Reklam
Bugun...


AHIRDA BİR RESSAM!
Ardahan'da besicilik yapan Öztürk Nuh, hayvanlarının bakımından arta kalan zamanlarında yaptığı tarihi, eski eser ve hayvan resimleri ile sergi açmayı planlıyor.

AHIRDA BİR RESSAM!

dahan'da besici Öztürk Nuh, işinden arta kalan zamanları tarihi, eski eser ve hayvan resimleri yaparak değerlendiriyor. çevresindeki gençlere örnek oluyor.

Çağlayık (ERDEMEL) köyünde büyükbaş hayvan besleyerek geçimini sağlayan 35 yaşındaki Öztürk Nuh, baba mesleğini sürdürürken bir yandan da meraklı olduğu resimde çalışmalarını sürdürdü.

Özellikle kışın hayvanlarını meraya çıkartmadığı için bolca vakti olan Nuh, sabah ve akşam hayvanlarını besledikten sonra geçtiği köy evindeki odasında resim yapıyor.

YİNE SEVK YİNE ÖLÜM!
YİNE SEVK YİNE ÖLÜM!
ARŞİV HABER 16/01/2017 TARİHLİ HABER
3 HASTAHANE DOLAŞTIRILAN MÜDÜRÜN KIZI YOLDA YAŞAMA VEDA ETTİ!..

Sağlık konusunda bir çok vilayetten çok gerilerde olan Ardahan'da son kurbanı Göle Belediyesinin İmar Müdürünün 10 aylık bebeği oldu.

**3 HASTANEYE SEVK EDİLİNCE..

Alına n bilgilere göre ağır kıi şartlarının yaşandığı Ardahan'ın Göle İlçesinde rahatsızlanan Göle Beleidyesinin İmar Müdürü Bülent Kılıç'ın 10 aylık Adiloş adlı bebeği  önce Göle Devlet Hastanesine ardından Ardahan Devlet Hastanesinde buradan da Kars'a havele edilince küçük bedeni daha fazla dayanmayarak hayata erkenden göz yumdu.

**TIRNAĞI KANAYANIN HASTANE HASTANE SEVK EDİLİDİĞİ VİLAYET..

Eğitim sorunu gibi sağlık sorunu bugüne kadar çözülemeyen illerin başını çeken Ardahan'da son olarak bir çocuğun hastane hastane sevk edilirken hayata göz yuması karşısında yasa boğulan Ardahanlılar tırnağı kanayanın başka illere sevk edilidiği bir kentte sağlıkta gelişme var deyip, göçün önüne geçeceklerini iddia eden siyasilere tepki göster diler.           

Haber: www.golegozlem.com Foto: Şanlıbey Alabey/Göle

**Bozuk ve yapılmayan yollar ölüm kusuyor..

ÇILDIR YOLUNDA KAZA..

*30/05/2015 Tarihli Haber

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ve 8 kişinin ölümüne neden olan trafik kazaları ile gündemde düşmeyen Ardahan karayolların da devam eden kazalar can ve mal kaybına neden olmaya devam ediyor.
Uzun yıllardır bir türlü yapılmayan Ardahan-Çıldır yolunda meydana gelen trafik kazasında iki araç kafa kafaya çarpıştı.

**İkisi Ağır, 5 Kişi Yaralandı..

Alınan ilk bilgilerde Ardahan Çıldır yolunda meydana gelen trafik kazsında ikisi ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı.

İki aracın kafa kafaya çarpıştığı kazada iki araçta kullanılmaz hale gelirken, yaralananların Ardahan Devlet Hastanesine kaldırıldıkları bilgisi alındı.

**Özgürce yazmak..

Ulusal gazetelerin ve televizyonların bile özgürce yazmak ve yayınlamak istediği ancak gerek hükumet, gerekse mahalle baskısı sonucu onca haberi yazamadığı bir ülke de yazılması gerekeni bedelini ödeyerek, çekinmeden yazan, yazdığının altına cesurca imzasını koyan ve yazdıktan sonra ‘ele oldu, bele oldu’ demeden, haberi yada yorumu kaldırmadan, silmeden haberlerinin arkasında duran bir ekibin başında olan bir gazeteci olarak bu gazetemizde, bu köşemizde yazmaya devam edeceğim..
Günlük bir gazete almadan gazete ve gazetecileri ‘Satılık Basın’ suçlamasıyla suçlayan bir topluma rağmen 30 yıla aşkındır kesintisiz gazete çıkaran, yazan bir gazeteci olarak yazmaya, yazdıklarımız yayınlamaya devam edeceğimiz bir süreçte birleşime, bir olmaya ve birlikte diri olmaya da istenen katkıyı sunmaya devam edeceğim..
Benim olsun, tek olsun, bir gözüm olsun onun olmasın diyenlere inan hepimizin olsun, birlikte olsun anlayışıyla bugüne kadar bir çok insanı gazeteci yapan, gazete çıkarmasına destek olan biri olarak bugün yaşanan birlikteliğe de evet diyerek destek olmanın hazzıyla ‘Haydi Hayırlısı’ deyip, yazmaya, gazete çıkarmaya devam ederken, bugüne kadar, bundan sonra da daha özgürce yazacağımız dan kimsenin şüphesi ve korkusu olmasın sakın..
Kaynak: Ardahan Haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 2755 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER

ücretsiz iş ilanları

FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI