Reklam
Bugun...


ARDAHAN KENT KONSEYİN BALIKKESİR'DEYDİ!
Bu gün Balıkesir toplantımızın son programında ülkemizin farklı kentlerinden gelen kent konseyleriyle Bilgi paylaşımı gerçekleştirdik.

ARDAHAN KENT KONSEYİN BALIKKESİR'DEYDİ!

Türkiye Kent Konseyleri Birliği 11. Dönem Başkanlığı devir teslim törenini Balıkesir Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Ardahan Kent Konseyinin de yeni yönetiminde yer aldığı Türkiye Kent Konseyleri Birliği 11. Dönem Başkanlığını alan Balıkesir Kent Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı’ya yeni görevinde başarılar dileyen Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan ve Konsey Başkan Yardımcısı Nihat Deniz Yılmaz Ardahan'ın Damal ilçesinin Karadağlarına yansıyan Atatürk'ün siluetinin portesini hediye ettiler.

İMAMOĞLU'NUN ZAMLARI!..

Ülkede o kadar Büyükşehir ve Belediye Başkanı varken sadece bir büyükşehirin Belediye Başkanının tartışma konusu olduğu şu günlerde İmamoğlu'nun başında bulunduğu 39 ilçeli belediyenin yaptığı her hareketin niye bu kadar tartışılıp, konuşulduğuna baktığımızda karşımıza ekonominin gücü ve krizi çıkmaktadır.
Yani neredeyse her sokağa üniversite ve okullar açıldığı gibi her kentin belde ve köylerini birbirine bağlayıp, Büyükşehir yapıldığı ülkede, o kadar Büyükşehir içinde en büyüğü olan ve büyümeye devam eden,İstanbul boğazı yetmedi, kanal açılmaya çalışılan İstanbul Büyükşehir belediyesi niye bu kadar tartışılıyora bakalım mı?..
Bu sorunun cevabını vermeden önce ilçeleri il yapma furyası ardından kentlerin siyasi demografisini değiştirme adına yeni büyük şehirlerin mantar gibi çoğaldığı ülkede sıranın bütün şehirlerde, bunun ardından eyalet hesaplarının rafta bekletildiğini de unutmayalım.
Çünkü adına Barış Süreci denen süreçte yaşananların hemen ardından raflarda bekletilmeye alınan konuydu eyalet sistemi beklentisi..
Neyse bugünkü yazımızın başlığına  dönecek olursak eğer 20 yıla yakındır iktidarda bulunan hükümetin zamlarından çok, kısaca adı İBB denilen ve durmaksızın göç alan İstanbul, Büyükşehir Belediyesinin, zamları dahil her hareketi bir anda gündem olabiliyor. 
Çünkü bunun başlıca IBB'başındaki anlayış iktidara yara veren ve iktidarda kalmasına vesile olan rantı kesmiştir..
Göç vermeye devam eden memleketim Ardahan gibi sonradan Vilayet olan Yalova Belediyesinde 20 milyonluk vurgun yapıldığını ve bunu da yapanların bir zamanlar iktidarla ortak olan Fetocuların yaptığını söyleyen, yazan havuz medyasının da beslendiği kaynağın kesilmesi gibi bir çok kaynağın hükümete yakın kaynaklara gitmemesinin verdiği acı nedeniyle sürekli gündemde olan İmamoğlu başkanlığındaki İBB'nin zam ve tasarruf kaynaklarının sanki devletin değilde, muhalefetin cebine giriyormuş gibi kamu oyuna pompalanması da ayrıca ilginç bir durum..
Çünkü ekonomisi bozuk olmayan bir ülkede ne İBB zam yapar ne de o ülkeyi idare eden hükümet..
Kısacası; İşin özü, konu İBB'nin zamları değil, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntının olduğunu anlamak yeter artar bile..

ÇOCUKLAR KENT'İ KONSEYE ANLATACAKLAR..

ARŞİV HABER 05/12/2015 TARİHLİ HABER

Ardahan Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu, Çocuk Meclisi ve Mahalle Temsilcileriyle Kent Konseyi binasında bir araya geldi. 

Toplantıda Çocuk Meclisi ve Mahalle Temsilcileriyle yapılacak faliyetler görüşüldü.

Toplantı hakkında açıklamada bulunan Ardahan Kent Konseyi Başkanı Taştan; Daha önce merkez mahalle muhtarlarızla yaptığımız ziyaretlerde her mahalleden kadın, gençlik ve çocuk meclisimizde gönüllü olarak faliyetlere katılacak temsilciler konusunda hem fikir olduk ve mahalle temsilcilerini muhtarlarımıZında desteğiyle belirledik.

Ortak akıla dayalı daha geniş çaplı çalışmalar yapmak için önemli bir adım olduğunu dile getiren Başkan Taştan çocuk meclisimiz ilk faliyetini "Ardahanda Çocuk Olmak" isimli kompozisyon yarışması yapacaklar bu yarışmaya onların gözünden şehrimizi görmüş olacağız.

'25 Aralık günü Kent Konseyi Genel Kurulunu topluyacağız' diyen Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan bu toplantıda 'Genel kurul üyelerimize 1 yıllık faaliyetlerimi anlatıp önümüzdeki 1 yıl hedeflerinizi anlatacağız.' diyerek sözlerine son verdi.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2399 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI