Reklam
Bugun...


Ardahan 97 nci Yıl Dönümünü Her Yerde Kutlandı..
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolasıyla yoluna devam eden Hanak Darıca Ardahan İl Derneği, Göle Senemoğlu ve Serinçayır Köy Derneklerinin katılımı ile çatısı altında bir araya gelen 56 Ardahan İl, İlçe ve Köy Derneğinin bulunduğu ARDAFED'in Bakırköy Botanikpark'ta düzenlediği kurtuluş gecesiyle İstanbul'da ki etkinlikleri bir kez daha taçlandırdı. Ardahan'ın yanı sıra yurdun çeşitli yerlerinde düzenlenen etkinliklerle bir araya gelen Ardahanlılar birlikteliklerini bir kez daha ortaya koydular.

Ardahan 97 nci Yıl Dönümünü Her Yerde Kutlandı..

**ARDAFED'in Kurucularınında Tam kadro katıldığı Gece Ulusal Basına Geniş Yankı Buldu..

Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümünü Kutlayan Ardahanlılar, başta Ardahan ve İstanbul olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinde 97 nci Yıl Dönümü dolaysıyla bir araya geldiler.

Ardahan'da Valilik ve Belediyenin ortaklaşa düzenledikleri kutlama etkinlikleri 56 Derneğin üyesi olduğu Ardahan Dernekler Federasyonu başta olmak üzere İstanbul ve diğer kentlerde ki Ardahan Derneklerince düzenlenen gecelerle de kutlandı.
**ARDAHAN'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'inci yıl dönümü, çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Vali Mehmet Emin Bilmez, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Belediye Başkanı Ak Partili Faruk Köksoy, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hasan Kaymaz, gaziler, kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Çelenk sunumu ile başlayan tören, Ardahan Valiliği önünde devam etti.
**ARDAFED İstanbul Gecesine Damgasını Vurdu..
Ardahan'da olduğu gibi yurdun çeşitli kentlerinde düzenlenen kurtuluş etkinlikleri İstanbul'da da ARDAFED'in gecesiyle taçlandı.
ARDAFED'in Kurucu ekibi Kurucu Başkan Güven Doğruyol'un ekibiyle katılıp, tam destek verdiği gecede yılın Ardahan Dernekleri, Yılın İşadamı ve Siyasetçilerine plaket verildi.
ARDAFED'in, Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığında ki mevcut yönetiminin tam kadro olarak üsetlendiği geceye Bakırköy Belediye Başkanı, Kağıthane Belediye Başkanı, Ardahanlı Yozgat Vali Yardımcısı Salih Altun, KAI Başkanı Sabri Yiğit, Ardahan Eski Milletvekili Ensar Öğüt, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, İSTOÇ Başkanı Nahit Kemalbay, Dernekler Kitabı yazarı Tuncer Dağ ve bir çok Ardahanlı yazarr başta olmak üzre 400'e yakın misafir ARDAFED'in düzenlediği geceye katıldığı görüldü.
Burhan Yıldırım'ın yanı sıra bir çok sanatçının sahne aldığı gecede Yazar Kenan Karabağ'ın sunumuyla Ardahan'ın kurtuluş yıllarının arka perdesi slayt eşliğin de katılımcılara izletildi.
İstanbul'da ki bir çok belediye başkanının kutlama çelenkleri gönderdiği ARDAFED'in Gecesine federasyona üye olan bir çok dernekte katılarak tam destek verdiler.
Celil Ünlü'nün Başkanlığını yaptığı Ardahan Eğitim Derneği, Göle Senemoğlu, Ardahan Gürçayır, Göle Serinçayır ve Yokuşdibi (Lori) derneklerinin yanı sıra ARDAFED'in kuruluşundan bu yana büyük emek veren Hafız Öztürk'ün ödüllendirildiği geceye Hanak Sefaköy Dernek Başkanı Atanur Çelik, Göle Arpeşen Dernek Başkanı Harun Yıldırım ile eski başkanı Yusuf Düz ve ekibi tam kadro katıldılar.
Gazeteci Erkan Sarıkaya ile Gürbüz Küpeli'nin de katıldığı gecenin yapıldığı saatlerde ARDAFED Üyesi olan Sancaktepe İl Derneği de Anadolu yakasında bir gece düzenledi.
Ardahanlı İşadamı Taner Tekin ve Volkan Süt'ün yanı sıra bir çok iş adamının destek verdiği geceye, ARDAFED'in de kurucu üye federasoynu olduğu Anadolu Konfederasyonu Başkanı Yusuf Tuncel ve Yönetimi, Cem Aynalının başkanı olduğu Damal Dernekler Federasyonu ve Damal Dernekleri, Aydın Karadağ'ın Başkanı olduğu Posof Derneği, Beykoz ve Murat Özer'in Başkanlığında ki Şişli Ardahan İl Derneği, Hanak Esenyurt Derneği, Özcan Diğmeci başkanlığında ki Meşedibi Köy Derneği Yeni ve Eski Yönetimi, Turgay Kafkaslı başkanlığında ki Küçük Sütlüce Köyü Derneği, Ardahan Eğitim Derneği, Şemsettin Şenel başkanlığında ki Bağdeşen Köy Derneği, Erol Yılmaz başkanlığında ki Yalanızçam Köy Derneği, Hoçvan Dernekleri gibi bir çok dernekte yönetimleri ile birlikte etkinlikte yer aldılar.**Kurtuluş Gecesini ARDAFED Yapıyor..

*22/02/2018 Tarihli Haber

Ardahan'ın Vatan Toraklarına Katılışını 97 nci Yıl Dönümü , İstanbul'da da Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen ve Bakırköy Botanikpark'ta bulunan 2HC adlı Restorant'ta bugün saat 19.00'da başlayacak olan bir gece ile kutlanacak.

Darıca Ardahan İl Derneği ile Göle Serinçayır Köyünün Derneklerinin katılımı ile çatısı altında bir araya gelen dernek sayısının 55'e ulaştığı ARDAFED'in Kurtuluş Gecesi Bakırköy Botanikpark'ta bulunan 2HC adlı Restorant'ta bugün saat 19.00'da başlayacak.
**Yılın Derneği İlan Edilecek, Turnuvanın Kuraları Çekilecek..
Aynı zamanda ARDAFED'in yönetim kurulu üyesi olan Kura Çözüldü adlı kitabın Yazarı Kenan Karabağ'ın hazırlayıp, sunduğu ve Ardahan'ın kurtuluş yıllarının anlatan Ardahan Fotoğraflarının ilk kez sergileneceği slayt gösterinin yanı sıra Sanatçılar Burhan Yıldırım, Leman Doğan ve Himmet Daşdemir gecede sahne alacaklar.
İlk kez düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülmesi hedeflenen 'Yılın Derneği'nin ilan edileceği gece de bu yıl 3 üncüsü düzenlenecek olan 'Ardahanlılar İstanbul'da Top Koşturuyor' adlı Futbol Turnuvasının kura çekimi de gerçekleşecek.
**Gündüz Ardahan'da, Gece İstanbul'da..
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi İçin ARDAFED' diyerek çıktığı yolda Ardahan'ın tanıtımını, Ardahanlıların bir araya gelerek başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde güçlü bir lobi oluşturası için çabalayan Ardahan Dernekler Federasyonun Bakırköy Botanikpark'ta bulunan 2HC adlı Restorant'ta bugün saat 19.00'da düzenleyeceği gece etkinliği öncesi Ardahan Valiliği ile Ardahan Belediyesinin birlikte organize ettiği kurtuluş etkinlikleri Ardahan'da start alacak.
Ardahan'da gündüz saatlerinde gerçekleşecek kurtuluş etkinlikler ardından İstanbul'da akşam saatlerinde ARDAFED tarafından düzenlenecek olan geceye tüm Ardahanlılar davet edildi.

**Kurtuluş Kahvaltısına

Milletvekili ve Generalde Katılacak..

*24/02/2017 Tarihli Haber

Güçlü Bir Ardahan Lobisi oluşumu için çaba gösteren ve bu yönde ciddi adımlar atmaya devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen 'Ardahan'ın 96. Yıl Dönümü Toplantısı' bir çok Ardahanlının yaşadığı İstanbul'da gerçekleşiyor.

*05/12/2015 Tarihli Haberler

Aynı zaman da Gazeteci olan Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı ARDA/FED tarafından organize edilen toplantıya Ardahan Milletvekili ve Ardahanlı Generalin yani sıra bir çok Ardahan Dernek Başkanının katılması bekleniyor.
İstanbul Avcılar-Beylikdüzü arasında bulunan E-5 (Londra Asfaltı) olarak bilinen yolun üzerinde ki 5 yıldızlı Eruo Park Otel'de düzenlenecek olan kahvaltılı toplantı da Ardahan ve Ardahanlıların birlikteliğinin konuşulması beklenmektedir.

**ARDAHANLI SANATÇILAR

FEDERASYONDA BİR ARAYA GELDİLER..

**Vali ve Başkan'da ARDAFED Başkanı Yılmaz'a Tebrik

Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanlığına getirilen Gazeteci Fakir Yılmaz'a Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve Belediye Başkanından tebrik.
Telefonla ARDA/FED Başkanı Fakir Yılmaz'ı arayan Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Fakir Yılmaz'ı kutlayarak, Yılmaz'ın üstlendiği bu zor görevde başarılı olmasını dilediler.

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın göreve geldiği günden bu yana hareketli günler yaşayan Ardahan Dernekler Federasyonunu topluca ziyaret eden Ardahanlı sanatçılar, ARDA/FED'in Genel Başkanlığına seçilen Gazeteci Fakir Yılmaz'ı ile ekibini kutladılar.

Ardahanlı sanatçılar olarak Ardahan Federasyonun vereceği her türlü göreve hazır olduklarını belirten Ardahanlı sanatçılar kendilerinin de Ardahan Sanatçılar Derneği kurmak için yeniden kolları sıvadıklarını belirttiler.

Ardahalı sanatçılar Mehmet Yılmaz, Murat Zorba, Mesut Avşar (Hozan Toso), Tahir Taşdemir, Yahya Bilican, Mustafa Aladağ, Cevdet Yılmaz, Murat Yılmaz, Özcan Burçalı, Erkan Ergezer, Edi Avşar, Meryem Kızılırmak, Himmet Daşdemir, Turgut Arpaçlı, İsmail Avcı'nın katıldığı toplantıya Türk Ulaşım-Sen'in İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Öztürk Çınar'ın yanı sıra bir süre önce Ardahan Federasyonuna katılma kararı alan Ardahan Merkez Meşedibi (Morofga) Köyü Derneği yöneticileri ve Morofga Köyü ARDA/FED Delegasyonu  Ercan Öztürk, Efendi Polat ile İbrahim Çelik'te toplantıya katılanlar arasında yer aldılar.

Ardahan Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fakir Yılmaz'ın yanı sıra ARDA/FED Başkan Yardımcıları Müttesim Sarıkaya, Hafız Öztürk, Yener Bayrakçı, Ramazan Tan, Özkan Mavzer, Sıtkı Dursun'un ev sahipliği yaptığı kahvaltlı toplantıda bir konuşma yapan ARDA/FED Genel Başkanı Gazeteci/Fakir Yılmaz, 'Ardahanlı sanatçıların yanı sıra bir çok Ardahanlıya heyecan getiren bu çalışmaların Ardahan ve Ardahanlıların o çok oluşturmak istediği güçlü lobiciliğe katkı sunacağına olan inancıyla sanatçıların da önce kendi ilçe ve köylerinin derneklerini ARDA/FED'e katılmaları yönünde ikna etmelerini öte yanda da bir an önce bir dernek çatısı altında bir araya gelmesini arzulamaktayız' dedi.

Sanatçılar adına söz alan Memhmet Yılmaz ise daha önce bir kez teşebüs ettikleri Ardahanlı Sanatçılar Derneği'nin kurma için yeniden kolları sıvadıklarını ve bu kez başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Tüm sanatçıların tek tek kendilerini tanıtıp, birer konuşma yaptıkları ziyaret pericop aracılığıyla anında canlı olarak twitter ve facebook üzerinden yayınlanarak ARDA/FED'de bir başka ilk'e imza atıldı.

**Biz Ardahanlıyla, Siz Atınız, İtinizle..

Adam Ardahan'ın yanında Kars'ı yetmedi Iğdır'ı kurtarıyor..

Ve bunun adına yılda bir geceler düzenliyor..

Yemekler, Kaşıklar, Çatallar, hatta kontörler çalıştığı belediyeden..

Adam Ardahan'ı, yetmedi Kars'ı da kurtarıyor..

Ve bunun adına gece diyor..

Arpasnın halkın parasıyla ayakta duran belediyenin beslediği Atları bir sağa, bir sola sürüyor..

Ve yere düşen cemre dolaysıylka erimeye başlayan buzların yarıkları arasında Ardahan kurtarılıyor..

Yetmedi Ardahan ile alakası olmayan ve faşizimin simgesi olarak adlandırılan Mehtercileri getirip, bir sağa, bir sola kıvırttırıyor..
Kaynak: ardahan haberi

Editör: Ardahan Federasyonu

Bu haber 5256 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI