Reklam
Bugun...


AK PARTİLİLERDEN CHP'Lİ BELEDİYEYE GOL!
Düzenlediği Halk Toplantısına çok az halkın gelmesi ile şok yaşayan Ardahan'ın CHP'li Belediye Başkanı Faruk Demir'e ikinci büyük şok kendi partili belediye başkanlarının da içinde olduğu Yerel Yönetimler Birlik Başkanlığı seçiminde yaşatıldı. 3'ü CHP'li olan Ardahan'ın 7 belediye Başkanının ve Belediye Meclis Üyelerinin oy kullandığı Ardahan Yerel Birlik Başkanlığı seçimini AK Partili olan Çıldır Belediye Başkanı 13 oy alıp, başkan olurken CHP'li Demir 1 oy aldı..

AK PARTİLİLERDEN CHP'Lİ BELEDİYEYE GOL!

Ardahan Yerel Yönetimler Birliği olağan genel kurul toplantısı yapıldı.

Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, birlik üyesi Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Sekreteri Anıl Aksel ve birlik üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak Birlik Başkanlığı seçimleri yapıldı. Yapılan seçimde Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu oy birliğiyle Yerel Yönetimler Birlik Başkanı oldu.

Ardahan Belediye Salonunda yapılan ilk halk toplantısında halktan çok belediye meclis üyeleri başta olmak üzere belediye çalışanlarının halktan çok olması dikkat çektiği Halk Toplantısı ardından yapılan seçimde AK Partili Çıldır Belediye Başkanı K. Yakup Azizoğlu 13 oy, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir 1 oy alırken 6 boş oy kullanıldı.

AK PARTİLİLERDEN CHP'Lİ BELEDİYEYE GOL!

**BAŞKAN VEKİLİDE, ENCÜMEN VE KOMİSYON ÜYELERİ DE AK PARTİLİLER OLDU!..

Daha sonra Meclis 1. ve 2. Başkan Vekilliği, kâtip üyelik, birlik encümeni ve plan ve bütçe komisyon üyeliklerine seçimleri yapıldı. Meclis 1. Başkanvekilliğine Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Meclis 2. Başkanvekilliğine Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç oy birliğiyle seçildi.

Kâtip üyeliklere ise, asil üye olarak Ömer Yılmaz ve Sevim Karaçay seçildi.

Birlik Encümen üyeliklerine Halil İbrahim Aydın, Deniz Demir, Atıf Karahan, Ercan Öcan oy birliğiyle seçildi.

Plan ve bütçe komisyon üyeliklerine ise, Özgür Acer, Fahrettin Aygün, Halil İbrahim Aydın, Ömer Yılmaz ve Sevim Karaçay oy birliğiyle seçildi.

Haber: Şenol Kirman

Tek Başına Kalmak..
Her geçen gün biraz daha etrafı sarılan yalnız bıraktırılmaya çalışılan bir liderin ya da önderin"Son Çırpınış"başlığıyla bir sinema filmine veya kitaba konu olduğunu hepimiz az çok biliyoruz.
Özellikle o insanın birlikte yola çıktığı ve dost bildiklerinin kendi egolarını yerine getiremeyince yolda bıraktıklarını, yalnızlaştırma operasyonlarıyla baskı altına aldığı da o sinema filmlerinde ve kitaplarda görüp okumuşuzdur.
İşte film ve kitaplara konu olan bir çok insan ve liderin son örneklerinden olan Başkan Recep Tayyip Erdoğan 'ı görüp izliyoruz. 
Çünkü Başkan Erdoğan lideri olduğu partisinin son gurup toplantısında yaptığı konuşma esnasında bu durumu bizlere hissettirirken suçlunun ya da bu duruma gelmenin nedenini de tartışma konusu yapmak istemiyordu. 
Zira Suriye operasyonu onu bir hayli köşeye sıkıştırmış ve bunu fırsat bilenlerin yani başta partisinin millet vekilleri olmak üzere sözde yol arkadaşlarından bu süreçte beklediği desteği alamayıp, adeta yalnız bırakılmak istendiğini o gurup toplantısındaki konuşmasında üstü kapalı ima etmiştir..
Lider veya önder denilen insanların bu yaşanan durumdan elbette payları vardır. Ancak lider veya önder de hata yapabilir. 
Yani lideri, önderi irili ufaklı hataları dolayısıyla köşeye sıkıştırmak ve yalnızlaştırmanın yeri ve zamanı bu dar zamanlar değildir..  
Hele, hele o liderin kendi ailesi gibi başında bulunduğu devletin, kurumun ya da kuruluşun dara düştüğü hatta adı konmasa da savaşda olunan bir süreçte yapmak alçaklığın en daniskasıdır.
Bu durumu sadece Erdoğan mı yaşıyor? 
Atatürk yaşamadı mı? 
Ecevit o dertten ölmedi mi? 
Baykal felç olmadı mı? 
Ya da siz bu durumları hiç yaşamadınız mı?..
Ve o adı, "Son Çırpınış" konan filmleri izlemediniz mi? Kitapları okumadınız mı? Ki bu gün hem de bu dar dönemde Erdoğan'ı, lider olarak gördüklerimizi, önder olarak adlandırdıklarınızı terk edip, yalnızlaştırırken..
Bilmem anlatabildim mi? 
Bu yazıyı okuyanlar başta olmak üzere her insanın zamansızca köşeye sıkıştırılmaya çalışıldığı ve adice suçlamalarla karşı karşıya bırakıldığı şu dünyada son çırpınışın ilk çırpınış gibi bir tokata da döneceğini akıl etmeyenlerin yarın aynı  durumu yaşayacaklarını bilerek..
Belediye değil, Köylü iftar çadırı kurdu..
*aAİV HABER: 16/06/2015 TARİHLİ HABER
Ardahan Belediyesi başta olmak üzere Posof, Hanak, Damal, Göle ve Çıldır Belediyelerinin ramazan dolaysıyla hiç bir etkinlik düzenlemezlerken, Ardahan'ın Posof il.esine bağlı sını köyü Eminbey köylüleri her ramazanda İMC usulü ile iftar çadırı kurup, ramazanın bereketini birlikte yaşıyorlar.

**BELEDİYELERİ YAPMAZSA DA KÖYLÜLER YAPIYOR..

*Cilvanalılar 3. Eminbey Köyü İftar Sofrasını Kuruyorlar

Her zaman yaptığı faaliyetlerle yöremizde ilkleri başararak, bölgemize örnek olan Cilvanalılar 3. Eminbey Köyü İftar sofrasını kuruyorlar.
2 sene önce "Helal Kazanç Helal Lokma" sloganı ile 1.sini düzenleyip yine ilklere imza atan Cilvanalılar, bu sene 3. sünü düzenleyecekleri iftar sofrasını geleneksel hale getirdiler. 
8 Temmuz Çarşamba günü Eminbey Kültür Evi bahçesinde düzenlenecek olan iftar sofrası ile köyde yaşayanlar ve davetliler bir araya gelerek beraber iftar açmanın mutluluğunu yaşayacaklar. İftar programına çevre köyler ve ilçemizin daire amirleri de davet edilerek tüm yöre halkı da aynı sofrada buluşturulup, birlik ve beraberlik mesajı verilmiş olacak. 
8. Temmuz Çarşamba günü kurulacak iftar sofrası Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayıp, Akşam Ezanı ile birlikte oruçların açılıp yemeklerin yenmesi ve ardından dua ile tamamlanacak. 
Bizlerde artık geleneksel hale gelen, bölgemizin ve köyümüzün, birlik ve beraberliğine katkı sağlayan, bu güzel organizasyonu yapacak olan Cilvanalılara teşekkür ediyoruz. Allah niyetlerini kabul eylesin.

Ayrıca köyde olamayıp ta benimde bu çorbada tuzum olsun diyen ve maddi manevi destek olmak isteyen dostlarımız, en geç 4 Temmuz Cumartesi gününe kadar, 0 554 979 91 90 numaralı telefon aracılığı ile Cemal Yaşar ile irtibata geçebilirler.

Not: Fotoğraf geçtiğimiz yıl düzenlenen 2. Eminbey Köyü İftar Sofrası'nın afiş fotoğrafıdır.

Belediye değil,

**Çıldırın gölbelen köyünde yıldırım düştü..

9 hayvan telef oldu!..

Çıldırın Gölbelen köyünde yıldırım düşmesi sonucu 9 büyükbaş hayvanın telef olduğu bildirildi.

Alınan bilgilere göre merada otlarken üzerlerine yıldırım düşen 9 büyükbaş hayvan telef oldu.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 5466 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI