Reklam
Bugun...


Ardahan Günleri Ardahanlılarla Başlıyor..
Son olarak eğitime katkı için Ardahanlılarla birlikte ülkenin ve Avrupa'nın en yüksek gökdelenin 55. katında bulunan terasında Ardahanlılar Zirvede adlı bir gece yapma başarısını ortaya koyan ve Ardahan'ı bir kez daha İstanbul'a taşıyacak olan ARDAFED, 1-7 Ekim'de gerçekleştireceği ARDAHAN'I TANITMA GÜNLERİ öncesi çalışmalarına devam ediyor.

Ardahan Günleri Ardahanlılarla Başlıyor..

**SİZDE 1-7 EKİM DE YAPILACAK OLAN ARDAHAN'I TANITMA GÜNLERİNİ SANAL ORTAMINIZDA DUYURUN, İLAN EDİN, HERKESİ ARDAHAN GÜNLERİNE DEVAT EDİN..
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığında çalışmalarına ara vermeden devam eden ve yeni bir Ardahan'ı Tanıtma Günleri etkinliği yapacak olan Ardahan Dernekler Federasyonu son olarak etkinliğin yapılacağı alana yakın bir cafe de Ardahanlılar ile bir araya geldi.

Merkezi İstanbul Şişli’de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) 1-7 Ekim’de Maltepe sahili İBB etkinlik alanında yapacağı” Ardahan Tanıtım Günleri” öncesi Maltepe sahilin de kahvaltılı toplantı yaptı.

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz, kahvaltıda yaptığı konuşmada, ”Federasyon olarak son olarak yaptığımız çalışmamız ile eğitime destek için yaptığımız gecede elde etiğimiz geliri öğrencilerin hesabına burs olarak yatırdık. 1-7 Ekim’de yapacağımız Ardahan Tanıtımı Günleri için bütün STK’larımızdan ve İstanbul’da ki Ardahanlılardan destek bekliyoruz. Biz ARDAFED olarak Maltepe sahili İBB etkinlik alanında bize tahsis edilen alanları Ardahan Belediyeleri, Valilik ve diğer STK ile kurumlara Ardahan ürünlerini ve Ardahan tanıtımı yapmaları için tahsis etmeye hazırız. Bu konuda destek bekliyoruz.” dedi.

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) kahvaltılı toplantısına, KAISİAD Başkan Yardımcısı Nuretin Mengükan, Ardahan Eğitim Derneği Başkanı İlter Avşar, Beykoz Ardahan Derneği Başkanı İnan Aktürk, ARDAFED Başkan Yardımcısı Şemsettin Şenel ve İbrahim Şenel, ARDAFED Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Öktem Çınar ve yönetimi, Yıldız Medya Grubu Sahibi, Gazeteci/Ali Rıza Yıldız, aynı zaman da ARDAFED Yönetici olan Siyasal Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibi Erkan Sarıkaya ve yöresel sanatçılar katıldı.

**İSTANBUL'A ARDAHAN'I YAZDIRMAYA BAŞLADILAR..

Yarından itibaren İstabul'a yazdıracak olan Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAHAN yazan afiş, bröşör ve Ardahan'ı anlatan basın bültenlerini İstanbul'un her tafarfına yazmaya, dağıtmaya başladı.

ARDAFED'DEN EĞİTİME 2. BURS DESTEĞİ DAĞITILMAYA BAŞLANDI!
ARDAFED'DEN EĞİTİME  
2. BURS DESTEĞİ DAĞITILMAYA BAŞLANDI!
ARŞİV HABER 27/09/2019 TARİHLİ HABER
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile yol almaya devam eden ve aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığına geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalar ile gündemde düşmeyen Ardahan Dernekler Federasyonu eğitimi de unutmuyor.
Gazeteci Yılmaz'ın diaspora dediği bir kaç kişinin Ardahan hainliği, alçakça iftira ve engellemelerine karşın işine bakıp, sivil toplum örgütçülüğünün nasıl yapılacağını çalışmaları ile ortaya koyma başarısını ard arda ortaya koyduğu çalışma ve çabaları ile bir kez daha ortaya koyan ARDAFED geçtiğimiz yıl yaptığı gibi bu yıl da yapılacak olan Ardahan Tanıtım Günleri öncesi Ardahanlı öğrencilere burs desteği vererek diğer stk, dernek ve federasyonlara örnek oldu.
Bir ilk daha imza atan ve olmaz denileni olduran ARDAFED'in Kadın Komisyonunun organize ettiği ve Ardahanlıların göğe çıkarıldığı İstanbul'un ve Avrupa'nın en yüksek gökdelenin 55. katında bulunan terasın da düzenlediği 'Ardahanlılar Zirvede' adlı gece öncesi başlatılan 'Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği Kampanyası' na katılanların sağladığı imkanlar ihtiyacı olan öğrencilerin banka hesaplarına yatırılmaya başlandı.
**Gazetecilerden ARDAFED'e tam destek..
Son olarak Birgün Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci İbrahim Aydın ile Ardahanlı olan Leyla Koç Üzüm'ü Birgün Gazetesi merkezinde ziyaret ederek, Ardahan'ı ve Ardahanlıları anlatan Ardahan Dernekler Federasyonu ekibine başta Ardahanlı yerel gazetecilerden olmak üzere yerel ve ulusal basın mensuplarından da tam destek veriliyor.
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile yol alan ve Ardahan'ın tanıtma, anlatma mücadelesi veren Ardahan Dernekler Federasyonu son aylarda ortaya koyduğu çalışma ve çabalarını Ardahan  Milletvekilleri Prof. Dr. Orhan Atalay ile parti kurma çalışmalarına İstambul'da düzenleyeceği toplantıda bir kez daha kamuoyuna anlatacak olan Ardahan Bağımsız Milletvekili, Büyükelçi Öztürk Yılmaz'ında katılacakları ve 1-7 Ekim 2019 günlerinde yani önümüzde ki hafta boyu İstanbul'da yeniden yapılacak olan 'Ardahan'ı Tanıtma Günleri' ile devam ettirecek.
ARDAFED ARDAHAN İÇİN ÇALIŞIYOR, BİRİLERİ YORULUYOR!
ARDAFED ARDAHAN İÇİN ÇALIŞIYOR,
 
BİRİLERİ YORULUYOR!
*Arşiv Haber 25/09/2019 Tarihli Haber
Ka-Der'i Ziyaret Eden ARDAFED Fox, Hürriyet ve Sabah'tan Sonra Birgün Gazetesini Ziyaret Edecek.. CUMARTESİ GÜNÜ ARDAHAN GÜNLERİNİN YAPACAĞI MALTEPE SAHİLİNDE AVŞAR CAFE'DE TÜM ARDAHANLILARIN SAAT: 11.00'DA DAVET EDİLDİĞİ KAHVALTILI TOPLANTIYA SİZİDE DAVETLİSİNİZ..
İstanbul Şişli'de bulunan ve son aylarda bir hayli hareketli günler geçiren genel merkezinde Ardahanlı Yazar, Kadınlar, Aşıklar ve Sanatçılar ile bir araya gelen ARDAFED son olarak Kadın Adayları Destekleme Derneğini ziyaret ederek, İstanbullu siyasetçi kadınları da Ardahan'ı Tanıtma Günlerine davet etti.
Cumartesi günü saat 11.00'da Ardahan Günlerinin yapılacağı Ardahan'ı Tanıtma Günleri öncesi etkinliğin yapılacağı alana yakın olan Maltepe'de ki sahilde bulunan Avşar Cafe de Ardahanlı Dernekler, Federasyon Başkanları, Gazeteciler, Sanatçılar, Kadınlar, Yazarlar ve Ardahanlılar ile saat: 11.00'da kahvaltılı bir toplantıda bir araya gelerek, 1-7 Ekim 2019 Günleri öncesi yapılacaklar konusunda Ardahanlıları bilgilendirecek olan ARDAFED Yönetimi bu kahvaltılı toplantı öncesi tanıtım, anlatım ziyaretlerine de devam ediyor.
Ka-Der Başkanı Nuray Karaoğlu'nu ziyaret ederek, Ardahan ve ARDAFED'i anlatan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz, ARDAFED Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Öktem Çınar siyaset alanında Ardahanlı kadınların varlığından da da bahsederek, bu sayının artması için 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' faaliyeti içinde olduklarını anlattılar.
 1-7 Ekim Günlerinde yeniden Ardahan adını İstanbul metropolüne yazdırmaya hazırlanan ve son olarak, üniversite öğrencilerine burs katkısına yönelik olarak İstanbul'un yanı sıra Avrupa'nın en yüksek gökdeleninin terası 55. katında düzenlenen, 'Ardahanlılar Zirvede' adlı bir ilke  daha imza atan Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAFED  yeniden Ardahan diyeceği önemli bir etkinliği öncesi durmaksızın Ardahan'ı İstanbul'a anlatmaya devam ediyor.
Tüm ayak oyunları ve engellemelere, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' Ardahan birlikteliğini bölme, parçalama girişimleri içinde olanlara karşın durmaksızın işini en güzel şekilde yapma gayreti içinde olan ve 1-7 Ekim Günleri öncesi Ardahan'ı yeniden gündeme taşıyan Ardahan Dernekler Federasyonu Hür TV, Fox TV, Hürriyet ve Sabah Gazetesinden sonra ülkenin önemli gazetelerinden olan Birgün Gazetesini de ziyaret edecek.
Erdem Uygur'un kuruculuğunu yaptığı Hür TV'de iki programa katıldıktan sona ARDAFED Eğitim Kampanyasına tam destek veren Ardahanlı Gazeteci Doğan Şentürk'ün başında bulunduğu Fox TV'yi, ardından Ardahanlı Olcay Yıldız Dikmen'in Mali İşlerine baktığı Hürriyet Gazetesini ve Ardahanlı İstihbarat Müdürü Erhan Öztürk'ün çalıştığı Sabah Gazetesi ardından Ardahanlı Leyla Koç Üzüm'ün de kadrosunda bulunduğu Birgün Gazetesi Yönetim Kurlu Başkanı İbrahim Aydın ile bir görüşme yaparak, Ardahan ve Ardahanlıları bir kez daha basın ve medyaya anlatacak olan ARDAFED Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz ve ekibi başta yılda bir kaz gecesi düzenlemekten öteye geçmeyen Ardahan adını taşıyan dernekleri, federasyonları olmak üzere bu önemli ziyaretlere tüm Ardahanlıları da davet etmeyi de belirtmeden geçmedi.
ARDAHANLI SANATÇILAR ARDAFED'DEYDİ..
ARDAHANLI SANATÇILAR
 
ARDAFED'DEYDİ..
ARŞİV HABER 22/08/2019 TARİHLİ HABER..
İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Ardahan ve ilçelerinde düzenlediği toplantılarla Ardahanlıları bir araya getiren ve 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile yol almaya devam eden ve Ardahanlılar sanatçıları bir kez daha bir araya getirdi. Daha önce sanatçılara dernek kurduran ARDAFED bu kez İstanbul'da 1-7 Ekim'de gerçekleştireceği Ardahan'ı Tanıtma Günleri öncesi bir araya geldiği yörenin sesleri ile etkinliği bilikte yapmak için hazırlanan programı için görüş/alış verişinde bulundu.

Yaz tatili, son siyasi gelişmelere karşın çalışmalarına ara vermeden devam eden ve Kocaeli Büyükşehir, Dilovası, Darıca Belediye Başkanlarını ziyaret, Ardahan Bal Festivali ve Bübilan Yayla Festivaline katılım, Ardahanlı Kadınlar Komisyonu, Göle Dernekleri temsilcileri ile bir araya gelme, Türkiye Barolar Birliği gibi ziyaret ve etkinlikler de bulunan ARDAFED son olarak Ardahanlı Sanatçılarla bir araya geldi.

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonu tüm paçaya yapışma, engelleme çabalarına karşın, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile yoluna devam ediyor.

24 Ağustos'ta da İstanbul Kozyatağı Hilton Oteli'nide Ardahanlı İş İnsanları ile kahvaltılı toplantı da bir araya gelecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu, İstanbul'da  1-7 Ekim 'de gerçekleşecek olan Ardahan'ı Tanıtma Günleri öncesi bir araya geldiği Ardahanlı sanatçılar Özcan Burcalı, Songül Bilgili, Erkan Erdoan, Filiz Altınay, Mehmet Kılıç ve ARDAFED  Kadın Komisyonu Kurucu Başkanı Fatma (Öktem) Çınar, Mevla Çelik, Dugu Akçay, Ayşegül Dursun ve Dilek Kılıç ile etkinlik programı konusunda görüş alış verişinde bulundular.

ARDAFED Ardahanlı Sanatçılarla
 
Bir Araya Gelecek..
*Arşiv Haber 22/08/2019 Tarihli Haber
HAFTAYA KENT KONSEYİ İLE, BU AKŞAM SANATÇILARLA, CUMARTESİ SABAHI ARDAHANLI İŞ İNSANLARI İLE BİR ARAYA GELECEK OLAN ARDAFED'DE HAREKETLİ GÜNLER DEVAM DİYOR.. 1-7 Ekim Günlerinde, İstanbul'da Ardahan'ı Tanıtma Günleri gerçekleştirecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu bu yönde ki çalışmalarına hızla başladı.
İstanbul Maltepe'de gerçekleşecek olan Ardahan'ı Tanıtma Günler öncesi Ardahanlı Kadınlarla bir araya gelip, ARDAFED Kadın Komisyonunu kuran, 24 Ağustos Cumartesi Günü Ardahanlı İş insanları ile bir araya gelecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu tanıtım günleri öncesi Ardahanlı Sanatçılarla da bir araya gelerek, tüm Ardahanlılar ile birlikte yapmayı hedefledikleri tanıtım günleri programını belirlemeye çalışacak.
***ŞİŞLİ KENT KONSEYİ ARDAFED'İ ZİYARET EDECEK..
 
Yaz tatili, siyasi gelişmelere karşı çalışmalarına ara vermeden devam eden ve Kocaeli Büyükşehir, Dilovası, Darıca Belediye Başkanlarını ziyaret, Ardahan Bal Festivali ve Bübilan Yayla Festivaline katılım, Ardahanlı Kadınlar Komisyonu, Türkiye Barolar Birliği gibi ziyaret ve etkinlikler de bulunan ARDAFED bugün Ardahanlı Sanatçılarla, cumartesi günü Ardahanlı iş insanları ile bir araya geldikten sonra haftaya da genel merkezinin bulunuğu Şişi'nin kent konseyini genel merkezin de misafir edecek.
Konu hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle;
Şişli Kent Konseyi Başkanı ve Şişli Kent Konseyi Yöneticiler 29 Ağustos 2019 Perşembe Günü Saat: 16.00'da federasyonumuz Ardahan Dernekler Federasyonun Genel Merkezini ziyaret edecekler.
Müsait olanların belirtilen tarih ve saatte Şişli Kent Konseyi heyetini karşılama adına federasyonda olmasını önemli rica ediyoruz.
Fakir Yılmaz
ARDAFED Başkanı
Gazeteci
05322678015

Ardahan'da Üst Makyaj Başladı..
*Arşiv Haber 23/06/2017 Tarihli haber
Faruk Köksoy döneminde tarihinin en büyük alt yapı hizmetini gören Ardahan’da üst yapı çalışmaları hızla devam ediyor.

Ardahan Bal Festivali öncesi kentin genelinde büyük bir iyileşmeye gideceklerini belirten Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy başta Ardahan Sanayi yolu olmak üzere sonlarına gelinen alt yapı çalışmaları ardından yıl sonuna kadar kent genelini güzelleştime çalışmalarını bitirmeyi hedeflediklerini belirtti.


Ağustos Ayının ilk haftasında yapmayı düşündükleri Ardahan bal Festivalin de kente gelenlerin alt yapısının büyük bölümü bitmiş, üst yapının tamamlandığı bir kent görmeleri için aralıksız çalışmalarına devam ettiklerini belirten Ardahan Beleidye Başkanı Faruk Köksoy mahallerde yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi.
‘2016 yılında Kanalizasyon, Yağmur suyu, Doğal Gaz ve elektrik kablolarının yer altına alınmasıyla birlikte başlayan yoğun alt yapı çalışmaları sonrası bozulan yollar özellikle mahalle aralarındaki yollar parke taşından yeniden yapım çalışması başlatıldı.
Halilefendi Mahallesi, Yenimahalle, Karagöl Mahallesi, Çevre yolunun alt kısmı ve çevre yolu çevresindeki ara yollarda üst yapı çalışması aralıksız devam ediyor.’ dedi.                www.kuzeyanadolugazetesi.com
**Belediye Basından Temizlik..

Kendisini gazeteci sanan temizlik işçisi gitti..

*20/03/2015 Tarihli Haber

Belediye imkanlarını kullanarak kullandığı internetle kendisini gazeteci sanmaya başlayan Ardahan Belediyesinin geçici işçisi işten atıldı..

**ARDAHAN BELEDİYESİ TEMİZİK YAPTI!..

Özel bir firamada temizlik işçisi kadrosunda Ardahan Belediyesine işçi olarak alınan ve yaşanan boşlukta bir süre belediye basına bakan şahıs işten kovuldu.

Alınan bilgilere göre bir ara işçi olduğunu unutup, kendisini gazeteci sanmaya başlayıp, geröek gazetecilere de laf yetiştirmeye başlayan şahsın bu davranışları tepkilere neden olmuş, hakkında ki çeşitli iddialar dolaysıyla sık sık beleidye başkanna şikayet edilmeye başlanan şahıs geçte olsa belediyeden atıldı.

**ŞİMDİ BELEDİYE ALEHTARI..

İşten atılır atılmaz bir zamanlar savunmak için gecesini günüzüne katan belediyenin alehinde yazmaya başlayan bu şahıs bir zamanlar saldırıdığı gazetecileri şimdi haklı görerek gazetecilerin çektiği fotoğraflarla şimdi de belediyeye saldırmaya başladığı görülüyor.

**Zombilerden Haberiniz Var mı?

Başkan Erdoğan’ın bile yolda geçerken gördüğünü ve dikkat çektiği zombilerin sayısının bir hayli arttığı ülkenin Ardahan’da da esrar ve uyuşturucunun elden ele dolaştığı iddialarını duyan yetkili yada etkili kimse var mı bilmem ama bende Başkan Erdoğan gibi bugünlerde bir çok zombi gördüm desem inanın..
Evet ülkede genelinde sayıları bir hayli artan ve artık her arada, her sokakta, her caddede ve tv kanallarında görülmeye başlayan zombiler Ardahan’da da dolaşıyor..
İki gümrük kapısının olduğu ama ithalat, ihraaat yapılmaktansa kumar ve eğlenmek için sınırların geçildiği Ardahan’da da zombi var..
İşsiz olan gençleri zombileştiren, Aileleri huzursuzlaştıran bu durumun önüne neden geçilmediği ve bu gençleri zombileştren esrar ve uyuşturucunun nasıl olupta Ardahan’a kadar getirildiğini düşünürken camilerde Kur’an kurslarına katılan çocuklara trafik dersi bile bu önemli konuda neden ciddi bir çalışmayı da göremiyoruz..
Kaynak: Kdag

Editör: kuzeyanadolugazetesi

Bu haber 7614 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Durmak yok yola devam
23-06-2017 19:41:00

Faruk KÖKSOY Ardahan Belediye Başkanı olduktan sonra Ardahan'ın çehresi değişti, birçok projeler gerçekleştirildi, yeni projeler için de çalışmalar devam etmektedir. Hükümet ile uyumlu çalışmaktadır, Başkanımızı bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, bundan sonraki dönemlerde de inşallah Milletvekili olarak görmek istiyoruz.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI