Reklam
Bugun...


ARDAHAN VE İLÇELERİNDEN KISA KISA..
'Ardahanlılardan, Ardahan'da Neler Yaşandı?' Bu Sitede.. TIKla www.kuzeyanadolugazetesi.com 2021"da, Yeni bir umutla YENÎ YIL mesajınız için BÎZÎ Aramanız yeterli olacak.. Yeni Dergimizde yer almak için ALO 05354183258 Gazeteci Fakir Yılmaz Ardahan Haber www.kuzeyanadolugazetesi.com

ARDAHAN VE İLÇELERİNDEN KISA KISA..

 

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6

Ardahanlı Hakem 1. Lig'de..

Türkiye Futbol Liglerini yöneten hakemler arasında olan Doğu Yılmaz bu hafta 1. Lig takımlarından olan Giresun-Adanaspor karşılaşmasında görev aldı.
Türkiye Futbol Federasyonunun görev verdiği ve Doğu Bölgesinin tek 1. Lig hakemi olan Ardahanlı, Ardahan Dernekler Federasyonu ve Ardahan Gazeteciler Cemiyetti Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz'ın oğlu Doğu Yılmaz geçtiğimiz hafta da yine 1. Ligde olan takımların hazırlık maçlarında orta hakem göreviyle yer almıştı.

**Başkan Özel Yatırımı İnceledi..

Ardahanlı rahmetli iş adamlarından olan Fevzi Yılmaz'ın kurduğu Akaryakıt İstasyonunun yanı başında bulunan arazisine diktiği 5 bin çam çevresine hayat vermeye başladı.
Âdeta devasa ormanlık alan olan ve Ardahan'ın ünlü çamı sarıçamlardan oluşan alanda yapılmaya başlanan yatırımı yerinde inceleyen Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir yatırımcı işadamı Nihat (Deniz) Yılmaz'ı ziyaret ederek yapacağı yatırımla ilgili bilgi aldı.
Ardahan Belediyesi Avukat Gelturan Sinan Yılmaz ile birlikte Fevzi Yılmaz Fidanlığını ziyaret eden CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Demir Ardahan'a yatırım yapan herkesin yanında olduklarını belirtti.
Aynı zamanda Gazeteci Fakir Yılmaz'ın küçük kardeşi olan Nihat (Deniz) Yılmaz'ın babasına ait fidanlıkta yapacağı ve gelecek yılın başlarında hizmete açacağı restoran, cafe, çocuk oyun alanı, araç parkı, seyir alanı, şelale planlı Bungalov Evlerin örneğini inceleyen Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Kura Nehrini ve Ardahan Ovasını ve güneşin batışının en güzel izlendiği Ardahan'ın bu köşesine diktiği yeşil çamlarla dünyaya ve ahirette bir eser bırakan rahmetli iş adamı Fevzi Yılmaz'a Allahtan rahmet ve babasının mirasına sahip çıkıp, yeşillenmesine, yaşanmasına katkı sunan oğlu Nihat Yılmaz'ı kutluyorum dedi.

**Ardahan'da Tek Yön Uygulaması!

Ardahan Belediyesi şehir içi trafikte yaşanan sorunları ortadan kaldırma ve caddelerdeki akışı normalleştirme çalışmaları kapsamında tek yön uygulamasını hayata geçirdi.

**TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI DENETLENDİ
Ardahan´da koronavirüs ile mücadele kapsamında şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan bölgeler ile otobüs ve minibüslerde denetim gerçekleştirildi.
Öte yandan Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Ardahan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığının iş birliği ile Ardahan´da bulunan okul servislerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bekçilerden Sonra Korucular Bir araya Geldi..
Ardahan´da Güvenlik Korucularına, korucu işlemlerinin yürütülmesi, istihbarata karşı koyma, vatanseverlik, yardımlaşma, dayanışma, milli ve ahlaki kültürel değerler konularında hizmet içi eğitim faaliyeti yapıldı.
Öte yandan geçtiğimiz günler içinde Ardahan'da eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan 20 bekçi ilk görevlerine başladı.

4 İneği bulan Jandarma 4 İneği Bulamadı..
Ardahan´ın Hanak ilçesine bağlı Sevimli köyünde Davut Özcan´a ait 4 büyükbaş hayvanın kaybolduğu ihbarını alan jandarma, bölgede yaptığı çalışmada hayvanları bularak sahibine teslim etti. 
Öte yandan geçtiğimiz günlerde yaşanan ve hala faili meçhul kalan ve yine Hanak ilçesine bağlı Çimliçayır köyünde 4 ineğin çalındığı hayvan hırsızlığının da aydınlatılması beklenmekte.

Askere COVİD-19 Denetimi!
Vali Hüseyin Öner, ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin´ sloganıyla kafe, çay ocağı ve restoranlarda Koronavirüs denetimine katıldı.
Denetimlerde asla taviz verilmeyeceğini belirten Vali Öner, “Kurallara uyulması halinde hep birlikte Koronavirüsü daha hızlı yeneceğimize inanıyorum. Esnafımız, vatandaşlarımız genel manada duyarlı ve kurallara uyuyor. Ancak bu tedbirleri asla elden bırakmamalıyız. Toplum sağlığı için her bireye görev düşmektedir. ‘Sağlık İçin Hepimiz İçin´ sloganıyla bugün de esnafımızı ve vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve uyarmak için denetimler yapıyoruz.
Diğer yandan Ardahan Belediyesi, bir taraftan koronavirüs salgınına karşı önlemlerine devam ederken bir taraftan da salgından etkilenen ailelerin yanında yer alıyor. Ardahan Belediyesi, Göle Koyunlu köyünde koronavirüs görüldüğü için karantina altına alınan ailelerin ihtiyaçlarına yardımda ettiği öğrenildi.

**13 Okul Temiz Çıktı Ya Diğerleri?

Eğitim kurumlarında hijyen şartlarını yerine getiren okullara verilen "Okulum Temiz" belgesini Ardahan´da 13 okul almayı başardı.

Millî Eğitim Bakanlığı(MEB) ile Türk Standartları Enstitüsü(TSE) iş birliğinde hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme” kılavuzu doğrultusunda Ardahan´da eğitim öğretim veren ve uygunluk şartlarını sağlayan okullara "Okulum Temiz" belgesi verildi.

Eğitim kurumlarında hijyen şartlarını yerine getiren okullara verilen "Okulum Temiz" belgesini 162 okulun bulunduğu Ardahan´da 13 okul temizliklerinden dolayı "Okulum Temiz" belgesini almayı başardı. İlk etap değerlendirmeler neticesinde, pandemi sürecinde özellikle gerekli olan hijyen koşullarını sağlamış bulunan 13 okula Ardahan Vali Yardımcısı Mustafa Gürbüz´ün katılımıyla düzenlenen törenle belgeleri verildi. 13 Okula temiz belgesinin verildiği Ardahan'da geriye kalan okulların durumu hakkında bir bilgi alınamadı.

Müdür Bulut, öğrencilerle buluştu. 
Diğer yandan Ardahan İl Millî Eğitim Müdürü Erhan Bulut, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul/kurum ziyaretleri kapsamında öğrencilerle buluşmalarını sürdürüyor.

**Goreveng Köprüsü Işıklandırıldı..

Ardahan'ın Göle İlçesine bağlı Köprülü (Gorveng) Beldesi ortasında yer alan ve Beldenin adını aldığı Köprü, Köprülü Belediyesi tarafından ışıklandırıldı.

Köprülü Belediyesi ile kardeş Belediye olan, Erzurum Yakutiye Belediyesi tarafından gönderilen ve üzerinde Köprülü Belediyesi amblemi bulunan ışıklı tabelalar, Köprülü Beldesi ortasında yer alan Köprünün iki tarafına monte edilerek ışıklandırıldı.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç yaptığı açıklama ”Erzurum Yakutiye Belediye Başkanımız Kardeş Belediyemiz Dr. Mahmut Uçar beye köprülü Halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

‘Daha Demokratik Bir yerel Yönetişim İçin, 
Kamu-STK İşbirliğine Ardahan'da Eklendi..

Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan'ın da yönetiminde olduğu Türkiye Kent Konseyleri Birliği Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Balıkesir Buluşması programı kapsamında gerçekleştirildi. 
   Toplantıda Türkiye Kent Konseyleri Birliği’nin özellikle önümüzdeki dönemde yapılacak projeleri görüşüldü. ARGÜDEM Akademi ve Türkiye Kent Konseyleri Birliği tarafından yürütülecek ve içinde Ardahan’ın da bulunduğu Şehirlerde Sivil Toplum Örgütlerinin daha etkin ve örgütlü çalışmalarına yönelik bir dizi faaliyetler hakkında değerlendirmeler yapıldı.
Türkiye Kent Konseyleri Birliği ile Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV) tarafından ortak yürütülen ‘Daha Demokratik Bir yerel Yönetim için, Kamu-STK İşbirliği’ projesinin de devam ettiğini açıklayan başkan Taştan,  'Projenin içeriği hakkında şu ifadeleri kullandı:  “Bu projeye Ardahan’ı da dahil ederek, Kent Konseyleri ile yerel yönetimlere yönelik çalışmalara yer vereceğiz' dedi.
Muhtarlar Atatürk'e Çelenk Sundu..
Muhtarlar günü  Çıldır Muhtarlar Derneği tarafından hazırlanan programla kutlandı.
Ardahan'daki Muhtarlar Derneğinin Ardahan Valisini makamında ziyaret ettiği aynı gün Çıldır Kaymakamlığının önündeki Atatürk büstüne çelenk koyma ile başlayan törene Çıldır Muhtarlar Derneği Başkanı Arif Uzunkaya, İl Genel Meclis üyeleri Baha Yunusoğlu, Gürbüz Arpaçay, Köy ve Mahalle muhtarları katıldı.

**İtfaiye alan Posof Doğalgaz İstiyor!

Bakü-Tiflis-Ceyhan ve Tanap Petrol ve Doğalgaz hatlarının geçmesine karşın doğalgaz verilmeyen Ardahan'ın Posof İlçesi Belediyesi  İtfaiye aracı aldı. Alınan yeni itfaiye aracı ile Posof Belediyesinin itfaiye sayısı 3'e çıktı.

.

 

.
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
YETERSİZ CUMARTESİ!.. 

Bir cumartesi daha. Bugün yazacağım yazının içeriğinde aslında ülke gündemi olması gerekiyordu. Ama dedik ya cumartesi yazısı diye. Bu nedenle de yine cumartesi yazısını yazalım diyorum.

Bu ülkede cumartesi yaşamak aslında pazardan pazara bir dinlenme günü veya kendi kendini dinleme anı olmalı diye düşünürken cumartesinin de pazartesiden bir farkı olmadığını ve hatta bu yaşadığım stresin birikimlerinin ağırlığı altında ezildiğimiz cumartesiden, kendimizi pazar gününe nasıl atarız diye düşünürken yeni bir haftanın, yeni bir stresin ve birçok sorunun bizi beklediğini anlamadan.
Benim ara sıra başım sıkıştığında, 'niye yalnızım, yalnız mı kaldım?' diye düşündüğümde çevreme bakınca gerçekten çok yalnız olduğumu görüyor ve üzülüyorum. Sonra dönüyor, o sayfalar dolusu ya yılbaşı posta kartı gibi unutulan, yaprakları sararan eski kitaplar gibi dolu dolu olduğunu ama kimsenin seni anlamadığı için dinlemediğini, yaşadıkların altında seni ezen yükün ağırlığının artması ile daha iyi anlıyorsunuz.
Dedim ya 'neden böyle oluyor?.. 
Yoksa etrafın mı boş, yanındaki insanlar mı boş, ben mi boşum bilmiyorum ama, eksik bir şeyler olduğunu ve bu eksikliğin nasıl giderileceğini düşünmeden bütün gücünü ortaya koyarak verdiğin mücadelede çok ama çok yorulduğunu, dinlenmek için de bir cumartesi beklediğini daha iyi anlıyorsun aklın pazar günündeyken.
Yine yoğun bir hafta idi. Stresli bir aydı ya da hiç yaşanmaması gereken bir yıldı diye tükettiğimiz ömrümüzün, aklın, beyazlıyan saçların, dökülen dişlerin, artık bulanık gören gözlerin, dermanı kalmayan dizlerin teslimiyeti ile daha iyi anlıyorsunuz cumartesilerin çok ama çok yetersiz olduğunu.
Ve o cumartesi günü aldığımız gazeteyi, baş ucunuzdaki kitabı ve karşıdaki televizyonu değil de en akıllı cep telefonlarını bile kendiniz gibi tükettiğimiz zamanı öldürdüğünüzü daha iyi anlıyorsunuz.

Eğer bir cumartesi günü yazısı yazmak için, düşünüp yaşadıklarınızı aktarmak istediğiniz anda işte o cumartesilerden birisi daha geride kaldı, pazara adım atarken.

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

 

İLÇELERİ GEZDİ..
arşiv haber 21/04/2015 tarihki haberler
 SAFFET KAYA PARTİSİ Üç dönem Ardahan Milletvekilliğini yapan, iki dönem de AK Parti'den yeniden milletvekili adayı olmak isteyen ancak iki kezde AK Parti kapısından geri çevrilen Saffet Kaya ilçeleri geziyor. Seçmeni kahvehanelerde, siyasi partileri yerlerinde ziyaret eden Kaya 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimlerde kendisine oy istiyor.

**ORHAN ATALAY ÇOCUKLARLA İŞE BAŞLADI..

İki dönemdir AK Parti'den Saffet Kaya'ya yer verdirmeyen AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi işe ilçesinde başladı.

AK Parti Ardahan Milletekili Prof. Dr. Orhan Atalay 2. sırada bulunan Veteriner Hekim Yunus Baydar ile birlikte geldiği Ardahan'dan sonra ilçesi Göle'ye geçti.

Beraberin de Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu ile Göle okullarını gezerek okulların durumu hakkın da bilgi alarak sorunlarını dinledi,

Atalay Göleye katkılar sunmuş eğitim emekçisi Göleli Köy okulları mezunu öğretmen Enver Avcı'nın adının verildiği 30 Eylül yerleşkesindeki ilk öğretim okuluna Enver Avcı'nın adının verildiği etkinliğe ve açılışa katıldı.
Göle kaymakamı Zafer Oktay, Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu, İl Eğitim Müdürü T. Fikret Eteker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Özalp, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Garnizon Komutanı, Jandarma Komutanı ile okul ve ilçe müdürleri katıldı.
Halkın ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği katılım; Öğretmenleri anma ve İstiklal marşının okunması ile başlayarak, Okul Müdürü Ömer Alabay'ın anlamlı konuşmasında Yetkililerin Öğretmenlerin, ailelerin ve öğrencilerin toplumsal yeri ve gelecek adına sorumlarını dile getirdiği etkili ve anlamlı konuşması sonrasında; Bölge Vekili Orhan Atalaya eğitime kazandırdiği öneni ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederken İlçe Kaymakamı İlçe Belediye başkanı, Milli eğitim müdürlerine ve 30 Eylül müdürü Canip atalay'a ve Enver Avci'nın çoculları Yalçın Avcı. Gülegül Çetin Avcı ve Çetin Avcıya teşekür etti.
Kısa birer konuşma yapan Millet Vekili Atalay ve Kaymakam Oktay;'' Öğretmenlerimize vefa borcunu ödemeyeceklerine vurgular yaparak,Öğretmenlerimizi unutmamak adına emekçi eğitimci Enver Avcının adının Göle de bir okulla anılmasını anlamlı bulduklarını belirtikleri konuşmalardan sonra.
Vekil Prof. Dr. Orhan Atalay, Enver hoca anısına çocuklarına plaket verirken, Göle de Eğitime yaptığı katkılar ve yatırımlar adına bir eğitimci olarak İlçe Kaymakamı Zafer Oktay Aynı zamanda eğitimci olan Vekil Atalaya Göle adına bir plaket sundu.
Halk Eğitim müdürlüğünün sunduğu folktor gösterileri sonrasında öğrenci ve ailelrrin yoğun ilgisi üzerine hatra resimlerin çekilmesi sonrası etkinlik son buldu.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 7366 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI