Reklam
Bugun...


ARDAHAN KONGRESİ İSTANBUL KONGRESİNİN GÖLGESİNDE KALDI!
Ardahan CHP İl Kongresi, Ardahan Hanaklı Kaftancıoğlu ailesinin gelini Dr. Canan Kaftancıoğlu'nun tek aday olarak gösterilip, yenden seçildiği Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı seçimi gölgesinde kaldı.

ARDAHAN KONGRESİ İSTANBUL KONGRESİNİN GÖLGESİNDE KALDI!

Kaftancıoğlu ile birlikte Ardahan Hanaklı Yasin Ilgar ve Posoflu Nevzat Karataş'ın da 40 kişilik yönetimine, Göleli Şerif Ateş'in yanı sıra Ardahanlı Şişli ve Esenyurt Belediye Başkanlarının büyük kurultay delegesi olarak listeye girdiği, Ardahan Damallı Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun listeye girmediği CHP İstanbul İl Başkanlığı seçiminin yapıldığı aynı gün Ardahan'da da kongreye tek aday ile giden CHP Ardahan'da mevcut başkan Yalçın Taştan yeniden CHP Ardahan İl Başkanı oldu.
Yerel ve ulusal basın gibi CHP'li muhalifler başta olmak üzere bir çok kişinin ilgi göstermediği öğrenilen ve CHP'li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in Divan Başkanlığını yaptığı ancak kongre ile ilgili gelişmeleri sanal ortam dahil hiç bir yerde paylaşılmaması dikkat çeken CHP Ardahan İl Başkanlığı Kongresi arından yönetime şu isimler seçildiler.
Uçağı Kim Düşürdü?
 
Günde ortalama 5-10 kişinin hayatını kaybettiği, onca aracın hurdaya döndüğü ve deprem paraları ile yapıldığı iddia edilen 'onca bölünmüş yol, tünel yaptık' denmesine rağmen dünyada en çok trafik kazasının yaşandığı  ülkeler arasında üst sıralarda olan ülkede günlerdir düşen uçağın nasıl düştüğünü tartışıyor, konuşuyor ve depremde yıkılan evler gibi hala nedenini bulmuş değiliz..
Kızıp, bağırdığımız ve 'Dünya 5'ten Büyüktür' havasını atıp, kendi uçağımızı uçurmaya hazırlandığımızı belirtip, adına Kale dediğimiz MİT'in yeni merkezi gibi siber saldırıları önleme Kalesini de kurduğumuzu ilan ettiğimiz ama yerli araba motoru gibi teknolojiyi dışarıdan ithal ettiğimiz ülkede deprem için toplanan paraların sorulmasına kızarken Coronavirusu pardon sanki kırım kongoya uğrayıp, 3'e bölünen uçağın neden düştüğünü öğrenmek için Amerika'daki heyetin hazırlayacağı raporu bekleriz.
Haber gibi fotoğraf makinasını unutup, cep telefonları ile gazetecilik yapan biz gazeteciler gibi ellerine aldıkları telefonlarla İstanbul/Pendik'te bulunan havaalanında düşen uçağın neden düştüğünü araştıran Amerikalı uzmanların raporunu beklerken Atatürk Havalanının yeniden açılması gerektiği yönünde birde kampanya başlatıldığını da öğreniyoruz.
Evet, 2 pilotun alkollü mü olduklarının da araştırıldığı ve bu gidişle suçun bu iki pilotun üzerine kalacağa benzer gelişmelerle devam eden 'Uçağı kim düşürdü?' sorusu ve tartışması süre dursun CHP'nin İstanbul seçimi de en çok tartışılan konuların başında gelmekte.
CHP'lilerin yanı sıra havuz medyasının çok tartıştığı İstanbul CHP İl Başkanlığına yeniden seçilen Dr. Canan Kaftancıoğlu'nun asıl hedef olduğunu ama Kılıçdaroğlu'nun kendisinin yanında durması ile bu hedefin korumaya alındığını da gördüğümüz şu günlerde Van'da düşen çığ ve kar yağışı ile birlikte yine en kolay yol olan eğitime ara verilmesine şahit oluyoruz, güçlü, gelişen, istihbarattan sonra teknoloji kalesi yaptığımıza sevindiğimiz ülkede..
Evet, Elazığ ve Malatya'da kiraların arttığını, eşyaları taşıyacak hamalların çok para istediğini öğrenen savcıların hemen harekete geçip, deprem öncesi neden önlemler alınmadığını sorgulayacaklarına iktidarın ve havuz medyasının yönlendirmesi ile 'fırsatçılara karşı' başlattığı soruşturmalar gibi bizde çok dağıtmadan sorumuzu bir kez daha sorup, cevabını vermesini beklediğimiz ulaştırma bakanı nerede acaba diyelim mi?!.
Demeyelim çünkü 14 bakanın yerine en çok konuşan İçişleri Bakanımız var, o ne derse doğru der..CHP'de Özdemir Liste 1.
CHP'de Özdemir Liste 1.
arşiv haber 01/04/2015 tarihli haber
AK Parti'de Saffet Kaya 2.
Genel seçimleri öncesi aday adaylarını belirlemeye çalışan partilerin başında gelen CHP ve AK Partinin 1. ve 2. Aday Adayları Belli Oldu İddiası..Kaynak: www.kuzeyanadolugazetesi.com

Editör: Ardahan Haber

Bu haber 3393 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI