Bursa Escort
Reklam
Bugun...


ARDAFED Göle Kadın Meclisiyle Bir Araya Geldi..
24-25-26 Kasım 2017 Tarihlerinde İstanbul Maltepe İlçesinde bulunan etkinlik alanında 'Ardahan'ı tanıtma Günler' ni gerçekleştirmeye hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu bir taraftan da Ardahanlılarla bir araya gelmeye devam ediyor.

ARDAFED Göle Kadın Meclisiyle Bir Araya Geldi..

Geçtiğimiz gün Ankara'ya bir çıkarma yapan ve Ardahan Milletvekilleri ile Ankara Ardahan Federasyonuyla bir araya gelen İstanbul Ardahan Federasyonu geçtiğimiz hafta sonu çok önemli bir çalışmaya daha imza attı.

**Ardahan Dernekçiliği Tarihine Bir İlk:
Ardahanlı Kadınlar Bir Aradaydı..
Başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde güçlü bir Ardahan Lobisi çalışmalarına ara vermeden sürdüren Ardahan Federasyonu geçtiğimiz hafta sonu önemli bir etkinliğe daha imza attı.
Ardahanlı İş Adamı Veysel Karatay'ın desteği ile Göle Kadın Meclisine bir kahvaltı veren ARDAFED'in Kadın Kolları ekibi Göleli kadınlarla bir araya geldi.
Türkan Deli'nin Başkanlığını yaptığı, zilif Cengiz, Sevda Bağrıyanık, Ayşe Bayraktar, Figen Odabaş, Pembe Toprak, Emine Sönmez, Sema Öztürk, Aysel Akan, Dilek Deli Topçu, Dilek Gündü Baki, Nayime Yılmaz, Nermin Ayaz, Bengül Ateş, Çimen Polat Akkuş, Tülin Kaya, Hazal Akan, Suna Değirmenci, Nevin Çelik, Ebru Kaya, Sevgi Kayıkçı, Yağmur Sarıyel, Havva Sarıyel, Dilber Esmer, Aysel İnce, Damla Polat, Yudum Polatve, Nevin Çelik ve Damallı Gazeteci Gül Göyük'ün katıldığı toplantıya ARDAFED Kadın Kolları Başkanı Name Fidan Yılmaz ve başında bulunduğu Ardahan Derneklerinin ve Federasyonlarının en üzt çatısı olan ARDAFED'in çalışmaları hakkında Ardahanlı Kadınlara bilgi veren Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz ev sahipliği yaptı.
Ardahan Dernekçiliği tarihinde bu kadar Ardahanlı kadının bir araya geldiği kahvaltılı toplantıda kendilerin bu imkanı sunan KARATA SÜRÜCÜ KURSLARI'nın Yönetim Kurulu Başkanı, Ardahanlı İşadamı Veysel Karatay'a teşekkür edildikten sonra bundan sonra nelerin yapılabileceği ve toplumun anası, eşi, kız kardeşi ve en önemlisi olmazsa olmazı olan kadınların o çok istenen ama hep sekteye uğratılan Ardahan Birlikteliğine nasıl bir katkı sunulacağı masaya yatırıldı.
Aynı zamanda Göleli Kadın Meclisinin Toplantısının da gerçekleştiği toplantı da söz alan kadınlar kadınsız bir çaba ve çalışmanın başarıya ulaşmayacağının bilinmesinin altını önemle çizerlerken, Göleli, Hanaklı, Damallı, Posoflu, Çıldırlı kadınların Ardahanlı kadınlarla el ele vermesinin zamanının gelip, geçtiğini de belirttiler.
Bu önemli toplantıya zeynel Odabaş, Öztürk Polat, Murat Fidan ve Levent Kaya'da söz alıp, görüşlerini belirterek Ardahanlı Kadınlara eşilik ettiler.

ARDAHAN VE GÖLE OVASI SİT ALANI OLDU!..

*31/01/2017 Tarihli Haber

Ardahan ve Göle Ovalarının da içinde bulunduğu Tarıma elverişli durumdaki 141 bölgenin Büyük Ova Koruma Alanı olarak belirlendiği karar Resmi Gazete’de yer aldı.

Tarım arazilerini koruma planı çerçevesinde Türkiye genelinde koruma altına alınacak ovalara ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yürürlüğe girdi.

Bu karara göre, “büyük ova” statüsü verilen toplam yüz kırk bir bölgede tarım dışı faaliyetlere artık izin verilmeyecek.
Bakanlar Kurulu’nun Bazı Ovaların Büyük Ova Koruma Alanı Olarak Belirlenmesine İlişkin Kararı, Resmi Gazete’nin 21 Ocak tarihli mükerrer sayısında yayımlandı.

**Korunacak alan sayısı düştü..
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tarımsal üretim potansiyeli yüksek, erozyon, kirlenme, amaç dışı veya yanlış kullanımlar gibi çeşitli nedenlerle toprak kaybı ve arazi bozulmalarının hızla geliştiği ovaları, büyük ova koruma alanı olarak belirlendi. Kararın eki listede yer alan haritalarda, Bakanlık tarafından belirlenen ovaların adları ve sınırları gösterildi.
Ovaların sınırları içerisinde yer alan onaylı planlı alanlar ile Kararın yayımı tarihi itibariyle ilgili mevzuatı uyarınca tarım dışı kullanma izni verilmiş olan alanlar, söz konusu hükmün kapsamı dışında olacak.

 

Kararın yayımı ile birlikte yürürlüğe giren Kararın eki listede Toprak Koruma Kurulu Kararı Alınan Ovaların listesi ile haritaları yer aldı.
Başbakan Binali Yıldırım ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik daha önce 184 ovanın SİT alanı ilan edilerek koruma altına alınacağını açıklamışlardı.

***Ovaların bulunduğu iller

Karara göre, büyük ova koruma alanı olarak belirlenen 141 ovanın bulunduğu iller şöyle:
Adana, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Ankara, Ardahan Ovası ve Göle Ovası, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bingöl, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir, Kars, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Şırnak, Tokat, Uşak, Van ve Yozgat.

**GÖLE DERNEĞİ'DE ARDAHAN FEDERASYONA KATILDI!..

*29/01/2016 Tarihli Haber

Merkezi İstanbul Şişli'de bulunan ve her geçen ün yeni bir deneğin üyesi olduğu Ardahan Denekle Federasyonuna Göle Deneği'de katıldı.

***ÜYE DENEK SAYISI 51 OLDU!..

2010 Yılında kurulan ve he eçen gün yeni bir Ardahan Derneğinin katılımıyla gün geçtikçe Ardahanlıların Buluştuğu Merkez konumuna gelen Ardahan Dernekle Federasyonuna Göle'den de bir dernek daha katıldı.

Gazeteci Fakir Yılmaz'ın genel başkanlığına geldikten sonra hareketli günler yaşayan ve ortaya koyduğu çalışmaları ile diğer dernekleri de tetikleyen Ardahan Dernekler Federasyonuna katılma dilekçesi veen en son dernek GÖLE MERKEZ DERNEĞİ oldu.

Kurbanı Demir'in başında bulunduğu Göle Derneğinin katılımı ile ADA/FED çatısı altında bi araya gelen denek sayısı da 51 oldu.

**3 DERNEK DAHA ÜYE OLUYOR..

Göle Mekez Deneğinin katılımı ile çatısı altında bir araya gelen dernek sayısının 51 olan Adahan Dernekler Federasyonuna üye olmak için başuru hazırlıklarını sürdüren 3 Ardahan Derneği ile bu sayı daha da artacak.

Göle Merkez Derneğinin Başvurusu;

ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU 
Ardahan İli Göle ilçesinde faaliyette bulunan Göle Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu olarak almış olduğumuz karar doğrultusunda; Ardahan Dernekler Federasyonuna katılma kararı aldık.

Bu konuda gerekli girişimler başlatmış bulunmaktayız.. sivil toplum örgütleri olarak üzerimize düşen görevimiz görkemli kaz geçeler düzenlemek değil, sosyal, kültürel etkinlikler içki masalarında yapılmamalı. bölgeyle köprü kurması gereken dernekler siyasete alet edilmemeli, gerekli yardımlaşmalar, çalışmalar yürütmek bizlerin aslı görevi olduğunu unutmamak gereİR.

Bundan dolayı Göle Merkez Derneği olarak Ardahan Dernekler Federasyonu ailesine katılma kararı almış bulunmaktayız. 
Göle Merkez Derneği Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan
KURBANİ DEMİR

**STK’LARI HATIRLADILAR!

Gazeteci Fakir Yılmaz’ın Ardahan Dernekler Federasyonu başkanlığıan gelmesiyle birlikte iyiden iyiye hareketlenen bölgede ki stk’lar siyasilerce de dikkate alınmaya başladı.

Cumuhurbaşkanının bundan sonra hemşehri dernekleri ile görüşeceği yönünde ki haberler ardından bugüne kadar seçimden seçime dernekleri iyaret eden siyasilerin ard arda stk temsilcileri ile görüştükleri dikkat çekerken son olarak Ardahan’ın Göle İlçesi Belediyesi de ilçede ki stk temsilcileri ile bir araya geldi.

**BAŞKAN İSMAİLOĞU'DAN BİR İLK DAHA..!
STK'larla BİR ARAYA GELDİ..

Göle Belediyesi Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Başkan Akın İsmailoğlu, Belediye Meclis Üyeleri Nurbay Gürbulak, Deniz Demir Göle İl Genel meclis üyeleri Yaşettin Özyıldırım, Yaşar Yıldırım ile ilçede ki STK temsilcileri katıldılar.
Açılış konuşmasını yapan Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu; ''bu toplantı değil, bir sohbet ve tanışma sohbeti olarak Göle'mız için neler yapabiliriz ve şehrimizin yaşam koşullarını daha iyi nasıl yukarılara çekerek şehrin dinamiklerini nasıl hayata geçirebiliriz?'' diyerek katılımcılara teşekkür etti.

**ORTAK AKIL, ORTAK KARAR ŞEHRİ YUKARILARA TAŞIR!

Daha önce bir çok halk toplantısı ve bilgilendirme toplantısı ile meslek kuruluşları ile bir araya geldiklerini belirten başkan İsmailoğlu; STK'ları önemine vurgu yaparak önemsediklerini şehrimiz için ''ortak akıl, ortak karar şehri yukarılara taşır, ortak akıl, ortak karar çıkmadığı zaman istismarlar oluşur.''diyerek inançları gereği Allah insanı yaratırken ayrı dil ve düşüncelerde yaratmış ve kulluk yapmada ortak ayrımsız kılmıştır, bunun için ortak aklın;din, kimlik. cinsiyet ayrımı yapmadık daha iyi bir yaşam için ortak karar olması gerekliğine inanıyoruz.
Daha önceden yapmamız gereken fakat seçildiğimiz günden beri ilçemizin en büyük sorunları olan su ve yeraltı sorunlarına yoğunlaştığımızdan ve bütün birimlerimizle bu doğrultuda yoğun çalışmamızdan dolayı bir türlü fırsat bulamadığımızdan dolayı gecikmeli yaptığımız fakat bundan sonra sık sık bir araya geleceğiz dileğinde bulundu.

**DÜŞÜNÜYORUZ..! YAPTIK..! PROJELENDİRDİK..!

Başkan İsmailoğlu;düşünüyoruz, yaptık, projelendirdik diyerek ilcemizin daha yaşana bilir bir yer olması için neler yapabiliriz noktasında Sivil toplum örgütlerimizle birlikte çalışarak ilçemizin geleceğinin şekillenmesi adına ortak karar alıp uyum içerisinde fikirlerimizi paylaşarak güç birliği yapıp eksiklerimizi ve kusurlarımızı görmek istediklerini, göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları ve projesi tamamlanan ve ihalesi yapılanlarla proje aşamasında olan ve yapmayı düşündükleri ve üzerinde çalıştıkları projeler hakkında bilgilendirme amaçlı kısa bir slayt gösterisi sunumu eşliğinde bilgi aktardı.

Bir çok STK temsilcisinin şehrin sorunları ve yapılması konusunda düşünce ve eleştirilerini aktardığı sohbette, söz alan İl Genel meclis üyeleri; Yaşettin Özyıldırım ve Yaşar Yıldırım; Göleli olma bilinciyle mecliste parmak kaldırmak değil, Göle'nin hakkı olanları savunmak olduğunu söyleyerek 2016 yılı programları hakkında bilgi verdiler.
Dernek temsilcilerinden Göle Dernek Başkanı Kurbani Demir Göle adına izlenimlerini anlatarak belediyenin eksiklerini ve yanlışlıklarını dile getirerek toplantının önemine değindi . Senemoğlu Spor Kulübü Başkanı İsmail Keleş de ilçe genelinde ki sıkıntıları dile getirerek yapılması gereken konular hakkında düşüncelerini aktardı. Toplantının sonlarına doğru söz alan Göle Gençlik Spor Kulubü başkanı ve ilçe spor ve gençlik hizmetleri müdürü Halil İbrahim Yılmaz da sosyal ve kültürel faliyetlerin yapılması konusunda düşüncelerini aktarırken bir sonraki toplantı için fikirlerini beyan etti.
Yapılan eleştirileri ve sunulan önerileri dinleyen Göle Belediye Başkanı Akın İsmailoğlu ve Belediye Meclis başkan Nurbay Gürbulak STK başkanlarının eleştiri ve önerilerini dinleyerek konu hakkında doyurucu bilgiler sundular. olumlu ve samimi ortamda geçen sohbet sonrası toplu resim çekilerek son buldu.

Toplantıya katılan STK'lar: 
Göle Derneği, Kurbani Demir, Göle Gençlik Derneği Halil İbrahim Yılmaz, Fakülte Derneği Ömer Turan , Gaziler Derneği Cemal Kaya, Kızılay Sabahattin Çetin
Senemoğlu Spor İsmail Keleş, Göle Belediye Spor Çayan Çapan Çayırbaşı Spor Vahit Atasoy, Kurs talabeleri Mikail Yılmaz, Büyükaltunbulak Derneği Göksal Yıldırım            

Haber: www.kuzeyanadolugazetesi.com

**ESENYURT BELEDİYE OTOBÜSÜ GÖLE SOĞUN DA DONDU..!

Günlerdir eksi 40'ların üzerinde seyreden Göle soğuğunda donan Esenyurt belediyesi aracı da dondu.
Göle'nin Çardaklı köyündeki bir cenaze için gelelen hemşirelerimizi getiren otobüs park ettiği yerde dondu.iki gündür tamircilerin onarmaya çalıştığı otobüse Göle belediye görevlileri ve Göle halkı da ateş yakarak yardımcı olmaya çalışıyor.

 Zaman zaman esprilerde neden olarak; ''Esenyurt Belediyesi Göle de dondu..!''
İki günlük uğraş sonrası nihayet donu açılan otobüs İstanbul'dan getirdikleri yolcularını alarak hareket etti
Kaynak: Göle Haber

Editör: Göle Haberleri

Bu haber 4172 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI