Reklam
Bugun...


ARDAFED Toplumsal Duyarlılığa Dikkat Çekecek..
Kartal Maltepe sahilindeki etkinlik alanında her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “İl Tanıtım Günleri”nde 01 -07 Ekim tarihleri arasında Ardahan il tanıtım günleri yapılacak. Ardahan Dernekler Federasyonu ile İBB’nin ortaklaşa gerçekleştireceği etkinlikte yöreye özgü kültürlerin tanıtımının yanı sıra “Kültür-Sanat” çadırında da çeşitli etkinlikler yapılacak.

ARDAFED Toplumsal Duyarlılığa Dikkat Çekecek..

Kültür Sanat organizasyonu Veysel Boğatepe’nin, yardımcılığını ise Hülya Özkan’ın üstlendiği etkinlik çadırında yazarlar, karikatüristler, ressamlar, heykeltıraşlar, fotoğraf sanatçıları gibi farklı sanat dallarından sanatçılar bir araya gelecek. Yöresel sanatçıların sahne alacağı etkinlik süresince kendi standında kitaplarını imzalayacak olan Veysel Boğatepe ile İlyas Salman, H. Hüseyin Yalvaç, Kaan Polatlar gibi yazarlarda imza günlerinde okurlarıyla buluşacak.

Toplumsal sorunlara da dikkat çekilecek

Kültür-Sanat organizasyonu üstlenen yazar Veysel Boğatepe, sınırların kaldırıldığı günümüz teknoloji çağında yöreye özgü klişe tanıtımların yeterli olmayacağını ve kültür-sanatın evrensel olduğunu hatırlatarak bu yıl ilk defa Ardahan’lı olmayan sanatçılara da yer vereceğini söyledi. Etkinliğin yalnızca yöreyi tanıtmakla kalmayacağını, toplumun genel sorunlarına dikkat çekmek amacıyla araştırmacı-fotoğraf sanatçısı Ersin Alok’un “Anadolu-Tanrıların Dünyası”, fotoğraf sanatçısı Esin Koç’un ise “Çocuk Gelinler” adlı birer fotoğraf sunumu gerçekleştireceğini dile getirdi.

Gala Tv ve TRT'de Ardahan Tanıtım Günleri Konuşulacak..
Gala Tv ve TRT'de
 
Ardahan Tanıtım Günleri Konuşulacak..
*Arşiv Haber 22/10/2017
24-25-26 Kasım 2017 Tarihlerinde İstanbul Maltepe Sahilinde bulunan etkinlik alanında ilki gerçekleşecek olan Ardahan Günleri öncesi hazırlıklarına devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz bugün saat 17.00 ila 19.00'da konukları ile birlikte canlı yayında Gala TV'de olacak.

Ardahanlı siyasetçi,İstanbul Sancaktepe Belediye Meclis Başkanı Turgay Akpınar'ın katılacağı canlı yayında Ardahan Günleri ile ilgili program tartışılacak.

24-25-26 Kasım 2017 Tarihlerinde İstanbul Maltepe Sahilinde bulunan etkinlik alanında ilki gerçekleşecek olan etkinliği organize eden Öz İmaj Organizasyon Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Erdem Çaka'da katılıp, gerçekleşecek olan programda genel ve yerel sorunlarda konuşulması bekleniyor.
Programın bu haftaki konuğu Ardahanlı Aşık eynel Çınar olacak.
**TRT 1'de de Ardahan'ı Anlatılacak..
 
Bugün saat: 1700 ila 19.00'da Gala TV'de 'Hayata Dair' adlı programını canlı olarak suacak olan Ardahan dernekler Federasyonu Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz pazartesi günüde TRT 1'de tüm dünyaya Ardahan'ı anlatacak.
TRT 1'de her pazartesi günleri canlı olarak yayınlanan Kent Meydanı adlı programın konuğu olacak.
TRT 1'de her pazartesi günleri yayınlanan Kent Meydanı adlı programın canlı yayın konuğu olacak olan Gazeteci Fakir Yılmaz Ardahan'ı anlatacak.
TRT 1'de yayınlanan ve programcı Ayşe Yürük'ün hazırladığı Kent Meydanı adlı programın sunucusu Bilge Demirağ'ın konuğu olacak olan Fakir Yılmaz 24-25-26 Kasım Günlerinin amacını da anlatacak.

**Ardahanlı Gazeteciler ARDAFED’de Toplanacak

*30/09/2017 Tarihli Haber

Başkanlığını, Ardahanlı Gazeteci Fakir Yılmaz’ın yaptığı Ardahan Dernekler Federasyonu, ‘Başta İstanbul’da Olmak Üzere Yurt Genelinde Güçlü Bir Ardahan Lobisi’ çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Ardahan Derneklerini ARDAFED’in Genel Merkezinde bir araya toplayan ARDAFED bu hafta da İstanbul ve Kocaeli’nde bulunan ve ulusal, yerel gazeteler de emek veren Ardahanlı Gazeteciler ile bir araya gelmeyi hedefliyor.
Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Yönetimi, pazar günü, saat 18.00’da merkezi İstanbul/Şişli’de bulunan ARDAFED’de bir araya gelmeyi düşündükleri ve davetlerini kabul eden Ardahanlı Gazeteciler ile başta ARDAFED’in çalışmalarını olmak üzere bir milyona yakın Ardahanlının yaşadığı İstanbul’da düzenlemeyi düşündükleri ‘Ardahan Günleri’ öncesi hemşehri gazetecileri bilgilendireceklerini belirttiler.
 
**Konu Hakkında Yapılan Çağrıda Şöyle Denildi..
 
Sayın Ardahanlı Gazeteci Meslektaşlarım..
Yurt genelinde olduğu gibi başta sizinde yaşadığınız İstanbul, Kocaeli, Ankara ve İzmir'de ki Ardahanlıların GÜÇLÜ BİR ARDAHAN LOBİSİ çatısı altında bir araya gelmeleri için mücadele veren Ardahan Dernekler Federasyonun 1 Ekim 2017 Pazar Günü, Saat: 18.00'de Ulusal ve Yerelde bulunan ARDAHANLI GAZETECİLER TOPLANTIS'nı hatırlatırken bu toplantımızda siz hemşerilerimize yöresel yemeğimiz MANTI ikram edeceğimizi belirtir saygılar sunarız..
ARDAFED
Yönetimi Adına
Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı
Gazeteci
Fakir Yılmaz
05322678015
Not: Arkadaşlar bende telefonu olmayan ama sizin yakınınızda yada uzağınızda tanıdığınız Ardahanlı gazeteci arkadaşımız varsa onuda toplantı hakkında bilgilendirip, adımıza toplantıya davet ederek toplantımıza katabilirseniz Ardahan adına seviniriz..
"Gazete çıkaran arkadaşlarımın gazete arşivlerinden birer adet gazete getirmesini rica olunur..
*Toplantının yapılacağı ARDAFED'in adres ve yol konumu ektedir..

**ARDAFED ÖĞRENCİLERE BURS VERECEK..

*14/09/2017 Tarihli Haber

'Yurt Genelinde Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarına aralıksız devam eden İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu İstanbul Maltepe ve Beykoz'daydı.

Maltepe Belediye Başkanı ve Beykoz Kaymakamını ziyaret eden ARDAFED Yönetimi ziyaret ettiği yerlerde Ardahan ve Ardahanlılar anlatmaya devam ediyor.
Ardahanlı Üniversite öğrencilerine burs vermeye hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu yönetiminin ziyaret ettiği Maltepe Belediye Başkanı Alıi Kılıç ve Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırıcı'ya İstanbul'un yanı sıra yurt genelinde oluşturulmak istenen Ardahan Lobisi hakkında bilgi verdiler, görüş alış verişine bulundular.
Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürünü de makamında ziyaret ederek oluşturulan Ardahan Lobisininin Ardahan ve Ardahanlıların başka kentlerin gölgesinde olmadığını ve ülkenin en önemli stratejik kentlerinden biri olduğunu anlatan ARDAFED Heyetine Beykoz Ardahan İl Derneği Yönetimi de eşlik etti.
**Yönetim Bugün Toplanacak..
Yaz sezonu, kızş sezonu demeden çalışmalarına aralıksız devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu bugün bir araya gelerek başta Ardahanlı Üniversite Öğrencillerine burs verilmesi konusu olmak üzere bir dizi konuyu görüşeceği de alınan bilgiler arasında oldu.

**ARDAFED Maltepe Belediye Başkanını ziyaret edecek..

*12/09/2017 Tarhli Haber

Başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' oluşturma çabalarına aralıksız devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu yeni bir Ardahan İl Derneğinin kurulma çalışmalarının devam ettiği İstanbul'un Maltepe İlçesinin Belediye Başkanını ziyaret edecek.

20 Milyonluk İstanbul'da olduğu gibi başta Ankara'da olmak üzere Bursa ve İzmir gibi metropolerde bulunan Ardahanlılar güçlü bir çatı altında bir araya getirmeye çalışan ve çatısı altında bulundurduğu 50'nin üzerinde Ardahan Derneğiyle birlikte 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarına aralıksız devam eden ARDAFED yarın saat 11.00'da İstanbul'un önemli ilçelerinden olan Maltepe Belediye Başkanını ziyaret edecek.

ARDAFED Tarafına yapılan açıklamada şöyle denildi;
 
Sayın Ardahanlı Dernek Başkanım;
Sayın Ardahanlı İşadamları ve İşkadınları hemşirelerim;
Sayın Ardahanlı gazeteci meslektaşlarım;
"Yurt Genelinde Güçlü Bir Ardahan Lobisi" çalışmalarına aralıksız devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu 13 Eylül 2017 Çarşamba günü, Saat 11.00'da Maltepe Belediye Başkan Ali Kılıç'ı makamında ziyaret edecektir..
Bu önemli ziyaretimize sizinde; 'Güçlü Bir Ardahan Birlikteliği'ni ortaya koyma adına katılmanızı önemle arzuluyor, saygılar sunuyorum..
ARDAFED Yönetimi
adına
Başkan Fakir Yılmaz

**Kura Derneği ARDAFED'le Birlikte Kura'ya Sahip Çıkıyor..

*13/06/2017 Tarihli Haber

Üzerine yapılacak olan Beşikkaya HES Barajı ile bilikte suyunun büyük bir bölümünün önü kesilerek Çoruh'a akıtılacak olan Kura Nehri için bir basın açıklaması yapmaya hazırlanan Kura Nehrini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Ardahan Dernekler Federasyonu ile birlikte kamuoyuna bir açıklama yapacak.

Alınan bilgilere göre merkezi Ardahan'da bulunan ve başkanlığını Şener Uslu'nun yaptığı 'Kura Nehrini Koruma ve Güzelleştirme Derneği' ile Ardahan Dernekler Federasyonun birlikte hazırladıkları basın açıklamasını Kura Nehrinin yanı başında kamuoyuna duyuracakları ve suyu çalınmak istenen Kura Nehrinin suyunun Ardahanlıların olduğunu bir kez daha duyuracak.
Konu hakkında bir açıklama yapan Kura Nehrini Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şener Uslu şunları söyledi.
'Yıllarca Kars ve Erzurum sömürüsünde kalan Ardahan'ımız şimdi de Artvin'in sömürüsüne girilmesi istenmektedir. Ardahan Kura Nehrinin yani Ardahan'ın can suyunun Çoruh Nehrine bağlanması bu memlekette akıllara şu soruyu getirmektedir. Gerçekten bu memleket ne kadar sahipsiz? Nerede siyasilerimiz? Ne iş yaparlar? Şov için gazeteci olanlar, cemiyet kuranlar, büyük şehirlerde Ardahan'ın sırtından geçinen federasyonlar ne iş yaparlar? Böyle önemli bir konu da memleketlerine neden sahip çıkmazlar? Ardahan Belediyesi syn Faruk Başkan Kura Nehrini kurutuyorlar, Ardahan'ın can damarını yok ediyorlar, siz köprü yapıyorsunuz emeğinize ve çalışmalarınıza saygı duyuyorum fakat önce suyumuzu korumalıyız, Kura Nehri Ardahan'ındır öyle kalmalıdır, lütfen tüm Ardahanlıların vede özellikle siyasilerin bu konuya ağırlık vermesi gerekir. Saygılarımla' dedi.
**ARDAFED'le Kura Derneğinin yanında Kura'ya Sahip Çıkacak..
 
Kura Nehrini Koruma ve Güzelleştirme Derneği birlikte kamuoyuna bir açıklama yapacak olan Ardahan Dernekler Federasyonu Kura Nehrinin çalınmak istenen suyunun tüm Ardahan ve Ardahanlılar ilgilendirdiğini ve her Ardahanlıyım diyenin bu önemli konuya duyarlı olması gerektiğine dikkat çekmek için Kura Derneğinin yanında Kura'ya sahip çıkıyor.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz onu hakkında yaptığı açıklamada, 'Bizler yıllardır gerek gazetelerimiz aracılığıyla gerekse başına bulunduğumuz stk'lar kanalıyla hep dikkat çektiğimiz bu önemli konuya tüm Ardahanlıların duyarlı olmasını bekliyoruz.' dedi.
Perşembe günü saat 14.00'da Kura Nehrinin yanı başında yapılacak olan basın açıklamasına tüm Ardahanlılar davet edildi.

**Kura Çalınıyor Kimin Umurunda ki?!..

Yazıma başlamadan önce başta Ardahan'da olmak üzere yurt geneline adeta 'Yurtta SUS Konseyi' adlı bir konseyin olduğunu ve bu konseyin kurucularından çok, üyelerinin suskunluğu tercih ettiğini baştan belirtmek isterim..

Çünkü susmayıp, gazetecilikte, sanal ortamda çırpınanların hain ilan edildiği bir dönemin yaşandığı bir ülke de onca sorun ve sıkıntının yaşandığı ve en önemlisi son olarak nehri çalınmak istenen Ardahan'da da yaşananlara kimsenin gıgı çıkmıyor..
Dün, köy köy dolaşıp gezdiğim Düz Ardahan köylerini çok yakından ilgilendiren haberimizi manşet yapan gazetemizi dağıtırken çeper dibinde oturmuş, dünya yansa bana ne deyip, hükumetten gelecek yeni desteklerden başka bir şey düşünmeyen köylülerin haberimizin başlığına baktıktan sonra 'zaten bir şeye yaramıyor' deyip, adeta can damarlarına yaklaşan bıçak gibi Kura Nehrinin önünü kesecek olan Beşikkaya Barajında, 'Olsun iş buluruz, arazilerimiz istimlak edilir, para kazanırız' demeleri dikkatimizden kaçmıyor..
O köyleri dolaşırken İstanbul başta olmak üzere batıda ki Ardahanlıların bu duruma nasıl baktığına göz atmak için başta yine Düz Ardahan olarak bilinen Ardahan'ın batıda ki köy dernek başkanlarından bazılarını aradım ve konuyu birde sözlü anlatarak ne yapılabileceğini uzun uzun konuşsam da anladığım tek şey İstanbul ve batıda ki Ardahanlıların da Kura'nın yönünün değiştirilip, suyunun çalınmak istenmesi karşısında çokta duyarlı olmadıklarını anlıyordum.
Çünkü onların da derdi başta HES barajları olmak üzere bölgede yapılması muhtemel yatırımların atadan, deden kalma arazilerini paraya çevireceğini ve kendilerine düşecek mirası düşündüklerini görüyordum..
Sarzep köyünden girip, Çetinsu köyü üzerinen Beşikkaya HES Barajının olumsuz olarak birinci olarak etkileyeceği Yalnızçam köyünden Ardahan'a döndüğümde başında bulunduğum Ardahan Gazeteciler Cemiyetine kargo ile bir mektup geldiğini görüyordum..
Kargonun poşetini açıp baktığımda ve içinde ki mektubu okuduğum da adeta şok oluyordum, 'Biz neyin mücadelesini veriyoruz?' derken..
Çünkü mektubu yazan Çıldırlı M. A. adlı kişi mektubunda bana yönelik olarak aldığı satırlarda kendisinin İstanbul Maltepe Küçükyalı da oturduğunu ve Ardahan'ın Çıldır ilçesinde yakınlarının olduğunu ve bu yakınlardan kendisine miras kaldığını ancak bu mirası alabilmek için kimseye ulaşamadığını yazıyor ve mirası almak için benden yardım istiyordu..
Yani kısacası Kura Nehri çalınıyor, kimin umurun da dedirten bu gelişmeler karşısında bende bir Ardahanlı olarak, bir gazeteci olarak, bir değil iki stk başkanı olarak ne yapabilirimi düşünüyordum hemde kara kara ve kafayı yememek için..

Kura'nın Suyunun Çalındığının Belgesidir..

Gazetelerimizin yıllardır üzerinden ısrarla durup, başta düz Ardahan köyleri olarak bilinen Ardahan Ovasında ki insanların dikkatini çekmeye çalıştığı Kura Nehrinin suyunun çalınacağı yönünde ki haberlerimiz ortaya çıkan yeni belgelerle bir kez daha teyit edildi.
Kura'nın Suyunun Çalındığının Belgesidir..

Ardahan'ın Göle Ovasında doğup önce Göle Ovasına ardından Ardahan Ovasına daha sonra Hanak ve Çıldır'da ki doğal hayata hayat veren Kura Nehrinin suyunun önü Beşikkaya HES Barajı aracılığıyla kesilip tünellerle Çoruh'a akıtılacağı ortaya çıkan projelerle artık netleşti.

**Ardahan Ovası Kuruyacak, Diğer HES'ler susuz kalacak..
 
Projenin gerçekleşmesi ve Ardahan'a hayat veren Kura Nehrinin suyunun %78'nin tüneller aracılığı ile Çoruh nehrine akıtılmasıyla Ardahan Ovası kuruyacak.
Kura Nehrinin üzerinde ki diğer HES Barajlarını da olumsuz olarak etkileyeceği belirtilen bu duruma dur demek için şimdiye kadar ciddi bir adım atmayan Ardahanlıların yaşananları uzaktan seyretmesi kentin geleceğine de olumsuz yönde etkilemesi beklenmektedir.
 
**Park'a garaj istemeyen çevreciler bu işe ne diyecek?
 
Aynı zamanda Türkiye'den doğup, Gürcistan'a uzandığı için uluslararası bir su kaynağı olan ve Ardahan'ın simgesi konumunda ki Kura Nehrinin inşası suyunun çalınıp, Beşikkaya HES Barajı kanalıyla Çoruh nehrine akıtılmak istenmesi karşısında sessizlik içinde olan Ardahanlıların tepkisi merakla beklenmektedir.
Son günlerde kent içinde ki Milli Egemenlik Parkının altına yapılmak istenen kapalı garaja karşı çıkanların, kağıt üzerinde Kura Derneği kuranların ve en önemlisi Düz Ardahan olarak bilinen alanda ki köy dernekleri, muhtarlarının ve Kura Nehri üzerinde ki diğer HES Barajlarının sahiplerinin bu duruma ne diyecekleri de merak edilen diğer bir konu.

**Önüne HES Konulacak Olan Kura Şehirle Buluşabilir mi?

*08/01/2016 Tarihli Haber

Bir kaç gündür Ankara'da bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Ardahan Valisi Ahmet Deniz AK Parti  Ardahan Milletvekili ile birlikte gittiği bakanlıklarda Ardahan’da uygulamaya çalıştıkları projeler konusunda iktidar temsilcileri bakanlık, genel müdürlüklerinden destek istemeye devam ediyor.

Son olarak bu yıl başlanması beklenen Beşikkaya HES Barajı ile önü kesilerek, Ardahan Ovasına hayat veren suyunun %70’ine yakının Karadeniz’e akıtılacağı Kura Nehriinin yanı başında bulunan ve yıllardır boşaltılmasına karşın bir ekmek fırını dolaysıyla Askeri Bölge ilan edilen Aziziye kışlasının belediyeye verilmesi istendi.
Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Ardahan’a gelen zamanın Milli Savunma Bakanının önün keserek açtığı pankart ile Ardahanlılara erilmesini istediği Aziziye kışlası konusunda bir kez daha hükumet yetkilikleri ile görüşen Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ile Ardahan Valisi yeni Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ile görüştüler.

**BELEDİYE BAŞKANI NİYE YOK?

Ardahan Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Ankara’a bulunan Ardahan heyeti ile birlikte Ardahan ve bölge sorunlarına çözüm bulmak için bakanlıkları ve kurumları ziyaret etmeye devam ediyor.
Daha önce Bölge Milletvekilleri ile Bakanları ziyaret eden Atalay, Ardahan Heyeti ile bir çok Bakanı ve Kurumları ziyaret ederek Bölge sorunları ve talepleri gündeme taşıdığı bildirilirken, Ankara’da bulunan Ardahan Heyetinin içinde AK Partili Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un neden bulunmadığı da merak konusu oldu.
Son olarak Kültür Bakanı Mahir Ünal'ı ziyaret ederek, bölgedeki kültürel etkinliklerin bölge gençliği ile buluşması istemini dile getirildiği öğrenilen ziyaretlerde Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da ziyaret edildiği bilgisi alındı.
Bu ziyarette de ise Bakan Yılmaz’a bölgesel sorunları iletilerek, gerekli yatırımları Ardahan'a yapılmasını istendiği bildirildi.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay'ı da ziyaret eden Atalay; Ardahan Valisi Ahmet Deniz ve AK Parti İl Başkanı Yusuf Demirci'nin de için de olduğu Ardahan heyeti, daha öncede Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'yi ziyaret ederek Ardahan'a İç Gümrük Müdürlüğü sözü aldıkları ileri sürülen Ardahan heyetinin son olarak ziyaret ettiği  ve İlimize sosyal sorumluluk kapsamında yapılması gerekenler üzerine Tanap Genel Müdürü Saltup Düzyol'u ziyareti sonrası Ardahan Valisi Ahmet Deniz ile birlikte Maliye Bakanı Naci Ağbal'ı ziyaret edilerek Ardahan Valiliği ile Ardahan Belediyesinin ortak projesi olan ''Şehirle Nehrin buluşması'' için Ardahan Aziziye Kışlasının sivilleştirilmesi için gerekli mali yatırımın yapılması konusunda fikir/alışverinde bulundukları bildirildi.                          ww.kuzeyanadolugazetesi.com

**Kızdırıyoruz..

Gazeteciliğin kerpetenlendiği, bir konuyu haberleştirmek için yada yorumlarken bin kez düşünüldüğü bir süreçte  ülkede olduğu gibi Ardahan’da da haber yapmanın bir hayli sıkıntılı durum olduğunu görmekteyiz.
Bunun en son örneği Ardahan’a geldiğim ilk gün yaptığım haberlerin yine birilerinin şekerini bozduğunu ve birilerinin bir hayli kızdığını öğreniyorum.
‘Hastanenin Etrafı da Hasta’ başlıklı haberimize bir hayli tepki gösteren genel sekreteri olmayan hastane yöneticileri yaptığımız haberin içeriğine bakıp, dikkat çekilmek istenen konuya el atması gerekirken personeli toplayıp, bize karşı alınacak olan önlemleri tartıştıklarını hatta olur ya hastanelik bir işimiz olması halinde yardım edilmemesinin emir edildiğini öğreniyoruz. 
Yıllardır hastanenin imkanlarından yaralanıp, kendilerine hastane kuracak kadar zenginleştiğini de bildiğimiz bu yöneticilerin ben yokken bir hayli rahat olduğunu ve gelir gelmez yaptığım haber ile rahatlarını bozduğumu ortaya koyan bu gelişmeye bakınca kendilerine solcu, demokrat deyip, AKP dahil her iktidara yaranmayı iyi bilenlerin bize kızması kadar doğal bir durum olmaz..
Çünkü rahatları bozulanlar bize kızmazsalar gazetecilik yapmıyoruz demektir.. 

**KURA YİNE COŞTU..

*18/05/2015 Tarihli Haber

Derindere ve Bağdeşen köylerinde sağanağın sele dönüşmesi sonucu taşan dere, bahçe ve tarım arazilerinde hasara yol açtı..

Ardahan'da iki köyde sağanağın sele dönüşmesi sonucu taşan dere, bahçe ve tarım arazilerinde hasara yol açtı.

Sabah saatlerinde etkili olan sağanaknedeniyle merkeze bağlı Derindere ve Bağdeşen köylerinin içinden geçen dereler taştı. Taşkından dolayı bazı evlerin istinat duvarları çöktü, köylerdeki tarım arazileri ile araçlar sular altında kaldı.

Derindere'de 12, Bağdeşen'de ise 4 evin su altında kaldığı taşkın nedeniyle köylerde hasar oluştu.

Taşkının ardından iş makineleri ile köylere giden Ardahan İl Özel İdaresi ekipleri, dere yatağında genişletme çalışması yaptı.

Derindere'de yaşayan Paşa Dede, ilk kez böyle bir yağışla karşılaştıklarını belirterek, "Sağanak ve yüksek kesimlerdeki karların erimesi sonucu derede taşkın yaşandı. Şu an başta benim olmak üzere çoğu vatandaşın tarım aletleri sular altında kaldı. Şükürler olsun can kaybımız yok" dedi.
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: Ardahan Haberler

Bu haber 8418 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI