Reklam
Bugun...


ARDAHAN HDP İL BAŞKANINA OPERASYON!
Ardahan Halkların Demokrasi Partisi İl Başkanı Avukat Yaşar Kaya yaşadığı bir rahatsızlık dolaysıyla operasyon geçirdi. Alınan bilgilere göre prostat rahatsızlığı yaşayan ve bu rahatsızlık dolaysıyla İstanbul'da ameliyata alındığı öğrenilen Kaya'nın tedavisinin devam ettiği ve kızının evinde istirahate çekildiği öğrenildi. Öte yandan Ertan Hamitoğlu'nun da kayınvalidesi hayata göz yumdu. Hamitoğlu'nun kayınvalidesinin Göle Çakırüzüm köyünde toprağa verildiği öğrenildi.

ARDAHAN HDP İL BAŞKANINA OPERASYON!

SONA GELİNDİ!..

Önce bir son dakika haberden kesit;
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi ve hukukta reform mesajından sonra başlanılan İnsan Hakları Eylem Planı'nda sona gelindi. Erdoğan hazırlanan taslakları kabul ederken, 2 Mart'ta Beştepe'de yapacağı açıklama ile kamuoyunu bilgilendirecek.
Bu haberi ve bu habere benzer haberleri son bir yıldır kaç kez okudum bilmem ama bu haberi de okuduğum bir sırada her sabah enerji veren yazılarını bana atan meslektaşım Yüksel Ercan abi ile kısa bir tartışmaya girdik.
Okyanus ötesi dalgaları ile iktidar üzerinden ülkeyi sallayan Joe Biden yönetimli Amerika'ya “Hayırlı olsun” mesajı attığını, ama hala cevap alamanının üzüntüsünü yaşadığından dert yanan meslektaşım, gazeteci abim Yüksel Ercan'ın “Adam herkesi aradı, bana geri dönüş yok.. Bütün gün telefon elimde bekliyorum arayacak diye ses yok ama” mesajına gülümserken, Erdoğan'ın 20 yıla yakındır başkanı olduğu ve yağacağını bugüne kadar neden yapmadığını düşünüp, umudumu bu kez 2 Mart'a bırakırken sona gelinenin ne olduğunu da merak etmedim değil.
Çünkü, ekonomi ve hukukta reform mesajından sonra başlandı denilen, İnsan Hakları Eylem Planı’nın ne olduğu konusunda merakım daha da artıyordu, partisinin Grup Başkanı Özlem Zengin'e yazdığı bir mesaj dolayısıyla, hem de bir avukatın kaşla göz arasında tutuklandığı ülkemde..


Evet, hakaretin insan hakkı olmadığı ve olmaması gerektiğini savunan bir insan olarak eleştirinin hapisle sonuçlanmasının da bir o kadar yanlış ve dikta bir yönetim anlayışı olduğunu düşünmekte ve düşündüklerimi her yazdığımda yazımın, satırlarımın gün geçtikçe, “Acaba” düşüncesi ile daraldığını da anlıyordum.
Çünkü bu ülkede İnsan Hakları eylem planı derken bunun planda kaldıkça başka eylemlere, tutuklamalara, kayyumlara ve gerilmelere neden olduğunu da gözlemliyor, üzülüyordum.
Meslektaşım Ercan ile sohbetin devamında “sona gelindi” satırlarının bugünkü yazımın başlığı olurken iki gazetecinin konusunun siyaset olduğunu anladığınızı tahmin edip, bu sonun nasıl olacağı yönünde tartışmamızın yapılacak  seçimle alakalı bir hayli kısa ama anlamlı olduğunu da görüyordum.
Ama bir görüşme için geldiğim 151 köylü İstanbul'un Arnavutköy ilçesinin sınırları içinde bulunan ve köyün içinde köy diyebileceğimiz gelişi güzel bir yerleşimle köy mü, sanayi bölgesi mi, şehir mi diye çıkaramadığım Hadımköy'de ve buna benzer köşelerinde yaşanan sorunlardan bihaber muhalefetin, basının, medyanın nasıl olup sonu getireceğini de düşünmedim değil.
Buna neden ise bir taraftan pandemi var diyerek kahvehane, birahane, spor tesisi, lokanta, cafeleri kapattıran, diğer taraftan tıka basa dolu salonlarda heyecanlı kongreler yapıp, memur gibi atadığı başkanlarının sanki seçimle, yarışla seçildiğini ima ettiren, genel başkanının yarım saatte bir tv ekranlarına çıktığı mevcut iktidarın sona değil, 2023'e doğru emin adımlarla gittiğini anlatmam ve beklenen sonun iktidar için değil, bu yönde beklenti içinde olanları beklediğini söylüyordum, yazmaktan yorulup, attığım sesli mesajla..
Ama Yüksel Ercan'a da hak vermiyor değildim, 20 yıldır bir türlü, hayata ve eyleme geçirilemeyen, tam aksine son torba da, bizim kaz dernekleri gibi dernek olamazsınız deyip, stk'ları da hüküm altına alan kanunların çıktığı ülkede gün geçtikçe daha da daralan İnsan Hakları Eylem Planlarını düşündükçe..

İlk Sırada Saffet Kaya!
arşiv haber 14/05/2015 tarihli haber
7 Haziran Genel seçimlerine çok kısa bir süre kalırken Ardahan’da en çok konuşulan isimlerin başında gelen Ardahan eski Milletvekillerinden Saffet Kaya seçmenden en büyük ilgiyi toplayan adayların başında gelmesi dikkat çekiyor.

Seçim analizi yapan her insanın ilk konuştuğu isimler arasında gelen Saffet Kaya’nın bağımsız aday olmasına karşın Ardahan’da seçimi zorlayacak ilk isimlerin başında gelmesi dikkatlerden kaçmıyor.
Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Ardahan Bağımsız Milletvekili Adayı Saffet Kaya’ya kent merkezlerinde olduğu gibi ilçelerde ve köylerde de büyük ilgi olduğu dikkat çekerken, Kaya’nın başta AKP Adaylarının olmak üzere diğer partilerin adaylarının korkulu rüyası haline geldiği de görülmekte.

**Her köyde 30 Seçmeni Varsa..

237 Köyü 5 İlçesi bulunan Ardahan’da kullanılması muhtemel 55 bin oyun 13 ila 15 binin alanın milletvekili olabileceği belirtilen Ardahan’da gerek 3 dönem Ardahan milletvekilliği yapması, gerek ise vatandaşla yakından ilgilenmesi Saffet Kaya’yı en çk tartışılan adaylar arasında ilk sırada olmasını sağlarken, seçim uzmanlarının, ‘Saffet Kaya’nın her köyde 30 dostu var. Bunların yansıması 6 bin oy eder. Kendisinin başarılı bir seçim çalışması yürütmesi, mevcut milletvekillerinin yetersizliği ve de yıpranmışlığı da hesaba katılırsa buradan gelecek olan 2 yada 3 bin oy ile Saffet Kaya’nın oy oranının 10 bine yakın olabileceği, bunun yanında AK parti Milletvekilinin 4 yıl boyunca telefonlarına çıkmadığı seçmenden gördüğü tepki, MHP’nin Ardahan’da seçim kazanacak güçte olmaması, Kaya’nın Düz Ardahan olarak bilinen alanda ki siyasi ve insanı ilişkileri, Göle’de, Hanak’ta, Damal’da, Posof’ta ve Çıldır’da önde gelen ailelerin Saffet Kaya’nın seçim çalışmalarına katılması 10 bin oyu olduğu ileri sürülen Ardahan Bağımsız milletvekili Saffet Kaya’nın yenide seçilmesine katkı sunma ihtmalini güçlendirdiğini ortaya koymakta.

**Haber/Yorum

**Saffet Kaya Tek Başına Parti..

Adım adım yaklaşan seçimleri kimlerin kazanıp, Ardahan’ın yeni milletvekilleri olacağının yoğun şeklide tartışıldığı Ardahan’da partisiz seçimlere giren Ardahan’ın eski milletvekili Saffet Kaya en çok konuşulan adaylar arasında olamaya devam ediyor.
4. Kez milletvekili olmak için önümüzde ki genel seçimlere bağımsız aday olarak giren Saffet Kaya’nın seçmenden gördüğü ilgi başta partilerin olmak üzere her kesin dikkatini çekerken, aynı isimin seçilme ihtimali Ardahan’da ki tüm dengeleri de alt üst etmişe benziyor.
Çünkü birilerinin rahat seçilmesinin önüne geçen Saffet Kaya’nın alacağı oylarla Ardahan’da ki tüm dengeleri etkilediğini rakipleri gibi partilerde konuşurken, Saffet Kaya’nın bir parti kadar tabanı olduğu ve bu tabanın üzerine getireceği oylarla değil, Ardahan’da tüm Türkiye’de örnek olacağı da konuşulanların en başından gelmektedir.
Çünkü Saffet Kaya bir kez daha kazanacak gibi..

Fakir Yılmaz/Gazeteci
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4909 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Göleli
14-05-2015 11:52:00

BU AĞIZ DEĞİŞTİRMEN NİYE DİYE SORMAYACAM ÇÜNKÜ BUNDA BİR HAFTA ÖNCE TAM TERSİNİ YAZARKEN BU GÜN BÖYLE YAZMANDAKİ AMAÇ ALDIĞIN PARADIR BÜTÜN ARDAHAN BİLİYOR

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI