Bursa Escort
Reklam
Bugun...


Ardahan CHP'de Yaşanan Delege Kavgası Kılıçdaroğlu'na Kadar Gitti..
En güçlü rakibi AK Parti'nin metal yorgunluğu olduğunu düşündüğü ve aralarında İstanbul ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarınında bulunduğu partililer arasında büyük bir yenilemeye gide dursun CHP'liler de İl ve İlçe Başkanlıkları için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar.

Ardahan CHP'de Yaşanan Delege Kavgası Kılıçdaroğlu'na Kadar Gitti..

Alınan bilgilere göre görevinden bir süre önce istifa eden Sinan Onay'ın yerine gelen yeni İlçe Teşkilatı ve bu teşkilatla yarışan bir grupCHP'li geçtiğimiz günlerde Ankara'ya giderek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüler.

**Merkez İl'den Daha Çok Kaldı..
Kılıçdaroğlu ile ayrı ayrı görüştükleri öğrenilen CHP'lilerin Ankara ziyaretinde en dikkat çekici durum olarak Kılıçdaroğlu'nun yeni Merkez İlçe Teşkilatı ile 50 dakikaya kadar görüşürken, aralarında İl yöneticilerininde bulunduğu diğer grupla 15 dakikalık görüşmeyi gerçekleştirmesi oldu.
Yapılan görüşmede her iki grubun bir birleri hakkın da Kılıçdaroğlu'na şikayetlerde bulundukları da alınan diğer haberler arasında oldu.
Mevcut merkez ilçe başkanının delege seçiminde parti tüzüğüne uymadığı, merkez ilçeninde yapılan seçimlerin tüzüğe uygun olduğunu delege seçimi esnasında çekilen fotoğraf ve görüntülerle Kılçdaroğlu'na belgelemeye çalıştığını bir dosya ile anlatarak Ardahan'a döndükleri öğrenildi.

ONAY ONANDI!

*09/02/2015 Tarihli Haber

Geçtiğimiz günlerde istifa eden Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Merkez İlçe Örgütü Sinan Onay Başkanlığında Yenilendi..

Ardahan Merkez İlçe Yönetim Listesi aşağıdaki gibidir:

1-      Kadir Sinan ONAY   (BAŞKAN)                                                                                                         , 2-      Gülhan ÇAKMAK                                                                                                                          , 3-      Uğur KAÇAR                                                                                                                                           , 4-      Turan SURAL                                                                                                                                , 5-      Mustafa UĞURLU                                                                                                                        , 6-      Nihat GÖKÇE, 7-      Sefer ARABUL, 8-      Atanur ŞEKER, 9-      Recep ŞENEL, 10-  Galip KARTAL, 11-  Aşkın AYDIN, 12-  İrfan TAŞÇI, 13-  Yılmaz ÖZTÜRK, 14-  Ayhan ÇINAR, 15-  Can KARA, 16-  Bülent TAŞÇI, 17-  Danış DURSUN

18-  Sezai KARATAŞ

ARDAFED Ne Diyor?..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Ardahan'ın kendi başına bir vilayet olduğunu, kendi adını taşıyan federasyon ve dernekleri olduğunu ve bunlarla birlikte yurt genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi oluşumu için mücadele verdiğini, bunu gerçekleştimek için Ardahan ve Ardahanlıların o çok istenen birlikteliği sağlaması için KAI, KAISİAD denen oluşumları ret ettiğini belirten Ardahan Dernekler Federasyonun siyasetten ne dediği, nerede olduğunu merak edenler var.
Bunların başında gelen Rodi Baz abimiz geçende beni aramış başta 25 Eylül'de yapılacağı ileri sürülen Kuzey Irak'ta referandum olmak üzere ARDAFED'in ülke ve dünya gündemi ile ilgili ne düşündüğünü soruyordu.
Öncelikle ARDAFED'in birinci hedefinin Rodi Baz'ın da dokunmak istemediği İstanbul'da ki Ardahan Diaspoarasının kendi ellerinin altında tutup, izole ettiği ve kendilerinden başkalarının Ardahan dernekçiliğini yapamayacağını düşünenlerle mücadele ettiğini ve başta resmi olarak olmayan ama birilerinin keyfi doğrultusunda inadına ayakta tutulmak istenen tabela, çanta ve facebook anlayışı ile yapılan dernekçiliğin eyleme dökülmesi için çaba içinde olduğunu kendisine anlattım..
Ve yaklaşan 2019 seçimleri öncesi sosyal hayatta, ticarette ve siyasette güçlü bir Ardahan oluşumu için mücadele verirken dernekçilikte olduğu gibi siyasette de geniş bir diaspora oluşturanlarla adeta başa baş, dişe diş mücadeleye hazırlandığını anlattım.
Tabi bunları yaparken başta Kuzey Irak'ta ki referandum konusu olmak üzere başarıda 81 Vilayet içinde en sonlarda olan Ardahan'da ki eğitiminde içide olduğu eğitim sistemi dahil dünyada ve ülke yaşanan olaylara karşı duyarsız kalmadığında belirttim..
Başta benim günlük yazılarımda ele aldığım gündemi yakından takip eden bir kadroya sahip olan ARDAFED'in yaşanan gelişmelere karşı duyarsız kaldığı yönünde ki eleştirilere katılmadığı gibi güçlü bir Ardahan Birlikteliği için barışın, kardeşliğin, dostluğun pekiştiği, komşuları ile barışık güçlü bir Türkiye için elinde geleni ortaya koymaya hazır olduğunu anlattım..
Ve bunları daha cesurca yapmak, güçlü bir lobi çatısı altında toplanmak için başta kendisine üye olan dernek başka federasyona üye olamaz deyip, derneklerin ARDAFED'e de üye olmasını engeleyen HOÇFED olmak üzere ARDAFED'e inat kurulup, kuruldukarı ile kalan diğer federasyon, derneklerin ARDAFED'in bu çabalarına ayak diretip, adeta bir birileirni yok etmeye çalıştığını anlatırken, Rodi abi ve bu yaşananları uzaktan seyre dalanların da ARDAFED'in bu samimi çalışmalarıan katkı sunmasını istediim..
Çünkü başta Kuzey Irak'ta ki referandum olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü olmaksızın 2017/2018 Eğitim/Öğretim sezonuna başlayan, İl Tarım Müdürü başta olmak üzere bir çok müdürlüğü vekilin vekili ile idare edilen ve en önemlisi başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde KAI ve KAISİAD denen Ardahanlılarla alakalı olmayan kurumlarla mücadele etmek sadece şu an mevcut ARDAFED'in yönetiminin işi olmadığı, 'Ben Ardahanlıyım' diyen herkesin görevi olduğunu dile getirerek, Rodi abi ve diğer toplum liderlerinden katkı sunmalarını beklediğimiz anlattım..
Ve bu hafta sonu Ardahan adını taşıyan derneklere başkanlık edenlerle bir araya gelmeyi ve son günlerde yaşanan gelişmelerin de içinde olduğu geniş çaplı bir toplantı ve bu toplantının ardından kamuoyuna bir açıklama yapmayı hedefleyen ARDAFED'in benim babamın değil, tüm Ardahan'ın olduğunun altını bir kez daha çizdim..
Bu anlattıklarım yeterli gelmez ise lütfen ARDFED'in intenetteki sayfasına bakıp, ARDAFED'in neler yaptığını, ne dediğine bakın derim..

**Erdoğan Barzani'ye Kızmıyor, Küsüyor..

22 Eylül'de yapacağını ileri sürdüğü referandumla 'Kürdistan Kurulsun mu?' diye soracak olan Barzani'nin bu referandumu yapamayacağına inananlardan biri olarak dikkat ettiğim diğer önemli bir nokta da Trump dahil neredeyse kızmadığı kimsenin kalmadığı Başkan Erdoğan'ın fatkedilmeyen tavrıdır..
Bu da milliyetçi tayfası başta olmak üzere herkesin şu günlerde bir hayli yüklendiği Barzani'ye Erdoğan kızmıyor ama küsüyor gibi bir tavrın içinde olmasıdır..
İran üzerinde ki ambargoyu delen ve Cari Milli Açığı bir hayli kapatan (!) Rıza Saraf ve 15 Temmuz'dan sonra el konulan Cemaat'in yeşil dolarların tükenmek üzere olduğu ve yeşil dolarların geldiği tek kapının Barzani Kürdistanın yönetimi olduğu şu günlerde Irak'tan ayrı bir ülkenin temelini atmaya hazırlandığı ileri sürülen Barzani'ye çokta kızmayan ama küsen Erdoğan'da biliyor ki; Birilerinin burada ki asıl hedefinin önce 15 yıldır AKP iktidarını ayakta tutan dolarların önünü kesmektir..
Ama asıl ve en önemli hedefin bölgede ki Türkler ile Kürtleri karşı karşıya getirmek, Türkiye'yi Ortadoğu bataklığına iyice çekmek, hatta parçalamaktır..
Bu nedenle benim bu gelişmeler arasında gördüğüm diğer önemli bir konu da Erdoğan'ın, ABD koruması da bir hayli sağlam olan Barzani üzerinden bölgede ki Barzani'nin kontrolünde ki Kürtlerle kavga etmektense zaten yıllardır var olan beraberliğe devam ettirmektir..
Ve bunun içinde yarısı Kürt olan Ardahan'ın CHP'li Milletvekili Öztürk Yılmaz gibi tez canlı davranmayıp, kırıp, dökmeden bu saate kadar dostu olan Barzani'ye nazikçe masajlarını verip, Barzani ile ortak olan bir çok diğer lider gibi ertelenmesini istediği referandum için çokta kızmadığını ama küstüğünü ima ediyor..
Ve bu işte yine karlı çıkacak olan Erdoğan'ın olduğunu da şimdiden söyleyeyim..
Nasıl mı?
Barzani son anda referandumdan vazgeçip, ertelerse sen gör o zaman Erdoğan'ın dünya lideri (!) olduğunu..
Çünkü gelişmeleri ve ertelenmesi muhtemel referandumu 8 sütun manşetlerle kamuoyuna pompalayacak olan Sarraf'ın, Feto'nun artıklarından kalan dolarcıklardan oluşturulan havuz medyasının manşetlerini görür gibiyim..
Ve bu manşetlerden etkilenip 2019 seçimlerinden %51'i %52 yapan benim milliyetçi seçmenimi..
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2796 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR
3 Yorum

ali aslan
10-04-2015 11:43:00

Valla güzel İlçe başkanı Terekeme İlbaşkanı terekeme mevcut aday terekeme olduk terekeme partisi.İl yönetimi Esar beyin şoförünün eşi kızkardeşi ilçe yönetimi şoförü olduk aile partisi :))))))) ne yapmaya çalışıyor Ensar bey

KEMAL
10-04-2015 09:24:00

BAŞAILAR DİLERİM BAŞARILI OLACAĞINZA DA İNANIYORUM

HAYIRLI OLUR İNŞALLAH
10-04-2015 09:22:00

KEMAL

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI