Reklam
Bugun...


Ardahan Göle'de Kaza 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı!..
Ardahan'ın Göle İlçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi öldü, bir kişi ağır yaralandı. Alına bilgilere göre gece saat 03.00 sıralarında meydana gelen kaza haberi için sitemiz linkini ve haberimizi TIKlayın..

Ardahan Göle'de Kaza 1 Ölü, 1 Ağır Yaralı!..

İKİ TANE PIRIL PIRIL GENÇ

Ardahan Göle'de meydana gelen trafik kazasında Faruk Delibalta hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre dün gece saat 03.00 sıralarında Göle Dereyolu Salut bölgesinde Göle istikametine gelmekte olan aracı kullanan sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince Beton Köprü'ye çarptı.

Meydana gelen kazada araçta bulunan Faruk Delibalta olay yernde hayatını kaybetti. Öte yandan aynı araçta bulunan ve ayaklarında kırık olduğu tespit edilen Burak Şimşekönce Göle Devlet Hastanesine ardından Erzurum'a sevk edildi 

Haber Fakir Yılmaz/GÖLE HABER Kurbani DEMİR

OKULLAR EĞİTİME YETİŞSİN

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul, pansiyon, spor salonu ve devam eden inşaatları denetledi. Vali Öner, inşaatların okullar açılıncaya kadar tamamlanmasını istedi.

Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut ile birlikte Karagöl Mahallesi, İnönü Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Halilefendi Mahallesinde ki okullar bölgesine giden Vali Öner, bölgede ki okullar, pansiyonlar ve spor salonlarında incelemelerde bulundu.

Vali Öner, incelemeleri sırasında gördüğü sorun ve eksikliklerin biran önce giderilerek eğitim-öğretimi aksatmayacak şekilde tamamlanması yönünde Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürlerine talimatlarda bulundu. Yapımı devam eden okul ve pansiyon inşaatlarını da denetleyen Vali Öner, inşaatların okullar açılıncaya kadar tamamlanmasını istedi.

VALİ ÖNER'DEN 'BASIN BAYRAMI' MESAJI

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı ile ilgili olarak mesaj yayımladı.

Vali Öner, Türk basınında sansürün kaldırılması nedeniyle, her yıl 24 Temmuz gününün Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlandığını dile getirdi.Vali Öner, yayınladığı mesajında, "Günümüz toplumunda hızla gelişen ve geniş bir alana ulaşabilen kitle iletişim araçları ile birlikte etkinliği her geçen gün artan yazılı, görsel ve işitsel basın yaşadığımız yer ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bizleri haberdar ederek etkili bir iletişim ağı sağlamaktadır. Bununla birlikte, demokrasinin ve ülkenin gelişmesinde çok büyük bir yeri olan haber alma ve yaymada doğru bilgilendirilmiş, çağdaş bir toplum için basının güvenilirliği ve tarafsızlığı da büyük önem arz etmektedir. Doğru bilgi beraberinde doğru düşünceyi getirir. Böyle önemli bir görevi yerine getirirken zor çalışma şartları altında fakat meslek aşkıyla mesai mefhumu tanımayan fedakar ve cefakar tüm basın çalışanlarının ve basın kuruluşlarının; Basın Bayramını kutlar, meslek hayatlarında başarılı daha nice bayramlara, güzel günlere sağlıkla ulaşmalarını ve bizleri her zaman gerçek ve güvenilir haberlerle haberdar etmelerini temenni ederim" ifadelerini kullandı.

FETÖ OPERASYONUNDA
11 ŞÜPHELİ YAKALANDI..
Aralarında Ardahan’ın da olduğu ve Kırşehir merkezli 12 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonda, aralarında muvazzafların da bulunduğu 11 şüpheli gözaltına alındı.

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, örgütle bağlantılı kişileri periyodik ve ardışık aradıkları iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan şüphelilere yönelik Kırşehir merkezli Rize, Erzurum, Ardahan, Ordu, Antalya, Diyarbakır, Kayseri, Ankara, Gaziantep, Konya ve İzmir'de 25 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında muvazzafların da bulunduğu 11 şüpheli yakalandı. Gözaltına alınan şüphelilerin Kırşehir'e getirildiği öğrenildi.
Yüzde 28'i geçemeyen CHP

Son olarak Ayasofya kartını açıp, Suriye'deki Emevî Cami'sinde değil İstanbul Ayasofya'da Kuran'ı kerim okuyup iç politikaya olduğu gibi dünya siyasetine meydan okuyan Başkan Recep Tayyip Erdoğan MHP ile birlikte 2023 yılına doğru hızla giderken karşısındaki güç, muhalefetin ana gemisi olan Cumhuriyet Halk Partisi de 37. Kurultayını yapıyordu.
Ve Kılıçdaroğlu yeniden genel başkan olmak için çıktığı kurultay sahnesinde yeniden sıralıyordu var olan tüm sorunları.. 
Tabi Kılıçdaroğlu sahneye çıkmadan önce tv kanalları kurultaya katılanlarla röportajlar yapıyorlardı.. Ve birçok solcu konuşmacı mesajlar veriyordu...
Yani, CHP'lilerin ve solcuların dinci, diğer kesimin muhafazakâr kesim dediği kesimden ''oy alırız'' düşüncesiyle konuşmalarında dini söylemlere dikkat çeken satırlar eklemeyi unutmuyorlar...
Yani İmam Hatiplere onay veren, Trabzon Ayasofya, İstanbul Çamlıca, Karadeniz sahilindeki deniz manzaralı cami dahil olmak üzere onca caminin yanında  sanki cami azmış  gibi İstanbul Ayasofya'ya ses çıkarmayan ince mesajlar yollayan konuşmacılardan sonra '' Edirne'den, Ardahana'' adlı şarkı eşliğinde kürsüye tek aday olarak Kemal Kılıçdaroğlu geliyordu..
Ve onca seçim ve ankette %28'i bir türlü geçemeyen bir partinin genel başkanı olarak iktidara geleceğini iddia edip, iktidar olduklarında yapacaklarını tek tek sıralamaya başlıyordular..
Gerçi aynı Kılıçdaroğlu, yani  duruşuyla, söylemleri ile sevdiğim ve Deniz Gezmiş anlayışı ile hareket ettiğine inandığım ama onunda diğer genel başkanlar gibi CHP'nin Kozmik odasını aşamadığını ve bu nedenle o beklenen başarıyı sağlayamadığını bilsemde anlattıklarını, dediklerini, öne sürdüğü fikirlerinin Erdoğan'ın başkanlık ettiği iktidar tarafından ilk etapta çok kızsalarda zaman içinde dikkate alınıp, hayata geçirildiğini de iyi bilmekteyim..


Çünkü bir türlü %28'i aşamayan Kılıçdaroğlu'nun anlattıkları, söyledikleri, önerdikleri fikirlerinin birçoğuna iktidarda katılıyor ve zaman içinde hayata geçirip, CHP iktidarına gerek yok dedirtmeyi başarıyor..
Evet, Selahattin Demirtaş gibi Kemal Kılıçdaroğlu'da Başkan, Başbakanlık yapacak çok iyi birer liderler.. Ama Başkan Erdoğan gibi yeri geldiğinde kozmik odaları ellerinin tersi ile itemedikleri için bir türlü %13'ü, %28'i aşamadıkları diğer bir gerçek olarak sol muhalefetin önündeki en büyük engel olarak karşılarında durmakta.
Bu engeli, Erdoğan ile birlikte Ayasofya'da namaza giden sağ anlayışlı siyasetçi Akşener'li İYİ Parti ile mi ya da hafta başında partisinin İl Kongresi için Ardahan'da olacak olan muhafazakâr kesime hitap eden AK Parti'den ayrılan, eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisiyle mi, ya da Davutoğlu ile AK Parti'den ayrılıp ama bu ayrılıktan kısa süre sonra Davutoğlu'ndan da ayrılarak, ANAP ruhlu bir parti kurduğunu iddia eden ve DEVA adlı yeni bir parti kuran eski bakan Ali Babacanla mı veya önümüzdeki günlerde CHP'ye verdiği desteği çekeceğini sanki ima eden HDP ile mi aşıp, iktidar olur mu bilmem ama CHP'nin önce %28'i aşması için kendisini aşan bir siyaset ortaya koyması gerekir..


Yoksa solcu, alevi seçmenin oluşturduğu % 28'ide ''Allah'ın izni'' ile deyip, arttıramaz tam tersi %25'lere indirip, iktidar olmak için' 'İktidar Kurultayı, 2. Cumhuriyet Beyannamesi'' ile de olsa bir 50 yıl daha bekler CHP...

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.phpBaydar Büyük Farkla Kazandı..
arşif haber 21/05/2017 tarihli haberler/yorumlar
Aynı zamanda AK parti Ardahan İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar 3. kez Ardahan Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı oldu.

Geçtiğimiz hafta yapılması beklenen ancak yeterli çoğunluk sağlanmadığı gerekçesiyle ertelenen ADYB'nin seçimi Baydar'ın rakiplerine büyük fark atmasıyla sona erdi.

Alınan bilgilere göre üç adayın Mitat Çoban Başkanlığında bir araya geldiği ve 3 binin üzerinde üyenin katıldığı seçimi 2 Bin 42 oy alan mevcut başkan Yunus Baydar kazanırken rakibi olan Mitat Çoban ise seçimde son anda çekilip, yanında yer alan adayların desteğine karşın 958 oyda kaldı.

**ADSYB Kongresi Ertelendi..

*15/05/2017 Tarihli Haber

Ardahan Dernekler Federasyonun kongresini yaptığı gün yapılması beklenen Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Biriliği Genel Kurulu yapılamadı.

Aynı zaman da AK parti Ardahan İl Başkanı da olan ADSB'nin Başkanın Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın yeniden aday olduğu ADSYB'nin Genel Kurulu çoğunluk sağlanmadığı gerekçesiyle önümüzde ki haftaya ertelendi.
**Çete Birleşti..
5 Bin 170 Üyesi bulunan 2 Bin 300'ün üzerinde üyenin hazirunu imzaladığı Ardahan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği genel kurulunda dikkat çeken en önemli konu Baydar'a karşı birleşenlerin Ardahan kamuoyun da çete olarak adlandırılan kişilerin bir araya gelmesi oldu.
Baydar'ın başında bulunduğu partinin eski siyasilerinin yanı sıra mevcut yerel yöneticilerinin ilgisiz kaldığı da dikkat çekilen diğer önemli bir gelişme oldu.

**Yunus Baydar Devam Dedi..

*21/09/2015 Tarihli Haber

1 Kasım'da yapılacak olan genel seçimlerde yeniden 2. sıra milletvekili adayı olan Veteriner Hekim Yunus Baydar istifa etmedi.

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın ardından 2. sıra adayı olan Baydar 1 Kasım'da yapılacak olan Genel Seçimlerinde yeniden kazanmak için çalışacaklarını belirtti.
Bugün Ankara'da yapılacak olan aday tanıtımına katılarak, seçim startını vereceklerini belirten Baydar 'birlik, beraberlik zamanı, partimizde el ele verip, kazanmak için çalışacağız' dedi.

**CHP Adayları Ardahan'da..

Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın Prof. Dr. Orhan Atalay'dan sonra ikinci sırada yeniden milletvekili adaylığına karar almasıyla birlikte AK Parti'nin Atalay ve Baydar ile, CHP'nin Konsolos Öztürk Yılmaz ve Göleli İşadamı Erdem Uygur'la, MHP'nin Av Osman Yıldız ve Av. Gökhan Ağdemir ile HDP'nin Sarıkamışlı bayan aday ile yarışacağı 1 Kasım Genel Seçimlerine girmeye hazırlandığı Ardahan'da iddialı parti olan CHP'nin adayları bugün Ardahan'a gelerek seçim startını verecekler.

**ÖĞÜT: İKİ MİLLETVEKİLİ GÖNDERMELİYİZ..

Bugün Ardahan'a gelecek olan yeni adayları ile seçim startı vereecek olan CHP'nin eski milletvekili Ensar Öğüt yaptığı açıklamada CHP'nin Ardahan'da iki milletvekili kazanacağını belirtti.

Öğüt yaptığı açıklama da, 'Her seçim önem taşır. 1 Kasım seçimleri ise ülkemiz ve Ardahan'ımız açısından daha fazla önem arzediyor. Bu nedenle, geleceğimiz açısından hem CHP'nin iktidar olması hem de Ardahan'ın temsilsiz kalmaması ve iki milletvekili çıkarmamız için çok çalışmak durumundayız.

Ardaha'da ÖZTÜRK YILMAZ ve ERDEM UYĞUR milletvekili adaylarımız olarak CHP Genel Merkezi tarafından takdir edilmişlerdir. Şimdi hepimize düşen görev, ülkemiz ve bölgemizin yetiştirdiği bu iki değerli, pırıl pırıl evladımızı milletvekili olarak parlamentoya göndermektir. Hem bölgemizin sahipsiz ve temsilsiz kalmaması hem de CHP'nin iktidar olması için başarmak zorundayız.

Bu duygularla, üç dönem bölgemizi onur ve gururla temsil etmiş bir milletvekili olarak, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi olarak, bir partili, bir Ardahanın evladı olarak, partimizin başarısı için, adaylarımızın kazanması için elimden gelen desteği vereceğimi ifade etmek isterim. Bu herkesin görevidir. Saygılarımla Ensar Öğüt' dedi.

**Yılmaz, HDP Milletvekili Adayı..

Alternatif Doğuş ve Hoçvan’ın Sesi yayınlarının İmtiyaz Sahibi Hoçvan Hasköylü Gazeteci Çetin Yılmaz, HDP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı oldu.

Gazeteci kimliğiyle yıllardır bölgede haber ve etkinliklere imza atan Yılmaz, “Bizler HDP, bizler Meclise” diyor.

“ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ ve HAK MÜCADELESİNİN NEFERİ OLACAĞIM”

HDP Genel Merkezi tarafından İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı olarak görevlendirildiğini belirten gazeteci Çetin Yılmaz, sıralamanın herhangi bir önemi olmadığına vurgu yapıyor; “Partimin bana verdiği görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışacağım. Türkiye halklarının özgürlük, demokrasi ve haklar mücadelesine bir ışık da ben tutabilirsem, bundan onur duyarım” diye konuşuyor. “TEBRİKLERİ HDP GENEL MERKEZİNDE KABUL EDECEĞİZ” Yaptığı basın açıklamasında, Milletvekili Adayı olarak görevlendirilmesinin ardından kendisini tebrik edenlere de seslenen gazeteci Yılmaz, 1 Kasım günü yapılacak olan genel seçimin HDP zaferi ile sonuçlanacağından kuşkusunun olmadığını, tebrikleri HDP Genel Merkezinde kabul edeceklerini söyledi. HDP’li Yılmaz, basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Halkların Demokratik Partisi yöneticilerimizce, İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı olarak görevlendirildim. Onur saydığım bu görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışacağım. Halkların Demokratik Partisi adına “Edirne’den Kars’a mesaj; Selo geliyor yavaş yavaş” demek için İstanbul 3. Bölge'de bir nefes de ben olacağım. Dün olduğu ve yarın da barış, özgürlük ve eşitlik için sonuna kadar mücadele edeceğim. Ben ya da yanımdaki bir başka yoldaşımın Mecliste halklarımızı temsil etmesi, Türkiye açısından önemli bir kazanım olacaktır. Bunun için halklarımızın desteğine ihtiyacımız var; “ dedi.

CHP İLE HDP'NİN ANAYASA TİYATROSU!..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
 

Baştan uzatmadan, hemen söyleyeyim..
İkinci turda da 7 maddesi hemde birinci turdan daha rahat ve hızlı geçen Anayasa değişikliği tartışmalarının yalan ve CHP ile HDP'nin figüranlığından öte bir şey değil..
Çünkü onca tartışma ve kürsüyü deviren sözde kavgaların nedeni CHP ile HDP'nin Anayasa Tiyatrosu gereğidir..
Yani zaten engellemeye oyları yetmeyen bu iki partinin, bir adamın denetimine geçtiği ileri sürülen mecliste görüşülen yeni Anayasa görüşmelerine katılmakla zaten değişimden yana oldukları bilinmelidir..
Çünkü meclise gitmezlerse, görüşmelere katılmazlarsa dünya gözün de gayri meşru olacak olan bu değişim kendiliğinden yani CHP ile HDP'nin görüşmelere katılmasıyla meşrulaşıyor..
Yani katılmazlarsa dünya normlarında gayrimeşru bir değişim olacak olan yeni anayasa maddeleri sahada yalandan karşı olan ama arka kapılarda destekleyen CHP ve MHP'nin meclise katılmaları ile meşrulaşıyor..
AKP'nin HDP ile yapmak istediği bu değişimi Kandilin ve Avrupa'nın korkusu dolaysıyla göremeyen HDP'nin bu çok fırsatı MHP'ye kaptırdığını fark etmediği bir süreçte CHP'de tabanının ve toplumun istemlerini görezden gelip, ulusalcı oy kaybından korkup yanlışa düştüğü şu günlerde hala mecliste olmaları gerçekten bir tiyatro oyunundan öte bir şey değil..
Ve bunu gören toplum Nisan'da önümüze gelecek olan referandum sandığına oy atarken CHP ile MHPyi de sandığa gömecek gibi..
Kaynak: ardahan haberi

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 18816 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Murat yıldız
15-05-2017 14:31:00

Kaç dönemdir hiçbir iş yapmadan ADSYB koltuğunu parsellemiş ve her koltuk peşinden koşana mı çete denir yoksa üreticiye iş yapmak için birleşenlere mi çete denir? Soruyorum size? Gereksiz yandaşlıktan vaz geçin sayın fakir, üreticinin derdini bi sorun da öyle yazın birlik olarak ne iş yapıldı bir sorun, bu eksikleri yazın da görelim sizi? Başka birliklerin yaptıkları işlere bakıp bu birliğin eksiklerini yazıp, şeffaf bir kalem Olduğunuzu kanıtlayın tüm Ardahan görsün sizin dürüst plduğunuzu...

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI