http://www.google.com/analytics
Reklam
Bugun...


ARDAFED Avcılar Belediye Başkanıyla Görüşecek
'İstanbul ve yurt genelinde ‘Güçlü Bir Ardahan Lobisi' için çalışmalarını sürdüren Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) bu kez İstanbul’un Avcılar Belediye Başkanı ile bir araya gelecek.

ARDAFED Avcılar Belediye Başkanıyla Görüşecek

Perşembe günü yapılacak görüşmede Avcılar’da bulunan Ardahanlıların istemleri ve federasyon olarak yerel yöneticilerden beklentiler CHP’li Avcılar Belediye Başkanına bir dosya halinde sunulcağı öğrenildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan ARDAFED Başkan Yardımcısı Özcan Diğmeci kendilerini onure eden randevu taleplerini kabul eden Avcılar Belediye Başkanı Sayın Dr. Handan Toprak’ı ARDAFED Heyeti olarak ziyaret edip, kendisine bölgenin, ülkenin ve stkların hakkında ARDAFED’in görüşlerini aktaran bir dosya sunacaklarını belirtti.
Perşembe Günü Saat 18.00’da gerçekleşmesi beklenen görüşmeye tam kadro katılmaya hazırlanan Ardahan Dernekler Federasyonu Toprak’la birlikte bugüne kadar 40 Belediyesi olan İstanbul’da 9 İlçe Belediye Başkanı ile görüşüp, kendilerine Ardahan’ı ve Ardahan’ı İstanbul’da temsil eden ARDAFED’i anlatarak, istişare içinde olmaya devam etti
.**ANAKON ARDA/FED'DEYDİ..

*29/05/2017 Tarihli Haber

Ardahan Dernekler Federasyonunun kurucu federasyonu olduğu ve Amasya, Adıyaman, Bingöl, Erzurum, Diyarbakır, Kastamonu ve Van Federasyonlarının bir araya gelip kurduğu Anadolu Konfederasyonu ARDA/FED'in Şişli'de ki genel merkezinde bir araya geldiler.

ARDA/FED'in yeni yönetimin kutlayan ANAKON'un kurucu federasyon başkanları konfederasyonun yönetim görev bölümünü de gerçekleştirdiler.

Konfederasyonun yol haritasının masaya yatırıldığı görüşmeye ARDA/FED yöneticileri ev sahipliği yaptılar.
 
**ARDA/FED BÜLENT KERİMOĞLU’NU ZİYARET EDECEK..
 
Kısa süre önce gerçekleşen kongrede gazeteci Fakir Yılmaz'ın başkanlığında oluşan ARDAFED’in yeni yönetim kurulu, görev dağılımının ardından ilk resmi ziyaretini Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na gerçekleştirecek.
Çok sayıda sivil toplum örgütünü çatısı altında bir araya getiren ARDAFED, Ardahanlıların yoğun olarak yaşadığı İstanbul’da güçlü bir “Ardahan Birlikteliği” yaratmayı hedefliyor. Bu amaçla, ilk nezaket ziyaretini pazartesi günü kendisi de Ardahan Damallı olan Dr. Bülent Kerimoğlu’na gerçekleştirecek olan ARDAFED yönetimi, Kerimoğlu’nun yanı sıra İstanbul’daki diğer Ardahanlı kurum ve kuruluş temsilcileri ile de benzer görüşmeler yapmayı planlıyor.

**ÇAMURSUZ VE ÇUKURSUZ BİR ARDAHAN İSTİYORUZ

*25/03/2015 Tarihli Haber

Hayvan Meydanı Değil,  Çamur Meydanı!..

Baharın yüzünü göstermeye başladığı şu günler de kent merkezleri başta olmak üzere arka mahallere ve hayvan meydanı çamurdan geçilemiyor.

Cemrenin havaya çıkmak üzere şu günlerde Ardahan’da eriyen karlarla birlikte şehir merkezlerinde bulunan bozuk yollar çamurlu kar suları ile dolarken, kentin ekonomisinin döndüğü hayvan meydanı adeta bataklığa dönmüş durumda.

Bataklığa dönen Ardahan Hayvan Meydanına giren araçları traktörler zor çıkarıyor.
Ardahanlıların sanal ortam da açtıkları sayfalarda, Çamursuz ve Çukursuz Bir Ardahan İstiyoruz’ diyerek çağrı yaptığı Ardahan Belediyesinin eriyen karlarla birlikte gezilemez hale gelen kent içi yolları ve bataklığa dönen hayvan meydanına el atmaması tepkilere neden oluyor.

Ağaçları Kesmeyin.. Ama..

*Yazıyorsam Sebebi Var

Kışları -40 Derece soğuklar karşısında sığınacak bir yer arayan araçların yazında caddeleri tıkamaya başladığı Ardahan'da belediye kentin ortasında bulunan parkın altını kapalı çarşı yapmak için bir proje hazırladı.
Ve bu projeyi hayata geçirmek için harekete geçen belediye başta CHP'lilerin olmak üzere ağç seven, doğa koruyanların tepkisini almış..
Şu an bulunduğum İstanbul'da ki gezi parkı misali bir çalışma ve karşı tepkinin yaşandığı bölgede yaşanan gelişmeleri anında bana ulaştıran ekibimiz aynı zaman da parkın altına yapılmak istenen kapalı parkın projesinin fotoğraflarını da attı.
Eyleme ve projeye baktığımda ikisinin de haklı olduğunu görüyor ve bizim hangi tarafta yer alacağımızı düşündüm.
Ve önce yaşananları haber olarak kamuoyuna bildirip, ardından kendi görüşümüzü de ortaya koymalıyız diyerek karar alırken beni cep telefonumdan arayan CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan yaşanan durumu özetledikten sonra gerek basın olarak gerekse başında bulunduğum federasyon olarak parkta bulunan parkların kesilmemesi için kendilerine destek vermemiz gerektiğini belirtiyordu.
Taştan'ın bu haklı istemi ve bizi yönlendirme çabasının yanından önüme gelen projeye baktığımda Ardahan'ın bu çalışmaya ihtiyaç duyduğunu da düşündüm.
Evet iki yönü de içinde çıkılma olan bu durumun masaya yatırırken öncelikle aynı CHP'nin daha öncede bu parkın içinde bulunan oteli yıkılması karşısında biraz da mutlu olup, yaşananlara sesiz kalıp, ardından parkın betonlaştırılması ve adının değiştirilmesi karşısında ortada olmazken bugün parkın içinde kalan bir kaç ağaca sahip çıkması düşündürücü bir durum olarak geldi bana..
Kesilmeli mi o ağaçlar?
Tabi ki de HAYIR!..
Peki kapalı bir parka ihtiyaç var mı?
Tabi ki var..
O zaman ne yapmalıyız?
Bana kalırsa varsa imkan bir yerde alan açılıp, ağaçlar kesilmeden tünel yapılırcasına alanın altına girilip, kentin ihtiyaç duyduğu kapalı park yapılabilir.
Ve iki tarafı da memnun edecek olan bir çalışmaya imza atılabilir..
Peki, 'Sen taraftasın?' derseniz eğer ben direk derim ki; 10 yıla yakındır kentin içinde bir cenaze gibi sahipsiz bırakılan parka bir an önce genel müdahale yapılmalı ve altına yapılacak olan kapalı parkın yanı sıra etrafının da bir çok yeni esnafa ekmek kapısı olacak ve İnönü caddesi ile Atatürk caddelerine can getirecek olan yeni dükkanlar yapılıp, satışa sunulmalıdır.
Kaynak: Kdag

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 2732 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI