars'ta ölçüldü.
Meteoroloji Tahmin ve Uyarı Merkezi yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede karla karışık yağmur bekleniyor.
Gece en düşük hava sıcaklığı Muş ve Bitlis'te 2, Iğdır'da 3, Hakkari'de 6, Van'da 7, sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 7, Ağrı'da 4, Iğdır ve Ardahan'da 3, Erzurum'da 1 derece ölçüldü.
Günün en yüksek hava sıcaklıkları da Erzurum, Kars ve Ardahan'da 9, Ağrı'da 10, Bitlis ve Hakkari'de 12, Van'da 13, Muş ve Erzincan'da 14 derece tahmin ediliyor.
Haberi ekleme saati: 11.05-15 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

VALİ ARI SPOR TESİSLERİNDEYDİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ARDAHAN VALİSİ AHMET DENİZ'DEN MAÇ ÖNCESİ MORAL VE MOTİVASYONU ARILARI COŞTURDU..
**Arı Spor: 9 - Anadolu Spor: 2
Ardahan 1. Amatör Futbol Ligin de mücadele eden Arı Spor'un tesislerini ziyaret eden Ardahan Valisi Ahmet Deniz Ardahan'ın futbol da başarılı olması için kendilerine düzeş her görevi yerine getirmeye çalışacaklarını belirtti.
Valilik görevinde gösterdiği başarılı performansıyla tanınan Ahmet DENİZ, Ardahan'a atandığı günden beri adından söz ettirmeye devam ediyor.Vali DENİZ'in spora verdiği önemle, ilimizde alışılagelen ezberi bozarak farkındalık yarattı. DENİZ, son olarak bugün yapacağımız maç öncesi stadyuma gelerek, Arı Sporlu yönetici ve futbolcularla bir süre sohbet ederek hatıra fotoğrafı çekti. '' Ardahan'ın spor alanında kendinden bahsettirecek bir konuma gelmesi için elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz'' diyen Vali DENİZ, Kulüp Başkanımız Dicle YILMAZ ile bir süre sohbet etti. Takımımızı yakından takip ettiğini açıklayan Vali Ahmet DENİZ, Arı Sporun aldığı başarılı sonuçlardan ötürü tebrik ederek,takımımıza bundan sonraki maçlarda da başarı dileklerinde bulundu.
Ardahan Valisinin ziyaret edip moral ve motivasyon verdiği Arı Spor bu ziyaret ardından çıktığı Anadolu Spor karşılaşmasını 9-2 kazandı.
Haberi ekleme saati: 20.57-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Aktaş Açılıyor, Ardahan Seyrediyor..
Yazar Fakir


Ardahan'da Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin


Facebook'ta Paylaş

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin
Yazarlarımızı okuyor musunuz?

Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?

KADINCA/Selmi Yılmaz
AK İş-Kur

Ardahan Haberi Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİktidarın yandaşlarını işe koyduğu bir kurum haline gelen İş-Kur’a alınan bin işçinin 500’nün AK Partili ailelerden seçilmesi hangi vicdana sığıyor?
Bilmem ama Ardahan’da olduğu gibiş ilçelerinde de işe alınanların büyük bölümünün AK Partili yandaşlar olması hangi vicdanlara sığar?
Ardahan Haberi AK Partili Milletvekilinin ve diğer idarecilerinin bu yönde ki eleştirileri duymaması da ayrı bir vicdan meselesi ve de Ardahan’ın kanayan yarası..

**Müdürün Eşi Müdüre Hizmet Ediyor..

Bu yazımı yazdığım bir sırada Ardahan'ın sınır ilçesi Posof'ta gelen bir telefonda ki ses AK-İş-Kur haline gelen İş-Kur'un Bürokrat-İş-Kur haline de geldiğini de belirtiyordu..
Buna örnek olarak ta; Posof Halitpaşa İlköğretim Okul Müdürü Fatih Özdemir eşinin İş-Kur'dan işe girip, müdüre hizmetli olarak çalıştığını belirtiyordu..
Ne diyelim; bal tutan parmağın yalanmasının normal görünüp, Atasözü edildiği bir memlekette olur böyle durumlar..

**Millet aya..

Dün bir haber vardı televizyonlar da..
Bugün de yazılı basında geniş yer bulmasını umduğum ve 10 yıl önce fırlatılan uzay aracının kuyruklu yıldız’a inmesini canlı görüntülerle veren televizyonları izlerken, geliştiği ileri sürülen ülkem de ‘biz ne yapıyoruz?’ diye kendi kendime sordum..
Ardahan Haberi Sormaya gerek yok..
Çünkü biz bir taraftan yeni saraylar yapıyor, diğer taraftan ithal telefonlar başta olmak üzere elin yeni buluşlarına mil yon dolarlar vermeye devam ediyoruz..
Ha unutmadan Ortadoğu’yu karıştıran güçlerin taşeronluğunu yaparken şimdi de Ardahan’a komşu Kafkasya’yı karıştırma hesapları yapıyoruz..
Generallerimizi Azerbaycan’a gönderip, merceği, tetiği ithal nişan dürbünlü tüfekle Ermenistan’a bakıyoruz..


Yazarlarımızı okuyor musunuz?

YAZIYORSAM SEBEBİ VAR
Aktaş’ı Bilir misiniz?..

Fakir Yılmaz Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşYıllardır kağıt üzerinde açık olmasına rağmen resmen kimsenin gelip, geçmediği Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı’nı hiç gördünüz mü?
Ardahan Haberi Türkiye ile Gürcistan’ın ortak gölü olan Aktaş Gölü’nün yanı başında yükselen ve bittiğin de Türkiye’nin 3. Büyük Gümrük Kapısı olacak olan sınır kapısını hiç ziyaret ettiniz mi?
Yani o kışları yüzeyinin donduğunu duyup, yazın gidip, ‘bir yüzeyim’ demediğiniz Çıldır Gölü’nün de sınırlarının için de bulunduğu Ardahan’ın Çıldır ilçesinin 2. gölü olan Aktaş’ın yanı başında yapılan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının bitmek üzere olduğunu görmek hiç aklınıza geldi mi?
Belki de bu gümrük kapısına giden yolun üzerinde bulunan arazilerden birini alıp, gelecekte olağanüstü bir hareketliliğin yaşanacağı bölge de elden önce siz yatırım yapmışsınız da bizim haberimiz yok..
Ama ben biliyorum ki; Göleli, Hanaklı, Posoflu, Damallı, hatta Çıldır’a komşu olan Hoçvanlı bile Aktaş nerededir bilmez, hayatın da Çıldır’a gitmemiş birer Ardahanlıyız..

**CHP’nin Milletvekilliği Tehlike de..

Ardahan Haberi Yaklaşan Genel Seçimler öncesi HDP’nin Ardahan’da milletvekilliği çıkarabileceği yönün de tartışmaların bir hayli yoğunlaştığını gördüğümüz şu günlerde Ardahan’ın 2015 yılı için de yapılacak olan iki milletvekilinin hangi partiden olacağı üzerinde biraz durmak istiyorum.
HDP’nin başta Güneydoğu’da olmak üzere ülke genelinde ki toparlanması, hükumeti panikletse de işi sıkı tutmak isteyen AK Parti’nin Ardahan’da ki milletvekili sayısını birden ikiye çıkarmak için Saffet Kaya ismi dahil bir çok ismi değerlendirdiğini ve mevcut milletvekilinin kayıp ettiği puanları yeni isimlerle toparlama hesapları için de olduğunu da görürken, Ardahan’da ki asıl hedefinin HDP değil, CHP olduğunu da görmüyor değiliz..
Çünkü AK Parti’de bilyor ki; Ardahan’da ki en güçlü rakibi CHP’dir..
CHP’nin topu topu üç kişi kalan İl Yönetiminin de AK Parti’ye bir hayli yardımcı olduğunu gördüğümüz Ardahan’da yerel de Çıldır ve Posof’u kayıp eden CHP bu İl yönetimi ile seçime giderse değil iki bir vekilliği de kayıp edecek gibi..
0.535.418 32 58-fakiryilmaz323@hotmail.com


Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

NURİ VATAN'DAN ÖNEMLİ MAÇ ÖNCESİ
SERHAT'A MORAL DESTEĞİ..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**BAKIRKÖY BELEDİYESİNDEN DE 4 BİN TL.

Yarın, BAL Liginin güçlü takımlarından olan Beşikdüzüspor ile karşı karşıya gelecek olan Serhat Ardahanspor'a manevi desteklerin yanı sıra maddi destekler gelmeye devam ediyor.
Ardahan Halilefendi Mahallesine yaptırdığı modern okulla Ardahan eğitimine büyük katkı sunan Vatan Computer'un Yönetim Kurulu Başkanı, Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı Başkanı Nuri vatan Serhat Ardahan Spor'a 10 Bin. TL. maddi destekte bulundu.
Daha önce de Ardahan'da ki arıcılığı gelişimi için Bal Tahlil Merkezi kuran, Ardahan STK'larına yakın ilgisiyle tanınan hemşehrimiz iş adamı Nuri Vatan'ın yanı sıra Ardahan Sulakyurt (Sarzep) köylü Mehmet Medikalcı Işık'ta Serhat Ardahan Spor'a Bin Tl. destekte bulundu.

**Kerimoğlu'ndan 4 Bin TL.

Öte yandan Ardahan Damallı olan İstanbul Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun da Serhat Ardahan Spor'a 4 Bin TL. para desteğin de bulunduğu ve Nuri Vatan ve Mehmet Işık gibi yarın yapılacak olan önemli maç öncesi Serhat Ardahan Spor'un hesabına para desteklerini yatırdıkları alınan bilgiler arasında oldu.
Haberi ekleme saati: 20.53-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

İmdat Tatar; Sivil Toplum Kuruluşlarını
İş Dünyası Yönetmeli..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaşİstanbul ve Türkiye genelinde verdiği kaliteli hizmetlerden dolayı başarı ödülleri alan TATKAR Gümrük Müşavirliğinin Kurucularından İmdat Tatar: Sivil toplum örgütlerinin yeni bir anlayış kazandırmak istiyorsak iş dünyasını işin başına getirmeliyiz. dedi.

**İstanbul'da ki 100 Ardahan Derneği kaç öğrenciye burs veriyor.

Göçten sonra sadece İstanbul'da Ardahan İl İlçe ve köylerin adına 100 dernek kuran Ardanlılar, İş dünyasını işin içine katamadıklarından dolayı gerek dayanışma, gerek Ardahan'a yatırım yapmak, gerek 100 dernek öğrenci bursu verememesi, gerek Dernekler federasyonu, gerek gurbetle sıla arsındaki ilişkilerde başarıyı yakalayamadıklarından ötürü topluma faydalı olamamışlardır. dedi
‘Dernekçiliği örgütlülüğü iyi bilen gençlere ve Ardahan'lı iş adamlarına teslim edilip, dernekçiliğin kalitesini yükseltip saygın bir hale getirmeliyiz.’ diyen Tatar; ‘Türkiye'deki hemşehri derneklerin başarılarından örnekle dernekler yeni bir yol haritası oluşturmalıdır.’ dedi

**25 yıldır bilet satmaktan kurtulamadılar..

Deneklerin kurulduğundan beri kooperatif, şirket yani ticari alanlarını geliştiremedikleri için gece biletlerini satmaktan kurtulamadıklarını dile getiren İş adamı İmdat Tatar; ‘Dünyadaki değişimleri teknolojiden hızı ve dünyadaki değişimleri 25 yıl önce bizimle kurulan dernekleri mukayese ederek dernekleri çeki düzen vermezsek Ardahan'ın İstanbul'daki birliğinden, örgütlülüğünden söz etmek hiçbir zaman mümkün olmayacaktır.’ diyerek konuşması şöyle sürdürdü.

**Bana Başkan desinler, Ardahan batarsa banane..

Tatar; ‘Başarılı dernekleri tenzi ediyorum, ama yıllardır Ardahan İli İlçe ve köy derneklerinde başkanlık, yöneticilik yapıp başarılı olmayanlar bu koltuğu bırakmalıdır. Ardahan dernekleri bir değişim, dönüşüm yaşamalıdır. Yok,bana başkan desinler, bu koltuğu bırakmak Ardahan batarsa batsın anlayışı devam ederse İstanbul'daki Ardahanlının dağınıklığının ve başarısızlığının devam edeceğini bilmenizi isterim’ dedi.

**Gençler Ardahan'a sahip çakmasını bilir..

Derneklerde gençlerin önünü açarsalar, teknolojiyi iyi kullanan Ardahan Gençliği kısa zamanda dernekçiliğin çıtasını yükseltir ve her kesim tarafından dikkate alınan bir Ardahan lobisi oluşturacaklarına inanıyorum’ diyen Ardahanlı İşadamı İmdat Tatar, ‘dernek yönetimleri gençlere verilmezse bile dernekler kongre yaparken bu işe zaman ayıracak, para harcayacak ve bilgili birikimli Ardahanlılar Bu sivil toplum kuruluşların başına getirmelidir.’ diyerek sözlerini, bitirdi.
Haberi ekleme saati: 20.25-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

5 Yıl da 123 Milyon Geldi
5 Yılda 5 Bina Yapılabildi!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Çıldır Yurdu için İcra İşlemi Başlatıldı..

Kurulduğundan bu yana 123 Milyon para gönderilen üniversite de 5 yıl için de 5 bina yapıldı..
Rektörünün cumhurbaşkanınından sonra en çok dünyayı gezen ve uçakta inmediğiyle eleştirilen Ardahan Üniversitesine 5 yıl için de 123 Trilyon para geldiği belirtilirken, Rektörlüğün bu parayı nereler, nası harcadığı bilinmiyor.
Geçtiğimiz gün Ardahan’a gelerek bir dizi incelemeler de bulunan ve AK Parti Ardahan İl Başkanlığını her ay düzenli olarak düzenlediği istişare toplantısına katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın, ‘Ardahan Üniversitesine 5 yıl için de 123 Milyon TL. para gönderildiğini açıklaması ardından Ardahanlılar bu paranın akıbetini sordular.

**Çıldır Yurdu İcralık Oluyor..

5 Yılda gelen 123 Milyonun ne olduğu bilinmeyen Ardahan Üniversitesinin Çıldır'da bulunan Öğrenci Yurdunun parası verilemediği gerekçesiyle müteahhit tarafından icraya verildiği alınan bilgiler arasında oldu.
800 Bin TL. alacağı olduğu öğrenilen Çıldır'de ki öğrenci yurdunu teslim almayan Ardahan Üniversitesi ve Yurt Derneğinin icra işlemlerinin başlatıldığı öğrenildi.

**O Aşure dağıtmanın derdinde!..

Ardahan Üniversitesi’nde bu yılki Muharrem ayı çerçevesinde anlamlı bir etkinlik daha yapıldı. Ardahan Üniversitesi Gençlik Eğitim Merkezi (ARÜGEM) tarafından 7 Kasım 2014 Cuma günü saat 13.00’da İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi önünde düzenlenen programda bin misafir ve öğrenciye aşure ikram edildi. Etkinlikte Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, öğrencilere ve misafirlere kendi eliyle doldurduğu kâselerde aşure ikramında bulundu.
Haberi ekleme saati: 20.18-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

AK PARTİ'DE KONGRE HEYECANI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş2015 Genel Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde kongrelerini yapmaya başlayan iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi ilk kongresini Ardahan'n Posof ilçesinde yapıyor.

**Meclis Başkanı Öner'in yanın da, Vekil Orta da, Başkan Takipte..

Erol Özeri'in başarılı bir başkanlık süreci yaptıktan sonra geçtiğimiz yerel seçimlerde Posof Belediye Başkanlığı adaylığı için bıraktığı Posof AK Parti İlçe Başkanlığı için üç isim yarışıyor.
Özer'den boşalan AK Parti Posof İlçe Başkanlığını vekaleten yürüten ve görevi aldıktan bu yana AK partinin duraklama dönemi yaşatan Songül Öner, Alpaslan Altun, Erdinç Atalay'ın yarışması beklenen AK Parti Posof İlçe Başkanlığı seçiminde Posoflu Ardahan İl Genel Meclis Başkanı Bedrettin Çakıcı'nın Songül Öner'i, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay'ın ortada, 2015 Genel Seçimlerinde kesin milletvekili adayı olacağı söylenen AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar'ın ise üç adayı da uzaktan takip ettiği görülüyor.
Haberi ekleme saati: 19.34-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÜMİT KAFTANCIOĞLU ÖYKÜ YARIŞMASI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş11 Nisan 1980’de öldürülen TRT İstanbul Radyosu Prodüktörü, Gazeteci Yazar Ümit Kaftancıoğlu adına Yalın Ses Yayınları tarafından bu yıl 11. si düzenlenen öykü yarışmasına başvurular 01/11/2014-31/12/2014 tarihleri arasında yapılacaktır.
İki aşamalı bir değerlendirme sisteminin olacağı Öykü Yarışmasında:
Ön Seçici Kurul’da
Ayşe Akaltun, Feyza Akbulut Öner, Hakan Cücünel, Tekin Büyükkaya, Asıl Seçici Kurul’da ise
Adnan ÖZYALÇINER, Mehmet GÜLER, Öner YAĞCI, Zeynep ALİYE, Onur CAYMAZ
Yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 31 Aralık 2014 olup diğer şartlar aşağıda sıralanmıştır.
1- Eser sahipleri yayımlanmamış ve ödül almamış 2'şer öykü ile katılacaklardır. İsteyen tek öykü ile de katılabilir.
2- Öyküler iki aralıklı olarak (bilgisayarda yazılmış) en az 2 en çok 11 sayfa olacaktır.
3- Öykülerin yazılı olduğu dosyanın sağ üst köşesine büyük harflerle rumuz yazılacaktır. Öykülerin kesinlikle gerçek ad ve soyadı belirtilmeyecektir.
4- Katılımcılar öykülerini 4 kopya olarak gönderecekler ve gönderinin içine ayrı bir dosyada kısa özyaşamı, adresi ve telefon bilgilerini belirteceklerdir. Aksi durumda öyküler değerlendirmeye alınmayacaktır.
5- Değerlendirme 1., 2., 3. şeklinde olacak, ilk 10'a giren öyküler kitap olarak basımı yapılacaktır. Dereceye giren katılımcılar plaket ve kitap seti ile ödüllendirileceklerdir.
6- 31.12.2014 son katılım tarihidir. Gecikmelerden ve kaybolmalardan düzenleyen kurum sorumlu değildir. Öykü yarışması sonuçları 23.03.2015 tarihinde basın yolu ile açıklanacak ve Ümit Kaftancıoğlu'nun 35. ölüm yılı olan 11 Nisan 2015 günü yapılacak anma töreni ile ödüller sahiplerine verilecektir.
7- Yarışmaya katılacak olan tüm katılımcılar dereceye giren öykülerin kitap olarak basımını kabul etmiş sayılır.
TESLİM VE GÖNDERİM ADRESİ
ÖZTÜRK TATAR 2015 ÜMİT KAFTANCIOĞLU ÖYKÜ YARIŞMASI
YÜZYIL MAH. BARBAROS CAD. 47. SOK. NO: 1
BAĞCILAR/İSTANBUL TEL: 0531 608 40 33
Haberi ekleme saati: 19.13-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ÖĞÜT HANAK'TAYDI..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**ÖĞÜT, BÜYÜKKAYA VE AYIK İNCEDERE CEMEVİ’Nİ ZİYARET ETTİ..
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP Hanak İlçe Başkanıı Katip Ayık ve Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya ile birlikte Ardahan ve ilçelerinde ve de köylerinde Umuda Yolculuk adı altında çalışmalarını sürdürürken, köylerde vatandaşların özel günlerinde bulunmaktan da geri kalmıyor.
Ensar Öğüt, Hanak ilçesi köy ziyaretleri yaparken, İncedere Cemevi’ni ziyaret ederek vatandaşların aşure yerken, köy kahvesinde de vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlarla kurduğu diyaloğ ve sürekli vatandaşların içinde olan biri olması nedeniyle her gittiği yerde büyük ilgi gören Öğüt, İncedereli vatandaşlarla ülke gündemi ve kendilerinin iktidar olması durumunda yapacaklarını anlattı. Vatandaşlara görüş sorup sorun dinledi.
Haberi ekleme saati: 18.53-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Senemoğlu'na taziye evi..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGöle İlçesine bağlı Senemoğlu köyü’nde taziye evi yapımı hayırsever iş adamlarıNdan Hikmet KÜLEKÇİ tarafından tamamlanarak açılışı gerçekleştirildi.
Açılışa Göle Kaymakamı Zafer OKTAY ile birlikte,Göle İlçe Garnizon Komutanı Rıza DEMİRAYAK,Göle İlçe Jandarma Komutanı Serdar KENĞER,Göle Belediye Başkanı Akın İSMAİLOĞLU,Göle İlçe Emniyet Müdürü Fatih ULUKAYA,İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Serdar ÜNALDI, Göle İlçe Müftüsü Eşref GÖRGÜLÜ,İlçe Genel Meclis Üyeleri,iş adamları,esnaflar,muhtarlar,sivil toplum kuruluş ve siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Hayırsever iş adamı Hikmet KÜLEKÇİ ve İlçe Belediye Başkanı Akın İSMAİLOĞLU’ nun konuşmaları sonrası, İlçe Kaymakamı Zafer OKTAY konuşmasında,göreve başladığı ilk günlerde böylesine güzel bir açılışta bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirterek,yapılan çalışmalardan ötürü hayırseverlere teşekkür etti. Bölgemizin soğuk ve uzun geçen kış aylarında bilhassa taziye evine ihtiyaç duyulduğunu belirterek,diğer köylerimize örnek olmasını diledi.İlçe Müftüsü duası sonrası kurdele kesilerek,cami lojmanı ve taziye evinin açılışı protokol tarafından gerçekleştirildi.
Haberi ekleme saati: 18.47-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

ARDAHAN'DAN SONRA
İSTANBUL TÜYYAP'TA..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda Paylaş**Alper Akçam okurlarıyla buluşuyor...

Geçtiğimiz gün Ardahan'a gelerk kitaplarını imzalayan ve bir de panel düzenleyen Köy Enstitülü ünlü yazar Dursun Akçam’ın da oğlu olan yazar Alper Akçam’ın, Tekin Yayınevi’nden çıkan son romanı Kiraz için, TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda bir dizi imza günü düzenliyor.
12 Kasım Çarşamba günü saat 15.00’te Tekin Yayınevi’nin standında okurlarıyla bir araya gelecek olan Alper Akçam, saat 16 45’te de Ekin Yazın dostlarının Marmara Salonu’nda düzenlediği söyleşiye katılacak.
Akçam bunun yanı sıra, 15 Kasım cumartesi günü saat 15.00’te yine Tekin Yayınevi’nde, 16 Kasım Pazar günü ise 13.00 ila 18.00 saatleri arasında Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği’nin standında okurlarıyla buluşacak.

**KİRAZ

Alper Akçam, Kiraz ile uzak bir Anadolu kasabasından Ankara’ya uzanan bir aşk hikayesinde günümüz kültürünü sorguluyor. Kırsal alandaki yokluk ve yoksulluklardan yola çıkarak gerçekliğin çoğul zenginlik boyutlarına dokunuyor; farklı tutku ve sevgilere doğru, hiç kapanmaması gereken bir kapı açıyor…
dediler.
Haberi ekleme saati: 18.47-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

BEYKOZ ARDAHANLILAR
TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİLER…

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAREV ve ARDADER İstanbul Ardahan dernekçiliği adına devrim gibi bir karara imza atarak aynı çatı altında yer alma kararını aldılar.
Bu karar özellikle Beykoz’da yıllardır bir türlü rayına oturmayan Ardahan Dernekçiliği için devrim niteliğinde bir gelişme oldu.
Bu gelişmenin akabinde İstanbul Ardahanlılar Derneği (ARDADER) ve Ardahan Eğitim Vakfı (AREV) Ardahan dernekçiliği için devrim sayılabilecek bir karara imza attılar.
İstanbul Ardahan Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Yusuf Sit’in önerisi ile bir araye gelen AREV ve ARDADER yönetimleri Ardahan dernekçiliği için devrim sayılabilecek bir karar aldılar.
Sit’in önerisi ve AREV başkanı İlter Avşar ve yönetiminin kabul etmesiyle ve her iki yönetimin bir araya gelerek karar almasıyla aynı çatı altında yer alma kararı hayata geçti. İki STK’mız aynı bölgede, iki bölümden oluşan binada, aynı yerde, aynı adreste, aynı çatı altında bir araya gelme kararı aldılar.

**AREV ve ARDADER YÖNETİMLERİ BÜYÜK TAKDİR TOPLADI..

Beykoz özelinde ve İstanbul genelinde Ardahan STK’ları için bir ilki temsil eden bu durum AREV başkanı İlter Avşar ve yönetiminin Ardahanlılar için 200-300 bin TL. arası haracama yaparak hayata geçir
diler. Bina ses sisteminden, toplantı salonuna, mescidinden mutfağına, kütüphanesinden güvenlik sistemine her tür ayrıntı düşünülerek dizayn edildi.
Bu durum toplumsal duyarlılık ve iş dünyası açısından ele alaındığında Arev başkanı İlter Avşar ve vakıfın yönetimi Beykoz'da tüm Ardahanlıların taktir ettiği bir başarıya imza attılar. Ardahanlılar için çou kez sorun teşkil eden yer sorununu ortadan kaldırdılar.
Bu projede ARDADER başkanı Yusuf Sit ve yönetimi de büyük bir takdir topladılar. Halktan bu kararı duyan herkes her iki yönetimi de takdir etdi. Bu gelişmeyi duyan tüm Ardahanlılar hem sevindiler. Hemde her iki yönetimi kutladılar. AREV yönetimi, hizmetin lafla değil özveriyle, icraatla yapıldığını ispatlamış oldu.

**ARDADER MERKEZİNİ YENİ MAHALLEYE TAŞIDI…

Bu gelişmeler üzerine ARDADER Dernek merkezini Kasım 2014 tarihi itibarı ile Yeni Mahallede AREV binasının yer aldığı, karşısında Gölgeli Köyü derneğinin de yer aldığı Dr. Ömer Besim no:269 adresine taşıdı.
Bu durum Ardahan derneklerinin yeni mahallede toparlanmasını sağladı gibi, Beykoz Ardahanlıların bütünlüğü açısından da önemli bir gelişme oldu.
Bu gelişmeler üzerine bir açıklama yapan Arev Başkanı İlter Avşar , Buradaki bina tüm Ardahanlılar için dizayn edildi. Bu mülkün sahibi tüm Ardahanlılardır. Kişiler geçici kurumlar kalıcıdır. Tüm STK’larımızın buluştuğu etkinliğini yaptığı bir mekanın ortaya çıkması bizim açımızdan bir ihtiyaçtı. Değerli fikirleri ile önümüzü açan Ardahan Dernek Başkanımız Sayın Yusuf Sit’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Sit sadece Beykoz’da değil, İstanbul genelinde Ardahan ve bölge lobiciliğinin, STK yapılanmasının oturması için bölgemiz ve ülkemiz için önemli bir beyin. Hem yayın olarak hemde STK’larda üstlendiği misyon açısından örnek bir insan. Bu kararın alınmasında emeği geçen her iki kurumumuzun yöneticilerini tebrik ediyoruz. Bu ihtiyaca cevap verebildiysek ne mutlu bize dediler.
Haberi ekleme saati: 18.43-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

HDP, HOÇ-FED yönetimini
merkezinde ziyaret etti..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan İl başkanının istfa ettiği ileri sürülen HDP İstanbul İl ve Esenyurt ilçe yönetimiyle birlikte HOÇ-FED’i merkezinde ziyaret etti.
HDK, meclis girişim çalışmaları nezdinde Esenyurt’ta yapılacak HDP ilçe seçim kongresiyle ilgili sivil toplum ve demokratik örgütlerini ziyaret ediyor. HDK; ortak, adil demokratik bir yönetimin ortaya çıkması adına bölgedeki tüm sivil demokratik kurum, kuruluşları ve dernekleri ziyarette bulunacaklarını ifade etti
HDK Esenyurt ilçesi kongre çalışmaları için HOÇ FED yönetimini ziyareti sırasında önemli açıklamalarda bulundu.
HDK,’’HOÇ-FED bölgelenin insanını sosyo-kültürel anlamda ayakta tutmak için önemli bir kurum. Federasyon mücadelemize halkımıza önemli katkıları olmuştur. Özellikle bu son olağanüstü süreci yakinen takip edip önemli katkılarının olduğunu biliyoruz.’’dedi.
Toplantıda yönetimdeki arkadaşlar tek tek söz alarak yönetime nasıl destek sunacaklarını ifade ettiler. Ülkenin ve bölgenin salahiyeti için karşılıklı önemli temenni ve önerilerde bulunuldu.
Özellikle HDK yönetimindeki kişiler Abdullah Öcalan’ın özgür bırakılması için imza kampanyası düzenlediklerini ve ülke genelinde on milyonu bulması gereken imza kampanyasını devam ettirdiklerini ifade ettiler.
HDK, Kürt halkı toplumu artık siyaseti öğrendiğini kandırılamayacağını ifade ettikten sonra, hükümetin çıkardığı ve çıkaracağı demokratik paketlere hiç güvenlerinin olmadığını açıkladı.
Karşılıklı öneri ve temennilerde ilçe kongresinde nasıl bir yönetim istiyorsunuz sorusuna herkesin adil, dürüst, siyaset ahlakı olan, herkesle aynı mesafede duran,ilkeleri olan ve az da olsa süreç hakkında bilgi birikimi olan arkadaşların girmesi gerektiğinden dem vuruldu.
Özellikle bölge halkının psikolojisini anlayacak, sadece Kürt’lerin değil bölge halklarının tümünü kucaklayacak kişilerin girmesi önemli olduğu ifade edildi.
Son olarak bölgenin ve ülkenin salahiyeti için tüm stk ve siyasi partilerin doğrularını ve yanlışlarını göz önünde bulundurması gerektiği ifade edildi.
Haberi ekleme saati: 18.39-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Atalay’dan Ermenilere Taziye..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşAK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay kaleme aldığı yazısında Ermeniler Taziye dileğini savundu.
İşte o yazı..

Ermeni Taziyesi Veya Hicranlar Anmak

Orhan ATALAYatalayorhan@hotmail.com

Yirminci asrın başlarından itibaren işleyen zamanın özellikle şark toplumları için iyiliklerle anılmaya değer bir dönem olmadığını düşünenlerdenim. Çünkü Toynbee’nin ifadesi ile ilk evrelerinde sari hastalık misali ateşli geçen milliyetçilik akımı ve neden olduğu çatışmalar ve kopuşlar sebebiyle şark toplumlarının bir arada yaşama kültür ve geleneğinin temin ettiği refah ve mutlulukları her geçen gün azalmıştır.

**Bu yazının devamını okumak için sitemizin sağın da buluna EN YEN MAKALE linkini TIKLAYINIZ..

**Aktaş Sınır kapısını Cumhurbaşkanı Açacak..

Öte yandan Cumhurbaşkanını Ardahan'a davet ettiğini dile getiren Ardahan Milletvekili Prof. Dr Orhan Atalay; ‘Aktaş Gümrük Binalarının açılışını Cumhurbaşkanımız yapacaktır.’ dedi.
Haberi ekleme saati: 18.38-14 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Unutulan
bir halk
AHISKALILAR..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşArdahan’a komşu Gürcistan’ın Ahıska bölgesinde 1944 Yılın da Rusya’nın ve dünyanın çeşitli yerlerine sürgün edilen bir halk Ahıskalılar sürgün edildikleri topraklarına geri dönmek için ve Türkiye’de vatandaş olarak kabul edilmek için yıllardır seslerini duyurmaya çalışıyorlar.
Her yıl 15 Kasım da düzenledikleri çeşitli etkinlikler ile seslerini tüm dünyaya duyurmaya çalışan Ahıskalıların akrabaları olan Posoflular da bu yönde ki çabalara destek vermeye çalışıyorlar.
Haberi ekleme saati: 22.44-13 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Ardahan’ın Çam Ağaçları
Bir Zeytin Ağacı Etmiyor!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşÖnce Posof’ta, ardından Ölçek’te, sonra da Göle’de kesilen binlerce çam ağacının hepsi batı da bir zeytin ağacı etmedi.
Çünkü günlerdir Validebağ’da cami yapılacak denilen iki ağaç için günlerdir yayınlar yapan ulual basın ve medya Ardahan’da katledilen binlerce çamı görmezden geliyor.
Ardahan’ın Gürcistan’a komşu Posof ilçesin de önce doğal gaz için, ardından petrol boru hatları, sonrasın da HES Barajları ve bu barajlar için kurulan iletim hatları için kesilen binlerce çam ağacı acımasızca kesilirken ses çıkarmayan sözde çevreciler ve de ulusal basın ve medya ‘yolları genişletiyoruz’ diyerek Ölçek’te vahşice kesilen çamları da görmedi.
Bunlar yetmez gibi ‘Gençleştiriyoruz’ adı altında önce Hanak, ardından Ardahan Merkez’de sonra Göle Köprülü de kesilen yeşilim çamlarının tümü basın ve medyanın günlerdir gündem de düşürmediği bir zeytin ağacı etmedi ve küçükte olsa gündeme gelemedi.
Haberi ekleme saati: 21.33-13 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

GAZETECİLER BÜROKRATLARA YENİLİDİLER..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGerek BAL ligin de, gerek ise Ardahan 1. Amatör Futbol Ligin de ortaya konulan başarılarla futbol sevgisinin tüm alanlar da kendisini göstermeye başladığı Ardahan'da gazetecilerde bir futbol takımı kurdular.
Ardahanlı Gazeteciler kurdukları futbol takımı ile çıktıkları ilk maçlarında, spor sever Ardahan Valisi Ahmet Deniz'in kaptanı olduğu, 'Ardahanlı Bürokratlar Futbol Takımı' 10-9 yenildiler.
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, Ardahan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, Ardahan Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, Ardahan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Yıldız, İl Sağlık Müdürlüğü Şube Yardımcılarından Kurtuluş Us ve İl Spor Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Erol'dan oluşan 'Ardahanlı Bürokratlar Futbol Takımı' ile 'Ardahan Gazeteciler Futbol Takımı' Ardahan İl Emniyet Müdürlüğüne ait Kapalı Spor Salonunda karşı karşıya geldiler.
Ardahan İl Hakem Kurulu Başkanı Hakem İbrahim Gök'ün hakemlik yaptığı maçta uzun süredir top koşturmayan gazetecilerin kısa sürede yorulup, sık sık oyuncu değişikliğine gittikleri görülürken Valinin başında bulunduğu takımı 60 dakika boyunca top koşturmaları dikkatlerden kaçmadı.

**BURASI ARDAHAN, BURADA KÜFÜR YOK!..

Maçın başladığı sıra da önümüzde ki günler de oynanacak olan BAL ve Ardahan 1. Amatör Ligi maçlarında slogan haline getirilmesi için hazırlıklarına başlanılan, 'BURASI ARDAHAN, BURA DA KÜFÜR YOK' sloganı atıldı.

**Maçtan Sonra Tatlı..

Aralarında Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fakir Yılmaz’ın da bulunduğu gazeteciler ile maç yapan Ardahan Valisi

**BAL'da Birinci ile İkinci Pazar Günü Karşı Karşıya geliyorlar..

Ardahan’ı Bölgesel Amatör Ligin de temsil eden Serhat Ardahan Spor bu hafta evinde BAL Liginin 2 nci sini konuk edecek.
18 puanla BAL Liginin lideri olan Serhat Ardahan Spor BAL Liginin 2. sırasında bulunan güçlü rakibini yenmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Haberi ekleme saati: 21.33-13 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Çıldırlı tek kuşunla ölü bulundu!

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşFikret Kemerkaya İstanbul’da Vurularak Öldürüldü..

Ardahan Çıldır ilçesine bağlı Damlıca köyü halkından Ali Kemerkaya’nın oğlu Fikret Kemerkaya İstanbul'da ki iş yerinde öldürülmüş olarak bulundu.
Edinilen bilgiye göre 1969 Ardahan Çıldır doğumlu olan ve Altunzade’de kumaş pazarlamacılığı yapan Fikret Kemerkaya çarşamba günü Üsküdar Altunizade deki iş yerinde tek kurşun kalbine vurulmuş olarak bulundu. Konuyla ilgili Emniyet Amirliği failler için geniş çaplı soruşturma başlattı.
Haber / Erkan SARIKAYA
Haberi ekleme saati: 18.39-13 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Vali sınırda karavana sırasın da..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşGümrük binalarının inşaatları bittiğin de Türkiye'nin 3. büyük Gümrük Kapısı olacak olan Çıldır Aktaş Gümrük Kapısını ziyaret edip, çalışmalar hakkın da bilgi alan Ardahan Valisi öğlen yemeğini işçilerle birlikte girdiği karavana sırasın da kendisi alarak yedi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Yap/işlet Modeli ile yaptırılan ve gelecek yılın Nisan ayında Cumhurbaşkanının katılımı ile hizmete girmesi beklenen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısını basın mensupları ile birlikte gezen ve yetkililerden gümrük binaları inşaat konusun da bilgi alan Ardahan Valisi Ahmet Deniz Türkiye'nin Kafkaslara açılan kapılarına sahip olan Ardahan'da açılacak olan ve hizmete girdiğin de Türkiye'nin en büyük gümrük kapılarından biri olacak olan Çıldır Aktaş Gümrük kapısının sınır ili Ardahan'ı olduğu gibi Doğu Anadolu Bölgesinin yanı sıra Karadeniz'i kalkındıracağını belirtti.

**İşçilerle birlikte yemek sırasına girdi..

Türkiye'nin Gürcistan ve Ermenistan'a komşu olan sınırın da yaptırılan ve bittiğin de 56 Milyona mal olacak olan Çıldır Gümrük Kapısı Gümrük Binaları inşaatını Çıldır Kaymakamı ve Ardahan İl Jandarma Komutanı ile birlikte gezen ve İbrahim Tombul çalışmalar hakkında bilgi alan Ardahan Valisi Ahmet Deniz idarecisinden, işçisine 190 kişini harıl harıl çalıştığı gümrük binaları inşaatında öğlen yemeğini işçilerin yemek yediği yemekhanede işçilerle birlikte sıraya girip, eline aldığı karavana ile kendi yemeğini kendisi aldı.


**Avrupa Normlarında Bir Kapı..

Wip salonu, X Cihazı, elektronik yönetim, modern binalar ile donatılan ve 'Akıllı Gümrük' kapısı adı verilen Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı TOBB tarafından yap işlet modeli ile yapılıyor.
Gümrük kapısına giden yol güzergahında 2,5 Km'lik birde tünel yapılacağını ve gelecek yıl vurulacak olan kepçe ile bu yolunda inşaatı süren diğer bölünmüş yollar gibi olacağını belirten Ardahan Valisi Ahmet Deniz komşu Gürcistan'ın da karşıda ki gümrük binalarını bitirmek üzere olduğunu, her iki gümrük binasının bitmesi ardından açılışlarının gerçekleşeceğini de belirtti.
Ardahan’a 62 km uzaklıkta bulunan ve Gürcistan’a açılan Çıldır-Aktaş Sınır Kapısı 76.000 m2 alan üzerine kuruluyor. Çıldır - Aktaş Sınır Kapısı’nda 4 adet giriş, 4 adet çıkış peronu bulunuyor. Ayrıca sahanın hemen yanında çok modern 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan gümrük lojmanları da inşa edilecektir. Bir çok iş yeri ve ofisinde bulunacağı Çıldır Aktaş Gümrük Kapısının yanı sıra yine Gürcistan'a açılan Posof Türk Gözü Gümrük kapısının da hizmet vermeye devam etmekte.
Haber ekleme saati: 18.09-13 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com


Yazarlarımızı okuyor musunuz?
Ardahan'dan Günün En son Haberleri İçin Bizi Takip Etmeye Devam Edin

Sporcu yetiştir, Desteği kap..

Ardahan Haberleri Facebook'ta PaylaşTwittirda PaylaşSerhat Ardahan’ın, Bölgesel Amatör Ligin de, 12 takımın ise Amatör 1. Futbol Liginde mücadele ettiği Ardahan’da sporcu yetiştirecek olan kulüplere destek verilecek.
Dün Ardahanlı Futbol Kulüpleri yöneticileri ile bir araya gelen Ardahan Valisi Ahmet Deniz hayvancılığın yanı sıra diğer tüm değerlerimizi gözden geçirip, bunlardan marka olacaları seçip, destekleyeceğiz.
Bu değerlerimizden biri olan futbol sevgisini daha ileriye götürmek için teni bir çalışan başlattıklarını belirtti.
Futbol Kulüplerinin başkanı ile bir araya gelen Vali Ahmet Deniz futbol kulüp yöneticileri ile bir araya geldi.
Vali Ahmet Deniz, ilde faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri ve BAL Ligi’nde Ardahan’ı temsil eden Serhat Ardahanspor Kulübü yöneticileriyle toplantıda bira raya geldi.
Kulüplerin durumu hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Deniz, altyapıdan sporcu yetiştirilmesinin önemine vurgu yaparak, “Amatör spor kulüpleri bizim için önemlidir. Altyapıdan sporcuların yetiştirilmesi ve bu sporcuların değerlendirilmesi, Ardahan’ın spor faaliyetlerinde kendinden söz ettirmesi için önem taşımaktadır. Amatör kulüplerimiz nasıl daha etkili olur, öncelikle onu ortaya koymamız lazım” dedi.
Toplantıda ayrıca, 2001 ve daha küçük doğum günlülerin katılabileceği 6 takım ile U14 ligi oluşturulması ve oluşturulacak bu takımların, 20 kişilik kadro ile 1 Aralık’a kadar gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne başvurmaları kararlaştırıldı.

**Gazeteciler Valinin Takımı İle Karşılaşacak..

Öte yandan Ardahan'da bulunan gazeteciler bugün Ardahan Valisinin kurduğu futbol takımı ile karşı karşıya gelecekler.
Bu önemli karşılaşmayı Ardahan İl Emniyet Müdürlüğüne ait kapalı spor salonunda akşam saat 20.00'da gerçekleşecek
Haber ekleme saati: 19.49-12 Kasım 2014
Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Sayfa 1 - 197 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>
Köşe Yazarları
Copyright © 2003 - 2008 Ardahan kuzeyanadolugazetesi.com
Tel: 0478 - 211 43 31 - 211 45 00
Adres: İnönü Cad. No:50 Ardahan