Reklam
Bugun...


11 YAŞINDA KALP KRİZİ GEÇİRİP, HAYATA ERKENDEN VEDA ETTİ!..
Ardahanlı Sait ve Latif Korkmaz'ın yeğeni 11 yaşında ki Ayaz Korkmaz geçirdiği kalp krizi ardından hayata erkende veda etti.

11 YAŞINDA KALP KRİZİ GEÇİRİP, HAYATA ERKENDEN VEDA ETTİ!..

SÎZDE KONUĞUMUZ OLUN..

Gazeteci Fakir Yılmaz ile Gazeteci Özlem Şeyma YHılmaz'ın birlikte hazırlayıp, her pazar günleri saat: 14.00'da TEMPO TV'de Sundukları Canlı Yayın Programı

Her Pazar günü saat:14.00'da 

Sizde Tempo TV ekranına konuksunuz..
MERHABA Ardahan’daki gelişmeleri görüntülü izlemeniz için youtube ArdahanTV Kanalımıza abone olmanız umuduyla. Görüntülü haberlerimiz için TIKla abone ol, izle.. 
Ardahan merkeze bağlı Küçük Sütlüce (Şişka) Köylü olan Korkmaz ailesinin ferdi Ayaz Korkmaz'ın bir halı sahanın hazırladığı futbol turnuvasında arkadaşlarıyla birlikte top oynadığı sırada sahada düşüp, hastaneye kaldırıldığı, burda gördüğü tedaviye rağmen kurtarılmayarak hayata veda ettiği öğrenildi. Ayazın kalp krizi sonucu hayata veda ettiği öğrenildi.
Ayaz Korkmaz'ın İstanbul Çavusbasi Yavuzselim Mahallesi'nde düzenlenecek olan cenaze töreni ardıan toprağa verileceği öğrenildi.
Bizim yazıp geçtiklerimiz ..
 
Çıldır ilçesinin ilk yerel gazetesi olan gazetemizin ısrarla üzerinde durduğu ve yıllar sonrada olsa ama istendiği gibi ithalat/ihracatın yapılamadığı Çıldır Aktaş Gümrük Kapısı’nın açılmasıyla, kapanmasından farklı olmayan bir haliyle kalması bizi üzse de bizim bu konuda da görevimizi yaptığıma inanıyoruz.
Gazetemizin Aktaş Gümrük Kapısı gibi 4 ilçesi daha 227 köyü bir beldesi bulunan Ardahan'ın ve Gürcistan ile Ermenistan'a sıfır sınır olan Çıldır’ın ana sorunlarını ısrarla gündem de tutma çabasını görmezden gelip, sonradan da hazine bulmuş gibi bizim yazıp, geçtiğimiz haberleri, kendi haberleriymiş gibi haberleştirenlerin de bu çabamızı anlaması Ardahan ve Çıldır için umut verici bir şeydir.
Çünkü gerçekleri ve ‘Aman şu üzülür, bu kırılır’ demeksizin yüreklice dile getiren, gündeme taşıyanların er geç haklı olduklarını onların da anlamaları güzel bir durumdur.
Çünkü ülkenin en ucunda, adeta unutulmuş olan sınır ilçesinde yaşananların er geç anlaşılması ve kerhende olsa desteklenmesi toplumun doğruya bakışının baskısını kabul etmek demektir.
Bu gazetenin yazıp, geçtikleri sonradan anlaşılsa da Çıldır’ın gerçek gündeminin ikili ilişkiler olmadığı, toplumun yararına haberler olduğunu bu gazete ve bu gazetenin ekibi anlatmaya devam edecektir.
arşiv haber 09/02/2018 tarihli haberler/yorum
En Erken Aday!..
Yaklaşan 2019 Yerel ve Genel Seçimleri öncesi hazırlıklarına devam eden siyasi partilerin yanı sıra yerelde iktidar olmak isteyenlerde adaylıklarını açıklamaya başladılar. Bunlarda biri olan ve daha önce yine aday olan ama kazanamayan Alaaddin Kemaloğlu oldu. Ardahan'ın ilk kuruluş yeri olan Halilefendi Mahallesi Mahalle Muhtarlığına aday olduğunu açıklayan Kemaloğlu seçildiği takdirde neler yapacağını da şimdiden kamuoyuna açıkladı.

Alaaddin Kemaloğlu'nun Adaylık Açıklaması ve Seçim Bildirgesi..

2019 HALİLEFENDİ MAHALLESİ MUHTARLIK ADAYI BİLDİRGEMDİR.

Gelişmekte olan ilimiz merkezinde, elbette ki kimi eksiklikler ve sorunlar mevcuttur. Gerek şehircilik anlamında ve gerekse bürosrasi ve yeterlilik anlamında mahallemiz Halilefendi mahallesinin çok geride kaldığını maalesef hepimiz üzülerek sadece seyrediyoruz.

Mahallemizin başal sorunlarından biri alt yapı ve imar sorunudur. Bu sorunları üst sorunlar takip etmektedir. Özellikle kayabaşı mevkiinde doğru dürüst yol, kaldırım ve aydınlatma halen sağlanamamıştır. Bu sorunlar muhtarın görevi gibi görünmeyebilir, ancak Belediye senin mahallende, senin sokağında neler olduğunu, nelerin eksik olduğunu bilemez, muhtar olarak senin bildirmen gerekmektedir. 
Mahallemizdeki her bireyin iletişim telefon ve e-mail adresleri ile sosyal medya hesabının muhtarlık tarafından bilinmesi ve kayıt altında tutulması gerekirken maalesef bizim muhtarlığımızda mahallemizde kaç tane cadde ve kaç tane sokak olduğu bile kayıtlı değil ve bilinmemektedir.

Sorunların çözümü noktasında gerek Belediye, gerek Valilik, gerek Bakanlıklar ve gerekse Cumhurbaşkanlığı düzeyinde bir iletişim ve talep ağı kurulması, olumsuzlukların giderilmesi ve mahallemizin hak ettiği düzeyde yatırım alması gerektiğine inanıyorum. Resmi yazışmalardan tutun talep ve başvurunun nasıl yapılacağını bilemeyen, iki cümle kuramadığı halde aday olanların ise dikkate alınmaması gerektiğine inanıyorum.

Bu iş ehliyet ve liyakat işidir. Bu iş resmiyet ister, bu iş özveri ister, bu iş AŞK ister. Ben mahallemin aşığıyım arkadaş. 
Defalarca kez aday oldum, kimseye en ufak bir kırgınlığım ve küskünlüğüm yoktur, bilakis her kese saygı duymuş ve elimden geldiği ölçüde yanında yer almış bulunmaktayım. Bundan sonraki süreçte de böyle olacağına kimsenin şüphesi olmasın. Muhtarlık elbetteki siyaset yapma yeri değildir, ben yıllardır bu mücadeleyi veriyorum, eksikleri görüyorum ve bu sorunları nasıl çözeceğimi takdir edersiniz ki çok iyi biliyorum. 
Son olarak neden tekrar tekrar aday olduğumu belirtmekle birlikte tüm mahalle halkımın bana ve sorunları çözeceğim irademe sahip çıkmasını ümit ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.

NEDEN ADAYIM.

1- Mahallemizde 3 kattan fazla ruhsat ve imar verilmemesi sebebiyle adayım,

2- Mahallemizde alt yapı, cadde, sokak kaldırım, yol ve aydınlatma yapılmadığı için adayım,

3- Mahallemizde yeterli ölçüde temizlik hizmetleri yapılmadığı için adayım,

4- Mahallemizde çok ihtiyaç sahibinin olması ve hak edene yardım ulaşmaması sebebiyle adayım,

5- Mahallemizde önemli ölçüde tarım ve hayvancılık sorunlarının olması sebebiyle adayım,

6- Mahallemiz Ardahan’ın kurulmasına vesile olan köklü bir mahalle olmasına rağmen arsası, arazisi, tarlası ve çayırı para etmediği için adayım,

7- Mahallemizin dağı ve arazisinin elektrik direği çöplüğüne dönmüş olması sebebiyle adayım,

8- Mahallemizde her ay toplantı yapılıp sorunların istişare edilmemesi sebebiyle adayım,

9- Mahallemizin gelişmesi için proje üretilmemesi sebebiyle adayım,

10- Mahallemize reva görülen çöp yığınları ve it barınağının kaldırılması için adayım,

11- Mahallemizin güzelleştirilmesi, yaşatılması ve kalkınması için dernek kurulmaması sebebiyle adayım,

12- Mahallemizin ve yaylalarının talan edilmesine karşı olduğum için adayım,

Bahsettiğim sorunları çözebileceğime olan inancım tamdır. Özgüvenim tam ve yeterliliğim yüksektir. Desteklerinizi bekliyor SAYGILAR SUNUYORUM.

 

Ardahan Yereli ve Batıda ki Ardahan..
  Fakir Yılmaz Yazıyorsam Sebebi Var
fakiryilmaz323@hotmail.com
Göçün devam ettiği Ardahan'ın nasıl olup yeniden moral bulup, kalkınacağı yönünde yapılan onca çalışma ve çabanın neden istendiği şekilde başarıya ulaşmadığına baktığımızda bunun birinci nedenin Ardahan yerelinin yani yerel yöneticilerinin batıda ki Ardahan ile kuramadıkları köprünün neden olduğunu görmekteyiz..
Çünkü bir kentin idaresinin başındakilerin 'Böl parçala, yut..' Yada 'küçük olsun, benim olsun' anlayışı ile hareket edip, başta İstanbul'da ki dernekler arasına koydukları fitne ve ayrımcılık olmak üzere bir çok yanlış hareketleri dolaysıyla adeta darma dağın olan ve toplamaya çalıştıkça dağılan bir birliktelik karşımıza çıkıyor..
Çünkü Ardahan yerelin batıda ki en büyük kurumu olan ARDAFED gibi kuruluşların güçlenmesinden, büyümesinden rahatsız olduğu ve bunun önüne geçmek için bin bir ayak oyunları ile o çok istenen ama bir türlü başarılamayan birlikteliğe çomak sokup, darmadağın ediyor..
Milletvekilinin, 'Gelir vekil adayı olur'
Başkanların, 'Gelir başkanlığa aday olur'
Muhtarların, 'Gelir köye muhtar adayı olur'
İdarecinin, 'Boş ver ben koltuğumdan rahatım ya veya nasılsa yarın gideceğim' diyerek baktığı batıda ki insan ve ekonomik gücün toparlanmaması ve birlikteliği ortaya koyamaması Ardahan'da ki devam eden göçü de kendisiyle birlikte tetiklemekte..
Buna neden ise bu durumu gören batıda ki Ardahan oradan bir şey olmayacağını, kurtuluşun buradaki birliktelikten geçtiğini anlayıp, geride kalanları da batıya çağırmasıdır..
Halbuki; Başta o kentin valisi, kaymakamlar, belediye başkanları, muhtarları ve stk'ları bir araya gelerek siyasileri de önlerine katıp, federasyonlar aracılığıyla ulaşacakları Ardahan'da ki batıdan esecek olan moral rüzgarı bile o kentte yaşanan göçü durduramazsa da en aza indiremezse de yavaşlatacak ve zaman içinde durduracağı da bir gerçektir..
Son Ardahan'ı Tanıtma Günlerinde ortaya konulan ve 4 gün içinde 1,5 Milyon insanın bir araya gelebildiği bu gerçeği görmezden gelip, belkide görüp korkan yerelin batıya yönelik atacağı birlikte hareket adımının Ardahan'a yapılacak olan en büyük yatırım olacağı artık anlaşılmalı, bilinmeli ve bu yönde adım atılmaıldır..
Nasıl mı?
Başta, 'Göç, güç oldu' deyip, kendi başlarına geldikleri İstanbul'da o dernek senin bu kahvaltı benim diyerek kendi köyü derneğinden başka derneğinin yada federasyonun yanına gitmeyenlerin ortaya çıkıp, samimice bir seslenişle Ardahanlıların 20 milyonluk bir kentte federasyonun çatısı altında bir araya gelmesini sağlayacak adımlar, çıkışlar ve çağrılar yapmalı..
Daha sonra tüm derneklerle federasyonun başkanlığında İstanbul'da geniş çaplı bir toplantı yaparak, derneklerini de kuran Ardahanlı iş adamlarını da bu rüzgara destek vermelerini sağlamalı ve yeri geldiğinde hepsini alıp, Ardahan'a sadece gezdirmeye, anlatmaya götürmesini sağlamalılar..
Ve oradaki idarecilerde başında bulundukları tüm kurumları harekete geçirip, başbakan, bakanlar geliyormuşcasına brifingler, karşılamalar yapmalı ve Ardahan'a olduğu gibi batıda ki Ardahanlılara saygı duymalı, onlarla kol kola girilirse başarının geleceğini anlamalıdırlar..
Ve en önemlisi İstanbul başta olmak üzere her batı kentinde muhatap olarak alacakları tek kapının federasyonlar olduğunu his ettirmeliler ve tüm dernek ve yandan çarklı diğer sözde dernek, federasyonların tek bir federasyon çatısı altında bir araya gelmesini sağlamalıdırlar, bu yönde ki çabalara yardımcı olmalılar..
Ve bunun yanında batıda ki siyasilerde parti gözetmeksizin bir araya gelerek, İstanbul ve diğer batı kentlerinde ki örgütlenmeye yardımcı olmalı ve hep birlikte bir değil en az 10, 15 hatta 50 Ardahan ziyaret planları yapılmalıdır..
Görün o zaman topluma gelecek olan moralle devam edilen göçün nasıl güç olduğu ve bu güç ile nası göçün durdurulmasa da yavaşlatıldığını..
Peki bunları kime diyorsun?..
Bilemiyorum ama üzerine alan alsın..
Yoksa ortaya çıkıp, '80 Milyonun hakkını savunuyorum' deyip, benim, senin, onun hakkını yediğini fark etmeyen, bunları söyleyen, dile getirenleri de vatan haini ilan eden samimi olmayan siyasilere benzersiniz..
 

**Belediyenin arabasıyla seçim çalışması..

*23/04/201 Tarihli Haber

MAKAM ARACI ATALAY'A TAHSİSİ Mİ EDİLDİ?

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi yeniden milletvekili adayı olan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay yakıtı halkın parasıyla sağlanan Göle Belediyesine ait makam aracı ile seçim çalışmalarını yürütüyor.

**İŞ YERLERİ SİYASETE KİRALANAMAZKEN..

7 Haziran'da yapılacak olan genel seçimler öncesi seçim çalışmalarına başlayan siyasilerin büyük kesmi kendi imkanları ile seçim propagandası yaptıkları bir sırada şu anda milletvekili olan ve 20 Bin TL.'ye yakın maaş alan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay yakıtı ve masrafları halkın vergileri ile ödenen Göle Belediyesine ait makam aracı ile seçim çalışmalarını yapması dikkatlerden kaçmıyor.
Ardahan Valisini Siyasi Parti temsilcileri ile yaptığı toplantı da yasa gereği ticaret yapılan alanların siyasetçilere kiralanamayacağı, seçim bürosu olarak kullanılamayacağını açıkladığı gün Göle Belediyesine ait makam aracı ile seçim çalışmalarını yürüttüğü fotoğraflanan AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay ve iktidarın nimetlerini kendi siyasi çalışmaların da kullanan AK Partili Belediyelere yasal bir müeyyide uygulanıp, uygulanmayacağı merak konusu olmuştur.

 **Ticarethaneler siyasi partilere kiralanamayacak'

07 Haziran 2015 günü yapılacak olan Milletvekilliği Genel seçimiyle ilgili Vali Ahmet Deniz, siyasi partilerin il başkanları ile toplantı yaptı.
Toplantıya Vali Yardımcısı Deniz Pişkin, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner, İl Jandarma Komutanı Osman Yeşilöz ile genel seçime katılacak siyasi partilerin il başkanları katıldı.
Seçimin güvenli bir ortamda geçmesi, halkın iradesinin sandıklara özgürce yansıtılması, seçimlerin huzur ve sükûnet içinde gerçekleşmesi amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Vali Deniz, “Seçim milletin iradesini özgürce sandığa yansıtması demektir. Bu nedenle biz kendimizi, halkın özgür iradesinin tecelli etmesini sağlamakla sorumlu görmekteyiz. Seçim süreci boyunca üzerimize düşen görevleri eksiksiz yaptığımız takdirde, ilimiz huzurlu bir seçim geçirecektir. İlimiz sevgi, hoşgörü, barış ve kardeşliğin en güzel şekilde yaşandığı yerlerdendir. Bizim de ilimizde seçimin huzur içerisinde geçmesi için kolluk kuvvetlerimizle birlikte koordineli çalışmalarımız olacak. Tüm sandıklarda alacağımız güvenlik tedbirleriyle vatandaşlarımızın özgürce oylarını kullanmalarını sağlayacağız. Seçimlerin ilimizde demokrasi şöleni içerisinde geçmesini temenni ediyorum” dedi.
Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından seçim güvenliği konulu sunum gerçekleştirildi. Ayrıca, seçim süreci boyunca siyasi partilerin ve parti temsilcilerinin seçim propagandaları ile yürütülen seçim çalışmaları hakkında yasal sorumlulukları anlatıldı. Toplantıda  siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri de bu doğrultudaki görüş ve önerilerini dile getirdiler. Ortak dilek ve beklentilerin görüşülerek karara bağlandığı toplantı sonunda Vali Deniz, yapılacak olan milletvekilliği genel seçiminin hayırlı olması temennisinde bulundu. Öte yandan Vergi mükellefiyeti bulunan iş yerlerin siyasi partilere kiralanamayacağı bildirildi.
Kaynak: ardahan haber

Editör: ardahan haberleri

Bu haber 4667 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI