Bugun...


ANMADA DA AYRI! Atatürk Ardahan'da da Anıldı.. Ama ayrı ayrı ve başkanlar olmadan..
MANŞETİMİZ HALK TV ARACILIĞIYLA TÜRKİYE VE DÜNYAYA TAŞINDI.. Gazeteci İsmail Küçükkaya'nın ekibiyle birlikte hazırlayıp, her sabah Halk TV'de canlı olarak sunduğu 'Yeni Bir Sabah' adlı programda yerel gazeteler manşetleri arasında yer alan gazetemiz manşeti tüm ülke ve dünya kamuoyunca okundu.

ANMADA DA AYRI! Atatürk Ardahan'da da Anıldı.. Ama ayrı ayrı ve başkanlar olmadan..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 

https://www.youtube.com/channel/UCDwxU5TIdZejp-mbbNw5fmw

Ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk Ardahan’da aynı anda iki ayrı etkinle birbirine 700 metre uzaklıkla bulunan ayrı büstlerin önüne konulan çelenkler ardından düzenlenen etkinliklerle anıldı.
Valiliğin kentin protokolü ile valilik önünde,
CHP’liler ise Milli Egemenlik Parkında ki Atatürk büstleri önünde Atatürk’ü andıkları görülürken bu durum her resmi gün ve törenlerinde yaşanmakta.
CHP Ardahan İl Başkanı ve yönetimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün 84. Ölüm yıl dönümü anma programı kapsamında , il Başkanlık çelengini Milli Egemenlik Parkında bulunan Atatürk Anıtına sundu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 84. ölüm yıldönümü dolayısıyla, Vali Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Vekili Albay Veli Altınay ve Belediye Başkanı Faruk Demir tarafından Valilik binası önünde ki Atatürk anıtına çelenk sunuldu.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata veda ettiği saat olan 09.05'te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi.

BURSA VALİSİ HABERİMİZ ÜZERİNE 
İLK MESAJINI GÜNCELLEYİP DÜZELTTİ!

Bursa Valisi Yakup Canpolat'ın dün valilik sitesinde yayınladığı Atatürk’ü anma mesajında 'Türkiye son 20 yılda, Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlemesini kararlılıkla sürdürmektedir.' satırlarını yayın grubumuzun arasında bulunan Çıldır Gazetemizde manşete çekilip, sanalda paylaşılınca bu mesaj gece yarısı al acele güncellenip, yenilendiği dikkat çekti.
İlk mesajında ülkenin 80 yılını görmezden gelen ve ‘son 20 yılda, Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlemesini kararlılıkla sürdürmektedir.' diyen Bursa valisi yayınımız ardından bu satırları kaldırıp, valiliğin sitesini al acele güncellediği dikkat çekerken bizim ekran resmi aldığımız bilmiyordu.

Hanak'ta Başkansız Anıldı..

İki dönemdir belediye başkanı olmasına karşın sürekli ilçe dışında olan
CHP’li Hanak Belediye Başkanı Atatürk’ün anıldığı gün yine ilçede yoktu...

Tüm yurtta olduğu gibi Ardahan ve İlçelerinden de anılan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 84. ölüm yıldönümü dolayısıyla Hanak ilçesinde çelenk sunma töreni düzenlendi.
İlçe kaymakamının başkanlık ettiği ancak CHP’li ilçe Belediye Başkanının yine ilçede olmadığı görünen protokol Saat 09.05'te siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi.
Törenin ardından saat 10:00‘da Atatürk ortaokulu çok amaçlı salonunda anma programı düzenlendi.

Ben giderim oğlum gelir nöbete,
Rüzgâr estirmeyiz CUMHURİYETE...10 Kasım1938

SINIRIN SIFIR NOKTASINDA
ATATÜRK’E SAYGI.. 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Ardahan’ın Ermenistan ve Gürcistan’a sınır ilçesi Çıldır’da da unutulmadı.
İlk tören Kaymakamlık bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.
Saat 09.05'de iki dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
Törenlerin devamı Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda öğrencilerin hazırlamış olduğu gösterilerle gerçekleştirildi.
Anma törenlerine ilçe kaymakamı M. Enes İPEK, Garnizon Komutanı Topçu Kur. Yarbay Rıdvan KÖK, Belediye Başkanı Kemal Yakup AZİZOĞLU, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

O BİZİM, KARLAR DAĞLARIN BAŞINDA!

Dün çeşitli etkinliklerle anılan Atatürk beyaz karların başlarını örttüğü dağlarla çevrili Ardahan’ın Gürcistan’a sınır ilçesi Posof ilçesinde de anıldı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURUCUSU ULU ÖNDER ATATÜRK'ÜN EBEDİYETE UĞURLANIŞININ 84. YILDÖNÜMÜ ARDAHAN’IN SINIR İLÇESİ POSOF’TA DA ANILDI.
Büyük Önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84. yılı dolayısıyla 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı Ardahan’ın Gürcistan’a sınır ilçesi Posof’ta da düzenlendi.
Hükümet Konağı önünde Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından, Posof İlkokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen anma programına Kaymakam Emrah AKDUMAN, Garnizon Komutanı Üst. Teyemen Mustafa ŞAHİN, Belediye Başkanı V. Sait KESKİN, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmanın yapılması, slayt gösterisi, şiirlerin okunması, Atatürk’ün sevdiği türkülerin söylenmesi, düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve öğrencilerin hazırladığı resim sergisinin gezilmesinin ardından sona erdi.

HDP İLE GÖRÜŞMEK..
"Yetkiyi verirseniz bürokratik imparatorluğu yıkacağız" deyip 20 yıl önce göreve gelen ancak bugün eski siyasiler gibi bürokrasiye teslim olduğunu gördüğümüz iktidarın, 657'ye tabi bir memurun atanmış bakanın eleştirilmesi halinde suç işlendiğini belirtip davalar açtırması, komik olduğu kadar iktidarın yeniden bürokrasiye kaptırıldığını ortaya koyan acı bir durumdur. 
Bir memur gibi atanmış, 657'ye tabi bir devlet çalışanı olan İçişleri Bakanı hakkında eleştiri yaptı diye hapse atılan polis memurunun yanı sıra belediye başkanlarının da mahkemelere düşüren anlayış bugünler de bir hayli hükümdar, yani iktidar. 
Seçime doğru giden iktidarın puan kaybetmesine neden olan sebeplerin başında bulunan hatta "bu iktidardan bıktık" diyemeyip iş yapmamakla hükümeti vatandaşın karşısında zorda bırakan hantal bürokrasinin bu kadar şımartılması ve 657'ye tabi bir memurun yargılanması için üç değil, beş yerden izin istenmesi ne kadar doğru bilmem ama halkın oylarıyla seçilenlerin hapislerde olmasına o kadar yanlış..
Ve seçilen vekilin dokunulmazlığını kaldıranların bürokrasiye getirdikleri katmerli dokunulmazlıktan başka bir şey olmadığı gibi yıkılan komünist sistemde hatta Kuzey Kore’nin de içinde olduğu demokratik olmayan ülkelerin hiç birinde yoktur. 


Yani kısacası; bakanı değil, 657'ye tabi birer devlet memuru olan YSK'yı, Yüksek Seçim Kurulu hakimlerini eleştirdiği iddiasıyla  yargılayıp, Demirtaş başta olmak üzere onca milletvekilini, belediye başkanını son olarak ta Kaftancıoğlu gibi cezalandırıp, siyaset yapma yasağı getirecekleri iddia edilip tartışılırken başkanlık sistemi gereği yine bir bürokrat olan adalet bakanının nasıl olup HDP ile görüşmeye gittiği de eleştirilir. 
Halbuki demokrasi gereği halkın seçtiği siyasilerin görevlerinden alınıp yerlerine kayyum atayanların dün aynı yöntemlerle , "muhtar olamaz" denerek kendilerinin de bu durumlarla karşılaştıklarını unutmuş olsalar da meclisin üçüncü büyük partisi olan, 6 milyon oy alan ve gerek şu anda gerekse yaklaşan seçimlerde asıl oyuncu olan HDP ile bırakın görüşmeyi selamlaşmanın şeytanlaştırıldığı bir zamanda Adalet Bakanını anayasa için HDP'yi ziyaret etmesini sanki ülkenin bekası gitmişçesine kıyamet koparılması ne kadar doğrudur. 
Bu kıyameti koparanların başını da yine ulusalcıların çektiğini ben cahil görürken barış sürecini bozan bu ulusalcı çeteyi ve asıl iktidarı elinden kaçırmak istemeyen bürokrasiyi mevcut iktidar görmüyor.
Kısacası iki seçimde yenemedikleri İmamoğlu’nu 1 Kasım 2015'de yapılan ve HDP'nin büyük başarı sağladığı seçimleri misali devre dışı bırakma adına hakimlere hakaret etti denilerek yargılatılmaya, saha dışına itilmeye çalışılması bu ülkede ki istenen huzuru getiremeyeceği gibi HDP ile görüşmenin bile bu ülkeyi ne kadar rahatlattığını görmek gerekir. 
Aksini hep bana hep bana denirse ve bunu saklamak adına da hukuku ve hukukçuları öne sürüp adına da adalet demekle adaletsizliğin en büyüğünü yapmış olur, yarın o adaleti de bulacak ne bir ortam bulabiliriz ne bir yönetim diyor HDP ile görüşmenin en doğrusu olduğunu, HDP'nin de Dolmabahçe masasını hatırlayarak bu masanın da yıkılmaması ve üzerinde oynanacak olan satrançta hemen şah=mat demektense uzun uzun düşünülmelidir derim.
Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

arşiv haber 22/09/2019 tarihli haber

ARDAFED BU KEZ ARDAHANLILARI GERÇEKTEN GÖĞE ÇIKARDI!ARDAFED BU KEZ ARDAHANLILARI
GERÇEKTEN GÖĞE ÇIKARDI!
Son yıllarda ortaya koyduğu performansıyla sivil toplu örgütçülüğünün nasıl yapılacağını ortaya koyan Ardahan Dernekler Federasyonu bir ilke daha imza attı.
Hazar gölüne uzanan akış yönü değiştirilip, Karadeniz'e akıtılmak istenen Kura Nehri eylemi, Aşura Günü, Ardahan'a havaalanı yapılması ve KTB'nin Ardahan'a uzanması için verdiği mücadelesinin yanı sıra Ardahan'a Baro kurulmasını tetikleyen, ülkenin en büyük metropolü İstanbul'da ilk kez düzenlediği ve 4 gün için de 1,5 milyon insanı bir araya getiren Ardahan Dernekler Federasyonu bil ilke daha imza atarak, Ardahanlıları göğe çıkardı.
AEDAFED Kadın Komisyonun destekleri ile üniversite öğrencilerine burs katkısı sunmak için düzenlediği ARDAHANLILAR ZİRVEDE adlı gecesini Türkiye'nin olduğu gibi Avrupa'nın en yüksek gökdeleni olan Sapphire gökdelenin teras katında Ardahanlıların yanı sıra eğitime sevdalı bir çok kişiyi bir araya getiren kısa adı ARDAFED olan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı, Gazeteci Fakir Yılmaz yayınladığı mesajla bir çok mesaj verdi.
Ardahan Bal Festivalini, İstanbul'a taşıyıp, kentin Avrupa yakasında bulunan Bakırköy Bortanikpark'ta düzenlediği Ardahan Bal Festivalinin yanı sıra bir çok yerel ve ulusal basın ve medya kanalıyla üç kez Ardahan'ın adının gündeme taşındığı Ardahan'ı Tanıtma Günleri yapan ARDAFED bu kez ülkenin ve Avrupa'nın en yüksek gökdelinin teras katında Ardahanlıları eğitime destek için bir araya getirme başarısını ortaya koydu.
Aynı zaman da Ardahan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Gazeteci Fakir Yılmaz başkanlığını yaptığı ARDAFED gecesi ardından yayınladığı teşekkür mesajında şöyle dedi;
AÇIK TEŞEKKÜR.. 
 
Bugüne kadar yaptığımız tüm etkinikler de olduğu gibi bu etkinliğimizde de hep birlikte yaşadığımız ve başta sanal alanda olmak üzere verdiğimiz psikolojik savaşı yine kazanmamıza katkı sunan Semra hanım öncelikle erken uyandığın için ve etkinliğimizi haber yapan sevgili Ardahanlı kardeşimiz Doğan Şentürk'ün başında bulunduğu ülkenin en çok izlenen tv kanalı Fox'a yaptırdığı haberi yakaladığın için teşekkür ediyorum.., Serpil hanım ARDAFED Almanya toplantısı yaptığın ve son güzel mesajında olduğu gibi her zamanki gibi  katkıyı, morali sunduğun için sana da gönülden teşekkürler.. Tam da 'Ben, biz olmasak olmaz, yapamazlar' diyenleri bir kez daha çatlatan ARDAFED Kadın Komisyonu Komando ekibinin başı Fatma hanıma, heyecanı ile çok güzel bir sunucu olduğunu ve yeni bir tarih daha yazacağımız günlerin organizatörlüğünü üstlenen Ardahan Toplantısı sonrası bu gecemize de katkı maddi sunan Mercan Organizasyonun Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mercan'a, '1-7 Ekim 2019 tarihlerindeki ve Ardahan adını yeniden 20 Milyonluk İstanbul'un her yerine yazdıracağımız,  'Ardahan'ı Tanıtma Günleri'n de de sunuculuk yapabileceğini ortaya koyan Elif hanım ve onun kadar güzel kalpli ve muhteşem gecemiz öncesi yine bir ilk olan ARDAFED Aşure Gününe imza atan ARDAFED Ardahanlı Kadın Komisyonu Üyelerine ve onlar kadar samimi, dost, arkadaş ve Ardahan denilince, 'Ben ne yapabilirim?' deyip, yapabileceğini ortaya koyan, bilet alan, bilet satan, gecemizi kendi sanal sayfalarında paylaşıp, duyuran tüm kadınlara selam olsun..
 
Bu arada 'vallahi' davet etmeme karşın 'Beni niye geceye götürmedin?'diyen evimin olduğu gibi benimde bel kemiğimi oluşturan, 4'ü kız, 5 çocuğuma, Ezel, Dağhan, Berat, Rüzgar, Mahir'in ve kızım Yaprak'tan yolda olan torunumuzun, kızlarım kadar sevdiğim gelinim Asya'nın kaynanası, özel hayatımda olduğu gibi gazetelerimizin ticarette resmi patronu, 34 yıldır tüm sarsıntılara karşın eşim kalan, yanımda olan Selmi hanıma, 
ve o gecede, her etkinlikte yanımızda olan gazeteci arkadaşım Doğan Şentürk'e, yerel gazeteci Erkan Sarıkaya'ya, gazeteci adayı kızım Şeyma'ya, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' diyerek, son mahalli seçimlerde seçilmeleri için büyük katkı sunduğumuza inandığımız ve davet etmemize karşın olumlu, olumsuz dönüş yapma zahmetinde bile bulunmayan İstanbul ve Kocaeli'nde ki 4 Ardahanlı belediye başkanımız olmasına karşın gecemize katılma şerefini ortaya koyan Ardahanlı Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Yılmaz'a,ilk kez bir etkinliğimize gelip adeta şok olan Ardahan Üniversitesi Kurucu Rektörü, İstanbul Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı, Kafkasya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz'a, Ardahan Eğitim Vakfı Başkanı İlter Avşar'a ve ekibine.., Kadın arkadaşların davetlileri ve arkadaşlarına, ülkenin ve Avrupa'nın en yüksek gökdelenini yapan ve Ardahan'ın göğe çıkmasına vesile olan ama  gecemizin yapıldığı salonun parasını alsalar da, Sapphire'nin sahipleri İlker ailesine.. 
Salonda bize hizmet sunan garsonundan, Saphire'nin yöneticileri Deniz bey, Hakan bey, ve elemanları İzzet'e, Gecemiz ve çalışmalarımızı kıskanıp, bunu çeşitli alçaklıklarıyla baltalamaya çalışan ama başta ARDAFED Başkan Yardımcılarından olan Hüseyin Kaya'yı olmak üzere bizim daha da tetiklenmemize neden olanlara, iş insanlarına ulaşmak için telefonumdaki telefon datamı verip, davet için iş insanlarını aramalarını rica ettiğim ve 'yok arayamam' demeden iş insanları ve stk başkanları ile yaptıkları görüşmelerde kontörlerini Ardahan'a bağışlayan Elif, Füsun ve tüm kadın arkadaşlara, gecemizin grafiklerini yapan kardeşim Osman'a,Adını unutup, buraya yazamadığım ve en önemlisi bu devam eden, edecek olan kampanyaya ve geceye katılıp ve bağış yaptığı halde katılmayan, gecemiz ve çalışmalarımızı haber yapan gazeteci meslektaşlarıma, gecemize sesleri ve sanatları ile renk katan Erkan Ergezer'e ve Burhan Yılıdırım'a tek tek teşekkür eder, sunar saygılar sunarım.. 
Fakir Yılmaz 
ARDAFED Başkanı/Gazeteci 
05354183250-05322678015
ARDAFED Diyor ki; Birileri üzülecek ama Kervan yürüyor..
ARDAFED Diyor ki;
 
Birileri üzülecek ama Kervan yürüyor..
*ARŞİV HABER  /02/2017 Tarihli Haber
Ardahan'ın Vatan Topraklarına Katılışının Yıl Dönümü Dolaysıyla 23 Şubat'ta düzenleyeceği geceye ve Futbol Turnuvasına hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu Yönetimi aylı toplantısını gerçekleştirdi.

Bir Buçuk Milyon insanın akın ettiği dev organizasyon olan '1 Nci Ardahan'ı Tanıtım Günleri' başta olmak üzere Ardahan Dernekçilik tarihinde ilklere imza atan yöneticilerinin bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptığı ARDAFED yöneticileri son günlerde ortaya atılan iddialara karşın 'Birlileri üzülecek ama kervan yürüyor' başlıklı bir basın açıklaması yaptılar.

Başkan Vekili Efkan Demir'in başkanlık ettiği, Lori Dernek Başkanı Müftü Çİmen'in yanı sıra ARDAFED Futbol Turnuvası Koordinatörü Sezgin Kaya'nın da katıldığı toplantıya katılan ve katlamayan Ardahan Dernekler Federasyonu Yöneticileri, 19 Kişilik ARDAFED yönetiminin tümünün kararı ile yaptıkları açıklamada; Güçlü Bir Ardahan Lobisi parolası ile yoluna devam eden Ardahan dernekçiliğinin en üst çatısı olan ARDAFED'e yönelik son günlerde asılsız iddialarla başlatıldığı gözlenen yıpratma kampanyalarının kimlerden geldiği, ne amaçla yapıldığını bilindiği ve bu yönde ortaya atılan 50 kuruşluk haberlerin yönetimde ki birlikteliği daha da pekiştirdiği belirtildi.
**İtler Ürüyor, Kervan Yürüyor..
Başta İstanbul'da olmak üzere yurt genelinde ortaya koyduğu çalışmaları ile Ardahan toplumunun yanı sıra kamuoyunun takdirini alan bir yönetim kuruluna sahip Ardahan dernekler Federasyonuna yönelik yıpratma ve karalama çabalarının ARDAFED Yöneticilerinin birlikteliğini daha da pekiştirdiğine dikkat çekilen açıklamada, 'İtler Ürüyor, Kervan Yürüyor' denildi.
Fakir Yılmaz, Efkan Demir, Cem Aynalı, Edinç Koçak, Yener Bayrakçı, Özcan Diğmeci, Name Yılmaz Fidan, Hüseyin Kaya, Şemsettin Şenel, Hafız Öztürk, Murat Şenel, Erdal Özdemir, Esengül Yılmaz, Oktay Ilbasmış, Serhat Kotan, Erdal Karasansar, Nurettin Doğruyol, Ferdi Günay, Alpay Kaya, Aytekin Akpınar, Erkan Sarıkaya, Ekrem Şit, Sıtkı Dursun, Kenan Karabağ, Orhan Topçu, Mahmut Morkoç'un oluşturduğu Ardahan Dernekler Federasyonu Yönetimi olarak birer Ardahan sevdalısı olarak amaçlarının sadece Ardahan olduğunu belirtilen açıklamada, kimler olduğu bilinen ve not edilen birilerinin ayak oyunları ile toplum nezlinde bir çok başarıya imza atan mevcut yönetimin birlikteliğini bozma hesaplarına izin verilmeyeceği tam aksine daha da safları sıklaştırıp, Ardahanlının birlikteliğine yönelik tüm adımları püskürtmekten öte o ayak oyunlarını kırmaya kararlı olduklarını belirten ARDAFED Yöneticileri biz işimiz bakıyoruz. 23 Şubat gecemize hazılarlanıyoruz. Bakırköy Botanikparkta yapılacak olan dev organizasyona bakıyoruz. İtler ürür, kervan yürür anlayışı ile hareket ediyoruz' diyerek ARDAFED'e yönelik iftira, yıpratma ve dağıtma operasyonlarına izin verilmeyeceği dediler.

**ARDAFED Futbol Turnuvasına Büyük İlgi..

*28/01/2018 Tarihli Haber

Önümüzde ki günlerde Ardahanlı kadınlar ile geniş çaplı bir toplantı yapmaya hazırlanan Ardahan dernekler Federasyonu tarafından bu yıl 3 üncüsü düzenlenecek olan 'ARDAFED 23 Şubat Futbol Turnuvasına Ardahanlı gençlerden büyük ilgi var.

Yapılan çağrı ardından bir çok gencin futbol takımı kurup, başvuruda bulunduğu Ardahan Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen Futbol Turnuvasına şimdiye kadar 15 Futbol takımının başvuruda bulunduğu öğrenildi.

ARDAFED Başkan Yardımcısı Hüseyin Kaya, ARDAFED Futbol Komitesi Yöneticileri Sezgin Kaya ile Nimet Çınar'ın spor sever Ardahan İl, İlçe ve Köy Derneklerinin yöneticileri ile birlikte organize ettiği ARDAFED Futbol Turnuvasının kura çekimi yine ARDAFED tarafından organize edilen ve bile satışına başlanan ve Bakırköy Botanikpark'ta bulunan restoranta düzenlenecek olan 23 Şubat Gecesinde gerçekleşecek.
**Amaç Gençleri Yeşil Sahalara Çekmek,
İstanbul Ardahan Spor'u Kurmak..
Konu hakkında bir açıklama yapan Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı/Gazeteci Fakir Yılmaz yaptığı açıklamada; Şu an 75 İşadamı ve İş Kadını ile birlikte ARDAFED İşadamları ve Sanayiciler Derneğini de kurdukları şu günlerde, 'Dernekçiliğin yılda bir kaz gecesi düzenlemek değil toplumsal olaylara duyarlı ve hitap ettiği toplumun tüm kesimlerine hitap eden çalışmalar yapması gerektiğine olan inancıyla gerek bu turnuva gerekse diğer bir çok çalışmaya imza atma çabası içindeyiz' dedi.
**ARDAFED'e Sahip Çıkılmalı..
Futbol Turnuvasında ki amaçlarının bu turnuvalar aracılığı ile kaynaşmasını istediğimiz ve en önemlisi yeşil sahalarda tutmaya çalıştığımız gençlerimizden oluşacak bir 'İstanbul Ardahan Futbol Takımı' oluşturup, resmi liglerde mücadele edecek bir takım çıkarabilir miyiz şeklinde ki düşüncemizi gerçekleştirme peşindeyiz.' diyen ARDAFED Başkanı Fakir Yılmaz, 'Bu amaç doğrultusunda ki çabalarımızın sonuç vermesi için başta gençlerden olmak üzere spor severlerden, Ardahan sevdalılarından destek bekliyoruz' diyerek turnuvalarına şimdiye kadar başvuran ve başvuracak olanlara şimdiden teşekkür ediyorum' diyerek, 'Güçlü Bir Ardahan Lobisi' çalışmalarına ara vermeden devam eden ARDAFED'e tüm Ardahanlılarla birlikte sahip çıkılmasını istedi.
Yüreğiniz yetiyorsa kongreye gidelim..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com

Bu yazım; şu an dernek başkanı olan, eskiden dernek başkanlığı yapmış ama bir şey başaramamış, ama kendisinden başkasını dernek, federasyon başkanlığına yakıştırmayan, önce ve şimdi yani şu an önce federasyonun yönetiminde olup, ilçesi, köyü, başında bulunduğu derneği federasyona üye olmayan, benim federasyonun başında olmamdan rahatsız olan siyasilere kısacası herkese açık mektup, ve meydan okumadır..

**Yüreğiniz yetiyorsa kongreye gidelim..

**Ardahan Dernekler Federasyonunun başkanlığını yaptığımdan bu yana önceki ve şimdiki iki ekibimle birlikte ortaya koyduğumuz onca çalışmaları anlatmaya gerek var mı?..
Bilmem ama Ardahan toplumunun %99.9.5'nun yaptıklarımızı bildiği ve bizlerle gurur duyduğu için başta İstanbul'u olmak üzere gündemi sarsan onca takdir toplayan çalışmayı gerek yok sanırım..
Çünkü; Bu süreçte yaptığımız onca çalışmayı 'yapamaz' dediklerinden olan ve son olarak 1,5 Milyon insanın akın akın aktığı Maltepe'de ki çalışmamız fesatlara, kendilerini adam sayanlara en son kapağımızdı..
Ancak, futbol turnuvası, İstanbul, Ankara, Ardahan, İzmir gibi alanlarda önemli makamlara ziyaretler, onca toplantılar, biletsiz, kazsız, kazasız etkinlikler, geceler, takdir toplayan çalışmalarımızı es geçip, dananın altında buzağı arayanların olduğunu görüp, duymaktayız..
Ve son olarak ilkini düzenlediğimiz ve ülke gündemine oturan Ardahan'ı Tanıtma Günleri ile çıtayı bir hayli yükselten ARDAFED'in bu çalışmaları ile yerle bir olan ve benim adlarına Ardahan Diaspoarsı dediklerimin bugünlerde sağı solu arayıp kendileri gibi mide bulandırdıklarını duyuyor, gülüp geçiyorum..
Ve bu çetenin yani diasporanın başında olanlar arasında daha önce ARDAFED'in içinde olanlar, kuranlar, kullananların da olduğunu da görmekteyim..
ARDAFED'e üye olmayanların da sayısı da hiç az değil..
Onların asıl korkusunun yaklaşan 2019 yerel ve genel seçimleri ve Fakir Yılmaz diye biri yani benim ARDAFED'in başında olmam olduğunu bilen biri olarak bu hallerine gülerken %0,5'den az olduklarına inandığım bu çetelere, diasporaya, kendilerine başkan desinler diye dernekçilik yapanlara, Ardahan adını kullanıp başta siyasette olmak üzere kendilerini, çel çocuklarını önünü açmaya çalışanlar yani adlarını bu değerli sayfamda vermeyi bile kendime zulüm gördüğüm onlara bura da bir teklifim olacak..
Bu teklifimde aynen şöyle;
-Yüreğiniz yetiyorsa önce gelin ARDAFED'e üye olun, ardından sizinde başında bulunduğunuz sözde, tabela, sanal ve çanta derneklerinizin de üyelerinin olduğu kongre ile yarışalım..
Evet, buradan hepinize 'hodri meydan' diyor ve 'gelin önce toplumun büyük kesimince takdir toplayan çalışmalarını görmezden gelip, ağzınıza sakız ettiğiniz Ardahan Dernekler Federasyonuna üye olmadığınız halde sağda, solda, cepte, sanalda, çeper dibinde dedikodu yapmaktansa önce ARDAFED'e üye olun ardından kongreye gidelim ve kimin, kiminle yarışabileceğine tüm Ardahan toplum şahit olsun..' diyorum..
Var mısınız?
Yoksunuz..
Olamazsınız da..
Çünkü biliyorum ki; Daha 6 ay önce kongreye giderken gerek Gazeteci Fakir Yılmaz olarak, gerekirse ARDAFED Genel Başkanı olarak bizzat hepinizi tek tek aramış, 'gelin taşın altına başınızı değil, en azında o pis tırnaklı parmaklarınızı koyun' demiştim ama siz oralı bile olmamış ve bugün çıtası bir hayli yükselen ve gözünüze batan federasyon siz olmadan da dev çalışmalara imza attığına şahit olunca da bu kez tutuşup, yok olacağınızı anlayanlarsınız..
'Haydi gecikilmiş bir şey yok, gelin ARDAFED'e üye olun ve hep birlikte karar alıp, kongreye gidelim' diyen bir baba yiğit olarak; 'Yüreğiniz var mı çıksın bir baba yiğit içiniz de' diye sorma gereği bile duymuyor ve buradan çağrı yapıyorum
Sağı solu arayıp, 'Ben falanım, fiiankeşim' demeketense önce gelin ARDAFED'e üye olun hele..
Sonrada boylarımızı bu toplum, yani Ardahan ve Ardahanlılar, ARDAFED delegesi oyları ile bir ölçsün..
Ha unutmadan!
Sizlere susun demeyeceğim, çünkü konuşsanız da artık gerçek yüzünüzü gören Ardahanlılar sizleri değil, gerçekleri ve dernekçiliğin, lobiciliğin nasıl yapıldığına şahit oldu..

 
 
2017-2018 Okul Sporları Voleybol Gençler (A) Erkek Müsabakaları 29 Aralık 2017-05 Ocak 2018 tarihleri arasında Anadolu Lisesi Spor Salonunda oynatılarak sonuçlandırılmıştır. Dereceye giren okullarımıza ödüllerini Okul Müdürleri ve Beden Eğitim Öğretmenleri tarafından takdim Edilmiştir.  

Dereceğe giren okullar aşağıda sıralanmıştır.
 
1.Yunus Emre Anadolu Lisesi
 
2.Ardahan Sağlık Lisesi
 
3.Ardahan Anadolu Lisesi

OKUL SPORLARI GENÇLER ERKEK-KIZ BADMİNTON MÜSABAKALARI SONUÇLANMIŞTIR.

2017-2018 Okul Sporları Badminton Gençler (A) Erkek-Kız Müsabakaları İlimizde 08 Ocak 2018 tarihinde oynatılarak sonuçlandırılmıştır.

 
 
 
 
 
 
 
2017-2018 Okul Sporları Badminton Gençler (A) Erkek-Kız Müsabakaları İlimizde 08 Ocak 2018 tarihinde oynatılarak sonuçlandırılmıştır. Okul Sporları Badminton Gençler (A) Erkek-Kız Yarışmaları sonucu dereceye giren okullarımız aşağıda sıralanmıştır.
 
ERKEKLER:
 
1.Şehit Er Serhat Şanlı Tic. Lisesi
 
2.Ardahan Anadolu Lisesi
 
3.15 Temmuz Anadolu Lisesi
 
KIZLAR:
 
1.Damal Ç.P.L
 
2.15 Temmuz Anadolu Lisesi
 
3. Ardahan Anadolu Lisesi

OKUL SPORLARI GENÇLER ERKEK-KIZ MASA TENİSİ SONUÇLANDI

2017-2018 Okul Sporları Masa Tenisi Gençler (A) Erkek-Kız Müsabakaları Sonuçlandı.

 

 

 

 

2017-2018 Okul Sporları Masa Tenisi Gençler (A) Erkek-Kız Müsabakaları İlimizde 28 Aralık 2017 tarihinde  Gençlik Merkezi Spor Salonunda oynatılarak sonuçlanmıştır. Müsabakalara 50 sporcuyla katılım sağlanmış olup, dereceye giren okul takımlarımıza kupa, katılım ve başarı belgelerini Gençlik Merkezi Müdürü Ferman GÜLER, Masa Tenisi İl temsilcisi Tolgay GÖKDEMİR ve Beden Eğitim öğretmenleri tarafından takdim edilmiştir.

Dereceğe giren okullarımız aşağıda sıralanmıştır.
 
ERKEKLER:
 
1.Şehit Er Serhat Şanlı Tic. Lisesi
 
2.Damal Ç.P.L
 
3.Kazım Karabekir E.M.L
 
KIZLAR:
 
1.Çıldır Ç.P.L
 
2.Damal Ç.P.L
 
3.Ardahan Mes.Tek.Lisesi

2017-2018 Okul Sporları Voleybol Gençler (A) Erkek Müsabakaları 29 Aralık 2017-05 Ocak 2018 tarihleri arasında Anadolu Lisesi Spor Salonunda oynatılarak sonuçlandırılmıştır.

**ARDAHAN’DA FUTBOL

*28/01/2016 Tarihli Haber

Serhat Ardahanspor - Gümüşhane Telekomspor müsabakası yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

U-14 Ligi Başlıyor..

Şubat ayı içerisinde başlatılması planlanan U 14 liginin kura çekimi, 22 Ocak Cuma saat 17:00'da Gençlik Spor İl Müdürlüğü binasında, Futbol İl temsilcisi, Askf İl temsilcisi,Spor il müdürlüğü yetkilileri ve lige katılacaklarını beyan eden kulüp Başkanlarının katılımıyla gerçekleşti. Lige katılacak olan takımlar şöyle; Arı Spor, 23 Şubat Spor, Senemoğlu Spor, Göle Spor, İl Gençlik Spor ve Kura Gençlik Spor.

**AMATÖR LİG DEĞERLENDİRMESİ..

Sayın hocam ilkyarı ile genel düşünceleriniz nedir?
 İlk yarısı geçen sezona göre daha çok takımın iddalı kapattığı bir süreç izledik.
Son 4 haftaya kadar Ardahan Kalespor çok büyük bir avantaj ile girsede takipçileri olan Gölebelediyespor ile Arıspor daha konsantra vede daha iyi antrenman yaparak aradaki puan farkını kapattılar.
2.yarı öncesi bu takımlar dahada iddalı duruma geldiler.
Peki hocam ilk yarının hayal kırıklığı yaratan ve süpriz takımları hangileri?
 İlk yarıda oynadığı oyunun karşılığını alamayan takımı Senemoğluspor ve son haftalarda bence harika oynayan Ardahanspor hayal kırıklığı demeyelimde beklenen puanları alamadılar.
İlk yarının süpriz takımı ise bence süpriz asla değil Damal Spor.Ayrıca Bağdeşensporda iyi mücadelede etti..
Hocam 2.yarı için neler söylersiniz?
2.yarıda puan sıralaması sürekli yer değiştirecek göreceksiniz.
Devre arasını kim iyi geçirirse şampiyonluk yarışında önde olacak. Ardahanspor ile Senemoğluspor epey yukarılara tırmanacaktır.
Tabi eğer iyi çalışır iseler. Şampiyon adayları ise takviyeleri kim daha çabuk uyum sağlar ise avantajlı konuma geçer. Kalespor ve Göle de gol sorunu var. Arısporda merkezden pozisyon üretemiyor ve takım Emin Şit ile Eren in formuyla ayakta duruyor. Ben burda Göle denYaşlı oyuncu Faruk için şunu demek isterimki; Anormal bir sezon oynuyor. Tek başına bir takım adeta. Son sözümde kalecilere hepsi ilk devre görevlerini fazlasıyla yaptılar. Ersin(Göle) Fevzi (Bağdeşen) Adem Koç ve Doğukan (Kale) müthiş lerdi.

**1 Yarının Starları..

2015-2016 sezonu ilk devrenin 11 oyuncusu(Kadro Antrenör Burak Demir tarafından yapılmıştır)
Ersin (Göle) İsmail (Kale) Eren (Arı) Metin (Bağdeşen) Tekin (Arı) Okan (Senemoglu) Onur Şahin (Kale) Faruk (Göle) Muratcan (Kale) Onur Püllü (Ardahan spor) Mustafa (Damalspor)

**Gölebelediyespor İlkyarı Analizi..
İlkyarıyı lider olarak kapatan Göle aslında lige iyi başlamadı.Kale maçı öncesinde rakibinin 5 puan gerisin de olan mavi beyazlı ekip sonradan kayıpsız giderek liderliğe oturdu. Göle için söylenecek ilk güzel söz; bu sene yaptıkları antrenmanları eminim kulüp tarihinde hiç yapma dılar ve buda puan olarak kendi hanelerine döndü.GENÇ KARDEŞİM ÇALIŞAN KAZANIR UNUTMA!!!!... 2. Söylenecek şey ise yaşlı kurt Faruk Ağral adeta küllerinden doğdu.İlk devre sahada bir futbolcu değilde UZAYLI geziyordu sahanın içinde. Fizik kurallarına aykırı şutları İlahi bir elin yardımıyla kale direklerinin birleştiği ve bizlerin 90 diye tabir ettiği yere gidip gol oluyordu.Takım Faruk sayesinde organize oluyor ve ritmini buluyor.Tabiki bir çiçekle bahçe olmaz.Kalede Ersin kanatlar ise İnan ve Abdullah ile güven veri yor.Ve gençHakan son2 maçta 9 gol atarak adeta ben artık piştim dedi.Göle nasıl oynuyor onu payla şırsak eğer ; ilki TAKIM oyunu var sahada.Orta sahada oyuncular topa hakim ve birbirine yakınlar. Yapılan top kayıplarında ise hemen topun arkasına geçerek takım savunmasına başlıyor.Ersin kalede güven veriyor ve oyuna başlangıcı iyi yapıyor ayrıca önde olduklarında zaman çalmak için herşeyi yapıyor. Kanatlar çok süratli ve özelliklede İnan hem orta hemde süpriz şutlar ile tehlikeli oldu.Hakan ise solaçık mevkisinde sürat ve tekniği ile çok etkili oldu.Ayrıca duracağı yeri çok iyi biliyor.Forvet hattındaki sorun çözülürse takım çok rahatlıyacak.

**PEKİ RAKİPLER GÖLESPOR'A KARŞI NASIL OYNAMALI

 Bir kere cesur oynayacaklar ve orta sahayı kalabalık tutacaklar.Kanatlar birbirine yakın ve rakibe orta şansı tanımayacak.Faruk için alınacak en iyi tedbir adam markajı ile enaz 30 metreden frikik şansı tanınmayacak Orta sahada özellikle Taner çok top kaybı yapıyor.İyi bir takip ile kazanı lan toplarla hızlı hücuma çıkılacak. Hücumlar kesinlikle merkezden olmalı.Defansın ortası tecrübe li ama ağır.Topla oynama yüzdesi Göleden daha fazla sizde olmalı. Çünkü top gölede oldumu inanılmaz pas trafiği ile topu geri almak zorlaşıyor ve takımlar iyide çalışmadıkları için yoruluyorlar. Yani Göle engelini aşmak için sihirli kelimeler CESARAT ..HIZLI HUCÜM ..DURANTOP KULLANDIRMA VE TOPU AYAĞINDA TUT...

Herkese iyi günler..

Yarın KALESPOR'u değerlendiyoruz..(Antrenör:Burak DEMİR)

**Ardahan Kalespor Analiz( Antrenör: Burak DEMİR)

İlk önce takipçilerimize dünkü Göle Bld.Spor değerlendirmemize gösterdikleri ilgi alaka ve kişisel sayfalarında yaptıkları paylaşımdan dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM.. .Sezonun ilk yarısını 2.sırada kapatan Kalespor uzunca bir süre hatta açıkara lider konumdaydı. Elindeki avantajı Göle maçından sonra kaybetti.Aslında puan kaybı vereceğinin mesajını daha önceki maçlarda vermekteydi. Peki gözle görülen enbüyük eksiklik neydi? Birkere takımda yeteri kadar kondisyon yok.Takımda çok değerli oyuncular mevcut ve takımdaki her oyuncu aslında fizik olarak güzel özelliklere sahip ama KONDİSYON denen şey varya VARLIĞI PARA YOKLUĞU BELA işte olmayınca veya eksik olunca fizikgüç ve teknik hep aşağı düşüyor.Gözlemlediğim 2.problem öndede olsa geridede olsa hakem kararlarına çok karşı çıkılıyor.Bu hem zaman kaybına sebep oluyor hemde motivasyon bozuluyor ARKADAŞLAR!!! Burda özel hayranı olduğum kalecileri Doğukan ve Muratcan'ı ayrı tutmak gerekir. Çünkü;bu konuda arkadaş larını sürekli uyarmaktalar.Teknik ve taktik açıdan bir değerlendirme yapacak olursak eğer defans hattı sürekli sakatlıklar ile uğraştı Tolga ve Fatih gibi tecrübeli oyuncular buna rağmen oynadıkları sürenin hakkını verdiler.Defans bölgesi sınıfı geçti.Doğukan kalitesi belli bir kaleci zaten ve bu sezonada iyi başladı.Defansta enfazla süre alan oyuncu İsmail kendi görevi dışında skorada katkısı oldu.Orta sahaya geldiğimizde ilk devrede ençok beyendiğim ve KAREAS oyuncular arasına aldığım Muratcan 4*4 performans sergiledi.Hem oyuna katkısı hemde rakip takımı oyundan düşürmesi ile (bu işi güzel yapıyor) alkışı hakketti.Takımda hangi bölge de sıkıntı varsa CANKURTARAN gibi hemen oraya koştu ve işini yaptı. Orta sahada diğer başarılı isimler ise Onur Şahin ve Burak (fazla ismi bahsedilmesede oyunun başlangıç paslarının sahibi).Onur Şahin ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaliteli bir isim ama TOPLA BİRAZ DAHA AZ OYNASAN daha faydalı olacaksın.Kenar oyuncular ise süratliler ama ÜRETKENLİK ve SKORSAL ANLAMDA takıma fazla katkıları yok.Bir fikir atıyorum ortaya iyibir kondisyona sahip olduktan sonra güçlü bir İNAN ŞİT son 30 dk da rakipleri ZORLAMAZMI sizce?? Gelelim ensıkıntılı bölgeye 3.bölge yani Hücum hattına.Birincisi Kale spor takımında tipik bir forvet yok (kaliteli bir santrfor mevcut.. Metahan) tu takii transfer edilen Onur Korkut ve İlker 'e kadar. Bunun dışında takım 3.bölgeye kadar gelip orda FİNAL PASLARINI yapamıyor aslında PASLAŞMA yok ve topkaybı oluyor.Adeta Kalespor maçları masatenisi maçları gibi bir havada geçiyor.Genç oyuncu kardeşlerim PAS YAPARSAN HEM SENİN HEM TAKIMININ KALİTESİ ARTAR VE OYUNDAN ZEVK ALIRSIN.RAKİP AĞZIAÇIK TRENE BAKAR GİBİ SENİ TAKİP EDERKEN SEN ÇOKTAN İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUN.Kalesporda skor yükünü ortasahadaki merkez oyuncular üstlenmiş durumda.Bu da 2.devrede yeni transferlere çok iş düşecek demektir.Atılan goller ya duran top yada uzaktan şut.Yani çeşitliliği artırmak gerekli.Cezaalanı önünde ve içerisine girildiğinde DOĞRU POZİSYONLARA YERLEŞİP VE KALİTELİ PASLARLA bu sorun atlatılırsa eğer diğer takımlara göre BERABER OYNAMA ALIŞKANLIĞI FAZLA OLAN VE AYRICA DAHA ÇOK SAYIDA FİNAL MAÇI TECRÜBESİ OLAN KALESPOR ipi önde göğüsle me şansı artar.Artı ve eksiklerini paylaştık sizlerle.Şimdi özetlersek eğer;KONDİSYON ARTMALI-OYUN KONSANTRASYONU DÜŞMEMELİ- 3.BÖLGEDE (HÜCÜM HATTI) DOĞRU YERLEŞİM VE FİNALDE KALİTELİ PAS-PAŞLAŞMALAR konularına dikkat edilmeli.Rakiplar peki nasıl oynamalı?? Göle maçında ortaya çıktıki pas yaptıkça topa hakim oldukça Kalesporlular sinirlenip oyundan düşüyorlar (yani topu ayağında tutacan).Hucümları kanat lardan yapacaksın (merkez oyuncular taş gibi).Ve uzaktan şut attirmiyacaksin. Herkese teşekkür ederim iyi günler (Burak DEMİR ..Antrenör)Ardahan Kalespor Analiz( Antrenör: Burak DEMİR)
İlk önce takipçilerimize dünkü Göle Bld.Spor değerlendirmemize gösterdikleri ilgi alaka ve kişisel sayfalarında yaptıkları paylaşımdan dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM.. .Sezonun ilk yarısını 2.sırada kapatan Kalespor uzunca bir süre hatta açıkara lider konumdaydı. Elindeki avantajı Göle maçından sonra kaybetti.Aslında puan kaybı vereceğinin mesajını daha önceki maçlarda vermekteydi. Peki gözle görülen enbüyük eksiklik neydi? Birkere takımda yeteri kadar kondisyon yok.Takımda çok değerli oyuncular mevcut ve takımdaki her oyuncu aslında fizik olarak güzel özelliklere sahip ama KONDİSYON denen şey varya VARLIĞI PARA YOKLUĞU BELA işte olmayınca veya eksik olunca fizikgüç ve teknik hep aşağı düşüyor.Gözlemlediğim 2.problem öndede olsa geridede olsa hakem kararlarına çok karşı çıkılıyor.Bu hem zaman kaybına sebep oluyor hemde motivasyon bozuluyor ARKADAŞLAR!!! Burda özel hayranı olduğum kalecileri Doğukan ve Muratcan'ı ayrı tutmak gerekir. Çünkü;bu konuda arkadaş larını sürekli uyarmaktalar.Teknik ve taktik açıdan bir değerlendirme yapacak olursak eğer defans hattı sürekli sakatlıklar ile uğraştı Tolga ve Fatih gibi tecrübeli oyuncular buna rağmen oynadıkları sürenin hakkını verdiler.Defans bölgesi sınıfı geçti.Doğukan kalitesi belli bir kaleci zaten ve bu sezonada iyi başladı.Defansta enfazla süre alan oyuncu İsmail kendi görevi dışında skorada katkısı oldu.Orta sahaya geldiğimizde ilk devrede ençok beyendiğim ve KAREAS oyuncular arasına aldığım Muratcan 4*4 performans sergiledi.Hem oyuna katkısı hemde rakip takımı oyundan düşürmesi ile (bu işi güzel yapıyor) alkışı hakketti.Takımda hangi bölge de sıkıntı varsa CANKURTARAN gibi hemen oraya koştu ve işini yaptı. Orta sahada diğer başarılı isimler ise Onur Şahin ve Burak (fazla ismi bahsedilmesede oyunun başlangıç paslarının sahibi).Onur Şahin ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaliteli bir isim ama TOPLA BİRAZ DAHA AZ OYNASAN daha faydalı olacaksın.Kenar oyuncular ise süratliler ama ÜRETKENLİK ve SKORSAL ANLAMDA takıma fazla katkıları yok.Bir fikir atıyorum ortaya iyibir kondisyona sahip olduktan sonra güçlü bir İNAN ŞİT son 30 dk da rakipleri ZORLAMAZMI sizce?? Gelelim ensıkıntılı bölgeye 3.bölge yani Hücum hattına.Birincisi Kale spor takımında tipik bir forvet yok (kaliteli bir santrfor mevcut.. Metahan) tu takii transfer edilen Onur Korkut ve İlker 'e kadar. Bunun dışında takım 3.bölgeye kadar gelip orda FİNAL PASLARINI yapamıyor aslında PASLAŞMA yok ve topkaybı oluyor.Adeta Kalespor maçları masatenisi maçları gibi bir havada geçiyor.Genç oyuncu kardeşlerim PAS YAPARSAN HEM SENİN HEM TAKIMININ KALİTESİ ARTAR VE OYUNDAN ZEVK ALIRSIN.RAKİP AĞZIAÇIK TRENE BAKAR GİBİ SENİ TAKİP EDERKEN SEN ÇOKTAN İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUN.Kalesporda skor yükünü ortasahadaki merkez oyuncular üstlenmiş durumda.Bu da 2.devrede yeni transferlere çok iş düşecek demektir.Atılan goller ya duran top yada uzaktan şut.Yani çeşitliliği artırmak gerekli.Cezaalanı önünde ve içerisine girildiğinde DOĞRU POZİSYONLARA YERLEŞİP VE KALİTELİ PASLARLA bu sorun atlatılırsa eğer diğer takımlara göre BERABER OYNAMA ALIŞKANLIĞI FAZLA OLAN VE AYRICA DAHA ÇOK SAYIDA FİNAL MAÇI TECRÜBESİ OLAN KALESPOR ipi önde göğüsle me şansı artar.Artı ve eksiklerini paylaştık sizlerle.Şimdi özetlersek eğer;KONDİSYON ARTMALI-OYUN KONSANTRASYONU DÜŞMEMELİ- 3.BÖLGEDE (HÜCÜM HATTI) DOĞRU YERLEŞİM VE FİNALDE KALİTELİ PAS-PAŞLAŞMALAR konularına dikkat edilmeli.Rakiplar peki nasıl oynamalı?? Göle maçında ortaya çıktıki pas yaptıkça topa hakim oldukça Kalesporlular sinirlenip oyundan düşüyorlar (yani topu ayağında tutacan).Hucümları kanat lardan yapacaksın (merkez oyuncular taş gibi).Ve uzaktan şut attirmiyacaksin. Herkese teşekkür ederim iyi günler (Burak DEMİR ..Antrenör)Ardahan Kalespor Analiz( Antrenör: Burak DEMİR)
İlk önce takipçilerimize dünkü Göle Bld.Spor değerlendirmemize gösterdikleri ilgi alaka ve kişisel sayfalarında yaptıkları paylaşımdan dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM.. .Sezonun ilk yarısını 2.sırada kapatan Kalespor uzunca bir süre hatta açıkara lider konumdaydı. Elindeki avantajı Göle maçından sonra kaybetti.Aslında puan kaybı vereceğinin mesajını daha önceki maçlarda vermekteydi. Peki gözle görülen enbüyük eksiklik neydi? Birkere takımda yeteri kadar kondisyon yok.Takımda çok değerli oyuncular mevcut ve takımdaki her oyuncu aslında fizik olarak güzel özelliklere sahip ama KONDİSYON denen şey varya VARLIĞI PARA YOKLUĞU BELA işte olmayınca veya eksik olunca fizikgüç ve teknik hep aşağı düşüyor.Gözlemlediğim 2.problem öndede olsa geridede olsa hakem kararlarına çok karşı çıkılıyor.Bu hem zaman kaybına sebep oluyor hemde motivasyon bozuluyor ARKADAŞLAR!!! Burda özel hayranı olduğum kalecileri Doğukan ve Muratcan'ı ayrı tutmak gerekir. Çünkü;bu konuda arkadaş larını sürekli uyarmaktalar.Teknik ve taktik açıdan bir değerlendirme yapacak olursak eğer defans hattı sürekli sakatlıklar ile uğraştı Tolga ve Fatih gibi tecrübeli oyuncular buna rağmen oynadıkları sürenin hakkını verdiler.Defans bölgesi sınıfı geçti.Doğukan kalitesi belli bir kaleci zaten ve bu sezonada iyi başladı.Defansta enfazla süre alan oyuncu İsmail kendi görevi dışında skorada katkısı oldu.Orta sahaya geldiğimizde ilk devrede ençok beyendiğim ve KAREAS oyuncular arasına aldığım Muratcan 4*4 performans sergiledi.Hem oyuna katkısı hemde rakip takımı oyundan düşürmesi ile (bu işi güzel yapıyor) alkışı hakketti.Takımda hangi bölge de sıkıntı varsa CANKURTARAN gibi hemen oraya koştu ve işini yaptı. Orta sahada diğer başarılı isimler ise Onur Şahin ve Burak (fazla ismi bahsedilmesede oyunun başlangıç paslarının sahibi).Onur Şahin ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaliteli bir isim ama TOPLA BİRAZ DAHA AZ OYNASAN daha faydalı olacaksın.Kenar oyuncular ise süratliler ama ÜRETKENLİK ve SKORSAL ANLAMDA takıma fazla katkıları yok.Bir fikir atıyorum ortaya iyibir kondisyona sahip olduktan sonra güçlü bir İNAN ŞİT son 30 dk da rakipleri ZORLAMAZMI sizce?? Gelelim ensıkıntılı bölgeye 3.bölge yani Hücum hattına.Birincisi Kale spor takımında tipik bir forvet yok (kaliteli bir santrfor mevcut.. Metahan) tu takii transfer edilen Onur Korkut ve İlker 'e kadar. Bunun dışında takım 3.bölgeye kadar gelip orda FİNAL PASLARINI yapamıyor aslında PASLAŞMA yok ve topkaybı oluyor.Adeta Kalespor maçları masatenisi maçları gibi bir havada geçiyor.Genç oyuncu kardeşlerim PAS YAPARSAN HEM SENİN HEM TAKIMININ KALİTESİ ARTAR VE OYUNDAN ZEVK ALIRSIN.RAKİP AĞZIAÇIK TRENE BAKAR GİBİ SENİ TAKİP EDERKEN SEN ÇOKTAN İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUN.Kalesporda skor yükünü ortasahadaki merkez oyuncular üstlenmiş durumda.Bu da 2.devrede yeni transferlere çok iş düşecek demektir.Atılan goller ya duran top yada uzaktan şut.Yani çeşitliliği artırmak gerekli.Cezaalanı önünde ve içerisine girildiğinde DOĞRU POZİSYONLARA YERLEŞİP VE KALİTELİ PASLARLA bu sorun atlatılırsa eğer diğer takımlara göre BERABER OYNAMA ALIŞKANLIĞI FAZLA OLAN VE AYRICA DAHA ÇOK SAYIDA FİNAL MAÇI TECRÜBESİ OLAN KALESPOR ipi önde göğüsle me şansı artar.Artı ve eksiklerini paylaştık sizlerle.Şimdi özetlersek eğer;KONDİSYON ARTMALI-OYUN KONSANTRASYONU DÜŞMEMELİ- 3.BÖLGEDE (HÜCÜM HATTI) DOĞRU YERLEŞİM VE FİNALDE KALİTELİ PAS-PAŞLAŞMALAR konularına dikkat edilmeli.Rakiplar peki nasıl oynamalı?? Göle maçında ortaya çıktıki pas yaptıkça topa hakim oldukça Kalesporlular sinirlenip oyundan düşüyorlar (yani topu ayağında tutacan).Hucümları kanat lardan yapacaksın (merkez oyuncular taş gibi).Ve uzaktan şut attirmiyacaksin. Herkese teşekkür ederim iyi günler (Burak DEMİR ..Antrenör)Ardahan Kalespor Analiz( Antrenör: Burak DEMİR)
İlk önce takipçilerimize dünkü Göle Bld.Spor değerlendirmemize gösterdikleri ilgi alaka ve kişisel sayfalarında yaptıkları paylaşımdan dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM.. .Sezonun ilk yarısını 2.sırada kapatan Kalespor uzunca bir süre hatta açıkara lider konumdaydı. Elindeki avantajı Göle maçından sonra kaybetti.Aslında puan kaybı vereceğinin mesajını daha önceki maçlarda vermekteydi. Peki gözle görülen enbüyük eksiklik neydi? Birkere takımda yeteri kadar kondisyon yok.Takımda çok değerli oyuncular mevcut ve takımdaki her oyuncu aslında fizik olarak güzel özelliklere sahip ama KONDİSYON denen şey varya VARLIĞI PARA YOKLUĞU BELA işte olmayınca veya eksik olunca fizikgüç ve teknik hep aşağı düşüyor.Gözlemlediğim 2.problem öndede olsa geridede olsa hakem kararlarına çok karşı çıkılıyor.Bu hem zaman kaybına sebep oluyor hemde motivasyon bozuluyor ARKADAŞLAR!!! Burda özel hayranı olduğum kalecileri Doğukan ve Muratcan'ı ayrı tutmak gerekir. Çünkü;bu konuda arkadaş larını sürekli uyarmaktalar.Teknik ve taktik açıdan bir değerlendirme yapacak olursak eğer defans hattı sürekli sakatlıklar ile uğraştı Tolga ve Fatih gibi tecrübeli oyuncular buna rağmen oynadıkları sürenin hakkını verdiler.Defans bölgesi sınıfı geçti.Doğukan kalitesi belli bir kaleci zaten ve bu sezonada iyi başladı.Defansta enfazla süre alan oyuncu İsmail kendi görevi dışında skorada katkısı oldu.Orta sahaya geldiğimizde ilk devrede ençok beyendiğim ve KAREAS oyuncular arasına aldığım Muratcan 4*4 performans sergiledi.Hem oyuna katkısı hemde rakip takımı oyundan düşürmesi ile (bu işi güzel yapıyor) alkışı hakketti.Takımda hangi bölge de sıkıntı varsa CANKURTARAN gibi hemen oraya koştu ve işini yaptı. Orta sahada diğer başarılı isimler ise Onur Şahin ve Burak (fazla ismi bahsedilmesede oyunun başlangıç paslarının sahibi).Onur Şahin ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaliteli bir isim ama TOPLA BİRAZ DAHA AZ OYNASAN daha faydalı olacaksın.Kenar oyuncular ise süratliler ama ÜRETKENLİK ve SKORSAL ANLAMDA takıma fazla katkıları yok.Bir fikir atıyorum ortaya iyibir kondisyona sahip olduktan sonra güçlü bir İNAN ŞİT son 30 dk da rakipleri ZORLAMAZMI sizce?? Gelelim ensıkıntılı bölgeye 3.bölge yani Hücum hattına.Birincisi Kale spor takımında tipik bir forvet yok (kaliteli bir santrfor mevcut.. Metahan) tu takii transfer edilen Onur Korkut ve İlker 'e kadar. Bunun dışında takım 3.bölgeye kadar gelip orda FİNAL PASLARINI yapamıyor aslında PASLAŞMA yok ve topkaybı oluyor.Adeta Kalespor maçları masatenisi maçları gibi bir havada geçiyor.Genç oyuncu kardeşlerim PAS YAPARSAN HEM SENİN HEM TAKIMININ KALİTESİ ARTAR VE OYUNDAN ZEVK ALIRSIN.RAKİP AĞZIAÇIK TRENE BAKAR GİBİ SENİ TAKİP EDERKEN SEN ÇOKTAN İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUN.Kalesporda skor yükünü ortasahadaki merkez oyuncular üstlenmiş durumda.Bu da 2.devrede yeni transferlere çok iş düşecek demektir.Atılan goller ya duran top yada uzaktan şut.Yani çeşitliliği artırmak gerekli.Cezaalanı önünde ve içerisine girildiğinde DOĞRU POZİSYONLARA YERLEŞİP VE KALİTELİ PASLARLA bu sorun atlatılırsa eğer diğer takımlara göre BERABER OYNAMA ALIŞKANLIĞI FAZLA OLAN VE AYRICA DAHA ÇOK SAYIDA FİNAL MAÇI TECRÜBESİ OLAN KALESPOR ipi önde göğüsle me şansı artar.Artı ve eksiklerini paylaştık sizlerle.Şimdi özetlersek eğer;KONDİSYON ARTMALI-OYUN KONSANTRASYONU DÜŞMEMELİ- 3.BÖLGEDE (HÜCÜM HATTI) DOĞRU YERLEŞİM VE FİNALDE KALİTELİ PAS-PAŞLAŞMALAR konularına dikkat edilmeli.Rakiplar peki nasıl oynamalı?? Göle maçında ortaya çıktıki pas yaptıkça topa hakim oldukça Kalesporlular sinirlenip oyundan düşüyorlar (yani topu ayağında tutacan).Hucümları kanat lardan yapacaksın (merkez oyuncular taş gibi).Ve uzaktan şut attirmiyacaksin. Herkese teşekkür ederim iyi günler (Burak DEMİR ..Antrenör)Ardahan Kalespor Analiz( Antrenör: Burak DEMİR)
İlk önce takipçilerimize dünkü Göle Bld.Spor değerlendirmemize gösterdikleri ilgi alaka ve kişisel sayfalarında yaptıkları paylaşımdan dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM.. .Sezonun ilk yarısını 2.sırada kapatan Kalespor uzunca bir süre hatta açıkara lider konumdaydı. Elindeki avantajı Göle maçından sonra kaybetti.Aslında puan kaybı vereceğinin mesajını daha önceki maçlarda vermekteydi. Peki gözle görülen enbüyük eksiklik neydi? Birkere takımda yeteri kadar kondisyon yok.Takımda çok değerli oyuncular mevcut ve takımdaki her oyuncu aslında fizik olarak güzel özelliklere sahip ama KONDİSYON denen şey varya VARLIĞI PARA YOKLUĞU BELA işte olmayınca veya eksik olunca fizikgüç ve teknik hep aşağı düşüyor.Gözlemlediğim 2.problem öndede olsa geridede olsa hakem kararlarına çok karşı çıkılıyor.Bu hem zaman kaybına sebep oluyor hemde motivasyon bozuluyor ARKADAŞLAR!!! Burda özel hayranı olduğum kalecileri Doğukan ve Muratcan'ı ayrı tutmak gerekir. Çünkü;bu konuda arkadaş larını sürekli uyarmaktalar.Teknik ve taktik açıdan bir değerlendirme yapacak olursak eğer defans hattı sürekli sakatlıklar ile uğraştı Tolga ve Fatih gibi tecrübeli oyuncular buna rağmen oynadıkları sürenin hakkını verdiler.Defans bölgesi sınıfı geçti.Doğukan kalitesi belli bir kaleci zaten ve bu sezonada iyi başladı.Defansta enfazla süre alan oyuncu İsmail kendi görevi dışında skorada katkısı oldu.Orta sahaya geldiğimizde ilk devrede ençok beyendiğim ve KAREAS oyuncular arasına aldığım Muratcan 4*4 performans sergiledi.Hem oyuna katkısı hemde rakip takımı oyundan düşürmesi ile (bu işi güzel yapıyor) alkışı hakketti.Takımda hangi bölge de sıkıntı varsa CANKURTARAN gibi hemen oraya koştu ve işini yaptı. Orta sahada diğer başarılı isimler ise Onur Şahin ve Burak (fazla ismi bahsedilmesede oyunun başlangıç paslarının sahibi).Onur Şahin ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaliteli bir isim ama TOPLA BİRAZ DAHA AZ OYNASAN daha faydalı olacaksın.Kenar oyuncular ise süratliler ama ÜRETKENLİK ve SKORSAL ANLAMDA takıma fazla katkıları yok.Bir fikir atıyorum ortaya iyibir kondisyona sahip olduktan sonra güçlü bir İNAN ŞİT son 30 dk da rakipleri ZORLAMAZMI sizce?? Gelelim ensıkıntılı bölgeye 3.bölge yani Hücum hattına.Birincisi Kale spor takımında tipik bir forvet yok (kaliteli bir santrfor mevcut.. Metahan) tu takii transfer edilen Onur Korkut ve İlker 'e kadar. Bunun dışında takım 3.bölgeye kadar gelip orda FİNAL PASLARINI yapamıyor aslında PASLAŞMA yok ve topkaybı oluyor.Adeta Kalespor maçları masatenisi maçları gibi bir havada geçiyor.Genç oyuncu kardeşlerim PAS YAPARSAN HEM SENİN HEM TAKIMININ KALİTESİ ARTAR VE OYUNDAN ZEVK ALIRSIN.RAKİP AĞZIAÇIK TRENE BAKAR GİBİ SENİ TAKİP EDERKEN SEN ÇOKTAN İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUN.Kalesporda skor yükünü ortasahadaki merkez oyuncular üstlenmiş durumda.Bu da 2.devrede yeni transferlere çok iş düşecek demektir.Atılan goller ya duran top yada uzaktan şut.Yani çeşitliliği artırmak gerekli.Cezaalanı önünde ve içerisine girildiğinde DOĞRU POZİSYONLARA YERLEŞİP VE KALİTELİ PASLARLA bu sorun atlatılırsa eğer diğer takımlara göre BERABER OYNAMA ALIŞKANLIĞI FAZLA OLAN VE AYRICA DAHA ÇOK SAYIDA FİNAL MAÇI TECRÜBESİ OLAN KALESPOR ipi önde göğüsle me şansı artar.Artı ve eksiklerini paylaştık sizlerle.Şimdi özetlersek eğer;KONDİSYON ARTMALI-OYUN KONSANTRASYONU DÜŞMEMELİ- 3.BÖLGEDE (HÜCÜM HATTI) DOĞRU YERLEŞİM VE FİNALDE KALİTELİ PAS-PAŞLAŞMALAR konularına dikkat edilmeli.Rakiplar peki nasıl oynamalı?? Göle maçında ortaya çıktıki pas yaptıkça topa hakim oldukça Kalesporlular sinirlenip oyundan düşüyorlar (yani topu ayağında tutacan).Hucümları kanat lardan yapacaksın (merkez oyuncular taş gibi).Ve uzaktan şut attirmiyacaksin. Herkese teşekkür ederim iyi günler (Burak DEMİR ..Antrenör)Ardahan Kalespor Analiz( Antrenör: Burak DEMİR)
İlk önce takipçilerimize dünkü Göle Bld.Spor değerlendirmemize gösterdikleri ilgi alaka ve kişisel sayfalarında yaptıkları paylaşımdan dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM.. .Sezonun ilk yarısını 2.sırada kapatan Kalespor uzunca bir süre hatta açıkara lider konumdaydı. Elindeki avantajı Göle maçından sonra kaybetti.Aslında puan kaybı vereceğinin mesajını daha önceki maçlarda vermekteydi. Peki gözle görülen enbüyük eksiklik neydi? Birkere takımda yeteri kadar kondisyon yok.Takımda çok değerli oyuncular mevcut ve takımdaki her oyuncu aslında fizik olarak güzel özelliklere sahip ama KONDİSYON denen şey varya VARLIĞI PARA YOKLUĞU BELA işte olmayınca veya eksik olunca fizikgüç ve teknik hep aşağı düşüyor.Gözlemlediğim 2.problem öndede olsa geridede olsa hakem kararlarına çok karşı çıkılıyor.Bu hem zaman kaybına sebep oluyor hemde motivasyon bozuluyor ARKADAŞLAR!!! Burda özel hayranı olduğum kalecileri Doğukan ve Muratcan'ı ayrı tutmak gerekir. Çünkü;bu konuda arkadaş larını sürekli uyarmaktalar.Teknik ve taktik açıdan bir değerlendirme yapacak olursak eğer defans hattı sürekli sakatlıklar ile uğraştı Tolga ve Fatih gibi tecrübeli oyuncular buna rağmen oynadıkları sürenin hakkını verdiler.Defans bölgesi sınıfı geçti.Doğukan kalitesi belli bir kaleci zaten ve bu sezonada iyi başladı.Defansta enfazla süre alan oyuncu İsmail kendi görevi dışında skorada katkısı oldu.Orta sahaya geldiğimizde ilk devrede ençok beyendiğim ve KAREAS oyuncular arasına aldığım Muratcan 4*4 performans sergiledi.Hem oyuna katkısı hemde rakip takımı oyundan düşürmesi ile (bu işi güzel yapıyor) alkışı hakketti.Takımda hangi bölge de sıkıntı varsa CANKURTARAN gibi hemen oraya koştu ve işini yaptı. Orta sahada diğer başarılı isimler ise Onur Şahin ve Burak (fazla ismi bahsedilmesede oyunun başlangıç paslarının sahibi).Onur Şahin ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaliteli bir isim ama TOPLA BİRAZ DAHA AZ OYNASAN daha faydalı olacaksın.Kenar oyuncular ise süratliler ama ÜRETKENLİK ve SKORSAL ANLAMDA takıma fazla katkıları yok.Bir fikir atıyorum ortaya iyibir kondisyona sahip olduktan sonra güçlü bir İNAN ŞİT son 30 dk da rakipleri ZORLAMAZMI sizce?? Gelelim ensıkıntılı bölgeye 3.bölge yani Hücum hattına.Birincisi Kale spor takımında tipik bir forvet yok (kaliteli bir santrfor mevcut.. Metahan) tu takii transfer edilen Onur Korkut ve İlker 'e kadar. Bunun dışında takım 3.bölgeye kadar gelip orda FİNAL PASLARINI yapamıyor aslında PASLAŞMA yok ve topkaybı oluyor.Adeta Kalespor maçları masatenisi maçları gibi bir havada geçiyor.Genç oyuncu kardeşlerim PAS YAPARSAN HEM SENİN HEM TAKIMININ KALİTESİ ARTAR VE OYUNDAN ZEVK ALIRSIN.RAKİP AĞZIAÇIK TRENE BAKAR GİBİ SENİ TAKİP EDERKEN SEN ÇOKTAN İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUN.Kalesporda skor yükünü ortasahadaki merkez oyuncular üstlenmiş durumda.Bu da 2.devrede yeni transferlere çok iş düşecek demektir.Atılan goller ya duran top yada uzaktan şut.Yani çeşitliliği artırmak gerekli.Cezaalanı önünde ve içerisine girildiğinde DOĞRU POZİSYONLARA YERLEŞİP VE KALİTELİ PASLARLA bu sorun atlatılırsa eğer diğer takımlara göre BERABER OYNAMA ALIŞKANLIĞI FAZLA OLAN VE AYRICA DAHA ÇOK SAYIDA FİNAL MAÇI TECRÜBESİ OLAN KALESPOR ipi önde göğüsle me şansı artar.Artı ve eksiklerini paylaştık sizlerle.Şimdi özetlersek eğer;KONDİSYON ARTMALI-OYUN KONSANTRASYONU DÜŞMEMELİ- 3.BÖLGEDE (HÜCÜM HATTI) DOĞRU YERLEŞİM VE FİNALDE KALİTELİ PAS-PAŞLAŞMALAR konularına dikkat edilmeli.Rakiplar peki nasıl oynamalı?? Göle maçında ortaya çıktıki pas yaptıkça topa hakim oldukça Kalesporlular sinirlenip oyundan düşüyorlar (yani topu ayağında tutacan).Hucümları kanat lardan yapacaksın (merkez oyuncular taş gibi).Ve uzaktan şut attirmiyacaksin. Herkese teşekkür ederim iyi günler (Burak DEMİR 

Antrenör)Ardahan Kalespor Analiz( Antrenör: Burak DEMİR)

İlk önce takipçilerimize dünkü Göle Bld.Spor değerlendirmemize gösterdikleri ilgi alaka ve kişisel sayfalarında yaptıkları paylaşımdan dolayı TEŞEKKÜR EDİYORUM.. .Sezonun ilk yarısını 2.sırada kapatan Kalespor uzunca bir süre hatta açıkara lider konumdaydı. Elindeki avantajı Göle maçından sonra kaybetti.Aslında puan kaybı vereceğinin mesajını daha önceki maçlarda vermekteydi. Peki gözle görülen enbüyük eksiklik neydi? Birkere takımda yeteri kadar kondisyon yok.Takımda çok değerli oyuncular mevcut ve takımdaki her oyuncu aslında fizik olarak güzel özelliklere sahip ama KONDİSYON denen şey varya VARLIĞI PARA YOKLUĞU BELA işte olmayınca veya eksik olunca fizikgüç ve teknik hep aşağı düşüyor.Gözlemlediğim 2.problem öndede olsa geridede olsa hakem kararlarına çok karşı çıkılıyor.Bu hem zaman kaybına sebep oluyor hemde motivasyon bozuluyor ARKADAŞLAR!!! Burda özel hayranı olduğum kalecileri Doğukan ve Muratcan'ı ayrı tutmak gerekir. Çünkü;bu konuda arkadaş larını sürekli uyarmaktalar.Teknik ve taktik açıdan bir değerlendirme yapacak olursak eğer defans hattı sürekli sakatlıklar ile uğraştı Tolga ve Fatih gibi tecrübeli oyuncular buna rağmen oynadıkları sürenin hakkını verdiler.Defans bölgesi sınıfı geçti.Doğukan kalitesi belli bir kaleci zaten ve bu sezonada iyi başladı.Defansta enfazla süre alan oyuncu İsmail kendi görevi dışında skorada katkısı oldu.Orta sahaya geldiğimizde ilk devrede ençok beyendiğim ve KAREAS oyuncular arasına aldığım Muratcan 4*4 performans sergiledi.Hem oyuna katkısı hemde rakip takımı oyundan düşürmesi ile (bu işi güzel yapıyor) alkışı hakketti.Takımda hangi bölge de sıkıntı varsa CANKURTARAN gibi hemen oraya koştu ve işini yaptı. Orta sahada diğer başarılı isimler ise Onur Şahin ve Burak (fazla ismi bahsedilmesede oyunun başlangıç paslarının sahibi).Onur Şahin ne zaman ne yapacağı belli olmayan kaliteli bir isim ama TOPLA BİRAZ DAHA AZ OYNASAN daha faydalı olacaksın.Kenar oyuncular ise süratliler ama ÜRETKENLİK ve SKORSAL ANLAMDA takıma fazla katkıları yok.Bir fikir atıyorum ortaya iyibir kondisyona sahip olduktan sonra güçlü bir İNAN ŞİT son 30 dk da rakipleri ZORLAMAZMI sizce?? Gelelim ensıkıntılı bölgeye 3.bölge yani Hücum hattına.Birincisi Kale spor takımında tipik bir forvet yok (kaliteli bir santrfor mevcut.. Metahan) tu takii transfer edilen Onur Korkut ve İlker 'e kadar. Bunun dışında takım 3.bölgeye kadar gelip orda FİNAL PASLARINI yapamıyor aslında PASLAŞMA yok ve topkaybı oluyor.Adeta Kalespor maçları masatenisi maçları gibi bir havada geçiyor.Genç oyuncu kardeşlerim PAS YAPARSAN HEM SENİN HEM TAKIMININ KALİTESİ ARTAR VE OYUNDAN ZEVK ALIRSIN.RAKİP AĞZIAÇIK TRENE BAKAR GİBİ SENİ TAKİP EDERKEN SEN ÇOKTAN İŞİ BİTİRMİŞ OLURSUN.Kalesporda skor yükünü ortasahadaki merkez oyuncular üstlenmiş durumda.Bu da 2.devrede yeni transferlere çok iş düşecek demektir.Atılan goller ya duran top yada uzaktan şut.Yani çeşitliliği artırmak gerekli.Cezaalanı önünde ve içerisine girildiğinde DOĞRU POZİSYONLARA YERLEŞİP VE KALİTELİ PASLARLA bu sorun atlatılırsa eğer diğer takımlara göre BERABER OYNAMA ALIŞKANLIĞI FAZLA OLAN VE AYRICA DAHA ÇOK SAYIDA FİNAL MAÇI TECRÜBESİ OLAN KALESPOR ipi önde göğüsle me şansı artar.Artı ve eksiklerini paylaştık sizlerle.Şimdi özetlersek eğer;KONDİSYON ARTMALI-OYUN KONSANTRASYONU DÜŞMEMELİ- 3.BÖLGEDE (HÜCÜM HATTI) DOĞRU YERLEŞİM VE FİNALDE KALİTELİ PAS-PAŞLAŞMALAR konularına dikkat edilmeli.Rakiplar peki nasıl oynamalı?? Göle maçında ortaya çıktıki pas yaptıkça topa hakim oldukça Kalesporlular sinirlenip oyundan düşüyorlar (yani topu ayağında tutacan).Hucümları kanat lardan yapacaksın (merkez oyuncular taş gibi).Ve uzaktan şut attirmiyacaksin. Herkese teşekkür ederim iyi günler (Burak DEMİR ..Antrenör)
Kaynak: Ardahan Spor Haberleri

Editör: Ardahan Spor Haberleri

Bu haber 7741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI