Reklam
Bugun...


AK Partili Delegenin Yarısı Merkezi Dinlemedi!
SANALDA DİLİNE GELENE HAKARET ETTİ, TUTUKLANDI!.. Son kongrelerinde demokrasiyi, yarışı, rakip aday anlayışına izin verilmeyen Muhalefet partisi CHP'nin de örnek aldığı AK Parti'nin Ardahan Merkez İlçe Kongresinde tek aday anlayışı ve ısrarı bu kez bozuldu. Genel Merkez başta olmak üzere Milletvekilinin, İl Başkanının tüm baskılarına karşın çekilmeyen ve yapılan kongrede adaylığını geri çekmeyen adaya kongreye katılan delegenin yarısı da tam destek verdi.

AK Partili Delegenin Yarısı Merkezi Dinlemedi!

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz Yeniden TV Programcılığına Başlıyor..

'Gazeteci Fakir Yılmaz Île Îş Dünyası' Yaşam TV'de Cumartesi Günü Saat: 17.00~19.00'da Yeniden Başlıyor..

İZLEMEK iÇİN Yaşam TV Türksat 4A Uydusu Frekans: 12034 MHz Symbol Rate: 27500 Polarizasyom: V (Dikey) Fec: 5/6 

HANAKLI KÜVET VE İÇ KAPLAMADA MARKA!

Genel Merkezin yanı sıra AK Parti Ardahan Milletvekili, İl Başkanının desteklediği Aday Özgür Açık Yıldız ile yarışan AK Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Osman Yıldız kongreye katılıp, oy kullanan 256 delegenin 114 oyunu alarak, kendisini desteklemeyen ve çekilmesi için baskı yapan AK Parti Genel Merkezini, Milletvekilini ve İl Başkanını şok etti.

Genel Merkezin, Milletvekilin ve İl Başkanının desteğine rağmen 276 delegenin katıldığı kongrede 162 delegeden ancak oy alıp, adeta zor, bela yeniden seçilen mevcut ilçe başkanı Özgür Açıkyıldız karşısında aday olan rakibi Osman Yıldız delegenin yarısına yakınının oyunu alması dikkatlerden kaçmadı.
Bazılarının Corona virüse yakalandığı bu nedenle kongreye gelemedikleri belirtilen AK Parti Ardahan Merkez İlçenin 400 delegesi olmasına karşı yaşanan bu durumu değerlendiren Ardahan kamuoyu CHP'nin de uyduğu AK Parti'nin demokrasiye uymayan anlayışına tepki olarak değerlendirdi.

Osman Yıldız 256 delegenin 114'nün oyunu tek başına alırken yapılan seçim ardından Ardahan kamuoyunun kongrede seçimi küçük bir oy farkı ile kaybeden Yıldız'ı kutladığı dikkatlerden kaçmadı. Bu durum gerek milletvekili, belediye başkanları, İl ve Beleidye Meclis Üyesi adaylarının tek ağızda belirlenmesi gerekse merkezyetçi anlayışın reddi olarak değerlendirildi.
Ak Parti Ardahan Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi Karagöl Mahallesinde bulunan Gençlik Merkezi'nde yapıldı.

**Vekil Aday Konusunda İl Başkanı İle Bir Araya Geldi! 

Mevcut İl Başkanı ile arası olmadığı ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan İl Kongresinde yeniden aday gösterilmemesi ve şimdiden görevden el çektirilmesini istediği ileri sürülen ve gerek Posof kongresinde gerekse Ardahan Merkez İlçe seçiminde İl Başkanı ile yan yana gelmemeye gayret edip, selamlaşmadığı görülen ancak adaylar konusunda İl Başkanı ile aynı adaya genel merkezin adayı olduğun iler sürülen mevcut başkan Özgür Açıkyıldız'a destek veren Ak Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay'ın yanı sıra milletvekiline karşın hala görevi başında bulunan AK Parti Ardahan İl Başkanı Hakan Aydın, AK Parti Bölge Koordinatörü, AK Parti Kilis Milletvekili Raşit Polat, AK Partili İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri ve eski İl, İlçe başkanlarının katılımıyla Ak Parti merkez ilçe kongresi yapıldı.

**POSOF KONGRSİ AYNI İSİMLE AÇIK HAVADA YAPILDI..

ongresi yapıldı. Öte yandan kapalı alanda yapılan AK Parti Ardahan Merkez İlçe Başkanlığı seçimi öncesi aynı gün gerçekleşen ve mevcut başkan Songül Öner'in tek aday olduğu AK Parti Posof İlçe Kongresi pandemi dolaysıyla açık havada yapıldı.

İYİ PARTİ'DE KONGRE YAPTI..

Öte yandan Meral Akiener'in Genel Başkanlığını yaptığı İyi Parti Göle İlçesi 2 nci Kongresi de Göle Kızılay İş Hanında bulunan İyi Parti  Göle İlçe Binasında yapıldı.
Yapılan kongrede İyi Parti Ardahan Göle İlçesi Teşkilatı mevcut başkan Gökhan Öztürk'le devam dedi. Delegelerin tek aday olarak gösterdikleri mevcut Başkan Gökhan Öztürk ikinci kez Göle İlçesi İyi Parti Başkanlığına seçildi.
Başkan Öztürk Parti üyelerine ve delegelere teşekkür konuşması yaptıktan sonra tebrikleri kabül etti.  Haber/Foto: Kurbani Demir/Göle Haber

SANALDA DİLİNE GELENE HAKARET ETTİ, TUTUKLANDI!..

Ardahan'ın Göle ilçesinde sosyal medyadan yaptığı canlı yayında ilçede görev yapan kamu görevlilerine hakaret ve tehdit içerikli sözler sarf eden S.K., tutuklandı. Göle'de yaşayan S.K., sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden yaptığı 1 saatlik canlı yayında, ilçede görev yapan üst düzey kamu görevlilerine ağır itham, hakaret ve tehditte bulundu.

Göle ilçesinin önceki kaymakamı, mevcut emniyet müdürü, yargı, Nüfus Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü mensuplarına yönelik söylemleri nedeniyle, şüpheli S.K. hakkında soruşturma başlatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, S.K.'nin paylaşımlarını incelemeye aldı.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Hakkında yakalama kararı çıkarılan S.K., polis tarafından gözaltına alındı. Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince 'sosyal medya üzerinden halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik etmek, yargı ve emniyet mensuplarına, mülki idare amirlerine aleni olarak hakaret etmek' suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bizimkiler ve İsrail lobiciliği..

Sırbistan ve Hırvatistan Başkan ve Cumhurbaşkanlarını adeta birer çocuk gibi karşısında sandalyeye oturtup imzalattığı anlaşmayı okurken neyi imzaladıklarını bilmeyen bir duruma düşmeleri bu ülkelerin değil İsrail lobisinin başarısını ortaya koymaktadır.

Zira bu dünyayı Amerika'nın değil, İsrail lobisinin yönlendirdiğini Sırbistan ve Hırvatistan başkanlarını zorda bırakan imzanın bulunduğu sözleşmeyi hazırlayan bu her iki ülkenin büyük elçiliklerine de gol atan, daha da ileri giderek sözleşmenin içinde bulunan büyükelçiliklerin Kudüs'e taşınması kelimesini yazdırma başarısını göstermiştir İsrail lobisi.

Lobiciliğin nasıl yapıldığını bir kez daha, hem de başka ülkenin sarayında o lobiciliği okutan İsrail'dir. Amerika'nın yanı sıra İngiltere, Fransa, Almanya kısacası Hristiyan dünyasını kendi lehine kullanmayı çok iyi başaran Yahudi Lobisi"Kahrolsun İsrail"demekle de kahrolmayıp neyi imzaladığını sonradan anlayıp saçını düzeltme bahanesiyle elini götürdüğü başını çevirdiği lobisine kahrediyordu.

Dünyayı kendisine güldüren Sırbistan lobisinin Yani Sırbistan dış işleri bakanlığı, büyük elçiliği kendisi kadar küçük ama dünyayı yöneten büyük bir lobiye sahip olan Amerika'daki Yahudi lobisi, lobicilik yapıyoruz diye tırşuculuktan, kazcılıktan, sazcılıktan öteye gitmeyen sözüm ona dernekçiliğine, federesyonculuğuna hatta ittifaklarla "iktidarı yıkacağız" diyerek parti kuranlara örnek olmalı.

Dünyaya yön veren Yahudi lobisi yanında adını ne koyarsanız koyun bu dünyada ekonomik, sosyal, siyasal tüm yapılaşmaların hatta dünyanın 187 ülkesinin birçoğunda bulunan ve ülke başkanı ya da ülke ile ilgili bir konu gündeme gelmedikçe çoğunun adını bile bilmediğimiz yüksek duvarlı villalarda günlerini gün etmekten öteye gitmeyen büyük elçilikler, stk'lar, hatta futbol takımları aslında birer lobidirler.

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş gibi futbol takımları, Müsiad, Tüsiad'larda bir köy derneği gibi, ya da cami dernekleri gibi statülere uygun birer dernek, birer federasyon yani STK gibiler ama İsrail lobisi gibi bunlarda büyük oynarlar, bizimkiler 10 kişiyi bir araya getiremezken...

Zaman zaman nasıl yapılması gerektiğini anlattığım ve şu an başında bulunduğum iki stk aracılığı kanalıyla kendimce ortaya koymaya çalıştığım bu Lobiciliğin gerçek anlamda hayal edildiği gibi yapılabilmesinin diğer bir yolu da bu yolda, yola çıkanların samimiyetine idealistliklerine bağlıdır. İsrail lobisi hepimize örnek olsun diyerek...

Eski haberlerimiz için TIK la http://arsiv.kuzeyanadolugazetesi.com/ardahan.php

Saffet Kaya Partisi Geliyor..
*Arşiv Haber 17/03/2015 Tarihli Haber
Bağımsız giriyor.. İktidar partisi AK Partinin kinci kez listeye almadığı Ardahan’ın 20., 21. 22. Dönem Milletvekili Saffet Kaya 4. kez milletvekili olmak için Ardahan’da bağımsız milletvekili olmak için bağımsız aday olmak için kolları sıvadı.

Yılmaz’ın tespit edip, AK Parti’den aday edilmeyeceğini, ‘Saffet Kaya AK Parti’de Yok’ başlığıyla kamuoyuna duyurduğu haber ardından kolları sıvayan Saffet Kaya’nın ailesiye bir araya gelip, yeni yol haritasını çizdiği ve 2015 Genel Seçimlerinde Ardahan’da Bağımsız Milletvekili Adayı olma kararı verdiği bilgisine ulaşıldı.

*Ekibine ‘Hazır ol’ dedi..

AK Partinin kendisine yaptığı bu ikinci yanlışın bedelini Ardahan’da seçim kayıp ederek ödeyeceğini çevresine anlatan Saffet Kaya bir parti kadar olan gücünü ortaya koyup, tek başına milletvekilliğini alıp, Ankara’ya döneceğine inandığını söylediği çevresine ‘Hazır olun’ emri verdiği de alınan diğer bilgiler arasın da oldu.
Önümüzdeki günlerde Ardahan’a giderek seçim çalışmalarına start vereceği öğrenilen Saffet Kaya’nın bağımsız aday olması halinde Ardahan’da ki dengeler baştan aşağı yeniden dizayn edilmek zorunda kalacağı da görülmektedir.

**İSTANBUL’DA ÇİZİLDİ..

AK Parti Genel Merkezinin 6 bin 600’e yakın aday adayın bir çoğunu elediği son mülakatta Safft Kaya gibi İstanbul’da da Milletvekili Aday Adayı olmak için başvuran bir çok Ardahanlı siyasetçinin de elendiği de görüldü.

Saffet Kaya Partisi Geliyor..
Ünsal Kılıç başta olmak üzere diğer bir çok Ardahanlı siyasetçinin bir üst kurula giremediği ve elendiği dikkat çekerken, bu aday adayların elenmesinin altında yatan ana nedenin bu isimlerin seçimden seçime Ardahanlı kesilip, metropollerde bulunan Ardahanlılarla kuramadıkları diyaloğun yanı sıra seçime kısa bir süre kalana kadar hangi partili olduklarını kamuoyuna ve siyasi görüş olarak yakın oldukları partilere anlatamamaları ve bugün aday aday olup, elendikleri o partiler de aktif olmamalarının neden olduğu gösterildi. Haber/Fotolar: www.kuzeyanadolugazetesi.com
Kaynak: kuzeyanadolugazetesi

Editör: Fakir Yılmaz

Bu haber 20987 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Yaşar Arslan
17-03-2015 20:04:00

Mithat Çoban sizi kutluyorum. Ardahan’da sessiz çoğunluğun sesi oldunuz. Bu çıkışı Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’dan beklenirken, sizin ne kadar omurgalı, dik duran, karnından konuşmayan, saygı duyulan bir şahsiyet olarak size saygı duyuyorum. SİYASETİ KARANLIKTA GÖZ KIRPMAK olarak görenler, ne yardan nede serden geçmeyenler, Gün aydınlanınca çevresinde kimseyi bulamayacaklar. Şunu biliyoruz ne tür anket olursa olsun Saffet Kaya ismi öndedir. AK partiden aday adayı olmuş şahıslar ve hazırdaki milletvekili çıksın bağımsız 500 veya 1000 oy alamazlar. Onlar; Saffet Kaya gibi vatandaşına 24 saat cevap veremezler, Mecliste Saffet bey milletvekiliyken meclisin koridorunda günde 200 kişi sorununu çözüp, yemeğini çayını içiremezler. Bir araba bir Şoför Ardahanlıları götür getirile tahsis edemezler. Saffet beyde ilgi alaka, Güleryüz samimiyet olmazsa bu insanlar Saffet Kaya’nın kapısını aşındırmazlar. Yeni adaylar Ankara’da meclisin yolunu öğrenene kadar 4 yıl biter. Sonra, ah, keşke, elim kırılsaydı, gibi yakınmalarla saçımızı başımızı yonarız. . Ama Saffet Kaya’nın Ardahan’da %20 ile 25 arasında oyu var. AK parti değerlendirirse 2-0 en yakın partidir, Yoksa Saffet Kaya nerdeyse biz ordayız. RİZE; Sayın Tayip Erdoğan’ı tutuyorsa, KONYA; Sayın Ahmet Davutoğlu’nu tutuyorsa, KAYSERİ; Sayın Abdullah Gül’ü tutuyorsa, TUNCELİ; Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu tutuyorsa, OSMANİYE; Devlet Bahçeli’yi tutuyorsa, ARDAHANIN MARKASI Sayın Saffet Kaya’yı tutuyor. Ölümüne Haykırıyoruz SAFFET KAYA SENİ ÇOK SEVİYORUZ. Saygılarımla,rn-------------------------------------------------------------------------------------------------rnAk Parti Saffet Kaya’yı çizerse, Ak Partili olarak bizde AK PARTİYİ çizeriz.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI