Reklam
Bugun...


ARDAHAN LİSESİ YIKILACAK, POSOF LİSESİ GÜÇLENDİRİLECEK!..
Birçok Ardahanlının eğitim aldığı Ardahan Lisesi olarak bilinen okul binasının yıktırılmaması için imza kampanyası dahi birçok çıkışın yapıldığı şu günlerde Ardahan ve İlçelerinde bulunan bazı okul binaları güçlendirilerek yenilenmeye çalışıldığı görülmekte.

ARDAHAN LİSESİ YIKILACAK, POSOF LİSESİ GÜÇLENDİRİLECEK!..

MERHABA Bu haberi ve Ardahan’daki diğer gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Eski Ardahan Lisesi olarak bilinen Ardahan Anadolu Lisesinin yıkılıp yerine ne yapılacağı konusunda kamuoyuna bilgi verilmediği şu günlerde 1992 yılına yeniden vilayet olan Ardahan'ın ilk valilik binası da olan şu anki 23 Şubat İlköğretimi olarak kullanılan bina ile Posof eski Lisesi binası güçlendirme adı altından yenilenmeye başlandığı görüldü.
 

KAYMAKAM MURAT ÇPL’DE İNCEMELERDE BULUNDU

Kaymakamımız Murat Mete, İlçe Milli Eğitim Müdür V. Özgür Ülvan ile birlikte bina güçlendirme çalışması yapılan Posof Çok Programlı Anadolu Lisesinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Gazeteci Aranmaz, Aranır..

Öncelikle sanaldan aldığı ile mahalle ağzıyla ''kıytırıktan'' haberler yapan ve sonrasında da ''Bu toplantılara, ziyaretlere, görüşmelere neden gazeteci davet edilmiyor?''  deyip, dert yanan ve adam yerine konulmayan gazeteciler başta olmak üzere her insan davet edildiği yere gitmek için şartlarını zorlamalı, gitmeli.. Gidemezse de davetini aldığı yerin, kişinin haberini yapmalı, kamuoyuna duyurmalı diye düşünen bir gazeteci olduğumun bilinmesini isterim..
Çünkü Atasözlerimizden olan 'Çağrıldığın yere erinme, çağrılmadığın yere de görünme'' atasözüde, dinen de  ''Davete icabet etmeyen, Allah ve Resulüne isyan etmiştir'' gibi bir çok önemli söz davetin önemini anlatır..
Gelelim asıl konumuza ve Kars Belediyesinin bölge gazetecilerini Kars'a davetine..
Tüm dünyada olduğu gibi yerelde de hiçbir zaman değerini yitirmeyeceğini düşündüğüm gazeteciliğin, internet denen sanal ortam dolayısı ile bitmek üzere olduğu yönünde iddia ve görüşlere bir gazeteci olarak katılmıyorum. 
Her gün değişen gündemin ana değiştiricileri olan gazetecilerin hep birlikte hareketi halinde dakika başı değişen gündemi onların yarattığını önce gazeteciyim diyenler bilmeli, algılamalı ve unutmamalı.
Çünkü, 'öldü, bitti..' denen gazeteciliğin sanalda da gazetecilerin oluşturduğu gündemlerle yaşandığını anlaması gerekenler yine gazetecilerdir.
Son yıllarda her alanda olduğu gibi gazetecilikte de yaşanan deformasyonu önleyecek olanında başta gazeteciler olmak üzere her kesin, her alanda bir araya gelip güç birliği yapmasıdır.. Bu düşüncenin önderleri de toplumun aydınları olan yine gazetecilerdir. 
Bu nedenle toplumun önünü açan ve birer ışık olan gazeteciler kaybolmamalı, aranıyor duruma düşmemelidirler. 


Kars Belediyesinin katkıları ile bir araya gelmeleri için yapılan davetin çok önemli bir davet olduğunu düşünüp o toplantıya katılmalarını umduğum bölge gazetecilerinin onların açtığı bu yolda yürümek isteyen yeni ve genç gazetecilere de ışık tutacağını bilmelidirler. 
Dünya düşünceleri ne olursa olsun, gazeteciliği yaşatmak istiyorsa bir gazeteci kendi yerine yeni gazeteciler yetiştirme ve mevcutlarla bir araya gelerek biz halen yaşıyoruz, gazetecilik ayaktadır ve gerçek gündemi biz oluşturuyoruz demeliler. Bütün olumsuzluklara gözümüzü, kulağımızı kapatıp mutlulukla çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Zira neşe ve çalışma, birbirini davet eden iki temiz şeydir. 
Çarşamba günü Kars’ta, Kars Belediyesinin ev sahipliğindeki kahvaltılı toplantıya katılacak gazeteciler aranıyor demiyorum... 
Çünkü gazeteci aranmaz, yaptığını kamuoyuna anlatabilen gözlerin aradığı gazeteciler olmalıyız..
Bu nedenle;  Bir gazeteci olarak tüm meslektaşlarımı bu önemli toplantıya davet ediyorum.

Haydi davete icabet etmek gerek. Zaten okumak kelimesinin bir anlamı da davet etmektir. 
Son bir söz; "Biriniz bir davete çağrıldığı zaman hemen ona gitsin" Hz. Muhamned

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

OKULLARIN AÇILDIĞI GÜN
 
OKUL İNŞAATINDA DÜŞTÜ!
arşiv haber 09/09/2019 tarihli haber/yorum
2019/20120 Eğitim/Öğretim Sezonun zillerinin çaldığı gün Ardahan'da yapımı devam eden bir okul inşaatında düşen işçi ağır yaralandı. Halilefendi Mahallesinde Ardahan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait 16 Derslikli okul ve 200 öğrencilik yurt inşaatında çalışan sıva ustası inşaatın üçüncü katında düşerek ağır yaralandı.

Olay eğitim/öğretim döneminin başladığı günü sabah saatlerinde Halilefendi Mahallesinde Ardahan’ın en büyük inşaat firması olan Fatih İnşaat’ın yüklenici olduğu 16 Derslikli okul ve 200 öğrencilik yurt inşaatında meydana geldi. 

Karslı olduğu öğrenilen inşaat işçisi Resul Kaya’nın inşaattan düştüğünü gören arkadaşları hemen 112 Acili aradı. Olay yerine polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Ardahan Devlet Hastanesine kaldırılan inşaat işçisi ameliyata alınırken, hayati tehlikesinin devam ettiği ve yoğun bakıma alındığı öğrenildi.  Olay yeri inceleme ekipleri, kazanın olduğu yerde incelemelerde bulundu.

ANILARLA DOLU OKULU YIKACAKLAR..
3 Yıldır İl Milli Eğitim Müdürü atanmayan ve eğitimin vekil müdürle idare edildiği Ardahan'da 2019/2020 Eğirim/Öğretim Sezonun başlayacağı şu günlerde bir çok Ardahanlının okuduğu lise yıkılacak. Alınan bilgilere göre Ardahan Lisesi olarak bilinen ve bir çok insanın anılarını olduğu okul binasının yıkılıp, yerine yeni bir isimle yeni bina yapılacağı ancak bazı idarecilerin ve okuyanların karşı olduğu öğrenildi.

Köprülü Ortaokulu Binası Sahipsiz Kaldı

Ardahan Göle ilçesi Köprülü Beldesi’nde uzun yıllar Ortaokul olarak öğrencilere hizmet veren Köprülü Ortaokulu binası şimdi sahipsiz ve harabe şekildeki durumunu gören okul mezunları yetkililere tepki gösterdiler.

Köprülü Beldesi (Koreveng) ve çevre köylerinden yüzlerce öğrencinin mezun olduğu eski Köprülü Ortaokulu binası şimdi bir çoban Ailesine ev sahipliği yapıyor. Binanın çatısı bakımsızlıktan çürümüş, dış duvar sıvası ve iç duvar sıvası dökülmüş, pencereleri naylon ile kapatılmış ve lojman kısımı tamamen harebeye dönmüş, tuvaletlerinde sadece duvarları duruyor.

Siyasal yaşam gazetesi sahibi Erkan Sarıkaya, Temmuz ayında eski Köprülü Ortaokulu binasının resimlerini sosyal medyada paylaşınca bu okuldan mezun olanlar ve eski Köprülü Ortaokulu öğretmenlerden hem tepki hemde farklı yorumlar geldi.

Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç ile yaptığımız görüşmede, Akkoç ” Eski Köprülü Ortaokulu binasına bilgimiz dışında çobanlar tarafından kulanılmaktadır. Okul binasının arazisi belediyemize aitir. Okul binasını yıkacağız. Çünkü bu bölgedeki binalar bataklık üzerine yapılmış. Kısa süre önce iki kamu binasınında yıkımını gerçekleştirdik” dedi.

Köprülü ortaokulu eski öğretmeni İsrafil Aktürk ” Bu bina hangi kuruma ait oradan Belediye alarak burada bir proje uygular bu projeye Serhat kalkInma ajansI ve/ veya DAP destek verir. Örneğin Millet kiraathanesi yapılabilir” dedi.

Köprülü Ortaokulu Mezunu Öğretmen Muzaffer Deli ” Burası hepimiz için çok değerli anılar biriktirdiğimiz bir mekan.Çok üzüldüm. Belki ön bir çalışma yapılsa ve ne kadar bir maliyete ihtiyaç olduğu tespit edilse daha iyi olur. Bu ortaokuldan mezun olmuş inşaat mühendisi, mimar, mütaahit kimse yokmudur.”

Köprülü Ortaokulu mezunu Mücahit Kavak ” Burası tamir edilse yazın gençlerin gideceği bir cay bahçesi gibi anıları hatırlarını konuşacağı bir kütüphane gibi olsa olmaz mı acaba.”

Köprülü Ortaokulu mezunu Menser Çakmakçı ” O, gördüğünüz okulda hayatımızın belkide en güzel anıları geçti. Duygulanmamak ve üzülmemek kaçınılmaz oluyor. daha iyi bir hale getirilip başka amaçla kullanılmaması gerekir.”

TÜRKİYE AKIL VE ZEKA OYUNLARI YARIŞMASIN DA

İsmet Bilal GÜNEŞ TÜRKİYE 2. Sİ OLDU!..

Ardahan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğünce İl Genelinde 158 öğrencinin katılımı ile ARDAHAN BİLSEM 1. ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI düzenlenmiş, ilkokul ve ortaokul kademelerinde il birincileri belirlenmiştir. İlimizde düzenlenen zeka oyunları yarışmasında ilkokul kademesinde Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Umut Doruk ARAS, ortaokul kademesinde TOBB Ortaokulu öğrencisi İsmet Bilal GÜNEŞ il birincisi seçilmiştir.

İlimizde düzenlenen ARDAHAN BİLSEM 1. ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI’sının ardından Türkiye Genelinde Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından Bursa ilinde düzenlenen turnuvaya il genelinden 8 öğrencimizle katılım sağlanmıştır. İl genelinde belirlenen öğrencilerimiz Ardahan Bilim ve Sanat Merkezi tarafından turnuvaya hazırlanmıştır. Turnuvaya katılan ÖĞRENCİLERİMİZDEN İsmet Bilal GÜNEŞ Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada KULAMİ Oyununda Türkiye 2.si olmuş, ödülünü TAZOF Başkanı Şaban KURT’tan almıştır.

Bu Adama Güvenin..
'CHP'yi Mecliste Temsil Etmeye Adayım' diyen Jeoloji Mühendisi Serhat Aslangörür CHP Genel Merkezinin ArdahanIn sessini duyacağına ve tabanı dinleyeceğine inandığını söyledi.

*Arşiv Haber: 16/03/2015 Tarhli Haber

Geçtiğimiz yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı da olan Ardahanlı Jeoloji Mühendisi Serhat Aslangörür bu kez de Milletvekili aday adayı.
Mühendis olduktan sonra Ardahan’da iş yeri açan ve Ardahan’a olduğu gibi bölgeye hizmet veren Serhat Aslangörür partisi CHP’de Ardahan Milletvekili Aday Adayı..

Ardahanlının, TBMM’sin de kendisini temsil edecek olan milletvekilinin Ardahanlı, Ardahan’da yaşayan, Ardahanlılarla aynı sorun ve sıkıntıları yaşayan biri olmasını istediğini, bu haklı isteğin parti genel merkezince dikkate alınmasını gerektiğini belirten ve ‘Bu adama güvenin’ sloganı ile yola çıkan Jeoloji Mühendisi Serhat Aslangörür CHP Genel Merkezinin en iyi kararı vereceğine inandığını belirtti.

Birlikte nice bayramlara..
 
Onca sorunun bir an olsun unutulduğu güzel anların birini daha yaşadığımız şu günlerde öncelikle sevgili okurlarımın, biz sizlerle buluşturan Gazete Damga, 23 Şubat Kuzey Anadolu, Son Vilayet ve diğer yerel ve ulusal gazetelerimizin ve internet haber sitelerimizin çalışanlarının ve tüm ülkemin, Müslüman aleminin Kurban Bayramını kutlar, birlikte nice güzel gün ve bayramlara derim..
Kurdistan levhasının asıldığı Irak'tan sonra Suriye'de oluşturulmak istenen ama tereddütlerinde birlikte tartışıldığı güvenlik bölgesi, ülkemin dışlandığı Akdeniz'de ki yer altı zenginliklerinin gün yüzüne çıkarılması yarışı, 'leblebi, çekirdek değil' denen, ekonomiyi sıkan dolarlara mal olan bombalarla, kurşunlarla önlemeye çalıştığı iç çatışmaların devam ettiği, günlük et almamızı zorlaştıran ekonominin iyiden iyiye daraldığı bir süreçte kutladığımız bu bayramın, tüm insanlığın bayramının olmasını umut ederim.
Bayramlarda yaşanan güzelliklerin her güne yansıması için verilen mücadelenin barış ve kardeşliğin yeşerdiği ve bu yönde sonuç vermesi dileğiyle hep birlikte kutladığımız kurban bayramının küskünlükleri de son vermesini umut ederim.
Ve kimsenin kimseyi aşmadan, insanları, dostları, akrabaları görmezden gelip, 'ben tek başıma yaparım, ben olmazsam olmaz' demeden ve en önemlisi her şeyin bir yedeği yani çaresinin olduğunu unutmamasını dileyip, 'Bensiz bir şey olmaz' diyenlere bir mesaj olacağına inanarak, bayram mesajlı yazımızı güncel ve özel yazılarımıza bırakarak, birlikte nice bayramlara diyerek yeninden herkesin bayramını en içten güzel duygularımla ve kalben kutluyorum.
 
**Bensiz bir şey olamaz..
 
Çoğumuzun kilitlendiği, 'Bayramdan sonra' dediği gündeme gelince;
24 Ağustos'ta Ardahanlı bir çok holding, şirket sahibi ve yöneticisi ile bir araya gelip, ARDAFED İş Adamları Konseyi Kurulunu yeniden masaya yatırmaya hazırlandığımız şu günlerde başta kadınlar olmak üzere 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çabası içinde olanların çaba ve çalışmalarını Lobiye sanan bazılarının tüm engellemelerine karşın yolumuza devam ettiğimiz şu günlerde birilerinin de 'Bensiz bir şey olmaz' moduna girip, ARDAFED'in önünü nasıl keserim hesap ve planları içinde olduğunu da görmüyor değilim.
Rahmetli babamın hiç unutmadığım sözlerinden olan ve 'Ben olmazsam olmaz' diyenlere kapak olan 'Sen olmasan yedeğin var' sözünü bir kez daha gerçek olduğunu son çalışmalarımız da görürken bu kapağı hak edenlerin de bu dünyada her şeyin bir yedeğinin olduğunu unutmamalarını hatırlatırım.
Ve bu gerçeği ortaya koyan Ardahanlı Kadınların kısa süre içinde organize olup, 'Bizde varız' demelerinin ardından başında olduğum ARDAFED'in Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaya'nın başkanlığında bir araya gelen Ardahanlılar bayramlaşıp, bundan sonraki hedeflerini ortaya koymaları bir şeyi daha gösterdi..
O da Ardahanlıların 'Güçlü Bir Lobi' ihtiyacının kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, aydınıyla, siyasetçisi ve okumuşuyla biriktelikten geçtiğidir ve 'Bensiz bir şey olmaz' diyenler karşın 'Bizle bir şeyler olur' diyenlerin haykırışıdır.
Evet, son yıllarda ortaya koyduğu performansıyla derneklerden sorumlu İçişleri Bakanlığı Müfettişlerince İstanbul Metropolünde en aktif 20 federasyon arasında olan Ardahan Dernekler Federasyonu, federasyona ve Ardahan'a beklenen katkıyı sunmadan onun gölgesinde kendilerine özel çıkar ve rantlar sağlayan tiplere karşın gönüllü bir kaç değil bin, iki bin ve Ardahan kamuoyunun desteği ile yoluna devam ederken 'Bensiz bir şey olamaz' diyenler inat çalışmalarını sürdürüyor, sürdürecek.
Hele hele her şeyin bir yedeğinin olduğu şu dünyada ben, sen, biz, o bir şeyler yapmadığımız gibi yapılanlara engel olup, ARDAFED adıyla kapılar açıp, açtırıp poz versekte ve bir şey yapmasakta birileri bu işi, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' ni er geç ortaya koyup, 'Sen olmasan da biz varız' diyecek, diyor da..Kaynak: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Editör: Gazeteci Fakir Yılmaz

Bu haber 9184 defa okunmuştur.

YORUMLAR

MELİH AKTÜRK
17-03-2015 15:50:00

BU ADAMA GÜVENİN DİYE SLOGANI VAR.AMMA ADAMLIĞI TARTIŞILIR.BENİM NEZDİMDE ADAM DEĞİL.BİRİSİNİN KUKLASI OLARAK ÖMRÜNÜ İFA EDECEK.YEREL SEÇİMDE SÜRECİNDE ADI İHANETCİ OLARAK ANILDI VE ÖYLE KALACAK.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI