Bugun...


ARDAHAN KIMILI'DA DEPREM!
Ardahan'da deprem Ardahan'da 3.3 şiddetinde deprem meydana geldi.Kandilli Rasathanesi'nin belirlemelerine göre, Ardahan'da Otbiçen merkezli deprem meydana geldi. 3.3 şiddetindeki depremin derinliği 2 kilometre olarak kaydedildi.

ARDAHAN KIMILI'DA DEPREM!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Pazar Günleri ve Hafta İçi Özel Programlarla TEMPO TV'de 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..

MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Son iki haberimiz için TIKla abone ol, izle..  

Bu haber aşağıda ki linki kopyalayarak izleyebilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=x_54lQa4WaQ&ab_channel=ArdahanTV

MUHATAP OLMADIKLARIM!..
Bugünki yazıma başlamadan önce her pazar günü saat 14.00-16.00 arasında Tempo TV’de canlı olarak yayınlanan “Gazetecilerle Gündem” adlı programımıza konuk olacak olan Memleket Partisi Esenyurt İlçe Başkanı ve Teşkilatına neler soracağımızı sorduğum Gazeteci Özlem Şeyma Yılmaz, teşkilatını konuk edeceğimiz Memleket Partisi’nin Genel Başkanı Muharrem İnce’nin bir süre önce Ardahan Milletvekilini de öldürttüğü hatta Atatürk’ü de ele geçirme hesapları yaptığı iddia edilen ve yine Ardahanlı olan Beyaz Beg ile Abdullah-i Gülizeri çete reisleriyle hareket ettiği söylenen Karadenizde ise Rum Temizliği yaptığı iddia edilen Topal Osman’a iade-i itibar isteyen Devlet Bahçeli ile görüştüğünü söylüyordu.
Kılıçdaroğlu’nun “Gel bakalım Muharrem” diyerek başkan adayı yaptığı aynı İnce’nin, yaşanan tüm olumsuzlukların yanında,başkanlık seçiminin ardından saraya çıktığıda iddia edilmişti.
İşte tam burada yazımızın başlığı olan “Muhatap olmadıklarım” başlığının muhalefetçe ve altılı masa tarafından muhataba alınmayanlar tehlikesi olması gerektiğini düşünüyordum..
Çünkü anayasa gereği yeniden başkan adayı olup olamayacağı tartışılan Başkan Erdoğan’ın bu tartışmaları bitirme adına her an erken bir seçim ilan edeceği ve bunu yapmadan önce İnce’nin de içinde bulunduğu muhalefetçe muhatap alınmayanları saraya çağırıp altılı masa karşısına 16 yada 26’lı bir masa kuracağını ve ilan edeceğini düşünüyorum..
Aynı Erdoğan’ın bakanlarını gönderip yolunu açtığı Fox TV’nin de içinde bulunduğu televizyon kanallarına giderek “Siz altılı masa diyorsunuz, bende yaklaşık 130 partinin olduğu ülkede, 16 hatta 36 partiyle ittifak yaptım” deyip hodri meydan seçim çağrısı yapması an meselesidir.
Aynı Erdoğan’ın muhalefetin ciddiye alıp muhatap almadığı partilerle oluşturacağı yeni ittifak masasıyla hem altıya karşı daha güçlü imajını verecek, algı oluşturacak hem de toplumunda istediği ve ilan edilmediği için eleştirdiği “aha diyordunuz erken seçimde ilan ettim” diyerek bir taşla bir kaç kuş vurabileceğini hesaba katmak gerek.
Ve ulusalcılardan bir hayli rahatsız olan benim gibi kürt seçmenlerden de hatta son altı aydır terörist demeyi bıraktığı HDP’den de destek alıp 2023 hedefini gerçekleştirebileceği hesaba katılmalıdır..
Gelelim başlığımıza ve benim muhatap almadıklarıma..
Bu aralar gazeteci kızımla birlikte yaptığımız televizyon programı dolayısıyla uzağında ama hep içinde olduğum Ardahan’da yaşananlarla ilgili yazdığım haberlere sinirlenip kuyruk acısıyla vekaletçi olan avukatları aracılığıyla bana saldıran, saldırtanları anlasamda vekaletçilerini yani avukatlarını muhatap almayışımın onları daha da delirttiğini biliyorum..
35 yıldır altına imza attığım ve Ardahanlılarca onay alan ama kuyruğu acıyanları civaklatan haber ve yorumlarımdan gelen acıyı saklama adına alçakça, şerefsizce iftiralarla hakkımda algı oluşturmaya çalıştıklarını da tek tek not alarak izliyorum..
Bu, Adam saymadığım taşeronları benim gibi Ardahanlılar iyi tanıdığı için isimlerini burada verip sayemde prim yapmalarına da gerek görmüyorum.
Çünkü onlarda gerek gazetecilik hayatımda gerek İstanbul ve Türkiye’de ortaya koyduğum STK hayatım sürecinde, sahipleri gibi muhatap almadığım yavşak takımıdır..
Ha bu arada muhalefete söylediğim muhataplarla benim muhataplarımı karıştırmayın, ben onların hiç bir halt edemeyeceklerini iyi bilirim.

arşiv haber 15/07/2017 tarihli haber/yorum

CHP'de İkinci Deprem Yolda!

Adalet yürüyüşü öncesi parti içi kavganın durulduğu Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütün de 2. Depremin sarsıntıları yeniden his edilmeye başlandı.

Gazetemizin edindiği bilgilere göre geçtiğimiz gün Ardahan'a gelerek, yeni merkez ilçe başkanının organize ettiği davulu/zurnalı karşılama ile CHP İl Başkanlığına gelen CHP Ardahan Milletvekilinin yakın çevresine 'Sabırlı olun İl Başkanı ve yönetiminde de değişiklik olacak' dediği ileri sürüldü.

İl Başkanının Ardahan'da olmadığı sırada yeni Merkez İlçe Başkanın İl Başkanı Yalçın Taştan'a ve kendi yönetimine danışmadan davul/zurna ile karşıladığı CHP Milletvekilinin Genel merkeze baskı yaparak, bir süre önce istifaya zorladığı eski ilçe başkanı gibi İl Başkanını da görevden el çektirmek istediğini ciddi eden partiler bu değişimin yakında olabileceğine dikkat çekmekteler.
**Yeni İl Başkanı Kim Olacak?
CHP'li Damal ve Hanak Belediye Başkanları ile de arası olmadığı ileri sürülen CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın Sinan Onay'ın ardından Yalçın Taştan'ı da bir şekil İl başkanlığı görevinden uzaklaştırılmak istediğinin yeniden alevlendiği şu günlerde bu değişimin yaşanacağını duyan bir çok partilinin aynı zaman da CHP Genel başkan yardımcısı olan Milletvekilinin safına geçtiği, görevden el çektirilmek istenen Taştan'ın yanında ise vekille araları çokta hoş olmayan iki belediye başkanının kaldığı belirtilmekte.
**AK Parti'de Hareket Var..
Ülke genelinde olduğu gibi Ardahan'da da mevcut iktidar partisinin en güçlü rakibi olan CHP'de yaşanacağı ileri sürülen yeni depremin yanında AK Parti'de de büyük bir hareketlenme yaşanıyor.
Başkan Erdoğan'ın yeniden AK Partinin başına geçip, teşkilatlarda metal yorgunluğunun yaşandığını belirtmesi üzerine önümüzde ki günlerde gerçekleşecek olan ilçe kongrelerinde bir çok değişimin yaşanacağı beklentisi gün geçtikçe kabul görmeye başladı.
Mevcut AK Parti Merkez İlçe Başkanının kesin değişeceği iddialarının yanı sıra İlçe Başkanlarının da yerinin garanti olmadığı belirtilen AK Parti'de 2019 seçimlerin yaklaşması telaşını yaşayan mevcut belediye başkanları ile İl Teşkilatı ve Milletvekili arasında büyük bir adam kapma yarışı başladığı da gözle görünmeye başladı.
AK Parti Gençlik Kolları, Kadın Kollarının yanı sıra diğer teşkilatlarının yönetimlerinde de büyük bir değişimin yaşanması beklentisinin gün geçtikçe kabul görmeye başlarken bu durumun partinin İl ve Belediye Başkanları arasında ayrışıma ve gerginliğe de neden olduğu da ileri sürülmekte.
**DBP Ardahan'da Kapatıldı..
CHP ve AK Parti'de yaşanan hareketlenmenin diğer bir örneği de Demokratik Bölgeler Partisinde yaşanmakta. Bir kaç İl dışında tüm illerde kapatılma kararı alınan DBP Ardahan İl ve İlçe Örgütleri fes edildi.
İl Başkanları tutuklu olan DBP ve HDP'nin bundan sonra HDP çatısı altında siyaset yapacağı da alınan diğer bilgiler arasında oldu.

**KGB'den Güçlü Bürokrasimiz..

Son olarak; adını taşıyan beldenin başkan adaylarının oy uğruna bir birlerini şikayet ettikleri için, nüfusu 2 binin altına düştüğü anlaşılan ve bu nedenle belediyelikten çıkarılıp, mahalle edildiği Halk Ozanı Aşıkşenlik'ten sonra halka seslenen 'Çıldır' isimli gazetemizi çıkardığım Çıldır'daydım..
Ve Çıldırın tarihinde bir ilk olan, yıllar önce sahipsizlikten kapatılan Çıldır Adliyesi için yürüyüş eylemi yaptıran ve çıktığı süre boyunca sürmanşetinde, 'Aktaş Artık Açılsın' deyip, adeta unutulan Aktaş Gümrük Kapısının açılmasını tetikleyen ilçenin ilk gazetesini çıkardığım Çıldır'da yaşanan olağanüstü değişime şahit oldum.
Çünkü ilçeye girmeden ilk görüştüğüm, Çıldır'a bir şeyler yapmak istediğine şahit olduğum Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu'nu yanı başında bir sahilin yapılması gerektiğini sıkça belirttiğim Çıldır Gölünün yanı başında yakaladım.
Başkanla ilk görüşmemizde daha önce spor müdürlüğünün sonra üniversitenin olan ama yine bizim daha önce yazdığımız gibi Kemal Yakup Azizoğlu'nun da çabaları ile Çıldır Belediyesine verilen Çıldır Gölünün yanı başında ki Çürümeye terk edilmiş olan tesisin artık resmen belediyenin olduğunu ve Çıldrı Gölünün yömetiminin de Çıldır Belediyesine geçtiğini aldığım ilk haberler oldu.
Bir çok yatırımın yanında belediyenin yönetimine aldığı tesisin bakımını hızla tamamlayan ve önümüzdeki haftalarda halka yönelik olarak hizmete gireceğini belirten DSP'den seçilip, AK Partiye geçen Başkan Azizoğlu'nun açıklamalarını dinlerken kendisi döneminde bir hayli hızlandığını gördüğüm bir çok yatırımın neden bu kadar geciktiğini sorduğumda oda şu an üyesi olduğu partinin Ardahan Milletvekili gibi bürokrasiden yakınıyordu.
Aynı tesisin yanında bulunan ve DAP tarafından yaptırılan yeni tesisleri gösterip, 'Bu tesis 3 vali eksiltti. Yerinin tahsisi yıllar çekti. Buda bu ülkede bulunan bürokrasinin Rusya'da ki KGB'den daha güçlü olduğudur.. Bakın seninde sık sık dile getirip eleştirdiğin Şeytan Kalesinin ışıklandırılması projemiz Anıtlar Kurulunca ret edildi. Bu bürokrasi ile çalışmak KGB'den bilgi almaktan daha zor' diyen Çıldır Belediye Başkanını dinlerken Ardahan Vilayet olduktan sonra birilerinin krallığı aklıma geldi.
Yani Ardahan Vilayet olamasaydı rüyasında bile göremeyeceği makamların sahibi olanların ülkeyi 15 yıldır idare ettiğini ancak Azizoğlu gibi Başkan Erdoğan, başbakan Yıldırım ve Milletvekili Atalay'ında şikayetçi olduğu bürokrasinin Ardahan'da ki olağan üstü gücünü ve şımarıklığını ve bunun sorumlusu iktidar, iktidarın yetkileri değile de sanki ben yada başkası olduğumu hissediyordum..
Bunu en son örneği; Aynayı, Konya'yı hesaplarken bir telefonla olağanüstü yetki ve keyfiyet yönetimin olduğu makama gelenin Ardahan'a geldiği günden beri Ardahanlıyı kabul etmemesi, herkese üstten bakması ve en önemlisi başında bulunduğu kurumu halkla buluşturamayan en üst, hatta en alttaki bürokratlardır..
Yani bu ülkede olduğu gibi Ardahan'da da bir birine düşmüş, iktidar yada muhalefette ki beceriksiz siyasetçilerin olduğunu anlayıp, kraldan daha çok kral kesilen bürokratlardır..
Evet bu ülkede çözüm bekleyen diğer önemli bir sorun da yine bürokratlarca hazırlanan 657 zırhına bürünmüş olan ve masa başına hazırladıkları plan ve projelerle bu ülkeyi asıl yöneten bürokratlardır..
Bunu diğer birileri de hala Aktaş Gümrüğünün Free Şhop'unu bile açtırmayanlar ve ülkenin dövizlerinin sınırın ötesin de bulunan Gürcü petrolünde ki büfeye kaptıranlar, bunu dile getirmeyenlerdir..
Kim mi onlar?
Hele şöyle bakın etrafınıza saymakla bitirebilirseniz, bravo size!
Peki bunun suçlusu kimler?
Sizlerinde bildiği onuda bir daha ki yazımıza bırakalım..

**ONAY UYARDI.. ‘Dipte köşede, arkadan dolanarak değil!

*29/08/2017 Tarihli Haber

1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan erken genel seçimleri için partiler harekete geçti. Seçim süreçlerini başlatan partilere aday adaylıklarını açıklayan siyaetçilerde seçim çalışmalarına başladılar.

Eczacı Yunuz Dündar’ın Anakara’da, Deniz Aydemir’in Ardahan’da seçin startı verdiği görülen CHP Ardahan Merkez İlçe Başkanın Sinan Onay’dan da uyarı geldi.

CHP’de aday aday olmayı düşünenlerin dipte, köşede, arkadan dolanarak değil, direk gelip teşkilatlarla iletişime girerek aday olmasını isteyen CHP Ardahan Merkez İlçe Başkanı Sinan Onay CHP’den aday olmak isteyenlerin teşkilatların görüş ve fikirlerini alması ve gelip, partide adaylıklarını açılamalarını kendileri için en güzel davranış olacağını söyledi.

Ardahan'da ilk aday adaylığını açıklayan isim CHP'den Deniz Aydemir oldu.

CHP parti binasında partililer ve teşkilat üyelerinin katılımı ile basın açıklaması yapan Aydemir, CHP'nin Ardahan'da içinde bulunduğu süreçten çıkarılması için aday adayı olma kararı aldığını ve partisine güç katmak istediğini söyledi. CHP il başkan yardımcısı Yener Çakmak ve Merkez ilçe başkanı Kadir Sinan Onay'ında hazır bulunduğu basın açıklaması, Çakmak'ın konuşması ile başladı. Çakmak konuşmasına CHP'nin erken seçim sürecine hazır olduğunu ve seçimlerden başarı ile çakacaklarını dile getirdi. Daha sonra söz alan CHP Ardahan Milletvekili Aday adayı Deniz Aydemir ise, konuşmasına partilileri selamlayarak başladı.

Aydemir konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; "7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan tablo ülkemiz açısından iki önemli fırsat taşıyordu. Bunlardan ilki ve en önemlisi, iktidar partisinin yaşadığı güç zehirlenmesi ile rayından çıkan demokrasimizin yeniden rayına oturtulması, ortadan kaldırılan kuvvetler ayrılığı ilkesinin yeniden tesis edilmesi, muhalefetin kuracağı bir koalisyon ile etnik milliyetçiler arasındaki ayrılıkların giderilmesi, ülkemizin doğu ve güneydoğu illerinde kanayan terör belasının ortadan kaldırılması mümkün olacaktı. Ama maalesef gelinen noktada bu mümkün olmadı ve bu iki önemli fırsat kaçmış oldu' dedi.

Ülkenin çok zor süreçten geçtiğinin altınçizen Aydemir "Bir yıldan fazla bir süredir sıcak parayla ötelenen ekonomik kriz, yaşanan terör olayları, tarımda uygulanan yanlış politikalar sonucu oluşan yüksek dışa bağımlılık, Ortadoğu bataklığına "yeni Osmanlı" adını verdikleri uyduruk hayalleri Türkiye hak etmiyor. Türkiye'nin yeniden muasır medeniyete hedefine yönelmesi, çağdaş demokrasinin bütün kurumlarıyla işler hale getirilmesi, güçler ayrılığı ilkesinin tesis edilmesi, şeffaf hesap verebilen bir yönetim anlayışının benimsenmesi, başta eğitim ve sağlık olmak üzere bütün alanlarda toplumun her bireyine fırsat eşitliği sunulması, tarımda milli politikaların benimsenmesi, dışa bağımlılığın ortadan kaldırılması ve terör sorunun barışçıl yönlerle çözülmesi için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyaç vardır. Çünkü bu ülkede gerçekleştirilen bütün devrimler önce Cumhuriyet Halk Partisinin kurultaylarında konuşulmuş orada karara bağlanmış ve daha sonra Millet Meclisine getirilip orada hayata geçirilmiştir" açıklamasında bulundu.

7 Haziran Genel seçimlerinde CHP'nin Ardahan'daki başarısızlığın nedenlerine de değinen Deniz Aydemir sözlerini şöyle sürdürdü; "Memleketim olan Ardahan öteden beri sol siyasi anlayışın kalesi olarak bilinmektedir. Ama gelin görün ki son seçimde Ardahan'da cumhuriyet tarihinde ilk defa vekil çıkaramadık. Bu benim siyasi hayatımda en çok üzüldüğüm olaydır. Ben aslında ilk seçimde Ardahan'a gelip bu durumu değiştirmeye daha seçim gecesi karar vermiştim. Tabi ki bu seçimin bu kadar kısa sürede gelip çatacağını öngörmek zordu" dedi.

CHP MERKEZ İLÇE BAŞKANI ONAY'DAN ADAY ADAYLARINA UYARI!

CHP Ardahan Milletvekili aday adayı Deniz Aydemir'in basın açıklaması ardından CHP Ardahan Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay, partisinin ilk adayı adayı Aydemir'i tebrik ederek, "tüm aday adaylarının dipte köşede, arkadan dolanarak değilde, CHP Ardahan İl Binasında İl ve Merkez İlçe Örgütünü yok saymayarak gelip aday adaylığını açıklamalarını bekliyoruz. Aksi takdirde bu eylem ve hareket içerisinde olanlara partimiz ve tabanımız destek vermeyeceği gibi yokta sayacaktır" dedi. 

Deniz Aydemir Kimdir?

1977 yılında Hanak Avcılar Mahallesinde dünyaya gelen Aydemir, Ortaokul 1. Sınıfa kadar Hanak'ta okudu.1989 yılında Ailesiyle birlikte İstanbula göç eden Aydemir. Ortaöğretimini Fen ağırlık bir Lisede tamamladı daha sonra, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi. 2008 yılından beri de Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Ruhsatı Sahibi olan Aydemir, İstanbul Pendik'te 10 çalışanı olan bir Mali Müşavirlik ofisi işletmekte.
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4541 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI