Bursa Escort
Reklam
Bugun...


AK Parti'den Tasarruflu Kongreler!
BAKAN GELMİŞKEN BİR KONGREYİ DAHA YAPAK!.. Yunus Baydar'ın yeniden İl Başkanlığına seçileceği görülen Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan Teşkilatı Kongrelerini yapmaya devam ediyor.

AK Parti'den Tasarruflu Kongreler!

Posof, Hanak, ve Damal'dan sonra Çıldır ve Ardahan Merkez İlçe Başkanlığı kongrelerini de gerçekleştiren AK Parti Ardahan bugün iki kongreyi birden gerçekleştirdi.

**Bakan Buradayken Merkezi de Yapalım, Çıksın!
Posof ve Hanak Kongrelerinde Songül Öner'i AK Parti Posof İlçe Başkanlığına ve Tanju Kilit'i de AK Parti Hanak İlçe Başkanlığına yeniden getiren AK Parti Ardahan Nevriye Derdiyok'da Damal AK Parti İlçe Başkanlığına seçtirirken Çıldır'da da değişime gitmeyerek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ında katıldığı kongrede Ahmet Rıfat Vural'ı AK Parti İlçe Başkanlığına bir kez daha seçtirdi.
Öte yandan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın Ardahan'da olması dolaysıyla daha sonra yapılacağı belirtilen AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı seçimi de oldu bittiye getirildiği dikkat çekti.
Adeta, 'Bakan buradayken tasarrufa gidelim, Ardahan merkez ilçe kongresini de yapalım, zaten başkanı kim olacak belli olan' denilerek yapılan AK Parti Ardahan Merkez İlçe Başkanlığına da Fırat Avşar getirildi.
Eski ve rakipsiz tek adaylarla ilçe kongrelerine giden AK Parti Ardahan İl ve İlçe Teşkilatları önümüzde ki günlerde yapılacak olan ve mevcut AK Parti Göle İlçe Başkanı İlhan Gültekin'in yeniden seçilmesi beklenen Göle İlçe Kongresini yaptıktan sonra İl başkanlığı kongresini de yaparak süreci sonlandıracak.

**AK Parti’de Son Viraj..

*25/03/2015 Tarihli Haber

Son olarak cami derneklerinin oy kullanıp, kimlerin aday edileceğine karar vermeye çalışan iktidar partisi AK Parti’de nefesler tutuldu.

Önce parti üyelerinin ardından anketler sonra da 450’ye yakın oyun kullanıldığı cami derneklerinin oyları ile adaylarını belirlemeye çalışan AK Partinin mevcut milletvekillini kenara aldığı eski İl Başkanı Veteriner Hekim Yunus Baydar’ı, Av. Fatih Rüştü Yılmaz’ı, Hoçvanlı İşadamı Orhan Gökdemir’i, Ardahanlı Kaymakam Salih Altun’u, Çıldırlı İşadamı Hamza Bektemür’ü değerlendirmeye aldığı alınan bilgiler arasında olurken, Saffet Kaya’nın gerek AK Partinin gerek ise diğer partilerin gündeminde düştüğü dikkatlerden kaçmıyor.

AK Partinin Yerel Başarısızlığının Nedenleri?..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Aynı zamanda AK Parti Genel Başkanlığı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 seçimleri öncesi toparlamaya çalıştığı teşkilatlarının başarısızlığının en önemli nedenlerinden birinin de metal yorgunluğu yaşadığını öne sürdüğü AKP teşkilatlarının Ardahan'da olduğu gibi yerelde ki stk'lar üzerinde etkili olamaması neden olarak gösterilmekte.
Erdoğan'ın liderlik temposuyla alınan oyları toplumun lehine değil, kendi özel işlerinde kullanmaktan öteye gidememekle suçlanan teşkilatların başında gelen İl ve İlçe Örgütlerinin çoğu kendi çel çocuklarını İş-Kur aracılığı ile işe koydurma, gelen kredi ve teşvikleri alma telaşı yaşarken asıl önemli konuyu yani partili olmayan kurum amirlerini hala üst düzey görevlerde durduğunu anlayamaması olduğuna dikkat çekilirken bu durumun iktidarın yaptığı çalışmaları gölgelediği de ileri sürülmekte.
**Ulusal da iktidar, yerelde muhalefet..
Partiye yakın olmayan isimlerin resmi kurumlarda hala önemli görevlerde olduğu görülen birçok kentte ki durumun bir örneğini de Ardahan'da yaşandığına dikkat çekilirken bu durumun ulusalda iktidar olan partiyi yerelde muhalefetten daha güçsüz hale soktuğuna dikkat çekilmekte.
Ardahan'da ki resmi kurumlarda olduğu gibi stk'arın da başta CHP'li olmak üzere diğer partilerin militan boyutunda ki yöneticilerin elinde olduğuna dikkat çekilen Ardahan'da bu durum milletvekili, belediye başkanlarının çalışmalarının önünü kestiği de belirtilmekte.
**Bir Milletvekili, 4 Belediyeye karşın,
1 Milletvekili 2 Belediye Başkanı,
ve Onca Oda, Dernek, Stk Muhalefet..
15 yıldır İktidar da olmasına karşın başta kentin önemli stk'ların başında gelen Ardahan Ticaret ve Sanayi Odasını olduğu gibi Ardahan'da ki Ziraat Odalarını, Esnaf Sanatkârlar Odalar Birliği ve bu birliğe bağlı Ardahan ve Göle Esnaf Sanatkârlar Odası, Ardahan Otomobilciler ve Şoförler Odası, Küçük Sanayi Sitesi gibi birçok kooperatif başkanlığı, Kızılay'ın Ardahan ve İlçe Şubeleri, Spor Kulüpleri gibi dernek, Kent Konseyi, Federasyonların karşıt görüşlü kişilerin elinde olduğu bir gerçek olurken bunların yanı sıra CHP'li bir milletvekili ve iki belediyenin de birçok kurum amiri gibi ulusalda iktidar olan AK Partiyi Ardahan yerelinde zayıf bırakan en önemli konuların başında gelmekte.
**İktidara Şirin Görünüp, Yerlerini Korudular..
Birçok yöneticisinin partili olmadığı, olanların ise akraba ve dostlarının diğer partilerde aktif olduğu görülen AK Parti Ardahan il ve İlçe Teşkilatlarına şirin görünüp, yıllardır devletin makamlarını ellerinden tutan idareciler gibi kente ki stk, dernek ve diğer önemli sivil toplum örgütlerini ellerinden tutanların en büyük silahı her gelen iktidara olduğu gibi AK Partiye de şirin görünmeleri olduğu belirtirken, bu durumun AK Parti’nin tüm ülke de olduğu gibi Ardahan’da da 15 yıldır iktidarda bulunmasına karşın yaptıkları hizmetler ya tam olarak kamuoyuna yansımıyor, yada yapılacaklar bu gizli eller tarafından sekteye uğratılıp geciktiriliyor..
**Peki bunun önüne nasıl geçilir..
İktidarın nimetlerinin yoğunluğu adeta gözlerini körleştirdiği siyasilerin göremediği bu durumun nasıl olup aşılacağı bilinmezken, bunu aşmak için başta AK Parti Ardahan Milletvekili olmak üzere şu an bir birlerine çelme atma yarışı içinde olan partinin üst düzey kurmaylarını bir araya gelip, durum değerlendirmesi yapmalıdır.
Ve başta parti içinde ki hayırsız, iş bilmez ama yanlış fikirleriyle partiyi yanıltan sözde danışmanları da partiden uzaklaştırıp, önümüzde ki aydan itibaren seçimleri olacak olan AK Parti’nin İl ve İlçe Teşkilatlarını yeniden yapılandırırken yine AK Parti gibi kongreye gidecek olan ve iktidara yakın olmayan ama iktidarın yalakalığını yaparak halkı olduğu gibi iktidarı da kandıran idareci, stk ve diğer önemli köşe başlarını da gözaltına almalı ve buraların nasıl olup partinin hizmetlerinin önünde ki engeller olarak kenara atılacağını hesaba katmalıdır.
 Kaynak: Fakir Yılmaz Gazeteci

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 3870 defa okunmuştur.

Reklam

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI