Reklam
Bugun...


ARDAHAN TV İLE YOUTUBEDE'YİZ..
sizde abone olun Ardahan ve ülke genelinde yaşananları 34 yıldır aktaran ekibimiz şimdide ünlü internet kanalı olan youtebe'de yaşananları anında kamuoyuna duyuracak. ArdahanTV Fakir Yılmaz https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw linkinden Ardahan ve ülkede yaşananları görüntülü olarak vermeye başlayan ekibimizin kanalına abone olmanız yeterli olacak.

ARDAHAN TV İLE YOUTUBEDE'YİZ..

SAHİ ÖLENLER, HASTA OLANLAR KİM?!.
Medya aracılığı ile burunlarından soluyan insanların dışarı çıkmaması için yaşatılan virüs korkusu ve paniği ardından adeta hayatın durdurulduğu şu günlerde 'virüste neymiş?' dercesine çok çalışan iktidar HDP yönetiminde bulunan Batman, Silvan, Lice ve Ergani Belediye Başkanlarını görevden alıp, yerine jet hızıyla atama yaptırmayı ihmal etmezken bunca paniğin ve korkunun yaratıldığı ülkede ölenlerin kim, hasta olanların sayısı ve adları da bir devlet sırrı gibi saklanmaya devam ediyor.
Evet, başta İçişleri Bakanımız ile Savunma Bakanımız olmak üzere bazılarının boş durmadığı ve bir taraftan gözaltılar, diğer taraftan havadan operasyonlar ile işine bakmaya devam ettiği şu günlerde ben de her iki bakan gibi inanmadığım virüs saçmalığı karşısında işimize bakıp, bunun bir oyun yani yerel ağızla dalavere olduğunda hala ısrarlıyım..
Bunun birinci nedeni de benim de içinde bulunduğum gazeteciler başta olmak üzere dünya genelinde oynanan bu oyunu çözecek, ortaya çıkaracak birilerini de hala oynanan bu oyuna alet olup, gerçeği bulamayışımız gibi ölenlerin kim, hasta olanların sayısının ne kadar doğru olduğunu ortaya çıkaramamızdır..
Yerel gazetecilik yapanların yaptığı gibi yani internet sayfalarından 'Al/Yapıştır' la habercilik yapanlar gibi ulusalın da 'Başkan ele dedi, bakan bele dedi, Amerika şöyle yaptı, İngilizler böyle' demekten öteye geçmediği bu furyanın adeta kıyamet koptuğunu belirtip, önüne geçmek için 'bez maske yaptık' demekten öteye gitmeyenlerin asıl gittikleri yolun ne olduğu neyin amaçlandığını anlamayan, algılamayanların da uyduğu bu furyayı çözecek, ortaya çıkaracakların bilim adamlarının yanı sıra gazeteciler olduğunu da sorgulamayan  sürü güdüsüyle hareket eden  toplumun bir delinin kuyuya attığı taş misali evlere kapanması ile şu günlerde 'Sahi hangimiz öldük? sorusunu sorarım dakika başı attıkları mesaj, videolarla oynanan oyuna figüranlık yapan topluma..
Evet, çevrenizde ölen biri var mı?
Bir yakınınız, tanıdığınız bahsedilen virüse mi yakalandı?
Haydi söyleyin de inanalım şu furyaya.
Herkes hayatına devam ediyor sanki daha önce ölenler boşuna ve nedensiz ölmüş ve ölmemesi gereken bizler de  dünya döndükçe hep yaşayacakmışız gibi..
Bakın kendinize, etrafınıza, oynanan oyuna gelip, saniye başı korku videolarını, resimleri söylemleri size atıp paylaşanlara..
Onlar değil mi sana, bana, size 'dışarı çıkmayın' derken kendilerinin kaşla göz arasında istediklerine gelip, gittiklerini..
HDP'li Belediye Başkanları dahil tehlikeli gördüklerini alıp yerlerine kendilerinden olanları atayanları..
Ha unutmadan yazımıza başlık olan soruyu bir kez daha sorup, 'Sahi ölenler, hasta olanlar kim?'
Bilen var mı? 
Varsa lütfen bu soruyu sorup, cevabını bulsunlar kendilerince..
Çünkü biz gazeteciler gibi bilim ve tıpla uğraşanlarda bu soruya cevap bulmuş değil şu dakika başı gündemin birilerince evrilip, çevrilmesi gibi..

Arşiv Haberlerimiz İçin

http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/index.php
Kaynak: ardahan tev

Editör: ArdahanTV Fakir Yılmaz

Bu haber 416 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI