Reklam
Bugun...


“ARDAHAN YENİ İŞ ALANLARINA HAZIR BİR KENTTİR”
Merkezi Kocaeli’nde bulunan ve Türkiye’nin yanı sıra dünyanın birçok yerinde başarılı işlere imza atan MAKTEKSER adlı firmanın yönetim kurulu başkanı, Ardahanlı iş adamı Ali Rıza Nasıroğlu memleketi Ardahan için yeni projeler düşünüyor ve öneriyor.

“ARDAHAN YENİ İŞ ALANLARINA HAZIR BİR KENTTİR”

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Aynı zamanda Ardahan Dernekler Federasyonu ve Ardahan Gazeteciler Cemiyet Başkanı Fakir Yılmaz’ın makamında ziyaret edip görüştüğü Makine Mühendisi Nasıroğlu; “Batı kentlerine taş çıkartacak birçok yatırıma ev sahipliği yapabilecek potansiyeli olan Ardahan’ımız yeni iş alanlarına hazır bir kenttir” dedi. 

Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz’ın da bulunduğu görüşmede, batıda ve Ardahanda yapılacak olan ve yapılması gereken yatırımları anlatan 2 yabancı dil bilen Nasıroğlu; pandemi dönemi ile gözde olan hazır yemek ve tabldot malzemeleri başta olmak üzere, estetik ve güzellik sektöründe de yatırımların doğru olabileceğini söyledi.
Bu ve buna benzer yatırımların yapılması halinde, başta Ardahan’a komşu Kafkasya olmak üzere İran ve Ortadoğuya mal ihracatı yapılabileceği gibi ülkenin bu yöndeki ihtiyacınıda karşılayacağına inandığını söyledi.
Ardahanlı iş adamı Ali Rıza Nasıroğlu “yatırımcılara büyük katkı sunan ve onları teşvik eden 6. Bölge imkanlarınında en iyi şekilde değerlendirilererek, biri demiryolu olmak üzere üç gümrük kapılı iki ülkeye sınır Ardahan’ın yerel idarecilerinin buna yönelik daveti ve teşviği ile de geleceğin yatırım merkezi bir il olduğunu, bu vilayete yatırım yapmış, birçok yeniliğe imza atmış ve işsize iş yaratmış bir iş adamı olarak her iş insanına tavsiyemdir” dedi.
Arı spor klübünün başkanı Dijle Yılmaz başta olmak üzere birçok insanın sosyal hayatının sanala yöneldiği bu süreçte Ardahan’a yönelik sosyal medya çalışmalarınında taktir ve teşvik edilmesi gereken önemli girişimler olduğunada dikkat çeken Nasıroğlu, televizyonu ve radyosu olmayan bir il için Arı Tv gibi bu tür gayretlerinde değerlendirilip desteklenmesi halinde daha güzel, tanınan bilinen, ne istediği anlaşılan bir kent olur. Ata, dede memleketi, sılamız Ardahan diyerek sözlerini tamamladı.
Ardahanlılar Rektörü korona yaptı!..
Yeniden artışa geçtiği öğrenilen Corona hastaları arasına Ardahan Rektörü de katıldı.. Her an yayınlanması beklenen yeni rektörler kararnamesi ile yerinde kalıp kalmayacağı merak edilen Ardahan Üniversitesinde değiştirilmesi istenen Prof. Mehmet Biber'de Koronaya yakalandı. Alınan bilgilere göre koronalı sayısının Ardahan'da yeniden artışa geçtiği öğrenilirken ARÜ rektörü Prof. Biber ve eşinin de covit 19 virüsüne yakaladıkları bilgisi alındı.

Son yapılan açıklamada corona virüs tablosunun son 24 saat verilerine göre, ağır hasta 3 bin 94 olduğu, 9 bin 894 kişinin kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 182 bin 145'e yükseldiği, 11 bin 479 kişinin testi pozitif çıktığı, 186 kişi hayatını kaybettiği belirtilirken Ardahan'da yeniden artışa geçtiği öğrenilen Covit-19'a yakalananlar arasına ARÜ Rektörü ve eşinin de katıldığı da öğrenildi.

Ardahan'da evinde karantinaya alındığı öğrenilen Prof. Biber'in durumunun iyi olduğu eşinin ise Koronayı ağır geçirdiği alınan bilgiler arasında oldu..

Boğaziçi Gibi Üniversite ARÜ!

**Boğaziçi Üniversitesinde Türkiye gündemini sarsan Rektör atamalarına gösterilen tepkilerin yeniden gün yüzüne çıkması gibi Ardahan’da da benzer bir durum yaşanıyor. Öğrencilerin yanı sıra Ardahanlıların istenmeyen adam olarak ilan ettiği ve yeniden atanmasını istemediği ARÜ’nün mevcut rektörün yerine yeni bir ismin gelmesi istenmektedir. Birçok STK’nın da aralarında bulunduğu Ardahanlıların, yerine yeni bir rektörün atanmasını istediği Ardahan Üniversitesi gün geçtikçe yaşadığı kan kaybının yeni bir rektörle yeni bir anlayışla kurtulacağına inanan Ardahanlılar mevcut rektörün gitmesini istiyor.

SINIR ASKERİNDEN KIŞ KARELERİ..

Milli Savunma Bakanlığı, Ardahan'da görevli askerlerin zorlu hava ve arazi şartlarında yaptığı eğitimlerden fotoğraf paylaştı.

ZORLU KIŞ ŞARTLARINDA VATAN İÇİN NÖBET TUTUYORLAR

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Yurdun dört bir yanında vatan nöbeti tutan Mehmetçiklerimizin zorlu hava ve arazi şartlarındaki eğitimleri devam ediyor. Ardahan'daki 25'inci Hudut Tugay Komutanlığımızda görevli askerlerimiz, bölgede devriye ve pusu/dinleme faaliyetleri gerçekleştirdi" denildi. Paylaşımda ayrıca askerlerin eğitiminden fotoğraflar yer aldı.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan;

ARDAHANLI, REKTÖRÜ HALA İSTEMİYOR!.

 

Geçtiğimiz günlerde Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) Ardahan Üniversitesinin de içinde bulunduğu 12 üniversiteye rektör atanacağını ve bu yönde başvuru çağrısı yapılmış ve benim de aralarında bulunduğum birçok Ardahanlı gibi 4 yıldır yüzünü görmediğimiz, üniversiteyi ilkokul düzeyine çevirip, pandemiyi de bahane ederek adeta kapatan mevcut rektörün yerine yeni bir ismin atanmasını, siz Cumhurbaşkanımızdan rica edip, bu yönde bir de görüntülü, yazılı açıklamanın altına imza atmıştım ve o birilerini bir hayli çizdiğini gördüğüm imzamla, bu kez 'Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Açık Mektup' diyerek sizinle ilk yakın temas kurduğum partinizi kurduğunuz ilk yıllardaki Ardahan İl Binanızın bürosun da ve oturduğunuz, size gazetemizi uzatırken sizin bana da 'gel partiye katıl' dediğiniz masadan seslenmek istiyorum.

Ama asıl seslenenin Ardahan ve Ardahanlılar olduğunu görülmesinin daha etkili ve yerinde olacağını düşünerek Sayın Erdoğan'ın bu yazım ve tepkilerin devam ettiği Ardahan'a rast gele bir iki, bilemediniz üç kişiye telefon açıp durumu sorması halinde mevcut rektörü yeniden ARÜ'ye atamak bir yana öğretim üyesi değil, köy öğretmeni olarak bir okulda bile görevlendirmeyeceğine inanıyorum.
Çünkü, Ardahanlıların neredeyse adını bile bilmediği rektörün değişmesi ve yerine Ardahan’ı tanıyan, bilen, bilimi, ilimi öne çıkaran birinin gelmesini isteyen Ardahanlı STK, sendika, esnaf ve öğrencilerin istemediği mevcut rektörü, yerel medya ve Ardahan’ın önde gelen isimlerini üzdüğü gibi yaptığı bir konuşmada da Ardahan halkını azarlayan, aşağılayan hal ve hareketleri ile tanındığı ortaya çıkacaktır.
Ve yakinen tanımadığım, basınla bir araya gelmeyen, bir çayını içmediğim, bir şey istemediğim mevcut rektörün döneminde birçok yabancı öğrenci ve öğretim üyesi gibi Ardahan halkının da üniversiteden ümidini kestiğini bilinmekte, rektörün yabancılığı ile üniversitenin şehirden koparıldığı düşünülmektedir.
Yaşanan bu sıkıntıların yeni olmadığını, rektörün geldiği günden beri memleketi Erzurum'dan öteye geçemediği, Ardahan Üniversitesinin bir adım ileriye gidemediğini hatta fazlasıyla gerilediğini, sıralamalarda en aşağılarda olduğunu, bilimsel projelerden epey uzak olduğunu Ardahan halkı görmekte ve yeni rektörün gelmesini istemektedirler.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan;

Gündemde olan Boğaziçi Üniversitesi’ndeki rektör sorunu ile beraber Ardahan Üniversitesinde de bir rektör sorunu yaşanıyor. Fakat buna tepki gösterecek kadar öğrencisi bile olmayan Ardahan Üniversitesi için Ardahan halkı ve medyası büyük çaba sarf ve sabretmeye devam ediyor.

Ha bu arada bir haber sitesinden mevcut rektörü savunan ve ondan aldığı belli olan bir açıklamayı, yazısı diye köşesine alıp, sayın yardımcınız, 'Fuat beye açık mektup' başlığı ile yayınlayan şahsıda araştırıp, sordurmanızı da önemle rica ederim..
Bu zat ilk kez ortaya çıkıp, 'ben Ardahanlıyım' derken yani bu zat kendisini Ardahanlı olarak tanımlarken 'Kimmiş bu kahraman Ardahanlı.. Rektörün avukatlığına soyunan bu şahısta ne iş?' dememe fırsat vermeyen ve gazeteciliği yeni bitiren kızım Şeyma'nın 22 dakikalık araştırmasın da tanımaya çalışıyor, 'olsun ona da Ardahanlı olduğunu hatırlatmamızda güzel' diyerek gülümsediğimi de bilmenizi isterim..

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan;

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik Bölümü öğrencisi, hem de yeni bir gazeteci olarak ve en önemlisi bir Ardahanlı olarak gazeteci adayı kızım Şeyma'nın yaptığı küçük bir araştırmada karnesini ortaya çıkardığı bu zat liseyi Erzincan’da, üniversiteyi de avukatlığına soyunduğu, Ardahan ARÜ'nün hala istenmeyen mevcut rektörüyle, istenmeyen rektörün memleketi, Ardahan'a sınır Erzurum'da okuyan ve bir süre de Erzurum'da çalışan sonrasında da İstanbul'da yaşamını devam ettiren ve bugüne kadar Ardahanlıyım deyip, ortaya çıkmayanlardan olduğunu anlarsınız.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan;

Ardahan'ı, Ardahanlıyı iyi tanıyan biri olarak ilk kez Ardahanlı olduğunu ve bir yerlerde yazı yazdığını öğrendiğim köyü olduğunu belirttiği Lori’de yazıyı yazdığı sitenin adı gibi 7 insanın kalıp, kalmadığını veya bu gibilerinin ilgisizliği dolayısıyla her geçen gün boşalan Ardahan'ın diğer köyleri gibi boşalıp, boşalmadığını, kaç hane kaldığını, hangi üniversite öğrencisine bir burs verdiğini bilmediğim birinin birilerinden aldığını sandığım ve anlaşılan hazır maille savunduğu kankası, arkadaşı rektörün 4 yıllık görevi için kendisine teşekkür ettiğimi ve yerine yeni birisinin atanmasını istediğimizi bilmeniz ve bu yönde bir kararla benim değil, hala istenmeyen rektör hakkında çarşıda, 5 ilçede, 226 köyde bir beldede onca mahallede yaptıracağınız küçük bir araştırma ile ortaya çıkacağına inanıyorum.
Ardahan’a hiçbir katkısı olmamış, gelip bu şehir için ne yaparız diye hiç sormamış, benimde memleketime bir yararım dokunsun dememiş, böyle kişilerin dışarıdan Ardahanlı karşısında başarısızlığı yüzünden istemediği birisini savunması ona arka çıkması hemşerileri için sap vurup, saman savurmaya benzer konuşması bu memleket insanını anca “güldürür” deriz.

Sayın Cumurbaşkanı Erdoğan;

Sn. Fuat Oktay’a Açık Mektup başlığıyla bir sitede yazısı yayınlanan kişi her kimse; Eline alelacele tutuşturulan bir metni okumadan, gerçeği araştırmadan ve memleketim dediği Ardahan’a gelmeden basına vermiş.
Söyledikleri şeyleri doğruluğunu yanlışlığını ölçmek yerine, bir konuyu ‘din-iman’ meselesi yapmış, Ardahanlıyı partiye karşı olmakla adeta itham etmiş ve güya ideolojik bir dayanağa bağlamak istemiş.  Bu yüzden rektör hakkında konuşan her kim varsa  yani Ardahan Kent Konseyi Başkanı olan insanı, Sol bir partinin il başkanının oğlu, dernek yöneticileri, sağcı- ülkücü dernek başkanı, DEV YOL, DEV SOL, PKK, yetkili ve etkili sol eğilimli kişiler, Dosyası kabarık akademisyen, eski rektör gibi ifadelerle, Mehmet Biberi başarısızlığı dolayısıyla eleştiren her kim varsa onları torbaya koymuş ve üzerlerine çamur atmaya kalkmıştır. Benide korkarak o çirkin torbaya atmaya çalışsada, benim onun köyüm dediği Lori için Ardahan için ve gelmesini savunduğum, ailece oy verdiğimiz başkanlığınızı sağlayan rejim değişikliği için yanınızda yer aldığımı bildiğinden olacak ki attığı çamur tutmamış.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan;

Bugüne kadar Ardahan'a yönelik bir hayrını, tezini, önerisini, yazısını yada bir çakıl taşını görmediğim, duymadığım bu şahsın doğru söyleyip, söylemediğini öğrenmek için Ardahan Valisi başta olmak üzere kamu görevlilerinden de bir rapor istediğinize inanan biri olarak bu sonradan Ardahanlı olan şahsın söylediği şeylerin çoğu yalan ve uydurmadır.
Yalakalık ve yağcılığın bu kadarına pes doğrusu. Dinin, imanın arkasına saklanıp herkese sövme hakkı kimsede olamaz.
Çünkü bu şahsın istenmeyen bir adama karşı ortaya konan demokratik tepkileri gölgelemek ve işin yönünü başka alana çekmek için ne alakaysa gündeme getirdiği ARÜ’nün Kurucu Rektörü Ramazan hocayı en çok benim eleştirdiğimi bilmiyor. Bunun içinde bir araştırma yapmanız halinde kimin yalan, kimin avukatlık kiminin ise bir insan, bir Ardahanlı, bir gazeteci ve stk başkanı olarak işini yapmaya çalıştığını da görebilirsiniz.

Sayın Cumurbaşkanı Erdoğan;

Görevdeyken ortaya koyduğu bazı düşünce, plan ve projeler dolayısıyla çok eleştirmeme karşın bugün sizin kararınızla açılan, kurucu rektörlüğünü Korkmaz’ın yaptığı ve biz Ardahanlıları sevindiren üniversite 'Model Üniversite' olarak kabul gördü. YÖK verilerine göre yabancı öğrencilerin en çok olduğu illerin başında o zaman Ardahan geliyordu; Devlet Üniversiteleri arasında 3. Sırada idi. YÖK’ün listesine göre 2013 yılında 157 öğrenici vardı. 2016’da 400’ü aşkın öğrenci vardı. Şimdi ne kadar var bilmiyoruz ama o büyük yarışın öncülüğünden koptuğumuz kesin.
Eline yazı tutuşturulan Ferman KARAÇAM bey, çoktandır gelmediği için sanırım yanlış biliyor.  Kurucu Rektör KORKMAZ’a “Fatih Üniversitesi’ne kayyum olarak atanan ve bir hafta içinde de görevine son verilen rektör” diyor. Bu tamamen yalan. Çünkü 'Fatih Üniversitesi 'ne FETÖ Darbesinin akabinde atandı' demiş de yalan ; Korkmaz Fatih Üniversitesine darbeden yaklaşık bir ay önce atandı. Biz bunun neresini düzeltelim;  Ramazan hoca Kayyum değil, kayyum rektörü idi, bir hafta değil 40 gün görev yapı, görevden almadılar o bir ay sonra istifa etti ve bunu faceden yayınladı. Sonra YÖK ve Cumhurbaşkanlığı onu yeniden atadı ve Hain darbe teşebbüsüne kadar görevde kaldı. Darbeden sonra bütün FETÖ okulları gibi Fatih Üniviersitesi’de kapatıldı ve rektör birçok Ardahanlı ile olmaya devam ettiği İstanbul Maltepe’deki görevine başladı. Rektör KORKMAZ, kimseyi yönlendirmiyor. Öyle bir paylaşımı da yok. Olsa da ben görmedim, dikkatede almam. Çünkü onunda sevapları kadar günahları olan ve bu nedenle çokça eleştirdiğim bir isimdi. Ama Ardahan'a bir eser bırakan bir Ardahanlı olarakta kendisine saygımda sonsuzdur.

Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan;

Kısacası mevcut ve artık istenmeyen ARÜ Rektörü kendi başarısızlıklarını örtmek için birilerini yani söz de Ardahanlının hala istenmeyen rektörü koruma adı altında ele aldığı savunma ve iftira dolu mektubu ile Ardahan'da hala istenmeyen rektör için eski rektöre de bizlere de iftiralar atıyor, attırıyor.
Sonra sormazlar mı, 'Bu nasıl bir Müslümanlık?' diye..
İnsanlara kulp takıp, 'Muhafazakâr, Sağcı, Solcu, HDPli, Ülkücü' diyerek insanları suçluyor.
Ama; Ardahan halkı rektörden memnun değil. Bunu hala istenmeyen ve 4 yıldır öyle ya da böyle yaptığını sandığı görevi için teşekkür ettiğimiz ama istenmeyen rektörün durumunu öğrenmek için Ardahan esnafına yönlendireceğiniz İl, İlçe Başkanınızın ya da herhangi bir kamu görevlisini ya da bir, iki müfettişin ziyaret ederek test edebileceği Ardahanlının bu yöndeki görüşünü almanızı umut ederim, ya da sosyal hayatı bitiren, bizi ve sizi sanal ortama mahkum eden pandeminin vasıtasıyla evimizde kalıp başından ayrılamadığımız google’ye “Ardahan üniversitesi rektörü Prof. Mehmet Biber hakkında iddialar” yazıp araştırmanızı rica ederiz.


Kısacası; 
Birinin, sizin sayın yardımcınıza, benim ve iki ülkeye komşu, 3 gümrük kapısı olmasına karşın, ithalatın, ihracatın sıfır nokta da olduğu, 3 ilçesinde doğalgaz geçmesine karşın o ilçelerin hala tezek, odun, kömürle ısındığı, havaalanı projesinin memleketiniz Rize'ye, denizin ortasına kaydırıldığı, tırnağı kanayanın çevre il hastanelerine sevk edildiği, sizin projeleriniz olan Köy-Des ve bölünmüş yol projelerinin hala bitmediği, usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları ile görevden el çektirilen Genel Sekreterinin ve kocasının üniversitede görevlendirildiği, Sahara tünelinden haber alınamazken, Posof Ulgar tünelinin başlanmadan kapatıldığı  yada gerçekleşemediği birçok plan, proje ve sorunla baş başa bulunan ama o iş yaptığı söylenen nedense hala istenmeyen rektörün başında olduğu üniversitenin bu sorunlarla ilgili gerek size, gerekse kamuoyuna yönelik bir çözüm raporunun, önerisinin olmadığı Ardahanlıların size diyeceği tek şey; 'Halep orada ise Ardahan buradadır..'  Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan..

 

https://www.parcabox.com

ALO PARÇA: 0 532 485 62 56 Firmamız, oto tamir servisinden elde ettiği deneyimlerle 2006 yılındaEsenyurtFatih Oto Sanayii’nde ilk şubesini açarak yedek parça sektörüne giriş yapmıştır. İhtiyaç duyulanRenault, Citroen, Peugeot, Fiat, Opel, Bmw, Audi, Volkswagen, Volvo, Mercedesmarka otomotiv yedek parça ürünlerini kısa zamanda müşterilerine sunarak, sektördeki yerini hızla almıştır. 256 Bit ödeme altyapısı ve %100 güvenli ve doğru parça sloganıyla müşteri odaklı hizmet veren firmalarımız, hizmetteki faydanın  her iki tarafın yararına olması gerektiğini prensip edinmiştir. Müşterisinin memnuniyetini ve yedek parça çeşitliliğini daha üst seviyeye çıkarmak için 2. Şubesini de 2016 tarihinde  açmıştır. 

Kurulduğu günden bu yana yenilikçiliğe, teknolojiye ve inovasyona önemli ölçüde yatırım yapan İlke Otomotiv, sürdürülebilir ve çevreci bir anlayışla işletmelerinde otomasyon sistemini kurarak koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibiyle e-ticaretle de müşterisine yedek parça hizmeti sunmaya başlamıştır. Binek ve hafif ticari araç gruplarındaki oto yedek parça satış hizmetini Müşterisine en uygun fiyat ve kaliteli hizmetle sunmayı ilke edinmiştir. 

İlke otomotiv, ‘Müşteri şikâyete değil teşekküre gelmelidir!’ Sloganıyla sürdürülebilir ve sosyal sorumluluk anlayışıyla hareket ederek geleceğe kendini yenileyerek giren bir işletmedir. 

Vizyonumuz: Perakende oto yedek parça sektöründe teknolojik değişimlere ayak uydurarak müşteri değeri ve tatminini sağlamaktır.

Misyonumuz: İhtiyaç duyulan yedek parçayı sürekli çeşitlendirerek müşteriye en kısa zamanda en uygun fiyatta ve en iyi hizmetle sunmaktır. 

Kafkas Kartalı Rektör Ramazan Korkmaz

arşiv haber 24 03/2015 tarihli haber

Baharın müjdesi olarak kabul edilen ‘Nevruz Bayramı’ Ardahan Üniversitesi’nde coşkuyla kutlandı. 23 mart 2015 pazartesi günü İBEF Korkut Ata Konferans Salonu’nda düzenlenen panel ile başlayan etkinlikler, ARÜ Halk Oyunları Topluluğu tarafından sergilenen gösteri ile devam etti. Konferans salonundaki programın tamamlanmasının ardından İBEF önünde nevruz ateşi yakıldı. Çalan hareketli müzikler eşliğinde öğrenciler doyasıya ‘Nevruz Bayramı’nı kutladı. Ayrıca Ardahan Üniversitesi Gençlik Eğitim Merkezi tarafından katılımcılara çeşitli ikramlar dağıtıldı. 

İBEF önünde yakılan ateşin etrafında kafkas dansı oynayan öğrenciler sahneye Ardahan Üniversitesi Rektörü Ramazan Korkmaz'ı davet etti. Davete icabet eden Korkmaz çeşitli figürler sergileyerek Kafkas Dansı oynadı. 

İzleyicileri bir hayli şaşırtan ve heyecanlandıran Korkmaz'ın dansı, Onun eğitim öğretiminin tamamını dışarıda geçirmesine ve yıllarca Ardahan'dan uzak kalmasına rağmen Ardahan/Kafkasya kültüründen kopmadığını hatırlattı.
Kaynak: Kdag

Editör: Doğu Yılmaz

Bu haber 7700 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI