Bursa Escort
Reklam
Bugun...


AK Partinin Merkez Adayı Fırat Avşar Olacak..
Kongrelerini yapmaya başlayan AK Parti Ardahan İlçe Teşkilatlarının yönetimleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı.

AK Partinin Merkez Adayı Fırat Avşar Olacak..

Geçtiğimiz günlerde Posof ve Hanak İlçe Başkanlarının devamına karar kılan AK Parti Ardahan Merkez İlçe Başkanını değiştirmeye karar kıldı.

Fırat Avşar'ın AK Parti İlçe Başkanının yeni İlçe Başkanı olmasına karar kılan AK Parti Ardahan İl Yönetiminin bu yönde ki istemi AK Parti Genel Merkezince kabul gördüğü ve önümüzde ki günlerde yapılacak olan kongre ile Avşar'ın AK Parti Ardahan Merkez İlçe Başkanı olacağı öğrenildi.

**AK Parti Posof ve Hanak Aynıları..

*16/09/2017 Tarihli Haber

Aynı zamanda AK parti Genel Başkanı da olan Cumhurbaşkanı Recep TGayyip Erdoğan'ın 'Parti de metal yorgunluğu var, bazıları değişmeli' dediği bir süreçte Ardahan AK Parti eskiler ile yol almaya devam edecek gibi..

Hanak'ta Beleidye alamayan, Evet, Hayır'da kayıp eden ekibin yeniden İlçe Başkanlığına getirildiği görülürken aynı durum Posof AK Parti İlçe Teşkilatında da yaşandı.

Aynı gün yapılan kongrelerin ilki Posof ta gerçekleşti. Kongrelere, Genel Merkez´i temsilen İl Koordinatörü Alaaddin Güven katıldı.

   AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, İl Genel Meclis Başkanı Taviddin Çoskun Kadın kolları İl Başkanı Leyla Kargı,Gençlik Kollari İl Başkanı Özgür Yılmaz İl genel meclis üyeleri ve belediye meclisi üyelerinin katıldığı Posof ve Hanak Kongrelerinde Songül Öner ve Tanju Kilit yeniden ilçe başkanlıklarına seçildiler.
   AK Parti Ardahan İl Başkanı Yunus Baydar kongrelerde yapmış olduğu konuşmada " Birlik ve beraberliğe dikkat çekerek bu bir hizmet yarışıdır bu süreçlerden partimiz daha da güçlenerek çıkmalıdır. Onun içinde birlik ve beraberliğimizi bozmadan 2019 seçimlerine hazırlanmalıyız. Siyaset bir sonuç alma sanatıdır, bizimde sonuç almamız lazım.
   Daha önce de sizlerle paylaştığımız gibi 6 ilçemizde teşkilatlarımızın faaliyetleri ve performansları, tüm teşkilat kademelerimiz ve yerel yönetimlerimizle uyum ve birlikteliklerini ölçmek ve değerlendirmek üzere istişari çalışmaları yapılmış, Koordinatör Milletvekilimiz katılımları ile yüz yüze görüşmeler ve kanaatler alınmıştır. Ayrıca milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızın, ana kademe kadın ve gençlik kolları yönetimleri ile meclis üyelerimizin kanaatleri de alınarak değerlendirme çalışmalarına dâhil edilmiştir.
   Tüm bu çalışmalar neticesinde Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın ortaya koyduğu istişari çalışma ve uzlaştırıcı anlayışla, mevcut ilçe başkanlarımızın performansları değerlendirilmiş olup, Posof ve Hanak Teşkilatlarımız 6. Olağan Kongrelerinde mevcut ilçe başkanlarımız Songül Öner ve Tanju Kilit ile yola devam edilmesi kanaati hasıl olmuştur.
Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda yürütülmüş olan tüm bu istişari çalışmaların neticesini değerli teşkilat mensuplarımız, kıymetli delegasyonlarımız ve kamuoyu ile paylaşmaktayız.
    AK Parti Teşkilatı olarak 16. yılımızda tüm gayemiz, bugüne kadar aynı dava şuuru ve bilinciyle ortaya koyduğumuz başarıyı daha da kıymetlendirmek, çok daha güçlü bir şekilde bizleri 2023 lü hedeflerimize taşıyacak teşkilat bilgi ve birikimimizi geleceğe taşımaktır.
    Bu doğrultuda yapılan tüm çalışma ve fedakârlıkları daha da bereketlendirerek, teşkilat çalışmalarımızı AK Parti nin menfaatine olacak bir şekilde ortaya koyarak tüm teşkilat ve delegasyonlarımızın aynı özveri ve sağduyusunu ortaya koyacağına inanıyoruz.

    Bugüne kadar hedeflerimize güçlü bir teşkilat yapısıyla ulaşan AK Parti, bundan sonra da aynı anlayış, çalışma ahengi, uzlaşma, uyum ve aynı disiplinle yoluna devam edecektir. Her iki ilçemizdeki ilçe başkanı olan Arkadaşlarımıza başarılar diler, 6. Olağan Kongrelerimizin ülkemize milletimize ve partimize hayırlı olmasını temenni ederim " dedi. 
**Yörük Atalay'dan Daha Çok mu Bu Ülkenin Sevdalısı..
*Fakir Yılmaz/Gazeteci
Dün yoğun bir gündemin telaşında koşuştururken oğlum arıyor..
Anasını da alıp geldiğimden beri beni aramayan oğlumun bu telaşının ne olduğunu merak edip telefonu açarken oğlum hal hatır sormadan 'Baba Ömer Turan'ın AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay hakkında twitterda ki yazısını okudun mu?' diye soru soruyordu..
'Ula oğlum sen önce baban hatırını sor' diyecektim ki morali bozulmasın diye bundan vazgeçerken, Göle'de ki arkadaşım Ömer Turan yine Göleli olan Milletvekili Orhan Atalay hakkında ne yazabilir?' diye düşündüm..
Ne yazmış Ömer Turan, aleyhine yazamaz, lehine de zaten gerekeni yazıyorlar' derken Ömer'in o Ömer değil o başka Ömer Turan hem de gazeteci deyince 'Ula bizim Ömer Turan'da başka gazeteci tanımam. Bu Ömer o Ömer'den meşhur mu?' diye sorunca oğlum gülümsedi ve konumuzun muhatabı Ömer Turan'ın bir dönem diliyle olmazsa parmakları ile sarayın parlatıcısı, sonra da kapının mandalına asılınca MHP'ye, Bahçeli'ye yalakalık yarışına giren bir gazeteci olduğunu söyledi.
Merak edip, bahsi geçen Ömer'in twitter da ki sayfasını açıp, bakınca sayfasının başlığında 'İslam'ın ve Onun Sancaktarı Türk Devletinin Hizmetkarıyız' sloganvari mesajını görünce bu Ömer'in bizim Ömer olmadığını tam aksine kriptocu, fetocu denenlerden birinin olduğunu iyice hatırladım..
Evet bu Ömer'i fetocu diye kesin bilinen ama bunun tv'lerde, yazılarında onlara ısrarla 'fetocu değiller' demesi ardından saray'dan kapı dışı edilen Ömer olduğunu hatırladım..
Ve Fetonun ne kadar tehlikeli olduğunu ilk kez dillendiren Atalay hakkında daha önce de buna benzer twitler attığını da..
Yörük olan yani yurdu, yuvası olmayan, buldukları yerde çadır açan ve o çadırı açtıkları alanların sahiplerinden daha çok oranın sahibi olduklarını iddia edenlerden olan bu Ömer Turan'ın Atalay hakkında yazdıklarına bakıca İslam'ı kullanıp, beyninin altında yatan faşistliği de sayfasının başlığın koyduğu mesaj gibi görünmekte..
Neyse Atalay'ın Kürt olmasını fırsat bilip, yıpratmak için çabalayan bu Ömer'in Göle'de ki Ömer kadar yanımda değeri olmadığını da belirttiğim oğluma rahat ol, bu ülke de kimin namuslu, kimin namussuz olduğunu Allah'ta biliyor, Halk'ta biliyor, Saray'da biliyor, ben de biliyorum diyerek telefonu kapatınca MHP'de kovulan Taşkın Polat'ın da Atalay üzerinden Kürtlere yine hakaretler yağdırdığını da öğreniyordum..
Ama şu bilinmeli ki Türk'ten daha çok Türk kesilip, Kürtlere saldıranların hemen hepsinin bugün esamesi okunmaz olduğu bu ülkede göze girmek için Kürdün mezarına bile saldırmanın normal olduğunu da biliyoruz diyerek 'Üzülme oğlum' dedim, değere alınmayacak konuyu ve telefonu kapattım..

**12 Aday Adayın Hangisi Paralelci?

Ardahan'ın Paralelci AK Parti Milletvekili Aday Adayları..

*15/03/2015 Tarihli Haber

Haziran ayın da yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili olabilmek için yarışan aday adayların hangisinin aday olacağının yoğun bir şekil de tartışıldığı şu günlerde, aday adaylar hakkında AK Parti Genel Merkezine ihbarlar da yağıyor..

Saffet Kaya'nın 'Beni aday etmezseniz bağımsız girerim' diye direttiği AK Parti Genel Merkezine ardı adına yapılan 'Falan aday aday paralelcidir' şeklinde ki ihbarların arkası kesilmiyor.

Kiminin muhtarlara imzalattığı, 'Falan aday edilmezse seçimi kayıp edersiniz', bir diğerlerinin seçimden seçime hatırladıkları derneklerden destek istediği, çoğunun basından medet beklediği şu günler de AK Parti Genel Merkezine yapılan ihbarların başında gelenin, 'Falan paralelcidir, haberiniz olsun' olduğunu öğreniyoruz.

Uzun bir süre bu partinin il başkanlığını yapan Yunus Baydar ve Demokrat Parti kökenli Avukat Fatih Yılmaz dışın da hemen hepsinin önceden FT Örgütü ile uzaktan yakından diyalog için de olduğunu düşünürsek ve eğer AK Parti Genel Merkez gerçekten FT örgütünü yıkmaya kararlıysa Baydar ve Yılmaz dışındakilerin işinin bir hayli zor olduğunu da düşünebiliriz..

Cavit Çetin'in Milli görüş kökenli, Kadri Tarikatı savunucusu ve destekçisi olduğunu bilen bizlerin Çetin, Baydar ve Yılmaz'dan geriye kalan diğer aday adayların 17 Aralık Operasyonuna kadar nerede olduğunu da sormaya gerek var mı?

Gerçi o güne kadar AKP'nin tümünün de FT Örgütü ile birlikte olduğunu düşünürsek AK Parti Genel Merkezine yapılan, 'Falan aday aday paralelcidir' ihbarlarının çokta etkili olmayacağını da düşünebiliriz.

Bilemiyorum ama taban da olmayan, tavanda kenara çekildiği ileri sürülen mevcut milletvekillinden diğerlerine tek tek baktığınız da bu aday adayların işinin hem zor, hem de kolay olduğunu da söyle biliriz..

Zor tarafı AK Parti gerçekten FT Örgütü ile savaşıyorsa adlarını vermediğimizi aday adayların işi bir hayli zor..

Kolay tarafı ise AK Parti'nin 'Solcu, Kemalist olacağına yine bizden olanlar olsun' derse bu adaylar hakkında yapılan ihbarların görülmeyeceğidir..

Ama paralel devlet, pararlelci derken birilerinin bu seçimde aradan gidecek gibi..
Kaynak: Kdag

Editör: Selmi Yılmaz

Bu haber 5399 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Ak kulis
15-03-2015 12:58:00

17 Aralığa kadar tüm ak parti paralelle iş tutuyordu doğru yazmışsın ;)rnAncak Mühim olan 17 aralık sonrası tutum orada da kimin nerede yer aldığını devlet biliyor

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI