Reklam
Bugun...


Araba çarptı, Tarihi Silahı Yakalattı!
Ardahan merkez da yaşaşan bir trafik kazasında ilginç bir durum yaşandı. Alınan bilgilere göre Ardahan merkez de bulunan bir caddede karşıdan karşıya geçmek isteyen ismi öğrenilemeyen şahsa özle bir şirkete ait servis aracı çarptı. Çarpma sonucu yaşaşan kaza ardından olay yerine gelen polis yerde çok eski bir silah gördü. Yapılan araştırmada Kore Gazisine ait olduğu öğrenilen eski silahın aracın çarptığı şahsın üzerinden yere düştüğü ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Araba çarptı, Tarihi Silahı Yakalattı!

Açıkyıldız AK Parti İlçe Başkanı Oldu!

AK PARTİ'DE SON DAKİKA GELİŞMESİ..

*Arşiv Haber: 13/05/2019 Tarihli Haber

İl Başkanının görevden alınıp, alınmayacağının tartışıldığı ve Merkez İlçe Başkanı Fırat Avşar'ın 31 Mart Mahalli İdareler seçimleri ardından istifa ettiği Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan Merkez İlçe Başkanlığına Göleli Özgür Açıkyıldız atandı. 5 isimin baş vurduğu Açıkyıldız'ın atamasının yapıldığı AK Parti Ardahan İl Yönetiminde de gruplaşmaların yaşandığı da ileri sürülmektedir.  İlçe Başkanlığı için Osman Yıldız, Özgür Açıkyıldız, Ercan Ürker, Doğukan Yılmaz ve Fatih Aksoy başvurmuştular.

Baydar, Atalay, Bektemür, Altun Bir Üstte..

*18/03/2015 Tarihli Haber

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesi adaylarını belirlemeye çalışan AK Parti Genel Merkezi iki aday adayı daha eledi.

Saffet Kaya ile birlikte Fatih Rüştü Yılmaz'ı, Orhan Akdemir'i, Cavit Çetin'i, Yunus Yeni'yi Ergün Çelik'i, Abdullah Topçu'yu ve M. Akif Avşar'ı eleyen AK Parti Genel Merkezi Yunus Baydar'ı, Orhan Atalay, Hamza Bektemur ve Sali Altun'un değerlendirmeye aldı.

GARSON VE ASKER!

7 Haziran olmadı, 1 Kasım.. Olmadı 31 Mart.. Daha olmadı 23 Haziran seçimleri ve başkanlık dahil ekonomiye büyük hasar veren diğer bir çok seçim ile halen yüz göz olduğumuz bu süreçte iki adım ileriye gitmesi için uğrunda verilen onca ağır bedele karşın bir adım ileriye gidemeyen özlemi çekilen demokrasiyi tartışmaya devam ediyoruz.
İktidara geldiği günden beri askeri vesayet dahil bir çok antidemokratik uygulamayı ortadan kaldıracağını, resmi devlet lojmanları dahil milyonlar yutan makam araçları gibi devletin bütçesini hortumlayan onca işi engelleyeceğini ileri sürüp ilk yıllarda bu yönde ciddi adımlar atan ardından 28 Haziran seçimleri öncesi Kürt seçmenden oy almak uğruna buzluktan çıkarıldığı ileri sürülen barış süreci dahil bir çok demokratik adımlar atan dünkü iktidar halen bugün ki iktidardır.
Adı, Adalet ve Kalkınma olan mevcut iktidarın son olarak 31 Mart seçimleri ardından ortaya koyduğu tavırlarla Adaleti de, piyasaları ve toplumu her geçen gün daraltan ve de bunaltma noktasına getiren ekonomik politikalarıyla Kalkınmayı da yüzüne gözüne bulaştırmanın sıkıntısı içinde o ilk yıllarda ki demokratik adımlarından vazgeçen de aynı iktidardır.
Aynı iktidarın başı olan Başkan Erdoğan'ın son açıklamalarında demokrasinin beklentileri içinde olan ''hukuk mevzuatımızı gözden geçirilmesi gerekiyor'' derken bunları yapacak olanların 17 yıldır iktidar olan partisinin ve kendisinin olduğunu unutması da bu iktidarın işine geldiğinde Demokrasiyi, Adaleti, Hukuku hatırladığını ortaya koymaktadır.
Gelelim bugün ki yazımıza başlık olan Garson ve Asker meselesine..
Aslında ''Kürt Memet Nöbete'' olması gereken başlığımızda bu ülkenin meselesi Garson ve Asker meselesi demokrasinin ana meselesidir.
Yani son olarak CHP'li kadın milletvekili Nurhayat Altaca'nın 31 Mart seçimleri ardından mecliste yaptığı konuşmada yaşananların darbeye yol açtığını ima etmesi birilerinin kafasında halen askeri nöbetçi olarak gördüğünü ve zamanı geldiğinde nöbete çağrılacağını ima etmesidir.
Yani demokrasin önünü açacaklarını iddia edenler, iktidara geldikten sonra bu iddialarını unutanların askeri yönetimlerdeki gibi '' Ben Bilirim'' diyerek yönetim şekillerini kınarken bilinç altlarında hala askeri nöbete çağırdıkları da diğer bir gerçektir.
İşte burada mevcut iktidarın ve muhalefetin askeri cunta veya yönetim anlayışını tetikleyen, akıllara getiren ve de söyleten antidemokratik uygulamaları işlerine geldiğinde kullanmamaları değil asıl unutulmaması gerekenin demokrasinin olduğunu bilmeleri ve işi Garson Askere bırakmamaları gerekmektedir.
Çünkü adı üstünde, Garson!
Yani isteneni yapan Garson da, Asker de, Sivil de, Siyasetçi de olabilir..
Ve görevi yapacak olanın Garson, Asker değil ona işveren sivildir, halktır, halkın seçtiği siyasetçidir.
Görevi de yapması gereken asker değil, sivildir, siyasetçidir..
Bunun olması ve devam etmesi içinde Askeri vesayetlerden uzak, iktidarın gücünden faydalanıp antidemokratik uygulamaları demokrasiymiş diye yutturmamak, birilerinin yani solcu, aydın, demokrasi yanlısı parti olduğunu iddia eden ama kendi beceriksizliğini hep başkalarına becertmeye çalıştığı ileri sürülen CHP'li kadın vekilin işaret ettiği o anlayışı tetiklememek ve asıl 'biz biliriz, bildiğimizde sandıkta ortaya koyarız' diyen halkın demokrasi istemiyle başına gittiği sandığa saygı göstermektir..Kaynak: Fakir Yılmaz

Editör: Gazeteci

Bu haber 8320 defa okunmuştur.

YORUMLAR
2 Yorum

ÖZCAN KANMAZ
24-03-2015 16:03:00

Baydar, Atalay, Bektemür, Altun Bir Üstte..rnHABER DOĞRU İSE 23.03.2015 TARİHİNDE ARDAHAN STK' LARIN KULLANDIĞI OY LİSTESİNDE 12 ADAY ADAYININ İSMİ VARDI,rnHANGİSİ DOĞRU ACABA ?

Yunus AKIL
18-03-2015 22:29:00

Sayın yetkililer,rnYerel basın, yerel kamusal alanın oluşmasında en önemli araçlardan biridir. Bu anlamda ardahan ilinde yayın yapan bütün yerel basın büyük zorluklar içinde bu görevini yerine getirmektedir. Ancak bu görev yerine getirilirken uyulması gereken en önemli etik kuralları basın ahlak ilkeleridir. Bu ilkelere uyan basın hem kamusal bir işlevi yerine getirmiş olur. Hemde toplumun gerçekleri öğrenmesini sağlayarak toplumun aydınlanmasına katkı sunar. Ancak bu gün bir arkadaşımın telefon ile beni araması sonucu İsmimin "Baydar, Atalay, Bektemür, Altun Bir Üstte.." başlıklı yukarıda haberde etik dışı ve gerçeklerle örtüşmeyen bir biçimde geçtiğini öğrenmiş bulunmaktayım. Anılan parti ile hiçbir ilişkim olmadığını, bu partiye hiçbir başvuruda bulunmayacağımı başta Göle ve Ardahan kamuoyu olmak üzere herkes bilmektedir. Bu bilindiği halde benim siyaseten asla bir araya gelemeyeceğim insanlarla birlikte adımın geçirilmesi etik değildir. Lütfen haberinizi düzeltirmisiniz.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI