Reklam
Bugun...


Aday Edilirsem, Ardahan Hizmet Alacak
Ardahanlı Avukat Aday Fatih Rüştü Yılmaz: ‘Aday Olursam Ardahan ve Ardahanlı Hizmet Alacak'

Aday Edilirsem, Ardahan Hizmet Alacak

Aday Edilirsem, Ardahan Hizmet Alacak

*Arşiv Haber 15/03/2015 tarihli Haber

Gün geçtikçe biraz daha yaklaşan genel seçimler öncesi iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisi Ardahan Millletvekili Aday Adayı Fatih Rüştü Yılmaz'dan gazetemize açıklamalarda bulundu.

Ailesinin yıllardrı yaşadığı Ardahan'ın sorun ve sıkıntılarını en iyi bilen bir Ardahanlı olarak var  olan sorunların çözümü için elinden geleni yapacağına inandığını belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Fatih Rüştü Yılmaz yaptığı açıklamada; 'Eğer aday gösterilsem partimin Ardahan'da 2, ülke genelinde 400 milletekili alması için tüm gücümle çalışacağım.' dedi.

TBMM'sin de Ardahan'ı savunmak için çıktığım bu yolda diğer arkadaşlarıma başarılar dilediğini belirten AK Parti Ardahan Milletvekili Aday Adayı Fatih Rüştü Yılmaz, 7 Nisan'da seçim kuruluna verilecek olan aday isimlerin Ardahan'a hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Umarım en hayırlısı olur. diyerek sözlerine son verdi.

Kaz Dağları ve Kazlar..
 
Öncelikle bölgenin milletvekili olan AK Parti Grup Başkanı Kaz Dağlarında olduğu ileri sürülen altın madeni için yapılan ağaç kesiminin , neden onca ağaç kesildikten sonra görüldüğünü sorduğu gibi bende bir gazeteci olarak aynı sorunun cevabını merak etmedim değil..
Çünkü vekilin  üstü kapalı olsa da  bu durumdan şikayetçi olduğunu gördüğüm ve bu yönde yaptığı  savunmasına baktığımızda kendi bölgemde olduğu gibi yurdun bir çok yerinde gazeteci geçinip, yaşananları görmeyen, yazmayan, görüntülemeyen ve Anayasa gereği demokrasinin, insan haklarının 4. savunucusu oldukları iddia edilen ama vali, vekil, başkan kızar diyerek haber yapmayan gazeteci tiplerinin o bölgede de  olduğunu  hepimiz biliyoruz.
Yani 'Nerem düz ki' diyen deve misali ağaçların bir gram altın  için kesilmesini değil, bu vahşetin neden geç görüldüğünü soran vekilin sorusunu ben de  bölgedeki gazeteciler, muhabirler, ajan pardon ajans muhabirlerine sormak isterim..
Vekil ve benim soruma cevap verecekleri beklerken şimdi de ağaçların neden kesildiğini konuşmuyor, kaç tane ağacın kesildiğini tartışıyoruz.
Ve 'çıkarsa bize yani ülkeye kaç gram altın kalacak?'diye tartışmalar yaparken ağaçlar kesilmeye devam ediyor..
Kaz Dağlarını tartıştığımız şu sıralarda İmamoğlu'nun adının hiç geçmediği günlerde CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmak için çok uğraşan ama lobisi olmadığı için bir gündem adı gündemde düşen Göleli hemşehrim İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin hükumetin S-400'leri aldığı Rusya'dan kaz ithalatı yapacağını ileri sürüyordu.
Kaz dağlarında yaşananlara üzülen bizler bu kez kazlarımızı düşünmeye başladık.
Evet, Başkan Erdoğan'ın eniştenin başında bulunduğu Ekonomi Bakanlığının bir kişi veya şirket gibi açılacak bakkal pardon şirket yoksa holding veya gruba ortak olabileceği, hatta kuracağı şirkete ortak alabileceği yetkisini imzaladığı verdiğini de duyuyoruz. 
Yani kısacası kaz gelecek yerde tavuk vermeye devam eden,  asıl kazların kim olduğunu da acaba zamlı sigaraları yakan bizler  veya ben miyim diye de düşünmedim değil..
Çünkü gerek Kaz dağları, gerek Rus kazlar , gerekse ekonomi bakanlığını şirket yönetimi gibi idare edeceğimiz bir ülkede gerçek kazların kim olduğunu da sormak, sorgulamak gerekir. Yine  aynı bölgenin kadın milletvekilinin de  sevgililerinin de  dahil , her yere lazım kağıt üretimi için orada kesilen ağaçların gerektiğini de üzülerek farkediyorum , SEKA'nın da kapatıldığı ülkemde... Kaynak: Fakir Yılmaz Gazeteci

Editör: Kuzey Doğu Anadolu Gazetesi

Bu haber 4143 defa okunmuştur.

YORUMLAR

celil
18-03-2015 15:09:00

lan bu yılmazlar yıllardır Ardahanı soyup soğana çevirmediler mi eğer bu adam aday olup seçilirse pes derim bunların hepsi hırsız

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI