Reklam
Bugun...


ARDAHAN VALİSİ KARADENİZ TURUNDA!..
Ardahan Hoçvan'dan sonra Göle ilçesine bağlı Filizli (Sivin)ve AK Partili Milletvekili Atalay'ın da köyü olan Dölekçayır (Pülümor) köyleri arasında devam eden sıcak asfalt kaplama çalışması ile Çardaklı ve Eskidemirkapı köyü arasındaki asfalt yama çalışmalarını inceleyen Ardahan Valisi Karadeniz turuna çıktı.

ARDAHAN VALİSİ KARADENİZ TURUNDA!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz-Özlem Şeyma Yılmaz  Her Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla Saat:14.00-16.00'da TEMPO TV'de 

Her pazar günleri saat:14.00-16.00 arası ekranlarınızda..

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Beraberinde, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Şahin Demir, Göle Kaymakamı Haluk Koç ve Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı Turan Yıldız ile birlikte çalışmaların devam ettiği köy yollarına giden Valimiz, çalışmaları yerinde inceledi ve gidişat hakkında bilgi alıp, çalışmaların hızlı ilerlemesi ve kış gelmeden işlerin bitirilmesi yönünde talimatlarda bulunduktan sonra Karadeniz bölgesinde bulunan Gümüşhane ve Trabzon yöneticilerini ziyaret etti.

KAMUOYU, ASFALT PLENTİNİN KADERİNE TERK EDİLMESİNE TEPKİLİ

Ardahan –Şavşat Karayolu üzerinde İl Özel İdare bünyesinde bulunan iki adet asfalt plentinden birisi çürümeye terk edildi. Anıl Akselin Genel Sekreterlik yaptığı dönemde hibe yoluyla Ardahan İl Özel İdaresine kazandırdığı, ikinci asfalt plenti tam teşekkül kilit parke, bordur taşı ve asfalt üretimi gerçekleştirirken ihtiyaç fazlası olan ve daha önce kurulan asfalt plentinin ise çürümeye terk edilmesi kamuoyunda tepkilere neden oluyor.
Atıl durumda bırakılan ve çürümeye terk edilen milyonluk küçük asfalt plentinin Ardahan Belediyesi ile Göle ve Köprülü belediyesine işletilmesi için satılması ya da kiralanması talep edilirken, bir başka talep ise Ardahan'ın en büyük ilçesi olan Göle Özel İdare tesislerinin bulunduğu alana taşınarak faaliyete sokulması isteniliyor.
Birçok ilde bulunmamasına rağmen ilimizin sahip olduğu ve kentleşmede önemli bir rol üstlenecek olan bu tesisin kaderine terk edilerek çürümesine karşı çıkan vatandaşlar, yetkililerden konuyla ilgili olumlu bir adımın atılmasını bekliyor.

Nere de o eylemci ruhlu köylü?..

Hayvanının yükünü eşinin üzerine yıkan, çocuğuna çobanlık yaptıran, kentte kahve köşelerinde pinekleyen, köyde ya çeper dibinde, ya da küf kokan köy bakkalında dedikodu yapan, kirli şapkasıyla oynayarak zaman geçiren köylünün devrimci değil, eylemci köylü olmasını bekler misiz?..
Bilmem ama benim bildiğim köylü o sizin bildiğiniz köylü değil, atadan/deden kalma, üzeri metrelerce toprakla örtülü ahırlarda yaptığı hayvancılıkla, kilosunu bir bardak çaya bir yıl öncesinde mandıracı ya teslim eden köylüdür..


Ve benim bildiğim köylü eylem nedir, nasıl yapılırı bilmediği gibi kendi hakkını bile aramaktan aciz, meydanlara getirdiği bir ineğini oradakilerden hiç birisinin, ‘Siz burada ne iş yaparsınız?’ diye sormadığı ve havadan para kazanan cambazlara kaptıran köylü olduğunu iyi biliyorum..
Bu nedenle şaptan hayvanları telef olan, kaba yem bulmakta zorlanan ve memurlarımız, esnaflarımız gibi bankalarca haciz edilen köylüden ben bir eylem, bir hak arama hareketi beklemiyorum..
Ve ‘Yok sen yanılıyorsun?’ diyenleriniz varsa o zaman sorumu yeniliyorum
Hani nerede o eylemci ruhlu köylü?
Hele gösterin bana bir fotoğrafını çekip, haber yapayım..

Dün ile bugün ne değişti?

2013 Yılında yazdığım bir yazıyı görünce bugünü hatırlayıp, değil cumhurbaşkanına, onun ilçe hatta belde başkanına ulaşmanın zor olduğuna yönelik yazdığım yorumum da ne kadar saf dillilik yaptığımı anlayıp, gülümsüyordum.
Çünkü yazının üzerinden yıllar geçtiği gibi korumaların ve aşılamaz duvarlarında bir hayli artığını hatırlıyor, yıllar önce yazdığım yazıma konu olan bakanın da adının, sanının ve makamının bugün yok olup gittiğini de 'Ey padişah unutma bu dünya sana da kalmaz..' sözünü hatırlıyor nice şan, şöhret hatta 'güzelim' diyerek burun kıvıranların bugün gönül ve kalplerden olduğu gibi gözlerden de yok olduğuydu..
İşte yıl 2013 ve o yazı..

Bölge ne ile anılır?

Hayvancılık ve Tarımla..
Peki geçen hafta sonu Ardahan’a kim gelmişti?
Tarım ve Hayvancılık yetmedi Gıda Bakanı..
Peki siz hiç çoğu polis ve korumalar, bürokratlar olmak üzere 50-60 kişi ile karşılanan bir bakan gördünüz mü? Sizi bilmem ama ben gördüm..
Hem de gece gelip, gündüz panik içinde ve adeta kaçarak/kaçırılarak Ardahan’dan ayrılan Gıda, yetmedi Hayvancılık, o da yetmedi Tarım Bakanı Mehdi Eker’i ve onun iflas eden AK Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatlarını..
Bilmem ama sanırım bu geliş son gelişti..
Ve sanırım bakan bey ile birlikte bu teşkilatlarda gözden geçirilir..
Çünkü tarım ve hayvancılık bakanının Ardahan’a son gelişi vekilin, teşkilatın iflasını ilan etmiştir..

arşiv haber 28/04/2015 tarihli haber/reklamlar

ULA NUSO..
HALKIN AKLIYLA DALGA MI GEÇİYORSUN?
NUSRET KOYUNCU SEN DÜN ORHAN ATALAY’I BAŞBAKAN’A GÖTÜRÜRKEN BUGÜN DESTEKLEDİĞİN SAFFET KAYA’NIN ALTINDA Kİ KOLTUĞU KİM ÇEKİYOR DU?

AK Parti eski İl Başkanı Nusret Koyuncu’nun, Göle’de yaptığı konuşmasında ‘Ben Orhan Atalay’ı alıp başbakan’a götürdüm ve ben seçtirdim’ şeklinde açıklaması Ardahan’da e siyaset sahnesin de alay konusu oldu.


Çünkü Koyuncu’nun bu açıklamasıyla bugün oy istediği milletin aklıyla dalga geçtiğini ortaya koyarken bugün desteklediği Saffet Kaya’nın arkasında ne gibi filimler çevirdiği de ortaya çıkıyor. Emekli İmam Nusret Koyuncu’nun milleti başına güldüren açıklamasıyla başta Cavit Çetin’e, Orhan Gökdemir’e ve o dönemin diğer AK Parti adaylarına da Kaya’ya oynadığı oyunun perdesini aralaması dikkat çekerken, Saffet Kaya’nın da ‘Ula Nuso sen ne filimler çevirmişsin?’ demediği ve dün kendisini arkadan vuran biriyle seçimi kazanacağını iddia etmesi gülünç bir durum olarak ortadya çıkmış gibi..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ

VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

REKLAMLARINIZ BİZDE SİTEMİZ DE, TEMPO TV DE, GAZETE/DERGİLERİMİZ VE SANAL ORTAMLARIMIZ DA YAYINLANIR..

ki...
Kaynak: ardahan haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 4542 defa okunmuştur.

YORUMLAR

ZİYARETÇİ
30-04-2015 14:12:00

:)))))) ÇOK HAKLI BU ADAMLARA NASIL GÜVENECEKSİN NASIL OY VERECEKSİN İL BAŞKANLIĞINDAN BİN BİR TÜRLÜ OYUNLARLA NUSO YU KİM ALDI....SAFFET KAYA..:))))

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI