Reklam
Bugun...


ARDAFED GENEL BAŞKANINI DA GETİRDİ!
Dün akşam ARDAFED Genel Merkezinde yönetim ve dernek başkanları ile bir araya gelerek, son etkinliğini masaya yatıran ve bu etkinliğe destek verenlere plaket veren ARDAFED çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Bugün, Başakşehir ve İBB Başkanını ziyaret edecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu aynı gün Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısını ARDAFED'de misafir edecek.

ARDAFED GENEL BAŞKANINI DA GETİRDİ!

4,5 yıldır başında olduğu ve Mayıs ayında yapılacak olan Genel Kurul'da yeniden aday olmayacağını açıklayan Gazeteci Fakir Yılmaz'ın Başkanlığına gelmesinden bu yana olmazı olduran, ilklere imza atan Ardahan Dernekler Federasyonu bir ilki daha gerçekleştirdi. 
Ziyaret ettiği belediye başkanları ve misafirlerinin gerçekleştirdiği iade-i ziyaretlerle ARDAFED'de ağırlamaya devam eden ve bugün Başakşehir Belediye Başkanı ile İBB Belediye Başkanıyla görüşecek olan Ardahan Dernekler Federasyonu aynı gün yani bugün de Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcı Ahmet Yılmaz'ı Şişli'de bulunan genel merkezinde misafir edecek. 
Bir ilk'e daha imza atarak, İstanbul'da 5 günlük dev bir organizasyonla açık alanda, Almaya'da salonda Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Kurtuluşunu gerçekleştiren Ardahan Dernekler Federasyonu, CHP Genel Sekreterin'den sonra bir partinin genel başkanını da etkinliğine getirdi.
Eski Başbakanlardan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun da katıldığı, 'Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının 99. Yıl Dönümünü, 5 günlük şölen ile 6.dev etkinliğini tamamlayan Ardahan Dernekler Federasyonu İstanbul Bakırköy Botanikpark'ta ki etkinliğinin yanı sıra Almanya'da da Ardahan Günleri yaptı.
Mayıs ayında yapılacak olan ve Fakir Yılmaz'ın yeniden aday olmadığını açıkladığı İbrahim Beşli ile Özcan Düğmeci'nin aday olduklarını açıkladıkları kongre hazırlıklarına da başlayan ARDAFED bugünde önce Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret ettikten sonra aynı zamanda Ardahanlı olan Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz'ı Şişli'de bulunan Ardahan Dernekler Federasyonunda misafir edecek.
BİR İLKE DAHA İMZA ATAN ARDAFED ARDAHANLILARI İSTANBUL'U GEZDİRDİ..BİR İLKE DAHA İMZA ATAN
ARDAFED ARDAHANLILARI
İSTANBUL'U GEZDİRDİ..
03/12/2019 tarihli haber
Ardahanlı İş İnsanları ile 5 yıldızlı otellerde tanışma, birlikte iş yapma adına bir araya gelmeler, yeni dernekler kurdurma, kadın komisyonu ile hareket etme, Ardahan'ı tanıtma etkinlikleri, futbol turnuvaları düzenleme, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin de aralarında olduğu belediyeler, siyasi parti, İSO, İTO gibi kurumları ziyaretler gibi bir çok önemli ziyaretler gerçekleştren ARDAFED İstanbul'u Ardahanlılara tanıtmaya başladı.
ARDAFED ORTAYA KOYAR,
BİRLERİ ARDINDAN NAL TOPLAR..
Ardahanlı İş İnsanları ile 5 yıldızlı otellerde tanışma, birlikte iş yapma adına bir araya gelmeler, yeni dernekler kurdurma, kadın komisyonu ile hareket etme, Ardahan'ı tanıtma etkinlikleri, futbol turnuvaları düzenleme, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinin de aralarında olduğu belediyeler, siyasi parti, İSO, İTO gibi kurumları ziyaretler gibi bir çok önemli ziyaretler gerçekleştirme, Ardahan'a baro kurulması, İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Ardahan ve ilçelerinde olduğu gibi Almanya'da toplantılar düzenleme, ücretsiz kitap dağıtımı, kültür, sanat sokakları ve çadırları oluşturma, siyasilerin yanı sıra aydınları bir araya getirme, ülkenin olduğu gibi Avrupa'nın en yüksek gökdelenin de burs gecesi düzenleme gibi bir çok önemli çalışmalara imza atan ve 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' parolası ile son 4,5 yılda ortaya koyduğu çalışmaları ile İstanbul'da bulunan federasyonlar arasında ilk 30'da olan Ardahan Dernekler Federasyonu bir ilki daha gerçekleştirdi.
Ardahan STK'larının en üst çatısı konumunda olan ve yaptığı çalışmalarıyla başta bölge dernek, vakıf ve federasyonlarına olmak üzere İstanbul'un yanı sıra diğer batı kentlerinde ki Ardahan oluşumlarına örnek olan Ardahan Dernekler Federasyonu Ardahan'ın Tanıtma Günleri gibi dev organzilerinden sonra şimdi de İstanbul'u Ardahanlılara tanıtma çalışmalarının 2 incisini gerçekleştirdi.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Gazeteci Fakir Yılmazın başına geçtikten ve Ardahanlı Kadın Komisyonu kurulduktan sonra bir çok stk'ya örnek olan çalışmalar ortaya koyan Ardahan Dernekler Federasyonu ARDAFED bu kez Ardahanlıları İstanbul'da denizde ve tarih yerlerde gezdirdi.
Son olarak bazılarına da örnek olan ve bu çalışma ardından bir çok stk'nın da harekete geçip, 'Bizde yapıyoruz' deyip ama yaptıklarına dair bir makbuzu kamuoyu ile paylaşmamasına karşın Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine Burs Kampanyası başlatan ve burs verdiği öğrencilere dağıtılan bursları makbuzları ile kamuoyuna sunan ARDAFED bu kez İstanbul'u Ardahanlılara tanıtma çalışmaları organize etti.
Önce Sarıyer ve Üsküdar'da düzenlediği Vapur gezileri ile Ardahanlıları İstanbul Boğazını gezdiren ARDAFED son ve Ardahan stk'çılığında bir ilk daha olan çalışmasıyla da İstanbul'un tarihi ve kültürel alanlarını Ardahanlılara tanıtıp, İstanbul'u gezdirdi.

Biri Bal Festivali olmak üzere 'Ardahan'ı Tanıtma Günleri' adlı 5 dev organizeye imza atan Ardahan Dernekler Federasyonu bugüne kadar 43 Ardahanlı Üniversite öğrencisine burs vermesiyle ortaya koyduğu çalışmaları bugüne kadar kaz geceleri dışında çokta çalışma ortaya koyamayan diğer dernek, vakıf ve federasyonlarda örnek oldu.

ARDAFED ANITKABİRDEYDİ!..
*Arşiv Haber 11/11/2019 Tarihli Haber
Ardahan'lı Üniversite öğrencilerine burs desteği kampanyasını sürdüren ARDAHAN DERNEKLER FEDERASYONU ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü unutmadı..
ARDAFED Kadın komisyonunun organize ettiği ve Şişli Belediyesinin de araç sağladığı bir gurup Ardahan'lı kadın Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Olan M. Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81.yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabirde düzenlenen törenlere katılmak için İstanbul Şişli'de  bulunan ARDAFED genel merkezinin önünden Şişli Belediyesinin sağladığı  araçla Ankara'ya gittiler.

   ARDAFED kadın komisyonu üyelerinin bu anlamlı ziyareti Ulusalcı geçinip Atatürk'ün gölgesinde hazır photoshoplarla günü göstermelik olarak ananlara da ders mahiyetinde oldu.
ARDAFED'den Göle Kadın Meclisine Tam Destek...
*Arşiv Haber 19/10/2019 Tarihli Haber
Üniversite öğrencilerine yönelik burs kampanyasını sürdüren ve bugüne kadar 50'nin üzerinde öğrenciye burs veren ve bu yönde ki çalışmalarına devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu Kadın Komisyonu, Mali Müşavir Türkan Deli'nin başkanlığını yaptığı Göle Kadın Meclisini ziyaret etti.
Gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığını yaptığı ARDAFED Kadın Komisyonu ve Başkan Fakir Yulmaz'ın yerinde ziyaret edip, çalışmaları konusunda yanında olduklarını belirttikleri Göle Kadın Mecşsi Başkanı Türkan Deli ARDAFED'in ziyaretinin çok anlamlı olduğunu belirterek, he zaman yan yaya olmamız gereken bu birlikteliğin daha büyümesi için Göle Kadın Meclisi olarak her zaman Ardahan ve Ardahan Dernekler Federasyonun yanında olduklarını belirtti.
Bugün Türkan Deli'ye dün bizlere hatta Ardahan'a çok önemli bir Kültür Evi kazandıran Akçam ailesine yapılan çirkin saldırıların tek amacının, 'Güçlü Bir Ardahan Birlikteliği' nin yani ARDAFED'in sloganı olan 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmaları ve çabalarını baltalamaktan öte bir şey olmadığına dikkat çeken ARDAFED Genel Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz bu tür çirkin ve alçakca saldırılara karşı kalanların öncelikle bir birlerine destek vermesi ve tüm ayrımşımcılara karşı birlikte hareketin mutlak olduğunu ve bu mutlakiyeti bilen ARDAFED larak ziyaret edip, şevki kırılmak istenen Göle Kadın Meclisi ve Başkanının yanında oldukları ortaya koymak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirtti.
 
ARDAFED'DEN 3. BURS DESTEĞİ!..
 
Hedef 75 Öğrenciye Burs Katkısı..
*Arşiv Haber 15/10/2019 tarihi Haber
'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarına devam eden Ardahan dernekçiliğinin en üst çatı örgütü konumunda ki Ardahan Dernekler Federasyonu, ARDAFED Ardahanlı Üniversite öğrencilerine 3. kez burs desteği verdi.
Birilerinin, 'Bizde burs verdik, veriyoruz' derken bu yönde bir makbuz ya da girişimde bulunmadığı bir süreçte verdiği sözleri çaba ve çalışmaları sonrası belgeleri ile yerine getirmeye devam eden ARDAFED yeni burs desteğini daha gerçekleştirsek bu yöndeki çabasını yayınladığı belgelerle kamuoyuna bir kez daha duyurdu.
**Burs Kampanyası Devam Ediyor..
 
Son olarak ARDAFED Kadın Kollarının öncülüğünü yaptığı iki önemli etkinlikle gündemi adeta sallayan ve ülkenin olduğu gibi Avrupa'nın en yüksek gökdeleninde düzenlediği, 'Ardahanlılar Zirvede' adlı gecede başlatılan 'Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine Burs Kampanyası' çalışmasına ara vermeden devam eden Ardahan Dernekler Federasyonu, İstanbul'un her tarafına bir kez daha Ardahan ismini yazdırdığı son Ardahan'ı Tanıtma Günleri ile Ardahan adına yakışır etkinliklerle bir kez daha kendisini hissettirmenin onurunu yaşadı.
Geçtiğimiz yıllarda yaptığı ilk Ardahan'ı Tanıtma Günlerinde olduğu gibi son etkinlik öncesi ve sonrası da Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine burs vermeyi sürdüren ARDAFED'in bu yönde başlattığı ve ARDAFED Kadın Kollarının yürüttüğü, 'Ardahanlı Üniversite Öğrencilerine Burs Desteği' kampanyasında 22 öğrenciden sonra 18 öğrenciye daha burs desteği verilmesi ile devam ediyor.
ARDAFED daha önce ki yıllarda da 20 Öğrenciye burs vermişti.
ARDAFED HESAP NO; Vakıf Bank Şişli Şubesi
TR950001500158007297404844
Kuzey Kıbrıs ve KAI'ler, KAISIAD'cılar..
 
Kuzey Kıbrıs'ı hala devlet olarak tanımayan ülkeler arasında bulunan Azerbaycan'a giden Başkan Erdoğan'ı dinlerken bu ziyaretin 2. Bir Kuzey Kıbrıs Vakasının yaşanmaması için olduğunu da anlar gibiydim.
Çünkü komşu devlet Suriye sınırlarının geçilip, başlatılan harekatın dünya devletlerinin büyük bölümünce eleştirildiği ve başta,  'Bir birleri ile savaşsınlar, ben silah satıp, seyirci olacağım' diyen ABD'nin yen yaptırımları ile karşılandığı şu günlerde kardeş denen Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı vakıasının sanki kardeş denenlerin bile, 'Su değil, klan akıyor' diye baktığı hareketi zedeleyecek 2 nci bir vakıanın yaşanmasının engellendiğini bu ziyarette yapılan açıklamalarda anlıyor gibiyim..
Neyse ben burayı çok uzatmadan diğer bir savaşa, pardon operasyona yok canım harekete konuyu getirmek istemekteyim.
Çünkü Azerbaycan'ın da dünyaya açılan kapısı konumunda olan ülkemin Kafkaslara açılan kenti Ardahan'ın da Suriye'ye yönelik yapılan hareket gibi birileri tarafından anlaşılmadığı ve diğer illerin adı ile gölgelenmek istendiğini görmeye, izlemeye devam ediyoruz.
Ülkede 81 Vilayetin olduğunu ve bu kentlerin birinin de Ardahan olduğunu anlatmaya çalıştığımız şu günlerde Ardahan'ın adını öne çıkarma çabalarımızı yok sayma, gölgeleme isteyen çetenin başını çekenlerin ülkeme karşı bir araya gelen BM ve Arap Birliği gibi KAI, KASIAD adı altında bir araya gelip, başta İstanbul metropolünde olmak üzere ülke genelinde kurdukları diaspora yine poz vermiş.
Bir önceki yazımda adlarını NAL TOPLAYANLAR koyduğu bu diasporanın bana özel art niyetli çaba ve çamurlarının aslında Ardahan'a ve Ardahan adına zarar verdiğini anlamayanların da iki arada bir derede kalırlarken benim gibi net tavırlarını ortaya koymamaları dolaysıyla Ardahan adı düşmanlarının ömrünü uzatmakta..
Ve dün Ardahan'ın yeniden vilayet olmasını bir türlü içine sindiremeyen 3. Lige çıkmasını engelleyen, Ardahan'ın 9 köyünü olduğu gibi gölünü çalmak isteyen, Kars-Tiflis-Bakü Demir yolunun güzergahını değiştiren bir kentin gölgesinde kurtarmaya çalıştığımız Ardahan adını öne çıkardığımız son yıllarda Ardahan ile birlikte vilayet olan kentin havalana bile sahip olduğunu bile görmek istemezlerken KAI; KASİAD saçmalıkları bizim yaptıklarımız örnek alıp, arkamızda nal toplamaya çalıştıklarını görürken Başkan Erdoğan'ın çaba ve çalışmalarını anlayan ve onu hala Başkan olarak orada tutan toplumun bunlara da ders vermesini bekliyoruz.
Evet bir kez daha yayınlayarak anlamayanların anlamasını sağlamaya çalıştığımız nir önceki yazımız aynen şöyle;
 
Nal Toplayanlar..
Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanının 'Akan su değil kandır' diyerek, karşı çıktığı ülkenin diğer sınırında ki gelişmeleri izlediğimiz şu günlerde Kafkaslara açılan diğer bir sınırımız da bulunan kent için verilen mücadeleyi anlamayan nal toplayıcıların bugünlerde yine nal toplamaya çıktıklarını görüp, öğreniyorum.
Hayırlı olsun dediğim ve yaptıklarımızla örnek olmanın haklı gururunu yaşadığım şu günlerde Kocaeli ve Maltepe -'de birilerinin bizim yaptıklarımızı kopyalayıp, sözde iş yapmaya çalışanları da kutlarım.
Ama başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde bir kenti tanıtma mücadelesi vermeye çalıştığımız şu günlerde tarafımızca bu yönde ortaya konan çabaları anlamayıp, engellemek, gölgelemek için çabalayanların bir araya gelip, topladıkları nalların sayısını saymaya kalkarsak ülkenin en büyük metropolü  İstanbul'dan ülkenin diğer sınırında bulunan Ardahan'a yeni bir yol çizilir..
Başta KAI, KAISİAD saçmalıklarının yanı sıra bizi anlamayıp, bize yönelik özel kıskançlıklarından kurtulamayanların bir kentin geleceği için ortaya konan çabaları anlamayanların kurduğu koalisyon ekibi ile gölgelenmek istenen bir kenti tanıtma, anlatma çabası içinde bulunan bizlerin son 4,5 yıldır ortaya koyduğu çaba ve çalışmalar karşısında yeni bir fikir, öneri ya da etkinlik düşünemeyenlerin yaptıklarımızı, ortaya koyduklarımızı, geride bıraktıklarımızı kopyalayıp, aynısını yapmaya çalışanların nal toplayan jokeyler gibi bir duruma düştüğü şu günlerde yaptıklarımızı kopyalamaları da güzel bir şey..
Evet son olarak ülkenin ve Avrupa'nın en yüksek gökdelenin de düzenlediğimiz ve üniversite öğrencilerine burs katkısı sağlamaya çalıştığımız geceden hemen sonra 20 milyonluk kentte, İstanbul'da adını her tarafa yazdırdığımız ve diğer 80 vilayet gibi tek başına bir vilayet olduğunu, valisi, kaymakamları, belediye başkanları, ilçeleri, köyleri olduğunun anlatmanın yanı sıra 3 gümrük kapısına sahip, iki ülkeye komşu, balı, sütü, et, petrol ve doğal gaz boru hatları ile bu ülkenin stratejik kentlerinden biri olduğunu anlatmaya çalışırken bizim yaptıklarımızı bizi kopyalayıp, yapmaya çalışanların nal toplamaktan öte bir şey yapmadıkları da bir gerçektir.
Olsun hiç yoktan en azından örnek olduğumuz, teşvik ettiğimiz bunlarda iyidir diyerek diyeceğimiz tek şey var oda; daha dün olmaz, yapamaz denenleri olduran, yapan bir ekibin başında olan biri olarak yaptıklarımız ardından bizleri örnek alıp, nal toplasalar da iyi toplamalar derim..

KAI'NİN BURS ADI ALTINDA TOPLADIĞI
 
PARALAR KİMLERE GİDİYOR?.
*ARŞİV HABER 19/12/2015 Tarihli Haber
Ardahanlıların Ardahan adını kullanmaktan öte Ardahan'a yönelik hiç bir şey yapmadığından yakındığı KAI'lerden olan Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı yine burs adı altında para topladı.
Başkan ve yönetiminin Ardahan'ın kaç köyünün olduğunu bile bilmediği ve Ardahan'a yönelik ciddi bir katkısı olmamasına karşın Ardahan adını kullanıp, burs parası adı alında topladığı paraları kime nasıl, hangi yöntemler ile dağıttığı bir sır gibi saklanırken, bu öğrencilerin kim, kaçının Ardahanlı olduğu da bilinmiyor.
23 Yıl önce kurulmasına karşın İstanbul'un lüks otellerinde düzenlediği geceler ile başta Ardahanlı işadamları olmak üzere Karslı, Iğdırlı iş adamlarından toplanan paraların nereye gittiği bilinmezken bu paraların büyük bölümünün vakfın müdürü, çalışanlarına maaş diye ödendiği de iddia edilmektedir.
KAI Vakfı'nın bu konuda ne diyeceği ve bugüne kadar kime, hangi öğrencilere ad ad olarak ne kadar burs verdiğini açıklamasını bekleyen iş adamları burs adı altında toplanan bu paraların verildiği ileri sürülen öğrencileri kendilerinin bile tanımadığını da ileri sürmeleri dikkatlerden kaçmıyor.
 
**ARDAHAN FEDERASYONU: ARDAHANLI İŞ ADAMLARI FEDERASYONLARINA, DERNEKLERİNE SAHİP ÇIKSIN, KENDİ TANIDIĞI ÖĞRENCİLERE BURS VERSİNLER..
 
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz internetteki logoları bile Kars olarak adlandırılan KAI'ler adı altında Ardahan ve Ardahanlıların sömürüldüğünü üzülerek yakından takip etmeye devam ediyoruz. Ardahan'a beş kuru faydası olmayan bu tür kurumların Ardahan adını kullanmasınıda şiddetle kınıyoruz. Ve burada bir kez daha diyoruz ki; Ardahanlı idareciler, siyasiler, iş adamları, Ardahanlılar öneclikle kendi memleketleri olan Ardahan'ın derneklerine, vakıflarına, federasyonlarına önem versinler. Ardahan'a beş kuruş faydası olmayan, kime ne bursu verdikleri doğru dürüst bilinmeyen KAI denen Ardahan adını sömürenleri çok seviyorduk o zaman niye ayrıldık, tek başımıza vilayet olduk. Kaldı ki bu KAI denen oluşumlarda Ardahanla birlikte vilayet olan Iğdırlılar yok denecek kadar azdır. Ardahanlının maraba olarak kullanıldığı ama siyasete, ticaretten, tanıtımda gölgelendiği KAI'lere gitmek, onları desteklemektense gelin siz önce Ardahan'a sahip çıkın, Ardahanlı yakından tanıdğınız akraba, köylülerinizin çocuklarına burs verin. Lüks otelse biz onuda sağlar, o toplantıların alasını yaparız' diyerek sözlerine şöyle devam etti; 'Ardahanlıların KAI denen sözde Ardahan sevdalılarından uzak durmasını ve Adahan ülkemin serhat kenti, 75. vilayeti, ülkemin Kafkaslara açılan kapısı, Doğunun Karadenize açılan kilidi, stratejik bir kenttin insanları olarak önce kendi aralarında birliği oluşturmalıdırlar.' dedi.Kaynak: ardahan haberi

Editör: Ardahanlı İşadamları Haberi

Bu haber 8421 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI